de Holtense doos Zandwegen op de berg taboe voor auto's Geen Holtens voor Raalter dak geld Holterbergtoer uitdaging voor weer velen Mintonette-dames degraderen niet De Spaar- Optimaalhypotheek lage rente Veel interesse voor Kunstkring Friese hardrock in de Schure Hulppastor in de gereformeerde kerk Rabobank Q Gemeente verdeelt rietsubsidies Dookroldaage Buut weer op Radio 3 Tennisteams boeken prima resultaten HOLTENS NIEUWSBLAD Duizenden guldens voordeliger Bel voor een afspraak 05483-6 22 55 Meer bank voor je geld De kerkeraad van de gereformeer de kerk in Holten heeft als pasto raal medewerker de heer G. Bouwhuis (45) uit Haaksbergen benoemd. Hij zal neemt naast twee catechesatie-avonden ook de pastorale zorg voor de wijk De Beuseberg voor zijn rekening. Ook zal hij toerustingswerk doen. Bouwhuis (geboren Nijverdaller) volgde de HBO-opleiding theolo gie en woonde eerder in Gouda, waar hij in de omliggende plaatsen catechese gaf. In Haaksbergen is hij voor 60% van zijn tijd werk zaam. Aangezien de gereformeerde gemeente daar slechts 300 zielen telt en geen eigen predikant heeft, vervult Bouwhuis daar de volledi ge taak van een predikant met dien verstande dat hij niet de sa cramenten mag bedienen. Het tweede damesteam van Min- tonette speelde vrijdag in Almelo een promotie/degradatiewed strijd om zo degradatie uit de tweede klasse te voorkomen. Twee wedstrijden van twee sets dienden gespeeld te worden tegen Krekkers 5 en Holyoke 3, respec tievelijk de nummers twee in de derde klasse A en de derde klasse B. Indien beide wedstrijden ge wonnen zou worden dan was be houd van de tweede klasse een feit. Gesteund door een flinke groep supporters werd aan dit spannen de karwei begonnen. In de eerste wedstrijd was Holyoke 3 de tegen stander. Mintonette ging zeer voortvarend van start. De eerste set werd via tussenstanden van 5- 0,10-3 en 11-6 gewonnen met 15-7. Scherpe serves van Inge Rietman en de harde buitenaanval van Ire ne Mondeel gaven ook in de tweede set het gewenste resultaat. Via 4-0 en 8-2 werd het 12-6. Deze stand bleef geruime tijd op het score bord. Toen leek Holyoke greep te krijgen op de wedstrijd, want in korte tfjd scoorden ze drie punten op rij, 12-9. Frida Meilink werd in het achterveld gebracht. Deze wis sel pakte zeer goed uit, want Min tonette stelde orde op zaken en won ook de tweede set met 15-1 en dus de wedstrijd met 2-0. Aansluitend moest de wedstrijd te gen Krekkers 5 gespeeld worden. In de eerste set hadden de dames het voordeel goed ingespeeld te zijn. Lucy Kleizen had als spelver- deelster een prima avond en be diende Hieke Plantinga en Wilma Hakkert op het midden van prima set-ups, waardoor zij met geva- 3? rieerde aanvallen de punten bin nenhaalden. Via 7-0, 9-7 en 13-10 won Mintonette de eerste set met 15-10. Het behoud van de tweede klasse was nu heel dicht bij. Maar zoals bekend van dit team wilden de da mes het ook nu weer spannend maken. Weliswaar werd in de twee de set een voorsprong genomen van 9-3, maar ook Krekkers raakte ingespeeld. Met name de hardnek kige verdediging bracht Mintonet te in de problemen. De tweede time-out, bij de stand 10-9, leek uit komst te bieden: 13-10. Krekkers bleef vechten voor wat het waard was en kwam terug tot 13-13. Opnieuw werd Fride Meilink bin nen de lijnen gebracht, ditmaal om te serveren. Met tweede serves ont regelde zij de Krekkersaanval en zo kon Nicole Hesselink met een zeer mooi geplaatste prikbal aan alle onzekerheid een einde maken, 15-13. Een fles sekt van de suppor ters en een rode roos van trainer- /coach Paul de Vrijer gaven een ex tra feestelijk tintje aan deze over winningen. Vandaag en morgen (5 en 6 mei) kan men