Meester Van Engbrink kwart eeuw in Holten I wacht tijdens de J vakantieperiode AFWEZIGHEIDSMELDING Politie houdt de Kerkdiensten medische diensten Van dag tot dag Gevonden voorwerpen HOLTENS NIEUWSBLAD Uitbundig feest in Het Kompas Uit het politierapport BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Bosschool blijft bestaan Burgerlijke stand BOLSENBROEK MARKELO ~7 OPEL.'Q- Wegwijs in sociale verzekeringen DONDERDAG 6 JULI 1989 R~\ j >»- Meester Van Engbrink en zijn echtgenote werden in de riksja van Chris Offringa naar Het Kompas gebracht. Zaterdag 1 juli was het 25 jaar ge leden dat meester Van Enbrnik in dienst trad van het Prot. Chr. On derwijs te Holten. Daarom vierde Het Kompas afgelopen vrijdag uitbundig feest. Meester van Engbrink, een gebo ren Hardenberger, werkte na zijn eind-examen eerst in Rheezer- veen, vanwaar hij naar Holten ver trok. Hij begon in Holten aan De Schakel als onderwijzer en werd in 1974 hoofd van het Kompas. Gedu rende zijn tijd hier in Holten is de heer Van Engbrink niet alleen ac tief geweest op school maar ook in het sociale leven in ons dorpsge- beuren. Iedereen, die op enigerlei manier betrekking heeft met Het Kompas heeft er aan meegewerkt dat de ju bilaris een geweldig fijne feestdag heeft mogen beleven. 'Morgens om acht uur stonden de politie, meester Offringa met 'zijn' riksja, de kinderen van groep vijf en zet met prachtig versierde fiet- 11 De zomervakantieperiode breekt aan. De functionaris van SWOH trekt er voor een poosje tussenuit. Even lekker niets doen en genie ten van de vrije tijd om er straks weer helemaal fit tegen aan te kunnen. Die vakantie is van 10 t/m 28juli en van 7 t/m 18 augustus- .Voor de aanvraag van alarmering kunt u in die tijd bellen met mevr. R. Miedema, telefoon 62548. Uw aanvrage zal zoveel mogelijk op de gebruikelijke manier worden behandeld. Zeer dringende aange legenheden de stichting betreffen de kunt u doorgeven aan de voor zitter, mevr. Kieboom, telefoon 63904, of de secretaris de heer de Groot, telefoon 62824. MEDISCH PASPOORT Niemand hoopt dat het gebeurt, maar op vakantie kunt u ziek wor den, of een ongelukje krijgen. In een aantal gevallen zult u dan een arts moeten raadplegen. Opname in een ziekenhuis is gelukkig zel den nodig. Gebruikt u medicijnen dan is het goed de merknaam en de hoeveelheid, die u ervan moet ge bruiken op schrift bij u te hebben. Een vreemde arts heeft daar bij uw behandeling bijzonder veel aan. Hij kan beter inschatten wat er met u aan de "hand is. Bovendien kan hij beter beslissen welke medi cijnen hij u in dat geval moet voor schrijven. Sommige medicijnen verdragen elkaar namelijk niet. Overleg In bepaalde gevallen is het mis schien goed van te voren met uw huisarts te overleggen voor u op vakantie gaat. Dat geldt met name wanneer u naar het buitenland gaat. U zult dan voldoende medi cijnen bij u moeten hebben, of een recept meekrijgen, waarop u in het buitenland medicijnen kunt krij gen. REISVERZEKERING Een reisverzekering geeft tegen een relatief gering bedrag een on misbaar stukje financiële zeker heid voor de dekking van allerlei en vaak zeer snel zéér hoog wor dende kosten bij een ongeval, of plotselinge ziekte. Een reisverze kering omvat veel meer dan de nor male ziektekostenverzekering. Blijft u in Nederland, leest u de po lis eens na op vergoeding van on kosten tijdens de vakantie. sen startklaar om naar de Molen- belterweg af te reizen. Daar werden meester Van Engbrink en zijn echt genote bloemen aangeboden en een corsage opgespeld. Zij werden uitgenodigd in de riksja plaats te nemen en met de bonte stoet mee te rijden naar school. Daar werden zij begroet door de rest van de leer lingen, leerkrachten, ouders en be langstellenden. Twee leerlingen en twee oud-leerlingen brachten hen een muzikale groet. Door de met een boog versierde voordeur (in Kompaskleuren) werd iedereen via de achterdeur naar het met vlaggetjes versierde plein geleid. Daar werd onder het zingen van een feestlied de school- vlag gehesen door een jarige leer ling. In de Kajuit is meesters feest door alle leerlingen gevierd. Er werden verschillende stukjes ge daan en zijn jubileum-cadeau werd aangeboden, van