Gooien gaat nog wel, maar dan het vangen Rugby for Hermien biedt sprankelend programma Triathlon in de Holtense dorpskom RADIOHDOST Radio Oost komt definitief twaalf uur in de ether I i J aaragenda Ware kampioenen HOLTENS NIEUWSBLAD Zaterdag 19 augustus i-Ul I J I IJl 1 II 1 1 I I - hd .1* U .W Eïergooien Toga-club vooral gezellig A Actie levert zeker 15.000 gulden op Rustig weekeinde TC Holten Bijeenkomst 65-plussers AbvaKabo DONDERDAG 18 MEI 1989 De Stichting Triathlon Holten is druk bezig met de organisatie van de Holtense triathlon die wordt gehouden op zaterdag 19 augus tus. Voor het eerst zal de finish in het centrum van Holten plaats vinden en dat vergt nogal wat or ganisatie. Momenteel vinden er afsluitende gesprekken plaats met sponsors, grondeigenaren en de televisie. Daarnaast is vanuit de Stichting Triathlon Holten een intensief con tactmet de overkoepelende Neder landse Triathlon Bond. Deze er kent immers alleen wedstrijden die aan strenge eisen aangaande veiligheid, reglementen, organisa tie en verzorging voldoen. De Holtense organisatie verwacht meer dan drie maal zoveel deelne mers als vorig jaar. Onder de deel nemers zit een groot aantal natio nale toppers. De Holtense triath lon is eveneens opgenomen in het Super Prestige Circuit. Drie Twentse verenigingen hebben ge vraagd of ze hun clubkampioen schap op 19 augustus in Holten mogen houden. Daarnaast worden natuurlijk Holtense kampioen schappen gehouden voor de plaat selijke recreatieve sporters. Voor deze recreatieve 1/4 en 1/8 triathlon kan men zich nog inschrijven via telefoonnummers 61914 of 61225. HENGELO - Radio Oost gaat vanaf 1 oktober definitief twaalf uur per dag uitzenden. De nieuwe programmering voorziet on der meer in drie nieuwsblokken van twee uur met regionaal, landelijk en internationaal nieuws en in veel muziek- en amuse mentprogramma's. Gesteund door de Stichting Conamus, die het Nederlandse lied promoot, zal Radio Oost veel Nederlands talige muziek brengen, terwijl ook harmonie- en fanafareorkes- ten niet worden vergeten. Op zondagmiddag is een half uur voor orkesten in dit genre gereserveerd. Verder krijgt ,Jan van Zon' (Jan Brunekreef), top-biljater en kroegbaas te Goor, op maandagmorgen een eigen programma, dat vooral een verstrooiend karakter zal dra gen. Nieuw is vanaf oktober ook een eigen sportprogram ma op de zaterdagmiddag. Tussen twee en zes uur zal de regionale omroep voor Over ijssel ,live' aanwezig zijn bij verschillende sportwedstrij den in de regio. Bedrijven in Overijssel wordt de mogelijk heid geboden om een eigen verzoekplatenprogramma sa men te stellen, dat twee maal per week -op woensdag en vrijdag- wordt uitgezonden. Luisteraars, die hun gal willen spuwen over een zaak die hen bezig houdt, krijgen daarvoor op de donderdag de kans in het programma Ergernissen', terwijl Radio Oost één keer in de maand volgens de formule van ,Brandpunt in de Markt' een programma van een uur gaat maken voor het Overijs selse bedrijfsleven en sociaal- economische ontwikkelingen in de provincie. „We krijgen door die zendtij duitbreiding eindelijk de kans om het programma te maken dat we altijd al graag wilden maken", aldus eindredacteur Henny Everts van Radio Oost. Everts verwacht, dat de luister dichtheid door de zendtijdruit- breiding flink zal stijgen. „We scoren nu met Radio Oost 20 procent per dag en dat zal 25 procent moeten worden". Dat zal moeten worden gerali- seerd met hezelfde aantal me dewerkers en hetzelfde bud get. Everts: „De landelijke om roepen hebben 8000 gulden beschikbaar voor een uur ra dio, wij slechts 800 gulden. Het wordt tijd dat er een herschik king van geld komt." - ma.tm vr. van 7.15-8,12-13,17-18u en elk heel uur nieuws 70 ZWOLLE 0 LOSSER B9 I 91 90 MARKELO 93 95 97 IR2 04 5 I 97 99 I IR4J O 89.4 95.6 99.4 RADIO 1 g za.9-13 en 17-18,zo 9-13 en 1 S-19u we. Iets naar