Henk Scheperboer voorzitter MRI-studieclub in Overijssel Vakantiezaken? Jaaragenda f'"U RADIOTOOST Goed geregeld bij de Rabobank Rabobank Q Meer bank voor je geld HOLTENS NIEUWSBLAD DONDERDAG 29 JUNI 1989 Aan het eind van dit jaar wordt Henk Scheperboer uit Holten voorzit ter van het overkoepelend orgaan van de M.R.IJ.-veeteeltstudieclubs in Overijssel. Holten kent zo'n M.R.IJ.-veeteeltstudieelub, die ongeveer vijftig leden telt, en globaal tien jaar bestaat. Ook van deze Holtense club was Scheperboer enkele jaren voorzitter. De letters M.R.IJ. staan voor Maas, Rijn en IJssel. uit. Die koeien gaan mee naar de fokveedag". Per studieclub mogen tien koei en meedoen. „Die groep moet een mooi geheel vormen; de koeien moeten qua hoogtemaat in elkaar overlopen. En als je het heel mooi wilt hebben moetje de koeien ook wat het type betreft bij elkaar zoe ken. Voor een kenner is dat wel, te doen". Wie de beste koeien, de mooiste groep koeien heeft,, wint de beker. Holten heeft deze beker de twee laatste jaren gewonnen. „Dat is in de eerste plaats een verdienste van de jongens, die hebben onderling veel geleerd van elkaar en op de boerderijen betere resultaten ge haald", aldus Scheperboer. Met de veeteeltstudieclub in Holten gaat het goed, ook wat het ledental betreft. Een veeteeltstu dieclub is, volgens Scheperboer, een goede instelling: „Door de om gang met het vee kweek je meer animo onder de leden. Je maakt de jongens gewoon een beetje koeien- gek". Volgens hem telt Holten, ook al gezien de in de wacht gesleepte prijzen, als fokkerij meer mee dan tien jaar geleden. „En daar heeft mijn inziens de veeteelstudieclub toe bijgedragen". De studieclub zal, volgens Sche perboer, ook in de toekomst van groot belang blijven. „Ik denk dat een jonge boer tegenwoordig flink wat van het vee af moet weten, vooral nu de marges kleiner wor den". Elke veeteeltstudieclub vaar digt één lid af naar het overkoepe lend provinciaal orgaan. Tijdens zijn voorzitterschap van de Hol tense club was Scheperboer zelf af gevaardigde. Binnenkort zit hij er als voorzitter. „Als provinciaal or gaan heb je geen beleid uit te dra gen. Wel ben je veel bezig op orga nisatorisch gebied. Je regelt bij voorbeeld de jaarlijkse bijeen komst van alle studieclubs in deze provincie. En we zetten een aantal activiteiten op, dat plaatselijk niet te doen is". Door het provinciaal bestuur werd vorig jaar al een plan ontwik keld om tot een wintershow van M.R.IJ.-vee te komen. Scheper boer hoopt dat het mogelijk is om komend seizoen zo'n dag te organi- Aan het eind van dit jaar wordt Henk Scheperboer uit Holten voorzitter van het overkoepelend orgaan van de M.R.IJ.-veeteeltstu dieclubs in Overijssel. Holten kent zo'n M.R.IJ.-veeteeltstudie elub, die ongeveer vijftig leden telt, en globaal tien jaar bestaat. Ook van deze Holtense club was Scheperboer enkele jaren voorzit ter. De letters M.R.IJ. staan voor Maas, Rijn en IJssel. „M.R.IJ. is het ras van de rood bonte koe", vertelt Scheperboer, „en veeteeltstudieclubs zijn groe pen van jongeren van veertien tot ongeveer veertig jaar die studies maken over het M.R.IJ.-vee". Zo houden de leden zich bezig met de beoordeling van het exterieur van zo'n koe. „Ze bekijken hoe zo'n dier er uit moet zien. In de eerste plaats let je er op of de koe goede uiers heeft; ook de achterbenen zijn be langrijk". Daarnaast wordt tijdens de maandelijkse bijeenkomsten van de studieclub op verschillende ma nieren aandacht besteed aan de melkopbrengst, het eiwitgehalte van de melk, de stierkeuze en alle andere zaken die met koeien, en dan vooral M.R.IJ-vee, te maken hebben. „Het is beslist geen saai onder werp. Je kunt veel enthousiasme kwijt in je veestapel. Je kunt op dat gebied zoveel dingen doen en dat zie je dan vaak ook terug in je inko men", aldus Scheperboer, ,je fokt op melkproduktie en op de ge bruikseigenschappen van een koe. En je wilt ook wel een goede vlee- sproduktie". Daarvoor is de rood bonte koe het meest geschikt: „De M.R.IJ.