Fienpreuvers eerste gebruikers nieuwe feestzaal De Poppe SV Holten start nieuwe seizoen vol goede moed Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag [3290* HOLTENS NIEUWSBLAD Blauw Wit Uit hef politierapport De mooiste keukens gaan niet met vakantie^ BouwFinisV Rijssen Sfunfpr/;. Gevonden voorwerpen Burgerlijke stand Spanning om Klavierbokaal BOLSENBROEK MARKELO ~7 OPELe Uw bruiloft volledig verzorgd, dus alles inclusief: DALZICHT DONDERDAG 10 AUGUSTUS 1989- De gebroeders Aanstoot flankeren meedenkervader Aanstoot. Zodra de zomerdrukte voorbij is, zal bij café restaurant de Poppe aan de Holterweg begonnen wor den met de bouw van een geheel nieuwe feestzaal. Als alles meezit, en daar rekent men bij de Poppe W op, zal na het openingsfeest, de - zaal voor het eerst in gebruik ge nomen worden bij het Prinsenbal van de carnavalsvereniging de Fienpreuvers op 10 februari 1990. De laatste grote verbouwing van het al van voor 1892 stammende etablissement van de familie Aan stoot dateert van 1975. Toen wer den voorcafé, camping en feest zaal vrijwijl geheeld vernieuw en kreeg het pand het huidige aan zien. Nu staat er dus een forse uit breiding met een nieuwe feestzaal op het programma. Aameiaing voor de verbouwing is de toenemende vraag vanuit de re- jgio voor bruiloften en partijen. „We kwamen steeds vaker tot de ont- j dekking, dat onze huidige feest zaal te weinig volume bezit. Dat betekent dat we het voorcafé voor de andere bezoekers moeten slui- iten. Dat is geen goede zaak. Ie mand die twee keer voor een dichte deur komt, heb je verloren als klant", is de overtuiging van de tweelingbroers Bennie en Eppie Aanstoot, die sinds een aantal ja ren aan het roer staan van de alou de pleisterplaats. Vader (en ook moeder) Aanstoot is nog dagelijks in de zaak te vinden en fungeert als 'meedenker'by de plannen van zijn zoons. Om plaats te maken voor de nieu we feestzaal zal de huidige cafeta ria en kampwinkel worden afge broken. Die krijgen een nieuwe plaats achter de nieuw te bouwen feestzaal. Veel is nagedacht door de broers over de nieuwe opzet. „Zo'n bouw is een hele uitgave - j hoeveel willen de heren liever niet kwijt - maar dan moet het in één i keer ook goed zijn", aldus Bennie j Aanstoot. „Afstanden bestaan te genwoordig niet meer voor de men- Jscn cn onze klanten komen dan ook uit Rijssen, Enter en nog ver der weg. Verder willen wij ons meer 1 gaan richten op personeels- en be drijfsfeesten. Daar hebben we nu ruimte tekort voor. Daarnaast wil len wij ons restaurant natuurlijk 1 niet missen. In eerste instantie zijn wij tenslotte horecamensen". De nieuwe zaal krijgt een opper- vlakte van 17 bij 21 meter. De en tree naar de zalen blijft ongewij- zigd, maar op de plaats waar nu de bar in de 'oude' zaal zich bevindt komt de entree naar de nieuwe zaal. Er komt een geheel nieuw po dium en een grote ruimte met koe ling voor de hapjes en dergelijke. Daarnaast komen er twee bars. De dansvloer komt voor het podium, zodat het publiek in een u-vorm rond het podium komt te zitten. Om de zaal ook geschikt te maken voor kleinere partijen, komen er mobile schermen met indirecte verlichting, wat een sfeervol geheel moet gaan worden. Het vaak ge hoorde bezwaar tegen de huidige zaal, dat er te weinig ramen zijn, is onderkend en in de nieuwe zaal zullen dan ook tien brede ramen komen. In totaal biedt de nieuwe zaal plaats aan 350 bezoekers. Ook over de toekomst van de ande- Sv Holten start komende vrijdag 11 augustus het seizoen met een oefenwedstrijd tegen ACV uit As sen. Onder leiding van de nieuwe