Emotionele taferelen op jaarvergadering Buut naar kwartfinale met always AANMELDEN Certificaten de cursisten Spaans voor dagmavo Tiende wielervierdaagse slaat verwachtingen VAKOPLEIDING MAKEUPen VISAGIE A VAKOPLEIDING MAKEUPen VISAGIE B Dick Sanderman in Herv. kerk Holten HOLTENS NIEUWSBLAD Voetbalbestuur Holten wil handreiking doen naar strijdende partijen Wat het zingen betreft wil ik nog les nemen VOOR DE AANVANG SEPTEMBER 1989 UITGEBREIDE INFORMATIE -MET AANMELDINGSKAART- WORDT U OP VERZOEK TOEGEZONDEN gd OKIA-jeu vijfde plaats Ruim driehonderd mensen op de fiets Bergruiters op concours Bergvliegers vlogen weer DONDERDAG 29 JUNI 1989 Direct bij agendapunt ingekomen stukken ging de vlam in de pan tij dens de ledenvergadering van de voetbalvereniging Holten. De brief van algemeen voorzitter Jan Krooshof waarin deze aankondigt per 1 juli te vertrekken aangezien de werkverhouding met het voetbalbe stuur zodanig vertroebeld is, met als negatief hoogtepunt het kantine- beleid van de afdeling voetbal. D.J Ligtenberg en G. Broekmaat van de kantinecommissie gaven schriftelijk te kennen in zijn voetsporen te treden en leggen per 1 juli eveneens hun functie neer. Voetbalvoorzitter Jan ten Velde en bestuurslid Wim Klein Velderman bemoeien zich vol gens beide commissieleden, te nadrukkelijk met het kantinebeleid. Daarnaast zouden er moedwillig consumpties niet betald zijn door een bestuurslid. Voorzitter Jan ten Velde betreurde ten zeerste dat deze ingekomen stukken een vijf minuten voor aan vang van de vergadering werden ingediend en de betrokkenen zo mogelijkheid werd ontnomen om deze kritiek gefundeerd te weerleg gen. Jan ten Velde zegde de verga dering toe alsnog alles te zullen on dernemen om een definitieve breuk tussen algemeen voorzitter Krooshof samen met Ligteberg en Broekmaat versus het voetbalbe stuur te voorkomen. Ter plekke nodigde hij betrokkenen uit om deze zaken de volgende dag rond de tafel te willen bespreken. (Dit gesprek heeft overigens niet plaats gevonden.red.) De voetbalvoorzit ter wenste nogmaals te benadruk ken dat er alom waardering voor het iftantinepersoneel is, en het te zull% betreuren wanneer deze mensépzich terug zullen trekken. Vuile was Voetballid Van Doorninck meen de dat de vertouwensbasis tusen de verschillende overlegorganen binnen de omnivereniging Holten niet meer aanwezig was en dat be stuurders daar consequenties uit dienden te trekken. Toegespitst op de bestuurders Ten Velde en Klein Velderman stelde hij de ver trouwenskwestie aan de orde. Geen van de leden wenste deze stap echter te volgen. Veel leden waren diep teleurge steld over de manier waarop de vereniging met zijn eigen publici teit omging. De stroom van vuile was naar buiten diende niet meer naar buiten te worden gebracht. De rijen dienden gesloten te wor den en een censuur in het eigen clubblad zou moeten worden inge steld. Persvertegenwoordigers moesten worden uitgesloten van vergaderingen. Jan ten Velde voel de wel voor een eigen censuur in het clubblad, maar steld dat de sv Holten een open vereniging is en zich ook alszodanig hoorde op te stellen. Ook voor hem was het een doorn in het oog dat de afdeling At letiek zo te keer kon gaan in het juninummer van het Meermenne- ke. Volgens hem had het atletiek- bestuur hier op zijn minst afstand van moeten nemen, "de deur tot sa menwerking is hiermee met een slag dicht gegooid". Jaap van Doorninck als redacteur van het clubblad vond dergelijke uitingen juist van helderheid ge tuigen. "Iedereen blijft om de hete brei heen draaien, in dit artikel zegt eindelijk eens iemand wat er leeft". Vrederechter Toen de emotionele sfeer naar een kookpunt dreigde te lopen pakte oud-voetbalvoorzitter Jan Kurz de rol van vrederechter, hij had veel lof voor vele aspecten van Ten Velde en Klein Velderman, zonder uit het oog te verliezen dat er uiteraard ook minder sterke punten aan genoemde bestuur ders kleven. Hij maande beiden tot dat op te pakken waar de kwa