1 Beste voetballers komen uit N oordenbergstraat Eerste KNVB-wedstrijd was een regelrechte afknapper Totaaldag voor Blauw Wit- familie Bruggentoernooi trekt veel publiek Atletiek in haren van voetballers Hockeyers swingen toernooi door HOLTENS NIEUWSBLAD Holtenaar Dick Beldman naar hoogste scheidsrechterskorps Jeugdteam trekt sterk toernooi Uitslagen Bergvliegers DONDERDAG 8 JUNI 1989 Blauw Wit sluit zaterdag het sei zoen traditioneel af met de Totaal dag, ook wel genoemd Sport- en Speldag. Op die dag is de gehele Blauw Wit-familie op sportpark Vletgoor om samen het seizoen af te sluiten. 's Morgens om 9 uur wordt voor alle Blauwwitters - dus ook de senioren - met het afwerken van een spelcir- cuit begonnen. Ook supporters kunnen aan dat circuit van spel en behendigheid deelnemen. De jeugdspelers zullen daarbij strij den om de punten om zodoende de Wiersmabokaal in de wacht te sle pen. In het spelcircuit is tevens het penalty-schieten verwerkt, waar van de finale na de middag zal plaatsvinden. Tegen ongeveer 12 uur zal het spel circuit zijn afgerond. Om 13.00 uur zal dan worden be gonnen met het onderlinge voet baltoernooi. De jeugdspelers spe len een mix-toernooi, de senioren spelen met hun eigen elftal waarbij de dames zullen worden ingedeeld. Ook het zaalvoetbal zal deze keer deelnemen met een team. Ook zal weer worden deelgenomen door een Prominententeam, bestaande uit bekende Blauwwitters en oud trainers waaronder Henk Menne- gat en Henk Grondhuis, die zoals bekend beiden Blauw Wit gaan verlaten en waarvan de Blauwwit ters deze dag afscheid kunnen ne men. Als alles vlotjes verloopt zal de or ganisatiecommissie met aan het hoofd Mannes Scholman en Ge rald Meijerink tegen vijven de zaak kunnen afronden. Afgelopen zondag werd voor de twaalfde keer hét Allard van Bruggentoernooi gehouden. On danks de vele regenbuien in de nacht en vroege ochtend bleken de weergoden tijdens het toernooi goedgemutst te zijn. Er was dan ook een flinke publieke belang stelling van onder andere ouders en grootouders. En de jeugdige deelnemers had den er wel zin in en deden hun best de nodige puntjes voor hun club te pakken. In de wedstrijden, die telkens twintig minuten duurden, probeer den de D, E en F-speiers de punten bij elkaar te krijgen. Dit jaar was het SC Brammen die de beker in ontvangst mocht nemen. Succes De prijsuitreiking was om half drie; vooraf werd door de jeugd- voorzitter van SV Holten een be dankje uitgesproken aan de deel nemende clubs, aan de suppor tersvereniging en verder aan ie dereen die deze dag tot een succes had gemaakt. De familie Van Bruggen reikte de bekers uit: eerst die van de pou lewinnaars, daarna kwam de uit reiking van de wisselbeker en de grote beker, die door de club ge houden mag worden. De uitslag was: 1. SC Brammen met 38 punten: 27 wedstrijden 1.407; 2. W Enter met 26 punten: 23 wedstrijden 1.130; 3. SV Hol ten met 20 punten: 27 wedstrijden 0.740 en 4. SV Schalkhaar met 16 punten: 23 wedstrijden 0.695. Aan deze stand komt men door het aantal punten van de clubs die meededen te delen door het aantal wedstrijden (verschillend doordat SC Brammen en SV Holten meer teams hadden). De vrede tussen de verschillen de sportverenigingen binnen de omnivereniging Holten is nog steeds niet getekend. In het clubblad 't Meermenneke krijgt de afdeling voetbal er stevig van langs. In het anonieme stukje stelt de afdeling atletiek de vraag welke personen een vere- nigingsvorm om zeep kunnen helpen die jarenlang goed func tioneerde. Volgens het artikel kan dit niet, maar de beschuldi gende vinger gaat onmiddelijk weer in de richting van de afde ling voetbal. „Wat de afdeling voetbal wil riekt duidelijk naar macht en ondergraving van de ledenraad, het enige democrati sche beleidsorgaan binnen onze vereniging." De gevolgen heb ben