Roel Palmers winnaar Ronde van Holten Zandstorm teistert „Zo goed mogelijk, maar niet met oogkleppen op" élÊÊËÏMsa SE part-time medewerker va ka nti e-a utocross Han Muizebelt, kanshebber Holtense titel: ROXANA HAARMODE 7 VOSJE S4iseö,theefv> de hölfcen 0 0 0 Dubbelprint mWÊk fotografie henk mulder STEUNENBERG RENÉ FROGER HOLTENS NIEUWSBLAD Ontknoping liet lang op zich wachten Goede vlucht jonge duiven Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. Openbare commissievergaderingen Spreekuur burgemeester EERSTE KAPSTER gevraagd voor part-time VOLGENDE Kom ook eens kijken naar de nieuwe najaarskollektie WEEK STAAT OOK OF DEZE PLAATS EEN INTERESSANTE AANBIEDING. Straks naar school? Profiteer nu nog van AFGEPRIJSDE KINDERSCHOENEN t i i i 1 i i 25 augustus 'n WEEKEND PARIJS Dus komen VOORDEELMARKT Dikkers C1000 Voordeelmarkt *10 V. betekent dubbel plezier van uw opnames. Een foto voor uzelf Ut?en eentie v°°r uw {amiiie Qf bekenden. DONDERDAG 3 AUGUSTUS 1989- Tot in de laatste ronde bleef het spannend in de Ronde van Holten. Lang zag het talrijke publiek langs het parcours een gesloten peloton met hoge snelheid zijn rondjes draaien, met af en toe klei ne vluchtpogingen, die op de lan ge rechte stukken weer werden in gelopen. De uiteindelijke win naar, Roel Palmers uit Zwolle, vertelde na afloop dan ook het een snel, maar moeilijk parcours te vinden, waarin echte ontsnapping vrijwel op niets uitlopen. „Je heb je tegenstanders bijna steeds bin nen zichtbercikt, en dat maakt het moeilijk om te ontsnappen", ver klaarde hij aan het publiek. Pas in de negende ronde gelukte het een groep van elf renners defi nitief het al sterk uitgedunde ren- nersveld op afstand te rijden. Een aantal favorieten voor de zege, zo als Henk Boeve en Remco Start man, had inmiddels door materi- aalpech al afgehaakt. Ook de win naar van vorig jaar, Nico Wolthuis, die op het laatste moment toch nog had ingeschreven voor de Hol- tense kermiskoers, kon het niet bolwerken. In de kopgroep nestel den zich bekende namen als Piet Kleine, twee jaar geleden winnaar in Holten, Erwin Kistemakers, Tristan Hofman, Edwin Ophof, Han Vaanhold en Roel Palmen. Negen rondjes lang hield men in de kopgroep elkaar goed in de gaten, maar uiteindelijk profiteerde Pal men van een moment van oplet tendheid van de sprinters uit de groep en finishte als eerste. „Ik wist, dat het moeilijk zou worden met Kistemakers, Hoffman en Kleine in de groep. Zij zijn beter sprinters dan ik. Maar toen Kiste- markers en Hoffman even niet op letten, greep ik mijn kans en de marreerde". Voor Erwin Kistemaker was zijn tweede plaats voldoende om zich verzekerd te weten van de eind overwinning van het Radio Oost- /Dagblad Tubantie klassement. De laatste wedstrijd h8iervoor wordt verreden op zondag 13 au gustus in Markelo. In de vooravond kwamen op het 1300 meter lange circuit ook de da mes aan de start. Tour de France deelneemster Agnes Lohuis-Dam- veld toonde haar grote klasse door het deelnemersveld op één ronde te rijden. Ook Nederlands kampi oene Leontien van Moorsel kon de zege Haaksbergse niet in gevaar brengen, evenmin als Moon de Waal, lid van de nationale selectie. In Holten kwam ook aan de start de schaatster uit de nationale se lectie, Ingrid Haringa. De uitslag was: 1. Roel Palmen, Zwolle; 2. Erwin Kistemaker; 3. Tristan Hoffman, Groenlo; 4. Erik