liteiten liggen en een heldere taakafbakening voor de bestuurs leden. Voetbalvoorzitter Jan ten Velde was bereid een boetekleed De jubilarissen' G.J. WissinJc, A. Vincent, A. Meerman, GJ. Aaftink, W. Beijers, voorzitter Ten Velde die de spel den uitreikte, H. Biesters, J.G. Deyk en H.J. Hoefman. aan te trekken, maar stelde dat wie veel werk verricht nu een maal fouten maakt. Genoemde problemen hadden volgens hem voorkomen kunnen worden als met name de algemeen voorzitter Jan Krooshof wat meer initiatie ven tot gesprekken had genomen. "Alle initiatieven zijn altijd van onze zijde gekomen, en wij menen dat een algemeen voorzitter een binde factor dient te zijn". Eensgezind was de vergadering in de huldiging van de jubilarissen, met name de heer Beijers die reeds 65 jaar lid van de vereniging is kreeg veel waardering voor zijn rol met name in de voetbalvereniging en voor zijn inzet voor Holten in het algemeen. Heer Beijers mekte heel toepasselijk op dat in de be ginjaren met een dertigtal leden ook grote meningsverschillen aan wezig waren maar dat de vv Holten het altijd overleefd had. Dat zou hoe dan ook nu vast en zeker niet anders gaan.Andere leden die de erespelden kregen waren, H. Bies ters, J.G. Deyk, H.J. Hoefman en G.J. Wissink voor hun 25 jarig lid maatschap. In het rijtje der 40 jari gen waren het G.J. Aaftink, A. Meerman en A. Vincent. De supportersvereniging had nog een verrassing in petto, masseur Henk Nijenhuis kreeg van de sup porters een mobiele massagetafel aangeboden. STICHTING VAKSCHOOL VOOR MAKE-UP EN VISAGIE Administratie Henri Woodstraat 69 7558 CN Hengelo <a> 074-775629 Vakschool Hofstraat 12 7622 LL Borne «s>074-666263 De jeugdploeg van O.K.I.A. nam het afgelopen weekend deel aan het vriendschapstoernooi in het dorpje Goldscheuër in Duitsland. Meer dan vijftig ploegen uit ve- schillende landen streden tijdens dit touwtrekweekend om de hoog ste eer. Aan de jeugdklasse deel nemers geboren tussen begin '71 en eind '75) namen tien ploegen deel. De O.K.A.I.-boys wonnen vijf volledige wedstrijden en verloren er vier; alles goed voor een vijfde plaats. De uitslag 1. Kallern (27 punten); 2. Oberwin (24 punten); 3. Korb (18 punten); 4. Heure (16 punten), 5. O.K.A.I. (15 punten), 6. Gold- scheuer (14 punten); 7. Wiedergel- tingen (9 punten); 8. Zemnen (6 punten); 9. Balhom (4 punten); 10. Phillippenburgd punt). Binnenkort neemt ex-Holte- naar Edwin van Hoevelaken, ook wel Buut genoemd, deel aan de kwartfinales van het NCRV-ra- dioprogramma 'Popslag '89'. Met zijn nummer 'Always' behaalde hij dc eerste plaats in de.uitzen ding van 'Popslag '89' van 6 mei jongstleden waar bepaald werd wie artiest van de week werd. Buut deed daaraan mee en won... Voor Edwin begon het allemaal jaren geleden, toen hij als vijftien jarige de drums bespeelde in het Holtens rockgroepje 'Flash-back'. 'Toen kwam ik in een echt bandje en dat betekende wel wat voor mij. We speelden een paar eigen num mers en veel rock- en roll, num mers van Herman Brood enzo voort", vertelt Edwin, "we traden op in discotheken hier in de regio, je deed het puur voor de lol". Na een poosje raakte hij toch uit gekeken op het drummen en de rockmuziek. 'Wij. bassist Arjan Beumer en ik, wilden graag de funk-stijlkant op". Edwin nam gi taarles op de muziekschool in Hol ten, waar hij leerde spelen én com poneren, en leerde zichzelf omgaan met de synthesizer. "Dat was de richting waar ik op aan wilde: syn thesizer en zingen. Wat het zingen betreft, daar wil ik nog les inne men". Zo'n twee, drie jaar geleden maakte Buut de eerste eigen com posities. "Van mijn gitaarleraar Wim ter Hedde moest ik eigen stukjes maken en daar zijn de eer ste nummers uit ontstaan", vertelt hij. Zijn eerste eigen nummer 'I only wanna be loved by you' mocht hij opnemen in de studio van Leo Ebbink. Bij dit nummer werd hij op de gitaar begeleid door Eddy Morsink. De bandjes, waarop dit nummer stond, wer den hier en daar uitgedeeld, onder andere ook bij de NCRV. Daar kre gen ze de raad om mee te doen aan 'Paperclip band van de week', een radioprogramma dat door de NCRV elke zaterdagmiddag van twaalf tot twee wordt uitgezon den. Dat programma heet nu 'Pop slag '89'. In 'Paperclipband van de week' werd van drie groepen een stukje van hun muziek gedraaid. De luis teraars konden telefonisch reage ren en vertellen welke groep vol gens hen het beste en mooiste speelde. De band die won mocht het hele nummer spelen in die uit zending. 