„Niks geen leent je buur in die tijd" In de Boschkamp van alles te doen in de vakantie Kerkdiensten Medische diensten Van dag tot dag HOLTENS NIEUWSBLAD Echtpaar Borkent zestig jaar getrouwd Uit het politierapport BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Amsterdams orgel voor Kandelaar Gevonden voorwerpen Burgerlijke stand TT I i Holten krijgt in september wereldwinkel BOLSENBROEK MARKELO "7 OPEL "Q- Uw bruiloft volledig verzorgd, dus alles inclusief: DALZICHT DONDERDAG 13 JULI 1989 AI zestig jaar delen Sara Jacoba Weertman (81 jaar) en George Bor kent (87 jaar) al lief en leed met elkaar. In die zestig jaar woonden zij op verschillende adressen in het westen des lands om tenslotte in november vorig jaar in Holten neer te strijken. Aanvankelijk in wonend in de Kleine Keizer en nu sinds korte tijd wonend Mossink- serf 21. Namens Koningin Beatrix ontvingen zij op deze heugelijke dag een felicitatiebrief en burge meester Van Rappard en zijn echt genote brachten persoonlijk een bezoek. Het echtpaar geniet nog een uitste kende gezondheid ondanks hun hoge leeftijd, al heeft mevrouw Borkent nog last van een ongeluk je tijdens de vorige verhuizing toen een kast omviel, juist op de plek waar zij stond. De keuze om de levensavond in Holten te slijten, was voor het echt paar niet zo moeilijk. De heer Bor kent is geboren en getogen in Hen gelo, maar zijn familie is uit deze streek afkomstig. Zijn overgroot vader Waander Borkent werd in 1795 in Holten geboren. De dochter van het echtpaar woont in Deven ter, evenals een van de kleinkinde ren en haar man, die vaak de hel pende hand bieden. Mevrouw Bor kent werd geboren in Bussem. Het paar leerde elkaar kennen tij dens een lezing over fysiotherapie in Haarlem. „Mijn vrouw kwam daar binnen met haar moeder. Ik zag dat zij geen stoel had en bood de mijne aan. Daarmee maakte ik kennelijk een goede beurt. Zij werd mijn eerste en enige en beste vrien din; niks geen leentje buur in die tijd" verklaart de heer Borkent trots. De heer Borkent was in Haarlem verzeild geraakt door zijn studie voor de middelbare akte gymnas tiek. Aanvankelijk werkte hij bij de machinefabriek Stork in Hengelo, maar sport en lichamelijke opvoe ding hadden meer zijn voorkeur dan de calculatie van lagedruk pompen. Met veel moeite spaarde- hij het voor die tijd grote bedrag van 4000 gulden bijeen om zijn middelbare akte te kunnen halen. Studiebeurzen bestonden in die tijd niet. Niet alleen de gymnastiek had de Wegens vakantie is de functio naris van SWOH momenteel niet bereikbaar. Wilt u een alarme ringstoestel aanvragen dan kan dat bij mevr. R. Miedema. Haar te lefoonnummer luidt 62548. De be handeling van uw aanvrage zal dan zoveel mogelijk als gebruike lijk plaats vinden. Inbraak Wie is inbraak veilig? Geen enkel huis kan echt helemaal tegen in braak worden beschermd.Er zijn echter wel een aantal eenvoudige middelen om het inbrekers veel moeilijker te maken. De meeste in breker komen nog altijd binnen, omdat de woning niet goed of hele maal niet was afgesloten. De sleu tel op een voor de hand liggende plek, of een openstaand bovenlich- tje wil nog wel eens het geval zijn. Wat dacht u verder van het wel een goed slot op de voordeur hebben, maar een simpel slot op de keuken deur? Veel inbrekers gebruiken niet meer dan een schroevendraai er, een bandenlichter, een ruitens nijder en een fietsspaak waarmee zij de klink van raam