Geologische excursies rond Holten Vierdaagsetocht Wieier Vereniging Holten BKÊKÊÊBtm Kerkdiensten Medische diensten Als je volhoudt, tik je wel wat op de kop Uit het politierapport mm BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Gevonden voorwerpen Burgerlijke stand Bodembedekkers gids voor gevorderde tuiniers BooBytrap in 't Klavier BOLSENBROEK ~L MARKELO de heer en mevrouw Van Oyen, vertrokken vorige week donder dag voor een vierdaagse tocht QPEL-- naar de Eifel. Uw bruiloft volledig verzorgd, dus alles inclusief; - Mp DALZICHT Gedichten van Ans Wortel 1959-1963 DONDERDAG 29 JUNI 1989 HOUTENS NIEUWSBLAD t 18 M 1 s~*>, S*% L«k y-fc-w y -O -« <s>®/T* 41 n Door een medewerker van de Wa- rijbaan geblokkeerd was en ree A-~2m ÓS ik» H m n W" eB fe. M hm b J9 H H I» L ra a 8 Bk. ..,„..,1 one hnvpnnn T-Tpt. hlppf hii hliksrhn f.\ \l VOSMAN Enkele deelnemers aan de eerste geologische tocht. In samenwerking met de VW heeft de heer R.J. Kok een nieuwe ex cursie opgezet: de geologische route, die vorige week woensdag ge opend werd. Deze excursie is nieuw voor deze regio. WV-voorzitter E.D. Vincent sprak van het zoeken naar nieuwe mogelijkheden en noemde deze route 'iets boeiends op edukatief niveau'. Boeiend en edukatief is deze siepunten uitgezocht, zoals de kei- nieuwe excursie zeker; niet alleen leemgroeve (met zwerfstenen af- de toerist, ook de Holtenaar komt komstig uit zuid-Zweden), de Do- tijdens deze excursie heel wat te meiaar, het Numendal, de Diepe weten over de geologische geschie- Hel, de Noetselerberg, de Riets- denis van Holten. De excursies vin- lenk, de stuifduinen en verder en den elke dinsdagmiddag plaats, kele interssante uitzichtpunten vanaf half twee tot ongeveer vijf rond Holten, uur. Deelnemers vanaf dertien jaar De excursieleider maakt elke ex cursie weer een selectie uit boven staande bezienswaardigheden. De punten die niet bezocht worden kunnen door de deelnemers op ei gen gelegenheid worden bekeken. Liefde Excursieleider R.J. Kok is al tientallen jaren amateur-geoloog. "Op een gegeven moment vind je een leuke steen, en je interesse is gewekt", vertelt hij zelf over het onstaan van zijn liefde voor de ge ologie. Ook zijn werk als leraar aardrijkskunde droeg hieraan bij. Sinds hij in de vut zit schenkt hij re deelnemer ontvangt, kan deze veel aandacht aan de Holtense bo- ontstaansgeschiedenis thuis nog dem. "De beginnende verzamelaar eens rustig nagelezen worden, kan hier wat gesteenten betreft Daarna gaan de deelnemers het een leuke verzameling aanleggen", veld in. Samen met de VW heeft meent hij. Fossielen zijn hier niet de heer Kok verschillende excur- zo dik gezaaid. "Maar als je een betalen f. 3,50; kinderen van zes tot dertien f. 2,50 en kinderen tot zes jaar mogen gratis mee. Belangstel lenden kunnen zich opgeven bij de VW in Holten en dat kan ook tele fonisch: 61533. De excursie start vanaf café-res taurant Vosman, waar eerst een dia-serie bekenen wordt. Daarna vertrekt men per auto naar ver schillende excursiepunten. De deelnemers wordt aangeraden wa terdicht schoeisel mee te nemen. De excursie begint met een dia serie; aan de hand daarvan wordt uitgelegd hoe de bodem van Hol ten is ontstaan en worden enkele voorbeelden van steensoorten ge toond. In de excursiegids, die iede- beetje volhoudt, tik je wel wat op de kop". Thuis heeft Kok een uitgebreide stenenverzameling. "Mocht het eens regenen op zo'n excursiemid dag dan is het mogelijk dat we hier de stenen gaan bekijken. En we kunnen natuurlijk de route aan passen door de meest modderige gedeelten over te slaan". Geslaagd Onze plaatsgenoot M. slaagde in Apeldoorn voor lerares. Zij volgde haar opleiding bij de Mode Vakschool 'Modinette' van R. Agterkamp te Holten. Henny Oolbekkink slaagde in Hengelo als visagiste. Zij is werk zaam aan de Dorpsstraat. Onze vroegere plaatsgenoot Els van Wingerden slaagde in Nijme gen voor het H.B.O.