in Museumboerderij Eungs Schöppe in Markelo het al oude "dookrollen* bekijken. Dit al oude trapsgewijs oprollen van het huishoudlinnen wordt door tien dames in klederdracht gedemon streerd. De Museumboerderij vindt u midden in Markelo tegen over het gemeentehuis. De ope ningstijden zijn beide dagen van 14.00 uur tot 17.30 uur en de toe gangsprijs is f 1,50. Kinderen heb ben gratis toegang. Dit keer een foto uit de oude doos van Jan Smale, waarover maar heel weinig bekend is. We houden ons dan ook aanbevolen voor aan vullende informatie. De datum waarop deze foto is genomen is wel bekend, 28 juni 1909 zoals op het schoolbordje te lezen valt. Maar verder is van deze klassefoto van de afdeling II voor de oude Dorps school in de Dorpsstraat maar één persoon bekend. Dat is Berendina Johanna Stegeman, destijds wo nende op het adres Neerdorp 26. Het boerderijtje is er nog steeds, maar het adres is nu Keizersweg 38. Wie meer personen op deze foto herkent of andere informatie ero ver heeft, kan contact opnemen met Jan Smale (tel. 63256). Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan R. M. A. Gorfcink voor het vergroten van de woning Haarstraat 13; - aan A. J. Oonk voor verbouw garage Diessenplasstraat 30; - aan P. G. Visee voor plaatsing dakkapel op woning Beumersteeg 8; - aan G. Wansink voor bouw werktuigenschuur bij Rijssenseweg 3; - aan J. A. Baltes voor aanbrengen luifel bij Larenseweg 78; - aan J. W. Langen voor bouw garage/carport bij woning Kieftonbelt 5; - aan G. H. Vlogtman voor verbouw/uitbreiding maganjn showroom Deventerweg 84; 2. VERLEENDE KAPVERGUNNtNG: - aan J. W. Vasters, Markeloseweg voor 1 eik; - aan D. Stegeman, Meutgeertsweg 9 voor een perceel grove den; - aan St. Burgerweeshuis voor een perceel grove den; - aan G. Paalman, Maneschijnsweg 19 voor 5 eiken; 3. aan Holtens Gemengd Koor vergunning verleend voor het houden van een loterij; 4. aan Holtens Mannenkoor ontheffing verleend t.b.v. verkoop bloemen; 5. aan M C de Klassieker toestemming verleend t.b.v. tentoonstelling oude motoren. 6. aan Werkgroep St. Vluchtelingen vergunning verleend voor het houden van een kollekte; 7. aan Zeister Zendingsgenootschap vergunning verleend voor kaarsenverkoopaktie. Voor hot inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wei over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot dc afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie Spreekuur burgemeester De burgemeester is verhinderd op maandag 8 mei a.s. spreekuur te houden. Voorverkoop seizoenabonnementen rekreatiebad Twenhaarsveld Aanvragen van seizoenabonnementen voor Rekreatiebad Twenhaarsveld kunnen tot en met 18 mei a.s. worden ingeleverd op het gemeentehuis. Smidsbelt 6. of worden toegezonden aan de afdeling welzijn van de gemeente Holten» Postbus 13. 7450 AA Holten. Het verdient aanbeveling om gebruik te maken van het dezer dagen in de gemeente Holten huis-aan-huis verspreide informatie- en aanvraagformulier. De tijdig aangevraagde abonnementen kunnen worden afgehaald tussen 22 en 25 mei. op werkdagen van 9.00-12.00 uur en van 14.00-15.00 uur; op 25 mei bovendien van 19.00- 20.00 uur Betalen bij afhalen. De abonnementen behoeven niet persoonlijk te worden afgehaald. De tarieven voor 1989 zijn als volgt: voorverkoop normaal tarief G ezi naseizoen abon nem en t a. 1e ouder f. 26.00 b. 2e ouder en kinderen vanaf 6 jaar f. 17.00 Individueel seizoenabonnement voor individuele personen vanaf 6 jaar f. 26.00 Individueel maandabonnement voor individuele personen vanaf 6 jaar - f. 11.5 (niet in de voorverkoop verkrijgbaar) Eenmalig bezoek voor personen vanaf 6 jaar f. 2.1 voor groepen vanaf 10 personen, per persoon f. 2.G