of deur kun nen lichten. Tegenwoordig is er al lerlei (aanvullend) hang en sluit werk, dat inbraak veilig is. Infor meert u er eens naar bij een doe- het-zelfzaak. Veiligheid in huis Een ongeluk zit vaak in een klein hoekje, is een bekend gezegde. Wist u dat de meeste ongelukken in huis voorkomen? Dat kunt u voor een groot deel voorkomen. Gaat u eens op uw gemak per ka mer na waar u gemakkelijk een on gelukje kan krijgen. De woonkamer; liggen er losse kleedjes op de vloerbedekking waar u over kunt struikelen? Hoe staat het met de snoeren van tele visie, schemerlampen, telefoon etc. Wanneer zij los liggen kan u ook daar over struikelen. Moet u op een stoel of een gammel krukje klimmen om een bovenlicht te ope nen? Zo ja, dan kunt u overwegen een verlenger van de opener aan te (laten) brengen. Uw badkamer; is de vloer van uw badkuip, of douchebak niet te glib berig? U kan er antislipmateriaal in plakken. Bovendien bestaan er beugels, die aan de wand moeten worden bevestigd, waaraan u zich tijdens het wassen en het uit bad of douche stappen kunt vasthouden. De slaapkamer; een telefoon naast het bed is heel praktisch. De aan leg van een tweede toestel is in de regel zeer eenvoudig. De indeling van uw linnenkast. U hoeft toch niet steeds op uw tenen te gaan staan wanneer u een trui of kousen nodig heeft? Is een andere indeling misschien praktischer? Ook daar weer het gevaar van het struikelen over losse kleedjes. Een handgreep waaraan u zich kunt vasthouden bij het aankleden kan heel handig zijn. De keuken; ook hier is een andere indeling van de kasten misschien handiger, zodat alles op pakhoogte komt te liggen wat u vaak nodig heeft. Zo zijn er nog vele voorbeel den te noemen. Overweegt u eens rustig of enkele kleine veranderin gen in huis het u niet veel gemak kelijker kunnen maken. belangstelling van de jonge Bor kent, ook de fysiotherapie en na tuurgeneeswijzen. Naast zijn werk als gymnastiekleraar in Haarlem bekwaamde hij zich als fysiothera peut. „Dat woord kenden ze toen nog niet", alsdus de heer Borkent. Ik behaalde het diploma bij het ge nootschap voor heilgymnastiek en massage". Samen met zijn neef en een homeopatisch arts richtte hij de opleiding fysiotherapie op. Een van zijn leerlingen was de vermaar de Ab Goubits („staat u allen klaar") van de ochtendgymnas tiek. De natuurgeneeswijze maak te steeds meer een onderdeel van zijn werk uit en hij richtte in 1935 het eerste Nederlandse instituut voor natuurgeneeswijzen op. „Het is m'n lust en mijn leven de mensen gezond te laten leven". Ge zien de uistekende gezondheid van het echtpaar zijn zij de juiste recla me voor deze uitspraak. Samen met hun dochter en echtge note, de drie kleinkinderen en ach terkleinkinderen werd het feest dindsdag gevierd in de Waarbeek in Hengelo. Op 4 juli omstreeks 17.15 uur werd op de Fliermatenweg een 15-jarig meisje lastig gevallen door een nog onbekend persoon. De man kwam plotseling uit de bosjes te voor schijn en probeerde haar van de fiets af te trekken. Door zich goed te verweren lukte dit niet. De da der is een man van 50 a 60 jaar met donker haar. De politie heeft de identiteit van deze persoon nog niet vast kunnen stellen. Op 5 juli onstond op de Rijssense- weg een aanrijding tussen twee personenauto's nabij de spoorweg overgang. De eerste autobestuur der bracht zijn voertuig tot stil stand omdat de overwegbomen naar beneden waren. Een achter