-V (verpleeg- kunde)-examen. Door een medewerker van de Wa terzuivering werd op 20-6 gemeld dat er bij de zuiveringsbakken ver nielingen waren gepleegd. Enkele dagen eerder was er een storings melding geweest en stond de zaak stil. Nu was geconstateerd dat een aantal voorwerpen, vermoedelijk harken e.d. in de bakken waren ge gooid waarop het roermechanisme vast liep. Om dit weer te herstellen moesten de bakken leeg gepompt worden. Al met al een schade van meerder duizenden gulden. Op de dag van de melding waren door de monteur een paar kentekens van auto's langs de Schipbeek geno teerd. Via een van de autoeigena ren konden vervolgens twee Rijs- sense knapen van 16 jaar achter haald worden die de vernielingen hadden gepleegd. Een proces-ver baal is hun deel geworden terwijl t.z.t. ook de rekening voor de scha de gepresenteerd wordt. Ook werd die dag bekend dat in een onderzoek van de collega's te Schalkhaar een daar vastzittende woninginbreker een paar "zaken" in Holten bekende. Onder andere een inbraak in een auto waarbij hij ook een revolver weg nam. Via deze bekentenis kon de eigenaar van de revolver niet zijn eigendom terug worden gegeven. Wel leverde hem dit een Proces-verbaal op wegens illegaal vurwapenbezit. Het zou hier gaan om een aandenken uit de oorlog. 21-6 werd aangifte gedaan van diefstal vanuit een van de bunga lows op het plaatselijke bungalow park. De tijdelijke bewoners had den het keukenraam niet goed af gesloten. Bij hun terugkomst ble ken een aantal portemonnees met geld te zijn ontvreemd. Getuigen zagen omstreeks de tijd van de diefstal een jongeman, die zich wat verdacht ophield. Het betreft een jongen op een zwarte fiets met lang blond krullend haar. Een andere vakantieganger, al thans zijn hond, werd het slachtof fer van een gifstrooier. Verblijven de op een van de campings liet hij zijn huisdier uit op het speciaal daarvoor bestemde terrein. Ken nelijk heeft de hond daar het gif binnen gekregen. Na behandeling uzen door een dierenarts bestaat er een kans dat het beestje de aanslag op zijn leven te boven komt. 22-6 vond omstreeks 09.30 uur een aanrijdink je plaats op de krui sing Keizersweg Dorpsstraat. Langs de Dorpsstraat, tegenover de Keizersweg stond een personen auto stil. Daarnaast stond een per sonenauto voorgesorteerd om linksaf de keizersweg in te rijden. Een achteropkomende vrachtwa gen bemerkte te laat dat de gehele Q 0547G -1907 >i|H Tien fietsers van de Wieier Ver- 11 Ml iMii i li eniging Holten, onder leiding van Als startplaats was gekozen voor Rurberg, ten noordoosten van Monschau, een rustig dorpje met veel hoogteverschil. Door de vele regen moest de eerste tocht van ongeveer zestig kilometer, worden afgelast. Vrijdagmorgen tegen negenen vertrok de groep voor een tocht van honderdvijfenveertig kilome ter naar Daun: een prachtige tocht met veel beklimmingen, variërend van twee tot zeven kilometer lang en een stijgingspercentage van ze il ker gemiddeld zeven tot acht pro cent. Gelukkig voor de renners kwamen na deze beklimmingen ook afdalingen waarin de spieren zich konden ontspannen. Klim Om ongeveer half zes werd Daun bereikt. Overnacht werd in appar tementen die alleen bereikt kon den worden na een klim van der tien procent. De volgende dag