Holtens Mannenkoor viert eerste jubileum Dijkerhoekse feesten Rekening informatie die aftekent met tijdverlies. I Rabobank H0I.TENS NIEUWSBLAD Acties brengen kledingfonds naar 18500 gulden Gezinsdienst in Bethanië Saamhorigheid Onderneem 't met de Rabobank. Conciliair Proces in Rijssen DONDERDAG 1 JUNI 1989 TELEX MAGNEETBAND. Begin mei de koorleden Dikkers en Heemskerk een bezoek aan het wereldver maarde koor Gusla in Sofia. Dit koor was reesds twee maal op bezoek in Holten waar het zeer succesvolle optredens afsloot. Voorzit ter Milotinov van Gusla denkt nog steeds met veel genoegen terug aan de be zoeken in Holten en de ont vangst door Burgemeester en Wethouders. Trots toon de hij het Twentse gevelte- kenmet de woorden "Vom Herrn Bürgemeister" gekre gen en of de heren maar even de groeten willen overbrengen aan de Holten- se bevolking en de burge meester met name. De heren Dikkers en Hems- kerk kregen de unieke gele genheid om een repetitie van het koor bij te wonen. Samen met Gusla zongen ze het Rodna Pessem, wat de verbroederende betekenis kent, het lied verbindt ons door de tijden heen. Het Holtens Mannenkoor her dacht dinsdag 23 mei in gezel schap van hun dames het twaalf en een half jarig bestaan. Het was tevens de dag dat dirigent Bert van Jaarveld de dirigentstok voor het koor oppakte. Hij werd dan ook stevig in de bloemetjes gezet. Voor de aanwezige dames gaf hij een uiteenzetting over de soort muziek en de vorderingen van het Holtens Mannenkoor. Het koor heeft verschillende stijlen muziek Een gezinsdienst heeft plaats op 4 juni in Bethanië. De dienst wordt voorgegaan door ds. Visser. Tij dens deze dienst nemen de oudste zondasgschoolkinderen afscheid. De dienst begint om 19.30 uur en na afloop is er koffie of een fris drankje. Het geplande Heilig Avondmaal is nu verschoven naar 25 juni. op zijn repertoir staan. Zo zingt het koor kerkmuziek van 1600 tot he den alswel een niet kerkelijk ge deelte wat bestaat uit opera en operettemuziek, cantates, negro spirituals en volksliedjes in meer dere talen. Door de bijzondere klankkleur van het koor heeft met name het a capella een zeer bijzon dere charme. Voorzitter Grootewal somde en kele activiteiten van het mannen koor op, waarin hij de saamhorig heid en de grote inzet prees. Met veel genoegen maakte hij de eindstand op van de onlangs ge houden donateursactie. Maar liefst 640 donateurs brachten 5658 gulden in kas. De opbrengst van de bloemenactie bedroeg nog eens 1654 gulden, waarmee het totaal van het kledingfonds opliep tot ruim 18500 gulden. Binnenkort zul len de heren dan ook overgaan tot de aanschaf van nieuwe kleding. Vooralsnog staat de medewerking aan het optreden van de Joegosla vische folkloristische groep op 1 september in de Kandelaar op de eerste plaats, voorzitter Grootewal stak echter niet onder stoelen en banken dat een radio- of televisie optreden hoog op het verlanglijstje staat. Dirigent Van Jaarsveld had voor de heren een verrassing in petto, samen met de vrouwen brachten zij de heren een gelegenheids sere nade, onder de titel leve het man nenkoor. Aangezien de Holtense midden stand enkele artikelen ter beschik king had gesteld werd de avond af gesloten met een gratis verloting voor de meegekomen dames. De Dijkerhoekse Zomerfeesten zijn in aantocht! Op zaterdag 3 juni en zondag 4 juni wordt het weer heel gezellig in Dijkerhoek. Tijdens het feestweekend worden allerlei