Kinderen tot en met 5 jaar hebben gratis toegang. Het seizoen 1989 begint op zaterdag 27 mei. De openingstijden van het bad zijn: zaterdag 10.00-18.00 uur zondag 12.00-18.00 uur maandag t.m. vrijdag 7.00-20.00 uur ATTENTIE: seizoenabonnementen zijn alleen in de voorverkoop verkrijgbaar. De Holterberg wordt een stuk minder vriendelijk voor automobilisten. Welis waar blijft de Toeristenweg open, maar een groot deel van de zandwegen over de berg zal voor gemotoriseerd verkeer zo snel mogelijk tot verboden ge bied worden verklaard. Dat deelde wethouder H J. Westerik tijdens de verga dering van de commissie Gemeentewerken mee. Hij hoopt dat de afsluiting op 1 juni al kan ingaan. Of en wanneer het grootste deel van de zandwegen tot verboden gebied worden verklaard, hangt af van de provincie Overijssel die de Holtense maatregel goed moet keuren. Als meest zwaarwegend argument voert de gemeente de slechte onderhoudstoestand van de zandwegen aan. Holten wil niet wachten tot ook de gemeente Hellendoorn zover is. „Technisch gezien zijn er geen pro blemen, dus wij gaan nu door" ver klaarde Westerik strijdlustig. Hol ten kiest bij het afsluiten voor ver bodsborden die automobilisten en motorrijders erop moeten wijzen dat ze verboden gebied binnenrij den. Voor aanwonenden en belang- Wanneer alle lezers van het Hol tens Nieuwsblad zaterdagmiddag 6 mei tussen 12.00 uur en 14.00 uur even de telefoon ter hand nemen, is de kans aanwezig dat de Holten se popgroep Buut een platencon tract krijgt. Buut is namelijk weer uitgenodigd door de NCRV om in het programma Paperclip mee te doen aan de strijd om de titel: Ar tiest van de Week. De winnaar van de Popslag '89 krij gt een platencontract aangebo den en aangezien de luisteraars daar telefonisch grote invloed op kunnen uitoefenen, is het zaak dat zoveel mogelijk Holtenaren de NCRV bellen. De winnaar van de dag speelt aan het eind van het programma live het gekozen num mer. Buut probeert dit keer te winnen met de ballad „Always". De Hol tense groep bestaat uit Arjan Beu- mer (bas), André Dollekamp (drums), Eddy Morsink (gitaar), Leo Eppink (keyboards) en uiter aard zanger Buut zelf, die ook de keyboards bespeelt. hebbenden wordt de toevoeging: Uitgezonderd voor exploitatie doeleinden aangebracht. In het El- senerveld en het Lutterzand heeft de provincie goede ervaringen op gedaan met deze manier van af sluiten van zandwegen. „Voordeel is bovendien dat de wegen makke lijk bereikbaar blijven voor de brandweer en dat je niet zoveel ontheffingen nodig hebt" legde de wethouder uit. Hij voegde er nog aan toe dat wanneer deze oplos sing niet toereikend blijkt, er altijd nog naar andere manieren kan worden gekeken. Naast de borden worden de zand wegen met hekken in de berm en op sommige plekken extra aan plant ook visueel minder aantrek kelijk gemaakt voor gemotori seerd verkeer. Daarvoor draait de gemeente zelf op, de borden wor den door de provincie geplaatst. Om de wandelaars te gerieven, worden er aan de invalswegen voorzieningen getroffen om mak kelijk te kunnen parkeren. De aan de provincie voorgelegde afsluiting betreft het Hazenpad, de Plaggenweg (vanaf de Helhuizer- weg tot de Toeristenweg), de Pano- ramaweg, de Heksenweg, de Vos- senweg, de Oude Hellendoomse- weg (van de Weulenbergweg tot de Plaggenweg), het stukje Plaggen weg tussen de Sprokkelweg en de Lichtenbergerweg, de Peukelweg, de Eekhoornweg (vanaf de Cana dese Begraafplaats tot de Plaggen weg) en de Nijverdalseweg (vanaf de Eekhoornweg tot de Lichten bergerweg). Het initiatief om in Holten een Malevich 18 mei" en de naam en het Kunstkring op te zetten, slaat in telefoonnummer van de deelne- brede kringen