zou nog moeilij ker worden: deze dag werd nog zui delijker gefietst door het Moezelge bied, onder andere door bekende plaatsen als Cochem. Wie dit ge bied kent weet wat de renners doormaakten; en daarbij kwam de brandende zon, die nog meer van Wist u dit over de Zonne bloem De Zonnebloem is een vrijwilli gersorganisatie, die zich in Holten bezig houdt met het bezoeken van zieken, gehandicapten en mensen die zich alleen voelen.Het is niet belangrijk of u tot een kerkge nootschap behoort en als dat zo is- ,tot welk kerkgenootschap. De vrijwilligers van de Zonnebloem komen een praatje maken en luis teren naar de verhalen en beleve nissen van de mensen, die zij be zoeken. Wanneer de mensen daar prijs op stellen lezen ze voor, of gaan een eindje met ze wandelen.Voelt u voor dit soort vrijwilligerswerk, dan kunt u contact opnemen met mevr.J. Aarsen, A. Jansenstraat 26, telefoon 62192. Dat geldt ook wanneer u graag een bezoekje wilt ontvangen van iemand van deze vrijwilligersgroep. de Molenbelt Hoewel woningen heel geschikt kunnen zijn voor oudere mensen, hoeft het niet zo te zijn dat hier sprake is van een bejaardenwo ning. Bij een bejaardenwoning enkt men al gauw aan wat oudere, veelal wat hulpbehoevende men sen. In woningen, die voor ouderen geschikt zijn kunnen echter men sen van alle leeftijden wonen. Dit nu is het geval bij de Molcnbelt. Dit is een gebouw met luxe apparte menten, welke door mensen van alle leeftijden kunnen worden be woond. De appartementen dienen te worden gekocht. Het gebouw be schikt daarnaast over een aantal gemeenschappelijke voorzienin gen, een huismeester en een intern alarmeringssysteem. Voor de aan koop van een dergelijk apparte ment wordt dus geen leeftijdsclau- süle gehanteerd. Dalzicht in Nijverdal is een unieke gelegen heid om uw bruiloft te vieren. Zij verzorgen een complete O IRlTl avond voor maar per persoon, alles inclusief Dus ontvangst met koffie en gebak, onbeperkt consumpties, 6x bittergarnituur en afscheid met koffie en belegde broodjes. Incl. bediening, zaalhuur, btw etc. Hotel - Restaurant Grotestraat 285, 7441 GS Nijverdal. Tel. 05486-1 24 13. Aan het begin van de Holterberg. Fax 05486-1 44 65. Wij accepteren alle credit-cards. hun krachten vergde. Menige liter water werd naar binnen gewerkt... Vermoeid van het honderdveer tig kilometer fietsen, maar zeker tevreden over het verloop van de dag werd om half zeven Daun be reikt. Zondag werd een korte rit gere den, toch altijd nog honderd kilo meter, van Daun terug naar Rur berg. De inspanningen van de vori ge dagen waren bij verschillende mensen goed te merken, al was er één bij die steeds beter ging fiet sen, een echte ronderenner dus... Tijdens het afscheidsdiner werd alles nog eens op de rij gezet; voor zitter Ben Zwijnenberg dankte de deelnemers voor de geweldige te amgeest en de heer en mevrouw Oyen voor hun uitstekende bege leiding en verzorging tijdens deze meerdaagse. De 'asfalthijgers', zoals de burge meester van Wassenaar de wielren ners noemt, kunnen terugzien op een zeer geslaagd weekend. Als je in kleine dingen faalt, hoe zul je grote dingen goed doenDit is een van de gedichtjes die Ans Wortel in haar bundel Gedichten 1959-1963 heeft opgetekend. Haar boek, dat 159 pagina's bevat, gaat over het leven en alle dingen die daarmee nauw sa menhangen. Van oorsprong is ze schilderes en vaak las ze bij openingen van tentoonstellin gen voor uit haar eigen gedichten. Uitgeverij Fontein/Combo te Baarn. ISBN 90 261 0334 4. Prijs f 24,50. rijbaan geblokkeerd was en reed er bovenop. Het bleef bij blikschade. De