'We hebben daar dus ook een bandje achter gelaten, maar hoor den er maandenlang niets van weer. Tot op een maandagavond, toen werd ik na elven gebeld door Jelle Koolstra en die vertelde dat er een band uitgevallen was en of wij zaterdag naar de NCRV-studio wilden komen". En zij gingen, al hoewel ze niet eens een echte band bij elkaar had den. "Het was nog een heel geregel die vier dagen. Gelukkig kreeg ik ze allemaal bij elkaar". Met z'n al len trokken ze naar de studio: Eddy Morsink (gitaar), Arjan Beu mer (bas), André Dollekamp (drum) Leo Eppink (toetsen) en Ed win van Hoevelaak (toetsen en zang) en maakten er een spannen de dag mee. "Eerst moest het num mer opgenomen worden, dat ging echt met bibberende knieën, en dan zitje daar met de leden van die drie bands te wachten op de uit slag. Toen gingen er heel wat siga retjes door". De Holtense band eindigde op de tweede plaats. "Een leuk succes je, het stimuleert je wel om door te gaan". Studio Een tijdje later ging Edwin weer de studio in, nu om drie an dere nummers op te nemen, waar onder 'Always', een nummer dat hij opdroeg aan zijn vriendin Jo- landa Boeve. "Dat nummer heb ik speciaal voor haar gemaakt, dat ging vanzelf'. Een cassette met daarop die nummers werd in februari van dit jaar opgestuurd naar Jelle Kool stra. Weken later belde Koolstra op, ("weer op een maandagavond na el ven") en vertelde dat Edwin mee kon doen als artiest van de week in 'Popslag '89'. En zo trokken op 6 mei jongstle den Edwin van Hoevelaak en zijn begeleidingsband naar het Hilver- sumse. "Daar vond hetzelfde ri tueel plaats, alleen waren wij nu als eerste aan de beurt. En dan weer dat wachten: nu vanaf half elf'. Om één uur kwam de eerste tussenstand: Buut stond op de eer drie solo-artiesten aan mee, waar onder Edwin van Hoevelaak. "De solo-artiesten worden daar bege leid door de René Shumanband van de NCRV. Het moet een heel spektakel worden, met een laser show en zo. En er schijnt ook een jury te zitten, die bepaalt wie de beste is". Ondertussen is er ook videoclip gemaakt van 'Always'. De video werd opgenomen in het Avontu- renpark Hellendoorn, waar Edwin werkt. "Ik heb het gevraagd en ik heb alle medewerking gekregen. We konden erin als het park geslo ten was en mochten van alle at tracties gebruik maken. We zijn er twèe dagen mee bezig geweest". Edwin, alias Buut, is momenteel druk bezig met het repeteren. "We gaan nu een echte band vormen en De Rijssense stadsorganist Dick Sanderman geeft op vrijdag 14 juli een orgelbespeling op het Na- ber-orgel in de Hervormde Kerk te Holten. Tijdens dat concert zal hij zijn muziekcassette presenteren waarop hij hetzelfde Holter orgel bespeelt. Op het presentatieconcert speelt Dick Sanderman hetzelfde pro gramma als op de mc. Geopend wordt met twee werken van J. S. Bach (onder meer „Herr Jesu Christ, dich zu uns wend") en van Bachs tijdgenoot G. F. Handel wordt gespeeld de Ouverture „Ro- delinda". Het programma vervolgt met twee Engelse voluntary's (W. we hopen aan het eind van het jaar Boyce en J. Stanley) en het vierde- daarmee concerten te geven. We lige Concerto no. 2 in g minor van zijn bezig met nieuwe nummers, M. Camidge. J. Haydn schreef de waarbij we allemaal onze eigen in- drie Flötenuhrstucke en J. C. Herr- breng hebben, dat werkt het beste, mann het „Praeludium mit sanften En wat mij betreft, ik schrijf ge- Registem". Sanderman besluit woon door, voor mezelf, maar als zijn presentatieprogramma met het kan ook voor anderen". een