Rust gegarandeerd voor de Vierdaagse-zwemmers Einduitvoering leerlingen MOC Rabobank GESLAAGD! Bij de Rabobank ligt een gratis Diplomap voor je klaar! Dagtochten OAD in handig boekje Van maandag 26 t/m vrijdag 30 juni HOLTENS NIEUWSBLAD Extra aandacht onkruid bestrijding Gelegenheid tot opgave Prijzen voor Bergruiters DONDERDAG 22 JUNI 1989 „Mensen willen gewoon rustig hun baantjes trekken, zonder dat ze constant gestoord worden door langsvliegende ballen of andere zaken. Daar hebben we in het ver leden veel klachten over gekre gen. Vandaar dat we de zaken nu strakker geregeld hebben. Bij de komende Zwemvierdaagse staat rustig zwemmen voorop." Aan het woord is voorzitter Jan Stam van ZPC Twenhaarsveld, de club die komende week samen met de ge meente weer voor de organisatie van de Zwemvierdaagse tekent. Als het aan Stam ligt krijgt dit evenement weer de populariteit die het in het verleden kende. Om de strakkere organisatie te be reiken, krijgt elke baan nu een toe zichthouder, worden de deelne mers via dranghekken naar hun baan geleid en wordt er een maxi mum gesteld aan het aantal deel nemers per baan. „Mensen die niet meedoen aan de vierdaagse komen eenvoudig het water niet meer in" verduidelijkt Stam. „Het is jam mer datje daar een strengere aan pak voor nodig hebt, maar ieder een moet ongestoord zijn of haar baantjes kunnen trekken." Randprogramma Een andere verandering met voor gaande jaren is dat de eerste twee dagen het nu zonder randprogram ma moeten stellen. „Afgezien van de kosten die je daarvoor moet maken, kun je er niet vanuit gaan dat iedereen vier of vijf dagen lang feest viert 's avonds" verduidelijkt Stam. Het randprogramma be perkt zich nu tot de woensdag (wanneer leraren van de Holtense basisscholen met zandzakken op een balk onderling een robbertje uitvechten, waarna ook andere be langstellende aan de beurt komen, tot de donderdag wanneer de leer lingen van de groepen 7 en 8 van de basisscholen een kampioenschap badmuts vullen afwerken en uiter aard tot de vrijdag wanneer Wim Rensen met zijn drive-in disco Hoewel er dit jaar geen prominentenrace op het programma staat, zullen verschillende van deze waterratten ook de komende week weer te bewonderen zijn op Twenhaarsveld. naar Twenhaarsveld komt verge zeld van een bandparodist. Op de vrijdagavond vindt ook de trek king plaats van de verloting die ZPC Twenhaarsveld de afgelopen weken heeft gehouden. Hoofdprijs is een vliegreis boven Holten. Alle drie de dagen is de zwemclub bo vendien present met het Spel-21, doelschieten en een schiettent, ter wijl ook voor de inwendige mens voldoende te beleven valt. O.a. is er een overheerlijke barbeque inge richt en kan er (ook bij slecht weer) in de grote tent een consumptie worden genoten. De deelnemers kunnen elke dag vanaf 17.30 uur terecht in het bad, terwijl overdag ook steeds een baan wordt vrijgehouden voor ou dere zwemmers of anderen die lie ver overdag hun baantjes trekken. Men kan tot 20.00 uur starten voor de vereiste 500 meter (20 baantjes). Kinderen beneden de tien jaar en 60-plussers mogen ook met de helft genoegen nemen voor het behalen van de fraaie vierdaagsemedaille. Daarvoor moet men op vier van de vijf avonden aan de start verschij nen. Wie bovendien een ingevulde kaart van de Fietsvierdaagse kan overleggen, komt in aanmerking voor een diploma waarin deze ex tra sportieve prestatie wordt ver meld. Sponsoring Deelname kost f 5,00 per persoon, waarbij per gezin maximaal f 15,00 hoeft te