UU M Kb sport a agenda Ruim 640 toerfiets ers in Holterbergtoer Holtenaren lopen uit voor Bevrijdingsloop Uitgebreid parcours voldoet aan eisen Holten 8 kampioen van vijfde klasse Okia is aansluiting met koplopers kwijt Resultaten sv Holten Egbert Veneklaas redt het niet Concours Bergruitertjes succes Heren senioren Holten missen op nippertje kampioenschap handbal HOLTENS NIEUWSBLAD Zo vlogen de duiven t9e™?neerdeGroteparadewaarbiideaeei™m™^ Tempelman wint menwedstri j den De Bergrijders DONDERDAG 11 MEI 1989 Holten 8 is kampioen van de vijfde klasse geworden door te winnen van tegenstander Luctor. Met dit resultaat wist Holten 8 op- ponenent Rietvogels met twee punten voor te blijven. Op feeste lijke wijze werd dit resultaat ge vierd, en Luctor bleef voor die ge legenheid heel sportief nog gerui me tijd in de Holtense kantine. Alle spelers ontvingen een herin neringsboekje met foto en karakte ristieken van de twintig teamle den. Rond 17.00 volgde er een receptie, aangeboden door de vereniging. Het bestuur, vertegenwoordigd door Freek ter Hoeven, bracht de felicitaties over en Ter Hoeven reikte de spelers een Holten-me daille uit. Namens het algemeen bestuur sprak Jan Krooshof, die de kwaliteiten roemde van de teamle den op sportief en verenigingsge- bied. Dat laatste sloeg dan op de carnavalsvereniging, waarin meer dere teamleden eveneens actief zijn. Krooshof ridderde de teamle den met ludieke medailles, uitge voerd in rood en zwart. Namens de zelfde carnavalsvereniging, de Fienpreuvers, bood voorzitter Leo Thiele gelukwensen aan en een wedstrijdbal. V SV Holten SENIOREN Donderdag 11-5 Holten II - Espelo I, aanvang 19.30 uur. Vrijdag 12-5 Enter 5 - Holten 6, aan vang 19.00 uur. vertrek 18.00 uur. Holten 12 - RKSV 4, aanvang 19.00 uur. Zaterdag 13-5, Holten 12 - Oud ve teranen, aanvang 19.00 uur. PUPILLEN/JUNIOREN Donderdag 11 mei: Holten A2 - Den Haam A2, aan vang 19.00 uur. Holten BI - Schalkhaar BI, aan vang 18.30 uur. Holten Dl - Schalkhaar Dl, aan- vang 18.30 uur. Zaterdag 13 mei: Holten Al - Holten 8, aanvang 14.30 uur. Holten F1 - De Zweef Fl, aanvang 10.00 uur. Dinsdag 16 mei: Holten F3 - Omhoog F3, aanvang 18.15 uur. Donderdag 18 mei: Holten A2 - SWN A2, aanvang 19.00 uur. Excelsior B3 - Holten B2, aanvang 19.00 uur, vertrek 18.15 uur. Vrijdag 12 mei 19.00 uur Blauw Wit 7 - Vesos 6. Zaterdag 13 mei aanvang 12.45 uur, vertrek 12.00 uur, Exceslior 10 -BlauwWit 5. Zaterdag 13 mei aanvang 10.00 uur, vertrek 9.15 uur, Enter Vooruit El-Blauw Wit El. Zaterdag 13 mei Fl naar toernooi Almelo, vertrek 8.30 uur, F2 naar toernooi Almelo, vertrek 8.00 uur, D2 naar toernooi Borne, verttrek 10.00 uur.. Woensdag 17 mei aanvang 18.45 uur, vertrek 17.45 uur, dames Deto 1-Blauw Wit 1. De Wielervereniging Holten blikt tevreden terug op het ver loop van de Holterbergtoer van af gelopen zaterdag, 6 mei. Ruim 640 toerfietsers lieten zich lokken met het vooruitzicht de Holter- en Le- melerberg te beklimmen. De deelnemers kwamen uit het hele land en namen deel aan de 100, 150 of 200-kilometertocht. Rond 7.20 uur vertrokken de eerste deelnemers, voorzien van een rou teboekje en controlekaart. Bij de controlepost in Luttenberg kregen de deelnemers een appeltje voor de