-koe geeft naast melk ook vlees. De zwartbonte koe wordt meer gefokt op de melkproduktie. Maar doordat je nu zit met een melkquotum is de roodbonte koe heel aantrekkelijk en kan ze de concurrentie met de zwartbonte wel aan". Het hoogtepunt van de studie club is de jaarlijkse fokveedag in Olst, die dit jaar gehouden wordt op 2 augustus. Daar komt een aan tal veeteelstudiegroepen met elk een groep koeien. „De leden van de veeteeltstudieclub bekijken van te voren bij de aangesloten boeren de koeien en zoeken daar de besten seren. „Het zou leuk zijn om in de winter alle veeteeltstudiegroepen, met de beste koeien van deze pro vincie bij elkaar te brengen. Er zou een wedstrijd georganiseerd kun nen worden in competitieverband. Daaraan zouden dan alleen de melkvaarzen (koeien die voor de eerste keer gekalfd hebben) mee mogen doen; op die manier hou je zo'n dag door de jaren heen aktu- eel". S.G. Holten Mavo Lucas Boogaerdt, Ewoud Boonstra, Roy Dekker, Pieter Elmerink, Ingrid Esmeijer, Margaretha Garvelink, Mar cel Gewald, Erika Hoeve, Menno Lam- beck, Saskia Lenselink, Stefan Middel dorp, Marieke Nijhof, Mireille Rosen- boom, Janine Rump, Leanne Sasker, Agens Wagenvoort, Ilja Wentink, allen Bathmen; Gabriela Bakker, Jeniek El- bert, Frank Gores, Ronald Haafkes, Li- sette Hesselink, Anna de Jong, Eelco Lindeboom. Gerabranda Perdon, San- der van Rijn, Arjen Scheper, Maria Valk, allen Goor; Maria Aarsen, Anna Bak. Petrus Balk, Maria Berkhof. Aren- dina Broekmaat. Eilard Bruins, Amber Dijkgraaf, Danielle Duteweerd, Berna- dina Ebrecht, Leonieke van Embden, Marlies van Haren, Kirsten Heetland, Rob Heetland, Casper de Heij, Marcelle Jager, Ellen Kemper, Kim Kruisdijk, Aleida Landeweerd, Marieke de Lange, Sander Lubberhuizen, Annemarie van de Maat, Tjerk van der Mei, Elisabeth Müllers, Thea Nijhof, Johanna Paal man, Jeroen Pasop, Mark van der Pluijm, Simone Pots, Paula Rutgers, Mariska van der Wiel. allen Holten; Everdien van Ham. Laren (G); Christa Pasman, Laren (G): Hendrik Jan Belt man, Pablo Besems, Jan Hendrik Boomkamp. Harmina Bronsvoort, Ger hard ter Hofte, Sjoerd Janzen, Hendrik Klein Teselink. Johanna Klein Velder- man, Johan Knopers, Martin Krijgs man, Rosamin Kwakernaak, Deva Maaskant, Annemieke Meengs, Jan Hendrik Meijer, Marcel Meutstege, Arend Jan Morsman, Bert Nijhuis, Bas- tiaan Schoneveld, allen Markelo; Aijan Bouwman, Laura Hutten, Ruby Schip horst, allen Nieuw Heeten; Serge ter Brugge, Nijverdal; Diana Alberto. Eve- rique van Beek, Arend Jan Blom, Janna Brinks. Anita de Bruin, Jan Dollen, Rei- no Grotentraast, Bianca Kram, Yvanca Nijland, Sandra Roosink, Remco Roo- zendaal, Hermannus Schutten, Erica Veneman, Merand Vincent, Maureen Wigger, allen Rijssen; Barend van Al phen. Berend Jan ter Brake, Kirsten van der Tooren, allen Wierden. Havo-5 Jolanda Beltman, Michiel Godschalk, Hilje.de Heer, Annelies Krukkeland, Mascha de Lange, Gerwin Lubberding, Sandra Middeldorp, Erna Reiken, Es ther Rodijk, Karin Rood, Hubert Sas ker. Wim Stegehuis, Gerben Stegeman, Marjan Stegink, Janine Wagenvoort. Jan Albert de Weerd, Roderick van de Weg, Martijn Weierink. Arnoud Wen- tink, allen Bathmen; Josine van Ulden, Colmschate; Ronald