Prima resultaten van triathleten OKIA eindelijk weer op dreef WerkHrtWtfÏÏ Team Espelo 2 trekt aan het langste touw uitzendorganisatie DEZE WEEK M'NAUTO II DIT WEEKBLAD. STRAKS VERKOCHT. AUTOSCHADE DRENTHEN Lange vlucht Holtense duiven Triathlon geheel vol Senioren sv Holten oefenen Commissie nog niet accoord met plan Noord- Muziek leerkracht benoemd 5 Gemeente uitzendorganisatie - EN MN INEENS... PATS MT ENE VENIJNIGE STEENTJE H. TIMMER TE HUUR OLD-TIMER, EEN ECHTE WITTE TRACTION-AVANT WIBBELINK STEMMEN IN EEN STEMBUREAU NAAR KEUZE VAN DE KIEZER DONDERDAG 10 AUGUSTUS 1989 HOLTENS NIEUWSBLAD Dat het schoeisel bij het touwtrek ken vrijwel een even belangrijke rol speelt als een flinke portie spierkracht, bleek zaterdag weer eens tijdens de Holtense kampi oenschappen touwtrekken op Kalfstermansweide. Op het kei harde en kurkdroge weiland hiel den allleen de met ijzer beslag voorziene soldatenkistjes vol doende grip op de grond. De Delta- ploeg ondervond dat aan den lij ve. Voordat zij in de eerste wed strijd het touw goed en wel vast hadden gepakt, lagen zij met hun joggingschoenen al languit op de grond. Zij kwamen dan ook niet verder dan met nul punten op de onderste plaats in de recreatie klasse. Maar gelachen hebben ze wel daar ging het ook om; het deel nemen was voor belangrijker dan het winnen. De deelname voor deze jaarlijkse afsluiting van het Dorpsfeest was bijzonder groot. Voorzitter Henk Pekkeriet van de organiserende vereniging OKIA kon niet mindei dan 22 ploegen verwelkomen. In de wedstrijklasse kwamen zes teams aan het touw en in de recreatie klasse maar liefst tien teams. Ooi de jeugd en dames, die gemakshla ve in een poule waren ingedeeld lieten zich niet onbetuigd. Zoals gebruikelijk, zorgden de officiële NTB scheidsrechters Knoop er Vaanholt voor een ordelijk wed strijd verloop. Voorzien van het deskundig com mentaar van Dianant Venemar lieten de deelnemende ploeger zich door de broeierige hitte niei van de wijs brengen. Vooral in d( wedstrijdklasse werd er fanatiek aan getrokken. In de wedstrijd klasse kwamen alleen teams uit ds buurtschappen aan het touw waarbij het tweede team van Espe lo over het meeste uithoudingsver mogen bleek te beschikken. Zi wonnen de nieuwe wisselbeker, die beschikbaar was gesteld door ma nege Snorrewind. De vorige kwair vorig jaar definitief in handen var Espelo 1. Vooraf werd door de jeugd van OKIA, die succesvo: tweede zijn geworden bij de Neder landse kampioenschappen een de monstratiepartij gegeven die m drie trekbeurten gewonnen were door OKIA 1. De uitslag was: Wedstrijdklasse: 1. Espelo 2, 10 pnt.; 2. Holterbroek 2, 8 pnt.; 3 Beuseberg 1, 6 pnt.; 4. Espelo 1, 3 pnt.; 5. Holterbroek 2, 2 pnt.; 6 Beuseberg 2,1 pnt. Recreatieklasse: 1. Zaagmolen, Dijkerhoek, 9 pnt.; 2. BV Dijker- hoek, 7 pnt.; 3. Müller/Oolbekkink, 6 pnt.; 4. e.e. Metalin en Klavier, 5 pnt.; 6. Boerbiet, 4 pnt.; 7. e.e. De Poppe, 3 pnt. en lavier Truk; 9 cafe Brands, 1 pnt.; 10. Deltaclub, 0 pnt. Dames/Jeugd: 1. Holterbroek, 5 pnt.; 2. Espelo, 4 pnt.; 3. Espelo da mes, 3 pnt.; 4. BV Dijkerhoek, 2 pnt.; 5. Beuseberg dames, 1 pnt.; 6. Beuseberg, 0 pnt. In de Schouwburg in Lochem zal op zondag 13 en dinsdag 15 aug- stus gedraaid worden de film Na ked gun (a.l.). De voorstelling be gint beide avonden om 20.00 uur. Door de Holtense leden van de triathlon club Argo uit Wierden werden de volgende resltaten be haald. Jannie Vasters behaalde, na haar eerste plaats in de recreatieve