„Fietsen kun je al, rest komt vanzelf' ADRIAAN PAULEN OKI A jeugdteam gooit hoge ogen op kampioenschap Jan Beunk sterkste man van Borculo Ondanks de hitte toch goede tijden Holtense atleten Jaaragenda c Veel Olympische sterren bij APM Triathlete Jannie Vasters: Snorrewind-trofee voor N.Vree-Egberts IJRIATHLON HOLTEN HOLTENS NIEUWSBLAD Eerste prijs voor Sandra en Ingrid Vervoer Resultaten Stal de Eik Motorrit DONDERDAG 13 JULI 1989 Het OKAI jeugdteam heeft het ook het afgelopen weekend weer voor treffelijk gedaan. Na twee compe- titietoernooien om het Neder lands Kampioenschap, waarvan het tweede toernooi afgelopen zondag in Borculo gehouden werd, staat het jeugdteam van OKAI met 44 punten op een prima tweede plaats. Het team zal er al les aan doen om aanstaande zon dag, op eigen terrein, deze plaats te behouden. De jeugd trekt met 8-tallen in de klasse tot 520 kg. Door het enorme (over)gewicht van de OKAI-jon- gens trekt het team met zeven man. Dat scheelt twee handen aan het touw, maar desondanks weet het team zich prima te weren. Een kampioenschap zit er, redelijk gesproken, niet in. Koploper Heu- re I staat inmiddels tien punten voor, dus is het zaak de tweede plaats veilig te stellen en naaste belager Olden Eibergen met 39 punten op afstand te houden. Het OKAI-team in de 640 kg. klas se is door de ploeg van Jagersrust van de vierde plaats verdrongen. Door moeilijkheden met de opstel ling moest men afgelopen zondag met 8 punten genoegen nemen. Zondag in Holten hopen ze met een goede opstelling alsnog de vierde plaats terug te pakken en daarmee de vijfde positie van vorig jaar te verbeteren. Het team van de dames van Half- weggirls, waarin de OKAI-dames meetrekken, staan met 31 punten op de derde plaats. Hier gaan de Heenwegladies aan kop met 39 punten. De tweede plaats wordt bezet door Teems met 37 punten. Uitslagen na twee toernooien: 640 kg. klasse: 1. Eibergen 21 (42), 2. Heure 18 (36), 3. Watergang 14 (29), 4. Jagersrust 12 (21), 5. OKAI 8 (18), 6. Waagdijk 7 (15), 7. Vios Bison 4 (7), 8. Boskrekels 0 (0). Jeugd: 1. Heure I. 27 (54), 2. OKAI 21 (44), 3. Olden Eibergen 17 (39), 4. Eibergen 24 (35), 5. Bekveld 13 (28), 6. Heure 2. 12 (27), 7. Oosterwijk 12 (24), 8. Vorden 9 (16), 9. Vios Bison 3 (4), 10. Treklust 0 (2). Dames: Heenwegladies 21 (39), 2. Teems 18 (37), 3. Halfweggirls 15 (31), 4. De Wippenpol 12 (25), 5. Hoogenweg 9 (18), 6. Monnicken- dam 4 (10), 7. Jagersrust 5 (8), 8. Bekveld 0 (0). In Holten komen verder de heren- ploegen in de 720 kg. en 680 kg. klasse aan het touw. Vooral in de 680 kg. klasse heerst een enorme strijd en het zal zondag nog een grote verrassing worden wie de grootste beker mee naar huis mag nemen. De kampioenschappen vinden aanstaande zaterdag en zondag plaats op het Vletgoor; de wedstrij den beginnen om elf uur 's mor gens. De entree is gratis. Met triathlete Jannie Vasters heeft Holten een sportvrouw met allure in huis. Zo won ze in juni de kwart-triathlon dames .in Nijverdal in een tijd van 2 uur, 37 minuten en 53 seconden. Haar snelste tijd tot nu toe op de kwart is 2 uur, 20 minuten en 58 seconden, behaald deze maand tijdens de triathlon te Laren, waar ze ook als eerste dame eindigde. „Maar bij die laatste tijd was de fietsafstand vijf kilometer korter dan straks, op 19 augustus in Hol ten". Voor de Holtense kwart- triathlon staat ze inmiddels in geschreven: „Als er geen bij zonderheden zijn, ben ik deze keer zeker van de partij". Op de foto is Jan in actie bij het onderdeel gewicht trekken. Onze plaatsgenoot Jan Beunk is afgelopen zaterdag d% sterkste man van Borculo geworden In een wedstrijd over zes onderdelen, accu tillen, gewichttrekken, timber (wandelen met boomstammencar-dead-lift een biervatenrace en auto kantelen was Jan op de meeste onderdelen de sterkste, maar hij moest