"Kalverderk'' geeft vogel genadeschot Hosperstoernooi Holten loopt niet warm voor Europa Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag OKAI vestigt hoop op NK Schutterskoning Dijkerhoek HOLTENS NIEUWSBLAD Uit het politierapport BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Gevonden voorwerpen BOLSEN BROEK MARKELO "7 OPELê DONDERDAG 72 JUNI 1989 Volop spanning en sensatie afgelopen zaterdag in Dijkerhoek. Het tra ditionele vogelschieten in de wei achter 't Bonte Paard leverde dit jaar een spectaculaire winnaar op in de figuur van "Kalverderk" Janssen. De op-en-top Diekérhookse veehandelaar kon zijn geluk niet op. Vorig jaar was de helft van het komische duo Bets en Derk er al zo dichtbij, maar nu was het dan toch eindelijk gelukt. „De kalveren zullen er de komen de weken niet goedkoper op worden" had Zaagmolen-voorzitter en wel bespraakte commentator Markvoort al spottend aangekondigd, maar dat deerde voorlopig niemand. Op de schouders van de concurrentie werde Dijkerhoeks nieuwe schutterskoning in triomf meegetroond naar 't Bonte Paard waar eindelijk de dorstige kelen gesmeerd konden worden. .jJiteraard was het vogelschieten yeer een puur Dijkerhoekse aan gelegenheid. De reglementen be palen immers dat alleen binnen de p-enzen van de Buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek wonende jandidaten naar de eretitel van de Dijkerhoekse schutterij mogen needingen. Jong en oud, man en itouw lieten zich vooraf inschrij ven. De een voor vier schoten van ;en rijksdaalder elk, de ander voor 25 schoten. „Op deze manier kan iedereen meedoen" verduidelijkt voorzitter W.H. Markvoort. „Ook mensen met een niet zo dikke por temonnee." Vrouwen Opvallend in Dijkerhoek is altijd weer het grote aantal vrouwelijke deelnemers. De dames deden ook dit keer duchtig van zich spreken, hoewel ze niet in de prijzen vielen. Die waren in eerste instantie weg gelegd voor Gert-Hendrik Rensen (de kop), Henk Markvoort (de lin kervleugel), Dinant Klein Teese- link (rechtervleugel) en Herman "van Miep" Sluiter die de staart voor zijn rekening nam. En hoewel kcen vleugels binnen de kortste keren naar beneden waren ge haald, bleek bij de staart al dat Martens dit keer een taai rakker aan de mast had bevestigd. Pas na noeste schietarbeid (Markvoort: „Kom mensen, nog even dat laat ste bölleke") kon rpen aan de romp beginnen. Van "even den knobb'n d'r af pleer'n" kwam niets, want het hardhout bleek van een uitsteken de kwaliteit. Pas op het moment dat de duisternis in- en de geluids installatie uitviel, ging het erom spannen. Wie zou uiteindelijk het genadeschot lossen? Een van de dames, Willy, Ineke, Mieneke? Plaatselijk favoriet Wim Baltus die door een eigen fanclub enthousiast JÉ& Wijziging De informatiegids, die u onlangs )ntving - of spoedig zult ontvangen bevat vele namen en telefoon- ïummers. Dit is informatie, die mei kan verouderen. Mensen kun- ïen verhuizen, een bepaalde func- ;ie opgeven, of zelfs overlijden. Dit laatste is het geval bij mevrouw Enklaar. Haar overlijden was bij iet ter perse gaan van dit boekje log niet bekend. Vandaar, dat u laar naam nog in dit boekje ziet irermeld. Tentoonstellen Er zullen ongetwijfeld mensen on- ler u zijn, die in hun vrije tijd teke- len, schilderen, met stof werken, boetseren etc. Uw werk mag dan in iw ogen misschien geen kunst zijn, iet kan toch heel aardig werk zijn. .Seeft u er wel eens aan gedacht uw verk aan meer mensen dan de fa- Milie en de kennissen te laten zien? Die mogelijkheid is er namelijk. In iet