worden betaald. Daarin in begrepen zijn de toegang tot het zwembad op alle Vierdaagse-avon- de, de medaille, de Zwemvierdaag- se-krant, een sticker en een ball point. Aanmelding is mogelijk bij de kassa van het zwembad. Ook in Holten doet men dit jaar weer mee aan de actie "Zwemmen voor Unicef. Daarvoor kunnen de deelnemers zich laten sponsoren en kunnen ze via de aan de kassa verkrijgbare sponsor-kaart de op brengstten goede laten komen aan waterprojecten voor straatkinde ren op de Filippijnen. De hoeveelheid onkruidbestrij dingsmiddelen in de gemeente Holten zijn tot nu toe de helft van wat er vorig jaar door de gemeentemedewerkers is ge bruikt. Dit ondanks de slappe winter, natte voorjaar en war me voorzomer, waarbij het on kruid uitstekend gedeide. Dit deelde wethouder Westerik mee, naar aanleiding van een vermeend onzorgvuldig ge bruik van bestrijdingsmidde len bij de scholen. Volgens wet houder Dalhuisen kan men hier niet spreken over vergiften in de oude zin des woords. "Het handelt hier om groeiremmen- de middelen, die zelfs in be perkte hoeveelheid in water- zuiveringsgebieden gebruikt mogen worden." Speciale aan dacht krijgen de momenten waarop de bestrijdingsmidde len op en rond de scholen ge bruikt gaan worden. Een biolo gisch gegeven waar de on- kruidbestrijding niet aan voor bij kan is dat de bestrijdingsmiddelen slechts een of twee dagen na een stevi ge regenbui effect hebben. Burgemeester Van Rappard wil voorkomen dat er de in druk wordt gewekt dat er een zekere tegenstrijdigheid in het milieubeleid zit. "Aan de ene kant halen de scholen zo'n tweehonderd kilo chemo-afval op, en aan de andere kant ge bruiken wij nog steeds bestrij dingsmiddelen tegen gras tus sen tegels. Wij gebruiken al veel minder zware bestrij dingsmiddelen en gelukkig ook veel minder, maar andere al ternatieven dan een andere es thetische kijk op bijvoorbeeld hoog gras in de bermen zijn er momenteel gewoon nog niet." Keuzes, kijken en een omslag punt in het denken zijn een be langrijke bijdrage aan een ver antwoord, modern milieube leid, aldus Holtens burgemees ter. Leerlingen van het Muziek Onderwijs Centrum verzorgen vrijdag 30 juni de einduitvoering van dit seizoen. "In het voorjaar werden twee voorspeelavonden gehouden door beginners; deze einduitvoering wordt verzorgd door gevorderden", vertelt mevrouw M. Zaal. Het pro gramma bestaat uit optredens van leerlingen op orgel, accordeon, pia no, blokfluit, viool, gitaar en dwarsfluit. Ook treden een groepje blok fluitleerlingen en A.M.V.-leerlingen op. De muziekuitvoering, die 's avonds van half acht tot half negen in het dorpshuis plaatsvindt, is te vens de eerste einduitvoering van het Muziek Onderwijs Centrum. Na de uitvoering is er gelegen heid om nieuwe leerlingen op te ge ven. Bovendien kan een kijkje ge nomen worden in de leslokalen, waar nieuwe instrumenten en elek tronische apparatuur bezichtigd kunnen worden Het Muziek Onderwijs Centrum bestaat sinds vorig jaar septem ber. Dagelijks worden er muziek lessen gegeven in het dorpshuis, waar het M.O.C. over drie lokalen beschikt. Aan het begin van het seizoen telde het muziekcentrum tussen de negentig en honderd leerlingen; inmiddels is dat aantal gegroeid tot honderdzestig. In september van het vorig jaar begon men met het geven van les sen piano, accordeon, orgel en gi taar. Later in het seizoen kwamen daar lessen dwarsfluit, blokfluit, AMV, viool en cello bij. "We zijn in de loop van het jaar flink uitge breid. Er