tri athlon van Nijverdal, dit seizoen voor de tweede keer een overwin ning. In de Super Prestige triath lon van Laren was zij voor 6000 toe schouwers de snelste dame in een tijd van 2 uur 20 min. In dezelfde triathlon werd Han Muizebelt vier de veteraan in een tijd van 2 uur 4 min. Als voorbereiding op de tri athlon van Holten haalde Wim Tuller in de recreatieve triathlon van Laren een tijd van 2 uur 10 min. De tijden in Laren waren snel door dat de afstand voor het zwemmen te kort was. Op hetzelfde parcours waarop vorig jaar het Nederlands kampioenschap kwart triathlon (ISC) werd afgewerkt was de zwe mafstand met 500 meter ingekort tot 1000 meter. In Bemmel, bij de oostelijke kanm- pioenschappen voor Gelderland en Overijssel op de kwart triath lon, behaalde Han Muizebelt een vijfde plaats bij de veteranen in een tijd van 2 uur 14 min. In Eiber gen finishte Janny Vasters op de kwart triathlon in een tijd van 2 uur 35 min., terwijl bij de ETTC/SPC wedstrijd Han Muize belt een tijd realiseerde van 2 uur 20 min. Wij herstellen niet alleen de schade aan uw auto, maar ook aan uw (voor)ruit! Wheedwarsweg 3 7471 GG Goor Tel. 05470-74907 Kom je 'net' van school? of ben je geslaagd? of ben je nog partieel leerplichtig? of moet je nog in militaire dienst? of zoek je gewoon een leuke baan? Kom dan eens langs bij Werknet want: Nijlandstraat 11 7462 RG Rijssen, tel. 05480-1 82 92. Voor onze vestiging te Rijssen zoeken wij met spoed bij verschillende bedrijven m/v: Handige/gemotiveerde medewerkers voor een houtverwerkend bedrijf in Rijssen. Ben je tussen de 16 en 20 jaar en heb je zin in een leuke afwisselende baan? Neem dan met spoed kontakt met ons op. Voor een metaalverwerkend bedrijf in Aadorp. Opleiding bij voorkeur LTS/metaal. Leeftijd vanaf 18 jaar i.v.m. het werken in een 2-ploegendienst. Voor een metaalverwerkend bedrijf in Rijssen. Opleiding LTS-metaal. Leeftijd vanaf 18 jaar. De werkzaamheden zijn in dag- en 2-ploegendienst. Magazijnmedewerker Voor een elektro-technische groothandel in Almelo. Opleiding: LTS (b.v. elektro) Leeftijd: 16-18 jaar Aanvang, zo spoedig mogelijk, dit is een baan met toekomstperspectief. Ben je geïnteresseerd in één van deze banen? Bel 05480-1 82 92 of kom langs op ons kantoor Nijlandstraat 11 te Rijssen. Op zondag 6 augustus heeft OKIA met het 640 kg A klasse-team ein delijk weer bewezen erbij te horen in de oostelijke top. Na het hele voorseizoen getobd te hebben met de juiste opstelling, wist men bij het Nederlands Kampioenschap in Holten tot een goed team te ko men, dat ook deze zondag in Zieu- went aan het touw weer goed wist te presteren. Met een verliezende partij tegen Eibergen en een gelijk spel tegen Vorden wisten ze een tweede plaats in dit toernooi te behalen en daardoor in te lopen op de ploegen van Heure en Vios Bi son. Eibergen, die op kop lig, is met een voorsprong van 30 punten op de ploeg van Heure redelijk ge sproken niet meer van het ooste lijk kampioenschap af te houden. Heure en Vison Bison en OKIA zijn echter op dit toernooi door de geweldige prestatie van OKIA weer dichter bij elkaar gekomen, wat voor de twee komende toer- nooien nog de nodige spanning kan brengen. Het 680 kg B-team was 's morgens aanzienlijk minder gelukkig. Wis ten ze in het vorige toernooi nog een prachtige gedeelde derde plaats te bemachtigen, dit keer moesten ze zelfs drie punten ach terstand weer afgeven, zodat ze nog maar twee toernooien hebben op de definitieve