van dag tot dag Kerkdiensten Uitvoering SV Bato succes Uit het politierapport Holtens echtpaarKers vijftig jaar bij elkaar al Medische diensten Burgerlijke stand BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Gevonden voorwei Zware vlucht vanaf Peronne BOLSENBROEK MARKELO "7 DPELS Uw bruiloft volledig verzorgd, dus alles inclusief: DALZICHT HOLTENS NIEUWSBLAD Anna's reis werd een leuke spontane manier op de planken gezet. Dinsdagmorgen 23 mei kwam een pas ontwaakt echtpaar aan de Schapendijk tot de conclusie dat in de nacht ongewenst bezoek hun woning had verkend. Een raampje had niet alleen frisse lucht doch ook wat minder frisse jongens bin nengelaten. Twee spaarpotten van de kinderen en een klein geldsbe drag uit een portemonnee waren verdwenen. Donderdag bleken 20 automobilis ten en 4 bromfietsers te snel te heb ben gereden op de Oranjestraat. 70 km. per uur voor een auto en 52 km. per uur voor een brommer wa ren de hoogst gemeten waarden. Vanaf de parallelweg van de Mar- keloseweg stak een 77-jarige me vrouw uit Holten de Oranjestraat over. Ze botste daarbij tegen een auto die richting Markelo reed. De vrouw is in het dokterscentrum be handeld voor oppervlakkige ver wondingen. Op zaterdagmiddag om 13.50 uur bleek in een voor de ABN gepar keerde auto een fikse deuk te zijn ontstaan, toegebracht door een an dere auto. De dader heeft zich niet bekend gemaakt. Zondagmiddag werd iemand op de dagcamping betrapt op het barbe cuen, ondanks de borden die waar schuwen tegen het gebruik van open vuur en het gevaar voor bos brand. Proces-verbaal is opge maakt. Ook op zondagmiddag is na een achtervolging vanaf de Holterberg in Nijverdal een jongeman aange houden, die een soort rallyrit had gehouden op de onverharde en ver harde wegen. Met hoge snelheid en gevaarlijke inhaalmanoeuvres snelde hij richting huis, dikke stof wolken achterlatend op de Eek hoornweg, Vossenweg en Plaggen- weg. Na aanhouding is ook zijn auto inbeslaggenomen, in overleg met de officier van justitie. Een tweetal fietsen zijn deze week aangemeld als gestolen, waarvan er een inmiddels is gevonden. De afdeling ballet van de SV Bato verzorgde afgelopen zater dagavond een uitvoering in ge bouw Irene. De uitvoering, die plaats vond ter gelegenheid van het 65-jarig jubileum van de Hoi- tense sportvereniging, had als thema 'Anna's reis'. Ook afgelopen week vlogen de duiven van de Holtense Bergvlie- gers. Deze keer werden ze gelost in Péronne in Frankrijk. Door de harde tegenwind die de duiven op hun vlucht vanaf Péron ne ondervonden, werd het dit keer geen snelle vlucht. Om zeven uur 's morgens werden de 279 duiven gelost en begonnen ze met de overbrugging van de 358 kilometerlange afstand. Als eerste kon H. Jansen zijn duif klokken om 12.46 uur. De uitslag is als volgt: 1. H. Jan sen; 2. (13,22,38,42) T. Schuppert; 3. (10,18,20,26) combinatie Oolbek- kink-Tijhof; 4. (6,8,12,14) G. Eg berts; 5. (54) E. Veneklaas; 6. (7,44) H.J. Aaftink; 7. (9,17,34,37,39) G. Kwintenberg; 8. (11,16,32) A. ten Dam; 9. (23,45,48,53) J.G. Jansen; 10. (35,56) H. Wansink, Kirsten Wennemers (klassiek ballet) en Saskia Mulder (jazzbal- let) speelden de rol van Anna. Aan het stuk, dat voor een volle zaal opgevoerd werd, werkten in totaal negentig kinderen mee, in leeftijd variërend van vier tot acht tienjaar. De titel van het stuk is ontleend aan de succesvolle Duitse tv-serie Anna. De Almelose balletpedago ge Ine van der Wal verzorgde zowel choreografie als regie en de mu ziekkeuze. Het stuk geeft de belevenissen weer van Anna, die via een droom wereld en een reis door verschillen de landen terugkeert naar de wer kelijkheid van haar eigen omge ving. De show werd gestolen door de