Spaanse cursus met succes afgesloten Vakantiezaken? Jaaragenda Uit buiten Holten t Goed geregeld bij de Rabobank Geslaagd Rabobank Q Meer bank voor je geld HOLTENS NIEUWSBLAD Gemeente Ingezonden Uitslagen Volksfeest Dijkerhoek Expositie handgemaakte poppen Interkerkelijk, recreatiewerk DONDERDAG 6 JULI 1989 5 Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan H. G. J. Derksen voor bouw seizoenwoonverblijf aan.de Vianenweg; - aan MAC „de Holterberg" voor het vergroten materiaalber ging Beusebergerweg 27; - aan nv Energiebedrijf IJsselmij voor het plaatsen transforma torhuisje aan de Evertjesweg; - aan D. Willems voor bouw showroom/werkplaats Keizers- weg 70; - aan H. Krijgsman voor bouw garage bij Kieftenbelt 15; - aan Paalman-Tempelman b.v. voor vergroten garage en aan bouwen bijkeuken bij Kieftenbelt 4; - aan J. D. Vincent voor veranderen rookkanaal Mossinkserf 22 door schoorsteen; - aan G. Welink voor bouw garage bij Kieftenbelt 21; 2. aan Profronde Nederland toestemming verleend voor ophan gen spandoek; 3. aan TTV Okia ontheffing verleend t.b.v. touwtrekwedstrijden. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of be roepschrift kan men zich wenden tot de afdeling Algemene Zaken ter Gemeentesecretarie. Toepassing artikel 19 WRO t.b.v. de bouw van 15 woningen in „De Beuseberg" De burgemeester van Holten maakt bekend dat bij burgemeester en wethouders van die gemeente door Ter Steege's Bouwbedrijf .B.V. te Rijssen een aanvraag om bouwvergunning is ingediend voor de bouw van 10 premie A, 2 premie C en 3 vrije sectorwoningen op de percelen kadastraal bekend gemeente Holten, sectie I, nr. 31 (ged), gelegen aan het Lukensveld. Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan „De Beuseberg", vanwege de overschrijding van de bebouwingsgrenzen en deels vanwege de bestemming „EG" (eengezinswoningen, rijenwoningen). Het verzoek om bouwvergunning kan daarom slechts worden ingewilligd na verlening van een vrijstelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Krachtens artikel 18, lid 2 Bro 1985 wordt het verzoek daarom mede aangemerkt als een verzoek om zodanige vrijstelling Daar het ingediende bouwplan past binnen het op 28 maart 1989 vastgestelde, doch nog niet van kracht zijnde bestemmingsplan „De Beuseberg, partiële herziening 1988", hebben burg jmeester en wethouders besloten ten aanzien van bovenvermeld verzoek toepassing te geven aan artikel 19a, derde tot en met elfde lid WRO. In verband hiermede ligt bovenvermeld bouwplan (verzoek om vrij stelling) gedurende veertien dagen, ingaande 10 juli 1989, ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken ter inzage. Tevens ligt gedurende deze termijn ter inzage een exemplaar van een uit treksel van het geldend bestemmingsplan en een uittreksel van de partiële herziening van dit plan. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schrifte lijk bezwaren tegen het verlenen van vrijstelling t.b.v. bovenge noemd bouwplan indienen bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Holten, 6 juli 1989. De burgemeester voornoemd. W. L. F. C. van Rappard. JULI 8 juli: Paaltjesvoetbal De Schure 14 juli: Orgelconcert Dick Sander- man 15 JULI: Koningsschieten; NK touwtrekken 16 juli: NK touwtrekken 18 juli: Hoolter Dag 21 juli: Orgelconcert Peter Eilan der 22 juli: Erwin Autocross 25 t/m 28 juli: Dorpsfeest 26 juli: Autocross AUGUSTUS: 1 augustus: Hoolter Dag 8 augustus: Hoolter Dag 10 augustus: Open dag land en tuinbouw 15 augustus: Hoolter Dag 17 augustus: Profwielerronde van Nederland. 