aktiviteiten gehouden, die allemaal plaatsvinden om en in café-restaurant Kerkemeyer- plaat. Voldoende parkeergelegen heid is daar aanwezig. Zaterdags wordt een internatio naal voetbaltoernooi gehouden waaraan verschillende clubs deel nemen, onder andere uit Duits land. Het toernooi begint om elf uur 's morgens. Voor de zaterdagmiddag is een klootschiettoernooi georgani seerd, waaraan iedereen mee kan doen. De deelnemers worden inge deeld in verschillende klassen. Tot half twee kunnen de deelnemers zich in laten schrijven. De jeugd van vier tot twaalf jaar staat, ook op zaterdagmiddag, een verrassing te wachten, en daarmee in verband is het gewenst de kinde ren buitenkleding aan te trekken. De jeugd die aan deze middag mee wil doen, kan zich opgeven bij J. Bats, telefoon 05457 - 71524. De middag begint om half twee en deelname kost f. 2,50 per persoon. De zaterdag wordt afgesloten met een groot zomerbal, waaraan de 'Bright Eyes' meewerken. De festiviteiten op zondag 4 juni beginnen met een fruhschoppen, dat om elf uur 's morgens begint. Zondagsmiddags begint de streek- achtkamp: de teams uit Ruurlo, Haarlo, Noordijk, Geesteren, Gel- selaar, Barchem, Borculo en Dijk erhoek binden van half twee met elkaar de strijd aan om de beker. Bij de achtkampspelen wordt ui teraard veel gebruik gemaakt van water en er is een rode-draadspel. Voor en tijdens de evenementen worden door de bestuursleden lo ten verkocht, om met de opbrengst daarvan het financiële plaatje rond te krijgen. De loterij kent leu ke prijzen: de eerste prijs bestaat uit een weekend Parijs, de tweede prijs is een radiocassette, de derde prijs een diepvriesklaar half var ken, enz.. Zondagsmiddags om vijf uur vindt de trekking plaats. Op welke wijze u uw administratie ook hebt opgezet, het verwerken van betalingen en ont vangsten kost vaak tijd en dus geld. De Rabobank heeft voor elke ondernemer een passend antwoord op deze problematiek. Variërend van rekeningoverzichten tot en met elektronische rekeninginformatie. Wanneer u uw administratie hebt geautomatiseerd, kunt u vanaf nu profiteren van een gloednieuwe mogelijkheid, de zogeheten elektronische rekeninginformatie. Via diskette of magneetbanden heeft u snel een nauwkeurig overzicht van uw betalingen en ontvangsten. De voordelen: een betere debiteurenbewaking, besparing van tijd en moeite en een kleinere kans op fouten doordat alle informatie rechtstreeks in uw systeem kan worden gebracht. Kortom: u bent sneller en beter geïnformeerd over wat erin uw bedrijf omgaat. Wilt u nadere informatie? Elke Rabobank kan u er meer over vertellen. Op zaterdag 3 juni zal in Rijssen een kerkendag plaatsvinden rond de thema's Gerechtigheid, Vrede en Heelheid van de Schepping. Deze kerkendag wordt georgani seerd door de Stuurgroep Conci liair Proces Rijssen, waarin deel nemen de Gereformeerde Kerk, de Hervormde Gemeente Open Hof en de Rooms Katholieke St. Dio- nysius-parochie. De dag wordt geopend om 11.00 uur in de Geref. Ontmoetingskerk; vervolgens wordt op drie verschil lende locaties op velerlei vrij ze aan dacht besteed aan de drie thema's. In de Ontmoetingskerk komt „Vre de" aan de orde, in de Open Hof (Boomkamp) „Gerechtigheid" en in het parochieel centrum 't Honk (Rozengaarde) de „Heelheid van de schepping". Er zijn allerlei acti viteiten waaruit de bezoekers een keus kunnen maken. Er is een infomarkt met stands van o.a. Kerk en Vrede, DDR-commis- sie, Amnesty International, de We reldwinkel uit Nij verdal, Federatie Natuur en Milieu Overijssel en het Wereldnatuurfonds. Daarnaast: video's, discussiespelen, creatief bezig zijn, informatiestands èn een apart kinderprogramma. De dag wordt afgesloten met een gezamenlijke viering in de r.k. kerk aan de Rozengaarde om 16.00 uur. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffin gen e.d. 1. Verleende bouwvergunningen: - aan M. J. van Beek voor het vergroten van de woning Liezen- weg 18; - aan W. H. Marsman voor het vergroten van een rundveestal bij Schapendijk 3; - aan maatschap J. en M. Oolbekkink voor het vergroten mestopslag en veestal Bijgeskesdijk 34; - aan F. T. Redeker voor bouw carport bij Oude Diepenveenseweg 7; - aan J. A. Wechstapel voor veranderen gevel woning en bouw mestopslagkelder Oude Deventerweg 49; - aan B. J. Boode voor bouw jongveestalling bij Okkenbroekse- weg 4; - aan H. J. A. Brands voor bouw pergola-veranda bij Oranje straat 38; - aan H. Rietberg voor bouw afleveringsstal bij Broekweg 24; - aan Roosdom-Tijhuis voor bouw bijkeuken Kieftenbelt 24; - aan F. Bouwman voor uitbreiding woning Noordenbergstraat 13; - aan H. van Beek voor uitbreiding woning Markepad 1; 2. aan Wielervereniging Holten toestemming verleend t.b.v. avond- fietsvierdaagse; 3. aan de Bergrijders toestemming verleend t.b.v. jaarlijkse koetsenrit; 4. aan Z.P.C. Twenhaarsveld vergunning verleend t.b.v. een verloting; 5. aan Cie Koningsschieten Holten vergunning verleend t.b.v. schiet wedstrijd. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventu ele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentese cretarie. Spreekuur burgemeester De burgemeester is verhinderd op maandag 5 juni a.s. spreekuur te houden. Openbare commissievergaderingen De commissie voor ruimtelijke ordening en woningbouwzaken verga dert op woensdag 7 juni 1989 om 15.15 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a. - beschikbaarstellen krediet t.b.v. kosten bestemmingsplannen. De commissie onderwijs vergadert op woensdag 7 juni 1989 om 16.00 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - advies inzake het beschikbaar stellen van een krediet voor diverse aanschaffingen t.b.v. openbare basisscholen. De commissie gemeentewerken vergadert op maandag 5 juni 1989 om 15.30 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - vervanging vrachtauto gemeentewerken; - renovatie sportvloeren; - wegaanpassingen c.q. onderhoudswerken aan de Larenseweg; - verkoop percelen bouwgrond in het plan „De Beuseberg"; - vernieuwen dakbedekking o.s.b. Haarschool; - huurverhoging per 1 juli 1989 van gemeentepanden. De commissie financiën vergadert op dinsdag 6 juni 1989 om 16.30 uur in het.gemeentehuis De agenda vermeldt o.a.: - krediet voor het uitvoeren van stedebouwkundige werkzaamheden t.b.v. bestemmingsplannen; - krediet voor diverse aanschaffingen t.b.v. openbare basisscholen; - krediet voor vernieuwing dakbedekking o.s.b. Haarschool; - krediet voor renovatie sportvloeren; - krediet voor aankoop vrachtauto voor gemeentewerken; - krediet voor aanpassing c.q. onderhoudswerkzaamheden aan de Larenseweg. Uitoefening van het kiesrecht door personen die in dienstbetrekking zijn De burgemeester van Holten herinnert in verband met de op 15 juni 1989 te houden verkiezing van de leden van het Europees parlement aan de onderstaande bepalingen van de kieswet. 