tot het uiterste gaan om te winnen. Alle deelnemers zijn leden van een sportschool in Geesteren. Nicole Vree-Egberts met Arjen is winnaar geworden van de Snorre- wind trofee. Zij behaalde het hoogste aantal punten in dressuur en springen. De wedstrijden wer den vrijdagavond en zaterdag ver reden in Manége Snorrewind. De beoordeling was in handen van de heren W. Aaltink en Th. W. Zuiten. Zij werden bijgestaan door mej. H. Oolbekkink en mevr. T. de Vries. De uitslag was als volgt: B. jeugd dressuur: 1. Anita Schop- pers met Katinka; 2. Mixjam Wes- terveld met Katinka; 3. Claudia Vosselman met Apollo, 4. Marinan- ne Lichtenberg met Pina; 5. Aly Harbers met Lea. L. jeugd dressuur: 1. Nicole Vree- Egbert met Arjan; 2. Mariska Oonk met Danny, 3. Mariejet Schreuder met Rakker; 4. Ineke Schuitema ker met Danny 5. Hanneke Schui temaker met Danny. B. dressuur: 1. Anouk Schaafsma met Petronella; 2. Helma Altink met Pricon; 3. Bianco Hofstra, Lady D. L. dressuur: 1. Maaike de Vries met Manor; 2. Rikus Bronsvoort met Zephir; 3. Hermien Bronsvoort met Bandit; 4. Arjan Kraaienzang met Voleant; 5. Robert Sprenke- leink met Wemona. Springen B. jeugd: 1. Anita Schop- pers met Katinka; 2. Marleen Brinks met Danny; 3. Jantine Wes- sels met Sabine. Sprignen B; 1. Hanneke Schuite maker met Danny; 2. Nicole Vree- Egberts met Arjan; 3. Lot van Ha gen met Sabine. SprngenL: 1. Jacoline Jonkersmet Dirigent; 2. Henk Lammers met Wemona; 3. Marijan Hulseggë met Kitty. Een zinderende hitte, het kwik gaf 27 graden aan tijdens de Regge- loop vorige week woensdag in En ter. Toch werden er goede tijden gelopen door de Holtense atleten, alleen moest er na afloop heel wat bluswerk verricht worden. Egbert Veneklaas kon de koplo per, Gerrit Voortman uit Rijssen, niet volgen en beperkte zich tot de tweede plaats. Hij liej} de 10 km. lange stratenloop in 32.02. min. Dirk Hoekman moest genoegen nemen met een vierde plaats in 33.06 min. De oude rotten, Marinus Baltus lie in 35.25 min. en Gerard Beldman 15e in 36.01, liepen bei den een zeer evenwichtige race. Ap Koetsier loopt weer als een jon ge hond en finishte in 40.25 min. Evert Wessels liep in 43.44 min net achter Harry Heuvelmans in 43.32. min. Voor de meeste atleten is het nu vakantie, alleen zo links en rechts in de regio zijn er dorpslopen. Een flink aantal Holtense atleten is nu in voorbereiding voor de Triathlon van Holten op 19 augustus en een week later starten Jan Krooshof em Ap Koetsier op de marathon van Enschede. Aan sport deed Jannie altijd al veel: schaatsen, lopen en fietsen. Al enkele jaren is ze lid van de Wie lervereniging Holten. Een jaar of vier geleden ontdekte ze de triathlon. „Ik kwam met de triathlon in aanraking doordat mijn man. samen met een kame raad, een computerprogramma voor de tijden in elkaar draaide. Ze vonden meteen dat ik ook wel mee kon doen: „Fietsen kun je al en de rest komt vanzelf wel". Bij de eerste Holtense kwart-tri athlon die in '85 gehouden werd, verscheen ze aan de start als enige Holtense vrouw. Ze behaalde de tweede plaats bij de dames in een tijd van 3 uur en 13 minuten. Na deze triathon was ze verkocht: „Het begon als een geintje, maar ik ben het blijven doen. Het is een mooie, afwisselende sport. En het geeft echt voldoening als je weer een snellere tijd neerzet". Training Ze traint gemiddeld minstens een uur per dag. Dat betekent per week zo'n drie of vier keer zwemmen, drie keer hardlopen en een of twee keer fietsen. „En als ik een dag vrij heb, train ik wat extra", vertelt ze. Fietsen is haar favoriete onder deel. „Geen wonder, want daar be gon het allemaal mee". In de afge lopen wedstrijden haalde ze voor het fietsonderdeel een gemiddelde van 34 kilometer per uur. „Dat is aardig hard voor een vrouw", con stateert haar man met voldoening. Samen met haar man werkt