„Geen opvolger voelt leeg en onvoldaan aan" De Spaar-Optimaalhypotheek: de hypotheek die u tienduizenden guldens bespaart. Op de fiets langs duiventillen en Leuvenumse beek Peter Eilander bespeelt weer het Naber Orgel Henk Wilpshaar bij afscheid Kolschool: KANDIDAATSTELLING Rabobank Q Meer bank voor je geld Opbrengst collecte Hypotheek fi50-000,- f41500,- HOLTENS NIEUWSBLAD Gids van Holten 1989 Verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal DONDERDAG 13 JULI 1989- „Vorig jaar waarschuwde ik er al voor dat wie wind zaait, storm kan oogsten. Hopelijk blijft het bij een briesje, maar er zal nog heel veel water door de Schipbeek gaan voor het Kolschool-schip onder voorlopig schipper Boering in ruste is. Een afscheid zonder opvolger geeft een leeg en onvoldaan gevoel. Het aller beste in deze winderige tijd"! Op de van hem bekende korte en krachtige wijze nam schoolhoofd Henk Wilsphaar vorige week donderdag af scheid van 'zijn Kolschool. Een afscheid dat, hoe kon het anders, in het teken van de op handen zijnde reorganisatie in het openbaar onderwijs stond. Het duidelijkst nog sprak voorzit ter Wim Stegeman van de Ouder raad zich uit. Stegeman, die mede eigenaar verwisselt, had Van Rap- namens de medezeggenschaps- pard ook nog een nieuw relatiege- raad sprak, gaf een geheel eigen in- schenk bij zich: de stropdas met terpretatie van de afkorting DOP, gemeentewapen die Wilpshaar als in het kader waarvan Wilpshaar eerste officieel in ontvangst mocht het onderwijs vaarwel zegt. „Door- nemen. gaande, onzekere positie" schil- Cadeautjes waren er volop tijdens derde hij de gemoedstoestand van de door ceremoniemeester Jenne personeel, ouders en kinderen van Boering in wielertermen aan el- de Kolschool. „Dit knaagt aan ons kaar geprate afscheidsreceptie, allen. Wij willen graag duidelijk- Van schoolinspecteur J. Munk bij heid en een snelle afhandeling", voorbeeld, die op de van hem be richtte Stegeman zich tot de aan- kende humoristische wijze alvast wezige gemeentebestuurders. De inspeelde op de'fietscomputer'die hoofdzaak in de komende besluit- wielerfanaat Wilpshaar later van vorming moet volgens hem zijn: zijn collega-directeuren kreeg „handhaving van het openbaar on- overhandigd. Munk meende te we- derwijs met een zo pluriform moge- ten dat bij z0'n Japans precisiepro- lijk leerlingenbestand". Gehoord dukt een Nederlandse gebruiks- het warme applaus in de tropische aanwijzing onontbeerlijk was. hitte van de Kolschool-aula, ver- Minstens zo gevat gaf directeur H. woordde hij daarmee de gevoelens Oh. Vogely van Chr.basisschool De van vele aanwezigen. Schakel hem lik op stuk, door de Burgemeester Van Rappard ging niet in op de actuele problematiek, waarbij de vraag centraal staat of Kolschool en Dorpsschool onder de Dalton-vlag samen gaan in de lokalen op de Kol. Hij schilderde Wilpshaar af als een 'pater famili- as' en een harde werker „die altijd deed waarvoor hij stond en waar maakte wat hij zei". Naast het plichtmatige gemeen te tegeltje, dat bij dit soort gelegenheden van computer mèt Nederlandse hand leiding te presenteren. Vogely ty- Niet alleen in het straatbeeld van Holten zal Wilpshaar voorgoed uit het beeld verdwijnen, ook in bos en veld zal hij zeker nog regelmatig te vinden zijn met zijn jachtvrienden, 's Morgens, voordat het feest voor de kinderen op school begon werd