opkomende automobilist ontdekt dat te laat en botste tegen zijn voorganger. Er ontstond alleen materiële schade. Op 6 juli werd een auto aangereden nabij de Aldi. De veroorzaker heeft zich niet bekend gemaakt en liet dus de benadeelde met de brokken zitten. In de nacht van 5 op 6 juli werd er ingebroken in een woning aan de Bessinkplasstraat. De gehele wo ning werd doorzocht, doch er wordt vermoedelijk niets vermist. Op 8 juli botste een vrachtauto op de Oranjestraat tegen een perso nenauto met daarachter een vouw caravan. Laatsgenoemde stond voorgesorteerd om de Rietmolen straat in te rijden, hetgeen door de achteropkomende vrachtwagen bestuurder te laat werd opge merkt. Ook hier bleef het bij mate riële schade. Op 9 juli werd aangifte gedaan van diefstal uit een geparkeerde auto op de Churchillstraat. Een porte feuille werd weggenomen. Hoe men binnen is gekomen is nog on bekend, daar er geen braaksporen waren. In de nacht van 8 op 9 juli werd een personenauto ontvreemd vanaf de Kolweg. De auto werd op 10 juli te ruggevonden langs de AI onder Delden en was onbeschadigd. In dezelfde nacht werd geprobeerd een bestelauto bij C 1000 weg te ne men. Men had de draden doorver bonden, maar het gelukte de da ders kennelijk niet de auto te star ten. Op 10 juli werd er nog een keer aan gifte gedaan van diefstal uit een auto, deze keer geparkeerd in de Canadastraat. Enkele kleinighe den werden weggenomen. Ook kwam er nog een aangifte binnen van diefstal uit een auto die ook ge parkeerd had gestaan in de Chur chillstraat. Uit deze auto werd een autoradio ontvreemd. Gelet op deze feiten verzoekt de politie vooral de bewoners van de Haar at tent te zijn op verdachte personen en onmiddellijk de politie te bellen indien ze iets verdachts waarne men. (64444- dag en nacht bereik baar). Tijdens de vorige week maandag gehouden ledenvergadering van de Gereformeerde kerk is met meerderheid van stemmen beslo ten om de commissie van beheer en de orgelcommissie toestem ming te verlenen tot de koop van een nieuw orgel. De reden dat nu voor de koop werd gesloten is, dat in Amsterdam de Waalkerk afgebroken zal worden. Zodoende komt daar het Paltsor gel vrij dat daar in 1938 gebouwd is en het prachtige aanbod om dit or gel over te nemen kon men niet voorbij laten gaan. De orgelcommissie is er druk mee geweest, uiteraard in samenwer king met deskundigen, om te zien en te horen of het orgel wel ge schikt was voor de Kandelaar. Vol gens kenners zal het uitstekend passen in de Holtense kerk. Als al les naar wens gaat zal over onge veer negen maanden, dus voorjaar 1990 het electronische Johanne- sorgel vervangen worden door het mechanische Peltsorgel. De werkgroep Wereldwinkel Holten is voornemens in sep tember een wereldwinkel te stichten in Holten. Waar de winkel komt is nog niet be kend. Er zijn onderhandelin gen over een geschikt pand gaande. Een wereldwinkel verkoopt consumptie- en cadeauartike len, die rechtstreeks van de pro ducenten (o.a. boeren) uit ds derde wereld worden betrok ken, waardoor de tussenhandel wordt uitgeschakeld. De tus senhandel strijkt namelijk de winsten op, terwijl de producen ten voor hun inspanning zo wei nig krijgen, dat zij nauwelijks droog brood te eten hebben. De wereldwinkels zijn plaatse lijk zelfstandig en werken met vrijwilligers. De landelijke orga nisatie heeft en beheert de in koopcentrale. Als rechtsvorm zal gekozen worden voor een