derde plaats te kunnen bezetten. Ook de jeugd heeft het er 's mor gens lelijk bij laten zitten. Na de tweede plaats bij de Nederlandse Kampioenschappen was de ver wachting toch wat hoger. Met 45 punten staat het eerste team welis- ken. Samen met de ploeg van ae Wippenpol wisten ze er een dag kampioenschap uit te halen met 11 punten. Hierbij hebben de Half- weggirls de tweede plaats verste vigd door met 4 punten uit te lopen op Hoogenweg. Het volgende toernooi in het ge west Oost is op 20 augustus in Bus- sloo. De laatste wedstrijd is op 2 september in Eibergen. Dat kost weer geld. Maar,steenslag hoeft geen aanslag te zijn op uw eigen risico. Gratis autoruitenreparatie, bij u thuis, door geheel Nederland. Want de verzekering betaalt de rep.kosten volledig. Novus: Autoruitenreparatie Polijsten van alle soorten glasoppervlakten Graveren van autoruiten Voor inlichtingen en service dealer Ampsen 20, Almelo, tel. 05490-6 70 51. waar nog op een derde plaats, maar met een achterstand op kop loper Bekveld (56'pnt.) en Heure (54 pnt.) is deze achterstand niet meer weg te werken. Het tweede team is door afwezigheid van een jongens wegens vakantie niet aan het touw geweest. De dames van Halfweggirls, waar in de OKIA dames meetrekken hebben een goed toernooi getrok-' voor al uw BRUILOFTEN en PARTIJEN. Gruttostraat 85, Goor Tel. 05470-7 47 85 Voor de marathonvlucht vanaf Bergerac werden 61 duiven inge- korfd. Het is een vlucht, waarvoor men respect heeft, want de afstand bedraagt maar liefst 935 km. De duiven, die om 13.00 uur in vrijheid gesteld werden, moesten weer er gens 'overnachten'. Hoever waren zijn na de lossing gekomen? In elk geval Keek men de volgemde mor gen al vroeg in de lucht of er ook een duif arriveerde. Het werd zelfs 's middags toen Meester en Zn. om 12.48 uur iedereeen te vlug af was. Een mooi resultaat. De uitslag was: 1. F. Meester en Zn.; 2.13. Johan Veldhuis; 3. W. Aaftink; 4.8.11. Comb. Oolbekkink-Tijhof; 5.7.9.10.12.14.18.20. G. Egberts; 6. G. Kwintenberg; 15.16.19. H. Wan- sink; 17. H.J. Aaftink. De 234 jonge duiven moesten met minder kilometers genoegen ne men. Zij gingen naar Heverlee, een afstand van 200 km. Hier gingen om 07.10 uur de deurtjes open. Om 09.44 uur was de eerste duif van E. Veneklaas thuis. Het werd een snelle vlucht met snelheden van bovwen de 77 km. per uur. De uitslag was: 1.2.7.9.22. E. Veneklaas; 3.5. H.J. Aaftink; 4.14.24.35. Comb. OOlbek- kink-Tijhof; 6.10.21.30.47. G. Eg berts; 8. W. Aaftink; 11.43. H. Wan- sink; 12.17.32.34.42. T. Schuppert; 15. G.J. Koetsier; 18.19.20.27.28. M. Lodeweges; 23.36.41. H. van Beek; 29. G. Kwintenberg; 31. H. Jansen. De triathlon Holten belooft op za terdag 19 augustus een spannende strijd te worden, waarvoor tal van topatleten hebben ingeschreven. Niet minder dan vijf deelnemers hebben aangekondigd binnen de twee uur te zullen finishen. De belangstelling van de wed- strijdtriathleten op de kwart tri athlon is zo groot, dat er een wacht lijst moest worden ingesteld. Ook voor de recreatie kwart triathlon en achtste triathlon is de inschrij ving ver overtekend. Het oefenprogramma voor de se nioren elftallen van sv Holten is als volgt: vrijdag 11 augustus: Holten 1 - ACV (Assen), 19.00 uur. Zondag 13 augustus: Marien- heem 1 - Holten 1, 14.00 uur, ver trek 12.30 uur; Marienheem 2 - Hol ten 2,10.30 uur, vertrek 09.30 uur; Broekland 3 - Holten 3, 10.00 uur, vertrek 09.00 uur; Broekland 4 - _Holten 4, 10.00 uur, vertrek 