Barbie 1959-1989: 30 jaar succes Vakantiezaken? Twee- en vierwielers tweede thema van markt Goed geregeld bij de Rabobank Rabobank S Meer bank voor je geld f HOLTENS NIEUWSBLAD Bomen en struiken schitterend boek Schaakdiploma's uitgereikt êW Tweede plaats voor SHG LAAT UW STEM MEETELLEN OP 15 JUNI! (Europese verkiezingen) VERKIEZING LEDEN VAN HET EUROPESE PARLEMENT STEMMING STEMMEN BIJ VOLMACHT AANWIJZING STEMLOKALEN SOCIAAL-CULTUREEL PROGRAMMA 1990 Holten leidt verkeerszekere honden op DONDERDAG 8 JUNI 1989 uit de wereldgeschiedenis hebben een ding ge- Alle grote sterren uit de wereldgeschiedenis hebben een ding ge meen. Ze spreken tot ieders verbeelding. Ook Barbie is zo'n feno meen. In 1959 werd ze door Ruth en Elliot Handler in New York geïn troduceerd. In tegensteling tot de gebruikelijke babypop was Barbie een vrouwelijke pop met volwassen maten, sex-appeal en werkzaam als mannequin. Daarmee was ze haar tijd ver vooruit. En hoewel sommige ouders in puriteins Amerika van die tijd tegen waren, werd de introductie een succes want de kinderen wilden een Barbie. Vanaf 1959 zijn er maar liefst 450 miljoen Barbies verkocht. En dit is - van top tot teen gemeten - 3,5 maal de omtrek van de aarde, ledereen kent Barbie, want haar naamsbekendheid grenst aan het ongelooflij ke: 99 procent. Een percentage dat uniek genoemd kan worden. Onlosmakelijk verbonden met Barbie zijn mode en mooie kle ren. Van begin af aan is Barbies garderobe geënt op de ontwer pen van de grote, vooral Franse couturiers. Als een ware trend setter is zij overal op het juiste moment in de juiste gedaante met de juiste make-up, kapsel en kleding. Aan iedere nieuwe Barbie gaan langdurige en grondige onder zoeken vooraf. Op basis waavan de 250 ontwerpers en vormge vers van de afdeling Onderzoek en Ontwikkeling van Mattel, de fabrikant van Barbie, samen met psychologen het op dat moment gewenste type bepalen. Aan elke nieuwe pop wordt circa anderhalf Bomen en struiken is de titel van een schitterend boek dat recent uitkwam bij Zomer Keuning te Ede. Het bevat informatie over ruim 270 soorten bo men en struiken en daarvan zijn ruim 1600 kleurenfoto's in deze uitgave op genomen. Het boek is zo opgezet dat iedereen met behulp van aanwijzin gen kan achterhalen met welke boom jaar gewerkt voordat ze op de markt komt. Ontwerpers en stylisten volgen alle mode-ontwikkelingen nauw keurig, bezoeken interantionale modeshows en creëren de kle ding volgens de laatste mode trends, waardoor Barbie jaar in jaar uit de toonaangevende pop is op modegebied. Fenomeen Anno 1989 geldt zij voor het der tigste aaneenvolgende jaar als vrouwelijk schoonheidsideaal. Haar figuur is perfect: lange slan ke benen met kleine voeten, lan ge armen en een super slanke taille. Dit gecombineerd met haar sexy uierlijk - helderblauwe ogen, mooie blonde, lange ha ren, beminnelijke glimlach en prachtige kleren - spreekt ze tot ieders verbeelding. Daarbij koppelt zij de meest huis- vrouwelijke eigenschappen (ze doet alle boodschappen, staat met zichtbaar plezier in de keuken en gaat naar de kapper) aan een onafhankelijke en opzienbarend veelzijdige persoonlijkheid. In haar jonge leven heeft ze niet al leen een carrière als ballerina en popster achter de rug, maar ze was ook arts. Olympisch kampi oene, stewardess, astronaut en mZJr 3k<_ *37' Links de allereerste Barbie, zoals ze in 1959 op de speelgoedbeurs in New York werd geïntroduceerd 'Rechts Barbie anno 1989. fans is de in Parijs woonachtige Amerikaanse mode- en sierade- nontwerper Billy Boy. Zijn verza meling omvat het onwaarschijlij- ke aantal van 12.000 poppen. Ook Nederland kent sind 1987 een verzamelaarsclub: de Barbie