ze hard om haar loopprestaties te ver- beteren. „Aan het lopen beleefde ik het minste plezier. Maar nu het iets beter gaat, krijg ik er ook iets meer aardigheid aan. Bovendien, als je goed kunt zwemmen en fietsen en je kunt niet lopen, dan ben je weg. Met het lopen kun je veel tijd win nen". Toen ze begon met het zwemon- derdeel van de triathlon, zwom ze nog schoolslag. Pas afgelopen win ter leerde ze in het overdekte zwembad de borstcrawl. „Dat ging hartstikke goed, alleen kon ik het niet volhouden in de armen". Dit jaar zwom ze voor het eerst in open water. „Dat is een heel andere erva ring dan zwemmen in het zwem bad. Ik ben echt geen waterrat, maar zodoende leer je hét wel". In het open water beginnen alle deel nemers tegelijk. „En dat is dringen 'geblazen. Daardoor is het water ook erg onrustig en daar moet je aan wennen. De tweede 'en derde keer ging het wel iets beter", aldus Jannie. inmiddels is ze lid geworden van de regionale triathlonvereniging Argo. „Het clubverband motiveert beter. Vooral zondagsmorgens, als je je bed uit moet om te trainen. Je hebt dan echt niet altijd zin, maar je weet dat er meer clubleden zijn Enkele Bergruiters namen met succes deel aan het gezellige con cours te Liederholthuis. Sandra Dieperink met Amber werd eerste in de dressuur klasse Z2 met 186 pnt. Ingrid van Dijk met Moniek won de eerste prijs in dressuur klasse M2 met 124 pnt. Jannie Vasters: „op 19 c en je gaat dan wel. Bovendien leer je meer je krijgt aanwijzingen en zo. En het leuke yan het clubver band is ook de onderlinge concur rentie. Mijn ervaring is dat het trai ner gezelliger is en daardoor gaat alles een beetje makkelijker". ben ik er zeker bij Haar doel is nu de kwart-triathlon in Holten. „Mijn streven is om hier voor mezelf een goede tijd neer te zetten, beneden de 2 uur en dertig minuten. Of het lukt is natuurlijk vraag twee", aldus deze Holtense triathlete. JULI 14 juli: Orgelconcert Dick Sander- man 15 JULI: Koningsschieten; NK touwtrekken 16 juli: NK touwtrekken' 18 juli: Hoolter Dag 21 juli: Orgelconcert Peter Eilan der 22 juli: Erwin Autocross 23 juli: Concours hippique Bergrui ters 25 juli: kermis 26 juli: kleinveemarkt kermis, Au tocross 27 juli: kermis 28 juli: Wielerronde van Holten 29 juli: touwtrektoernooi om kam pioenschap van Holten. AUGUSTUS: 1 augustus: Hoolter Dag 8 augustus: Hoolter Dag 10 augustus: Open dag land èn tuinbouw 15 augustus: Hoolter Dag 17 augustus: Profwielerronde van Nederland. 19 augustus: Triathlon Holten; Drekverspringen de Schure. 22 augustus: Zum Hoolter Bock op de Smidsbelt (metHoltens Song festival) 26 augustus: Begin bezoek folklo ristisch ensemble Pajo-Cola Ric uit Joegoslavië. 27 augustus: Motortoertocht Hol- terbergrit; invitatietoernooi TC Holten 28 augustus: raadsvergadering 31 augustus t/m 10 september: clubkampioenschappen senio ren TC Holten SEPTEMBER: 9 september:Vrije markt, suppor terver. HMV; Monumentendag; Regiowedstrijd Holtertrappers. 17 september: Kampioenscross zij span en viertakt 22 t/m 24 september: Reünie jc de Schure 23 september: Trekkerslepwed- strijden; Holtcrbcrgherfsttoer. 24 september: Erwin autocross 25 september: raadsvergadering 30 september/1 oktober: Nacht om Holten OKTOBER: I oktober: Nacht om Holten 4 oktober: Beestenavond de Schu re 6 oktober: première toneelvereni ging COC met Autopech 7 oktober: slottoernooi jeugd TC Holten; COC met Autopech 8 oktober: slottoernooi senioren TC Holten 9 oktober (commissoriale raadsver gadering) 28 oktober: Diepe Hel/Holterber- gloop; najaarsconcert HMV. 30 oktober: Begrotingsbehande ling NOVEMBER: II november: Elfde van de Elfde in de Poppe. 27 november: raadsvergadering DECEMBER: 16 december: 2009 jc de Schure 18 december: raadsvergadering; Kerstviering NBvP. 1990: JANUARI: 9 januari: Nieuwjaarsreceptie NBvP. FEBRUARI: 3 februari: Prinsenbal in Bonte Paard. 