09.00 uur; Holten 5 - Broekland 5, 10.00 uur; Holten 7 - Broekland 7, 10.00 uur. Dinsdag 15 augustus: Holten 3 - uettele3,19.00 uur. Woensdag 16 augustus: Lettele 4 - üolten 4, 19.00 uur, vertrek 18.00 Donderdag 17 augustus: Holten 1 - Voorwaarts 1,19.30 uur; Holten 2 - Voorwaarts 2,19.30 uur; Holten 6 - 3roekland 6,19.30 uur. De commissie Ruimtelijke Orde ning en Woningbouwzaken wil een duidelijk vinger in de pap houden bij de verdere invulling van het plan centrum Noord. De commis sie gaat accoord met het voorberei- dingsbesluit voor de verbouwing van het pand van de firma Wan- sink, maar wil niet zondermeer goedkeuring geven aan de plannen die ontwikkeld worden door de Mengunie. In beslotenheid werden hiervan de schetsplannen aan de commissie getoond. Het commis sielid Dijkgraaf-van der Hart ont hield gedeeltelijk haar goedkeu ring aan het voorbereidingsbesluit en wilde eerst overleg met haar fraktie. De overige leden gingen wel accoord met dien verstande dat straks allereerst aan de com missie RO de plannen ter goedkeu ring moeten worden voorgelegd. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. Verleende kapvergunning aan Erven Weijerman, voor het kappen van 18 bomen bij Fa- zantenweg 2 Spreekuur burgemeester De burgemeester is verhinderd op 14 en 21 augustus spreek- uur te houden Goedkeuring herziening bestemmingsplan „De Beuseberg" De burgemeester van de gemeente Holten maakt ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 28, lid 6 en artikel 31 van de wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat Gedeputeerde Staten van Overijssel bij besluit van 25 juli 1989, nummer RGP89/752, goedkeuring hebben verleend aan het bij raadsbesluit van 28 maart 1989, nr. 26/IJm/Hu vastgestelde bestemmingsplan „De Beuseberg" partiële herziening 1988". Gedeputeerde Staten hebben bij genoemd goedkeuringsbe sluit tevens verklaard dat het gehele plan als onbestreden moet worden aangemerkt, zodat geen beroep hiertegen meer mo gelijk is. Het bestemmingsplan en het besluit van Gedeputeerde Staten liggen vanaf 14 augustus 1989 voor een ieder ter gemeentese cretarie, afdeling algemene zaken ter inzage. Verkiezing van de leden van de tweede kamer der staten-generaal STEMMEN BIJ VOLMACHT De burgemeester van Holten brengt ter openbare kennis dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van de tweede kamer der staten-generaal een kiezer toegestaan is bij vol macht te stemmen. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. MACHTIGING OP SCHRIFTELIJKE AANVRAAG 1Ter secretarie van deze gemeente zijn kosteloos verkrijg baar de formulieren voor de verzoekschriften om bij vol macht te mogen stemmen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de dag der stemming, dus voor of op 23 augustus 1989, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij op de dag der kandidaatstelling (25 juli 1989) in het kiezersregister is opgenomen. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd wanneer aan de verzoe ker is toegestaan in een stembureau naar zijn keuze aan de stemming deel te nemen of per brief te stemmen. 4. Hij, die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op de dag der kandidaatstelling zijn opgeno men in een kiezersregister. 5. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmachtlegitimatiekaart, waarmee hij zich kan aanmelden in een stembureau van zijn keuze binnen Nederland. B. MACHTIGING DOOR OVERDRACHT VAN DE OPROE- PINGSKAART 6. De kiezer kan ook, in plaats van een verzoekschrift in te die nen, na ontvangst van zijn oproepingskaart, tot en met de dag der stemming, zelf een andere kiezer machtigen voor hem te stemmen, door zijn oproepingskaart aan die kiezer over te dragen. 7. Een op deze wijze aangewezen gemachtigde moet op de dag der kandidaatstelling (25 juli 1989) in hetzelfde stemdis- trict staan ingeschreven als de kiezer die de volmacht geeft. 8. De aidus gemachtigde kan de voimachtstem uitsluitend te gelijk met zijn eigen stem, in het stemdistrict waar hij staat in geschreven, uitbrengen. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemach tigde aannemen. De volmachtgever is niet bevoegd de vol macht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te ne men. Nadere inlichtingen worden ter gemeentesecretarie verstrekt. Verkiezing van de leden van de tweede kamer der staten-generaal De burgemeester van Holten brengt ter openbare kennis dat het hij de aanstaande verkiezing van de leden van de tweede kamer der staten-generaal een kiezer toegestaan is zijn stem uit te brengen in een stembureau naar keuze. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. SCHRIFTELIJK VERZOEK 1Ter secretarie van deze gemeente zijn kosteloos verkrijg baar formulieren voor verzoekschriften om in een stembu reau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk 14 dagen voor de dag dor stemming, dus uiterlijk op 23 augustus 1989, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij op de dag der kandidaatstelling (25 juli 1989) in het kiezersregister is opgenomen. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd indien aan de verzoeker is toegestaan bij volmacht te stemmen. 4. Bijinwilligingvanhetverzoekwordtdebeslissinggesteldop de oproepingskaart, die daardoor wordt omgezet in een kie- zerslegitimatiekaart. B. MONDELING VERZOEK 5. Na ontvangst van zijn oproepingskaart kan de kiezer ook, in plaats van een schriftelijk verzoek te doen, zich onder over legging van zijn oproepingskaart vervoegen ter secretarie van de gemeente, waar hij op de dag der kandidaatstelling (25 juli 1989) in het kiezersregister is opgenomen, om deze te doen omzetten in een kiezerslegitimatiekaart. Dit kan ge schieden tot op de vijfde dag voor die van de stemming, dus uiterlijk op 1 september 1989. Een kiezer, die in het bezit is van een kiezerslegitimatiekaart, kan zich ter uitoefening van zijn kiesrecht aanmelden in een stembureau van zijn keuze binnen Nederland. Nadere inlichtin gen worden ter gemeentesecretarie verstrekt. Holten, 10 augustus 1989 De I. burgemeester voornoemd. H. J. Westerik IIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIillllllllllllllllllllllllltlllllllllllllllllllllllllllllllIjlllllllllllllllIIllllllllllllllllllllliiiii De heer Wim Pelgrim is per 1 au gustus benoemd tot vakleerkracht Algemene Muzikale Vorming voor de basisscholen. De nieuwe vak leerkracht gaat op de zeven basis scholen één uur per week les geven aan de groepen 3 en 4. Op de bais- scholen waar reeds muziekles wordt gegeven door de vaste leer krachten zal Wim Pelgrim werk zaam zijn als consulent. De heer Pelgrim is geen onbekend in het muziekonderwijs in Holten hij is verbonden aan de Muziek Maatschap Holten waar hij even eens Algemene Muzikale vVor- ming gaf. 'Illllllllllllllllllllllllllllllllillilllllillllllllllllllllllllllllllllilllllllllllillllllllillllllllllllillillllllllllllllllllll

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 5