Dekker, Hooge- veen; 5. Piet Kleine, Kerkeveld; 6. Edwin Ophof, Geesteren; 7. Jan Spijker, Kampen; 8. Han Vaan hold, Haaksbergen; 9. Aaldrie Zandbergen, Nieuwleusen; 10. Gerrit Teunis, Wierden. Dames: 1. Agnes Lohuis-Damveld; 2. Leontien van Moorsel, Boekei; 3. Moon de Waal, Gouda; 4. Lenie Dijkstra, Joure; 5. Annemieke van de Zanden Uden; 7. Monique Baartman, Bome; 8. Henriette Vos, Nijverdal. Was het bij de Erwin autocross al flink stoffig, bij de jaarlijkse va kantieautocross had het woens dagavond veel weg van de Sahara. Dikke stofwolken, aangewakkert door een harde wind ontnamen de talrijke toeschouwers vaak het zicht op de voorbijsnellende race monsters en menigeen zal direct na thuiskomst eerste een koele dronk hebben genomen alvorens onder de douche te stappen om het bruine stof van zich af te spoelen. De belangstelling voor deze cross was bijzonder groot. Vijf en zeventig coureurs, afkomstig uit het gehele land bonden met elkaar de strijd aan in de standaardklas se, 1600cc, 2000 cc en super 2000 cc. Onder hen ook een achttal Holte naren. De snelheid lag bij deze cross duidelijk hoger dan bij de Erwin- cross, zodat de botsingen vaker ge paard gingen met forse botsingen. Door de speciale kooiconstructies bleven de racemonsters meestal op de baan, al moest er af en toe de trekker aan te pas komen om de onfortuinlijken weer op de wielen te zetten, door de hoge snelheid sleeete de bochten in het circuit steeds verder uit, wat de nodige stuurmanskust van de coureurs vergde. De Holtense coureurs na men iin dit racegeweld slechts een bescheiden plaats in. De uitslag was: Standaardklasse: 1. Herbert ter Maat (SAON): 2. Peter Verink (SAON); 3. Aijan Stokkink (ACCL). 1600 cc: 1. Henk Mennink (SAON); 2. B. de Bone; 3. Martijn Buitenhuis (Teuge). 2000 cc: 1. Theo Vlodijk (Taco); 2. Aalt Pijpers (Nijkerk); 3. D. Pijpers. Plaatselij ke rijders: 1. Jan Weyers; 22. Nico Spoolder; 3. Erik Meilink. Een van de kanshebbers om tijdens de Holtens triathlon op 19 augustus als beste Hol- tenaar over de eindstreep te gaan, is Han Muizebelt. On danks, of naar zij'n zeggen dankzij zijn 47 jaren, behoort hij tot de beste triathleten van Nederland in zijn categorie. Veteranen I. Wij zochten hem op in zijn deels eigenhandig gebouwde bungalow aan de Fazantenweg, waar onder an dere een stapeltje sportboe ken aangeeft dat hij serieus bezig is met zijn sport „Wel zo goed mogelijk presteren, maar niet met oogkleppen op; er zijn belangrijker dingen in het leven". Lange werkdagen, die vaak ver bo ven de officiële acht uur uitkomen, weerhouden de geboortige Twen tenaar er niet van 's avonds voor het eten nog een trainingsritje van zo'n honderd kilometer weg te trappen. „Alle vrije tijd gaat er te genwoordig wel inzitten" conclu deert Muizebelt. „Vroeger voetbal de ik en was ik voetbalscheidrech- ter. Daarnaast heb ik een tijdlang in het eerste mix-team van de ten nisclub gespeeld, maar sinds ik wat je noemt 'gegrepen' ben door de triathlon, heb ik dat op moeten geven. Alleen bij de laddercompe titie en de clubkampioenschapp- pen zien ze me nog op de tennis baan. De triathlon is echter zo'n gi gantisch leuke hobby, dat ik het er graag voor over heb". Vijfjaar geleden liep Han Muizelt samen met een collega zijn eerste kwart triathlon. Zwemmen was geen probleem, want in zijn ge boorteplaats Bome was hij lid van