links, nog iets, stop! DuikenJammer, toch mis. Boer Koeweitdeed zijn best, maar kwam toch niet verder dan de poedelprijs. „Dat gooien gaat nog wel, maar dan het vangen!" De verzuchting van een van de minder succesvolle teams sprak boekdelen. De eiergooi- en vangkampioenschappen van Holten bleken meer te vergen dan menig een zich had voorgesteld. Diegene die de kunst van het heelhuids van gen het best onder de knie had eindigde het hoogst in de eindrangschik king. Maar eigenlijk was die klassering niet zo belangrijk. Zoals zo vaak bij door de Toga-club georganiseerde evenementen stond de gezel ligheid voorop. En gezellig was het. Ondanks de soms striemende re genbuien vermaakten deelnemers en schaarse toeschouwers zich op perbest. Niet allen met de eieren, maar ook met vis, bier en loempia's. Eigenlijk-was Kalfstermansweide niet groot genoeg voor het gooi- en smijtgeweld van de Holtense krachtpatsers. In ieder geval niet voor Schure-vrijwilliger Edwin Stegehuis die in een alles-of-niets poging een ware "homerun" scoor de en zijn ei over de vertwijfeld graaiende handen van teamgenoot Gerrit Meijer en over de heg bij buurman Baan tegen de keuken muur uiteen zag spatten. Toch was het dit koppel dat met een afstand van 44,90 meter de ver ste afstand van de middag op zijn naam bracht. In de totaal rang schikking (over drie rondes met steeds een verschillend koppel per team) moest De Schure echter het koddig uitgedoste team Buffi I voor laten gaan. De hierachter schuil gaande voetballers van het Hosen A2-elftal van de SV Holten bleken met een totaal overbrugde afstand van 82,30 meter de glorieu ze winnaars. Derde werd het Side car-team Splo met 73 meter. Espelo was trouwens toch goed vertegenwoordigd, want naast de motorjongens van het Sidecar team waren ook de Splose boake- bouwers en een team van de Splose Revue aanwezig. Daarbij stelden prins carnaval Zwatten Gait en zijn adjudant De Biester teleur met een worpje van 13,80 meter. Kennelijk dacht de prins dat hem om kievietseieren ging, terwijl het toch heus om afgekeurde kippeleg- sels ging. Die verschilden trou wens nogal wat in kwaliteit, het geen de jury nog een heus protest opleverde omdat de eieren van de Toga-club opvallend stuitervast bleken te zijn. Het hielp de Toga-leden weinig want hun troeven Jalve en Rambo bleven op 43,30 meter steken. Voor een geanimeerde pauze-act zorg den Toga-er Herman ter Harmsel en Schure-vrijwilliger Huub Bouw huis die een onvervalst spelletje Russische eierroulette speelden, waarbij sommige eieren wel, maar andere weer niet gekookt bleken te zijn. Het klefferige resultaat van een verkeerde greep in het mandje laat zich raden. Al met al beleefden deelnemers en publiek toch een plezante middag die (wellicht in een wat andere op zet) zeker voor herhaling vatbaar is. Hopelijk gebeurt dat wel in het Paasweekeinde, want de Pinkste reieren die het publiek af en toe om de oren vlogen deden toch wel wat vreemd aan in deze tijd van het jaar. SV Holten Zaterdag 20 mei: toernooi Al in Haarle (vertrek 13.30 uur); toernooi A2 in Markelo (vertrek 08.00 uur); toernooi BI in Laren (vertrek 11.00 uur); toernooi B2 in Haarle (ver trek 10.30 uur); toernooi Cl in La- ALMELO. - Het bedrag dat de Stichting Rugby for Hermien heeft ingezameld ligt met nog ruim een week voor de boeg reeds rond de 15.000 gulden. Als extra inkomsten komen straks nog de entreegelden en bovendien is er een aantal sponsors dat nog toe zeggingen heeft gedaan. Een heel belangrijke daarvan is die van de farmaceutische groothandel Brocacef BV in Maarssen, die een nog nader vast te stellen hoeveelheid medicijnen zal aanbie den. Het ziet er naar uit, dat het streefbedrag van 20.000 gulden zal worden gehaald. De activiteiten worden ge houden volgende week donderdagavond, 25 mei, op Het Wendelgoor tussen Alme lo en Wierden. Om zeven uur 's avonds is