volgens de schrijver niet op zich laten wachten. „Enkele mensen hebben door deze affai re de eer aan zichzelf gehouden en zijn er mee gestopt. Door toe doen van de afdeling voetbal zitten we straks zonder alge meen bestuur en is er al maan den geen beleid, laat staan een beleidsnota voor de volgende jaren." De vraag wordt volgens schrij ver opgewordpen of de afdeling atletiek op deze voet door kan gaan. „Kunnen wij nog functio neren of moet de stap naar zelf standigheid worden genomen? Alles zal niet nodig blijken als de afdeling voetbal eens zo wijs zou zijn de voor deze tramme lant verantwoordelijke heren de poort uitjagen!" Dat de irritatie momenteel erg diep zit blijkt wel uit een ander artikeltje in 't Meermenneke waarin wederom de afdeling atletiek via het club blad sommeert om het illegale trainen op veld 5 onmiddelijk te staken. Ook in de wedstrijd tussen de Kolweg en de Noordenbergstraat werd er stevig gevoetbald. Mevrouw Recourt van De Molenbelt overhandigt de wisselbokaal aan jongens B. Het dertiende stratenvoetbaltoernooi roept veel twijfels over doelstel ling van het toernooi. Lang niet alle straten beperkten zich tot het rek ruteren van voetballers uit eigen straat. Ronselpraktijken naar goede voetballers waren schering en inslag. Zo gingen er al stemmen op om volgend jaar gastspelers als Gullit en Maradonna naar de Beuseberg te halen. Ondanks de kritische kantteke ningen van verschillende kanten werden er leuke partijen voetbal afgeleverd. Na tien rondes van vier wedstrijden kwamen als poulewin naars, Noordenbergstraat, Dorps straat, Schoutenstraat en de Beu seberg uit de bus. In de wedstrijd tussen de Noordenbergstraat en de Dorpsstraat lieten de eerst ge noemden er geen gras over groei en,3-0. In de andere wedstrijd was de zege voor de Schoutenstraat. Na twee maal twintig was de stand nog steeds dubbelblank. De kam pioen moest voort komen uit de straat die het beste van de elf me ter stip wist te richten. Hierin bleek de Noordenbergstraat het vi zier iets meer op scherp te hebben staan. In de kleine finale wist de Dorpsstraat, eveneens via straf schoppen, zich de meerdere. De Beltmantrophee werd door Jan Beltman aan de aanvoerder van de Noordenbergstraat overhandigd. Kleinere bekers en bloemen waren er voor de poulewinnaars. Veel wedstrijden kenmerkten zich door hard spel, waarbij de scheids rechters meerdere spelers aan het jasje moesten trekken en tot rusti ger spel manen. Pechvogel van het toernooi werd de keeper van Landeweerd, wet houder Dalhuisen. Bij het eertse schot op zijn doel kneusde hij zijn vinger dermate dat snel ingrijpen van de EHBO en dokter noodzake lijk was. Als teken van goed noaberschap tussen serviceflat De Molenbelt en Hockeyclub Holten ontvingen de jongens B zaterdag uit handen van bewoonster mevrouw Recourt een bokaal. Voorzitter O. Meier toonde zich zeer in zijn nopjes met deze stoffelijke waardering van De Mo lenbelt en liet weten dat deze beker een jaarlijkse wisselbokaal zou worden voor het team met het hoogste doelgemiddelde. Hierop volgend ging het Baggers en Keilerstoernooi van start. Dit weekendtoernooi is de jeugdige va riant van het bekende Wilde Zwij nen toernooi. Twaalf jongens en meisjes ploegen in de leeftijd van vijftien tot achttien j aar, bestreden elkaar op de grasmat van 't Sport- dal. Uiteindelijk was het de ploeg uit Lochem die met de eer kon strij ken. Holten moest het op zijn eigen toernooi met de vijfde plaats doen. Zonder enige wanklank liepen de wedstrijden op rolletjes. Terwijl zaterdagavond de gasten die ble ven overnachten op een barbeque en een onvervalst stukje cabaret van de Holtense Hockey-selektie werden onthaald. Na dit stukje huisvlijt nam de disco bezit van de grasmat. Ondanks het minder fraaie weer nam de belangstelling voor de jeugd op zondag