een zwemclub en speelde hij mid- voor in het waterpolotearn. Voor het fietsen leende hij een racefiets, tenminste wat daar voor door moest gaan. "Het was echt afzien", herinnert Muizenbelt zich. „Die fiets leek nergens op en halverwege het lopen op de zangwegen dacht ik, dat redt ik nooit, vooral omdat ik door een oude rugblessure - een beknelde zenuw - technisch gezien niet goed loop. Ik weet de eindtijd nog precies, 3 uur 16 min. Toch was ik er door gegrepen en het jaar daarop deed ik mee in de Neder landse kampioenschappen in Al- mere en sindsdien doe ik vrijwel elk weekend een triathlon". Zijn ster steeg snel en hij werd ge selecteerd in de nationale selectie voor de Europese kampioenschap pen waar hij bij de veteranen voor in het veld eindigde. Volgens de tri- athleet is het een misvatting, dat het deelnemen aan een triathlon voornamelijk is weggeled voor jon ge atleten. „Hoe langer de afstan den, des te beter presteren oude ren. Natuurlijk moet je goed ge traind zijn, dat spreekt voor zich zelf, maar door de gelijkmatige lichamelijke belasting zonder ech te 'pieken' en een beter doorzet tingsvermogen, is juist een triath lon een prima sport voor niet zo jonge sporters. Niet voor niets mo gen bij een halve of hele triathlon geen jongeren beneden de 21 jaar meedoen". Samen met zijn clubgenoten van de triathlonclub Argos in Wierden, zal hij in de Holtense triathlon aan de start verschijnen in de kwart wedstrijd triathlon. Als verwacht te eindtijd geeft hij op 2 uur 20 mi nuten. Bij de Hotenaren heeft al leen Marinus Baltus een snellere verwachte eindtijd opgegeven. Toch denkt Muizebelt niet als eer ste de finish te bereiken. „In onze club eindig bij de veteranen meest al als derde en in totaal als vijfde in de club. Dat zal ook nu wel weer het geval zijn. Wel ben ik oostelijk kampioen noemen in mijn klasse". Volksfeest Muizebelt verwacht veel van het nieuwe stratencircuit in Holten. „Het kan een echt volksfeest wor den. In Stein tijdens het Europese kampioenschap, waar een soortge lijk circuit was ook midden door het dorp, stonden wel 80.000 men sen langs de kant van de weg. Ge lukkig hebben de organisatoren het hier voor elkaar gekregen, dat we nu een stratencircuit hebben. Voor de wedstrijd-triathleten was het loopcircuit over de zandpaden bij Twenhaarsveld te zwaar om goede tijden neer te zetten en het fietscircuit was veel te bochtig, dat remt teveel af. Wil Holten in de toe komst echt gaan meetellen, dan moet men nog meer gebruik maken van de unieke mogelijkhe den die wij hebben. Het zwemmen zou plaats moeten vinden in open water, dus in de Domeiaar, het loopcircuit door het centrum en het fietscircuit op de Holterberg. Ook moeten de organisatoren gaan uitkijken naar een andere da tum. Nu is 'Holten' een week voor de belangrijkste wedstrijd van het jaar in Almere. Er zijn maar weinig echte toppers, die een week voor die wedstrijd nog in een andere tri athlon tot de bodem gaan. De orga nisatie in Holten is uitstekend, daar heeft de Stichting Triathlon Holten in het land al een zeer goede naam mee opgebouwd, die voor sprong moeten we zien uit te bou wen". Voor Compiegne - afstand 410 km - werden 135 duiven ingekorfd. Met zuid-oosten wind werden om 06.30 uur de manden geopend. Het werd 12.41 uur toen de eerste duif zijn hok bereikte. E. Veneklaas was er blij mee, want hij bleek