Hollandse herders holden rond Holten Uit het politierapport Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag HOLTENS NIEUWSBLAD Golden Earring goed op dreef in Holten BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Gevonden voorwerpen Burgerlijke stand Uw bruiloft volledig verzorgd, dus alles inclusief: DALZICHT BOLSENBROEK MARKELO ~7 OPEL-Q- DONDERDAG 18 MEI 1989 gemaakt. Er was geen enkele uit- het hele land. Van Rotterdam tot valler en zelfs een moederhond in Zwinderen. Ook Kringgroep Oost- het trotse bezit van twee dochters, secretaresse Erna van de Bosch uit haalde ongeschonden de eind- Holten kon na afloop het diploma streep. De deelnemers kwamen uit in ontvangst nemen. De Hollands herders en hun bazen en bazinnen hebben er zin in. Voor het uithoudingsexamen poserenze gedul dig voor de fotograaf. De niets vermoedende wandelaar keek afgelopen zaterdagmorgen wel even vreemd op. Vanwege de Landelijke Fietsdag had hij wel flink wat fietsers verwacht, maar de stoet rijwielen die hij ter hoog te van de oude Diepenveensweg tegenkwam was wel heel bijzon der. Vijftien keurig aangelijnde honden passeerden daar met hun bazen en bazinnen op fietsen van Jan Stam. Een wonderlijk gezicht, temeer daar het allemaal om het zelfde ras honden ging. Twaall ruwharige en drie kortharige Hol landse herders bleken bij nader onderzoek bezig met het zoge naamde UV-examen af. Onder lei ding van examenleider Joop de Langh uit Zutphen werd in de fraaie Holtense dreven twintig ki lometer afgelegd. Voor de Kringgroep Oost van de Nederlandse Herdershonden Club (NHC) was dit de eerste keer dat een dergelijke uithoudingsproel werd gehouden. Zo'n examen mag alleen worden afgenomen door ras verenigingen en kynologenclubs Dm te voorkomen dat het ten koste van de honden zelf gaat. Met hun welzijn werd dan ook wel degelijk rekening gehouden. Niet alleen werd er onderweg twee keer een kwartier gerust waarbij keurmees ter H. van Asselt uit Twello de gele genheid kreeg te beoordelen of de honden de proef uit mochten lo pen, ook meteen na afloop werd er gekeken of elke hond het examen goed had doorstaan. Dat gebeurde in de vorm van gehoorzaamheid soefeningen om na te gaan of de hond ondanks de vermoeidheid nog in staat is alert te reageren. Gelukkig bleek dat de soms in stromen neergutsende regen en het stramme tempo waarin over de Haarler- en Holterberg werd ge fietst geen slachtoffers te hebben Verhuizing Het adres waar u zich kon melden voor het meedoen aan de telefoon- cirkel van het Rode Kruis is gewij zigd. Vanaf 20 mei kunt u zich mel den, of inlichtingen vragen bij me vrouw Dollekamp, Molenbelter- weg 9/309 in Holten, telefoon 64588. Bezigheden buitenshuis Wist u dat in het nieuwe dorpshuis De Boschkamp regelmatig activi teiten worden georganiseerd voor volwassenen? Met volwassenen wordt dan beslist niet alleen jong volwassenen bedoeld. Het is echt leuk voor mensen van alle leeftij den. Wat dacht u van het werken met droogbloemen, of het werken met zijden bloemen? Ook ouderen kunnen daar met veel plezier aan deelnemen. Loopt u eens binnen. Er is altijd wel iemand die u te woord kan staan. En misschien een kopje koffie, of thee en een praatje in de ontmoetings ruimte? Bovendien publiceert het Holtens Nieuwsblad regelmatig de activiteiten van SoCuWe met plaats en tijd erbij. Let u er eens op. Hulpmiddelen De techniek staat voor niets. Een veel gehoorde kreet deze dagen. Het kan echter wel heel plezierig zijn wanneer de techniek weer iets heeft gevonden om het leven te veraangenamen. In dit geval het leven van mensen, die het bed moeten houden. Als je in bed ligt, is het moeilijk het licht aan en uit te doen. Met dit apparaatje kan dat vanuit het bed. Ook voor mensen die niet het bed moeten houden, heeft het apparaatje voordelen. Van een afstand kunnen schake laars worden bediend met een ap paraatje, dat in de zak kan worden meegenomen. Wilt u er meer over weten? In het dorpshuis De Bosc hkamp aan de Tuinstraat 2 ligt een folder daarover klaar. Binnenlo pen daar is altijd mogelijk. Bellen kan ook, het telefoonnummer is 62755. De jaren hebben op het