IW "Je raakt onder de gelijk indruk Zwijnentoernooi doet traditie eer aan Tiende wielervierdagse van Wielervereniging Holten r Terrein in voordeel van Holtenaren Molenbelt en hockeyclub goede relatie HOLTENS NIEUWSBLAD Hans Bekkernens biljartkampioen Clubcross mac De Holterberg Triathlon bindmiddel voor Holtense sportvereniging Handbalseizoen in laatste fase Twintig elftallen straatvoetbal Prijzen voor Bergruitertjes en Bergruiters VW Eerste Holtense tenniskampioen DONDERDAG 1 JUNI 1989 Het afgelopen weekend was het op een na laatste speelweekend van het lopende veldseizoen. Een weekend met het nodige succes! Op zaterdag werd het meisjes A 1 team het tweede Holtense team dat op het veld kampioen werd. In een directe ontmoeting met de nummer 2 werd met 13-12 gewon nen, zodat de kampioensvlag ge hesen kon worden. Met deze winst was A1 het 2e team dat evenals de Welpen zowel in de zaal als op het veld kampioen werd. Meisjes A 2 speelde uit tegen V. K. en verloor in een „stevige" wed strijd met 8-3. De jongens adspi- ranten verlorenkiit van ASVD met 19-10. Toernooi Op zondag namen de dames senio ren, - junioren en meisjes adspi- ranten deel aan een toernooi van H.V. Heerenveen. De dames senio ren verloren van Tyfoon, maar wonnen van resp. Heerenveen, Groningen, D.F.S. Daardoor werd een 2e plaats gepakt. De dames ju nioren waren zwaarder ingedeeld en wisten uit 7 teams, met 3 pun ten een gedeelde 5/6 plaats te ha len. De A-adspiranten deden het pri ma. Zij speelden een volledige competitie tegen V.K.H., Jupiter Programma Het clubkampioenschap van MAC 'De Holterberg' vond afgelo pen zaterdag plaats. De wedstrij den werden verreden onder zo merse omstandigheden: de orga nisatie wist het stofprobleem bin nen de perken te houden door flink gebruik te maken van de re geninstallatie. Aan de wedstrijden deden zo'n vijfendertig rijders mee in de ver schillende klassen. De uitslagen zijn als volgt: 80 cc kleine wielen: 1. Arwald Nijland, 2. Henri Klumper. 80 cc grote wielen: 1Herben Mis- kotte, 2. Allan van Dijk. 125 cc: 1. Ramon Haverkate, 2. Oscar Hoogers, 3. Marco Elting. 250 - 500 cc: 1. Herman ter Beest, 2. Joh. Maassen van der Brink, 3. Henk Stevens. Enduro: 1. Bert ter Haar, 2. Jan Bak. De volgende Open-beker club cross wordt verreden op woens dagavond 7 juni op de Imhof. De inschrijving is open vanaf 18.00 uur; de trainingen beginnen om 18.30 uur. SportBin Holen i%z itjiA o De zes bekerwinnaars na een geslaagd, en sportief toernooi '89. Hans Bekkernens is dit jaar biljartkampioen van Holten geworden. De finalerondes van het Holtens kampioenschap biljarten werden vori ge week afgewerkt. De grote finalewedstrijden vonden vrijdagavond plaats en werden ge houden in café Kalfsterman. Hier wist Hans Bekkernens van biljartvere niging 't Klavier in een uiterst spannend duel, waarbij pas op 't laatste moment de beslissing viel, zijn clubgenoot J. Koning te verslaan. Hans Bekkernens eindigde op de eerste plaats, J. Koning werd tweede en de derde plaats was voor J. Aal tink van biljartvereniging Kalfsterman. Willem van Brussel van biljartvereniging Jansen legde beslag op de vierde plaats; deze kleine finale werd maandagavond gehouden in bil jartzaal 'Vlishoek' bij pension Beumer. De heren J. Arfman en J. Gjalte- ma, beiden van de biljartvereniging Kalfsterman, werden respectievelijk vijfde en zesde. Een Holtenaar die zelf geen triathlon beoefent, maar toch heel wat van triathlon weet. We hebben het dan over Dinant Veneman, organisa tor van meerdere Holtense triathlons. "Drie jaar geleden werd ik opge beld door Jan Nikkels, één van de commentatoren, en