improvisatie over een nog na der te bepalen thema. Dick San derman (geb. 1956) studeerde aan het Stedelijk Conservatorium te Zwolle bij Jaap Dragt. Ook volgde hij zomercursussen bij Hans Hasel- böck, Daniel Roth en Jean Guillou alsmede improvisatielessen bij Bert Matter. In 1983 werd Sander man winnaar van het Improvisa tieconcours te Bolsward. In Rijs- sen is hij werkzaam als direkteur van de muziekschool, als stadsor ganist van de stadhuishal en orga nist van de Zuiderkerk der Geref. Gemeenten. Ook is hij voorzitter van de organistenvereniging VOGG en publiceert hij regelma tig artikelen in het Reformatorisch Dagblad, Kerk en Muziek en De Orgelvriend. Van zijn hand ver schenen diverse bundels met ko- raalmuziek voor orgel. Het presen tatieconcert op vrijdag 14 juli be gint om 20.00 uur en de toegangs prijs bedraagt vijf gulden. Kinderen tot 13 jaar zijn gratis. Woensdagavond 28 juni werden er in Dorpshuis de Boschkamp voor het ste plaats. Om vijf minuten voor eerst in het 11-jarig bestaan van de Holtense dag-mavo aan een zevental half twee kwam de definitieve uit slag. 'Wij werden eerste. Dat bete kende dat we om tien voor twee live in de uitzending moesten. Het was een heel zenuwengedoe, maar het ging perfect, ik heb maar één keer vals gezongen". Het eindigen op de eerste plaats houdt in dat Buut in de kwartfina les uitkomt, die medio juni in Em- men of in Aalten gehouden wor- cursisten certificaten Spaans uitgereikt. Een andere bijzonderheid is dat Holten de enige nevenvestiging van S.G. MiddenjIJsel is waarin het vak Spaans gegeven wordt. De lerares Spaans, Ineke Hijmans, roemt het enthousiasme en de in zet van haar Holtense cursisten. De resultaten waren bijzonder goed: één van hen behaalde een 8, de-overigen het cijfer 9.1n het pro gramma dat volgde op de diploma- De door de Wielervereniging Holten georganiseerde Wierier- vierdaagse is een succes gewor den. Ruim driehonderd mensen stapten op de fiets. "Vorig jaar wa ren dat er nog geen tweehonderd, maar toen was het ook slecht weer", vertelt de heer P. Bakker van het organisatiecommissie, "op de eerste fietsdag van deze vier daagse zijn trouwens ook heel wat mensen drijfnat geworden, maar ze zijn wel blijven komen". Vrijdag jongstleden werd de laatste route verreden; daarna werd in de. sporthal aan elke deel nemer een roos en een sleutelhan ger uitgereikt. Prijzen waren er voor de jongste en de oudste deelnemer: burge meester W.L.F.C. Ridder van Rap- pard overhandigde de 74-jarige mevrouw J.E.A. Lohmann een fietskaartstandaard. De jongste deelnemer, de achtjarige Jetske Marktvoort, kreeg een kilometer teller. Deze laatste avond werd, onder veel belangstelling, in de kantine van de sporthal een videofilm ge draaid; de opnames waren ge maakt tijdens de fietsvierdaagse. Stimuleren De routes, uitgezet door leden van de Wielervereniging, voerden door een aantal mooie plekjes in en rond Holten; al fietsend ging men richting Nieuw-Heetcn, naar de voet van de Holterberg, rich ting Bathmen, richting Markelo en de Borkcld op. Voor het eerst waren de vier fietsavonden verdeeld over twee weken en goed te bevallen. "We zouden volgend jaar ook het fiet sen per avond kunnen stimuleren. Voor de deelnemers moet het dan gefietst kan worden", meent de heer Bakker. Aan dit wielerevenement deden ook twee groepen mee: uit Dijker- hoek en de Noordenbergstraat. 'We zouden graag zien dat er meer groepen meededen. Tijdens een fietsvierdaagse staat de gezellig heid voorop en daar kan het groepsfietsen aan bijdragen". Voor de deelnemers die naast de wielervierdaagse ook meedoen aan de zwemvierdaagse is een bij zonder diploma beschikbaar. De heer Bakker vertelt dat erover ge dacht wordt om met ingang van volgend jaar een Holtense sport- maand in te voeren. "In de maand juni zou er dan vier dagen gefietst, vier dagen gezwommen en vier da gen gewandeld kunnen worden. Echt een maand gezond en gezellig bezig zijn. Maar voor het zover is den. Daar nemen drie