eerste ge zicht weinig sporen nagelaten. De jongens van de Golden Earring mogen zelfs na ruim 25 jaar in de popbusiness nog steeds jongens genoemd worden. In een redelijk gevulde sportzaal 't Morssink zorgde het Haagse viertal voor een concert van niveau. Een wat gevuldere George Kooymans liet duidelijk zien dat hij niet alleen op de gitaar in zijn element is, het vokale gedeelte was zonder meer uitstekend te noemen. Een concert van de Earring is ei genlijk een reis door de pophisto rie. De Hagenaars gaan met hun ei gen nummers door de vaderlandse hitparades. Nummers als Just a little bit a piece of my heart heeft slechts weinig onder de tand des tijds geleden. De 'oudere jongeren' om maar eens met een andere Ha genaar te spreken, waren nog steeds onder de indruk van deze Nederlandse popklassieker. De tour door Nederland staat ech ter in het teken van de inmiddels al weer 22e elpee. Het publiek kreeg hierdoor een goes zicht op de ont wikkeling die de groep in de loop der jaren zelf heeft ondergaan. De Earring legt nog steeds een act op de Bühne waar bijna alle groepen in ons land een puntje aan kan zui gen. De grote doorbraak in Ameri ka heeft het viertal nooit echt ge maakt, ondanks vele verwoede po gingen hiertoe. Dat de groep in Ne derland na ruim vijf jubilea hier terecht nog steeds aan de top staat is een terechte constatering. Het aanwezige publiek liet zien hoe een popconcert gevierd moet worden, vrolijk, soms uitgelaten maar zonder enige wanklank. Dat er na het concert enige kleinere ar tikelen uit de garderobe waren ont vreemd is slechts een kleine smet die niet op de organisatie of bezoe kers kleeft. Op 8 mei vond op de AI een aanrij- testapparaat kon de alcoholper- ding plaats op de uitvoegstrook centage direct worden vastgesteld, van een benzinestation tussen In dit geval kon de politie de man twee personenauto's doordat er terstond een transactie aanbieden geen voorrang werd verleend. Bei- van f 750,-, zodat hij precies wist de auto's werden behoorlijk be- waar hij aan toe was. schadigd maar daar bleef het ge- Het aanbieden van een transactie lukkig bij. is sinds kort ingevoerd. Bij promil- Op de Holterberg bij de Plaggen- lage beneden de 1.3 krijgt de ver- weg ontstond een begin van een bosbrand. Ongeveer 5000 vierkan te meter ging verloren. De brand weer kon erger voorkomen. Er be staat een sterk vermoeden dat on verlaten de brand hebben gesticht. dachte direct een transactie aan geboden variërend van f 250,- tot f 750,-. Is het promillage hoger dan 1.3 dan zal de betrokkene zich moe ten verantwoorden voor de rech ter. Deze brand vond plaats op dins- Tijdens het optreden van Golden dag 9 mei. Earing in de sporthal vonden nogal Op dezelfde dag werd een auto enkele strafbare feiten plaats. Zo opengebroken op de Holterberg. werd er twee keer aangifte gedaan Door oplettendheid van twee jach- van diefstal van een jas uit de gar- topzichters konden in de loop van derobe, werden twee fietsen ont- de week twee personen uit Zeve- vreemd en werd een auto openge- naar worden aangehouden. Uit de broken. Uit de auto werd een radio auto werd een koffer weggenomen weggenomen, die later te Zutphen werd terugge- In de nacht van 14 op 15 mei vonden. De verdachten bleven ont- werd er ingebroken bij kapper van kennen iets met deze kraak te Geenhuizen aan de Dorpsstraat, maken te hebben gehad. De politie De oplettendheid van een bewoon- denkt er anders over. Justitie zal in ster in de buurt, die de mannen zag deze zaak het laatste woord heb- lopen met de buit en de politie ben. waarschuwde, kon de politie van In de nacht van 9 op 10 mei wer- Deventer de daders in Deventer den in de bebouwde kom drie au- aanhouden. Dit ging niet zonder to's opengebroken. En auto stond slag of stoot. Na een wilde achter- geparkeerd in de Churchillstraat volging in Deventer, waarbij de en de twee andere auto's in de auto waarin de daders reden zwaar Kerkstraat. Uit de auto's werden werd beschadigd en een politieau- ontvreemd autoradio's en enkele to licht, konden de knapen worden kleinere attributen. Men kwam gearresteerd. Een gedeelte van de binnen door de