die vroeg of ik, achter op de motor verslag wilde doen van het verloop van de triathlon. dat iets meer worden, maar hoe veel is nog niet duidelijk. We zit ten nog met een onopgevuld gat in de begroting. Maar is er een spon sor die meer geld neer wil tellen, En dat was mijn eerste echte contact met de triathlon. Je raakt wel dan keren we ook meer uit aan gelijk onder de indruk van zo'n evenement", aldus Veneman. en Heerenveen. Holten won 5 keer en speelde 1 maal gelijk en werd daardoor eerste. Komend weekend wordt het sei zoen afgesloten met het jaarlijkse Gerda Schuitert Toernooi. Nadat Holten dit succesvolle evenement vorig jaar voor de 2e keer organi seerde is het nu de beurt aan V. K. uit Twello. Alle jeugdteams doen mee. competitie: za 3-6: A 1 uit tegen SDOL om 11.00. Vertrek 10.00. JA 1 thuis tegen Swift '64 om 12.00. Gerda Schuitert Toernooi in Twel lo. Ochtendprogramma voor adspira- nen A 1; A 2 en JA 1. Vertrek om 8.30 vanaf de sporthal. Einde 13.00 uur. Middagprogramma voor B-adspi- ranten, Welpen en Mini's. Vertrek 12.30 vanaf de sporthal. Einde 16.30 uur.. Aan het straatvoetbaltoernooi, dat zaterdag 3 juni gehouden wordt, doen maar liefst twintig teams mee. De wedstrijden worden als volgt gespeeld: 8.30 uur: 1. Landeweerd 1 - Lan- deweerd 2; 2. Dorpsstraat - Lich tenberg; 3. Look - Schoutenstraat; 4. Canadastraat - Hoffestraat. 9.11 uur: 1. Borkeld - Noorden bergstraat; 2. Espelo - Industrie straat; 3. Lageweg - Dijkerhoek 4. Holterbroek - Beuseberg. 9.52 uur: 1. Landeweerd 1 - Kol- weg; 2. Dorpsstraat - Gaarden- straat; 3. Look - Kollingserf; 4. Ca nadastraat - Vixseboxsestraat. 10.33 uur:l. Landeweerd 2 - Bor keld; 2. Lichtenberg - Espelo; 3. Schoutenstraat - Lageweg; 4. Hof festraat - Holterbroek. 11.24 uur: 1. Noordenbergstraat - Kolweg; 2. In dustriestraat - Gaardenstraat; 3. Dijkerhoek - Kollingserf; 4. Beuse berg - Vixseboxsestraat: 12.05 uur: 1. Landeweerd 1 - Bor keld; 2. Dorpsstraat - Espelo; 3. Look - Lageweg; 4. Canadastraat - Holterbroek. In Holten werd vijf jaar geleden de eerste triathlonwedstrijd ge houden, die georganiseerd werd door de Stichting Triathlon Hol ten. Actief in de organisatie waren en zijn de Wielervereniging en de Atletiekvereniging Holten. "Op de dag zelf hebben we ook veel steun van de MAC, de zwemclub en de postduivenvereniging", vertelt Di nant, "je vraagt je nu natuurlijk af wat postduivenhouders te maken hebben met de triathlon? Deze mensen klokken de tijden van de deelnemers, ingeval de computer het opgeeft". Er zijn helpende handen genoeg voor het organiseren van de jaar lijkse triathlon; en die hulp is ook hard nodig. "Met het organiseren van die ene dag ben je het hele jaar bezig. Er moet gezorgd worden voor sponsors en materialen. Vorig jaar zijn er bijvoorbeeld zeshon derd dranghekken en is er twee- Enkele leden van de Bergruiter tjes namen afgelopen zaterdag deel aan een concours dat georga niseerd werd door de ponyclub Deventer '85. Tijdens dit concours werden de volgende resultaten behaald: Ll.dress.: een derde prijs voor Gerrie van Lies met Major Tom (120 punten). L2.dress.: een tweede prijs voor Henri Stegeman met Gipsy (125 punten). B. springen: een tweede prijs voor Ilse Wenink met Daisy. L. springen: een derde prijs voor Gusta Bouwhuis met Wendy. Sander Mulder deed mee aan het door de ponyclub Reggeruiters ge organiseerde concours in Goor. Af gelopen zondag behaalde hij daar met Nizzam een eerste prijs in de Ll.dressuur(131 punten). Een aantal Bergruiters nam af gelopen zaterdag met succes deel aan het concours te Markelo. In de afdeling springen klasse Z behaalde