zijn inmiddels twaalf mensen in dienst genomen voor het verzorgen van de lessen. En de samenwerking tussen muziekcen trum en gemeente is uitstekend", vertelt mevrouw M. Zaal, die sa men met de heer P. Eilander de co ördinatie verzorgt. Solozang Komend seizoen worden twee nieuwe curussen gegeven: solo zang en koorscholing. "Solozang bijvoorbeeld is in Holten nog nooit gegeven en er is vraag naar", vertelt mevrouw Zaal. Heieen Postema uit Rijssen verzorgt de lessen hiervoor. Voor koorscholing hebben zijn al veertien aanmeldingen binnen. "Het gaat om twintig lessen van drie kwartier, tien lessen theorie, tien lessen praktijk. De deelne mers leren onder andere het zingen van blad en op welke manier ze het beste kunnen ademhalen tijdens het zingen". De cursus koorscho ling duurt drie jaar, de lessen wor den wekelijks gegeven van oktober tot in het voorjaar. De lessen AMV (Algemene Muzi kale Vorming) worden met ingang van het nieuwe seizoen niet meer in het muziekcentrum gegeven, maar vinden plaats op de basis scholen. Op het concours van de pc De Vjenneruiters in Vriezenveen werden de volgende resultaten door de Bergruiters behaald. Achttal eerste prijs in de klasse M met 112 punten. Dressuurklasse B Ring 2 Eerste prijs Evelien Bonte metCorrie 136 punt. Ring 3 Eerste prijs Nicole Vree Eg berts met Arjan 125 punt. Klasse L Ring 4 Vierde prijs Inez Weijman met H. Silver 126 punt. Vijfde prijs Ilse Wennink met Dai- syl24 punt. Klasse L 2 Ring 5 Tweede prijs Marieke Mul der met Snorrewind 120 punt. Springen Klasse B cat. C Tweede prijs Cindy Vosselman met Apollo. Klasse L cat. C Derde prijs Henk Janssen met Miranda. Cat. D Vijfde prijs Inez Weijman met Tornado JB. Ben je geslaagd? Proficiat. Bij de Rabobank in je eigen woonplaats ligt dan ook nog gratis een Diplomap voor je klaar. Je moet natuurlijk wél je diploma meenemen. En bij de Diplomap krijg je ook nog eens drie waardebonnen voor een gratis kopie van je diploma. Voor als je gaat solliciteren of wanneer je om andere redenen je diploma op moet sturen of tonen. Kom naar de Rabobank en we leggen je graag uit wat we je nog meer te bieden hebben. Spreekuur burgemeester De burgemeester is verhinderd op maandag 26 juni a.s. spreekuur te houden. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. Verleende bouwvergunningen - aan J. Smale voor de bouw van een werktuigenberging bij Deventerweg 89; - aan H. A. P. Mulder voor de bouw van een fotostudio bij Oranjestraat 29; - aan fam. Menalda van Schouwenburg voor verbouw woning Witmoosweg 2; - aan aannemersbedrijf Paalman-Tempelman voor bouw 4 woningen aan de Kieftenbelt; - aan A. Müller en Zn., Internationale Transporten B.V. voorde bouw van een transformatorhuisje op het bedrijventerrein de Haar II; - aan A. A. Kuper voor bouw zwembad bij Fliermatenweg 11; - aan S. K. de Jong voor bouw woning aan Erve Broekhuis; 2. Verleende kapvergunningen: - aan A. A. Snoep-Mandemaker voor 4 eiken en 7 dennen bij Vianenweg 194; - aan U-Vlees, Pannenbakkersstraat 1-3; 3. aan L. R. de Bergruiters ontheffing/toestemming verleend t.b.v. concours; 4. aan G. B. Nahuis een ventvergunning voor ijs verleend; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventu ele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling Algemene Zaken ter gemeentese cretarie. Tijdelijke verkeersmaatregelen In verband met het aanbrengen van een nieuwe asfaltdeklaag is gedurende een gedeelte van de periode 28 juni-29 juni a.s. de gehele kruising Aaltinksweg-Keizersweg