19 augustus: Triathlon Holten; Drekverspringen de Schure. 22 augustus: Zum Hoolter Bock op de Smidsbelt (met Holtens Song festival) 26 augustus: Begin bezoek folklo ristisch ensemble Pajo-Cola Ric uit Joegoslavië. 27 augustus: Motortoertocht Hol- terbergrit; invitatietoernooi TC Holten 28 augustus: raadsvergadering 31 augustus t/m 10 september: clubkampioenschappen senio ren TC Holten SEPTEMBER: 9 september:Vrije markt, suppor terver. HMV; Monumentendag; Regiowedstrijd Holtertrappers. 17 september: Kampioenscross zij span en viertakt 22 t/m 24 september: Reünie jc de Schure 23 september: Trekkerslepwed- strijden; Holterbergherfsttoer. 24 september: Erwin autocross 25 september: raadsvergadering 30 september/1 oktober: Nacht om Holten OKTOBER: I oktober: Nacht om Holten 4 oktober: Beestenavond de Schik te 6 oktober: première toneelvereni ging COC met Autopech 7 oktober: slottoernooi jeugd TC Holten; COC met Autopech 8 oktober: slottoernooi senioren TC Holten 9 oktober (commissoriale raadsver gadering) 28 oktober: Diepe Hel/Holterber- gloop; najaarsconcert HMV. 30 oktober: Begrotingsbehande ling NOVEMBER: II november: Elfde van de Elfde in de Poppe. 27 november: raadsvergadering DECEMBER: 16 december: 2009 jc de Schure 18 december: raadsvergadering; Kerstviering NBvP. 1990: JANUARI: 9 januari: Nieuwjaarsreceptie NBvP. FEBRUARI: 3 februari: Prinsenbal in Bonte Paard. 10 februari: Prinsenbal in de Pop pe. 17 februari: Carnaval minder vali den. 24 t/m 26 februari: Carnavals week end en optocht. MAART: 21 maart: Gemeenteraadsverkie zingen. De Spaanse cursisten kwamen geheel gekleed in stijl op het eindexamen/eest van de dagmavo voor volwasse nen. Woensdagavond 28 juni werden er in Dorpshuis de Boschkamp voor het eerst in het 11-jarig bestaan van de Holtense dag-mavo aan een zevental cursisten certificaten Spaans uitgereikt. Een andere bij zonderheid is dat Holten de enige nevenvestiging van S.G. Midden IJsel is waarin het vak Spaans ge geven wordt. De lerares Spaans, Ineke Hijmans, roemt het enthou siasme en de inzet van haar Hol tense cursisten. De resultaten wa ren bijzonder goed: één van hen be haalde een, de overigen het cijfer 9. In het programma dat volgde op de diploma-uitreiking deden de cur sisten Spaans nogmaals van zich spreken, toen ze met hun lerares op muzikale wijze 'hun Spanje'pre- senteerden. Zo passeerden allerlei Spaanse produkten en figuren de revue: van sinaasappelen uit Va lencia tot de toeriste 'a la playa' en de Spaanse 'vino.' Als verrassing bracht St. Nikolaas, onze Spaanse goedheiligman, een bliksembe zoek aan Holten om Ineke Hijmans een kadootje te brengen als dank voor haar prettige lessen. Na af loop in een gesprek met enkele ge slaagden werd teruggekeken op 3 jaar studie. De redenen die men toendertijd had om met de cursus Spaans aan de dag-mavo te begin nen lopen nogal uiteen. Sommigen hadden al eerder eens wat aan Spaans gedaan, anderen waren met het Spaans in aanraking geko men door wijncursussen. Martha van Doesburg's belangstelling werd gewekt doordat haar dochter Spaans studeert. Willy Steinhauer vertelt: "Ik besloot Spaans te gaan doen omdat ik graag met anderen in een groep wat wilde leren, iets anders dan Engels of Frans, een nieuwe taal. "Op