Wwn-h i I Zwemvierdaagse in nieuwe opzet volledig geslaagd Sporters lopen warm voor de Triathlon Holten Ondanks regen een geslaagd toernooi A Slechts kleine aanpassing aan sportverkiezing Laatste trekbeurt ggj kampioenschap op Holtens Vletgoor Atletiek zoekt naar uitbreiding Rianne Wessels wint rondvlucht Sponsor voor toga Voetbal Successen Bergruiters Duif van Kwintenberg vliegt het snelst Prima tijd Dick Zweers Juryhuisje na concours hippique afgebroken HOLTEBIS NIEUWSBLAD Bergruitertje naar Galoppade Kolschool wint zwemwedstrijd basisscholen DONDERDAG 6 JULI 1989 Sport sin Holten Sportief Holten traint volop voor de Holtens triathlon, die zoals be kend, gehouden wordt op 19 au gustus. Veel sportmensen worden dagelijks waargenomen in het zwembad en op de Borkeld waar men zich voorbereidt op de ko mende krachtmeting. De belangstelling voor dit evene ment is weer enorm. Vanuit het hele land werd er gereageerd en dat onderstreept nog eens dat de Triathlon Holten een goede naam heeft opgebouwd in den lande. Er zijn nog een beperkt aantal startplaatsen voor voor de l/8e tri athlon recreatief beschikbaar. Deze afstand is bijzonder geschikt voor degenen die voor het eerst mee willen doen aan een triathlon. Voor nadere inlichtingen kan men bellen 05483-61914. De l/4e triathlon is volledig volge boekt, er is zelfs een wachtlijst. Zoals wij reeds eerder meldden zul len het loopgedeelte en de finish dit jaar voor het eerst in het cen trum van Holten ter hoogte van de Smidsbelt plaatsvinden, waar te vens een randgebeuren wordt ge houden. Voor dit randgebeuren Sport, Hobby en vrijetijdsmarkt, zoekt men nog gegadigden. Ook- non-profit organisaties zijn van harte wekom. Voor meer informa tie kan men bellen 05483-61533 (VW). In het verkiezingsregelment van de Sportcommissie blijft alles bij het oude, met dit verschil, dat in het vervolg voor de verkiezingen niet meer bekend wordt gemaakt welke verenigingen zich voor deelname aan de verkiezingen hebben gemeld, maar wordt be perkt tot het publiceren van een lijst van stemgerechtigde vereni gingen. Een en ander om het lob byen, dat bij vorige verkiezingen tot onenigheid had geleid tussen sommige verenigingen in te dam men. De sportcommissie ging una niem met het voorstel accoord al vond mevrouw M. Eggink-ten Vel de het niet van openheid getuigen dat de namen vooraf niet bekend gemaakt zullen worden. Voorzitter Johan Groenveld gaf te kennen dat deze manier van kiezen verge lijkbaar is met het systeem van de landelijke verkiezingen. Commis sielid Hennie Rustebiel voegde er aan toe dat het een klein kunstje moet zijn om toch de namen vooraf te weten de komen. „In zo'n klein dorp als Holten is dat niet zo moei lijk, je moet er alleen een beetje moeite voor doen". Het voorstel dat door de onder zoekscommissie, bestaande uit de heren Heil, Meijer en Thiele was opgesteld werd verworpen. Energieverbruik De kosten vergelijking van het energieverbruik op Meermans kamp en het Vletgoor, dat even eens op de agenda stond, kreeg van Hennie Rustebiel een dikke onvol doende. „Het heeft zeven maanden géduurd voordat er eindelijk wat op papiet stond, maar wat ik nu hier lees had ik u maanden geleden in een week tijd ook wel kunnen ke veren". Tevens meende Rustebiel dat SV Holten in vergelijking tot Blauw Wit bijna drie keer zoveel moet betalen. Voorzitter Groeneveld bestreed dat maar gaf de toezegging dat