aan. Dat bleek al mer(s). Is er niet genoeg belang- meteen bij de eerste activiteit, de stelling, dan wordt het geld terug Melodieuze hardrock in de Schure met de band Lightnin. Geen Holtens geld voor een rieten dak in Raalte. Dat was de conclu sie die de commissie Gemeenter- ken trok uit een soms bar ingewik kelde discussie over het vaststel len van de rietsubsidies. De ver warring werd gesticht door de aanvraag van landbouwer H.H. Bouwhuis van de Reuskenweg wiens boerderij gedeeltelijk in Holten en voor het andere deel in Raalte staat. Reden waarom veer tig vierkante meter dak niet voor de Holtense rietsubsidie in aan merking komt. Waartoe het bou wen van een huis precies op een gemeentegrens niet allemaal lei den kan! Met tien van de twintig ingediende aanvragen had de commissie geen enkele moeite. Hierbij ging het al lemaal om functioneel agrarische bedrijven, waarvoor de aanvraag op tijd is ingediend en de rietdek ker nog niet het dak op is geweest. Dat was wel het geval bij de Maat schap Boode-Steegink, reden waarom deze geen bijdrage van f 20,00 per vierkante meter ont vangt. Ook de manege van T. van Dijk aan de Oude Diepenveense- weg voldoet niet aan de voorwaar den. Geen agrarisch bedrijf luidde het oordeel, dat ook gold voor de boerderij Zandvoortspad van H.G. Sprokkereef en voor de aanvragers Te Wierik (Deventerweg 21), Schip pers (Deventerweg 72), Leunk (Raalterweg 59), Goorman (Veld- dijk 1) en Buschers (Schuppertweg 6). In die vijf gevallen gaat het om een burgerwoning, reden waarom de bewoners het riet zelf moeten bekostigen. Voor aanvrager Ha verslag van de Tromopsweg 3 blijft de gemeentelijk girobijschrijving uit omdat zijn aanvraag te laat is ingediend. Dat moet volgens de verordering immers voor 1 maart gebeuren. dialezing in het dorpshuis over de Russische schilder Malevich. Voor zo'n honderd belangstellen den verzorgde de Enschedese ku nsthistorica Elvira Eijl een boei ende lezing, die de aanwezigen tot laat in de avond op het puntje van de stoelen hield. Voor de initia tiefneemsters Dagny van Rappard en Yvonne Lubberhuizen een flin ke steun in de rug bij het opstellen van een activiteitenprogramma voor het komende seizoen. De Kunstkring Holten denkt na de zomervakantie een programma aan te kunnen bieden met drie of vier culturele activiteiten. Daarbij valt te denken aan lezingen, thea tervoorstellingen of concerten, waarbij steeds de kwaliteit de bo ventoon moet voeren. Gezien het aantal donateurs dat zich nu al heeft opgegeven, is de belangstel ling daarvoor zeker aanwezig. Niet alleen in Holten, maar ook in om liggende plaatsen. Donateur beta len f 10,00 per jaar en krijgt daar voor, naast korting op de toe gangsprijs van activiteiten, een overzicht van wat er zoal georgani seerd wordt. Bij voldoende belangstelling wordt donderdag 18 mei een reis naar de Malevic-tentoonstelling in het Stedelijk Museum in Amster dam worden verzorgd per OAD- bus. Die vertrekt om 10.00 uur van af het OAD-station en men is om 16.30 uur terug in Holten. De kos ten van bus en toegang bedragen f 2-5,00. Opgave en betaling moet voor 11 mei gebeuren bij mevr. Y.M. Lubberhuizen, Liezenweg 5 of bij mevr. D. van Rappard, Jeur- linksweg 1. Het geniet echter de voorkeur het bedrag van f 25,00 te storten op rekeningnummer 32.85.67.671 van de Rabobank in Holten (gironummer 87.55.87) t.n.v. Kunst- en Cultuurkring Hol ten met vermelding van "Bezoek gestort. Zaterdag 6 mei gaat het er onge twijfeld stevig aan toe in Jongeren centrum De Schure. Dan verzorgt de Fries hardrock-formatie Ligh tnin vanaf 21.30 uur een optreden. Overigens hoeven wat romantisch ingestelde bezoekers zie daardoor niet te laten afschrikken, want