de vraag of Spaans een moeilijke taal is, ant woordt Willy: "Niet echt. Kennis van het Frans of Engels kan van pas komen, maar je hoeft niet eerst een andere vreemde taal te kennen om met Spaans te kunnen begin nen. Verder is het net als bij elke andere cursusje huiswerk doen en volhouden. "Na 3 jaar studie kun nen de cursisten Spaanse radio- en tv-programma's en films redelijk goed volgen, eenvoudige boeken en tijdschriften lezen, en een Spaanse brief schrijven. Zo corres pondeert Hennie Stukker met le den van een volksdansgroep uit Z. Amerika, die ze tijdens het Inter nationale Folklorefestival in Hol ten als gastvrouw heeft begeleid. Naast het luisteren, lezen en schrij ven werd in de klas natuurlijk ook het spreken veelvuldig geoefend. Behalve de taal zelf, was er ook aandacht voor kennis van land en volk, de Spaanse cultuur, het dage lijks leven van de Spanjaarden, en niet te Vergeten de landen in Zuid- Amerika, waar voornamelijk Spaans wordt gesproken. In 1987 brachten de cursisten uit Holten, samen met hun lerares en andere cursisten Spaans van S.G. Mid- den-IJsel, een 10-daags bezoek aan Spanje, waarbij o.a. Madrid, Tole do en Salamanca werden bezocht. "Dat was de reis van ons leven," zeggen Willy Steinhauer en Mar tha van Doesburg. 'We hebben toen het echte Spanje gezien.'Tn september wordt er, bij voldoende deelname, weer met een groep Spaans gestart, op woensdagmor gen van 8.30 - 10.00 uur. Men kan zich hiervoor nu reeds opgeven bij de coordinator, tel. 05483 - 61593. De volgende kandidaten zijn ge slaagd voor het eindexamen SG De Marke Kantoor C. Baan, Holten; M. Beldman, Holten; J. Bolink, Holten; M. Bouwhuis, Holten; Cubuk, Holten; R. Dekker, Bathmen; J. Ho gendorn. Holten; J. Kater, Goor; J. Kloos ter. Holten; A. Kranenberg, Markelo; R Landeweerd, Holten; D. Langenkamp Kring v. Dorth; G. Manenschijn, Holten; M Nijland, Rijssen; B. Preuter, Holten; M. Nij- land, Rijssen; B. Preuter, Holten: D. van Putten, Deventer; H. Rensen, Holten; E. Ripperda, Okkenbroek. Verkoop: D. Bakker, Holten; E. Beldman, Bathmen; S. Bollen, Deventer; P. Elferink, Bathmen; A. Elshof ten, Markelo, J. Feenstra, Rijssen; K. Hanewinkel, Holten; S. Hendriks, Colm- schate; M. Knopers, Markelo; K. van der Leur, Bathmen; A. Rikkengaa, Bathmen; G. Smijs, Bathmen; C. Stammis, Nw. Heeten; W. Tempelman, Markelo; E. Velthuis, Nij- verdal; F. Wechstapel, Holten. Verzorgenden: R. Bronsvoord, Bathmen; B. Elmerink, Bathmen; M. in 't Hof, Bathmen; H. Hof man, Holten; P. Klein Teeselink, Holten; R. de Koff, Holten; I. Kolkman, Markelo; D. Leussink, Markelo; C. ter Maat, Rijssen; H. Nijmeijer, Rijssen; A. Noteboom, Holten; J. Schoneveld, Holten; J. Steegink, Okken broek; M. Stegeman, Holten; D. den Uyl, Holten; A. ten Velde, Holten. Landbouw: E. Beldman, Holten; G. Bos, Bathmen; H. Haverslag, Colmschate; M. Haverslag, Bathmen; M. Jansen, Markelo; B. Jurjens, Holten; G. Keizer, Holten; B. Lensink, Bath men; E. Lueks, Bathmen; J. Nikkels, Bath men; H. Oosterkamp, Markelo; A. Paal man, Holten; R. Paalman, Holten; D. Reij- link. Holten; J. Wibbelink, Markelo; D. Gij- mink, Markelo; J. Jacobs, Bathmen; G. Oolbekkink, Bathmen; M. Pongers, Marke lo; B. Prins, Holten; M. Scheggetman, Mar kelo; H. Stegeman, Holten; G. Vierhouten, Lettele. wagens met meer personen: 1. Hakkertsweg (José Koopman en Willy van Geresheim). Prijs voor de origineelste deelna