10 februari: Prinsenbal in de Pop pe. 17 februari: Carnaval minder vali den. 24 t/m 26 februari: Carnavals week end en optocht. MAART: 21 maart: Gemeenteraadsverkie zingen. HENGELO - Zondag 13 augustus 16.30 uur: de presentatie van de „Stars of the Adriaan Paulen Memorial 1989". Onder hen zullen verscheidene Olympische kampioenen zijn, want de ani mo om naar Hengelo te komen is onder de atleten zeer hoog. Zo hoog zelfs, dat een selectie nodig zal zijn, omdat het beschikba re budget nooit toereikend kan zijn om allen aan de start te laten komen. We noemen een paar atleten: - Sergei Bubka, wereldkam pioen en -recordhouder pols stokhoogspringen. - Steve Scott, Amerikaans re cordhouder op de mijl. - Peter Rono, Olympisch kampioen 1500 meter. - Sedykh, wereldrecordhou der kogelslingeren. - Litvonov, Olympisch kam pioen kogelslingeren. - Tamm, de andere sterke Rus op het kogelslingeren. - Merlen Ottey, één van de snelsten ter wereld op de 100 meer dames. - Nazarova, tweede op de we reldranglijst en derde op de Olympische spelen op de 400 meter dames. - Lynn Williams, 2000 meter dames. Zoals gebruikelijk wordt de 800 meter heren weer het hoofdnummer, met als zekere deelnemer op dit moment de nummer 2 van de Olympische Spelen 1988 en Seoel en win naar van de Adriaan Paulen Memorial 1988, José Luis Bar- bosa. Televisie Door de media wordt ruim schoots aandacht gegeven aan dit unieke atletiekgala. De Nederlandse televisie zendt een groot gedeelte van de wedstrijden rechtstreeks uit. En niet alleen in Nederland, ook diverse buitenlandse t.v.- zenders hebben interesse ge toond. In 1988 werden de Ga mes uitgezonden in West- Duitsland, Spanje, Italië en Joegoslavië. Dit jaar heeft het satelliet-programma Europost belangstelling voor de Adri aan Paulen Memorial ge toond. Voor de toeschouwers zijn er goede voorzieningen om zo gerieflijk mogelijk naar het Fanny Blankers Koen Stadion te komen. Zo is er een groot parkeerterrein aan de rand van de stad (bij de Makro), van waaruit de bezoekers gratis met bussen naar het stadion en weer terug worden ver voerd. Tevens is er voor trein reizigers een speciaal FBK- Station, dat vorig jaar vlakbij het stadion is aangelegd. Kortom, de Adriaan Paulen Memorial in het Fanny Blan kers Koen Stadion is zeker weer de moeite waard om haar Hengelo te komen. Voor toegangskaarten en voor in lichtingen kunt u contact opne men met het Organisatiebu reau A.P.M. tel. 074-45 94 59 of 45 97 00. De toegangsprijzen variëren van f 7,50 voor een onoverdekte standplaats voor kinderen tot f40.- voor een plaats op de overdekte hoofd tribune. Bij manege Stal de Eik werden za terdag drsssuurwedstrijden voor junioren gehouden. Ondanks de warmte werd er met enthousiasme gestreden om de mooi prijzen. De uitslagen waren: Klasse A: 1. ea. Janine Zoet met Polly en Chiel Roesenkamp met Little Boy, 136 pnt; 3. Marion Ool bekkink met'Little Boy; 4. Jan Martijn Zoet met Polly, 132 pnt.; Klasse B, B2: 1. Rebekka Linde- naar met Woldi, 128 pnt.; 2. Mar leen de Roos met Little Boy, 127 pnt.; 3. Danielle v.d. Knaap met Sarina, 122 pnt.; 4. Danielle Pieket Wezerik mwet Woldi 122 pnt.; 5. Marlienke Spakman met Japie. 119 pnt. De motorclub Flyuing Elefant in Almelo heeft voor zondag 16 juli ■een Bergenrit op het programma staan waaraan alle motorliefheb bers kunnen deelnemen. Deze rit heeft een lengte van onge veer 100 km. Inschrijven en vertrek vindt plaats tussen 11.30 en 13.00 uur bij het clubhuis van de Flyink Elephant aan de OOtmarsusme- straat 210a (naast Jamin). Er zijn drie prijzen te winnen en ie dere deelnemer krijgt een leuke at tentie. De kosten voor deelname aan deze rit zijn 7,50 voor niet- leden en 2,50 korting voor duo passagiers.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 7