er nog met het bestuur van S V Holten gesprekken zuuen worden ge voerd, waarna het kostenplaatje opnieuw op de agenda zal worden geplaatst. Het jaarlijkse waterpolotoernooi van ZPC Twenharsveld, dat zater dag werd gehouden in het zwem bad Twenhaarsveld zowel in als buiten het water een natte bedoe ning. Door de langdurige regenval leek het er aanvankelijk op dat dit toernooi op een teleurstelling dreigde uit te lopen, maar mede door de goede organisatie en een paar 'kunstwerken' om droog te kunnen jureren en te kijken, ver liep het toernooi als gepland. De wedstrijden trokken veel be langstelling en de verschillende ploegen werden enthousiast aan gemoedigd. Veel van de verenigin gen had een flinke schare suppor ters meegebracht. Bij de heren werd winnaar de organiserende vereniging Twenhaarsveld en bij de dames ging de eerste prijs naar het team van de Maarkei uit Mar- kelo. Precies zoals gepland werd om drie uur de uitslag bekend gemaakt. Door verhindering van de voorzit ter werden de prijzen uitgereikt door de organisator en polosecre taris Henk Veldwijk. De uitslagen zijn: Heren: 1. Twenhaarsveld, Holten 7 pnt.; 2. Maarkei, Markelo, 6 pnt.; 3. De Mors, Rijssen, 5 pnt.; 4. Octo pus, Heerde 2 pnt.; 5. VZPC Vrieze- veen, 0 pnt. Dames, 1. Maarkei, Markelo, 8 pnt; 2. De Wehee, Goor, 6 pnt.; 3. De IJs- sel, Deventer 4 pnt; 4. Twenhaars veld, Holten, 2 pnt.' 5. De Mors, Rijssen, 0 pnt. Een kussengevecht tussen de leerkrachten en vertegenwoordigers van de zwemclub leverde de nodige hilariteit op. De Holterise zwemvierdaagse is in de nieuwe opzet een volledig succes geworden. In tegenstelling tot voorgaande jaren wa de orga nisatie strak geregeld wat door de deelnemers bijzonder op prijs werd gesteld. Dit keer geen spet ter en ravotpartijen van jeugdige zwemmers, die het plezier voor de De belangstelling voor atletiek in Holten blijft groeien. De afdeling j atletiek van sv Holten heeft dan ook bij het dagelijks bestuur van j de Sportcommissie aangeklopt I voor uitbreiding van het atletiek- complex op Meermanskamp. Vooral voor de loopnummers en Een team van ponyclub 'de Berg- ruitertjes' vertrekt zaterdag 8 juli aanstaande naar Lonneker om j daar deel te nemen aan het Over ijssels Kampioenschap voor po- ny's 'de Galoppade'. Dit vereni gingskampioenschap bestaat uit de onderdelen achttal, groepsdres- suur en drie combinaties die een springparcours afleggen. Het team van 'de Bergruitertjes' is inmiddels al twee keer kampioen geweest in de klasse Licht; dit jaar komen ze uit in de klasse Zwaar, i Ook op de Rijssense ponydagen van vorige week waren Bergruiter- tjes present. Ilse Wenink behaalde hier met Niwan een eerste prijs in j de klasse L springen cat. E. j En op het concours van de pony- club Wijhe werd een negende plaats in de wacht gesleept door i Lianne Veneklaas met Clever Lady in het B springen cat. D, en door Henri Stegeman met Gipsy een vierde prijs in de M dressuur (123 ounten). het hoogspringen wil men meer mogelijkheden scheppen. Als een van de grote wensen staat een heu se 400 meterbaan op het verlang lijstje. Op vragen van het commissielid Jan ten Velde verklaarde voorzit ter Johan Groeneveld dat er slechts een 'oriënterend gesprek was geweest ,waar niet alleen het bestuur van de afdeling atletiek maar tevens de algemeen voorzit ter van SV Hotlen aanwezig was geweest. Ten Velde deed de sug gestie eerst eens uit