me: Openbare basisschool met Jan Victor Dorlas. Uitslagen schoolkinderen eerste prijzen voor: groep 1: Nicole Wijnberg, Chan- tal Sluiter en Nienke Wiersma. groep 2: Tim Wiersma en Daniël Sluiter, groep 3: Suzan Hoefman en Joke Veneklaas. groep 4: Hermien Bannink en Marieke Rensen. groep 5: Arnoud Boer en Gerjanne Meijerman. groep 6: Erwin Stevens, Eli Lijsen Door een fout onzerzijds zijn vo rige week de uitslagen van de School- en volksfeesten niet in het Holtens Nieuwsblad verschenen. Bij deze onze verontschuldingen. Uitslagen: Stoelendans: 1. Ineke Bosman, 2. Diny Aaf- tink, 3. Gea Nijkamp. Ringsteken en Monique Podt. dames: 1. Diny Aaftink, 2. Willy groep 7: Wendy Bronsvoort, van Geresheim 3. Zwaantje Roe- Remko Stevens en Joost Boer. terdink. Ringsteken tandem: 1. groep 8: Betsie Pinkert, Dianne Joop Rensen en Marcel Vlogtman, Stevens en Menno Boer. 2. Henk Rechterschot en Erik Ren- sen, 3. Bert en Diny Aaftink. Hin dernis paren: 1. Wilco Stevens en Janet Harmsel, 2. Astrid Blakjerc. en Erik Sluiter, 3. Wim en Ria Be rends. Hindernisbaan: Individueel (tot en met 15 j aar1Hens Jansen, 2. Bennert Rensen, 3. Laurien Ulf- man. Individueel (16 jaar en ouder) Heren: 1. Gerrit Jan Krikkink, 2. Appie Roeterdink, 3. Wim Rensen. Dames: 1. Joke Tempelman, 2. Mi randa Heijink, 3. Astrid Blakjerc. Tünelüken: meisjes en jongens tot en met 15 jaar: 1. Ellen Kuiper, 2. Hens Jansen, 3. Bennert Rensen. Heren 16 jaar en ouder: 1. Henk Stevens, 2. Jan Jansen, 3. Erik Wechstapel. Dames 16 jaar en ou der: 1. Joke Tempelman, 2. Dianne Roeterdink, 3. Gery van Schooten. Autoduwen: jongens tot en met 15 jaar: 1. Rob Rensen, 2. Wilco Paalman, dames: 1. Gery van Schooten, 2. José Koopman, 3. R. Rensen. heren: i. Henk Rensen, 2. Dirk Tempelman, 3. Eric Wegsta- pel. Schieten: Personele baan: l. Wim Wegstapel/2. Herman Sluiter, 3. Ap Holmer. Vrije baan: 1. Willy Beldman, 2. Wim Wegstapel, 3. Jaap Nikkels. Rol 'm d'r in: Optocht: Gedeelde eerste plaats voor wagens met één persoon: 'Brokkenpiloot' Marco Rensen en 'Bacchus' Wim Rensen. Van tien tot en met 21 juli wordt er in dorpshuis De Boschkamp een expositie gehouden van handge maakte poppen, vervaardigd door Corry Schmets-Bloem. De poppen zijn te bezichtigen van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en donderdag avond van 19.00 tot 21.00 uur. Op dinsdag- en donderdagmiddag wordt er een demonstratie en dia presentatie in het poppenmaken gegeven van 14.00 tot 17.00 uur. De opening van de tentoonstelling vindt plaats op maandag 10 juli om 15.00 uur. Onze plaatsgenote Monique Eg- gink is onlangs geslaagd voor de opleiding IMA (Internationaal Ma nagement Assistent) aan het Insti tuut Schoevers te Arnhem. Onze plaatsgenote Ingrid Nikkels is geslaagd voor het diploma HEAO te Enschede. De folkloristische dansgroep Wie schotst Vedan speelt mee in het Witte Wievenspel. aanbod van gemotoriseerd verkeer zou verhonderdvoudigen en dat de weg daarmee ook een potentiële bedreiging van het toerisme zou worden. Overeen paar jaar moeten we misschien denken aan wildwis- sels en toeristenwissels: echt veilig oversteken is er immers niet bij. Goede ideeën om in ieder geval doorgaand verkeer te beperken zijn naar onze mening welkom. Overigens, en misschien is het wel een drukfout, aanleg van een golfbaan vraagt 60 hectare en niet 600 zoals in de brief van de heer Beyers staat vermeld. G.G. de