afgesloten voor alle verkeer. Het bedrijventerrein de Haar is dan bereikbaar via de route S 14 - Deventer- weg-Dorpsstraat-Keizersweg (d.w.z. vanaf de andere kant). Wij verzoe ken u goede nota te nemen van het bovenstaande en hiermede rekening te houden. Rekreatiebad Twenhaarsveld Voor de week van 26 juni t/m 1 juli a.s. gelden de volgende gewijzigde openingstijden: maandag t/m vrijdag: 7.00-17.00 uur - normaal geopend 17.00-17.30 uur - gesloten i.v.m.voorbereiding zwemvierdaagse 17.30-20.30 uur - geopend voor deelnemers en toeschouwers van de zwemvierdaagse In verband met een waterpolotoernooi is het wedstrijdbassin (het zgn. nieuwe bad) op zaterdag 1 juli a.s. tot omstreeks 14.00 uur voor het pu bliek gesloten. Inlichtingen kiezersregister De burgemeester van Holten brengt op grond van artikel D 5 der kieswet ter openbare kennis, dat aan een ieder kosteloos inlichtingen uit het kie zersregister kunnen worden verstrekt, waaruit deze kan opmaken, of hij zelf of een ander daarin al dan niet of niet behoorlijk is opgenomen. Op grond van artikel D 6 der kieswet is een ieder bevoegd schriftelijk aan burgemeester en wethouders verbetering van het kiezersregister te vra gen. Holten, 20 juni 1989 De burgemeestervoornoemd, W. L. F. C. van Rappard Verkiezing van de leden van de tweede kamer der staten-generaal stemmen per brief De burgemeester van Holten brengt het volgende ter openbare kennis Het stemmen per brief zal mogelijk zijn voor de volgende categorieën kiezers: a. Nederlanders, die wonen in het buitenland; b. Nederlanders, die wonen in de Nederlandse Antillen of Aruba, als zij ten minste tien jaar in Nederland hebben gewoond; c. Nederlanders, die op 6 september 1989 in het buitenland werken; d. Een Nederlands gezinslid van c. Bovendien moeten zij op 6 september 1989 18 jaar of ouder zijn. Ter gemeentesecretarie zijn formulieren beschikbaar, waarmee in het bui tenland wonende of werkzame Nederlanders kunnen verzoeken om aan de stemming deel te nemen. Voor de kiezers genoemd onder a en b dienen de formulieren op 11 juli 1989 te zijn ontvangen door de Rijksinspectie van de bevolkingsregisters te 's-Gravenhage. Uiterlijk 9 augustus 1989 moeten de formulieren van de kiezers ge noemd onder c en d ontvangen zijn ter gemeentesecretarie waar zij ingeschreven zijn. Nadere inlichtingen worden ter gemeentesecretarie verstrekt. Holten, 20 juni 1989 De burgemeestervoornoemd, W. L. F. C. van Rappard Gaardenstraat 32, Holten. Tel. 6 22 55 OAD Reizen heeft haar dagtoch ten in een handzaam boekje ge bundeld. Daarmee wordt voor het eerst de mogelijkheid geboden plaatsen te reserveren in bussen waarmee dagtochten of korte meerdaagse reizen worden ge maakt. Een andere nieuwigheid is dat de toeringcars worden ge splitst in een gedeelte voor rokers en een voor niet-rokers. Alle dag tochten en korte meerdaagse re- zien worden gemaakt met bussen die voorzien zijn van toilet, aircon ditioning en bar. Niuw is o.a. de Midzomemacht-tocht. Veruit favoriet bij de OAD zijn de zogenaamde verrass in gs- of vraag- tekentochten. Daarbij zijn route en bestemming onbekend. Voor alle dagtochten van de OAD van uit Oost-Nederland is de America- hal in Apeldoorn voortaan het cen trale overstappunt. Voordeel daar is dat de bussen tot onder de luifels doorrijden zodat men droog kan in- en uitstappen. Overstappunt voor de trips naar de Bondsrepu bliek Duitsland blijft de OAD-ga- rage in Goor.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 5