„Geldkist is bijna leeg, maar geen bodemloze put Wielervereniging Holten actief in Pinksterweekend OAD ziet groei in busvakanties De Rabobank Rendement Rekening geeft 5,4% rente met een grote opnamevrijheid Bestuursleden gokken op meer jeugdleden Koperen verjaardag Holtens Mannenkoor Veel te doen bij het Sociaal Cultureel Werk Rabobank Meer bank voorje geld HOLTENS NIEUWSBLAD Mix-toernooi Voor het reserveren van grote spaarbedragen verlangt u een behoorlijke rente. Maar u wilt uw geld ook gemakkelijk kunnen opnemenDat kan met de Rabobank Rendement Rekening. De eerste inleg bedraagt minimaal f 10.000,-. En zolang uw saldo hier boven blijft ontvangt u 5,4%* rente. Per kwartaal kunt u f 25.000,- vrij opnemen. Ook contant. Meer opnemen kan na de opzeg termijn van 3 maanden. Of tegen een geringe retourrente. Informeer bij uw Rabobank naar deze aantrek-_ kelijke spaarvorm. Tegenvallende resultaten bij het handballen DONDERDAG 11 MEI 1989 Moeilijk is de financiële positie van de Holtense Waardenborchgroep wel. Zo zal er in de toekomst veel te weinig gereserveerd kunnen worden voor renovatie van het troephuis. Maar een bodemloze put is de geldkist van de padvindersgroep zeer zeker niet. Die vrees werd onlangs door gemeenteraadslid Dul uitgesproken in de Commissie Sociaal Cultureel Werk. Zijn opmerkingen kwamen hem onder meer te staan op een boze ingezonden brief in het Holtens Nieuwsblad van 27 april. Reden om nog eens met de Waardenborchgroep te gaan praten. Gesprekspartners zijn penningmeester A.L. Kruijsdijk en be stuurslid P.Rijnsaardt. De laatstgenoemde is tevens groepbegeleider. Probleem voor de ongeveer 50 le den tellende scouting groep is het clubhuis aan de Liezenweg. Dat troephuis is nu 25 jaar oud en on derdelen ervan zijn nodig aan ver vanging toe. In het verleden is - al dus Rijnsaardt en Kruijsdijk - nooit gereserveerd voor een op knapbeurt. Bij de gemeente Holten is daarom nu een subsidie van bijna tiendui zend gulden ingediend, maar Rijn saardt en Kruijsdijk verwachten niet meer dan ongeveer 2500 gul den subsidie. Voor een fikse op knapbeurt van het clubhuis heb ben de bestuursleden van de scou tinggroep ongeveer veertig mille nodig. Rijnsaardt vindt dat de ge meente zich in het kader van het project Werk door Jongeren voor Jongeren best voor de groep zou mogen inspannen. De Waarden borchgroep zou echter van die veertig mille zelf vijftien mille bij elkaar moeten sprokkelen en dat zit er onder de gegeven omstandig heden niet in. Lening Waar kwamen de bezwaren van Dul nu op neer? Hij maakte onder meer een opmerking over de in- komstenpost van drieduizend gul den uit het Nationaal Ondersteu ningsfonds. De penningmeester: „Dat zijn geen inkomsten, geen eenmalige meevaller, zoals Dul zegt. Maar het gaat hierbij om een renteloze lening, die we gewoon weer terug moeten betalen." Hetzelfde geldt voor een bedrag, afgeleid van een eveneens rentelo ze lening van f1800,- van het Natio naal Jeugdfonds. Met deze lening zijn drie patrouillenetten aange schaft. Bovendien heeft het raads lid opmerkingen gemaakt over een uitgave van zo'n achthonderd gul den voor kleedgeld. Die post zou volgens de subsidieverordening van Holten niet mogen voorkomen op de begroting. „Vergeten wordt" zegt Kruijsdijk, „dat dit bedrag na genoeg in zijn geheel is opgehaald door de ouders van onze leden." Met andere woorden: het zijn geen uitgaven die op de een of andere manier op de gemeentebegroting drukken. Overigens is het met die gemeentesubsidie vreemd gesteld. Rijnsaardt: „Voor jonge leden krij gen we minder subsidie dan voor oudere. Dat is eigenlijk heel vreemd, want voor de jongeren doe je meer uitgaven." Contributie Heeft de Waardenborch dan hele maal niets gedaan om uit de slech te financiële situatie te komen? Kruijsdijk: „We hebben de contri butie met een tientje omhoogge- bracht tot zeventig resp. tachtig gulden per jaar voor de verschillen