dorpshuis biedt de Stichting SoCuWe Holtenaren de mogelijk heid hun werk gedurende één haand ten toon te stellen. Er is een üeine maar aan verbonden. Uw verk hangt daar namelijk voor uw ïigen risico. Heeft u belangstelling voor deze Mogelijkheid neem dan contact op Met SoCuWe, telefoon 62755. Woningaanpassing 'Jet aanpassen van uw woning, wanneer uw validiteit wat vermin dert kan u helpen langer in uw ei gen woning te blijven. Vaak gaat het om kleine aanpassingen, die het wonen toch veel gemakkelijker kunnen maken. Denkt u maar eens aan een verhoogde toiletpot en handgrepen op het toillet, hand grepen in de douche of bij het bad, het weghalen van drempels, het plaatsen van verlengde raamope- ners bij bovenlichtjes enz. Voor al dit soort aanpassingen is een sub sidie mogelijk. Dit is onafhankelijk van het feit of u in een eigen of een huurwoning woont. Er bestaat een subsidieregeling voor, welke onaf hankelijk is van uw inkomen. Wel zijn de verbouwingskosten aan een maximum gebonden. Bij de afde ling Algemene Zaken op het ge meentehuis kan men u hier inlich tingen over geven. Woont u in een huurwoning van Onze Woning, dan kunt u ook hier inlichtingen krijgen. Heeft u een grote aanpassing in uw woning nodig, zoals een traplift, dan dient u zich eerst in verbinding te stellen met de afdeling Sociale Zaken. Het gemeentehuis is 's morgens tussen 8.30 en 12.30 uur geopend. Onze Woning houdt twee maal in de week spreekuur op het gemeen tehuis. De eerste dinsdag van de maand van 10.15 tot 12.15 uur en de derde dinsdag van de maand van 14.15 tot 16.15 uur. werdtoegejuichd? Of toch "Kalver derk" die op advies van Markvoort "kort om de paal" schoot en daar mee op het laatst succes had. Ter wijl iedereen de adem inhield kwam het houten gevaarte dan toch naar beneden en kon het feest beginnen. Een feest dat uiteraard tot in de vroege uurtjes doorging. Derk Janssen kon zijn geluk niet op. „Dit is hartstikke mooi. Ik wil de altijd al een keer schuttersko ning worden en vorig ja ar was ik er al zo dichtbij. Dat het nu gelukt is. Prachtig!" Ballonvaart Het Dijkerhoekse feest wordt za terdag voortgezet met o.a. de volksspelen waarvoor al driftig is ingeschreven. Met name het tüne- lüken belooft weer een spectacu lair onderdeel te worden. Ook naar de ballonvaart wordt reikhalzend uitgekeken. Morgenavond, tijdens de artiestenavond in 't Bonte Paard wordt door middel van het lot bepaald wie er in het mandje mee het luchtruim in gaat. 14-6 werd door een veehouder aan de Beumersteeg gemeld dat hij twee varkens miste. Kort daarvoor had hij een lading varkens voor de slacht af laten halen maar deze twee laten staan omdat ze nog niet helemaal op gewicht waren. Nu bleken deze twee op onverklaarba re wijze te zijn verdwenen. Diefstal wordt niet uitgesloten geacht. In de loop van 14-6 werd door de collega's van de politie te Winters wijk medegedeeld dat aldaar een inwoner van Eibergen was aange houden in verband met het plegen van diverse strafbare feiten. Zo be kende de man enkele weken gele den bij een restauranthouder te Holten een portemonnee te heb ben weg genomen met daarin meerdere honderden guldens. Dat het geld inmiddels op was spreekt haast voor zich. Op 15-6 werd van 16.15 tot 17.30 een snelheidscontrole gehouden op de Holterbergweg, enkele hon derden meters voorbij de Motie- weg. In de toch korte controle tijd wer den 25 bestuurders bekeurd. De hoogst gemeten snelheid was 100 kilometer per uur terwijl daar een maximum snelheid van 50 KM/H van kracht is. Opvallend was dat