trainer Henk ter Brink is de start van de oefenperiode van dit sei zoen al veertien dagen geleden be gonnen met twee oefenwedstrijd jes. Tegen het Bomse NEO werd gelijk gespeeld (1-1) en afgelopen zondagmorgen werd het Almelose Rietvogels met 2-1 bedwongen. Het is nog een beetje zoeken voor de technische lieding wat betreft de juiste opstellen, want er is een groot aanbod van ambitieuze spe lers voor het eerste elftal. Trainer Ten Brinke en leider D. Bekker- nens zijn zeer content met de grote motivatie bij de spelers van de se- lectiegroep. De eerste grote krachtmeting vindt dus vrijdagavond plaats op Meermanskamp. De zaterdag-eer- Het oefenprogramma van Blauw Wit is als volgt: Zaterdag 12 augustus: Almen 1 - Blauw Wit 1, 14.30 uur, vertrek 13.15 uur; Hulzense Boys 2 - Blauw Wit, 14.30 uur, vertrek 13.30 uur; Blauw Wit 3 - OZC 3, 12.30 uur; Blauw Wit 6 - Blauw Wit 8, 14.30 uur. Dinsdag 15 augustus: Blauw Wit 1 - Omhoog 1; Blauw Wit 2 - Omhoog 2,19.00 uur; Omhoog 3 - Blauw Wit 4,19.00 uur, vertrek 18.15 uur. Woensdag 16 augutus: Haarle 6 - Blauw Wit 8, 19.00 uur, vertrek 18.15 uur. ste klasser ACV uiit Assen is een gerenommeerde tegenstander, waarbij de rood-zwarten normaal gesproken voor een te grote techni sche en tactische overmacht ko men te staan. De wedstrijd begint om 19.00 uur en staat onder leiding van plaatsgenoot Dick Beldman. Nieuwe leden Meermanskamp lijkt bijna te klein te worden voor de voetballende sv Holten. Door secretaris Wim ter Schure zijn maar liefst veertien teams ingeschreven voor de senio ren competitie. Het is nog de vraag of het hierbij blijft want nog steeds worden nieuwe leden (tel 62715) ge noteerd. Ook de jeugdafdeling draait voortreffelijk en beschikt dit seizoen eveneens over veertien teams. Gelukkig heeft de afgetreden kan tinecommissie onlangs besloten samen met het voetbalbestuur het clubhuis weer te runnen, waarmee ook die problemen weer achter dc rug zijn. re poot van het bedrijf, de camping wordt nagedacht. Zo wordt ge dacht aan de bouw van een over kapping voor de zwembaden. „Het is nog niet zover, maar het zal er eens van moeten komen, wil je mee kunnen blijven concurreren. We draaien nu goed, ook deze zomer zitten we weer helemaal vol, maar de mensen stellen steeds meer ei sen, en dat is him goed recht. En als recreatiebedrijf zal je uiteinde lijk daaraan moeten voldoen". Op 2-8 werd gemeld dat er bij een van de Holtense bedrijven aan de Industrieweg was ingebroken. Om binnen te komen werd een raam geforceerd terwijl in het bedrijf een kast met een ingebouwde kluis werd gegforceerd. In totaal werd voor ongeveer F1.5000.- gestolen. Een eerlijke inwoonster van Mid- wolde meldde in de middag van 2-8 dat zij op de parkeerplaats voor de Houtbeurs met haar auto een ge parkeerd voertuig had aangere den. De aangereden auto werd licht beschadigd. De schade kon tussen de eigenaren geregeld wor den. In de avond van 2-8 werd een mel ding ontvangen van een grote bos brand op de Holterberg. De melder had een enorme rode gloed waar genomen. Daar deze melding ook al bij de brandweer was binnen ge komen waren deze op volle oor logssterkte uitgerukt. Het bleek gelukkig slechts de rode avond gloed te zijn. Op 3-8, omstreeks 10.00 uur vond op de Raalterweg een eenzijdige aanrijding plaats waarbij gewon den vielen te betreuren. De be stuurster van een personenauto, afkomstig uit Vorden, raakte in een bocht van de weg en ramde vervolgens een boom. De rechts voor zittende passagiere, een in woonster van de gemeente Rhoon, raakte hierbij bekneld en moest worden bevrijd door de brandweer. Beide dames werden gewond afge voerd naar het ziekenhuis. Het let sel bestond uit gebroken arm, been, borstbeen en ribben alsmede inwendige verwondingen zoals hartkneuzing. De auto werd door een bergingsbedrijf afgesleept. 