Wilpshaar en echtgenote van huis gehaald met een open caleche. Omdat de afstand van huize Wilps haar en de Kolschool wel heel erg kort is voor zo'n ritje, werd een rondtoer door de wijk gemaakt. Bij terugkomst bleek de Kolweg voor het schoolgebouw te zijn afgeslo ten door de 'Meute van de Kol', zijn jachtvrienden van de Borkeld die een heuse douane-blokkade had den opgericht compleet met het rood omrande bord 'Zoll". Even keek Wilpshaar verbouwereerd en ging hij naarstig op zoek naar z'n portemonnee om de douane gun stig te stemmen, maar Jan Kevel ham toverde uit een belendende Ondanks de tropische temperaturen was de belangstelling voor het afscheid van meester Wilpshaar enorm. Voordeligste hypotheekvorm. Om welk huis het ook gaat, de Rabobank heeft daarvoor een aantrekkelijke hypotheek: de Spaar-Optimaalhypotheek. Die u veel voor deel oplevert, omdat u uiteindelijk veel minder betaalt dan bij andere hypotheek- vormen. En dat merkt u direct in de maand lasten, want die zijn laag. De aflossing is verzekerd. Op de eind datum van uw hypotheek wordt het geleende bedrag ineens afgelost. Dat geldt ook bij over lijden voor het verstrijken van de looptijd. Laat nu uw voordeel berekenen. Het voor deel van de Spaar-Optimaalhypotheek is Vut .yjuuumy nijK.en ae Kinaeren toe als meester Wilpshaar het cadeau uit de verpakking haalt: zou hij het mooi vinden? Hij was er dolblij mee. peerde zijn voorganger in de DOP als een 'generaal', een vurig aan- moediger tijdens sportontmoetin- gen en bracht ook nog even fijntjes diens 'kruideniersboek' in herinne ring, waarin Wilpshaar minitieus alle draaiboeken placht bij te hou den. Kolbak In die inside-humor paste ook het optreden van collega en tevens wethouder Wim Dalhuisen, die zich voor de gelegenheid getooid had met een heuse 'Kolbak', een vervaarlijk hoofddeksel waarmee de man met de twee petten zijn dubbelrol uitdrukte. „Ik ben een van de weinigen die kan zeggen dat hij zijn eigen directeur heeft ont slagen", merkte Dalhuisen op. Waarbij hij de raad van Wilpshaar altijd in gedachten zal houden: „Laat ze je nooit betrappen op ver menging van verantwoordelij khe- -i schuur een hartversterking te o.ficiele gedee.te werd afgeslo- voorschijn die de heren zich goed ten met een bandopname uit Ma- lieten smaken op de vroege och_ drid, waarop de Goedheiligman tend zijn bezorgdheid uitsprak over het omzoomd door alle leerlingen Wilpshaar-loze tijdperk. Tijdens werd de tocht voortgezet naar het een genoeglijk samenzijn konden schoolgebouw waar door de kinde- e ywr"',fi,en gasteu feu- ren een speciaal voor deze gelegen- slottedefamilieWilpshaarzelfnog beid gecomponeerd afscheidslied even de hand schudden. Bang dat werd gezongen. Namens alle leer- Henk Wilpshaar voorgoed uit hun Ungen en de .noabers. van de gezichtsveld verdwijnt hoeven ze school werden vervolgens twee ca- niet te zijn. De geboren Gramsber- deau's overhandigd aan school- ger blijft in Holten wonen en zal ge- hoofd Wilpshaar. voor mevrouw zien zijn favoriete sport nog regel- was er een boeket bloemen. Voor matig in het straatbeeld opduiken, het echtpaar Wilpshaar waren dat „Ik bel wel even als ik op de fiets een paar ontroerende momenten, voorbij de school kom" beloofde Ter afsluiting van het'schoolse'ge- hij de onderwijs-collega's met een deeite van het afscheid werd door mets aan duidelijkheid