dorst. In de middaguren kregen en kele toerfietsers op de Lemeler- berg en Holterberg te maken met het amateurpeloton van de Ronde van Overijssel. Tegen 11.20 uur meldde de eerste 100 kilometerrijder zich terug in Holten. Rond de klok van zes uur arriveerde de laatste 200 kilome terrijder. Als blijvende herinnering aan deze toertocht was er een heu se beker met grote oren. Blauw Wit SENIOREN Vrijdag 12 mei 19.00 uur Blauw Wit 6 - Markvogels 3 Sporthal 't Mossink Zaterdag 13 mei gesloten in ver band met concert Golden Earring. Zondag 14, maandag 15, dinsdag 16, woensdag 17, donderdag 18 en vrijdag 19 mei gesloten in verband met pinksteren en examens scho lengemeenschap. Voor reservering van nog vrije uren in het komende weekeinde kan men zich a.s. vrijdag van 12.00 - 22.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder van de sporthal (tel. 63180). Overige reserveringen uit sluitend via de afdeling welzijn van het gemeentehuis (tel. 61666, tst. 722). i. I gS P Holten groeit steeds meer uit tot een massaal volksgebeuren Niet in het minst natuurlijk door de grote deelname van de Holtense schooljeugd, die in haar kielzog tal van ouders, grootou ders, buren, verre familie en kennissen met zich meebrengt. Gevolg is nog steeds wel dat de echte wedstrijdlopers het later op de avond met aanzienlijk minder publieke belangstelling moeten stellen. Voor het eerst in lange tijd zegevierde in de 10 kilometerloop geen Holtenaar. Bii afwezigheid van Meindert Koopman, die de afgelopen drie jaar de eer voor zich opeiste, nam Deldenaar Titus Mulder de nieuwe wisselbeker van Wander Drent in ontvangst. Dat kon ook SV Holten-atleet Egbert Veneklaas niet verhinderen. Hij moest genoegen nemen met de derde plaats. Het 640 kg A-team van OKIA haalde op het derde competitie- toernooi touwtrekken in Vorden, j.l. zondag 7 mei, slechts elf punten en was daarmee de aansluiting met de koplopers kwijt. In de 680 kg B-klasse wist OKIA beslag te leggen op een gedeelde derde plaats. Het eerste jeugdteam van OKIA werkte een deel van de opgelopen achterstand van het vo rige toernooi ingelopen. Het twee de team kwam niet tot scoren. Uitslagen 640 kg A-klasse: 1. Eibergen 17 (53). 2. Heure 16 (42) en Vios Bison 114 (42). 4. OKIA 11 (36). 5. Vorden 10 (24). 6. Oosterwijk 5 (23). 7. EHTC 7 (19). 8. Halfweg- bqys 7 (16). 9. Bathmen 3 (10). 10. Vios Bison II0 (2). 680 kg B-klasse: 1. Vios Bison 8 (26). 2. Noordijk 6 (22). 3. De Corner 7 (16) en OKIA 6 (16). 5. EHTC 0 (6). 6. Bathmen 3 (4). Jeugd 450 kg klasse: 1. Heure 9 (29). 2. Bekveld 8 (23). 3. OKIA I 7 (18). Oosterwijk 4 (11). 5. Treklust 2 (8). 6. OKIA II0 (1). Het volgende toernooi is op 21 mei in Oosterwijk. In totaal werkten dit jaar 470 lo pers en loopsters hun rondjes door de kom van Holten af. In het 1,5 ki lometer lange parcours zat vanaf de Larenseweg tot de Rörikstraat een gemeen stukje vals plat, waar op menigeen zich stuk beet. Niet echter Rinka en Edwin Knapen en Marjan Hospers die bij de school jeugd de Holtense eer hoog hielden en als eerste door de finish kwa men. Alleen in de categorie jon gens tot en met groep 5 ging de be ker van Henk Mulder naar een vrömde. Koen Termaat uit Kloos terhaar was daar het snelst, op de voet