vereniging, waar alle Holtena ren lid van kunnen worden te gen een geringe contributie 2,50 per jaar), zodat men mede zeggenschap heeft in het beleid van de wereldwinkel. Tussen de in- eb verkoopprijs zit een marge van tien procent. Aan het jaarlijks batig saldo zal door de leden een bestemming worden gegeven aan een project in de derde wereld. Met andere woorden: alle opbrengsten ko men daar terecht. De geldmiddelen, die nodig zijn om voorraad en inventaris aan te schaffen, bedragen 17.000, waarvan reeds 11.000 is toege zegd aan giften. Over de datum van oprichten zullen wij nog nader berichten. De werkgroep heeft er alle ver trouwen in, dat er genoeg men sen achter dat doel staan. Nade re inlichtingen zijn verkrijgbaar bij J.H. Niesthoven telefoon 6 38 61 of op de oprichtingsvergade ring. Nu dorpshuis De Boschkamp vol ledig in gebruik.is, zijn ook de va- kantieactiviteitcn voor de jeugd weer in het programma opgeno men. Voor kinderen die niet met vakantie gaan er er van alles te doen de komende tijd. Maandag 17 juli tussen 12.30 en 17.00 uur kunnen de kinderen (van af acht jaar) fossielen zoeken in Sibculo. Graag zelf een schepje of harkje meenemen en iets om de fossielen in te doen. De kosten be dragen 5.-. Woensdag 19 juli tussen 13.00 en 17.00 uur wordt een bezoek ge bracht (met de OAD bus) aan de kinderboerderij in Laren. Deelna me/5,-. Vrijdag 21 juli van 14.00 tot 16.00 uur komt de beroemde Goochelaar Jerry naar de Boschkamp, kosten ƒ3,-. Op maandag 14 augustus kan de jeugd tussen zes en twaalf jaar in het dorpshuis terecht voor een dis co met de nieuwste hits van Ma donna en Michael Jackson. De deelname hiervoor bedraagt 2,-. Woensdag 16 augustus is er tussen 14.00 en 15.30 uur een sprookjes middag voor de kleineren tussen vier en acht jaar, kosten 2,- en tenslotte op vrijdag 18 augustus wordt tussen 10.30 en 15.30 een trektocht met de huifkar en ge maakt compleet met een picknick waarvan de kosten 5,- bedragen. Voor alle activiteiten dient men zich vooraf op te geven bij dorps huis de Boschkamp, telefoon 62755. Het kantoor van de stich ting SoCuWe is tijdens de bouw vakvakantie (24 juli t/m 11 augus tus) gesloten. OOS476-19Q7 Dalzicht in Nijverdat is een unieke gelegen heid om uw bruiloft te vieren. Zij verzorgen een complete Q avond voor maar l«/>3U per persoon, alles inclusief Dus ontvangst met koffie en gebak, onbeperkt consumpties, 6x bittergarnituur en afscheid met koffie en belegde broodjes. Incl. bediening, zaalhuur, btw etc. Hotel - Restaurant Grotestraat 285, 7441 GS Nijverdal. Tel. 05486-1 24 13. Aan het begin van de Holterberg. Fax 05486-1 44 65. Wij accepteren alle credit-cards. /&S NED. HERV. KERK: 09.30 uur: ds. Doomweerd; uit gangscollecte: Fonds kerkinte rieur. Kindemevendienst: Sijt- ze Meinsma. 19.00 uur: ds. Visser. Oppasdienst: mevr. Schoolen- Aanstoot en Maaike van der Spek. Diessenplas: woensdag 19 juli: 19.30 uur: ds. Lindeboom. GEREF. KERK: 09.30 uur: ds. Joh. Kroeze, Leeu warden; 19.15 uur: ds. G.A. Westerveld, Apeldoorn. Oppasdienst 0-3 jaar: Henriëtte Saalmink, mevr. Saalmink- Stam, Marita Withaar. 