kleuters vanaf vier jaar, die in hun kleurige kostuumpjes onder ande re dieren en toverballen uitbeeld den. Na de pauze werd de folklore van diverse landen uitgedragen door de oudere leerlingen, waarbij met name het swingende optreden van de groep leerlingen jazzballet op viel met hun uitbeelding van de Amerikaanse wereld van show en glitter. Veel waardering was er ook voor de soliste Ingrid van Brussel, die Verkeersveiligheid De hoeveelheid verkeersregels en borden, die in de loop der jaren is veranderd is groot. Daarnaast zijn er nieuwe regels en borden bijgeko men. Alsrijbewijshouder wordt men geacht hiervan op de hoogte te zijn.Een nieuw bord of een nieu we verkeersregel wordt in de kran ten gepubliceerd en er wordt reclame mee gemaakt op de TV. Maar toch, u zult raar staan te kijken hoeveel mensen niet precies op de hoogte zijn van al die nieuwighe den. Juist in het verkeer is dit gewoon ge vaarlijk, dat zult u begrijpen.Uw kennis bijspijkeren kan. Er worden weliswaar in een wat kleinere plaats als Holten geen aparte bijspijkercur sussen gegeven, maar zich op de hoogte stellen van de nieuwe ontwikkelingen kan wel. Autorijscholen geven het hele jaar door theorielessen. Deze zijn in eerste instantie bedoeld voor de mensen, die hun rijbewijs nog moe ten halen. Er als houder van een rij bewijs aan deelnemen om de ken nis op te frissen is echter heel goed mogelijk. Deze cursussen worden 's avonds gehouden en beginnen om 20.00 uur. Veelal is het mogelijk per les te betalen. Misschien ook voor u een idee? De rijschool van uw keuze geeft u graag alle informatie.ER- FRECHTVerreweg de meeste mensen hebben bij hun huwelijk geen huwelijksvoorwaarden gemaakt en leven dus in algehele gemeenschap van goederen. Dit wil zeggen, dat ieder tot de helft in alles is gerech- tigd.Overlijdt nu Bé/3/léBn van bei den dan heeft/behoudt de langstle vende het eigen deel (de helft). De andere helft heet de nalatenschap. Daarin is de langst levende gerechtigd tot een "kindsdeel". Bij een kinderloos huwelijk zijn de echtgenoten volgens de wet erfge namen van elkaar.Komt echter tenslotte de langstlevende van een kinderloos echtpaar te overlijden en is er geen testament, dan zijn uitsluitend erf genamen de familieleden van de langstlevende. Wil men dat voor komen, dan is dus een door de no taris op te maken testament noodzakelijk- .Het treffen van een regeling is eveneens noodzakelijk om er voor te zorgen dat de langstlevende in de eigen wo ning kan blijven wonen. Deze hoort namelijk ook voor een deel tot de nalatenschap. Veelal zal er niet genoeg vermogen zijn om de kindsdelen van de kinderen uit te kopen.Wilt u problemen na het overlijden van een der partners voorkomen, ga dan eens praten met een notaris. Deze man is deskundig op het terrein van huwelijksvoorwaarden, schenkin gen erfrecht, testamenten en suc cessie. Wanneer er zich op die terreinen vragen voordoen is het raadzaam zich met een notaris in verbinding te stellen. De notaris brengt voor het geven van inlich tingen geen kosten in rekening, zodat er geen schroom hoef te bestaan om hem te de charleston uit de jaren dertig weer tot leven riep. Al met al was het een geslaagde avond, waarop de aanwezigen kon den genieten van een schitterend stukje ballet. Q 05476-1907 Als je er met elkaar nog bent, na vijftig jaar, dan is dat toch heel mooi." Vandaag is het echtpaar H. Kers en J.W. Kers-Beldman vijftig jaar getrouwd. Ze vieren dat dicht bij huis, in café 'Het Bonte Paard' te Dijkerhoek. Hendrikus Kers werd in de buurt van dit café geboren, in Bathmen. Janna Beldman aan schouwde het levenslicht enkele jaren later, in 't Holterbrook. Nu ze beiden de zeventig al gepas seerd zijn, wonen ze nog