gevolgd door Jacob Pieffers uit Holten en Antonie Groen uit Hoorn. In dezelfde leeftijdscatego rie, waar veel vaders of moeders hun kroost al meelopen moed in spraken, hield Rinka Knapen aan de streep krap drie seconden over op Hanneke Beldman en eiste Ani ta Bronsvoort uit Dijkerhoek de derde plaats voor zich op. Edwin Knapen had bij de jongens tot en met groep 8 een naam hoog te hou den en deed dit met verve. Hij liet Erik Jan Paalman drie seconden achter zich en bleef nummer drie, Mark van der Velde uit Deventer, tien seconden voor. Bij de meisjes was Marjan Hospers de snelste, terwijl ook hier een Beldman (dit keer Henrieke) als tweede eindig de. Marit Lebbink werd door de jury als derde geklasseerd, net voor de aanstormende Kim Kort lever. Prestatie Voor de prestatielopen over een kortere afstand als de drie kilome ter bleek er niet veel animo. Negen dames en negen heren kozen voor deze haastklus^ waarbij Sanne Boer, Daphne Metsemakers en Rian Beldman (alle drie onverval ste Holtenaren) de eerste drie plaatsen voor zich opeisten. Bij de mannelijke collega's waren dat Jan Willem Rietberg (Dokkum), Erik Schippers (Holten) en Jamo Scholte (Schalkhaar). Het meest favoriet bleek de zes kilometer bij de prestatielopers. Met die vier rondes had Harry Mulder uit Die penveen opvallend weinig moeite. Hij raffelde ze af in 18.56 min. en bleef daarmee nummer twee, Ger- rit Holland uit Diepenheim, bijna een minuut voor. Maarten Wer- mers uit Wierden werd hier derde. Nog serieuzer ging het toe bij de wedstrijdloopsters over zes kilo meter, waar Elisabeth Freriksen uit Diepenheim haar reputatie waar maakte met een winnende tijd van 20.54 min. Annelies Bleu- mink uit Laren (Gld.) werd hier tweede en Miranda Jansen verde digde de Holtense eer met een der de tijd van 24.17 min. Geen ondersonje Klokslag acht uur viel het stat- schot van Arie Ongena voor de wedstrijdloop over tien kilometer. Al snel werd duidelijk dat van een Hol tens onderonsje als vorig jaar tussen de gebroeders Koopman en Egbert Veneklaas geen sprake zou zijn. Titus Mulder uit Delden liet er geen twijfel over bestaan dat hij de sterkste was. Hij finishte in 31.14 min. Richard van de Weide uit Ny- verdal kon met 31.30 nog redelijk volgen, maarplaatselijk favoriet Egbert Veneklaas moest bijna een halve minuut prijs geven (31.45). Ook bij de heren-veteranen dit keer geen Holtenaar in de voorste gelederen na de eerste plaats die Gerard Beldamn vorig jaar voor zich opeiste. Hier ging de eer naar Theo Wegerink uit Oldenzaal (33.35) voor Hilbrand Bosma uit Hengelo (34.19) en Leo Rikkering uit Hengelo (34.33). Een Holtens succes was er wel bij de dames-ve teranen, waar Hanneke van de Spek in 48.41 met de eer ging strij ken. Haarle 4 - Holten 4:1-2 Holten 4 had in deze afsluitende wedstrijd het kampioenschap nog in de benen zitten. Mede door het gemis van enkele steunpilaren kwam Holtenn niet aan aanvallen de acties toe. Danny haalde de bei de punten binnen en invaller-doel man Bert Bekkemens verweerde zich kranig. Holten 5 - ZV 3:4-1 'Holten 5 mag zich periode-kam pioen noemen na de zege op ZV. Zonder vaste spits trok Holten met vervanger Hank ten aanval. Het af scheid van V.d. Veen (samen met Schuhard) werd