de toeristen, waar deze weg ook ei genlijk voor bestemd is, zich wel aan de limiet hielden. Bij de zon daars ging het louter om woon werkverkeer. In de vooravond van 15-6 vond een z.g. doorrijden na aanrijding plaats. Een inwoonster van Holten reed over de Smidsbelt toen vanuit een van de parkeervakken een an dere auto weg reed. Nadat een aan rijding had plaatsgevonden meen de de veroorzaker er tussen uit te moeten gaan. Omdat een opletten de getuige het kenteken van de be treffende auto wist te noteren kon de dader spoedig achterhaald wor den. Het bleek om een 74 jarige va kantieganger afkomstig uit Zwa nenburg te gaan. Hij beweerde niets gemerkt te hebben. Daar dit zeer ongeloofwaardig is toch maar een proces-verbaal opgemaakt te gen de man. Voorts werd de zelfde avond een melding ontvangen uit de Hout weg dat daar op de ruiten van de woning geschoten werd. Terplaat se bleek het om windbukskogeltjes te gaan. Bij onderzoek kwam aan het licht dat twee jongemannen in een tuin verderop, op een wat on gelukkig opgehangen kaartje aan het schieten waren. Hen uitgelegd dat achter hun kaartje nog andere tuinen lagen. 16-6 werd door de collega's van de rijkspolitie Diepenveen mede gedeeld dat aldaar in verband met inbraken een inwoner van Deven ter was aangehouden. De man be kende tijdens het verhoor meerde re strafbare feiten waarvan er twee in Holten gepleegd bleken te zijn. O.a. bekende hij bij een Hotel op de Holterberg enige tijd geleden een portemonnee te hebben weggeno men met daarin enige duizenden guldens. Een inwoonster van Holten meldde omstreeks 13.00 uur op 16- 6 dat haar portemonnee, inhou dende enkele honderden guldens, was gestolen. Zij had haar porte monnee, tijdens het winkelen, in een rieten boodschappentasje lig gen. In twee winkels aan de Oran jestraat liet zij het mandje enkele ogenblikken onbeheerd met het genoemde gevolg. Vermoedelijk heeft een en ander plaats gevon den bij de Wedda of bij Wonnink. Mogenlijk hebben andere klanten iets opgemerkt. Zo ja dan gaarne even bericht. In de nacht van 16 op 17-6 moest de politie een paar keer optreden in verband met geluidsoverlast. Het warme zomerweer zal hier mede debet aan zijn geweest. Veel mensen blijven lang buiten waar bij enkelen wat al te uitbundig wer den. Op 19-6, omstreeks 16.30 uur werd op de parkeerplaats langs de Zuid-rijbaan van de Al een Duitse personenauto opengebroken. De achterruit werd ingeslagen waarna tassen met inhoud en fototoestel len werden ontvreemd. Ook op 19-6 vond omstreeks 17.30 uur een aanrijding plaats in de Stationsstraat. Een bestuurder van een vrachtwagen wilde achter uit in een garage parkeren maar hierbij zag hij een personenauto over het hoofd die achter hem langs reed. Deze auto werd licht beschadigd. Met het spelen van de tweede edi tie van het Hosperstoernooi werd afgelopen weekend het handbal- seizoen afgesloten. Voor Johan Brinks en Jolanda Rietberg kreeg hun trouwdag wel een heel bijzonder tintje. Amper in de echt verbonden bracht het kersverse echtpaar van de Schuppertsweg in het Holtense gemeen tehuis de stemmen uit voor de Europse verkiezingen. Hopelijk leid de dat niet tot de eerste echtelijke ruzie. Hoewel het opkomstpercenta ge in Holten nog ruim boven het landelijk gemiddelde ligt, bleek ook hier'wel dat de sa menstelling van het Europese parlement de kiezers niet echt en masse naar de stembussen heeft gelokt. De 4458 stemmen die in Holten werden uitge bracht waren goed voor 66,28 procent van de stemgerechtig de bevolking, waarbij moet worden