Verkeer Dorpsstraat nu aan banden Golfbaan op de aanslagop natuur 'I euwsblad fi| WEEK ffiEZE Studenten adviseren andere lokatie Country western op de Smidsbelt Geslaagd 55 Programma Recreatiewerk Inleveren copy HN IjjichLljlt, Als alleen het beste voldoet is er maar één alternatief \44*> neutralist een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. Als u aan denkt dan denkt u: AUTOBEDRIJF DRIES WILLEMS Hottens Nieuwsblad Donderdag 13 juli 1989 41ste jaargang no.28 Abonnementsprijs f 38.70 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Wilpshaar In alle opzichten werd Henk Wilpshaar vorige week vrijdag; een warm afscheid van dertig jaar openbaar onderwijs be reid. In de meeste officiële toe spraken werd het 'heikele punt', de scholenfusie, zorgvul dig vermeden. In het Holtens Nieuwsblad een uitgebreid: verslag van het afscheidsfeest. Bronsvoort Wie kent hem niet, gemeente bode Bronsvoort. Dagelijks maakt hij. gekleed in het keuri ge gemeenteuniform en gezeten op een degelijke zwarte heren fiets maakt hij zijn ronde door het dorp om de gemeentelijke post rond te brengen. Zijn taak behelst heel wat meer, zoals hij aan het Holtens Nieuwsblad verklapte. De eerste auto werd dinsdag morgen volledig verrast met de nieuwste nieuwigheid in Holten: twee paar verkeers lichten in de Dorpsstraat, dat hij prompt door het rode licht heen reed. Adjudant Oberink keek hem gestreng na, maar het bonboekje werd nog niet tevoorschijn gehaald. „De eerste tijd kunnen we er wel een politieagent bijleveren" mompelde hij in zijn baard. Helemaal volgens de regelen der kunst werkten dinsdagmorgen de lichten nog niet en ook de stopstre- pen waren nog niet aangebracht op het wegdek, toch werd voor het fototje in de krant door burge meester mr. W.L.F.C. ridder van Rappard de verkeerslichten alvast officieel in gebruik gesteld. „Een duidelijke uitbreiding van het voorzieningen niveau in Holten", grapte hij, terwijl hij naarstig zocht naar de dames van de werkgroep Zo kan het niet langer, die steeds geijverd hebben voor de plaatsing van een stoplicht. Het verkeer reageerde de eerste uren nog verbijsterd; zoiets had den ze in Holten nog nooit op hun weg gevonden, maar de fietsers en voetgangers waren direct al reuze in hun sas met de 'stoplichten'. De nieuwe verkeersvoorziening is uitgerust met drukknoppen en werkt alleen op commando van de overstekers en wel dagelijks tus sen 08.00 uur en 18.30 uur en op koopavonden tot 21.15 uur, maar uit eigen waarneming hebben we inmiddels vastgesteld dat het ver keerslicht bij de Kolweg/Kerk- straat ook na die tijd in werking is.. De verkeersinstallaties ter hoogte van de Smidsbelt en de kruising Kolweg/Kerkstraat werken onaf hankelijk van elkaar. Door de in stallatie van de lichten wil het ge meentebestuur de Dorpsstraat/O ranjestraat onaantrekkelijk maken voor het doorgaande vrachtverkeer en hoopt men dat deze een andere route zullen ne men. De installatie van de verkeer- Met een druk op de knop stelde burgemeester Van Rappard het stoplicht in gebruik. lichten betekent niet, dat afgezien wordt van de reconstructie van de Dorpsstraat/Oranjestraat. Illllllllllllllllllllllllllllllllllinilllinilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillliliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiini Onze plaatsgenote Hilde Kleinbu- rink slaagde aan de Agrarische Le rarenopleiding in 's Hertogen bosch voor de tweedegraads on derwijsbevoegdheid bloemsier- kunst en bloementeelt. Bij de afdeling Toegepaste Onder wijskunde van de Technische Uni versiteit Twente te Enschede slaagde op 7 juli onze oud-plaats- genote Marjolein Spijker bij de vakgroep instructietechnologie voor haar doctoraal examen. Kapsalon Intercoiffure U ziet het verschil Salon voor hem en haar Dorpstraat 18 - Holten Tel. 05483-6 44 86 -M H A A R M O P E Oranjestraat 4, Hollen, lel. 05483-6 37 37 Smidsstraat 2, Hellendootn, lel. 05486-5 43 42 Waar Kwaliteit minder kosl u RUSSEN Daltonstraat 13 Nijverheidstr. 