behoorlijk toe. "Wij kennen niet de vreugde van de overwinning, of het verdriet van de nederlaag," aldus voetbalscheidsrechter Dick Beldman (38), „de meeste voldoening van een wedstrijd heb ik wanneer ik een belangrijke wed strijd tot een goed einde heb gebracht en 22 spelers tevreden zijn. Dan mag de rapporteur me een vijf geven, als die spelers hebben genoten zegt mij dat genoeg." Nu heeft Dick Beldman weinig vij ven in zijn hele carriere als scheids rechter gezien. Dit jaar promoveer de de scheidsrechter, die zijn eer ste fluittonen op de velden van Blauw-Wit liet horen, naar de hoogste afdeling van het zaterdag voetbal. Voor het komende seizoen staan er dan ook Nederlandse top pers op zijn lijstje als DOVO Vee- nendaal, IJsselmeervogels, Noord- wijk en wat dichter bij huis, Enter Vooruit. Als speler bij Blauw-Wit is Dick Beldman nooit echt doorgestoten. Juist omdat hij als harde voetbal ler nogal ens last van kleine blessu res had is hij zich meer op het flui ten gaan toeleggen. Na de eerste pupillenwedstrijd floot hij al snel junior- en seniorwedstrijden. „In 1972 heb ik de scheidsrechters- O.K.I.A. heeft in de 640 kg. A- klasse, dankzij de zwakke presta ties van Vios Bison, een deel van het puntenverschil weggewerkt. Dat gebeurde tijdens afgelopen zondag, op het vijfde competitie- toernooi in Erichem. Koploper in deze klasse is Eibergen met 89 pun ten; goede tweede is Heure met 71 punten. Vios Bison staat op de der de plaats met 63 punten, O.K.A.I. is vierde met 57 punten terwijl de ploeg van Vorden sterk in opmars is en nu op 47 punten staat. In de 680 kg. B-klasse presteerde O.K.A.I. middelmatig en staat mo menteel op een vierde plaats met 25 punten. Het eerste jeugdteam trok een bijzonder sterk toernooi. Samen met Bekveld werd het team dag kampioen met ieder 9 punten, waardoor het verschil met koplo per Heure is verkleind. Het tweede team moest met één punt genoe gen nemen. Uitslagen: 640 kg. A-klasse: 1. Eibergen 18 (89); 2. Heure 14 (71); 3. Vios Bison I 6 (63); 4. O.K.A.I. 11 (57); 5. Vorden 13 (47); 6. Oosterwijk 9 (38); 7. E.H.I.C. 9 (37); 8. Halfwegboys 3 (24); 9. Bathmen 7 (22); 10. Vios Bisons n 0 (2). 680 kg. B-klasse: 1. Vios Bison 9 (43); 2. Noordijk 7 (39); 3. De Corner 7 (29); 4. O.K.A.I. 5 (25); 5. Bathmen 2 (8); 6. E.H.I.C. 0 (6). Jeugd 450 kg. klasse zestallen: 1. Heure 6 (45); 2. Bekveld 9 (38); 3. O.K.A.I. 9 (32); 4. Oosterwijk 4 (22); 5. Treklust 1 (11); 6. O.K.A.I. II 1(2). Het volgende toernooi is op 18 juni en wordt gehouden in Bel trum. cursus gevolgd. Op speciaal ver zoek van de club heb ik de eertse tijd alleen maar clubwedstrijden gefloten." Twee jaar later blaast hij zijn eerste competitiewedstrijd Holten b2-Excelsior b4. Eenmaal in de Twentse Voetbal Bond gaat het snel bergop met arbiter Bel dman. Vooral in deze periode mocht hij leuke wedstrijden flui ten. „De spannendste en mooiste wedstrijd in TVB-verband was on getwijfeld de beslissingswedstrijd Sportclub Rijssen tegen BZSV, die Rijssen uiteindelijk met 1-0 won en promotie naar de KNVB beteken de. Bij Rijssen speelden toen on dermeer de bekende broers Bolink mee, zij waren wel twee koppen groter dande andere spelers, alleen daardoor al boezemden zij bij de tegenstander ontzag in." KNVB De promotie naar de KNVB voor de Holtenaar liet ook niet lang op zich wachten. „De eerste KNVB- wedstrijd was een regelrechte af knapper. Geen publiek, geen sfeer, niks. Als je topwedstrijden uit de TVB fluitis het altijd druk langs de lijn. Het leek allereerst weinig op een promotie. Maar dit is voor iedere arbiter de zure appel waar hij even doorheen moet." De weg omhoog zette zich in de KNVB ook door. Een kleine terugval in het seizoen '83 bracht hem niet van zijn stuk. De noeste arbeid van Dick Beldman resulteert als een van de weinige scheidsrechters dat hij