te zoeken of er mogelijkheden zijn samen met de SG Holten een dergelijk atletiek- compl4ex uit te bouwen om, gelijk als met de sporthal daar samen ge bruik van te kunnen maken. Naar zijn informatie denkt de SG Holten er over hun examenpakket uit te breiden met een sportopleiding. In ons verslag van de vergadering van de afdeling voetbal van sv Holten is vorige week een hinder lijke fout geslopen. Uiteraard ging het hier om de vergadering van de afdeling voetbal van de SV en niet om de voetbalvereniging Holten. Ook is de afdeling atletiek geen onderdeel van de voetbalvereni ging maar van de SV Holten. De Kolschool is winnaar gewor den van de zwemwedstrijden tus sen de Hóltense basisscholen, die gehouden werden in zwembad Twenhaarsveld. De Kolschool behaalde maar liefst 167 punten, gevolgd door de Dorpsschool met 154 punten en de Schakel met 122 punten. Haar- school. Kompas, Dijkerhoek en Bosschool werden respectievelijk vier, vijf, zes en zeven. Luid aangemoedigd door fami lieleden en klasgenootjes gingen leerlingen uit de verschillende groepen te water voor de onderde len schoolslag, rugslag en vrije slag. De estafette kwam het laatst aan bod: elke school had acht deel nemers afgevaardigd, die moesten proberen de acht maal vijfentwin tig meter zo snel mogelijk af te leg gen. Naarmate de race vorderde te kende de overwinning van de Kol school zich steeds duidelijker af. In een tijd van 2.28.5 minuten behaal de het team van deze school de eer ste plaats. Tijdens de concoursen te Heeten en Rijssen zijn door de Bergrui ters diverse successen geboekt. In Heeten werd Erna Willemink met Dynamixc eerst in dressuur klasse B, evenals Viola v.d. Akker met Wiljo in een andere ring. San dra Dieperink met Amber won de tweede prijs in dressuur klasse Z2. In Rijssen werden de wedstrijden verreden in de stromende regen. Ingrid van Dijk plaatste zich met Moniek eerste in dressuur klasse M2. Rikus Bronsvoort met Bouca- nier werd eerste in de klasse B. Sandra Dieperink met Amber meer serieuzere deelnemers soms danig vergalden. Er werden vol gens voorzitter Jan Stam van de organiserende vereniging ZPC Twenhaarsveld dit keer dan ook uitsluitend lovende reacties ver nomen. De deelname was flink te noe men. Niet minder dan 550 deelne mers aan de Holtense zwemvier daagse. konden vrijdagavond een herinneringsmedaille ontvangen. Van die 550 waren er 42 die een bij zonder diploma kregen omdat zij ook deel hadden genomen aan de fietsvierdaagse van de Wielervere niging Holten. De oudste deelneemster was de 73 jarige mevrouw Veldhuis-Van Lindenberg. Zij behoorde tot de groep ouderen die regelmatig 's morgens vroeg in het zwembad hun baantjes trekken en nu van de gelegenheid gebruik maakten om 's morgens hun verplichte 250 me ter afstand te volbrengen, wat hen zonder moeite afging. In tegenstelling tot voorgaande jaren waren er op de eerste avon den geen extra activiteiten in het zwembad. Dat werd echter volle dig goedgemaakt door het 'kussen gevecht dat op donderdagavond gehouden werd tussen de leer krachten van de basisscholen en leden van de zwemverenigingen; ook leden van de ouderraden lieten zien dat zij niet bang waren voor een nat pak. Winnaar werd Frank Friedrichs van de zwemclub. Hij won een ijstaart. Chris Offringa van Het Kompas (op foto in actie) eindigde als tweede. Vrijdagavond kon men deelnemen aan het zak- kenslaan en werd er een