In scène gezette ramp was nuttige oefening Gevarieerde Koninginnedag vermaakte vele Holtenaren euwsblad Echtpaar Enklaar krijgt serenade Pr. Frantisec Fadrhonc Voetbaltoernooi Lintje voor J. Schuchard BON Collecte van Astma Fonds Holterberg Kunstkring "Mr U ontvangt eenfraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. Opgeven kan nog voor boottocht 4 mei Hemelvaartsdag 24 selectieteams zullen strijden om de Fadrhonc-cup. Het grootste voetbaltoernooi voor afdelings-selecties in Nederland! 4 mei: Aanvang 10.00 uur Sportpark „Het Lage Veld" Wierden. Meer informatie vindt u op de pagina TVB eiders in deze krant. Holtens Nieuwsblad y^ü, mei 198941stejaargang no.18Abonnementsprijs f 38.70 Lossenummers 90cent Gedrukte oplage 3075 Abonnementsprijs f 38.70 Lossenummers 90 cent De Holterberg wordt een stuk minder vriendelijk voor auto mobilisten. Weliswaar blijft de Toeristenweg open, maar een igroot deel van de zandwegen over de berg zal voor gemotori- seerd verkeer zo snel mogelijk tot verboden gebied worden verklaard. Dat deelde wethou der H.J. Westerik tijdens de vergadering van de commissie Gemeentewerken mee. Het initiatief om in Holten een Kunstkring op te zetten, slaat in brede kringen aan. Dat bleek al meteen bij de eerste activi teit, de dialezing in het dorps huis over de Russische schilder Malevich. Het is niet te hopen dat, maar mocht zich in Holten ooit een der mate rampzalig ongeval voor doen, als afgelopen maandag bij de Nido in scène werd gezet, dan zijn de brandweer, EHBO en poli tie er in ieder geval op voorbereid. Voor deze Holtense hulptroepen, dit keer gesteund door de brand weerkorpsen van Rijssen en Mar- kelo en de meidwagen van het Ge west Midden-IJssel, bleek het een nuttige les want alles verliep nog niet even vlekkeloos als men wel gehoopt had. Met name de uitge strektheid van het rampenterrein en de kettingreactie die de ont ploffing in een spuitcabine van de Nido teweeg bracht, bleken facto ren die vertragend werkten op de hulpverlening. Het scenario zat weer bedrieglijk echt in elkaar. Nadat de brandweer ter plekke polshoogte had geno men, bleek de ontploffing verstrek kende gevolgen te hebben. Her en der bevonden zich slachtoffers met botbrueken, hersenletsel, shocks, een longbloeding en zelfs een afge rukte hand. Maar door de enorme kracht van de ontploffing bleef ook de directe omgeving van het be drijf niet gespaard. Twee frontale botsingen in de Weverstraat en de Waagweg eisten ook hun tol, waar door het er voor brandweer, politie en EHBO niet overzichtelijker op werd. Temeer daar het dak van de gemeentegarage was doorboord met een brokstuk van de explosie en zich ook daar gewonden bevon den. Doordat het terrein pas na een grondig onderzoek naar giftige gassen kon worden vrijgegeven, moest de plaatselijke EHBO eerst nog machteloos toezien. Eenmaal in actie stroomde de gewonden binnen en kon men ook zelf op zoek naar de van verre om hulp roepen de getroffenen die hun rol weer met verve vertolkten. Verf kwam er trouwens volop aan te pas en het zal niemand verwonderen dat de kleur rood de boventoon voerde. Tot vermaak van het talrijk aan wezige publiek, waaronder een be langstellende burgemeester Van Rappard, voltrokken zich hartver scheurende taferelen. Organisatorisch bleek de hulpver lening allemaal keurig te kloppen, De redding is nabij. Na drie kwartier kon ook de bestuurder van dit wrak uit zijn benarde positie worden bevrijd. maar het is te hopen dat er in een voorkomend geval wel wat meer spoed wordt betracht, want met name de slachtoffers bij de ge- meentewerf moesten minstens drie kwartier op hun dappere red ders wachten. Gelukkig hadden ze in de zich opperbest vermakende kijklustigen nog wat aanspraak. Uiteindelijk werd iedereen weer keurig opgelapt en spoten de brandweerlieden zelfs het "bloed" weer keurig van de straat. In een ontspannen sfeer werden daarna de resultaten van de avond nog eens aan een grondige evaluatie onderworpen. Dagblad Tubantia B.V. in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris. Kol ling serf 4 7451 XC Holten tel. 05483-63022 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 l.v.m. ziekte kan het kantoor niet steeds bemand zijn. Indien geen gehoor, dan redactie Enschede bellen, 053-84 24 95. Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Afgelopen week viel er dan toch nog een koninlijke onderschei ding te vermelden in Holten. Niet in het kader van de jaarlijkse lint jesregen met Koninginnedag, maar vanwege zijn 40-jarige over heidsdienst werd Jan Schuchard tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau onderscheiden. Dat ge beurde tijdens zijn afscheids bijeenkomst in de Kaderschool voor Gemeentepolitie in Zutphen, waar Schuchard vanaf 1973 als stafdocent werkzaam was. In aan wezigheid van zijn familie kreeg de nieuwbakken Ridder daar lo vende woorden te horen van de di recteur van de "Politieschool". Was de onderscheiding al een vol komen verrassing voor Jan Schu chard (de bijeenkomst in Zutphen werd gehouden vanwege het feit dat hij van de VUT-regeling ge bruik maakt), afgelopen zaterdag was die verrassing zo mogelijk nog groter toen plotseling HMV voor de deur stond in de Keneman- straat. De familie Schuchard, die op het punt stond naar de camping te vertrekken, kon niet weg alvo rens een aubade te hebben beluis terd, die in de straat flink wat be langstelling trok. Ter Haar Ook OAD-directeur ir. J. ter Haar kreeg afgelopen week een onder scheiding. Uit handen van minis ter Smit-Kroes ontving de inwoner van Goor de versierselen behorend bij de hoge onderscheiding Officier in de Orde van Ornaje Nassau. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliliHllllllllllllimillllllllllllllH Holten heeft er weer een lange, gevarieerde Koninginnedag opzitten waarop vrijwel alle Holtenaren wel iets van hun gading vonden. Ge holpen door een fleurig oranjezonnetje werd het vooral een gemoe delijk familiefeest waarbij bleek dat de formule van de organiserende Stichting Viering Nationale Feestdagen wellicht hier en daar wat moet worden bijgeslepen, maar zeker nog niet aan vervanging toe is. Komend jaar, wanneer naast Koninginnedag ook de vijfjaarlijkse Be vrijdingsfeesten weer gevierd worden, zullen veel onderdelen dan ook weer op het programma staan. Waar twaliieil minder bost dan RIJSSEN Daltonstraat 13 Nijverheidstr. 11 05480-1 33 47 De kleinsten werkten na de tradi tionele aubade met HMV een spel- circuit af, waarbij prachtige beer tjes konden worden gewonnen en de groepen uit de bovenbouw bra ken zich het hoofd over tien theo- rievragen met cadeaubonnen van 15, 10 en 7,5 gulden als inzet. Na veel gereken kon directeur Vogely van de Schakel de uitslag bekend maken. Prijswinnaars Berenspel (groepen 1 t/m 4): Matthijs Meer man (Haarschool), Marijke Olde- menger (Haarschool), Nicole Lam- mertink (Kolschool), Gerrit Ebrecht (Kompas), Sharon Blok- voort (Kolschool), Dinant Boode (Dijkerhoek), Marjan Nooteboom (Dijkerhoek), Marieke Rensen (Dijkerhoek), Floor Dikkers (Dorpsschool), Alrik Baltus (Dorpsschool), Jolijn Stegeman (Dorpsschool) en Rick Koetsier (Dorpsschool). Winnaars vragenspel (groepen 5 t/m 8): Eerste prijzen: Sander Bouwhuis (Kompas), Wieger Drent (Dorpsschool), Chantal Krikkink (Haarschool), Betsy Pinkert (Dijk erhoek); tweede prijzen: Wilfred te Wierik (Dorpsschool), Manon Smit (Haarschool), Hendri van Zon (Kompas) en Evelien Hauptmeyer (Dorpsschool); derde