steeds, tot hun tevredenheid, in dezelfde buurt. De heer Kers kwam op zijn ze vende jaar op boerderij 'de Bolink' in Dijkerhoek terecht. Daar ging hij ook naar de lagere school. Na zijn schoolperiode kon hij thuis, op de boerderij aan de slag. "Het mooi ste werk vond ik het omgaan met paarden, het ploegen bijvoorbeeld. Maar er was meer te doen dan al leen dat en alles moest toen met de hand". Mevrouw Kers-Beldman werd geboren op het erve Scholman en ging eveneens in Dijkerhoek op school. Ook zij werkte, na haar schooltijd, thuis op de boerderij. Een jaar voor de oorlog trouwden ze en kwamen aan de Sangeldijk te wonen. 'We waren hier de koning te rijk mee. Een eigen huis en zevene- neenhalve hectare grond, dat was toen heel leuk om mee te begin nen". Aan de bouw van het huis heeft Kers zelf ook meegeholpen. "Dat moest wel, anders kwam je niet klaar. We hebben toen ook veel hulp gehad van de buren. En dan te bedenken datje de zaak voor acht duizend gulden er had staan: een huis en een varkensschuur. Maar ja, toen praatte je ook over een uur loon van een kwartje of dertig cent". Een paar jaar na de oorlog kreeg Kers een baan bij de K.I.. "In het begin moest ik het sperma uit Al melo halen. Een paar jaar later werd hier in Dijkerhoek een K.I.- station gebouwd. Dat was het eer ste in deze buurt", vertelt de heer Kers. "En met dat spul ging je de boer op. En als je dan bij een boer kwam die twintig koeien had, kre gen er twee kunstmatige insemina tie toegepast. Toen men zag dat dat goed ging, resultaat had, werd het gebruik van k.i. algemener. En nu wordt er gebruik gemaakt van sperma van Amerikaanse stieren. De Amerikaanse koe geeft zo'n tienduizend liter melk en een Ne derlandse koe gemiddeld vijfen zestighonderd". Zijn vrouw werkte ondertussen op de boerderij, zorgde voor de kin deren en voor de huishouding. "Ze heeft heel hard gewerkt. Ze was ge woon boer mee", zegt haar man. Contacten Kers werkte tot zijn vijfenzestig ste voor het K.I.-station. "Hij kwam toen overal en na zijn pen sionering heeft hij die contacten echt gemist", vertelt mevrouw Kers. Nu is hij druk met het vissen. Al bijna tien jaar is hij voorzitter van de zeshonderd leden tellende hen gelsportvereniging 'De Rietvoorn'. En hij houdt bijen: vier korven vol. "Op die bijen daar ben ik gek op", vertelt de heer Kers, "aan die bijen is zoveel op te merken, dat is fan tastisch. Wist je dat een zomerbij maar zeven weken leeft en dat een bij die in het najaar geboren wordt een halfjaar leeft? Die overwintert en leeft tot de koningin weer gaat leggen. Ik vind dat heel bijzonder. En we hebben er een beetje honing van". "Dat mag ook wel", 7egt zijn vrouw, "want die dieren steken ons ook". Het echtpaar Kers is de ruim ze ventig jaar nog niet aan te zien. Naast zijn hobby's doet Kers nog wat lichte werkzaamheden in en om het huis, en mevrouw Kers doet al het huishoudelijk werk nog zelf. "Je moet wat om handen hebben, niks doen kan een mens toch niet", aldus mevrouw Kers. Het echtpaar woont naast de dochter en schoonzoon en heeft twee kleinkinderen. De zoon van het echtpaar is overleden. Kers:"En dan ben je vijftig jaar getrouwd. We hebben ups en downs gehad. We hebben een goed leven gehad. Als je er met elkaar nog bent, na vijftig jaar, dan is dat toch heel mooi". Dalzicht in Nijverdal is een unieke gelegen heid om uw bruiloft te vieren. Zij verzorgen een complete Q avond voor maar It/iüU per persoon, alles inclusief Dus ontvangst met koffie en gebak, onbeperkt consumpties, 6x bittergarnituur en afscheid met koffie en belegde broodjes. Incl. bediening, zaalhuur, btw etc. Hotel - Restaurant Grotestraat 285, 7441 GS Nijverdal. Tel. 05486-1 24 13. Aan het begin van de