5-8 vielen de volgende dicht) ge wonden bij een aanrijding te be treuren. Bij het fietstunneltje bij de Dennenboomstraat reed een bromfietser, een jongeman uit Ba- them, iets te hard door de bocht waarbij hij op de verkeerde rij strook terecht kwam. Daar botste hij tegen twee fietsers die hierbij onderuit gingen. De fietsers, een echtpaar afkomstig uit Riel, moes ten in verband met klachten aan scheenbeen en rug voor onderzoek naar het ziekenhuis. In de avond van 5-8 werd op de par keerplaats bfj de dagcamping een autrokraak gepleegd. Een inwoner van Holten die daar zijn auto had geparkeerd ontdekte bij terug komst dat het linkerportierslot was geforceerd. De inbreker wist in de auto het verstopte polstasje van de aangever te vinden en heeft daar de portemonnee uit weg geno- De zelfde avond vond op de Lang straat een aanrijding plaats waar bij de veroorzaker zonder stoppen door reed. Een inwoner van Holten reed, komende vanuit de richting Laren, richting Fliermatenweg toen uit tegengestelde richting een personenauto naderde. Eerst ge noemde week zover mogelijk naar rechts uit en verwachtte het zelfde van de tegenligger. Dit bleek een misvatting. Doordat die auto niet uitweek klapten de beide linker buitenspiegels tegen elkaar en werden vernield. Van de auto van de melder werd ook nog het linker portierraam vernield. De tegenlig ger maakte eerst aanstalten te stoppen maar bedacht zich kenne lijk. Gegevens van de betreFfende auto zijn niet bekend. In de nacht van 5 op 6 werd op de parkeerplaats langs de Al een per sonenauto aangetroffen waarvan bij'controle bleek dat deze niet ver zekerd was. In de auto lagen een man en vrouw en een hond te sla pen. Nadat de personen gewekt waren bleek dat beide personen di verse problemen hadden waarvan er een was het ontbreken van on derdak. In afwachting van het krij gen van een woning bivakkeerde men maar in de auto. In verband met het ontbreken van een verze kering de auto toch maar overge bracht naar het buro waarna de mensen door kennisen werden af gehaald. In de middag van 6-8 werd gemeld dat een bestuurder met zijn auto met volle snelheid door de spoor boom van de gesloten overweg in de Rijssenseweg was gereden. De man was er met zijn auto, waarvan de voorruit volledig vernield was, tussenuit gegaan. Via het signale ment van de auto en het door ge tuigen opgenomen kenteken kon de besturder korte tijd later op de Deventerweg worden angehouden. Het bleek te gaan om een 78 jarige inwoner van Deventer. Hij was van het gebeurde zodanig geschrokken dat hij in paniek doorreed. Dat dit hem op een dikke bekeuring kwam te staan was hem achteraf wel dui delijk. Door de schade aan de spoorboom werd zowel het verkeer over de Rijssenseweg alsmede het spoorverkeer ongeveer twee uur gestremd. Op 7-8 werd nogmaals een kluis- kraak gemeld in het al bovenge noemde bedrijf. Een werknemer ontdekte na terugkeer van zijn va kantie de openstaande, geforceer de kluis en meldde dit in alle vroeg te bij de politie. Een onderzoekje leerde echter al snel dat dit slechts de restanten waren van de al eer der gemelde kraak. Omstreeks 06.30 uur vond op 8-8 op de nieuwe kruising Keizersweg - S14 een driedubbele aanrijding plaats. Een vrachtwagen, be stuurd door een inwoner van Hol ten wilde vanaf de Keizersweg, linksaf de voorrangsweg S14 op rij