Col lectors Club Benelux in Soest (Postbus 345,3760 AH Soest). Mattel heeft ter gelegenheid van haar dertigste verjaardag de Ne derlandse top-couturiers ge vraagd - in navolging van hun Franse collega's - exclusieve cre aties voor Barbie te ontwerpen. Deze zullen in het najaar als een ode aan Barbie worden gepre senteerd. Niet alleen mode-ont werpers maar ook de leden van de Barbie Club ontwerpen kle ding voor Barbie. De kinderen gaan hun ideeën voor de mooiste Barbie-outfit op papier zetten. De 20 mooiste ontwerpen worden uitgevoerd en tentoongesteld op Barbieland in de Efteling van 1 juli tot en met 27 augustus 1989. Barbie-fans kunnen schrijven naarde BarbieClub, Postbus 275, 4560 AG Hulst. of struik men te doen heeft. Men be- et:n succesvolle zakenvrouw. In al haar verschiijningen is ze al ja ren het idool van miljoenen meis jes over de hele wereld. De her kenning van een tijdsbeeld is ook de kracht van haar bestaan geble ken. De weerspiegeling van de snel wisselende maatschappij gevangen in een pop. gint bijvoorbeeld te zoeken bij de vorm van het blad. Daarvan bepaalt men de kenmerken en zoekt verder in het boek. Meer en meer mogelijkhe den vallen dan af totdat men uiteinde lijk bij de juiste boom of struik terecht komt. Van de bomen en struiken wor den overigens nadere bijzonderhe den gegeven zoals de groeiplaatsen, verspreiding, grootte van de plant en dergelijke. In Zwitserland is dit boek Hgt UIlickB om zijn kwaliteiten uitgereikt aan scholieren van het voortgezet en ho ger onderwijs onder meer met steun van het bedrijfsleven. Wie dit boek in kijkt weet meteen waarom men er in Zwitserland zo weg van is. De foto grafie van de bomen en planten, in clusief de bladeren en dergelijke, is. schitterend, het gebruik eenvoudig en doelmatig. Een boek dat in iedere (school)bibliotheek thuishoort wellicht op de boekenlijst van scholie ren die biologie in hun pakket heb ben. De prijs is slechts f 49,90. Een Ook de volwassenen zijn over de bedrag waarvoor men zelf de 1600 hele wereld in allerlei clubs vere kleurenfoto's niet kan maken. nigd. Een van de grootste Barbie- Over de hele wereld heeft Barbie ontelbare fans, zowel kinderen als volwassenen zijn in vele fan clubs verenigd. Omat Barbie veel brieven ontvangt, besluit Mattel in 1986 de Barbie Club voor Ne derland en België op te richten voor meisjes van 4 tot 12 jaar. De club is een groot succes en telt inmiddels 70.000 leden. In navolging van de geslaagde bloemenmarkt heeft de Holtense Handels Vereniging een tweede thema markt op stapel gezet. Met als thema blij-dat-ik-rij verwacht de Commissie Verkoopbevorde rende Aktiviteiten van de HHV op donderdag 29 juni van 18.00 uur tot 22.00 uur, weer veel mensen naar Holten te halen. De deelnemers zullen dit maal zo veel mogelijk inspelen op het twee en vierwielthema. Met name op de Smidsbelt zullen veel van de gara ge en tweewieler bedrijven zijn te vinden. De Dorpsstraat/Oranje straat wordt vanaf Het Klavier tot Garage Schuppert afgesloten. Voor de muzikale noot zorgen de Deventer Deurdweilers. De HHV komt dit jaar nog met een drietal thema-markten, in septem ber staan de wijnfeesten op het programma, in de herfstvakantie staat nog geen thema vast, terwijl de december-markt in het teken komt van Kerstmis. 