ruiten van de voer- buit hadden ze inmiddels uit de tuigen te vernielen. auto gegooid, doch het grootste ge- Op 11 mei werd benzine uit een deelte van de buit bevond zich nog auto gestolen welke stond gepar- in de auto. In totaal werd voor on- keerd in de Holterenkstraat. De geveer f 10.000 ontvreemd. Een dader hoefde hiervoor niet zoveel klein gedeelte bleek te zijn bescha- moeite te doen, omdat de benzine- digd, doch overigens kon van tank niet kon worden afgesloten. Ook op 11 mei vond een ernstig ver keersongeval plaats op de Toeris- tenweg. Enkele wielrijdsters kwa- Geenhuizen zijn bezittingen weer ongeschonden terug krijgen. Voor lopig heeft de kapper weer stof om over te praten. De oplettende men bij een afdaling met de wielen vrouw ontving van de Holtense po- tegen elkaar en daardoor te vallen, litie een boeket bloemen. Ook hier In totaal vielen er drie gewonden, bleek maar wie: het oplossen van waarvan één zeer ernstig. In de misdrijven is een zaak van de poli loop van de volgende dag is dit tie en u! slachtoffer, een 24-jarige vrouw uit Raalte, in een ziekenhuis te Zwolle ^p mei ontstond een fikse aan hersenletsel overleden. De aanrijding op de Rijssenseweg na- twee andere gewonden kon na be- de spoorwegovergang. Een au- handeling naar huis terugkeren. tomobiliste komende uit de rich- Op deze dag werd door de Holtense ^ing Holten lette even niet op, politie, in samenwerking met de raakte rechts in de berm, schoot Veldpolitie een huiszoeking ver- vervolgens weer van links naar richt, daar het vermoeden bestond rechte en tenslotte weer naar links van de aanwezigheid van een vuur- en kwam met een flinke klap tot wapen. De politie trof een gaspi- stilstand tegen één der AHOB's stool aan dat inbeslag genomen van de spoorwegen. Deze werd ge werd. Tegen de bezitter wordt pro- keel vernield, alsmede de auto. De ces-verbaal opgemaakt. Aangifte werd opgenomen van diefstal uit een stel fietstassen. De fiets had geparkeerd gestaan bij het NS-station. Ontvreemd wer den een regenpak en een banden plakset. Op 12 mei bleek dat er vernielin gen waren gepleegd aan de wegaf- zetting van de Larenseweg. In ver band met werkzaamheden zijn daèr hekken en lampen geplaatst. bestuurster werd met lichte ver wondingen overgebracht naar een ziekenhuis. Doordat de afsluiting van het spoor op de ventweg niet meer functioneerde, moest de pa rallelweg van de Rijsseseweg de hele dag worden afgesloten voor al het verkeer. Aan het eind van de dag was de schade door de NS weer hersteld. Op de Holterberg vond een aanrij ding plaats tussen en automobilist De jeugd - tenminste dat mag wor- en een fietser. De auto sloeg links den verondersteld - kan daar niet af, terwijl de fietser aan het inhalen met de vingers afblijven, doch be- was. De bestuurder van de fiets seft kennelijk niet wat voor gevaar moest met o.a. enkele gebroken ze kan veroorzaken, nog afgezien ribben worden vervoerd naar een van de schade die daardoor on- ziekenhuis in Deventer, staat. Eveneens op 15 mei raakte een in woner uit Holten met zijn auto van Op de gemeentewerf werd een de weg in de Tuinstraat en reed voetganger aangereden door een daarbij een flinke boom omver. Vol automobilist die even daarvoor gas vervolgde de man zijn weg, zijn vuil had weggebracht. De man doch getuigen konden de politie klapte tegen het wegdek. Bij nader vertellen wie deze bestuurder was onderzoek in het ziekenhuis bleek geweest. De politie trof deze man de verwondingen nogal mee te val- nabij zijn woning aan. Ook hij len: een flinke bloeduitstorting bleek behoorlijk alcohol te hebben aan het hoofd was het gevolg. genuttigd. Bij zijn aanhouding In de nacht van 12 op 13 mei werd pleegde hij enig verzet, waarbij het een inwoner uit Holten als bestuur- interieur van de politieauto het der van een auto aangehouden, moest ontgelden. Het muisje zal omdat hij te veel aan Bacchus had voor de man nog wel een flinke geofferd. Met het nieuwe alcohol- staart krijgen. Dalzicht in Nijverdal is een unieke gelegen heid om uw bruiloft te vieren. Zij verzorgen een complete "f Cl EA avond voor maar l«7.DU per.persoon, alles inclusief Dus ontvangst met koffie en gebak, onbeperkt consumpties, 6x bittergarnituur en afscheid met koffie en belegde broodjes. Incl. bediening, zaalhuur, btw etc. hmm Hotel - Restaurant Grotestraat 285, 7441 GS Nijverdal. Tel. 05486-1 24 13. Aan het begin van de Holterberg. Fax 05486-1 44 65. Wij accepteren alle credit-cards. NED. HERV. KERK: Zondag 21 mei: 09.30 uur ds. J.H. Israel m.m.v. Holtens Man nenkoor. Kindemevendienst: Tineke Oldenburg. Jongeren- dienst in Irene 09.30 uur: Jaap Boogaard. 