den. Door de dichte mist met een zicht van slechts 50 meter werd het uitzicht sterk belemmerd. Na ge stopt te zijn zag de Holtenaar geen verkeer naderen en trok op. Op het moment dat zijn voertuig dwars op de rijbaan van de S14 reed, nader de uit de richting Al een personen auto van een wat duurder soort. Met name door de kooiconstructie van deze auto bleken de verwon dingen van de bestuurder, een in woner van Barchem, achteraf mee te vallen. Direct na dit ongeval na derde uit de richting Nieuw Heeten een personenauto, bestuurd door een 19 jarige inwoner van Nieuw Heeten. Door de mist zag hij de stil staande voertuigen te laat en bot ste hier vervolgens ook tegen aan. Kort hierna kwam de politie Rijs sen als eerste ter plaatse. De colle ga's plaatsten hun opvallende dienstvoertuig op de voor deze si tuaties voorgeschreven wijze, dus met verlichting, alarmverlichting én zwaailichten, enige honderden meters voor de aanrijding, op de rijbaan van de S14 aan de Nieuw Heetense kant. De ene collega ontfermde zich over de gewonde terwijl de ander rich ting Al liep om het van die kant komende verkeer te waarschuwen. Kort hierop hoorden zij hevig rem men en een klap. Het bleek dat nu een 22 jarige inwoner van Nieuw Heeten tegen de politieauto was gebotst. Deze jongeman verklaar de met een snelheid van 80 km/u te hebben gereden en pas op het laat ste moment de politieauto te heb ben gezien. Hij heeft nog wel heftig geremd en getracht uit te wijken maar vergeefs. 00547S-1907 BouwFinish Rijssen blijft dc licle zomer lang elke dag geopend. Meer dan 50keukensin allerlei uitvoeringen en prijsklassen. Plus een fantastischefc kollcktic tegels, plavuizen, vloerbedekking en viiragc. Oponinqstljdcn: maandag lol cn nu van 9.00 tol 12,00 uur en van 13.0010 Zaterdag van 9.00 lol 16.00 uur. Donderdag koopavond lot 21.0C Enterstraat 198 Rijssen r (Naast Gammi Gamma Bouwmarkt Rijssen) De spanning in de zomervoetbal- competitie tussen elftallen van de campings en Het Klavier om de Klavierbokaal, is tot het laatste moment ongemeen spannend ge bleven. Na twee wedstrijddagen hadden alle vier ploegen twee punten. Op woendag 26 juli werden de wed strijden camping De Holterberg- Klavier, 2-4 en De Lindenberg-De Poppe 1-0 gespeeld. Op woensdag 2 augustus won het team van de Poppe met 5-4 van het Klavier en camping De Holterberg wist met veel overmacht te winnen van De Lindenberg, 8-0. Door dit resultaat had iedere ploeg twee punten ver zameld. Op papier had Het Klavier de makkelijkste tegenstander, maar het elftal van De Holterberg het beste doelsaldo. In verband met het optreden van Normaal in Dika van de Kruusweg op woensdagavond, zijn de laatste wedstrijden gespeeld op dinsdag 8 augustus. De prijsuitreiking vond woensdagavond plaats in het Kla vier, waarover volgende week zul len berichten. Dalzicht In Nijverdal Is een unieke gelegen heid om uw bruiloft te vieren. Zij verzorgen een complete Q CA avond voor maar I «/>üU per.persoon, alles inclusief Dus ontvangst met koffie en gebak, onbeperkt consumpties, 6x bittergarnituur en afscheid met koffie en belegde broodjes. Incl. bediening, zaalhuur, btw etc. Hotel - Restaurant Grotestraat 285, 7441 GS Nijverdal. Tel. 05486-1 24 13. Aan het begin van de Holterberg. Fax 05486-1 44 65. Wij accepteren alle credit-cards. NED. HERV. KERK: 09.30 uur: ds. J. Kraima; uit gangscollecte: Ned. Bijbelge nootschap. Kindemevendienst: Sytze Meinsma. 