en door de kinde ren. Na de pauze, waarin de kinderen konden genieten van verschillende tractaties en ritjes met de riksja door de jubilaris befietst was er een spelletjescircuit opgezet, waaraan alle kinderen enthousiast deelna men. Verschillende spelletjes hadden betrekking op de directeur. Tussen de middag was er een gezamenlijk 'etentje' met patat, drinken en ijs. Om half twee was het heel gezellige schoolfeest ten einde. Maar inmiddels stond al weer een nieuwe ploeg klaar om de receptie voor te bereiken, die om drie uur zou beginnen. Deze besloten rece- petie werd bezocht door ouders, bestuursleden, oud-betuursvoor- zitters, ouderraadsleden, oud col lega's, medewerksters van school, collega's van allerlei Holtense scholen en afgevaardigden van of ficiële instanties. Ook kwam nog een groep oud-leerlingen hun meester gelukwensen. De voorzit- ter van het schoolbestuur sprak de direkteur en zijn aanwezige fami lieleden toe en de collega's voerden van Het Kompas voerden een lu diek sketsje op. Meester Van Engbrink sprak een dankwoord uit voor het feest dat hem geboden was, voor de grote belangstelling en voor de vele ca- deau's. De voorbereidingen waren voor hem bijna geheel verborgen gebleven, wat het voor hem extra verrassend maakte. Op 27 juni kwam op de AI een per sonenauto met caravan in de pro blemen, toen de caravan een klap band kreeg. De snelheid van het voertuig werd plotseling drastisch verminderd, waardoor een achter opkomende vrachtwagen tegen de caravan botste. Beide voertuigen kwamen in de berm tot stilstand. De personenauto plus caravan werden zwaar beschadigd, doch de bestuurder kwam met de schrik vrij. Na veel moeite gelukte het de Hol tense politie een bromfietsbe stuurder in Rijssen tot stoppen te dwingen die er met zijn opgevoer de bromfiets een stopteken had ge negeerd. Toen hij werd staande ge houden, deed hij vervolgens een poging om de politieman om te ko pen door hem f 50,- aan te bieden. Hiervoor zal hij voor de rechter ter verantwoording worden geroepen. Op 28 juni werd een auto openge broken die geparkeerd stond op de parallelweg van de S 14 nabij de Boschschool. Een portierruit werd ingeslagen. Ontvreemd werd een handtas met daarin waardepapie ren en enig geld. Op 29 juni kwamen twee personen auto's met elkaar in aanraking op de kruising Wilhelminastraat-Ver- zetstraat doordat één der voertui gen bij het maken van de bocht op het natte wegdek doorgleed. Mate riële schade was het gevolg. Ook door het gladde wegdek bot ste een personenauto op de Sta tionsstraat tegen een geparkeerde auto, toen eerstgenoemde bestuur der moest afremmen voor een te genligger. Ook hier alleen materië le schade. Op 30 juni botsten twee auto's op elkaar op de Deventerweg toen één der voertuigen afremde voor over stekende fietsers. De achteropko mende bestuurder bemerkte dit te laat en botste tegen zijn voorgan ger. Ook hier alleen materiële schade. In de nacht van 30 juni op 1 juli deed een wielrijder wel heel moei lijk toen de politie hem waar schuwde dat hij zonder licht reed. De man deed alsof de politie Frans sprak een reed gewoon door. Nadat hij tot stoppen was gedwongen, bleek dat hij behoorlijk aan Bac chus had geofferd en werd derhal ve geconfronteerd met de. alcohol tester. Hij kreeg daarbij gelijk een transactie aangeboden van enkele honderden guldens. Dat werd dus een duur "achterlichtje". Hoewel vermoedelijk niet bij een ieder bekend, geldt voor het alco holgebruik op een fiets dezelfde regels als het alcoholgebruik voor automobilisten, hetgeen betekent dat met een flinke borrel op ook niet gefietst mag worden. Op het perron van de NS spoorwe gen werden twee dode katten aan getroffen en één kat bleek zwaar gewond en moest uit zijn lijden worden verlost. Wat de oorzaak van deze kattensterfte is geweest is niet geheel duidelijk geworden, doch vermoedelijk was de trein te sterk voor deze dieren. Aangifte werd gedaan van diefstal van twee bloembakken die voor een woning aan dc Vrijheidslaan hadden gestaan. De diefstal werd gepleegd in de nacht van 30 juni op 1 juli. Omstreeks 17.00 uur van de eerste juli vond een aanrijding plaats te Dijkerhoek op de kruising