aangetekend dat daar in 96 kiezers.van buiten Holten zijn verwerkt die prefereerden om hier te komen stemmen. Daarmee komt Holten uit op ruim 64 procent. Vier jaar gele den was d^t nog bijna 70 pro cent, terwijl voor de Tweede Kamer-verkiezingen in 1986 95,90 werd geteld en voor de verkiezingen van de Provincia le Staten in 1987 83,08 Ook wat betreft de zetelverde ling wijkt Holten weinig af van de landelijke tendens. Met 42,05 procent van de stemmen een winst van ruim drie procent voor het CDA, een licht verlies voor de PvdA (27,19 procent, een heel wat forser verlies van bijna zeven procent voor dc WD (18,86 procent) en ook posi tieve cijfers voor klein links (2,38 procent voor de Regen boog-partij) en klein rechts (2,62 procent voor de combinatie SGP, GPV en RPF). D'66 deed het opvallend goed in Holten met in 255 stemmen, goed voor een percentage van vijf, hetgeen wellicht uitzicht biedt op een plaatselijke afdeling en wellicht een raadszeteld bij de komende verkiezingen voor de gemeente raad komend jaar. Die hoop is er niet voor "God met Ons" (4 stem men) en de Lijst Janmaat (21 stemmen) die in de marge van de uitslag belandden, evenals de IDE (18 stemmen). De wedstrijden voor de junioren begonnen om tien uur. Holten, dat met een zeer jeugdige ploeg aan de wedstrijden deelnam, startte met een keurige 5 - 3 winst op A.B.S.. De andere twee deelnemers, Schalkhaar en Haarle, begonnen met een 3- 3 gelijk spel. In de daarop volgende wedstrijden wonnen zowel Schalkhaar als Haarle hun wedstrijden, zodat de slotwedstrijd tussen Haarle en Holten de beslissing moest bren gen. Tot groot enthousiasme van Schalkhaar hield Holten in een pri ma wedstrijd Haarle op 2 - 2, en kon Schalkhaar voor de tweede keer de Hospersbokaal mee naar huis ne men, voor Haarle, Holten en A.B.S. Dames In de dames seniorenpoule was A.B.S. duidelijk de sterkste. Het won alle drie wedstrijden, waar bij alleen Haarle flink tegenstand bood. Holten verloor ruim van Haarle en A.B.S. zag de wedstrijd tegen Schalkhaar net met 3-4 ver loren gaan. De eindstand werd: 1. A.B.S., 2. Haarle, 3. Schalkhaar, 4. Holten. De heren speelden in een poule met Heeten 2, Voorwaarts en Schalkhaar, dat uitkomt in de eer ste klasse. Holten had een goede start en won met 15-4 van Heeten. Voorwaarts verloor van Schalkhaar met 3 - 8. Nadat ook Heeten van Voorwaarts had verloren kon alleen Holten Schalkhaar van winst afhouden. In een spannende wedstrijd met rede lijk goed handbal wist Holten uit stekend partij te geven; de door slag gaf de routine bij het team van Schalkhaar; de wedstrij d werd met 6 - 7 verloren. Na een ruime zege van Schalkhaar op Heeten kon Holten in de laatste wedstrijd door winst nog tweede worden. Holten deed het opnieuw goed en won overtuigend met 13-6. De eindstand werd: 1. Schalkhaar, 2. Holten, 3. Voorwaarts, 4. Heeten. Yvonne Hospers, dochter van de oud-penningmeester van de afde ling handbal, reikte de wisselbo kaal uit. Gezien de inzet en de belangstel ling op en voor dit toernooi zal ko mendjaar het handbaltoernooi op nieuw afgesloten worden met het Hosperstoernooi. NED. HERV. KERK: 09.30 uur ds. Doomweerd (Heili ge Doop m.m.v. Helicon); uit gangscollecte: Irene. Kindeme- vendienst: Annie Rensen. Re creatietent: 18.00 uur ds. Visser (m.m.v. Choral). Espelo: 10.45 uur: ds. Visser (gezinsdienst). Oppasdienst: mevr. Jacobs-Nij- kamp en Karin Leurink. Diessenplas: woensdag 28 juni: 19.30 uur: ds. Berg. GEREF. KERK: 09.30 uur ds. M. Berg (viering Heilig Avondmaal); 19.15 uur ds. M. Berg (Heilig Avondmaal en nabetrachting). Oppasdienst: mw. Dijkink-Ko- ning, mw. Hulsman-v.d. Meulen en mw. Heusinkveld-Hulsman (0-3 jaar); mw. Valster-Paalman en mw. Paalman-Verveda *(4-6 jaar). Kindemevendienst groep 3 en 4 o.l.v. mevr. T. Heusinkveld- Hulsman en groep 5 en 6 o.l.v. H. Paalman. R.K. KERK (gebouw Irene): 10.00 uur: Heilige Mis. DIJKERHOEK: 09.30 uur: ds. Visser (Heilig Avondmaal), uitgangscollecte: Irene. OKKENBROEK: 09.30 uur: ds. H.Th. VoUebregt, uitgangscollecte Kerkvoogdij. 