M. ,C\M^ *r n GEOVEND' 7,1 JN WU ARTSDAG hemeeva rZORGESG TERïgSffi TOTAg UK Jaaragenda 1988 was druk jaar voor Amnesty Holten 45.- 25.- Bijeenkomst HVG-dames Hogedrukreinigerte huur Jan Kromdijk VRIJDAG 5 MEI 1989 HOUTENS NIEUWSBLAD APRIL: MEI: 5 mei: Bevrijdingsloop. 6 mei: Holterbergtoer 13 mei: Dansavond Bonte Paard; Landelijke fietsdag- en molen- 18 mei: Pieterpadestafette (aan komst) 19 mei: Pieterpadestafette (ver trek) 20 mei: Theater in de Schure; jaar feest TC Holten 21 mei: Six-day toernooi jeugd SV Holten 22 mei: raadsvergadering 27 mei: Heropening fietscrossbaan; Uitvoering afd. ballet sv Bato 27 en 28 mei: Wilde Zwijnen toer nooi hockeyclub Holten. Ope ning zaterdag 11 uur, prijsuitrei king zondag 15.30 uur. 28 mei: Senioren mix-toernooi sv Holten. 29 mei t/m 11 juni: jeugd clubka- moioensehappen TC Holten JUNI: 3 juni: Stratenvoetbaltoemooi. 4 juni: Allard van Bruggentoer- nooi. 6 juni: Avond-fietsvijfdaagse 8 juni: Avond-fietsvijfdaagse 10 juni: Bal-triathlon de Schure 11 juni: Koetsenrit Bergrijders 12 juni: Avond-fietsvijfdaagse 12 t/m 18 juni: D-toemooi TC Hol ten 14 juni: Avond-fietsvijfdaagse 16 juni: Avond-fietsvijfdaagse 23 juni: familietoernooi TC Holten 24 juni: Theater in de Schure. 24 juni: School- en volksfeesten Dijkerhoek. 26 juni: raadsvergadering 26 t/m 30 juni: zwem vierdaagse Twenhaarsveld JULI 8 juli: Paaltjesvoetbal De Schure 14 juli: Orgelconcert Dick Sander- man 15 JULI: Koningsschieten; NK touwtrekken 16 juli: NK touwtrekken 18 juli: Hoolter Dag 21 juli: Orgelconcert Peter Eilan der 22 juli: Erwin Autocross 25 t/m 28 juli: Dorpsfeest 26 juli: Autocross AUGUSTUS: 1 augustus: Hoolter Dag 8 augustus: Hoolter Dag 10 augustus: Open dag land en tuinbouw 15 augustus: Hoolter Dag 17 augustus: Profwielerronde van Nederland. 19 augustus: Triathlon Holten; Drekverspringen de Schure. 26 augustus: Begin bezoek folklo ristisch ensemble Pajo-Cola Ric uit Joegoslavië. 27 augustus: Motortoertocht Holterbergrit; invitatietoemooi TC Holten 28 augustus: raadsvergadering 31 augustus t/m 10 september: clubkampioenschappen senio ren TC Holten SEPTEMBER: 09 september: monumentendag 17 september: Kampioenscross zij span en viertakt 22 t/m 24 september: Reünie jc de Schure 23 september: Trekkerslepwed- strijden; Holterbergherfsttoer. 24 september: Erwin autocross 25 september: raadsvergadering 30 september/1 oktober: Nacht om Holten OKTOBER: 1 oktober: Nacht om Holten 4 oktober: Beestenavond de Schu re 7 oktober: slottoemooi jeugd TC Holten 8 oktober: slottoemooi senioren TC Holten 9 oktober (commissoriale raadsver gadering) 28 oktober: Diepe Hel/Holterber- gloop; najaarsconcert HMV. 30 oktober: Begrotingsbehande ling NOVEMBER: 27 november: raadsvergadering DECEMBER: 16 december: 2009 jc de Schure 18 december: raadsvergadering; Kerstviering NBvP. JANUARI: 9 januari: Nieuwjaarsreceptie NBvP. MAART: 21 maart: Gemeenteraadsverkie zingen. MEI: 22 mei: Verkiezingen voor Tweede Kamer. De laatste bijeenkomst van de HVG Holten in dit seizoen was op donderdag 27 april. Mevr. Müller- Nijen Twilhaar verzorgde het bij belgedeelte en hield een meditatie over Pinksteren. Na enkele mede delingen en de pauze speelden de dames bingo onder leiding van mevr. Broekman. De dames Müller en Stegeman ontvingen een atten tie voor respectievelijk de leiding van de bijeenkomsten en de ver zorging van de koffie. Met het oog op Koninginnedag werden ge- zmaenlijk nog enkele vaderlandse liederen gezonden. Het jaarlijkse reisje is op dinsdag 16 mei. Vertrek om 8 uur bij gebouw Irene. De Holtense werkgroep van Am nesty International heeft een druk jaar achter de rug. De uit negen personen bestaande groep ont plooide tal van activiteiten om het lot van politieke gevangenen waar ook ter wereld onder de aandacht te brengen. Hoogtepunten in 1988 waren o.a. de fakkeloptocht in de dorpskom ter herdenking van veertig jaar mensenrechten, de in formatie-avond voor bewoners van de Diessenplas, het bemannen en bevrouwen van informatiestands in de plaatselijke bibliotheek, op een jongerendag in Renkum, met de Gemeentezondag in de gerefor meerde kerk, op de Smidsbelt met Koninginnedag en in de Scholen gemeenschap. Ook na de kerk diensten in de tent van het Interke- lijke Recreatiewerk op de Borkeld en na diensten van de rooms-ka- tholieke, de hervormde en de gere formeerde gemeenschappen in Holten werd het werk van AI onder de andacht gebracht en werden wenskaarten geschreven, gete kend en verkocht. Als tastbaar re sultaat van al die inspanningen kreeg Amnesty het van de gemeen te Holten gedaan dat de raad be sloot woningen voor asielzoekers beschikbaar te stellen. Daarnaast steunden elf Holtense verenigin gen de gezamenlijke verklaring t.b.v. vluchtelingen. 1988 was ook het jaar waarin afscheid werd ge nomen van erelid Wim Beijers. Voor het lopende jaar heeft de werkgroep weer volop plannen. per dag per halve dag of avond Schildersbedrijf MEIJERINK Oranjestraat 16, Holten. Telefoon 05483-6 17 90 De Holtense amateurkunstenaar Jan Kromdijk exposeert nog tot 20 mei zijn schilderijen in dorpshuis De Boschkamp. Jan Kromdijk schildert puur uit liefhebberij. In de afgelopen tien jaar heeft hij tal van schilderijen het licht doen zien. Kromdijk laat zich bij het schilderen vooral inspireren door- de natuur en landschappen. De schilderijen zijn dagelijks tussen 9.00 en 16.00 uur te bezichtigen in De Boschkamp. Professionele en amateurkunste naars kunnen hun werk tentoon stellen in de centrale ontmoetings ruimte van De Boschkamp. Het werk wordt tijdens de tentoonstel ling niet extra verzekerd. De ten toongestelde werken hangen er dus voor eigen risico. Mocht u be langstelling hebben om te expose ren, dan kunt u contact opnemen met de Stichting voor Sociaal Cul tureel Werk voor Holten (tel. 6 27 55) of gewoon even langs ko men. JS 380^

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 13