wedstrijd badmutsen vullen gehouden voor de schooljeud, waaraan zo'n hon derd kinderen deelnamen. De opbrengst van de zwemvier daagse komt ten goede aan het Unicef. Dick Zweers, nog A junior, blijkt een goede keuze te hebben gedaan door zich deze zomer op de baan- wedstrijden te concentreren met name op de midden lange loop nummers. Woensdag 28 juni lever de hij in het FBK-stadion een pri ma prestatie door als tweede te fi nishen op de 800 meter in 2 min. 07.0 sec. Egbert Veneklaas komt ook weer in vorm. Was er vorige week al een derde plaats op de dubbele mijl te Hengelo, afgelopen week end werd hij derde bij een 10 km. loop in de Lutte, hij passeerde na 31.11 min. de meet. De touwtrekvereniging O.K.I.A. organiseert op zaterdag 15 en zon dag 16 juli de laatste en beslissen de wedstrijden van de Nationale nacompetitie. De wedstrijden, die gehouden worden op het Vletgoor, beginnen beide dagen om elf uur 's morgens; de beste ploegen worden gehuldigd op zondagmiddag om ongeveer vijf uur. Voor de open kampioenschappen, die op zater dag gehouden worden, kan men zich opgeven. Zondag komen die ploegen aan het touw, die zich de beste uit de ge westen mogen noemen. Tussen deze ploegen gaat de strijd om het Nederlands Kampioenschap. Maar liefst vijfenveertig ploegen komen deze zondag naar Holten om daar te strijden in de dames-, jeugd- en heren 720 kg., 680 kg. en 640 kg. klasse. OKAI neemt deel aan de 640 kg. klasse, de jeugdklasse en enkele Holtense dames trekken mee met de ploeg van de Halfweggirls. Tijdens de vorige week gehouden wedstrijden in Leeuwarden heeft de Holtense jeugdploeg zich uitste kend geweerd. Na Vios Bison wis ten zij met 23 punten de tweede plaats te behalen. De heren in de 640 klasse waren minder goed op dreef. Zij eindigden op een vierde plaats met 10 punten. In die klasse is Eibergen onbetwist de sterkste. De uitslagen waren: 640 kg. klasse: 1 Eibergen, 21 pnt; 2. Heure, 18 pnt.; 3. Watergang, 15 pnt.; 4. OKIA, 10 ptn.; 5. Jagers- lust, 9 pnt.; 6. Zwaagdijk, 8 pnt.; 7. Vios Bison, 3 pnt*; 8. Bosrekels 0 pnt (niet verschenen). Jeugd: 1. Heure 1,27 pnt.; 2. OKIA 23 pnt.; 3. Olden Eibergen, 22 pnt.; 4/5. Bekveld en Heure 2,15 pnt.; 6. Oosterwijk, 123 pnt.; 7. Eibergen, 11 pnt.; 8. Vorden, 7 pnt.; 9. Trek lust, 2 pnt.; 10. Vios Bison, 1 pnt. De trekking van de verloting van ZPC Twenhaarsveld, die gehou den werd gedurende de zwemvier daagse, werd op vrijdag 30 juni verricht door een vertegenwoor- digder van de Rijkspolitie Holten. De prijswinnaars zijn: le prijs, Rondvlucht van een uur voor drie personen naar keuze: Ri anne Wessels, Kasteellaan 9, Rijs sen (lotnr. 314). 2e prijs: draagbare zwart-wit tv: Fam Stam, Waardenborchstraat 1 (lotnr. 192). 3e prijs: Grote vleesschotel t.w.v. 100, Fam, Marsman, Köllingserf 5 (lotnr. 2771). 4e prijs: Diner voor twee personen t.w.v. 50,- bij Kwok Sing, J. Paal man, Jeur links weg (lotnr. 1962). 5e prijs, lotnr. 522, fam. Oolbek- kink, Larenseweg 57; 6e prijs, lotnr. 434, fam. Dattimulay. Verzetstraat 52; 7e prijs, lotnr. 1120, Attent te Wierik, Larenseweg 56; 8e prijs, lotnr. 1061, W. Oolbekkink, Schut- tersweg 17; 9e prijs, lotnr. 120, Fam. Warrink, Noordenbergstraat 1; 10e prijs, lotnr. 570, fam. Schooi en, Vianenweg 137; 11e prijs, lotnr. 2484, fam. Schipper, Holterenk- straat 18a; 12e prijs, lotnr. 