het repertoire van Lightnin bestaat voornamelijk uit melodieuze eigen nummers. De groep staat bekend om een vlotte podiumpresentatie en speelde eerder al in het voorpro gramma van Zinatra, No Exqze en Vengeance. De band bestaat uit René (zang), Eric (drums), Ede (basgitaar en achtergrondzang), Ankie (gitaar en achtergrondzang) en Ko (gitaar). De toegangsprijs is f 5,00. Mensen die in mei twintig jaar worden (en dat kunnen bewijzen) hebben gratis toegang. De zaal is open om 20.00 uur. De aktieve wielerclub houdt za terdag haar tweede toertocht, de populaire Holterbergtoer over 100,150 en 200 kilometer. Er is veel werk gemaakt van de promotie van de Holtense toertochten. Alle bij de NRTU en KNWU aangeslo ten verenigingen zijn aangeschre ven en bij de toertochten waar Holtense renners aan meededen werden folders verspreid. Jan Scheperman en zijn assisten Gerrit Pasman hebben uitgekien de routes op papier gezet, waarbij een toerfïetser zich volledig kan uitleven in het klimmen en rijden op 'vals plat'. Gevaarlijke over steekplaatsen worden goed aange- gevendoor borden. De routes gaan door het heuvel achtige landschap van Twente en Salland. In het trajekt zijn alle heu vels opgenomen, maar de tocht is voor iedereen te volbrengen. De tocht over 100 kilometer gaat via de Beuseberg, Holterbroek, Loo, Dijkerhoek naar de Holter berg. Hierna volgen de Tunnelweg, Lutterberg, Sanatoriumlaan, Le- melerberg en het mooie gebied van Ehze met vervolgens via Hancate* naar het fraaie fietspad langs de Regge terug over de Holterberg naar de finish. De 150 en 200 kilometer gaan via de Beuzeberg, Borkeld, Schwarzwald naar het heuvelachtige deel van Markelo. Vervolgens krijgen de deelnemers een vlak gedeelde door Markelosebroek en De Wippert naar Loo waar de route van de 100 kilometer wordt opgepakt. Na de Oude Raalterweg in Ommen gaan de 200 km.-coureurs nog een lus maken via Vilsteren, Dalfsen, Hoonhorst en de Lemelerberg waar ze voor het laatste deel weer de route van de 100 km. volgen. Tij dens deze tocht heeft men ook en kele malen kans op een ontmoe ting met het amateurpeleton dat deze dag deelneemt aan de Ronde van Overijssel en daarbij de Hol terberg drie maal over moet. De starttijd voor de 100 en 150 kilo meter is tussen 7.30 en 10.00 uur bij sporthal 't Mossink, waar de deel nemers aan de 200 km. tussen 7.30 en 8.30 kunnen beginnen. Alle rou tes zijn weer met pijlen duidelijk aangegeven. Vorig jaar trok de Holterbergtoer liefst 800 deelnemers. Concurren tie is er ditmaal van de BDU in Bameveld en van CC'75 uit Nijver- dal dat een tocht heeft uitgezet in de omgeving van Tecklenburg. Na drie van de zeven wedstrijden staan de dinsdag-dames 1 en 3, de JeuSd 15 jr.; mix - Drijver's 2 1-4, woensdag-meisjes, de zaterdag- jongens - Ter Spille 5-0, meisjes - mix 1 en 2 en de zondag-jeugd er Boekelo. Zaterdagjeugd 17jr.: mix Dinsdag: dames 1 - ELTC14-1, da mes 2 - Goor 7 2-3, dames 3 - Stede ke 3 3-2, dames 4 - Bathmen 6 3-2. Woensdag jeugd: mix 1 - Drijver's 5-0, mix 2 - Goor 3 2-3, meisjes - Drijver's 5-0. Donderdag: dames 1 - Delden 2-3, dames 2 - P.Braband 5 3-2. Vrijdag: heren vrij. Zaterdag zonder verlies nog steeds goed voor. Het eerste zaterdag-heren team is het net niet gelukt om te winnen. Ze moesten tegen Delden genoegen nemen met 2-3. De uitslagen van week 17 (dinsdag 15 t/m zondag 30 april): 1 - Drivjer's 3-2, mix 2 - Tion 3 2-3. Zaterdag senioren: mix 1 - Drij ver's 24-1, mix 2 - TWS 3 3-2, mix 3 - Lucida 1 1-4, mix 4 - - Holec 2 2-3, heren 1 - Delden 1 2-3, heren 2 - P.Braband 4 4-1, heren 3 - Mossen- dam 41-4. Zondag jeugd: mix geen competitie.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 5