overlaten- de kjnderen een spellencircuit ge- de grijns. speeld foon 05720 - 1355. Ook hier is tijdig reserveren gewenst. Regiocontact wandel- en fiets tochten staan al vijftien jaar ga rant voor een gezellig dagje in de natuur, waarbij aandacht wordt geschonken aan de natuur en ons culturele erfgoed. Zo zijn er wande lingen langs de Vecht bij Beerze, over het landgoed Het Laar bij Ommen en de Lemelerberg. The matische fietstochten zijn er langs landhuizen en kastelen vanuit Dalfson en Raalte en rondom de schansen vanuit Ommen. Voor na dere inlichtingen daarover kunnen belangstellenden terecht bij de VW's van Dalfsen, Ommen en Raalte. Ook worden inlichtingen verstrekt door de Stichting Regiocontact Vecht Veluwe IJsselstreek, tele foon 03417 - 57212 of 03410 -15162. De opbrengst van de collecte voor de epilepsiebestrijding, die gehou den werd in de week van 26 juli tot 3 juli, was ook dit jaar weer een groot succes. Door een aantal ent housiaste collectanten werd 4.093,95 opgehaald, waarvoor de plaatselijke afdeling van het Na tionaal Epilepsiefonds/De Macht van het Kleine de de Holtense be volking hartelijk dank zegt. voor iedereen anders. Wij rekenen üw voordeel graag voor u uit. Gratis. Maak dus een afspraak. Ook als u al een hypotheek heeft. De Spaar-Optimaalhypotheek vergeleken met de Rabobank annuïteitenhypotheek hypotheek leeftijd man bruto inkomen netto voordeel Spaar-Optimaal hypotheek voorbeeld 1 voorbeeld 2 f 150.000,- 35 jaar f 55.000,- f41.500,- f250.000,- 40 jaar f 90.000,- f79.000,- Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan H. ten Dam voor het vergroten van een werktuigenberging bij Vijfhuizenweg 1 - aan J. Pasop voor verbouw woning Diessenplasstraat 6; - aan J. A. Podt voor bouw werktuigenberging bij Meutgeertsweg 2; 2. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN; aan mevr. M. Kappert-Linde voor 1 boom bij Churchillstraat 107; aan K. v.d. Wende Ouddorp voor 5 bomen bij Postweg 81 aan G. J. Zoet voor 2 beuken bij Raalterweg 1 3. aan Jong Gelre te Laren toestemming verleend t.b.v. fietsavondvierdaagse; 4. aan MAC de Holterberg ontheffing/toestemming verleend voor autocrossen.; VOOR HET INWINNEN VAN INFORMATIE OVER DE ZAAK ZELF DAN WEL OVER EVENTUELE MOGELIJKHEDEN TOT HET INDIENEN VAN EEN BEZWAAR- OF BEROEPSCHRIFT KAN MEN ZICH WENDEN TOT DE AFDELING ALGEMENE ZAKEN TER GEMEENTESECRETARIE. Eind 1989 komt er weer een nieuwe gids van Holten uit. In deze gids vindt u gegevens over de gemeente, onderwijs en instellingen op het gebied van de gezondheidszorg en sociaal cultureel en maatschappe lijk werk. Hebt u suggesties, aanmeldingen of wijzigingen voor de gids, neemt u dan, liefst schriftelijk, kontakt op met de Afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie, Smidsbelt 5, 7451 BL Holten. De burgemeester van Holten brengt het volgende ter openbare kennis: 1. Op dinsdag 25 juli 1989 zal de kandidaatstelling voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal plaatshebben. 2. Op die dag kunnen ter secretarie van de gemeente aan het adres bij het daar gevestigde hoofdstembureau voor kieskring van 9.00 tot 17.00 uur lijsten van kandidaten (mode! G5) worden ingeleverd. 