Deven- terweg-Dij kerhoekseweg-Oude Stationsstraat tussen twee perso nenauto's. Een bestuurster ko mende uit Dijkerhoek verleende geen voorrang aan een bestuurder komende uit de richting Holten. De vrouw moest met een bekken fractuur worden opgenomen in een Deventerziekenhuis. Beide voer tuigen werden zwaar beschadigd. In de nacht van 1 op 2 juli werd een automobilist bekeurd die te veel alcohol had genuttigd. Hij kan in 0 09476-1907 I Naam: Adres: Afwezig van: Evt. telefoonnummer: Wie kan er bij onraad worden gewaarschuwd: Naam: Adres: tel.: Postcode: Woonplaats: Naam: Adres: tel.: Is op bovengenoemd adres een sleutel van uw woning? ja/neen Eventuele bijzonderheden: Vakantieadres: Bent u met een auto onderweg? ja/neen Merk:Kleur:Kent.: TIJDIG INLEVEREN BIJ DE RIJKSPOLITIE IN UW WOONPLAATS. ieder geval op een boete rexenen die boven de f750,- ligt. In de nacht van 2 op 3 juli werd er op een tweetal plaatsen in Holten ingebroken en in een woning aan de Holterbergweg en in een woning aan de Houtweg. Vanuit de eerste woning werd een bedrag van f 600,- weggenomen, vanuit de tweede woning niets. In dezelfde nacht hebben één of meerdere personen een viertal au to's bekrast die stonden gepar keerd in de Canadastraat. Met een scherp voorwerp ontstond lak- schade. Eén van de auto's was pas een paar weken oud. De politie houdt zich dringend aanbevolen voor tips, die er voor zorgen dat de daders van deze laffe en onzinnige streken in de kraag gepakt wor den. Ook deze week werden weer diver se fietsen ontvreemd. Hiervan een opsomming: een bruine dames ga zelle fiets bij de scholengemeen schap; een bruine herenfiets merk Simplex uit de NS stalling; een he renfiets bij café Maats; een bruine damesfiets merk Mustang bij de O AD; een zwarte herenfiets en een bruine Union herenfiets. Twee fietsen werden gevonden, die dankzij de postcode in Rijssen konden worden terugbezorgd. En vernielde jongensfiets merk Super Cycle kleur bruin werd aangetrof fen bij de Scholengemeenschap. De eigenaar kan Zich alsnog mel den. De Vereniging van Nederlandse Ziekenfondsen (VNZ) heeft, in sa menwerking met uitgeverij KLu- wer, een boekje samengesteld: 'Welverzekerd met uw Zieken fonds'. Dit boekje wil wegwijs'maken in ons sociaal verzekeringsstelsel. De ziekenfondsverzekering en de Al gemene Wet Bijzondere Ziektekos ten (AWBZ) dienen hierbij als uit gangspunt. De grote veranderin gen in het ziektekostenverzeke ringsstelsel en de sociale wetgeving waren de aanleiding voor het schrijven van het boekje. In het boekje beschrijven de au teurs in grote lijnen wat men van het ziekenfonds kan verwachten, wat er gebeurt bij arbeidsonge schiktheid, werkloosheid of pen sionering, of als men aanspraak maakt op bijstand. Veel mensen krijgen jaarlijks met de sociale voorzieningen te maken; dit boekje kan hen helpen de weg te vinden in het woud van regels en bepalingen van het sociale stelsel. Het boekje kan ook als naslagwerk gebruikt worden, bijvoorbeeld door instellingen of bedrijven. Het boekje telt 90 pagina's; het is ook ingesproken op cassette. Het boekje kost f. 5,50 (inclusief verzendkosten) en is te verkrijgen door dat bedrag over te maken op girorekening 4024 of op bankreke ning 69.99.52.530 ten name van VNZ te Zeist. Het boekje wordt dan zo snel mogelijk thuisgestuurd. Voor f. 3,- kan het boekje bij het zie kenfonds opgehaald worden. In september zal een evaluatie rond de Boschooi worden gehou den. Dit is een tweejaarlijks gebeu ren die niets te maken heeft met het voortbestaan van de school. Tevens zullen de nader uitgewerk te gegevens van de onderzoekers van IJselland worden besproken. Voor het komende schooljaar re kent de Bosschool op ongeveer dertig leerlingen. Ondanks het ge ringe aantal leerlingen zal de Bos school blijven bestaan, al kan er wel gekeken worden naar vormen van samenwerking met andere scholen. /K NED. HERV. KERK: 09.30 uur: ds. Visser; uitgangs collecte: Interkerk, recreatie- werk. Kindemevendienst: Ans Pannekoek. 19.00 uur: ds. Vons. Oppasdienst: mevr. Ymker- Blokzijl en Brenda Bogaard. Diessenplas: woensdag 9 juli: 19.30 uur: ds. Israël. GEREF. KERK: 09.30 uur: ds. S. Landheer, Kam pen; 19.15 uur: ds. de Valk, Em- meloord. Oppasdienst 0-3 jaar: mevr. Schipper-Beldman, mevr. Kamphuis-WSchuppert, mevr. Beldman Nijkamp. 