wordt opgenomen in het hoogste scheidsrechterskorps van het zaterdagvoetbal. Ondanks het feit dat Beldman wel wat gewend is kijkt hij enigszins op tegen die eerste klas. „Behalve de verre reizen, je gaat het hele land door, kijk ik een beetje tegen het randgebeuren aan. Bij een wed strijd als bijvoorbeeld Enter Voor uit tegen Deto weet ik als Holte naar hoe de vlag er bij hangt. Je moet echter ook weten dat Noord- wijk en Katwijk, water en vuur zijn. En dan dat handjes geven van de Bobo's. dat vind ik verschrikke- De duiven van de Bergvliegers vlogen ook het afgelopen weekend weer. De vlucht vanuit Noyon werd gewonnen door E. Venek laas. Ook deze keer werd het geen ge makkelijke vlucht; de wind bleef in het noordoosten zitten en dat le verde 'kopwind' op. In Noyon konden de 233 duiven 's morgens om tien over zeven be ginnen aan de 386 kilometer lange vlucht. Om dertien minuten over één klokte Erik Veneklaas de eerste duif. De uitslag luidde: 1. E. Veneklaas; 2. H. Jansen; 3. (5.11,15,27) G.G. Kwintenberg; 4. (16) H.J. Aaftink; 5. (6,7,8,9,10) G. Egberts. lijk. Ik zal er echter aan moeten wennen dat een eenvoudige boe renzoon het veld opkomt en met neutrale grensrechters een belang rijke wedstrijd in goede banen leidt. De kreet jezelf verkopen aan besturen, pers en spelers, moet ik nog leren." Kaakslag Bang om voor hete vuren op het veld te staan is de Holtenaar in het geheel niet. „In Glanerbrug trap ten supporters bijna door de deur van mijn houten kleedhokje. Vol gens deze aanhangers had ik de thuisclub een geheide strafschop onthouden. Drie jaar geleden ging het iets pittiger. In Daarlerveen kreeg ik een kaakslag toen ik het veld wilde aflopen. Daarlerveen had met 1-0 verloren en degra deerde daardoor naar de vierde klasse van de KNVB. Hoewel ik tussen bestuursleden omringt het veld afging wist er toch iemand mij te slaan. Ik heb ter plekke aan het bestuur door gegeven dat ik hiervan aangifte wilde doen. De politie had echter geen tijd om naar het veld te komen, toen ik daarna zelf naar het politiebureau ben gegaan kreegik daar te horen dat ik er beter van afkon zien. Dat weigerde ik. Ik wou die persoon echt niet stevig laten bloeden, maar wilde wel dat hij even met de neus stevig op de feiten werd gedrukt. Drie dagen later belde de politie mij met de mededeling dat de dader was gepakt. Bleek het ie mand te zijn zonder vaste verblijf plaats, man was helemaal over stuur en zou mij nog bellen. En ja hoor toen de man belde hebben we het incident uitgepraat, hij was er helemaal kapot van." Een zondag derdeklasser en een zaterdag vierde klasser vind ik wel het minste voor een plaats als Holten. Voor Dick Beldman is dit een eind punt in zijn carriere. „Los van het feit dat ik een principiële zater dagfluiter ben. Breng ik de zondag gewoon graag door in huiselijke kring. En al die Bobo's weer, nee geef mij het amateurvoetbal maar. Fluiten in zijn woonplaats doet Dick Beldman niet. Alhoewel hij wel van mening is dat er in Holten op een hoger niveau kan worden gevoetbald. „Een zondag derde klasser en een zaterdag vierde klasser vind ik minimaal voor een dorp als Holten. Maar als bestuur der moet je een trainer wel de tijd geven. Je mag van zo'n man niet gelijk verwachten dat ie het eerste jaar al promotie met de club af dwingt." Ruim twintig jaar geleden was de verhouding tussen sv Holten en Blauw-Wit niet bepaald optimaal, daar is volgens de Blauw-Witman veel verandering in gekomen. „Er is op vel gebied een goede samen werking, bijvoorbeeld het jeugd voetbal, spelmorgens, etc. Ook een mooi voorbeeld is het jaarlijkse straatvoetbaltoemooi." Veel te wensen heeft Dick Beldman niet, alhoewel de wedstrijd fluiten om het Nederlands Kampioenschap zou wel een mooi cadeautje voor hem zijn.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 7