gevierd met drie doelpunten van zijn voet. Zodoen de werd het seizoen met een vierde plaats afgesloten. Holten 7 - Heracles 5:4-2 Holten 7 moest de laatste wed strijd aantreden tegen Heracles. Winst was belangrijk om boven ri vaal Holten 9 te eindigen. Uitein delijk werd Holten winnaar met 4- 2. Holten 8 - Luctor 5:14-3 De laatste competitiedag moest de beslissing brengen in de kampi oenskansen van Holten 8. Een ge lijkspel zou voldoende zijn. Na tien minuten opende Holten de score, die daarna verder uitliep tot 10-0 bij het eindsignaal voor de eerste helft. Luctor was hierdoor nogal van slag, maar kon naderhand toch nog driemaal scoren. Ook Holten 8 zag dergelijke mogelijk heden nog en rondde af op 14-3. Holten 8 was daarmee kampioen in zijn klasse. Nijverdal 4 - Holten 9:1-1 Holten 9 begon terughoudend te gen hekkesluiter Nijverdal. Enkele misverstanden resulteerden in een punt tegen Holten, maar Holten nam spoedig daarna het heft in handen en een strakke voorzet van Dick Spenkelink werd benut door Evert. Pech had Holten dat Jan Wissink tegen de paal schoot en Evert een voorzet van Martin niet in een doelpunt kon afronden. Holten 10 - Enter 10: 0-3 Het tiende van Holten moest aan treden tegen Enter 10. De rust le verde geen bijzondere stand op. 0- 0. Na de eerste helft stond Holten binnen 10 minuten op 0-2 achter stand. Voor de vlucht van Maaseik van De Bergvliegers, een afstand van plus minus 140 kilometer, werden 347 duiven ingekorfd. Na de lossing kwam de duif van A. ten Dam I om 10.35 uur als eerste binnen. Uitslagen: 1. A. ten Dam. 2. G.G. Kwintenberg. 3. G. Egberts. 4. T. Schuppert. De heren senioren van Holten is het niet gelukt kampioen te wor den in de derde klasse bij het handballen tijdens de directe con frontatie met LHC. 's Ochtends wisten de senioren nog te winnen van Boskamp met 18-8, maar 's middags tegen koploper LHC, dat met 1 punt voor stond, kwamen ze niet verder dan 12-12. Dat gelijk spel deed LHC die ene punt voor sprong behouden op de senioren uit Holten. Het hangt nu af van het resultaat van de wedstrijd LHC tegen rode lantaarndrager Heeten wat de po sitie van Holten gaat worden. Speelt LHC gelijk dan volgt er een beslissingswedstrijd tegen Holten. VolO) tevredenheid was er bij de Bergruitertjes na het jaarlijkse pony- conciurs op Hemelvaartsdag. Niet alleen waren de weersomstandighe den ileaal geweest en de deelname boven verwachting, ook de twee nieu\e hindernissen op het springparcours bleken een voltreffer. Dat bleeknet name tijdens de selectiewedstrijden voor het Europees kam- pioenchap die dit jaar vor de tweede keer op verzoek van bondstrainer Wim Bnhofin Holten werden gehouden. Daarin bracht Albert Zoer uit Zuidwide het ZZ-springen op zijn naam door in de barrage zijn pony Promii foutloos rond te sturen. Dat deden ook Gerald Geesink met High bciety van de Grolse Ponyclub en Jan de Boer met Bento uit Nieuwliisen, maar zijn bleken minder snel. Voor hetraditionele Hemelvaart- concoursvan de Bergruitertjes bleek we- grote belangstelling. Het progrruna zat bomvol en 's morgens q half negen moest de eerste comnatie al starten om 's middags ofijd klaar te zijn. Daar bij werden &itereenvolgens de in dividuele drsuur> het springen