4-6 jaar: Mevr. Droog- van Houten, mevr. Beldman-Staman, mevr. Tro- mop-Imhof. Na afloop koffiedrinken met va kantiegasten: Mevr. G. Meije- rink-Stam en Mevr. T. Faber- Visser. R.K. KERK (gebouw Irene): 10.00 uur: Heilige Mis. DIJKERHOEK: 09.30 uur: ds. Vons; uitgangscol lecte: Interk recreatiewerk. OKKENBROEK: 09.30 uur: ds. J.H. Israël; uitgan- gacollecte Werelddiakonaat (Roemenië). NIEUW HEETEN: Zaterdag 19.00 uur, zondag 08.00 uur en 10.00 uur: H. Mis. ARTS: 8 en 9 juli: J.H.A. Bruins, Kei- zersweg 32, telefoon 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-6 14 36, 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen 05700-152 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak (ook voor zieken fondspatiënten). TANDARTS: Spreekuur voor spoedgevallen 17.00-17.30 uur. Hulp buiten spreekuur na tel. afspraak. 8 en 9 juli: DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten: zaterdagmorgen 8-9 uur: spreekuur Diessenplasstraat 5, tel. 6 15 15, daarna W.C.C. War- melink, telefoon 6 20 04. Dieren artsenpraktijk Holten S. Minne- ma, Dorpsstraat 63a, tel. 62835 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: 05483-63056; 053-330537; 05496- 63056. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-613 28 en ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.v. Energiebedrijf IJsselmij (Industriestraat 1Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Alarmnummer 06-11. Overigens 05483-6 44 44; dag en nacht be reikbaar. BRANDWEER: Alarmnummer 06-11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; en iedere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 uur. 4 juli: 13.30 uur start geologi sche wandeling WV vanaf cafe- rest. Vosman. 10 t/m 21 juli: Expositie handge maakte poppen in dorpshuis De Boschkamp. 14 juli: 20.00 uur in Ned. Herv. kerk: Orgelconcert. 15 juli: Koningsschieten, aan vang kaartverkoop 17.00 uur. 16 juli: Touwtrekwedstrijd OKIA. 18 juli: 13.30 uur start geologi sche wandeling WV vanaf cafe- rest. Vosman; Hoolter dag. 22 juli: Erwin-cross, terrein Schreursweg. 25 juli: Dorpsfeest. 26 juli: Dorpsfeest; Autocross. 27 juli: Dorpsfeest. 28 juli: Dorpsfeest. Evenals in voorgaande jaren kan de poltie toezicht houden op de wo ningen van bewoners die met vakantie zijn. Door de intensieve controle wordt de criminaliteit teruggedrongen. Tijdens de controle zullen onvolkomenheden, zoals ladders e.d. buiten en andere onvolkomenheden door middel van een preventiebericht aan de bewoners kenbaar worden gemaakt. Op het politiebureau aan de Rei- linksweg is een folder verkrijgbaar waarin een aantal tips staan vermeld voor de vakantiegangers. Om in aanmerking te komen voor een afwezigheidscontrole is het moge lijk om een kaart aan het bureau af te halen en deze ingevuld in te leve ren. Ook kan men gebruik maken van de in het Holtens Nieuwsblad afgedrukte voorbeeld. De afwezigheidsmelding geldt niet alleen voor de zomervakanties; men kan gedurende het gehele jaar gebruik maken van deze service van de politie. De politie kan niet garanderen, dat er niet wordt ingebroken, maar het voorkomen van misdrijven is een zaak van de politie en u. Gevonden: enig klein Duits geld; meisjesjack rose-paars; bastaard herdershond. Verloren: donker blauwe spijker jack; zilveren armband met na tuursteen; sleutelbos; rood/groene Adidas portemonnaie; donker blauwe knipportemonnaie met in houd; Rabo-bankpasje; 65 plus- kaart; zilveren ketting met hanger tje "M";spijkeijack met mouwem bleem van Greenpeace; autosleu tels merk Opel; étui met bibliotheekkaart; grijs witte poes; zwarte poes met wit bandje; wit- /zwart hondje - pup - bastaard Jack Russel. Geboren: Björn Steffan, zv. J.J. le Fèvre en J. Visser; Hajo, zv. R. Hoo- geveen en E.A. Riteco (geb. te De venter). Overleden: W.J. Haverslag-Kloos terboer, oud 83 jaar; A C. Idelen- burg-de Rijk, oud 71, Alkemade. Ondertrouwd: D.Geertsema, oud 23 jaar, Wierden en A. vos, oud 20 jaar, Holten; D.A. Jansen, oud 33 jaar, Holten en G. Hagen, oud 32 jaar, Holten.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 3