de eerste te zijn. De uitslag was: 1.22.32. E. Veneklaas; 2.3.4.8.9. G. Egberts; 5.6.10.16.18. Comb. Ool- bekkink-Tijhof; 16. M. Lodeweges; 12.15. J.G. Jansen; 17.30. G. Kwin- tenberg; 24. F. Meester en zn.; 25.34. H.J. Aaftink; 26. H. van Beek; 29. W. Aaftink; 31.33. H. Wan- sink. De 'jonkies' werden naar Lozen - af stand 135 km - gebracht. Hier moesten 221 stuks hun weg naar huis terug vinden. Om 07.15 uur was voor hen het startschot. Nu was G. kwintenberg iedreen te vlug af. Hij klokte om 09.34 uur de eerste duif. Het werd een goede vlucht. De uitslag was: 1.42. G. Kwintenberg; 2.3.5.30.31. T. Schuppert; 4.33. A. ten Dam2; 6.15.16.17.18. M. Lodeweges; 7.9. H. J. Aaftink; 8.11.21.23. F. Meesteren zn; 10.28.29. E. Veneklaas; 12.24.34. J. Veldhuis; 13.40.41. comb. Ool- bekkink-Tijhof; 14.20. H. Wansink; 19.25.27. G. Egberts; 22.32. W. Aaf tink; 26.G.J. Koetsier; 39. F.J. Klooster; 44. H. van Beek. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN aan D. ten Dam voor het bouwen van een mestkelder/ sleufsilo bij Valeweg 3 - aan J. Markvoort voor verbouw van een varkensschuur bij Espelodijk 1 - aan N. G. J. v.d. Meer voor vergroten keuken Maat- mansweg 14 - aan B. A. Nijland voor verbouwen woning/boerderij Meutgeertsweg 7 - aan H. J. Slijkhuis voor bouw veestalling en wagenber ging bij Raalterweg 52 - aan J. B. Wissink voor veranderen achterpui Keizers- weg 20 - aan OAD-Busreizen voor plaatsen trafo station bij Burg. v.d. Borchstraat 2 - aan J. Stukker voor bouw carport/garage bij Kieften- belt 11 Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. De commissie voor ruimtelijke ordening en woningbouwza ken vergadert op maandag 7 augustus 1989 om 14.30 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: vaststelling planningslijsten nieuwbouw en verbetering 1990-1994 voorbereidingsbesluit voor een gedeelte van het bestem mingsplan „Kom Holten Noord" (terrein Mengunie/ Wansink/Albert Heijn) De commissies gemeentewerken en financiën vergaderen dinsdag 8 augustus 1989 om 15.30 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: aanschaf materieel gladheidsbestrijding uitvoering vervanging riolering ged. Larenseweg en Haarstraat in het kader van de 2e fase rioolstructuurplan De burgemeester is verhinderd op 7, 14 en 21 augustus spreekuur te houden. Oranjestraat 4 - Holten SNACKHOEK Oranjestraat 38 Tel. 6 13 39 Holten Larenseweg 23 - Holten Als je komt kun je ook nog voor z'n tweeën winnen. Kaarten voorverkoop 15.00 Kaarten aan de zaal 17.50 Aanvang 21.00 uur Tot ziens in De Waag. Voor onze C1000 supermarkt vragen wij een voor de bezorging van boodschappen. U dient aan de volgende eisen te voldoen: In het bezit zijn van rijbewijs BE Te beschikken over voldoende tijd, waarbij de werkzaamheden zich voornamelijk voordoen op donderdag en vrijdag Te beschikken over een goede gezondheid i.v.m. het tillen van de boodschappen Indien u geïnteresseerd bent in deze functie en meent aan de gestelde eisen te kunnen voldoen, dan kunt u voor zaterdag 12 augustus bellen of schrijven naar: t.a.v. dhr. R van den Berg Dorpstraat 20 - 7451 BV Holten Tel. 05483-6 13 24 formaat Tijdelijk bij ontwikkelen en afdrukken van uw volle kleurenfilm van ieder negatief 2 perfekt iri beeld gebrachte afdrukken Oranjestraat 29, Holten. Tel. 05483-6 18 89

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 7