Rikus Bronsvoort met Zephyr de derde prijs. Erna Willemink, eveneens met Zephyr, kwam uit in de klasse L2 dressuur en werd eerste met 129 punten. Een tweede prijs 127 punten) behaalde Greta van der Duin met Utah, in de afdeling B dressuur. Melanie Huiskamp met Finé Painting deed mee aan een con cours in Ambt Delden en werd daar zevende in de klasse B sprin gen. honderd meter herashekwerk ge plaatst. Je moet eerst die hekken organiseren, die moeten dan op de plaats van bestemming komen en daar moeten dan mensen zijn die die hekken plaatsen. En dat is nog maar één puntje waar al flink wat werk in gaat zitten". Vrijwilligers Daarnaast moet het parcours af gezet worden. Het fïetsparcours wordt verreden op de Borkeld en moet autovrij gehouden worden. "Vooral kort voor het evenement zijn we druk. De rood-witte hek ken om het parcours mee af te zet ten, moeten geplaatst worden. De vlaggen en reklamespandoeken moeten opgehangen worden. Er zijn mensen, die een week vrij ne men of een snipperdag nemen om hieraan mee te kunnen helpen. Zonder al die vrijwilligers ben je nergens". Voorafgaand aan de triathlon wordt een bijeenkomst gehouden met de mensen van onder andere de verschillende verenigingen. "Een werkbespreking waarop de grote lijnen uitgezet worden; vori ge week donderdag is er ook één geweest. We proberen dan tot een grove taakverdeling te komen voor de komende triathlon". En die tri athlon wordt georganiseerd op 19 augustus: de tweede Holtense Su per Prestige, een kwarttriathlon. Daarnaast worden deze dag de kwart en de achtste recreatieve tri athlon afgewerkt. "In het recreatie ve gedeelte zit het Holtens kam pioenschap voor dames en heren verweven", vertelt Dinant Vene man. De Holtense S.P. is een zwem- badtriathlon. Meestal wordt in open water gezwommen, maar in Holten zwemt men in het Twen- haarsveld. "Een voordeel is dat de tijden sneller zijn. Het nadeel is dat je moet werken met startgroepen: om het half uur starten er vieren veertig triathleten, in het water, prijzengeld". Aan de Holtense triathlon kun nen maximaal vierhonderd triath leten deelnemen. "De triathlon is altijd vol bij ons. We werken zelfs met een wachtlijst", vertelt Vene man. Volgens Veneman is het wel haast zeker dat in de toekomst de Holtense triathlonwedstrijden voor in het seizoen gehouden gaan worden en nog vöör de grote va kantie plaats zullen vinden. "Holten zou graag een Triathlon Top Circuitwedstrijd of een Neder lands Kampioenschap organise ren. Qua organisatie zijn we daar klaar voor", meent Veneman. En kele van de T.T.C.-wedstrijden worden aangewezen als kwalifica tiewedstrijden voor het Neder lands en Europees kampioen schap. "Maar voor die wedstrijden heb je open water nodig. En wel licht kunnen we daar volgend jaar over beschikken en kan het zwe- monderdeel gehouden worden in de Domeiaar". Naast het open water is voor een T.T.C.-wedstrijd geld nodig. "Als organisatie zul er voor moeten zor gen het financiële plaatje rond te krijgen. Je zit dan met een prijzen geld dat vele malen hoger ligt dan dat van de wedstrijden die nu ge houden worden. Want dan komen ook de toppers naar Holten". Dinant Veneman: gen komen." 