prijzen: Erik te Stal (Schakel), Bert Paalman (Dorpsschool), Marleen de Roos (Haarschool) en Ingko Mulders (Dorpsschool). Vrijmarkt Ondertussen had de jeugd bezit ge nomen van de Smidsbelt en direc te omgeving, 's Morgens in alle vroegte waren de ouders al uit bed getrommeld om al de handelswaar naar de vrijmarkt te helepn ver voeren, waar de kooplui in spé een goed plekje zochten. Daar bleek al snel dat het met het ondernemers klimaat in Holten voor de nabije toekomst wel goed zit, want als volleerde verkopers werden de uit kelders en schuren en van zolders weggeplukte goederen tegen zach te prijsjes van de hand gedaan. Ook verschillende clubs en vereni gingen pikten een graantje mee van de goedgeefse bui die de talrij ke bezoekers in een pril lentezon netje en onder de swingende bege leiding van The Columbursts met Alex Voordes ten toon spreidden. En uiteraard kon er weer een ritje worden gemaakt in de Splose mini- draaimolen die dit jaar voor de Stichting Paardrijden Gehandi capten haar rondjes draaide en daarvoor uiteindelijk f 236,75 bij een bracht. Ook de werkgroep Dor- kas deed goede zaken en zal in de toekomst zeker vaker op die ma nier aan de weg timmeren. Naast de vele handtekeningen die wer den opgehaald voor de Roemeense filmer Nestor Popescu bestond de opbrengst uit f546,05 van de naam- raad-actie en f 131,35 uit de ver koop van boeken. Het geld wordt gebruikt om melkpoeder te kopen, dat door Holtenaren persoonlijk naar Roemenië zal worden ge bracht. En inderdaad, de naam van de Pandabeer was Nestor, het geen door de familie Berg werd ge raden. Puzzeltocht Gaandeweg moesten de kooplui echter plaats maken voor de fiet sers. De Wielervereniging Holten deelde meer dan 350 deelnamefor- In een lekker oranjezonnetje deed de ondernemende schooljeugd op Koninginnedag goede zaken. De winst werd meteen maar omgezet in een overheerlijk ijsje. muiieren voor de fiets-puzzeïtocht uit, maar omdat verschillende fa milies er samen met één formulier op uittrok moet het aantal deelne mers ver over de vijfhonderd zijn geweest. Ze kregen en pittige vra genlijst mee, die voor J.P. Stege man uieindelijk het minst moeilijk bleek. Hij behaalde het meeste aantal punten. De antwoorden op de vragen luidden als volgt: vraag 1 (korhaan), vraag 2 (nr. 61), vraag 3 (MAC De Holterberg), vraag 4 (on geveer 1200 meter), vraag 5 (Al en E30), vraag 6 (16), vraag 7 (Andes, Chico Lama), vraag 8 (fazanten, valken), vraag 9 (nul), vraag 10 (zon newijzer). De antwoorden op de ex tra vragen waren: A. Jan, Paul, Sa bine en Gerard, B. Het zijn haaie- soorten, C. St. Nicolaasga, Maas- bracht, Bodegraven, Manen, Roosteren, Gieten, D. wit, Jan Pie- tersz Sweelinck, lucifer, is niet mo gelijk (de man is dood); E. Veesta pel. Het weer werkte 's middags prima mee. Ook bij de Volksspelen, waar de veertien deelnemende ploegen op Kalfstermansweide reuze bof ten met het onverwachte oranje zonnetje. Bij deze tiende editie van wat ooit als een heuse zeskamp be gon, kwam de Holtense brandweer het beste uit de strijd, gevolgd door de Toga Club en de Espelose heren. De organisatoren hadden weer een keur aan spelletjes samengesteld, waarbij het niet alleen op kracht aankwam, maar ook op snelheid, behendigheid en conditie. Vooral de afsluitende estafette viel bij het talrijk opgekomen publiek in de smaak, aangezien de deelnemers daarbij eerst door het water, daar na door zand en tenslotte door kalk moesten wentelen. Naast de drie genoemde ploegen zonden ook de Bergruiters, de waterpolo- Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aampen ander dopr! tJruik deze bon voor het opgeven van een I nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad j' Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede I Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 38.70 Koninginnedag 1989 is een fees telijke dag geworden. De deel name (zowel actief als passief) van u als Holtenaren aan de di verse activiteiten was gewel dig. Graag wil ik al diegenen (leerkrachten, ouderraadsle den, HMV, de werkgroep en hel pers van de Volksspelen, de to neelvereniging OCH, carna valsvereniging De Fienpreu- vers, de Wielervereniging Holten, het conciërgeteam van de Scholengemeenschap Hol ten, de Rijkspolitie en niet te vergeten de mensen van Ge meentewerken vanaf deze plaats hartelijk bedanken voor hun voorbereidende en/of uit voerende werkzaamheden. Ook die inwoners van Holten, die zich in de afgelopen dagen spontaan als donateur van onze Stichting hebben aangemeld, geldt onze dank. En nu samen op naar de festiviteiten rond de Koninginnedag- en Bevrij dingsfeesten van 1990. Namens de Stichting Viering Nationale Feestdagen, G J. van 't Holt (voorzitter). dames, Look-Rijssenseweg (heren en dames), Van Holtenserf, Rijks politie, Espelo (dames en heren II), de waterpoloheren, de Zaagmolen, Canadastraat en de Vrienden schaar een afvaardiging naar deze krachtmeting. Vermoeid Wellicht dat de vermoeienissen van de dag wat al teveel waren, want 's avonds duurde het erg lang voordat het afsluitende bal goed op gang kwam. Daar waar gebouw Irene om zeven uur al uitpuilde met oudere Holtenaren die de ver richtingen van OCH wilden bekij ken, bleef het in de aula van de Scholengemeenschap lange tijd angstvallig rustig. Pas tegen tie nen waren alle stoelen bezet en werden op de muziek van het Kees Moolhoek Kwartet nog even de voetjes van de vloer gebracht. Te gen half één kwam er een einde aan een lange Koninginnedag, die vol gend jaar met de komst van Cana dese gasten ongetwijfeld weer een extra drukke aflevering krijgt. Voor de jaarlijkse boottocht van de afdeling Holten van het Rode Kruis kan men zich nog opgeven. Dit uitstapje voor minder-validen en voor men sen die moeilijk op eigen gele genheid een dagje erop uit kun nen, wordt op vrijdag 26 mei gehouden. Iedereen die meent daarvoor in aanmerking te ko men, kan contact opnemen met mevr. R. Aaltink-Kevelam, La renseweg 61 (tel. 05483-61926). Indien nodig is er een rolstoel bus beschikbaar voor het ver voer. Het Nederlands Astma Fonds houdt van maandag 8 tot zondag 14 mei de jaarlijkse collecte. Hon derdduizenden mensen in ons land hebben problemen met ademen omdat ze last hebben van Cara, zo als astma of longemfyseem. Hoe wel er steeds betere medicijnen voor Cara-patiënten zijn ontwik keld, is een echt afdoende behan deling nog niet mogelijk. Het Ast ma Fonds doet er alles aan om Cara-patiënten daadwerkelijk mo gelijk is. Zo steunt het Astma Fonds de astmacentra en -polikli nieken en organiseert het vakan ties voor patiënten die daartoe zelf niet in staat zijn. Door weten schappelijk onderzoek probeert het Astma Fonds de oplossing van het Cara-probleem dichterbij te brengen en door voorlichting wordt geprobeerd om meer begrip te kweken voor de patiënten die zelf natuurlijk het liefst doen alsof er niets aan de hand is. Kapsalon Intercoiffure U ziet het verschil Salon voor hem en haar Dorpstraat 18 - Holten Tel. 05483-6 44 86 Oud-burgemeester W.H. Enklaar en echtgenote mevrouw C.PA. En klaar-Van Andel toonden zich blij verrast met de serenade die de Holten se Muziek Vereniging zijn 75-jarige ere-voorzitter aanbood. Voorzitter Meijer memoreerde nog eens de verdiensten van de oud-burgemeester. Met name zijn open deur politiek heeft veel bijgedragen aan diens popu lariteit. Bewogen dankte de jarige heer Enklaar het muziekkorps en majorettes.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 1