Harmsen, Deven ter; Sabine Abbink, Paul Braamhaar, Monique Brummelaar, Allard Esselink, Emiel Hummelink, Sandra Knopers, Miranda Kok, Jorunn Labordus, Ber- tholt van Leeuwen, Arjen van Nieuwen- huizen, Frank Peuling, Olaf Pool, Mar co ten Thije, Henri Tijhuis, Mark Vogel zang, Suzan van der Weij, allen Goor; Anja Aaltink, Jolanda Aanstoot, Ro bert Akkermans, Wim Bax, Femke Bee- kers, Anita Beldman, Goswin Braunius, Anita Brinks, Christel Broekmaat, Ru ben Doornweerd, Annemane Ehren, Inge Kerkdijk, Bettina Kramer, P. J. Nauta, Dirk Jan Nijland, Leslie Schel- tens. Johan-Wend Sijtsema, Linda Slui ter, Gerben Torn Broers, Harald Tui- tert, Dianne Vos, Jeannet Wegstapel, al len Holten; Jan Wansink, Laren <G); Mirjan Klein Haar, Lettele; Richard Zo mer. Lettele; Diane Altena. Bart Al ting. Jan Henk Berendsen, Sheila Bomans. Ilja Eissen, Caroline Hulshof, Gerrianne Jansen, Rineke Kempers, Bettina Lan- sink, Brenda Meijer, Dinie Nijland, Da nielle Ruijs, Rick Wessels, Manke de Wilde, Anita Wissink, allen Markelo; Sylvia Grooten, Nieuw Heeten; Irene Kleinherenbrink, Nieuw Heeten; Jacco Albers, Carl-Bert Das, Lonneke van Eek, Mariet Hendriks, Lidia Hofstede, Monique Mik, Suzen Verschoor, allen Nijverdal; Gerlof Nijkamp, Okken- broek; Menno Nijkamp, Okkenbroek; Bianca Bakker, Marian van Gils, Ger win Meulman, Theo Meulman, Marije Pegels, Karin van Riet, Irene Schulen- burg, Astrid Sjawalludin, Sandra Thij- sen, Jackelien Vos, allen Rijssen. Atheneum Dianne Beunk. Manfred Bleijenberg, Camiel Bosman. Hans Bronsvoord. Jur- riaan Ernst, Mare Hagen, Wim Hogen- kamp, Robbert Joumee, Alexander Klein, Marleen Koldenhof, Gert-Jan Weierink, Ytzen van der Werf, allen Bathmen; Margreet Smit, Deventer; Marcel Arnold, Ivo Bakker, Ronnie Boers, Gea Boorsman, Erik Boswinkel, Nicole Cordia, Edwin Emming, Mariëlle Extjrkate, Willem Jebbink, Martine Klaver, Jeroen Knol, Bettina Krul, Hanno Littink, Jurjen Medendorp. Ma- rijne Mulder, Ingrid Nielander, Danielle Nordholt, Gert-Jan Schoterman. Ray mond Spenkelink, Johan Truschel, Cas per de Zeeuw, Han Zendman, allen Goor; Martijn ten Hagen, Hellendoom; Anja van de Riet, Hengevelde; Aijen Akkerman, Natascha Alons, Nynke Bruins, Pieter Dorresteijn, Floortje Driessen, Gerlanda Hobert, Heieen Kienhuis, Marjan Nijland, Marja Oos- tervelt, Gerben Reilink, Catelijn de Reuver, Martijn van de Runstraat, Ien- ke Schul, Wilco Sluiter, allen Holten; Rianne Bos, Lettele; Gerald Dondert- man, Carolijn ter Haar, Herma Harme- iink. Annemane Jansen, Petra Kaempff Prikken, Aart Manuel. Gertr Jan Muiler man, Jan-Willem Muilerman, Olaf Poor ter, Reint-Jan Renes, Maureen van Vee- len, Carlita Vis, Bastiaan Voortman. al len Markelo; Karen Broekman. Katin- ka Korver, Anne-Karin Sanders, Ferdinand Winkelhorst, allen Nijver dal; Mirjam Baan. Arjan Brinks, Marco van der Kuyl, Hemo Oumenad, Lars Slofstra, allen Rijssen, Wendy van den Boom, Zutphen. Bij uw Rabobank regelt u alles in een keer: Buitenlands geld Reisverzekeringen Reischeques Eurocheques en Eurochequepas met PIN-code Eurocard/Rabocard Safeloket Hulpverlening in het buitenland Kom tijdig langs, dan gaat u geruster op reis. Gaardenstraat 32, Holten. Tel. 05483-6 22 55. <o JUNI: 26 t/m 30 juni: zwemvierdaagse Twenhaarsveld JULI 8 juli: Paaltjesvoetbal De Schure 14 juli: Orgelconcert Dick Sander- man 15 JULI: Koningsschieten; NK touwtrekken 16 juli: NK touwtrekken 18 juli: Hoolter Dag 21 juli: Orgelconcert Peter Eilan der 22 juli: Erwin Autocross 25 t/m 28 juli: Dorpsfeest 26 juli: Autocross AUGUSTUS: 1 augustus: Hoolter Dag 8 augustus: Hoolter Dag 10 augustus: Open dag land en tuinbouw 15 augustus: Hoolter Dag 17 augustus: Profwielerronde van Nederland. 