'Ik denk dat het goed is dat we elk jaar wat nieuws te- Sponsors Veneman denkt dat het in dat geval voor landelijke en regionale sponsors makkelijker is om over de brug te komen, omdat aan zo'n wedstrijd veel meer publiciteit vastzit. "We hopen dat dat lukt. Lukt het het volgend jaar niet, dan is het misschien het jaar daarop moge lijk een stapje hogerop te doen. We hopen daarbij wel medewerking te krijgen van bedrijven en verenigin gen". En na een Top Circuit zou men ook best een Nederlands Kam pioenschap willen organiseren met de rug tegen de muur. En dat waarbij in het parcours de Holter- gaat er streng aan toe, daar zorgt berg wordt opgenomen. Veneman: Arie Ongena wel voor". Ik denk dat het goed is dat we elk Na het zwemmen fietsen de deel- jaar wat nieuws tegenkomen. Dan nemers vier rondjes op de Borkeld krijg je niet dat routinematige en waarna een lus naar het dorp ge- blijft elk jaar een uitdaging". maakt wordt. Het laatste onder- deel (het lopen) dienen de triathle ten in het centrum van het dorp af te leggen. De finishlijn van de komende tri athlon ligt voor het eerst in het centrum van het dorp. Dat houdt in dat die dag vanaf half twee een groot deel van het centrum afge sloten is. Het di. dames 3 team wat 6e klas speelde en bestond uit J. v.d. Meu- Ien, I. Jongman, L. Driessen en B. Kraay hebben ook de laatste wed strijd gewonnen en zijn kampioen (ook op punten). Zij gaan volgend jaar 5e klas spelen. Voor de dins dag t/m vrijdag is nu de competi tie afgelopen. De zaterdagteams spelen a.s. za terdag hun laatste wedstrijden en het zo. jeugdteam moet nog 2x spe len. Het za.mix 1 en zo.jeugd heben weer gewonnen en maken een hele goede kans om kampioen te wor den. Het za.mix 2 team heeft nu voor de le keer verloren en wel met 5-0 van Hasselo, hun kans is nu heel klein geworden: ze moeten a.s. zaterdag met 2 pnt meer winnen dan Hasse lo, anders is Hasselo kampioen. Hier volgen de uitslagen van week 21 (di. 23-5 t/m zo. 28-5): Uitslagen competitie TC Holten (week 21) Di. 23-5 dames 1-P. Braband 2 1-4, dames 2-Smash Bil 5-0, dames 3- Veldmaat 4 5-0, kamp., dames 4- MTV21.-4. Wo. 24-5 jeugd mix 1-Dev. LTC 1 0- 5, mix 2-Mossendam 2 3-2, meisjes- .Schapekolk 13-2. Do. 25-5 dames 1-Mossendam 2-3, dames 2-Haaksbergen 2 3-2. Vr. 26-5 heren-Wegdam 1^4. Za. 27-5 jeugd 15 jr. mix-Wijhe 2 0-5, jongens-Schapekolk 2 3-2, meisjes- Schapekolk 2 0-5, 17 jr. mix 1- Colmschate 0-5, mix 2-Topspin- ners 5-0. Za. 27-5 senioren mix 1-Colmscha- te 1 4-1, mix 2-Hasselo 1 0-5, mix 3- Delden 3 4-1, mix 4-Goor 3 2-3. He ren 1-Rijssen 3 3-2, Heren 2-Drij- vers 4 3-2, Heren 3-MTV 2 1-4. Zo. 28-5 jeugd mix-Haaksbergen 2 8-0. Evenals de overige 6000 deelne mers hadden de Holtense atleten veel problemen van de hitte tij dens de Van Berg tot Bergloop die afgelopen weekeind van Wagenin- gen naar Rhenen en terug liep. De jeugdestafetteploeg met wist zich naar een zesde plaats te lopen, de iets ouderen moesten het met een achtste plaats doen. Echt suc cesvol waren de de dames Anne- marie en Miranda Janssen die het onderdeel de duoloop winnend af sloten. Oldtimer Gerard Beldman liep de 35 kilometer zeer bekeken. In de verzengende hitte sprong hij het eerste gedelte van de race voor zichtig met zijn krachten om, de tweede helft was de taaie Holte- naar slechts door een loper te stui ten. Via een geweldige tweede plaats drukte hij zijn stempel op de wedstrijd. Het heuvelachtige ter rein rondom Wageningen was dan ook zondermeer op het lijf van de meeste Holtenaren geschreven. Prijzengeld Wat het prijzengeld van de Su per Prestige betreft loopt, volgens Veneman, Holten niet voorop. "We kennen een minimum prijzenpak ket. Vorig jaar kreeg de winnaar driehonderd gulden. Dit jaar zal Burgemeester Ridder van Rappard opende afgelopen weekeinde op 't Sportdal het Zwijnentoernooi. Veertien hockeyteams streden om de Holtense Zwijnentitel. Onder een prachtig zonnetje lieten teams uit onder andere Soest, Bleiswijk, Hengelo, Wageningen, Deventer en Lo- chem leuk hockey zien. Het derde lustrumtoernooi eindigde