er een rugbywedstrijd tussen het damesteam van The Wasps uit Nijmegen en het combinatie- Het geld wordt beschikbaar gesteld voor een speelgelegen- heid voor langdurig zieke kin deren, een cardiofoon in een ambulance-auto en een missie ziekenhuis in Tanzania. Inmiddels is het complete programma voor de actie Rug by lor Hermien bekend. team van dames van The Big Bulls Almelo en DTO Ensche de. Om acht uur begint de wed strijd tussen prominenten en journalisten, met onder meer de deelname van de popgroep Normaal. Tussen zeven en negen uur treedt tijdens de rustpauzes de Concord Pipe Band uit Henge lo op, een groep van doeldel- zakblazers. Vanaf negen uur volgt dan een sprankelend optreden van de rhythm and bluesband Da rius Dhlomo and His Tympa- ny-Six uit Enschede. De groep treedt op in een open feesttent naast het clubgebouw van The Big Bulls. De kassa is geopend vanaf zes uur 's avonds. De entree bedraagt een rijksdaalder, ter wijl kinderen tot twaalf jaar gratis toegang hebben. De organisatie is in handen van de Stichting Rugby for Hermien, te bereiken onder telefoonnummer 05408-409. Het banknummer van de Stichting bedraagt: NMB Al melo 65.21.21.322 onder ver melding Rugby for Hermien. ren (vertrek 12.15 uur); toernooi C2 in Haarle (vertrek 08.25 uur); toer nooi El in Rijssen (vertrek 13.00 uur); toernooi E2 in Rijssen (ver trek 08.45 uur); toernooi F1 in Haarle (vertrek 11.00 uur); toernooi F2 in Haarle (vertrek 13.00 uur); toernooi F3 in Goor (vertrek 08.30 uur). Blauw Wit Donderdag 18 mei: Blauw Wit 8 - SC Rijssen 6 19.00 uur; Blauw Wit onder 21 - Nieuw Heeten 19.15 uur. Vrijdag 19 mei: Blauw Wit 6 - Vesos 419.00 uur; Blauw Wit 5 - Excelsior 12 19.30 uur. Zaterdag 20 mei: Toernooi F1 en F2 in Eefde, vertrek 09.00 uur; toer nooi El in Haarle, vertrek 08.15 uur; toernooi Dl in Bome, vertrek 10.00 uur; toernooi meisjes B in La ren, vertrek 11.45 uur; toernooi Cl in Markelo, vertrek per fiets om 07.30 uur; toernooi Al en BI in Vaassen, vertrek 08.30 uur; toer nooi veteranen in Bome, vertrek 08.30 uur, toernooi Blauw Wit 1 in Wilp, vertrek 09.15 uur. Dinsdag 23 mei: Blauw Wit 5 - Markvogels 4,19.00 uur. Blauw Wit 6 - Excelsior 11, 19.00 uur. Blauw Wit 7 - DOS '37 7,19.00 uur. Handbal Zaterdag 20 mei: BI uit tegen Haarle om 15.30 uur (vertrek 14.30 uur); Dl thuis tegen Nieuw Heeten om 10.00 uur; mini's El toernooi bij Tyfoon in Zwolle van 12.20 uur tot 13.40 uur (vertrek 11.00 uur). De leden van de Tennis Club Hol ten hebben een rustig weekendje achter de rug: tijdens de pinkste ren werd geen competitie ge speeld. In de competitie wordt zeven keer gespeeld: daarvan moet de dinsdag t7m. vrijdagcompetitie nog twee keer, de zaterdagcompe titie nog drie keer en de zondag competitie nog vier keer spelen. Nog niet verloren hebben de dinsdag-dames 3, de zaterdag-mix 1 en 2 en de zondag-jeugd. Het derde damesteam dat op dinsdag speelt en het eerste mix team dat op zaterdag speelt zijn in hun poule de enigen die nog niet verloren hebben en zullen zeker proberen dat zo te houden. Aanstaande zaterdag speelt het tweede mixteam tegen Haaksber gen; het jeugdteam speelt zondag vier juni tegen het Rijssens team. Ondertussen staan twee teams [zaterdag mix 4 en zaterdag heren 3) onderaan in hun poule; de ande re teams handhaven zich in hun klasse. De uitslagen van de afgelopen weken zien er als volgt uit: dinsdag 9 -5: dames 1 - Drijvers 1 1-4; dames 2 - Weusthag 8:5-0; da mes 3 - TOP 5:3-2; dames 4 - Sal- land: 3 - 2. Woensdag 10 - 5 (jeugd): mix 1 - Mosseldam 1: 5 - 0; mix 2 - Dev.. LTC 2:0-5; meisjes - Ter Spille: 2 - i. Donderdag 11-5: dames 1 -Goor: 1 - 4; dames 2 - Lucky: 1 - 4. Vrijdag 12-5: heren - MTV 2:0-5. MEI: 19 mei: Pieterpadestafette (ver trek) 20 mei: Theater in de Schure; jaar feest TC Holten 21 mei: Six-day toernooi jeugd SV Holten 22 mei: raadsvergadering 27 mei: Heropening fietscrossbaan; Uitvoering afd. ballet sv Bato 27 en 28 mei: Wilde Zwijnentoer- nooi hockeyclub Holten. Ope ning zaterdag 11 uur, prijsuitrei king zondag 15.30 uur. 28 mei: Senioren mix-toernooi sv Holten. 