Holterberg. Fax 05486-1 44 65. Wij accepteren alle credit-cards. NED. HERV. KERK: Zondag 4 juni: 09.30 uur ds. Doomweerd, kinderneven- dienst: Ans Steunenberg Uit gangscollecte: plaatselijk jeugdwerk. Oppasdienst: mw. Ribbink en Gerdien Slotman. Diessenplas: woensdag 7 juni: 19.00 uur: ds. Lindeboom GEREF. KERK: Zondag 4 juni: 09.30 uur: ds. S. Landheer; 19.15 uur ds. S. Land heer. Oppasdienst: mw. Beldman- Aanstoot, mw. Kolkman-Hal link en Ans Kolkman (0-3 jaar); mw. Kors-Van Dijk en mw. Stam-De Waard. Kindemevendienst groep 3 en 4 o.l.v. G. Wolters-Markvoort. R.K. KERK (gebouw Irene): 10.00 uur H. Mis (gebedsdienst, verzorgd door de jeugdpastor en enkele jongeren). DIJKERHOEK: Zondag 4 juni, 09.30 uur: ds. Vis ser, uitgangscollecte voor plaat selijk jeugdwerk. Heilig Avond maal OKKENBROEK: Zondag 4 juni: 09.30 uur ds. H. Th. Vollebregt, uitgangscollec te voor de kerkvoogdij. NIEUW HEETEN: Zaterdag 19.00 uur, zondag 08.00 uur en 10.00 uur: H. Mis ARTS: 3 en 4 juni: J.F. Sijtsema, Kei- zersweg 32, tel. 05483-63553. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-614 36, 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen 05700-152 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak (ook voor zieken fondspatiënten). TANDARTS: Spreekuur voor spoedgevallen 17.00-17.30 uur, Hulp buiten spreekuur na tel. afspraak. 3 en 4 juni: T. van de Noort, Scherpenzeelseweg 13, Goor. Tel. 05470-75317 DIEREN ARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten: zaterdagmorgen 8-9 uur: spreekuur Diessenplasstraat 5, tel. 6 15 15, daarna W.C.C. Wa- melink, tel. 62004 Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Dorpsstraat 63a, tel. 62835 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: 05483-63056; 053-330537; 05496- 63056. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.v. Energiebedrijf IJsselmij (Industriestraat 1). Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Alarmnummer 06-11. Overigens 05483-6 44 44; dag en nacht be reikbaar. BRANDWEER: Alarmnummer 06-11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; en iedere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 uur. VRIJDAG 2 JUNI: Presentatie nieuwe VW-wandelroutes ZATERDAG 3 JUNI: 08.30 uur begin straatvoetbaltoernooi. Allard van Bruggentoernooi, aanvang 10.00 uur Baggers en Keilers hockeytoer- nooi, 't Sportdal, aanvang 11.00 uur. Dijkerhoekse Zomerfeesten ZONDAG 4 JUNI: Dijkerhoekse zomerfeesten DINSDAG 6 JUNI: Start fiets vierdaagse 't Mossink, aanvang 18.30 uur DONDERDAG 8 JUNI: Tweede avondvierdaagse ZATERDAG 17 JUNI: live-uit- zending Radio Diessenplas over Roemenië. WOENSDAG 21 JUNI: Presen tatie geologische wandeling VW. Verloren:blauwe rugtas met schoolboeken e.d.; zwarte rug zak met schoolboeken; Konica fototoestel en witte pet; wit da- me§orloge; bankbiljet van f.25,- zwarte portemonnee met in houd; bruine portemponnee met inhoud; Rabo-bankpasje; plastic tas met schoolboeken; zwart-wit geblokte jas met por tefeuille; bankbiljet f.10,-; auto papieren; fietstas met kleding; wijnrode suede damesschoen (rechts); lichtgroene kinderjas; witte teckel met groene hals band. Verloren:zilverkleurige bro che; bruin-zwarte kinderporte monnee; grijze damesporte monnee; bankbiljet, zwarte hond,kruising bouvier; zwart-witte hond,kruising hei- dewachtel. HOLTEN - Ondertrouwd: J. M. Brinks 25 j. en J. W. Rietberg 22 j. Getrouwd: J. G. Paalman 29 j. en F. G. Sluiter, 26 j.; D. J. Lug- genhorst 28 j. en G. J. Kerkdijk 27 j.; G. J. Smale 24 j. Bathmen en J. Foks 21 j. Overleden: C. P. K. Enklaar- Van Andel 63 j.; J. C. E. Kluin- van der Erf, 80 j. (overl. te Deven ter). DONDERDAG 1 JUNI 1989

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 3