4-6 jaar: Hetty Beldman en mevr. Bo- link-Stam. Na afloop koffiedrinken met va kantiegasten: Mevr. J. Schol man-Kolkman en mevr. J. v.d. Zwaag-Fledderus. R.K. KERK (gebouw Irene): 10.00 uur: Heilige Mis. DIJKERHOEK: 09.00 uur: ds. Visser; uitgangs collecte: Fonds kerkinterieur. OKKENBROEK: 09.30 uur: ds. J. van Willigen van de Vee, Deventer; uitgangscol lecte Plaatselijke diakonie. NIEUW HEETEN: Zaterdag 19.00 uur, zondag 08.00 uur en 10.00 uur: H. Mis. ARTS: 15 en 16 juli: J.F. Sijtsema, Kei- zersweg 32, telefoon 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag Üm vrijdag van 13.30-14.30 uur7 tel. 05483-6 14 36, 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen 05700-152 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak (ook voor zieken fondspatiënten). TANDARTS: Tandarts Groot, Schoolstraat 7, Holten. Tel. 05483-62884, Be handeling na telefonische af spraak. 8 en 9 juli: DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten: zaterdagmorgen 8-9 uur: spreekuur Diessenplasstraat 5, tel. 61515, daarna K. J. Coppool- se, telefoon 6 33 91. Dierenart senpraktijk Holten S. Minnema. Dorpsstraat 63a, tel. 62835 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: 05483-63056; 053-330537; 05496- 63056. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-613 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.v. Energiebedrijf IJsselmij (Industriestraat 1). Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Alarmnummer 06-11. Overigens 05483-6 44 44; dag en nacht be reikbaar. BRANDWEER: Alarmnummer 06-11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; en iedere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 uur. 10 t/m 21 juli: Expositie handge maakte poppen in dorpshuis De Boschkamp. 14 juli: 20,00 uur in Ned. Hen', kerk: Orgelconcert. 15 juli: Koningsschieten, aan vang kaartverkoop 17.00 uur. 10.00-17.00 Touwtrekwedstrijd O KI A 16 juli: 10.00-17.00 Touwtrek wedstrijd OKIA. 17 juli: 12.30 uur vanaf Dorps huis, Fossielen zoeken. 18 juli: 13.30 uur start geologi sche wandeling VW vanaf cafe- rest. Vosman; 18.30 uur Hoolter dag (Fienpreuvers met Country and Western). 19 juli: 13.00-17.00 uur, Uitstap je kinderboerderij; 21 juli: 14.00-16.00, Goochel- show in dorpshuis; 20.00 uur concert Peter Eilander in Ned. Herv. kerk. 22 juli: Erwin-cross, terrein Schreursweg. 23 juli: Concours hippique Bergruiters op terrein de Bor- keld. 25 juli: 14.00-24.00 uur Kermis 26 juli: 10.00 uur, Kleinvee- markt op Kalfstermansweide; 14.00-24.00 uur Kermis; 18.30 uur. Autocross op terrein de Look. 27 juli: 14.00-24.00 uur Kennis. 28 juli: 14.00-24.00 uur Kermis,; 19.00 uur, Wielerronde van Hol ten. 29 juli: 13.00 uur, Touwtrektoer- nooi om het kampioenschap van Holten op Kalfstermans weide. Gevonden: stedenboek; regen pak in zwart tasje; blauwe gras parkiet; twee bankbiljetten; klos met vlaggetjes; dwergpa pagaai. Verloren: Etui met bibliotheek kaart; sleutelbos met ongeveer 6 sleutels; rose portemonnaie met inhoud; Rabobankpasje; blauwe portemonnaie met in houd; zwarte portemonnaie met inhoud (2 keer); Fiat-auto sleutels; fietsleutel met huis sleutel; rode portemonnaie met inhoud; twee sleutels met fles- senopener. Geboren: Renske, dv H.M. Bon drager en H.J. Ribberink; Daan, zv W.A.G. Mollink en R.H. Meer man; Karin, dv G.J. Goorman en B. van der Worp; Peter Paul, ;v J.H. Gervedink Nijhuis en G.A.H.M. van Oijen (geboren te Utrecht). Overleden: Aanstoot-Hakkert. oud 88 jaar; M. Meerman-Talens, oud 67 jaar. Ondertrouwd: G. Kolkman, oud 23 jaar, Holten en M.A. van der Mark. oud 23 jaar, Holten. Gehuwd: R.J. Leppink, oud 28 jaar, Amersfoort en M. van Mau- rik, oud 28 jaar, Amersfoort.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 3