Mannenkoor in 't nieuw Bil Voortman herenmode 10 KO R T I N G i»Nog één keer naar NK, dat is mijn streven" Zwemmer Coenraad Lichtenberg Op alle niet afgeprijsde goederen ■BMBHnwn—I I RINGEN a m m TONNY cehü 5 EGBERINK NAAIMACHINE Vijfde plaats Sanne de Boer HAARSTR. 46 RUSSEN HERENMODE ma Gouden en zilveren Cassettes KELTUM EN GERO fel Met keukens van Hoeflaak verhuist U nooit meer HOEFLAAK GOES RUSSEN SLIEDRECHT S0ESTERBERG DONDERDAG 22 JUNI 1989 HOLTENS NIEUWSBLAD 11 lij heeft heel veel over voor zijn favoriete sport, maar op het ogenblik iiest hij toch voor een goede opleiding. Zwemmer Coenraad Lichten- lerg weet dat je voor de absolute zwemtop alles opzij moet zetten en dat 5 het de 18-jarige Meao-scholier nu ook weer niet waard. Met "slechts" Irie keer trainen in de week hoopt hij nog een keer de limiet voor het Nederlands kampioenschap te halen en dan vindt hij het na twaalf jaar itrijd tegen de chronometers welletjes. De sfeer zal hij missen, maar lan de andere kant hoeft hij cola, patat en ijs niet meer te laten staan. let gesprek met Holtens sterkste Iwemmer vindt plaats op een toe- asselijke lokatie. Coenraad Lich- enberg werkt in de vakantie als assier bij het openluchtbad Wenhaarsveld en de link met zijn favoriete zwemsport is dan ook snel gelegd. Op zesjarige leeftijd begon hij in dit bad met wedstrijd- zwemmen, zij het dat dit tot 1984 in puur recreatieve sfeer gebeurde. „Mijn broer zwom nog bij ZPC NAAIMACHINES WAAR 'N NAAM ACHTER STAAT Tel. 05730-5 42 52/05470-7 27 78 reparaties alle merken Bij aankoop van een inruil van uw verouderde naaimachine mogelijk Tel. 05470-7 27 78 - P.C. Hooftstraat 14 - Goor Tel. 05730-5 42 52 - 't Ei 14 - Lochem Voor naaimachines, reparatie en onderhoud. 24-uursservice. Twenhaarsveld toen daar een wed- strijdploeg was. Door hem ben ik aangestoken." Op dertienjarige leeftijd maakte Coenraad dermate progressie dat zijn ouders het zon de vonden zijn talenten onge bruikt te laten. Bij De Mors in Rijs- sen bleek pas goed waartoe hij in staat was. „Daar heb ik enorm veel bijgeleerd. Ze hebben er heel wat aan mij gespijkerd. Keerpunten bijvoorbeeld, die kon ik nauwe lijks. En ik slingerde ontzettend in het water. Dat heb ik daar ook af geleerd." Resultaten Al in het eerste jaar bij De Mors kwamen de resultaten. Coenraad haalde op de 100 meter rugslag on verwacht de eerste plaats op de provinciale kampioenschappen en zwom ook de limiet voor de NK in Amersfoort. Daar werd hij twaalf de en laatste maar in ieder geval had hij geroken aan het topzwem- men. Het succes smaakte naar meer. In de daaropvolgende jaren bleék hij op provinciaal niveau een van de sterkste rugslagzwemmers en plaatste hij zich voor diverse Nederlandse kampioenschappen in Amersfoort of Emmen, waarbij de zesde plaats op de 100 meter rug in 1987 als zijn beste resultaat geldt. „De rugslag is inderdaad mijn fa voriete slag" bekent hij. „Vrije slag en vlinderslag gaan ook nog wel, maar met de schoolslag moetje ab- Als kassier bij zwembad TweJihaarsveld is Coenraad Lichtenberg ook in de vakantie dichtbij zijn favoriete zwemwater. soluut niet bij mij aankomen. Dat gaat helemaal niet." Voor Coenraad, die in 1986 samen met zijn trainer de overstap naar De Aa in Almelo maakte, beteken de het jaar 1988 een dieptepunt in zijn sportieve carrière. Maar daar heeft hij een logische verklaring voor. „Ik heb toen het behalen van mijn Mavo-diploma voorop ge steld. En als je op niveau wilt mee komen, heb je toch minstens zes trainingen per week nodig. Daar kwam ik niet aan, ook al niet