in een over winning voor het team uit Hengelo. Vele van de hockeyers waren on- Ook het zwijn aan het spit was dit dergebrachtbij gastgezinnen, voor jaar weer in ere hersteld, met mu- een van de teams die bestond uit ziek van de Solliciters zat de stem- oud-Holtenaren betekende dit een ming er al vroeg in. Overdag speel- vrolijk weerzien met bekenden, de het straatorkest de Jigger Big- De Wielervereniging Holten organiseert voor de tiende keer de avond- fietsvierdaagse.De eerste fietsavond wordt gehouden op dinsdag 6 juni. Andere fietsavonden zijn donderdag 8 juni, maandag 12 juni en woens dag 14 juni. De laatste route wordt verreden op vrijdag 16 juni. De deelnemers starten 's avonds bij sporthal 't Mossink, tussen halfzeven en half acht. Het inschrijfgeld bedraagt f. 5,r (zonder herinnering) en f. 8,50 (met herinnering). De afstand bedraagt per avond zo'n twintig tot vijfentwintig kilo meter. Zoals hierboven vermeld worden deze keer de tochten verspreid over een periode van twee weken. Dit op verzoek van een aantal trou we vierdaagse fietsers. Het voor deel van de spreiding is dat de deel nemers niet een week lang prak tisch elke avond gebonden zijn en bovendien is nu de inspanning over een langere periode verdeeld. De fietsvierdaagse vergt overigens geen extreme krachtsinspanning: alle 'cols' die in Holten en omge ving rijkelijk aanwezig zijn, laat men links of rechts liggen.... Vrijdag 16 juni worden de herin neringen uitgereikt in sporthal 't Mossink. Burgemeester W.L.F.C. van Rappard overhandigt deze aan de oudste en jongste fietsende deelnemers. Om in aanmerking te komen voor de herinnering die nen de deelnemers vier van de vijf tochten uit te rijden. In het kader van het lustrum wordt ook nog een speciale prijs uitge reikt. Een bijzonder diploma krijgen de deelnemers die én aan de fietsvier daagse én aan de zwemvierdaagse deelnemen. Op deze manier willen de Wielervereniging Holten en de Zwemclub Twenhaarsveld het 'gfe- zond bewegen' stimuleren. De organisatie van de avondfiets- vierdaagse wordt mede mogelijk gemaakt door een aantal Holtense bedrijven. Zo staat de firma Stam de fietser bij iedere tocht met raad en daad terzijde. Versnaperingen of verfrissingen worden aangebo den door Albert Heyn-Wansink (dinsdag 6 juni), café-restaurant Vosman (donderdag 3 juni), fa. Dikkers-C1000 (maandag 12 juni), Nijkamp (woensdag 14 juni) en de familie Keulen (vrijdag 16 juni). Verder maakten de firma Kalfster man en De Biester de verspreiding mogelijk van een informatie-fol der. ger Band. Dit orkest presteerde het zelfs om tijdens de laatste wed strijd, toen er geen titels meer op het spel stonden, onder applaus van spelers en publiek een polonai se op het veld te houden. Molenbelt De Holtense Berghoreca, Hoog Holten, 't Losse Hoes en Hotel Hol terberg, liet zich eveneens van zijn beste kant zien door onder meer overnachtingen tegen een aantrekkelijke prijs te verzorgen. 'tLosse Hoes had nog een extraatje in petto door na afloop een 90 kilo zware ijsplateau aan de spelers aan te bieden. Komend wekeinde is de beurt aan de A-junioren. Dit jaarlijkse Baggers en Keilers toer nooi heeft eveneens een goede naam in de regio en hoopt onder een even pretige sfeer gespeeld te worden. Vooraf aan dit toernooi bieden de buren, serviceflat de Molenbelt een bokaal aan het jeugdteam m het hoogste gemiddelde doelp ten aan. De eertse maal krijge: jongens B deze bokaal overh digd. De Molenbelt en Hockeyclu Holten onderstrepen hier de goede verstandhouding mee zoals die tussen twee buren dient te zijn.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 7