19 augustus: Triathlon Holten; Drekverspringen de Schure. 22 augustus: Zum Hoolter Bock op de Smidsbelt (met Holtens Song festival) 26 augustus: Begin bezoek folklo ristisch ensemble Pajo-Cola Ric uit Joegoslavië. 27 augustus: Motortoertocht Hol- terbergrit; invitatietoemooi TC Holten 28 augustus: raadsvergadering 31 augustus t/m 10 september: clubkampioenschappen senio- i ren TC Holten SEPTEMBER: 09 september:Vrije markt, suppor terver. HMV Monumentendag 17 september: Kampioenscross zij span en viertakt 22 t/m 24 september: Reünie jc de Schure 23 september: Trekkerslepwed- strijden; Holterbergherfsttoer. 24 september: Erwin autocross 25 september: raadsvergadering 30 september/1 oktober: Nacht om Holten OKTOBER: 1 oktober: Nacht om Holten 4 oktober: Beestenavond de Schu re 6 oktober: première toneelvereni ging COC met Autopech 7 oktober: slottoernooi jeugd TC Holten; COC met Autopech 8 oktober: slottoernooi senioren TC Holten 9 oktober (commissoriale raadsver gadering) 28 oktober: Diepe HePHolterber- gloop; najaarsconcert HMV. 30 oktober: Begrotingsbehande ling NOVEMBER: 27 november: raadsvergadering DECEMBER: 16 december: 2009 jc de Schure 18 december: raadsvergadering; Kerstviering NBvP. JANUARI: 9 januari: Nieuwjaarsreceptie NBvP MAART: 21 maart: Gemeenteraadsverkie zingen. door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan J. H. Torn Broers voor bouw pergola bij Molenbelterweg 6; - aan H. Oudenampsen voor uitbreiding woning Burg. v.d. Borchstraat 10; - aan H. Plekkenpol/G. J. Nijboer voor bouw carport bij Kolweg 80/82; 2. aan Stichting A.V.K. Ballooning te Diepenheim toestemming verleend voor laten opstijgen heteluchtballon; 3. aan Rijkswaterstaat Hengelo vrijstelling verleend van het bestemmingsplan buitengebied t.b.v. aanpassing kruispunt Maneschijnsweg/Doorlopendedijk-Deventerweg; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie COMMISSIE VOOR WOONRUIMTEZAKEN De eerstvolgende zitting .van de commissie voor woonruimtezaken vindt plaats op maandag 10 juli 1989 van 19.30-20.30 uur in het gemeentehuis (ingang Kerkstraat). SPORTCOMMISSIE De eerstvolgende openbare vergadering van de Sportcommissie wordt gehouden op maandag 3 juli a.s. om 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda staan voorstellen inzake vaststelling van de urenverdeling van de sporthal en de gymnastieklokalen voor het seizoen 1989/1990 en het verkiezingsreglement voor de Sportcommissie. HINDERWET Terinzagelegging aanvragen om vergunning Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie van Holten liggen vanaf 3 juli 1989 tot en met 3 augustus 1989 op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur ter inzage de verzoeken om vergunning ingevolge de Hinderwet van: 1. Bedrijfsautogarage Meinders B.V., Keizersweg 35-37, Holten tot het oprichten en in werking hebben van een herstelinrichting van motorvoertuigen 2. Autobedrijf Schuppert, Oranjestraat 30 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (herstelinrichting van motorvoertuigen) omvattende vergunning 3. Fa. T. Stukker en zn.. Dorpsstraat 26 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (herstelinrichting van motorvoertuigen) omvattende vergunning 4. de heer H. J. Slijkhuis, Raalterweg 52 te Holten tot het uitbreiden en/of wijzigen van het rundvee- en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie 5. mevrouw B. W. Boode-Veneklaas Slots, Espelodijk 11 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrjehting (rundvee- en meststierenbedrijf) omvattende vergunning 6. de heer G. Rensen, Espelodijk 13 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee-, fok- en melkbedrijf) omvattende verdunning. Deze aanvragen om vergunning liggen voorts gedurende genoemde periode van 1 maand iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal 't Mossink (kantoor beheerder), Keizersweg 22 te Holten. Schriftelijk kunnen tot 3 augustus 1989 gemotiveerde bezwaren worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6 te Holten. De persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift heeft ingediend, worden, indien daarom uitdrukkelijk verzocht wordt, niet bekend gemaakt. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen op verzoek tót 27 juli 1989. U gelieve daarvoor een afspraak te maken met de Afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie (tel. 6 16 66). Harm oet Riessen gaat komende zomer met zijn programma Harms Farms Piratendisco, dat elke zaterdagochtend tussen tien en elf uur bij Radio Oost te beluisteren is, weer de provincie in. Hij gaat zes programma's op locatie opnemen, waarbij de ar tiesten live optreden. De ,zomer-tour' van Harm oet Riessen begint zaterdag in Rijssen, waar de viering van het 80-jarig be staan van de voetbalvereniging Rijssen Vooruit wordt opgeluis terd met de aanwezigheid van Radio Oost. Vanuit de feesttent op het voetbalveld komen Harm en de artiesten rechtstreeks tot het luisterpubliek. Herman Lippinkhof uit Enschede zal dan onder meer zijn nieuwste nummer dat op singel is opge nomen, ten gehore brengen. Verder zijn Robin Landy uit Kampen, die een Lee Towers- achtig repertoir heeft, en zan geres Josje te gast bij Harm. Twee weken later, donderdag 13 juli, is Harm van half viertot half zes met zijn programma in Nijverdal. Op de Parijse Markt treden dan onder andere de Havenzangers op. Weer twee weken later, donderdag 27 juli, neemt Harm op camping Stoe tenslag in Rhezeveen zijn pro gramma op. Hiervoor zijn on der andere zangeres Alexan dra uit Enschede, Han Weller- diek en de Haaksbergse troubadour Ben Steneker ge contracteerd. Donderdag 3 au gustus doet de ,zomer-tour,' eveneens tussen drie en vijf uur, camping De Hongerige Wolfin Ommen aan met optre dens van Peter Smulders, Hen- ny Weymans en het duo Tinny en'Pierre. Anneke Grönloh Zangeres Anneke Grönloh, die ooit met het lied Brandend Zand een gigantische hit scoorde, is de trekpleister voor het programma dat Harm donderdagmiddag 10 augus tus tussen vier en zes uur op neemt op camping De Berg- vennen in Lattrop. De in de regio nog steeds ra zend populaire Arne Jansen («Meisjes met rode haren') is eveneens van de partij op camping De Bergvennen, evenals conferancier Gait oet 't Klooster. Harm oet Riessen besluit zijn ,zomer-tour' zater dagochtend 26 augustus in Raalte. Tijdens het jaarlijkse Stöppelhaene-feest treedt daar onder andere op het duo Jan en Zwaan. Harm oet Riessen zegt zich bij zonder te verheugen op zijn tweede ,zomer-tour'. „Twee jaar geleden zijn we de cam pings in Overijssel langs ge weest en dat is een succes ge worden. Met zo'n ,zomer-tour' zit je als regionale omroep dicht bij je luisterpubliek en dat is een goede zaak. En het live optreden van artiesten is nog altijd leuker dan plaatjes draaien. Er gebeuren altijd din gen die je niet verwacht en daar houd ik van". Een samenvatting van de programma's, die niet recht streeks zijn maar worden op genomen, wordt in dezelfde week op zaterdagochtend tus sen tien en elf uur uitgezonden door Radio Oost.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 5