om dat het gereis met fiets (zomers) of bus ('s winters) altijd veel tijd kost. Aan een uurtje training in het bin nenbad in Wierden ben ik bijvoor beeld totaal drie uur-kwijt. Van daar ook dat ik nu nog maar drie van de zes keer train. Ik ga nu in Deventer op school, dus die reis komt er ook nog eens bij. In ieder geval mis ik de ochtendtrainingen al. Toch blijf ik er wel plezier in houden. Daarom ga ik nog een jaar door en probeer me nog één keer te plaatsen voor een NK. De limiet van 1.04 is erg scherp, maar aan de andere kant heerst er op zo'n kam pioenschap zo'n uniek sfeer dat ik er graag wat extra's voor over heb. Het betekent gewoon dat ik veel voor mezelf moet doen. Hardlopen bijvoorbeeld. En nog even de cola, patat en het ijs laten staan. Want dat kan absoluut niet wanneer je aan wedstrijdzwemmen op niveau doet." Sanne Boer heeft tijdens de Ooste lijke Meerkampioenschappen van de C- en D-jeugd de vijfde plaats behaald bij de meisjes C met 3744 punten. Deze kampioenschappen werden gehouden in het F.B.K.-stadion te Hengelo. Sanne had een prima weekend; op de zeven onderdelen vestigde ze liefst vier persoonlijke records: speerwerpen 24.98 meter, versprin gen 4.80 meter, kogelstoten 8.50 meter en 80 meter horden in 13.0 seconden. Duidelijk minder tevreden was ze met de 1.30 meter hoogspringen. De 150 meter legde ze af in 19,6 se conde. Op de slotafstand, de 600 meter, verruilde ze de achtste plaats voor de vijfde. Deze afstand liep ze in 1 minuut en 43 seconden. Twee Holtense atleten waren ak- tief tijdens de zomeravondcup in Delden. Ap Koetsier bleek prima in vorm: 59.48 minuten op de 14,4 kilometer. Marinus Baltus pro beerde wat wedstrijdritme op te doen en liep de 10 kilometer in 38.45 minuten. Het programma ziet er als volgt uit: donderdag 22 juni: de twee mijl van Hengelo (start F.B.K. stadion) zaterdag 24 juni: Wolloop te Ede over 3,8,15 en 21 kilometer zondag 25 juni: 10 E.M. te Zutphen over 8 en 16,09 kilometer. NU ZOMER OPRUIMING De leden van het Holtens Man nenkoor worden helemaal in het nieuw gestoken. "Dachten we nog lang niet toe te zijn aan de aan schaf van uniforme kledij, door het zeer aantrekkelijk aanbod van de firma Schuppert-mode zijn we in staat nu al tot deze aanschaf over te gaan", aldus J. Bijkerk, p.r.-man van het Holtens koor. En dus wordt het passen en me ten voor de Holtense koorleden: smoking en overhemd (compleet met zwart strikje) dienen lekker te zitten. Het tenue wordt gecomple teerd met bijpassende sokken en een draagtas. Het Holtens Mannenkoor pre senteert zich in deze nieuwe kle ding tijdens een groot concert, dat eind oktober/begin november van dit jaar gehouden wordt. Sj Verlovingsringen speciale prijs! Vraag folder diverse samenstellingen j -i de broekestrarit 40^^ Rijssen-tel. 05480-13186 j van de Broekestraat 40^ Rijssen-tel. 05480 13186 Landelijke opererend via een filiaal- net van schitterende showrooms biedt ons bedrijf een in genre en prijs sterk uitgebalanceerd program ma keukens van topkwaliteit. Dat kan het 'high-end' van Allmilmö zijn, dat kan een low budget keuken zijn welke wij door onze eigen im port en fabrikage U tegen rechtstreekse, messcherpe prijzen kunnen aanbieden. Industrieterr De Poel 1 Verrijn Stuartweg 14a Tel. 011Ö0 16230 Industrieterr. De Mors Spinnerstraat 5 Tel. 05480-14580 Industrieterr. Nijverwaard Leeghwaterstraat 107 Tel. 01840-10344 BERGEN OP ZOOM Glacisstraat 11-12-13' Tel. 01640-34915 Industrieterr. De Valk Wattstraat 19 Tel. 03420 92624

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 11