Reuver Stichting Holten Promotion. van nieuwigheden en bijzondere artikelen voor de partikuliere tuin. Allerlei exclusieve zaken en aparte planten die niet overal verkrijg baar zijn worden hier verkocht. Bo vendien kan men kennis maken met de ontwerpers van de Model- tuinen en de beroemde tuiboeken- schrijvers die aanwezig zijn om boeken te signeren en vragen te be antwoorden. Natuurlijk kan men ook de prachtige tuinen bekijken. Tuinnieuws is geopend van 10.00 tot 18.00 uur. Een route-uitleg is te beluisteren op nummer 03420-1 48 00 (dag en nacht). Tijdens de expo sitie wordt de toegengsprijs niet verhoogd. Minimum leeftijd is 12 jaar. Het recreatieteam heeft het vol gende programma voor de week van 8 tot en met 14 juli in petto. Het thema van deze week is water en vuur. 8 juli: Kennismakinsavond, gratis. 9 juli: 10.00 uur: Kampdienst. 10 juli: 19.30 uur: Paaltjesvoetbal, 1,-. 11 juli: 14.30 uur: Zeskamp, 1,-. 12 juli: 07.00 uur: Ochtendwande ling; 11.00 uur Picknick: 22.00 uur Spooktocht, 1,-. 13 juli: 14.30 uur, Levend stratego, ƒ1,-. 14 juli: 22.00, Kampvuur, 1,-. De teamleden zijn: Simon, Frans, Bert, Erika. De opening van de vliegdenrou te aan de Westelijke flank van de Holtenberg had een onverwacht maar goed bij-effect: een verleven diging van de discussie over de be stemming van de berg en z'n direc te omgeving: wat zal er in de toe komst wel en niet mogen? Op de ingezonden brief van de heer W. Beyers (H.N. 16-6-89) hierbij een korte reactie: De Stichting Holten Promotion is beslist geen voorstander van af sluiting van de Toeristenweg; af sluiting zou het toerisme inder daad niet ten goede komen. Bij het aanleggen van de weg zal echter niemand vermoed hebben dat het Bij uw Rabobank regelt u alles in een keer: Buitenlands geld Reisverzekeringen Reischeques Eurocheques en Eurochequepas met PIN-code Eurocard/Rabocard •Safeloket V'" i Hulpverlening in het buitenland x Kom tijdig langs, dan gaat u geruster op reis. i r Gaardenstraat32, Holten, Tel, 05483-6 22 55. Openluchttheater Lochem In het Openluchttheater in Locem, aan de voet van de Paasberg, is voor het weekeinde van 7 tot en met 9 juli weer een aantrekkelijk programma samengesteld. Op vrijdag 7 juli, aanvang 22.00 uur wordt het openluchtspel De Witte Wieven opgevoerd. De uit 40 perso nen bestaande Zwiepse toneel groep en de Witte Wieven uut de koele, brengen het spannende ver haal van De Witte Wieven. Deze bekende legende speelt zich af op de Lochemse berg. De folklo ristische dansgroep Wiej schotst Vedan uit Barchem werkt ook mee aan deze productie, die in handen is van Gé Postel. Zaterdag 8 juli om 20.00 uur treedt de Lapré Dance Company op. Deze van de tv bekende dansgroep, win naar van de Henny Huisman Soundmixshow, treedt met negen dansers en drie zangeressen op. De algemene leiding.berust bij Caspar Lapré, voorheen sterdanser bij de dansgroep Irene Weiter. Op zondag 9 juli is er 's middags om 14,.00 uur een optreden te zien en te beluisteren van de Big Bar chem Band met als solist Bart van Lier. Dit voorjaar vielen zowel de Big Barchem Band als hun tenorsaxo fonist Johan Vermuylen in de prij zen tijdens het eerste Polaroid Big band Fesitval in Enschede. Tiiinnieuws Vandaag, donderdag 6 juli, vrijdag 7 en zaterdag 8 Juli wordt in de Rob Herwig Modeltuinen te Lunteren een verkoopexpositie gehouden

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 5