19.00 uur: ds. A.W. Berkhof, Bla- ricum. Oppasdienst: mevr. Rensen- van Dolder en Brenda Bogaard. Diessenplas: woensdag 16 au gustus: 19.30 uur, ds. Berg. GEREF. KERK: 09.30 uur: ds. M. Berg. 19.15 uur: ds. M. Berg. Oppasdienst 0-3 jaar: mevr. Harbers-Beldman, mevr. Aan stoot-Stam, mevr. Jansen- Stam. 4-6 jaar: Irma Jansen, Robert Tromop, Herma Stam, Na afloop koffiedrinken met va kantiegasten: Mevr. Van Dijk- Meijerink en mevr. Kors-van Dijk. R.K. KERK (gebouw Irene): 10.00 uur: Heilige Mis. DIJKERHOEK: 09.30 uur: ds. Vons; uitgangscol lecte: Ned. Bijbelgenootschap. OKKENBROEK: 09.30 uur: ds. H. Th. Vollebregt; Heilig Avondmaal (zittend). NIEUW HEETEN: Zaterdag 19.00 uur, zondag 08.00 uur en 10.00 uur: H. Mis. ARTS: Za.en zo. J.f. Sijtsma, Keizers weg 32, telefoon 6 35 53. Spreek uren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-614 36, 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen 05700-152 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak (ook voor zieken fondspatiënten). TANDARTS: A. J. Boerman, Zuiderstraat 27a, Rijssen. Tel 05480-1 25 35. Be handeling na telefonische af spraak. 8 en 9 juli: DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten: zaterdagmorgen 8-9 uur: spreekuur Diessenplasstraat 5, tel. 61515, daarna K. J. Coppool- se, tel. 6 33 91. Dierenartsen- praktijk Holten S. Minnema, Dorpsstraat 63a, tel. 62835 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: 05483-63056; 053-330537; 05496- 63056. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-613 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.v. Energiebedrijf IJsselmij (Industriestraat 1). Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Alarmnummer 06-11. Overigens 05483-6 44 44; dag en nacht be reikbaar. BRANDWEER: Alarmnummer 06-11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; en iedere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 uur. 8 augustus: 20.00 uur Hoolter dage (kampioenschap knak worsten eten en Mister verkie zing, optreden Jan en Zwaan) 9 augustus: 19.30 uur, zomer- voetbal om Klavierbokaal. 10 augustus: Open dag Land- en tuinbouw. 11 augustus: Oefenwedstrijd Holten - ASV Assen op Meer manskamp. 12 augustus: 09.30 uur, 39e Fok- dag Holbatheo bij Bonte Paard Dijkerhoek. 13 augustus: 14.30 uur, Fiets tocht de Schure; 14 augustus: 14.00-15.30 uur, Disco in de Boschkamp. 15 augustus: Hoolter dage. 16 augustus: 14.00-15.30 uur, Sprookjes-middag in De Bosc hkamp. 18 augustus: 10.30-15.30 uur, Huifkartocht vanaf De Bosc hkamp. 19 augustus: Triathlon Holten; Fokveedag Espelo; Driekamp voor teams in de Schure. 22 augustus: Hoolter dage (Zum Hoolter Bock) 25 augustus: School-en Volks feest Espelo; René Froger in dancing De Waag. 26 augustus: School- en Volks feest Espelo; 27 augustus: 11.30 uur, Koffie concert Joegoslavisch ensem ble in Aula SGH; 28 augustus: 19.30 uur, Raads vergadering. 1 september: 20.00 uur. Muzika le happening in Kandelaar met Joegoslavisch ensemble, HMK ,HMV em drumband HMV. Gevonden: bordje "verboden toegang"; fototoestel merk Hali- na; sleutelbos in blauw mapje met groene bies; 10 bollen blauw katoen; rode coca cola portemonnee; ketting met zil veren medaillon. Verloren: zwarte portemonnee inhoudende 10.-; kentekenbe wijs ZR-48-70; stoffen fel rode portemonnee inhoudende onge veer/25.-; Nemef sleutel; zilver en horloge met armband; zwar te knipportemonnee. Zoek geraakte dieren: hond Re- triever, zwart met krullen. Geboren: Alexander zv D.G.J. Oldenburg en T.I. Kamphof. Ondertrouwd: W. Getkate, oud 27 jaar, Wierden en D. Stam, oud 22 jaar, Holten; P.W. Ho- mans, oud 24 jaar, Holten en M.L. van Zuijdam, oud 25 jaar, Holten.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 3