de scoutinggroepen." Bovendien, zo zeggen de beide bestuursleden namens de scouting, wordt het troephuis regelmatig verhuurd aan andere instellingen, vooral aan scholen. ,A1 met al bedraagt het exploitatietekort van de Waar denborch een dikke 8600 gulden. Rijnsaardt: „Dul heeft gesproken van een schuld, maar dat is iets an ders dan een exploitatietekort". De conclusie moet luiden, dat de Waardenborch met een slecht clubhuis zit, waarvan bijvoorbeeld de deuren nodig aan vervanging toe zijn. Vrijwilligers hebben onder meer al noodverlichting aange legd. Maar er moet meer gebeuren, zoals het vervangen van de verwar- De heren Rijnsaardt met brilen Kruijsdijk,: meer jeugd... mingsinstallatie. De materiaal- ruimte moet vergroot en de keu ken verbeterd. Gaten Geld om te reserveren is er niet. Kruijsdijk: „Als. het zo doorgaat, vallen er binnenkort de gaten in". Rijnsaardt benadrukt zich tegen over de vele vrijwilligers die het clubhuis hebben gerund en nog runnen verplicht te voelen, een op lossing voor de problemen te zoe ken. Hij zou graag nog meer activi teiten voor de jeugd zien, waardoor er meer jeugdleden (lees: dus ook meer geld, red.) en daardoor weer mèer activiteiten kunnen komen. Volgens Kruijsdijk moet het luk ken meer leden te krijgen. Ooit be droeg het ledental van de groep on geveer tachtig personen. Bij hun streven de club meer financieel ge zond te maken hebben Rijnsaardt en Kruijsdijk een ideaal in het ach terhoofd zitten. Het ideaal van ge zamenlijk activiteiten voor de jeugd opzetten, zonder dat compe titie voorop staat. Er zit nog altijd groei in de de markt voor busvakanties. Dat constateert hoofd Verkoop van OAD-reizen Albert Boorsma, wan neer hij de cijfers over het eerste kwartaal van 1989 bekijkt. Het aantal boekingen steeg in die eer ste drie maanden voor de hele sec tor met drie procent. Boorsma noemt die cijfers opmer kelijk: „De groei van de bus-vakan- tiemarkt was in 1988 al explosief, maar de OAD noteerde in het eer ste kwartaal een omzetgroei van acht procent. Ik concludeer daar uit dat een steeds grotere groep va kantiegangers de bus als een goed vervoermiddel voor de vakantie ziet en daarbij in het bijzonder voor de OAD kiest. OAD-reizen moet in deze periode van Hemel vaart en Pinksteren maar liefst driehonderd bussen inzetten om de stroom vakantiegangers op tijd op hun bestemming te krijgen. Op vallend is de belangstelling voor excursiereizen, waarbij Spanje en Parijs als de grootste trekkers voor deze tijd van het jaar gelden. De Wielervereniging Holten is in het Pinksterweekend op twee fronten actief. Eerste Pinksterdag rijdt de vereniging in Wallonië de klassieker Luik-Bastenaken. Voor de niet-klimmers staat op Tweede Pinksterdag de Elfsteden Fiets- toertocht op het programma. De tocht Luik-Bastenaken meet ruim 217 kilometer en jaarlijks doen er ruim 6.000 Nederlanders aan mee. Uit Holten telt het deel nemersveld 23 sport- en toerfiet- sers. Samen met ploegleider Anton van Ooijen, assistent-ploegleider Gerard Eftink en een groot aantal supporters verblijven de Holtena- De SV Holten houdt ter afslui ting van het seizoen 88/89 op zon dag 21 mei een mix-toernooi voor senioren op de thuishaven aan de Meermanskamp. Deelnemers worden door loting in gedeeld in een elftal. De aanvang is 9.30 uur. Na afloop is er een feeste lijk samenzijn waarmee de club het succesvolle jaar afsluit. ren in hun basiskamp in Malmedy. De renners hebben zich de afgelo pen maanden stevig vorbereid op deze klassieker en reden stages in Zuid Limburg, de Ardennen en het Eifelgebergte. Drie Holtenarën debuteren dit jaar in deze klassieker. Dat zijn Gerrit en Dinie Pasman en de jonge ren ner Ton Hofhuis. De Elfstedentoertocht in Fries land telt jaarlijks zo'n 15:000 toer- fietsers. Onder leiding van Hans de Groot rijdt een aantal Holtenaren op Tweede Pinksterdag mee in deze Friese toertocht. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN - aan W. Bekkernens voor bouw kweekkas bij Kozakken- straat 34; - aan G. Kolkman voor het plaatsen van een dakraam in de woning Kieftenbelt 7; - aan F. Muller voor het plaatsen van een dakraam in de woning Nagelhoutstraat 45; 2. aan H.M.V. vergunningen verleend voor een lompenaktie op 19 en 26 mei 1989; 3. aan T.C. „De Volharding" te Nunspeet toestemming verleend voor gebruik wegen t.b.v. fietstocht; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of be roepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. SPORTCOIVIIVUSSIE Bij het gemeentelijke openlucht-rekreatiebad „Twenhaarsveld" is voor de duur van het zwemseizoen 1989 (27 mei t.m. 3 september) plaats voor enkele parttime KASSAMEDEWERK(ST)ER op in nader overleg vast te stellen werktijden. Ook zij die alleen de weekeinden beschikbaar zijn (mits het gehele seizoen) kunnen solliciteren. Voor deze functie is een opleiding op LBO-niveau (kantoor-praktijk) of MAVO noodzakelijk. Het salaris is afhankelijk van de leeftijd. Schriftelijke sollicitaties kunnen binnen 10 dagen worden gezonden aan de Sportcommissie, Postbus 13, 7450 AA Holten. VOORVERKOOP SEIZOENABONNEMENTEN REKREATIEBAD TWENHAARSVELD Aanvragen van seizoenabonnementen voor Rekreatiebad Twen haarsveld kunnen tot en met 18 mei a.s. worden ingeleverd op het gemeentehuis, Smidsbeft 6, of worden toegezonden aan de afde ling welzijn van de gemeente Holten, Postbus 13, 7450 AA Holten. Het verdient aanbeveling om gebruikte maken van het dezer dagen in de gemeente Holten huis-aan-huis verspreide informatie- en aan vraagformulier. De tijdig aangevraagde abonnementen kunnen worden afgehaald tussen 22 en 25 mei, op werkdagen van 9.00-12.00 uur en van 14.00- 15.00; op 25 mei bovendien van 19.00-20.00 uur. Betalen bij afhalen. De abonnementen behoeven niet persoonlijk te worden afgehaald. De tarieven voor 1989 zijn als volgt: voorverkoop normaal arief Gezinsabonnement a. 1e ouder 26.- b. 2e ouder en kinderen vanaf 6 jaar 17.- Individueel seizoenabonnement voor individuele personen vanaf 6 jaar 26.- Indivivueel maandabonnement voor individuele personen vanaf 6 jaar - 1150 (niet in de voorverkoop verkrijgbaar) Éénmalig bezoek voor personen vanaf 6 jaar 2.75 voor groepen vanaf 10 personen, per persoon 2.00 Kinderen tot en met 5 jaar hebben gratis toegang. Hetseizoen 1989 begint op zaterdag 27 mei. De openingstijden van het bad zijn: zaterdag 10.00 18.00 uur zondag12.00 18.00 uur maandag t.m. vrijdag 7.00-20.00 uur ATTENTIE: seizoenabonnementen zijn alleen in de voorverkoop verkrijgbaar. Het Holtens Mannenkoor bestaat 121/2 jaar en dat moet gevierd wor den. Daarom wordt dinsdag 23 mei een feestelijke ledenvergade ring gehouden. Uiteraard zijn daarbij ook de dames aanwezig. Voor de pauze wordt er normaal gereperteerd onder leiding van di rigent Bert van Jaarsveld, waar door de echtgenotes kennis kun nen nemen van de vorderingen van hun eega's. Daarna wordt er onder het genot van een drankje en een hapje vooruit gekeken naar de komende I2V2 jaar. Het Hoitens Mannenkoor wil deze feestelijk bijeenkomst aangrijpen om nieuwe leden op een informele manier kennis te laten maken met zijn activiteiten. Belangstellenden zijn dan ook hartelijk welkom. Voorzitter Grootewal zal na een te rugblik op het verleden ook mede deling doen van de komende acti viteiten. Ook wordt bekend ge maakt hoe het ervoor staat met de donateursactie die nog steeds in volle gang is. De avond begint om 20.15 uur in de repetitieruimte bo ven de meubelzaak van Schup- pert. De Kol- en Haarschool deden za terdag mee aan de regionale schoolhandbal kampioenschap pen in de ROHDA-hal te Raalte. De Haarschool werd daarbij vier de in haar poule, de Kolschool der de. Vorig jaar nog was de Haarschool kampioen en de Kolschool eindig de toen als tweede. Rente per 13-02-1989 De wedstrijd tegen de verschillen de scholen uit de afdeling IJssel- Bloemen