zelfde dag vond op de Al een aanrijding plaats, veroorzaakt door een loslopende hond. De hond liep plotseling de rijbaan op waar door een naderende automobilist het dier niet meer kon ontwijken. De hond werd hierbij gedood ter wijl de auto schade op liep. De eige naar van de hond is nog niet be kend. 23-6 werd gemeld dat op de Aal- tinksweg een lichtmast werd plat- gereden. de veroorzaker is met de noorderzon vertrokken. Het enige wat nu bekend is geworden is dat het feit plaats vond de voorgaande nacht en dat, gezien de achterge bleven verfsporen, het betrokken voertuig geheel of gedeeltelijk blauw is. 24-6 werd bekend dat een ver keersbord op de parallelweg van de Rijssenseweg een zelfde lot be schoren was. Getuigen verklaar den dat de aanrijding de vorige avond omstreeks 19.15 was voorge vallen. Ook wist men te vertellen dat het vermoedelijk een bruine Mazda betrof. Het kenteken was jammer genoeg niet helemaal goed opgenomen zodat tot nu de veroor zaker nog niet is achterhaald. Door een bewoonster van de Val- kenweg werd gemeld dat bij haar uit de niet afgesloten garage twee fietsen waren ontvreemd. De fiet sen waren ook niet afgesloten waardoor het voor de daders een makkelijke prooi werd. Overigens werden deze week ook weer zoals gebruikelijk de nodige aangiftes van diefstal fietsen gedaan. Het be treft dan meestal de geijkte plaat sen zoals station en de omgeving van de horecagelegenheden. Een opletende jongeman meld de bij de politie dat bij de socuwe tegels werden weg gehaald door een man met een blauwe auto. Ook had hij het kenteken genoteerd. Via dit kenteken werd de man, een inwoner van Markelo, opgespoord. Vervolgens bleek dat de man toe stemming had de tegels daar weg te halen. Wel werd hierbij ontdekt dat hij had gereden tijdens een ont zegging van de rijbevoegdheid. In het afgelopen weekend werd de lagere school "Het Kompas" be- 'zocht door inbrekers. De daders kwamen binnen via een lichtkoe pel. Ontvreemd werd o.a. een vi deorecorder en bijbehorende ban den. Een onderzoek naar de daders is nog gaande. In de nacht van 23 op 24-6 werd tijdens een verkeerscontrole een automobilist betrapt op het rijden onder invloed. Dit leverde de man, een inwoner van de gemeente Gor- sel, dan ook prompt een fikse boete op. /X\ NED. HERV. KERK: 09.30 uur ds. Vons (Heilig Avondmaal); uitgangscollecte: Irene. Kindemevendienst: Jan- nie Ribbink. 19.00 uur ds. Door- nweerd. Oppasdienst: mevr. mevrouw Schoolen-Ebrecht en Ina Haverslag. Diessenplas: woensdag 5 juli: 19.30 uur: ds. Vons. GEREF. KERK: 09.30 uur ds. G. Heijerman van Hoogeveen; 19.15 uur ds. M. Berg. Oppasdienst: 0-3 jaar: mw. Prins-Nijkamp, mw. Tromop- Nijkamp en mw. Hulsman- Zwiers: 4-6 iaar: Gea Stroeve en Jantina Aanstoot. Kindemevendienst groep 7 en 8 o.l.v. mevrouw G. Wolters- Marktvoort. R.K. KERK (gebouw Irene): 10.00 uur: Heilige Mis. DIJKERHOEK: 09.30 uur: ds. Doomweerd, uit gangscollecte: Irene. OKKENBROEK: 09.30 uur: ds. H.Th. Vollebregt (afscheid zondagsschoolkinde ren); uitgangscollecte Baringa- project. NIEUW HEETEN: Zaterdag 19.00 uur, zondag 08.00 uur en 10.00 uur: H. Mis. ARTS: 1 en 2 juli: JF. Sijtsema, Keizers weg 32, telefoon 6 35 53. Spreek uren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag tm vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-614 36, 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen 05700-152 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak (ook voor zieken fondspatiënten). TANDARTS: Spreekuur voor spoedgevallen 17.00-17.30 uur. Hulp buiten spreekuur na tel. afspraak. 