19.00 uur: ds. Door- nweerd. Uitgangscollecte: noodlijdende kerken en perso nen. Oppasdienst: mw. Tuitert- Koperberg en Miranda Jansen. Diessenplas: woensdag 24 mei: 19.30 uur: ds. Visser. GEREF. KERK: Zondag 21 mei: 09.30 uur: ds. Hassesfras van Barchem; 19.15 uur ds. Hassefras. Oppasdienst: mw. Aanstoot- Kluyt en mw. Lubberdink-As- sink (4-6 jr.); Annemieke Meije- rink, Edith Bosschers en Erna Hulsman (0-3 jr.). Kindemevendienst groep 7 en 8 o.l.v. H. Paalman. Eerste collec te voor de zending, de tweede voor de stichting Steun Kerk bouw. R.K. KERK (gebouw Irene): Zondag 21 mei: 10.00 uurH. Mis. DIJKERHOEK: Zondag 21 mei: 09.30 uur: ds. Doomweerd, uitgangscollecte voor noodlijdende kerken en personen. OKKENBROEK: Zondag 21 mei: 09.30 uur: ds. B. Albeda te Markelo. Uitgangs collecte: noodlijdende gemeen ten. NIEUW HEETEN: 10.00 uur: H. Mis. ARTS: 20 en 21 mei: J.H.A. Bruins, Kei- zersweg 32, tel. 05483-63553. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- eepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-614 36, 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen 05700-152 97- Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak (ook voor zieken fondspatiënten). TANDARTS: Spreekuur voor spoedgevallen 17.00-17.30 uur. Hulp buiten spreekuur na tel. afspraak. 20 en 21 mei:J.H. Went, Marcus Samuelstraat 3 Enter. Tel. 05478-1653. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten: zaterdagmorgen 8-9 uur: spreekuur Diessenplasstraat 5, tel. 6 15 15, daarna W.C.C. Wa- melink, Tel. 62004. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Dorpsstraat 63a, tel. 62835 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruis gebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: 05483-63056; 053-330537; 05496- 63056. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-6 12 01, 6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-635 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.v. Energiebedrijf IJsselmij (Industriestraat 1). Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Alarmnummer 06-11. Overigens 05483-6 44 44; dag en nacht be reikbaar. BRANDWEER: Alarmnummer 06-11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; en iedere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 uur. DONDERDAG 18 MEI: Open bare ledenvergadering speel tuinvereniging De Gaarden vanaf 20.00 uur in de Scholenge meenschap. VRIJDAG 19 MEI: Lompenac tie HMV in het dorp. ZATERDAG 20 MEI: Stuffed Puppet Theatre vanaf 21.00 uur in de Schure, Beusebergerweg 27. Zaal is open vanaf acht uur. ZONDAG 21 MEI: Puzzeltocht MAC De Holterberg, vertrek 14.00 uur bij De Biester) MAANDAG 22 MEI: raadsver gadering in het gemeentehuis, 19.30 uur. DINSDAG 23 MEI: Feestelijke bijeenkomst 12'A-jarig Holtens Mannenkoor in repetitieruimte boven Schuppert-meubels van af 20.15 uur. VRIJDAG 26 MEI: Lompenac tie HMV in buitengebieden. WOENSDAG 21 JUNI: Presen tatie geologische wandelins VW. Gevonden: een hockeystick; wit dwergkonijn;blauw kinder laarsje; Eurocheque en bank pas t.n.v. Teerhuis; sleutelbos. Verloren: bos sleutels in bruin étui; blauwe portefeuille met in houd; draagbare telefoon, kleur gebroken wit; zwarte envelop pentas met inhoud; twee bekers en drinkkan van Tubbeware; Siamese poes. HOLTEN: Geboren: Leontine d.v. J. A. M. S. Voogt en M. J. Sarink, Anne-Ruth Rosalie d.v. J. Harbers en D. M. Beldman (geb. te Deventer), Heieen Anouk d.v. W. H. Hartkamp en M. Reitsema. Ondertrouwd: H. J. Ebrecht 28 j. en J. G. Klein Lankhorst 27 j. Getrouwd: J. G. Bolink 22 j. en A. Stam 20 j. Q OS476-1907

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 3