11 05480-1 33 47 Een golfbaan in Holten be hoort best wel tot de moge lijkheden, maar beslist niet op de Holterberg, zoals nu het voornemen is. Dat is de stelli ge conclusie die een groep studenten van de afdeling mi lieukunde van de rijkshoge school IJselland (voorheen Rollecate) hebben neerge legd in een werkstuk, dat als titel meekreeg: Holterberg, golfberg? „Een mogelijke golfbaan brengt zeer grote en onherstelbare schade aan, aan de natuur en het milieu op de Holterberg, die een zeer grote waarde hebben. Inpas baarheid van de golfbaan in de meeste ruimtelijke plan nen is niet mogelijk. De aan leg van een golfbaan op de Holterberg is niet aanvaard baar. Er kan onderzocht wor den of een andere lokatie in de buurt van de Holterberg in aanmerking komt voor de aanleg van een golfbaan". De studenten gingen bij hun on derzoekingen vooral uit van het milieuaspect en niet van de moge lijke economische effecten die de aanleg van een golfbaan op de Hol terberg zal hebben voor Holten. Zij spraken met verschillende belang hebbenden, zoals de voorzitter van de stichting Holten promotion, grondeigenaar Ter Horst, burge meester Van Rappard. Burggolf, die de plannen ontwikkelt, maar kwamen ook tot de ontdekkig dat de bevolking van Holten nauwe lijks op de hoogte is van de plan nen die voor de golfbaan in voorbe reiding zijn. Uit die gesprekken kwamen de on derzoekers ook tot de ontdekking, dat de huidige plannen aanmerke lijk uitgebreider zijn, dan aanvan kelijk de bedoeling was. Zoals het er nu uitziet, zal de golfbaan niet minder van 68 hectare bosgrond in beslag gaan nemen, wat gelijk De onderzoekers: „een golfbaan op de Holterberg?niet doen". A/s lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld' per jaar ad 38.70 staat aan 85 voetbalvelden. Het merendeel van dit -slecht onder houden- terrein is in handen van de heer T.er Horst, die de studenten meedeelde wel te willen verkopen, mits de prijs aanvaardbaar zal zijn. „Kijk, dat is nu net het verkeerde uitgangspunt vinden wij", ver klaart woordvoerder Rob de Jong. „De plannenmakers gaan er van uit dat, omdat het bos slecht is on derhouden er best een golfbaan kan komen. Dat is natuurlijk on zin. Vlak naast het betreffende ter rein begint het gebied van Staats bosbeheer, wat wel goed is onder houden en daardoor zich in uitste kende staat bevind. Wij vinden het dan ook een verkeerd uitgangs punt om de natuur op te offeren voor een recreatievoorziening die enorm veel ruimte in beslag neemt, terwijl er in verhouding maar erg weinig spelers zijn. Het maat schappelijk belang van zo'n golf baan is dan ook erg gering. De schade aan de natuur daarentegen is onherstelbaar". Tijdens de presentatie van het rap port tegenover hun mentor Klaas Vos en de pers lieten de studenten aan de hand van dia's zien welke gevolgen en golfbaan hebben op het terrein. Millimeter kort gras, zonder een enkel onkruid temid den van uitgedunde bossen. De speelkwaliteit van dit gras kan al leen bereikt worden door bemes ten, en in de zomer minstens drie maal wekelijks maaien met een motormaaier. Tevbens moet een uitgebreid beregenigssysteem worden aangelegd. Ook zal het ter rein moeten worden omheind, om klandestiene spelers te weren. Dat betekent wel, dat de dieren in het gebied afgesloten worden van de rest van de Holterberg. Ook zullen er verharde toegangswegen moe ten worden aangelegd en parkeer plaatsen, wat de rust op de Holter berg zal gaan verstoren. De bemes ting zal op termijn grote gevolgen hebben voor de kwaliteit van het grondwater en daardoor voor de waterwinning Alternatief Zijn de studenten tegenstanders van de golfsport?, vroegen wij. „Nee, dat