1 en 2 juli: W. Pot, Bilderdijk- straat 3, Goor. Telefoon 05470 - 7 22 79. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten: zaterdagmorgen 8-9 uur: spreekuur Diessenplasstraat 5, tel. 61515, daarna K. J. Coppool- se, tel. 6 33 91. Dierenartsen praktijk Holten S. Minnema, Dorpsstraat 63a, tel. 62835 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: 05483-63056; 053-330537; 05496- 63056. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-613 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.v. Energiebedrijf IJsselmij (Industriestraat 1). Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Alarmnummer 06-11. Overigens 05483-6 44 44; dag en nacht be reikbaar. BRANDWEER: Alarmnummer 06-11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. WONINGBOUWER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; en iedere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 uur. verloren voorwerpen; dameshorloge met grijs bandje nylon portemonnee, kleur zwart- /paars gouden armband, model horloge- band verzekeringsplaatje HSD-387 portemonnee met blauw/rode rand inhoudende o.a. een bankpasje mapje met ongeveer 30 merendeels kinderfoto's Gevonden dieren; Indies duifje Geboren: Koen zv J. Rozendom en J. H. Vorkink. jaar, Holten; E. Boode, oud 29 jaar, Holten en H. Krikkink, oud 23 jaar, Overleden: G. Bolink-Veldman, Holten, oud 85 jaar; D. Manenschijn-Belt- Gehuwd: J. M. Brinks, oud 25 jaar, man,oud79jaar (overl. teGorssel); Holten en J. W. Rietberg, oud 22 J. H. Klijn Velderman-Rietman, oud Jaar> Holten; J. Letink, oud 23 jaar, 75 jaar (overl. te Deventer). Holten en M. van der Kaaij, oud 21 jaar, Holten; B. W. Kamperman, Ondertrouwd: J. L. Ophof, oud 24 oud 33 jaar, Holten en T. M. Blan- jaar, Holten en M. Boer, oud 23 kestijn, oud 28 jaar, Holten. In het boek Bodembedekkers, blad contrasten, kleuraccenten en combi naties van Margery Fish (t 1969) kan de ware tuinliefhebber alles lezen over bijvoorbeeld vaste planten, struiken, rozen, woekeraars en groen- blijvende bodembedekkers. Margery Fish hield van een natuurlijke en on gedwongen beplanting. Deze zeer waardevolle gids toont aan dat zij zich De Holtense band BooBy Trap treedt zaterdagavond 1 juli op in eet café 't Klavier. Het optreden van deze Holtense Band, ontstaat uit de 'Clear Air Tur bulence', begint om 21.30 uur. Gespeeld worden ondr andere covers van Status Quo, the Cult, U2 en veel eigen nummers. De band bestaat uit vijf leden: Jan Willem Dollekamp (gitaar), Egbert Kappert (gitaar/zang), Stef van Buuren (bas), Arjan Oosterlink (drums) en Hans BooBy (lead vocals). niet alleen bewust was van de prakti sche problemen van bijvoorbeeld zure grond of een lastige helling, maar dat zij ook een goed gevoel had voor kleur en bladvorm. Diverse vor men van beplanting die voor verschil lende situaties worden aanbevolen, zoals struiken, coniferen, vaste plan ten, één- en tweejarigen en rotsplan- ten worden afzonderlijk behandeld. Een klein nadeel van het boek is dat er niet veel foto's in staan. Wel worden de planten uitgebreid beschreven. Het boek is dan ook meer geschikt voor gevorderde tuiniers, dan voor beginnelingen. Het werk van Margery Fish zal altijd een bron van inspiratie blijven voor alle tuiniers door de tuin in East Lambrook Manor in het zuiden van Somerset, die zij ontwierp, be roemd maakte en openstelde voor publiek. De tuin ligt er nog bijna het zelfde bij als tijdens haar leven, en is iedere dag van het jaar geopend. Uit gegeven bij Hollandia te Baarn. ISBN 90 6045 585 1Prijs f 32,50.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 3