't Mossink Voor de week van 10 juni t/m 16 juni 1989 Zaterdag: 9.00-17.00 Mintonette (onder voorbehoud), 19.00-20.00 A. S tukker.. Maandag: 8.10-15.40 scholenge meenschap Holten, 19.00-22.30 badmintonclub Holten. Dinsdag: 8.10-15.40 scholenge meenschap Holten, 16.15-22.30 Mintonette, 22.30-23.45 Blauw-Wit. Woensdag: 8.10-15.40 scholenge meenschap Holten, 18.30-22.30 badmintonclub Holten. Donderdag: 8.10-15.40 scholenge meenschap Holten, 21.00-22.30 s.v. Holten, All Stars. Vrijdag: 8.10-14.50 scholenge meenschap Holten. Aan drieëntwintig kinderen Broekmaat, Ard Hammertink, van verschillende Holtense basis scholen werd, op maandag 29 mei j.l., een schaakdiploma uitgereikt. Dat gebeurde in de 'Schakel', waar ter gelegenheid van dit fees telijk gebeuren, ook veel ouders aanwezig waren. Veertien kinderen kregen het Torendiploma uitgereikt. Dat wa ren van de Haarschool: Roel Dal huizen, Karin Romp, Judith Tie- kink en Kirsten Wennemers. Van de Dorpsschool: Rob Krooshof en Margriet van Rijssen. Van de Schakel: Elsbeth Dul, Gerrianne Kolkman, Hester Stam, Jeroen Visser en Harold Wiel- draayer. Van het Kompas: Christa Bouw huis en Marjan Hospers en van de Kolschool: Bertine Beltman. Voor het Pionnendiploma slaag den Jolanda Beusink en Dennis van de Keuken (Haarschool), Ja cob van Lindenberg en Martijn Nij- kamp (Kompas), Annemarieke Wendy Meerman en Gerrie Pasop (Kolschool). Een prima prestatie leverde ten slotte Reindert Jan Ekker; hij slaagde als enige van de twaalf deelnemers voor het Koningsdi ploma. Competitie TC Holten Het blijft bij 2 kampioensteams dit jaar, na di. dames 3 nu ook zat. mix 1. Bij uw Rabobank regelt u alles in een keer Buitenlands geld Reisverzekeringen Reischeques Eurocheques en Eurochequepas met PIN-code Eurocard/Rabocard Safeloket Hulpverlening in het buitenland Kom tijdig langs, dan gaat u geruster op reis. 'fb Gaardenstraat 32, Holten. Tel, 05483-6 22 55. Ongeveer honderd leerlingen van de Scholen Gemeenschap Holten namen afgelopen zaterdag deel aan de vierscholen ontmoeting in Lochem. Dit toernooi is de jaar lijkse sportieve strijd tussen de Erasmusschool uit Almelo, de Ba taafse Kamp uit Hengelo, de RSG uit Lochem en de SGH uit Holten. De sectie lichamelijke opvoeding van de SHG heeft de selectie van de verschillende teams al vroeg be kend gemaakt om zo getraind mo gelijk deel te nemen. Via de spor ten voetbal, softbal, handbal, hoc key, basketbal en volleybal bereik te de SHG een tweede plaats. De Erasmusschool uit Almelo wist ze S9 met twee punten voor te blijven. Afgelopen zaterdag heeft het zat. mix 1 team (3e klas) bestaande uit W. Speelman, R. Bogers, H. Tutert en P. Gruyters ook de laatste wed strijd gewonnen en zijn kampioen (ook op punten). Zij gaan volgend jaar weer terug naar de 2e klas. Het zo. jeugdteam is het niet gelukt om van Rijssen te winnen (3-5) en dus zal Rijssen volgende week wel kampioen worden. Alle andere teams blijven volgend jaar in de zelfde klasse spelen, behalve mix- 4. Zij gaan van de 5e klas terug naar de 6e klas. Hier volgen de uitslagen van week 22 (zat. 3-6 en zo. 4-6). Uitslagen competitie TC Holten (week 22) Za. 3-6 jeugd 15 jr.: Mix-Goor 2 0-5, jongens-Rijssen 31-4, meisjes-Rijs- sen 2 0-5. 17 jr.: Mix 1-Rijssen 2 0-5, mix 2- Stokpaardje 2 5-0. Za. 3-6 senioren: mix 1-Weusthag 1 3-2, mix 2-Borne RC 2 3-2, mix 3- Weusthag 5 3-2, mix 4-Stokpaardje 11-4. Heren 1-Gr. Driene 2 3-2, heren 2- Salland 3 5-0, heren 3-De Snip 10-5. Zo. 4-6 jeugd: mix-Rijssen 3-5. Inderdaad, op donderdag 15 juni zijn er verkiezingen voor het Euro pees Parlement. Ik roep u op van uw recht gebruik te maken om te bepalen welke 25 politici uit Nederland in het Europa van de 12 sa menwerkende landen, ons gaan vertegenwoordigen. Het Europese Parlement wordt steeds belangrijker omdat het zich steeds meer bezig houdt met zaken die ons leven direct raken. Zo komt nu al 15% van de wetten en regels waar wij ons aan moeten houden uit de Europese gemeenschap. Het Europese Parlement kan op die regels invloed uitoefenen. Het Europese Parlement stelt de begroting vast voor de