356, fam. KI. Velderman, Drostenstraat 1; Voor de vlucht vanaf Chateauroux -afstand 698 km - werden 54 duiven ingekorfd. Om 06.30 uur werden de duiven met noordwesten wind ge lost. Het was G. Kwintenberg, die om 19.02 uur de eerste duif ken klokken. De duif bleek tevens de eerste in het rayon Berg en Dal te zijn. In totaal waren in het rayon, waarvan de Bergvliegers deel uit maakt, 762 duiven ingekorfd. Een mooie prestatie. De uitslag was: 1.3. G. Kwintenberg; 2. Joh. Veld huis; 4.18. H. Wansink; 5.7.8.9.12. G. Egberts; 6.16. E. Veneklaas; 10.13. W. Aaftink; 11.14.17. Comb. Oolbekkink-Tijhof. Tegelijk met bovenstaande vlucht werd met 122 duiven deelgenomen aan een vlucht vanaf St. Quentin (350 km.De lossig geschiedde hier om 10.10 uur. Een duif van G. Eg berts kwam als eerste binnen. De overige uitslagen luiden: 1.3.11.18.22. G. Egberts; 2.7.19.21. G. Kwintenberg; 4.10.31. H.J. Aaf tink; 5.17.27. Comb. Oolbekkink- mocht de tweede prijs mee naar Tijhof; 6. 29. W. Aaftink; 8.13.24. H. huis nemen in de klasse Z2 en Pas- Wansink; 9.20. E. Veneklaas; 12.16. cal Betten won de derde prijs in de H. van Beek; 14.15.28.30. M. Lode- klasse L met Casper. weges. Sebastian Haarmode is voor 1989 de 'shirt-sponsor' van de Toga-club. De twintig leden en erelid Kokkie hebben inmiddels de ruim zittende shirts, maatgevend waren de lichamen van Wamelink en Beukenoot, in ont vangst mogen nemen en gedragen tijdens diverse officiële gelegenheden, onder andere tijdens de Toga-tour. Op bovenstaande foto poseren de Toga-leden en enkele dames van Se bastian Haarmode voor de vestiging in Holten. 13e prijs, lotnr. 2493, A. Nijenhuis, Kerkplein 31; 14e prijs lotnr. 0034, fam. Rensen. Manenschijnsweg27; 15e prijs, lotnr. 2558, Van Rijssen, Diessenplasstraat 11; 16e prijs, lotnr. 886, A. Schreurs, A.J. Gold- steinstraat 19; 17e prijs, lotnr. 2961, fam. Broekman, Landeweerd 45; 18e prijs, lotnr. 1190, fam,. Van Limburg, Beuseberbergerweg 34; 19e prijs, lotnr. 1395, fam. Bekker- nens, Kieftenbelt 13; 20e prijs, lotnr 2999.1.v.d. Sluis, Verzetstraat 55. De prijzen zijn inmiddels bij de winnaars bezorgd. Het illegale bouwsel, dat de Stich ting Paardensport Holten heeft neergezet op het paardesportter- rein de Borkeld, mag blijven staan tot na het tweedaagse con cours hippique, dat eind deze maand door de paardesportvere- niging De Bergruiters wordt ge houden. Daarna zal het moeten worden afgebroken en zal er ge zocht moeten worden naar een an dere oplossing. Dat is het resul taat van het overleg dat het be stuur van de Stichting maandag middag heeft gehad met het college van burgemeester en wet houders. De bezwaren golden niet direct de twee containers die zonder bouver- gunning op het terrein zijn ge plaatst, maar wel het juryhuisje dat er enkele dagen voor Hemel- vaarstdag boven op is getakeld. In dien de Stichting de containers, die gebruikt worden voor het op slaan voor allerlei materiaal, uit het zicht een nieuwe plek geven en zorgen voor een 'passende' beplan ting heeft B en W daar geen bezwa ren tegen. Anders kijkt men aan te gen het juryhuisje. 'Dat kan echt niet', verklaarde burgemeester Van Rappard desgevraagd. Hij wist het bestuur van de Stichting ervan te overtuigen dat dit bouw sel niet past in het fraaie buitenge bied. Door de Stichting Paarde- sport Holten zal nu gezocht wor den naar een meer passende oplos sing, wellicht in samenhang met een nieuwe kantine.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 7