3. De benodigde formulieren voor: - de lijsten van kandidaten (model G5) - de verklaringen van bewilliging van de kandidaten in hun kandidaatstelling (model G12) - de machtigingen tot gebruik van de naam of aanduiding van de politieke groepering (model G1-2) zijn tot en met de dag van de kandidaatstelling ter secretarie van deze gemeente kosteloos voor de kiezers verkrijgbaar. Nadere inlichtingen omtrent de wettelijke voorschriften betreffende de inlevering van kandidatenlijsten worden ter gemeentesecretarie verstrekt. Plaats en datum: Holten, 5 juli 1989 De burgemeester voornoemd, W. L. F. C. van Rappard. De Stichting Regiocontact Vecht Veluwe IJsselstreek organiseert op woensdag 19 juli aanstaande de fietstocht 'Leuvenumse Beek en Staverden', een fietstocht door één van de mooiste plekjes op de Veluwe. Een op zaterdag 5 augus tus door de stichting uitgezette fietstocht voert langs de duiven tillen in Salland. De fietstocht 'Leuvenumse Beek en Staverden' start bij café-restau rant "De Lindehoek', Putterweg 1 te Ermelo en bij Dorpshuis 'Het Blanke Schot', Garderenseweg 33 te Uddel, tussen 14.30 en 19.00 uur. Men kan kiezen uit een korte route van twintig kilometer en een lange van veertig kilometer. De deelna mekosten bedragen vier gulden per persoon, inclusief het route boekje en de herinnering die aan de deelnemers wordt toegezonden. Fietsen zijn te huur in Ermelo, tele foon 03417 - 59710 en Uddel, tele foon 05770 - 1322. Het is wenselijk tijdig te reserveren. De vijfendertig kilometer lange fietstocht langs de duiventillen in Salland start bij café-rèstaurant 'De Leeren Lampe', Almelose- straat 2 te Raalte en bij het Oranje Hotel, Langstraat 33 te Wijhe, tus sen 10.30 en 13.30 uur. De deelnamekosten bedragen vie gulden per persoon, inclusief het routeboekje en de herinnering, die nagezonden wordt. Fietsen zijn te huur in Raalte, tele foon 05720 - 51531 en Wijhe, tele- Peter Eilander, een goede bekende in Holten. De orgelliefhebbers komen deze zomer goed aan hun trekken. Zal zoals we eerder reeds berichtten, morgenavond, vrijdag 14 juli de Rijssense stadsorganist Dick San- derman het Naber orgel in de Ned. Hervormde kerk bespelen, op vrij dagavond 21 juli is Peter Eilander te beluisteren. Beide concerten beginnen om 20.00 uur. De toe gangsprijs bedraag vijf gulden; kinderen tot 13 jaar gratis. Peter Eilander is voor Holten geen onbekende. Reeds vele malen con certeerde hij op het orgel in De kandelaar en vorig jaar oogste hij veel susses met zijn 'vakantiecon cert' in de Ned. Herv. kerk. Holten kent Eilander voorts van zijn do centenfunctie aan het nieuwe Mu ziek Onderwijscentrum dat in kor te tijd veel leerlingen trok. Eilander geeft concerten op de gro tere Nederlandse orgels, maakte reeds enkele malen een toernee naar het buitenland, is dirigent van twee gemengde koren en maakte recent naam als pianist. Samen met Herman Riphagen vormde hij een pianoduo dat vier handig oude en ook geheel nieuw gecomponeerde werken speelt. Het programma van het concert van Peter Eilander is in de luchtige vakantiesfeer gehouden. Geopend wordt men een inleidende koraal bewerking van eigen hand. Vervol gens speelt Eilander het concerto no. 5 van G.F. Handel, een vrolijk Gigue van J.B. Loeillet en twee niet eerder in ons land gespeelde sonaten van W. Wolstenholm en R. Becker. Als voorlaatste stuk speelt Peter Eilander het Scherzo Symp- fonique van R. Becker om te eindi gen met een eigen werk Er gaat door alle landen.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 5