Europese gemeenschap: meer dan 100 miljard gulden per jaar! Dat geld wordt besteed aan het milieu, landbouwbeleid, subsidies in de agrarische sector, stimuleren van werkgelegenheid in kansvolle ge bieden, ontwikkelingssamenwerking etc. etc. Per 1 jan. 1993 vervallen de grenzen tussen de 12 landen van de E.G. Het Europese Parlement heeft een belangrijke vinger in de pap als het over de gevolgen gaat. Als u wilt dat Nederland een belangrijke rol speelt in het Europese Parlement, dan is het zaak, dat zoveel mogelijk Holtenaren bepalen wie ons daar vertegenwoordigen. Ik roep alle stemgerechtigde Holtenaren op om te gaan stemmen op 15 juni! De burgemeester van Holten, W. L. F. C. van Rappard NIET A» U STEMT OP l£ vfUNI Op donderdag, 15 juni 1989 van des morgens acht (8) uur tot des avonds zeven (7) uur zal de stemming ter verkiezing van de leden van het Europese Parlement plaatshebben. Zoekgeraakte oproepingskaart De oproepingskaarten voor de komende verkiezing zijn bij de kiezers bezorgd. Indien de oproepingskaart is zoekgeraakt kan in het stembureau, waar men zijn stem moet uitbrengen, een duplicaat-oproepings- kaart worden verstrekt. De kiezer moet er rekening mee houden, dat de voorzitter van het stembureau bevoegd is te verlangen dat men zich kan legitimeren. Machtiging door overdracht van de oproepingskaart. De kiezer kan tot en met de dag der stemming zelf een andere kiezer machtigen voor hem/haar te stemmen door zijn/haar oproepings kaart aan die kiezer over te dragen. Een aangewezen gemachtigde moet in hetzelfde stemdistrict staan ingeschreven als de kiezer die de volmacht geeft. De gemachtigde kan de volmachtstem uitsluitend tegelijk met zijn eigen stem in het stemdistrikt waar hij staat ingeschreven, uitbren gen. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde aannemen. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. Nadere inlichtingen worden ter gemeentesecretarie verstrekt. Stembureau I lokaal gemeentehuis. Smidsbelt Stembureau II recreatiezaal bejaardencentrum Dïessenplas, Vrijheidslaan Stembureau III lokaal scholengemeenschap „de Marke", Oranjestraat Stembureau IV= lokaal gebouw „Bethanië", Maatmansweg (Dijkerhoek) Stembureau V lokaal o.s.b. Kolschool, Kozakkenstraat Stembureau VI lokaal o.s.b. Haarschool, Nagelhoutstraat Het stembureau, gevestigd in de recreatiezaal bejaardencentrum Diessenplas aan de Vrijheidslaan is aangepast voor rolstoelgebrui kers. Subsidie-aanvragen voor sociaal-culturele aktiviteiten in 1990 moe ten uiterlijk 1 september 1989 bij het college van burgemeester en wethouders ingediend worden. Na deze datum ingediende aanvra gen worden niet in behandeling genomen. Aan verenigingen/in stellingen die het afgelopen jaar volgens het Sociaal-Cultureel Programma subsidie ontvingen is reeds een aanvraagformulier toegezonden. Formulieren zijn verkrijgbaar op de afdeling W.O.P. (Welzijn) van het gemeentehuis. De Hollandse Herder Vereniging afdeling Holten houdt zaterdag als eerste in Nederland een VZH- examen, een verkeerszekere hond. Veel honden gedragen zich thuis of in de vrije natuur goed, in de verkeersdrukte kunnen het soms heel andere honden worden. De HHV Holten is al geruime tijd mét een stel honden bezig om deze beesten ook in het verkeer een ze kere factor te laten zijn. Het examen begint om 09.00 uur en is opgesplitst in twee gedeelten. Op het terrein van de I Jsbaan start de groep onder leiding van enkele landelijke gecommiteerden met de luister en gehoorzaamheidsproe- ven. De geslaagden gaan dan door naar het tweede gedeelte en begin nen omstreeks 11.00 uur aan het laatste gedelte van de test.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 5