groepen en uitreiking deden de cursisten Spaans nogmaals van zich spre ken, toen ze met hun lerares op mu zikale wijze 'hun Spanje'presen- teerden. Zo passeerden allerlei Spaanse produkten en figuren de revue: van sinaasappelen uit Va lencia tot de toeriste 'a la playa' en de Spaanse 'vino.' Als verrassing bracht St. Nikolaas, onze Spaanse goedheiligman, een bliksembe zoek aan Holten om Ineke Hijmans een kadootje te brengen als dank voor haar prettige lessen. Na af loop in een gesprek met enkele ge slaagden werd terugkeken op 3 jaar studie. mogelijk zijn per avond in te schrij- moet er nogal wat overlegd wor- ven, zodat ook één of twee avonden den!" Enkele leden van de ponyclub de Bergruitertjes namen afgelopen zaterdag deel aan het ponycon cours te Heeten. In de klasse B dressuur werden de volgende prijzen behaald: in ring 13 haalde Gusta Bouwhuis met Wendy een derde prijs (116 punten) en in ring 14 sleepte Lianne Venek laas met Clever Lady de tweede prijs in de wacht (131 punten). Twee Bergruitertjes plaatsten zich tijdens de voorselectie springen klasse M en Z voor de Overijssselse kampioenschappen te Vollenhove: Hermien Bronsvoort met Bandiet in klasse M. categorie D en Marie ke Mulder met Snorrewind in klas se Z categorie B. Beiden komen uit op de Galoppade in Lonneker op 8 juli aanstaande. Wijncursus De redenen die men toendertijd had om met de cursus Spaans aan de dag-mavo te beginnen lopen nogal uiteen. Sommigen hadden al eerder eens wat aan Spaans ge- ;daan, anderen waren met het Spaans in aanraking gekomen door wijncursussen. Martha van Doesburg's belang stelling werd gewekt doordat haar dochter Spaans studeert. Willy Steinhauer vertelt: 'Ik besloot Spaans te gaan doen omdat ik graag met anderen in een groep wat wilde leren, iets anders dan Engels of Frans,een nieuwe taal- ."Op de vraag of Spaans een moei lijke taal is, antwoordt Willy: "Niet echt. Kennis van het Frans of En gels kan van pas komen, maar je hoeft niet eerst een andere vreem de taal te kennen om met Spaans te kunnen beginnen. Verder is het net als bij elke andere cursus, je huiswerk doen en volhouden."Na 3 jaar studie kunnen de cursisten Spaanse radio- en tv-programma's en films redelijk goed volgen, een voudige boeken en tijdschriften le zen, en een Spaanse brief schrij ven. Zo correspondeert Hennie Stukker met leden van een volks dansgroep uit Z.-Amerika, die ze tijdens het Internationale Folklo- refestival in Holten als gastvrouw heeft begeleid. Naast het luisteren, lezen en schrijven werd in de klas natuurlijk ook het spreken veel vuldig geoefend. Behalve de taal zelf, was er ook aandacht voor ken nis van land en volk, de Spaanse cultuur, het dagelijks leven van de Spanjaarden, en niet te vergeten de landen in Zuid-Amerika, waar voornamelijk Spaans wordt ge- sproken.In 1987 brachten de cur sisten uit Holten, samen met hun lerares en andere cursisjten Spaans van S.G. Midden-IJsel, een 10-daags bezoek aan Spanje, waar bij o.a. Madrid, Toledo en Sala manca werden bezocht. "Dat was de reis van ons leven," zeggen Willy Steinhauer en Martha van Does burg, "waarop we het echte Spanje hebben gezien.Tn september wordt er, bij voldoende deelname, weer met een groep Spaans ge start, op woensdagmorgen van 8.30 - 10.00 uur. Men kan zich hier voor nu reeds opgeven bij de coör dinator, tel. 05483 - 61593. Ook afgelopen week was er een wedstrijdvlucht voor de duiven van de Bergvliegers. Deze keer werden de duiven ge lost in Provins en moesten een af stand van 472 kilometer overbrug gen. De hondrvierenderig ingekorfde duiven werden om kwart over zes 's morgens in vrijheid gesteld. Na een trage vlucht (met kopwind) kon H. Jansen de eerste duif klokken om tien over half twee. De duif vloog met een gemiddelde snelheid van ruim 63 kilometer per uur. De uitslag: 1. H. Jansen; 2. (4,6,8,11) G. Egberts; 3. (7,18,27,31) G. Kwintenberg; 4. (5) H. Wansink; 5. (9,24) J. Veldhuis.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 7