29 mei t/m 11 juni: jeugd clubka- moioenschappen TC Holten JUNI: 3 juni: Stratenvoetbaltoemooi. 4 juni: Allard van Bruggentoer- nooi. 6 juni: Avond-fietsvijfdaagse 8 juni: Avond-fietsvijfdaagse 10 juni: Bal-triathlon de Schure 11 juni: Koetsenrit Bergrijders 12 juni: Avond-fietsvijfdaagse 12 t/m 18 juni: D-toemooi TC Hol ten 14 juni: Avond-fietsvijfdaagse 16 juni: Avond-fietsvijfdaagse 23 juni: familietoemooi TC Holten 24 juni: Theater in de Schure. 24 juni: School- en volksfeesten Dijkerhoek. 26 juni: raadsvergadering 26 t/m 30 juni: zwemvierdaagse Twenhaarsveld JULI 8 juli: Paaltjesvoetbal De Schure 14 juli: Orgelconcert Dick Sander- man 15 JULI: Koningsschieten; NK touwtrekken 16 juli: NK touwtrekken 18 juli: Hoolter Dag 21 juli: Orgelconcert Peter Eilan der 22 juli: Erwin Autocross 25 t/m 28 juli: Dorpsfeest 26 juli: Autocross AUGUSTUS: 1 augustus: Hoolter Dag 8 augustus: Hoolter Dag 10 augustus: Open dag land en tuinbouw 15 augustus: Hoolter Dag 17 augustus: Profwielerronde van Nederland. 19 augustus: Triathlon Holten; Drekverspringen de Schure. 26 augustus: Begin bezoek folklo ristisch ensemble Pajo-Cola Ric uit Joegoslavië. 27 augustus: Motortoertocht Holterbergrit; invitatietoemooi TC Holten 28 augustus: raadsvergadering 31 augustus t/m 10 september: clubkampioenschappen senio ren TC Holten SEPTEMBER: 09 september: monumentendag 17 september: Kampioenscross zij span en viertakt 22 t/m 24 september: Reünie jc de Schure 23 september: Trekkerslepwed- strijden; Holterbergherfsttoer. 24 september: Erwin autocross 25 september: raadsvergadering 30 september/1 oktober: Nacht om Holten OKTOBER: 1 oktober: Nacht om Holten 4 oktober: Beestenavond de Schu re 6 oktober: première toneelvereni ging COC met Autopech 7 oktober: slottoemooi jeugd TC Holten; COC met Autopech 8 oktober: slottoemooi senioren TC Holten 9 oktober (commissoriale raadsver gadering) 28 oktober: Diepe Hel/Holterber- gloop; najaarsconcert HMV. 30 oktober: Begrotingsbehande ling NOVEMBER: 27 november: raadsvergadering DECEMBER: 16 december: 2009 jc de Schure 18 december: raadsvergadering; Kerstviering NBvP. JANUARI: 9 januari: Nieuwjaarsreceptie NBvP. MAART: 21 maart: Gemeenteraadsverkie zingen. MEI: 22 mei: Verkiezingen voor Tweede Kamer. De gepensioneerden van de afde ling Holten van de ambtenaren bond AbvaKabo houden op maan dag 22 mei een bijeenkomst in café- restaurant Vosman. Deze vergade ring, die om half drie begint, staat in het teken van het landelijk groepscongres gepensioneerden AbvaKabo, dat op 12 oktober aan staande plaatsvindt. Op de agenda staat onder meer de benoeming van een voorzitter en een secretaris. Waarnemend secre taris is momenteel de heer W. Beij- ers. Verder wordt gesproken over de indiening van een amendement op het beleids- en actieprogramma gepensioneerden van het hoofdbe stuur en de aanwijzing van een af gevaardigde en eventuele belang stellenden naar het congres. Ware kampioenen. Daar was vriend en vijand het over eens bij het behalen van de titel door het vierde voetbalelftal van de SV Hol ten. De mengeling van jong en oud behaalde het kampioenschap in de vierde klasse van de KNVB afde ling Twente. Op de foto van links naar rechts staand: Ernst Frie- drichs, Kees Dalemans, Wim Tul- Ier, Wilco Kwintenberg, Bert Jan Vincent, Gerrit Paalman, Bert Bekkernens, Herman ter Harmsel, Albert Oolbekkink sponsormet dochter Cristel, Albert Meerman leider) en Bennie Paalman grens rechter). Zittend van links naar rechts: Johan Veneklaas, Rinie den Heijer, Wilfried Schuute, Henk Hoefman en Henk Kanpen top scorerOp de foto ontbreekt Da niël Samangun.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 7