11.00 uur: oecumenische open- luchtdienst op terrein manege Het Ruiterkamp te Bathmen (voorgangers Ivo de Jong, ds. Vollebregt en pastor Weijs). NIEUW HEETEN: Zaterdag 19.00 uur, zondag 08.00 uur en 10.00 uur: H. Mis. ARTS: 24 en 25 juni: J.H.A. Bruins, Kei- zersweg 32, telefoon 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-6 14 36, 24-uurs bereikbaarheid, enker voor noodgevallen 05700-152 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak (ook voor zieken fondspatiënten). TANDARTS: Spreekuur voor spoedgevallen 17.00-17.30 uur. Hulp buiten spreekuur na tel. afspraak. 24 en 25 juni: J. Webbink, De Ruyterstraat 19, Rijssen. Tel. 05480-14140. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten: zaterdagmorgen 8-9 uur: spreekuur Diessenplasstraat 5, tel. 6 15 15, daarna W.C.C. Wa- melink, tel. 62004. Dierenartsen praktijk Holten S. Minnema, Dorpsstraat 63a, tel. 62835 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: 05483-63056; 053-330537; 05496- Ö3056. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-613 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.v. Energiebedrijf IJsselmij (Industriestraat 1Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Alarmnummer 06-11. Overigens 05483-6 44 44; dag en nacht be reikbaar. BRANDWEER: Alarmnummer 06-11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; en iedere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 VRIJDAG 23 JUNI: feestmid dag Dijkerhoekse jeugd in het Bonte Paard; 's avonds arties tenavond in het Bonte Paard met Richard Candel en de illu sionist Loksias. ZATERDAG 24 JUNI: Dieker- hooks Fees': vertrek optocht om 09.15 uur vanaf de school; 10.30 uur spelletjesmorgen schooljeugd op de feestweide; vanaf 13.30 uur Volksspelen op de feestweide met o.a. Rol 'm d'r in en om 15.00 uur opstijgen luchtballon; na afloop dansen op muziek van de Vulcano's. MAANDAG 26 JUNI: gemeente raadsvergadering, 19.30 uur. DONDERDAG 29 JUNI: Twee- en vierwielersmarkt van de HHV op de Smidsbelt, van 18.00 uur tot 22.00 uur. verloren voorwerpen; dameshorloge met grijs bandje nylon portemonnee, kleur zwart/paars gouden armband, model horlo geband verzekeringsplaatje HSD-387 portemonnee met blauw/rode rand inhoudende o.a. een bank- pasje mapje met ongeveer 30 meren deels kinderfoto's Gevonden dieren; Indies duifje O OS476-1907 Teams van O.K.A.I. namen afgelo pen zondag deel aan het zesde competitietoernooi, dat gehouden werd in Beltrum. Ondanks direkte winst op de be langrijkste tegenstander Vios Bi son en een gelijkspel tegen Heure heeft het 640 kg. A-team de vierde positie niet kunnen verstevigen. Het 680 kg. B-team behaalde in dit toernooi een tweede plaats en wist daardoor beslag te leggen op een gedeelde derde plaats met De Cor ner. De jeugd 450 kg. 6-tallen staat met het eerste team op een derde plaats. Het verschil tussen het op de tweede plaats staande team van Bekveld bedraagt acht punten. Heure gaat aan kop met veertien punten voorsprong.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 3