streek leverden de Haarschool drie nederlagen op. Tweemaal verloor de school met 3-1 en eenmaal met 3-2. De Kolschool startte in de B- poule met. een 6-1 nederlaag. De tweede wedstrijd leverde een winst op van 4-1. De derde wedstrijd ging echter verloren. De Stichting voor Sociaal en Cul tureel Werk voor Holten heeft voor de komende tijd tal van acti viteiten georganiseerd. Onder meer gaat het om droogstukken maken, werken met zijdebloemen en bloemencollages. Wie vragen heeft over deze activiteiten kan contact opnemen met de stich ting, of met de instanties die bij iedere activiteit vermeld zijn. Het werken van droogbloemen is iets wat eigenlijk nooit uit de mode raakt. Vandaar dat de Stichting voor Sociaal en Cultureel werk eni ge middagen aanbiedt om met droogbloemen aan het werk te gaan. Tijdens deze middag krijgt men van Jenny van Ulzen tips en ideeën met betrekking tot kleur keuze en vormgeving zodat men met een fraai stuk naar huis kan. De eerste middag is op maandag 23 oktober en bij voldoende belang stelling vindt een tweede middag plaats op 6 november a.s., beide ke ren van 13.30 tot 15.30 uur in het Dorpshuis. De deelnemersbijdrage voor een middag bedraagt f 8.-. Op gave bij het Dorpshuis (05483- 6 27 55). Zijdebloemen In bijna ieder huisgezin treft men wel wat vergeten zijdebloemen aan. Niemand doet er wat mee, ter wijl er toch schitterende bloem stukken van vervaardigd kunnen worden. Daarom geeft Jenny van Ulzen in één middag handige tips en praktische ideeën. Het eindre sultaat is veelal heel smaakvol. Het werken met zijdebloemen gaat bij voldoende deelname van start op maandagmiddag van 13.30 tot 15.30 uur. De kosten bedragen f 8 Opgave bij de Stichting Sociaal Cultureel Werk, telefoon 05483- 6 27 55. Collages maken van gedroogde bloemen is een bezigheid die steeds meer aandacht krijgt. Menu- of veijaardagskaarten en vooral kleine schilderijtjes maken van zélf gedroogde bloemen zullen tijdens deze kursus worden behan deld. De eerste les vindt vóór de zo mervakantie plaats (maandag middag 5 juni) men wordt dan be kend gemaakt met de droogtech- niek, de> verschillende soorten bloemen e.d. Na de vakantie (11 september) gaan de deelnemers dan met eigen gedroogde bloemen aan het werk! (De kosten voor deze 4 lessen durende kursus bedragen f 30.- en de opgave kan geschieden bij het Dorpshuis (05483-6 27 55). Vogelverschrikker Vrijdag 19 mei in de Pinksterva kantie, komt poppentheater Otto van der Mieden een voorstelling verzorgen bij de Stichting voor So ciaal en Cultureel Werk voor Hol ten. De titel van de voorstelling luidt: De vreselijk verlegen vogel verschrikker. Het stuk, geschikt voor kinderen in de leeftijd van 4 tot ca. 10 jaar, gaat over Paulus de vogelverschrikker. Paulus is véél te vriendelijk bij het wegjagen van de vogels op het land. Boer Peter is boos op Paulus en de vogels vinden hem ook niet al te slim. Zelfs op de vogelverschrikkersschool, waar Paulus heen moet om bijscholing te krijgen, krijgt de juffrouw schoon genoeg van hem... Deze produktie is een bewerking van het gelijknamige boek van Karei Eyk- man. Het spel wordt gespeeld met grote hand- en stokpoppen welke soms als een soort marionetten be wogen worden. De voorstelling begint om 14.00 uur in dorpshuis „De Boschkamp" in Holten en duurt ongeveer een uur. De toegang bedraagt f 2.50. Zeerovers-middag Dinsdagmiddag 16 mei vindt in het dorpshuis in Holten een „zeero versmiddag" plaats voor kinderen van 4 t/m 8 jaar. Deze duurt van 14.00 tot 15.30 uur en de kosten be dragen f2.-. De kinderen kunnen kennismaken met leuke spelen die te maken hebben met het thema „zeerovers". De kelder van het dorpshuis is ingericht als een „zeerovershonk" en de leiding zou het leuk vinden als de kinderen verkleed komen Iedereen moet zich van te voren we) even opgeven in het dorpshuis, telefoon 05483- 6 27 55.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 5