zeker niet. Niet dat wij ons zullen aanmelden voor een lid maatschap of zo. Dat kost per dag zo'n 40 gulden en is voor ons niet weggelegd. Uit ons onderzoek blijkt echter dat alles er op wijst, dat het huidige plan een misser is. Er moeten toch in de naaste omge ving van de Holterberg wel anders plaatsen zijn om zo'n baan aan te leggen, zoals onrendabele agrari sche grond. Laat men daar na kij ken, in plaats van een zo voor ons land uniek gebied aan te tasten". Burgemeester Van Rappard ver klaarde desgevraagd niet verrast te zijn door de uitkomsten van het rapport. „Veel van wat de studen ten hebben onderzocht, zijn wij bij onze voorbereidingen ook tegen gekomen. Wij wachten echter de voornotitie Milieu-effectrapporta ge af. Dan pas kunnen we zeggen of het plan al dan niet haalbaar is en zal het in procedure worden ge bracht. Vooralsnog denk ik dat de studenten teveel gekeken hebben naar het milieu aspect en te wei- ning naar de economische haal baarheid". Dagblad Tubantia B. V. in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel.05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Het programma van het Interker kelijk Recreatiewerk voor de week van 15 juli tot en met 23 juli is als volgt: Zaterdag 15 juli: 20.00 uur, spel- competitie, gratis. Zondag 16 juli: 10.30 uur, Kamp dienst, ds. R. Visser. Maandag 17 juli: 14.30 uur, Klein tje volleybal (tot 12 jaar) 1,-. Dinsdag 18 juli: 14.30 uur, Knutsel- middag (dieren maken), 1,50. Woensdag 19 juli: 20.00 uur. Tocht door de tijd, 1,-. Donderdag 20 juli: 22.00 uur, Nachtkwartetten, 1,-. Vrijdag 21 juli: 14.30 uur, Vossen jacht, 1,-. Zaterdag 22 juli: 20.00 uur, Levend ganzenbord, gratis. Zondag 23 juli: 10.00 uur, Kamp dienst, mw. In 't Hof. Terug van weggeweest na een lan ge ziekteperiode wil Ik graag u er nogmaals even aan herinneren dat de sluitingstijd voor het aan leveren van teksten dinsdagmor gen voor half negen is. Deze ter mijn dient te worden gehand haafd omdat we anders in de pro blemen komen met het verwerken van de tekst. In verband hiermee wil ik er nog even op wijzen dat het aanleveren van tekst via een floppydisc (sy steem Word Perfect of XY Write) ook tot de mogelijkheden behoort. Frederique Rentenaar. Keizersweg 61-70 Tel. 05483-619 00, Holten Industrieterrein „De Haar" Aan de 'bevolking' op straat en de winkels in Holten is het te zien: de vakanties zijn begon nen. Onbekende mensen, vaak gekleed in joggingpak of korte broek, beheersen momenteel het straatbeeld. Dat betekent dat de verenigingen zich weer opmaken voor de Hoolter da gen. Aanstaande dinsdagavond 18 juli wordt de rij geopend door de carnavalsvereniging de Fien- preuvers die de vakantiestem ming er in zullen brengen met een Country and Western avond. Vanaf 18.30 uur is het feest op de Smidsbelt. Er komt een heuse saloon, in andere tij den ook wel Keunebar ge noemd, met live muziek. Voorts treden op de bekende country and western orkesten Aurora, The Neigbours en Holtens eigen Daybreak. Daarnaast zijn er tal van activiteiten op de Smids belt te beleven zoals een paar- drijcircuit, schiettent, ringste ken, kruisboogschieten een bar becue en een lichtorgel. Dat bij passende kledij de stemming alleen maar kan verhogen, spreekt bijna vanzelf. Songfestival Voor het tweede Holtense song festival, dat gehouden wordt op de Hoolter dage, die georgani seerd wordt door de Holtense De schiettent maakt toeer onderdeel uit van het Country Western/eest evenals de cowboys. Boerendansers op dinsdag 22 augustus, hebben zich al heel wat kandidaten opgegeven, maar er zijn nog twee plaatsen beschikbaar. Deelname staat open voor solisten, duo's of groepen. Wie er meer over wil weten, of zich wil aanmelden, kan contact opnemen met Dick Plekkenpol, telefoon 63043.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 1