1. Volgens artikel L 10 der kieswet is iedere werkgever verplicht te zorgen, dat iedere stemgerechtigde werknemer, die bij hem in dienstbetrekking is, gelegenheid ontvangt om aan de verkiezingen deel te nemen, voor zover hij dat niet buiten zijn werkuren kan doen. Deze verplichting geldt niet ten aanzien van de werknemers, die bin nen de voor de stemming bepaalde tijd geen dienst verrichten in een gemeente, waar zij aan de stemming kunnen deelnemen, of in een aangrenzende gemeente. Indien laatstgenoemde werknemers even wel, om aan de stemming deel te nemen, niet langer dan twee achtereenvolgende uren behoeven te verzuimen geldt vorenge noemde verplichting van de werkgever wèl. 2. Op grond van artikel X 9 der kieswet wordt de werkgever die de hier boven vermelde, hem opgelegde verplichting niet nakomt, gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van de tweede categorie. Plaats en datum: Holten, 30 mei 1989 De burgemeester voornoemd W. L. F. C. van Rappard Europese verkiezingen Oproepingskaarten De oproepingskaarten voor de verkiezing van de leden van het Europees parlement zijn ter post bezorgd. Wanneer men gerechtigd is om aan de verkiezing deel te nemen en nog geen oproepingskaart heeft ontvangen dient men kontakt op te nemen met de gemeentesecretarie van Holten, afdeling Algemene Zaken. (tel. 6 16 66). Kiesgerechtigden zijn zij die ingezetenen zijn van Holten, op de dag van kandidaatstelling 3 mei 1989) de leeftijd van 18 jaar hebben bereikt en zijn opgenomen in het bevolkingsregister van Holten. Tijdelijke afsluiting gedeelte Larenseweg In verband met het verruimen van de riolering langs de Larenseweg is het gedeelte van deze weg vanaf de Aaltinksweg tot aan de Kon. Wilhel- minastraat gedurende enkele weken voor alle doorgaande verkeer afgesloten. Het plaatselijk verkeer wordt daarbij omgeleid via de Aal tinksweg en de Kon. Wiihelminastraat. Uiteraard blijven de percelen gelegen aan het betreffende gedeelte van de Larenswweg o.a. garage Baltes zoveel mogelijk bereikbaar. Ook de woonwijk de Beuseberg blijft bereikbaar via de Larenseweg. Wij verzoeken u van het bovenstaande goede nota te nemen en hiermede rekening te houden. Commissie voor woonruimtezaken De eerstvolgende zitting van de commissie voor woonruimtezaken vindt plaats op maandag 5 juni 1989 van 19.30 uur- 20.30 uur in het gemeentehuis (ingang Kerkstraat). Afsluiting zandwegen Holterberg Gedeputeerde Staten van Overijssel zijn voornemens met toepassing van artikel 137 R.V.V. (Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens) de volgende zandwegen op de Holterberg tijdelijkte sluiten voor gemotori seerd verkeer. Plaggeweg, tussen Helhuizerweg en Toeristenweg en tussen Sprokkelweg en Lichtenbergerweg; Hazenpad; Panoramaweg; Heksenweg; Oude Hellendoornseweg, tussen Wullenbergweg en Plag- genweg; Eekhoornweg, tussen Canadese begraafplaats en Plaggen- weg; Vossenweg, tussen Toeristenweg en Forthaarsweg; Peukelweg; Nijverdalsweg. De bebording zal vanaf maandag 5 juni a.s. worden aangebracht. De maatregel is niet van toepassing op gemotoriseeerd verkeer t.b.v. de exploitatie van percelen (bos en agrarisch) en de bereikbaarheid van woningen. Degenen die menen door de maatregel onevenredige scha de te leiden kunnen bij Gedeputeerde Staten ontheffing aanvragen. De aanvraag dient vóór 15 juni 1989 bij burgemeester en wethouders te worden ingediend.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 5