in de klasse B, m en Z afgewerkt en bovendien dddelingsdressuur in de klassen B en L. Hoogtepunt vormde weer de grote parade rond het middaguur, waarbij burge meester Van Rappard de prijzen van het ochtendprogramma uit reikte. Markelo Ook zaterdag kwamen de leden van de Bergruitertjes in de wei. Op het concours van de PC Markelo werden weer verschillende mooie prijzen weggehaald. Zo behaalde het achttal de eerste prijs in de klasse M met 123 punten. In de B- dressuur was er een eerste prijs voor Erwin Rietberg met Radisky (130 pnt.), een derde prijs voor Inez Weijman met Tornado JB (127 pnt.), ook een derde prijs voor Gus- ta Bouwhuis met Wendy (121 pnt.) en vijfde prijzen voor Nicole Vree Egberts met Aijan (120 pnt.) en Sander Mulder met Nizzam (123 pnt.). Marieke Mulder behaalde met Snorrewind een eerste prijs in de L-dressuur met 134 pnt en daar bij was er een vierde prijs voor Fre- derique Oolbekkink met Tornado (121 pnt.). Bij het L-springen, cate gorie D won Huub Brands een eer ste prijs met Alex en Sander Mul der een tweede prijs met Nizzam. Nog een eerste prijs was er voor Marieke Mulder en Snorrewind by het M-springen in de categorie B. sultaat behaalde Inez Weijman In de categorie D won Hermien met Henkie de categorie D van het Bronsvoort met Bandit een tweede B-springen, prijs. Het Z-springen in de catego- Daarbij was er een rieD leverde Ida Vincent met Mark vierde prijs voor Evelien Bonte een eerste prijs op en eenzelfde re- met Corrie en een zesde prijs voor Frederique Oolbekkink met Tor nado. Afgelopen zondag won Inez Weij man met Daisy in de B-dressuur de eerste prys met 135 punten. Wint LHC, dan is de zaak bekeken. LHC eindigt dan als eerste en Hol ten als tweede. De spelers die voor de senioren van Holten de punten maakten zijn Meino van Beek, Diederik Hussla- ge (4), Freek Nijkamp (2), Johan Plantinga en Nico Vorst. De dames senioren boekten een overwinning op Wesepe. Tot de rust was het een gelijk opgaande wedstrijd waarin Holten nog enke le keren het latwerk testte. Na de rust bouwde Holten de voorsprong uit tot 4-8. Hoewel Wesepe nog even terug kwam en de score op 6-8 bracht bleef het daarbij, de winst aan de Holtense dames senioren latend. De punten kwamen van Ineke Leeftink (3) Gerda Buschers (2) Marti Barvellink, Jeanet Nijland en Marijke Nijland. De junioren waren kansloos tegen koploper Wesepe. De gastvrouwen waren sterker en wonnen na een ruststand van 8-0 met 20-1. Bq de jeugd behaalde Holten op het veld een eerste kampioen schap. De welpen wonnen uit bij SDOL met 3-0. Ze werden daar door, evenals in de zaal, ongesla gen kampioen. De andere wedstrijden gingen in verband met schoolhandbalkam- pioenschappen niet door en wor den later gespeeld. In verband met het pinksterweekend is er geen handbalprogramma. De Vereniging Het Aangespannen Paard De Bergrijders hield afgelo pen zondag samengestelde onder linge menwedstrijden. Het evene ment werd gehouden op het ter rein in de Borkeld in Holten. In totaal traden zestien deelne mers in het strijdperk. Winnaar van de wisselbeker en algemeen kampioen werd bij de paarden E. Tempelman. H. Brands jr. streek met de eer bij de ponies.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 7