Sterke bezetting op Hemelvaartconcours Holten verrast met winst in goed duel Eversberg pas na beter dan BlauwWit Bevrijdigingloop vrijdag in Holten Goede resultaten handballen Holten Tennisclub start met competitie PJ GO-crosscompetitie Resultaten Blauw Wit HOLTENS NIEUWSBLAD Moonlights in De Schure Springwedstrijd van jeugdruiters Pajo Kolaric op herhaling Zwij nentoernooi van hockeyclub Vakantiebonnen Bouwbond CNV Fietstochten Dauwtrappen OKIA maakt pas op plaats DONDERDAG 27 APRIL B! De leden van PC De Bergruitertjes poseren trots voor één van de nieuwe hindernissen. Minstens zo trots zijn de houwers H. en M. Kappert en G. Wenink. De PJGO-crosscompetitie zit er weer op. De laatste wedstrijd was zaterdag op de Friezenberg in Mar- kelo. De door de Hellendoomrally afgedwongen aanpassing van het parcours zorgde voor veel uitval lers. Goed voorin op de 2.5 km. za ten Herma Sluiter (11.31 min.), Daphne Metsemakers (11.41 min.) en Jildou Metsemakers (eveneens 11.41 min.). De overige resultaten van de Holtense atleten op de 2.5 km.: Annemarie Klein Velderman 12.38, Sandra Zweers 12.57, Ester Stegeman 13.08, Leon Offringa 13.43, Sanne van der Spek 14.25, Merijn Offringa 15.09, Jetske Mark voort 15.09, Christel Hendruks 15.10, Jochem van der Spek 17.08, Anne Markvoort 18.27. Op de 5 km. was Johan Dijking met 19.15 uur de jongeren te snel af. Ton Hofhuis eindigde in 19.42, Dick Zweers in 19.51 en Arjen Steinhauer in 20.00. Alle Klein Vel derman finshte in 22.52, net voor de eerste Holtense vrouw Miranda Jansen in 23.00. Overige uitslagen: Annemarie Jansen 24.13, Jetty Stam en Henny Markvoort 25.49, Herman Koetsier 25.50, Dinie Brinks 26.30, Janny Klein Velder man 26.31, Jet Moed 27.05, Dinie Arfrnan 27.16, Floortje Driessen 27.15, Dine Ophof 28.18, Janny Koetsier 28.20. Op de 10 km. blijft voetballer Ger- rit Klaassens met nu weer 39.43 ie dereen verbazen. Hij bleef zelfs Ge rard Markvoort (39.46) voor. Wim Brinks deed het met 42.14 min. re delijk, evenals Jos van der Spek met 43.16. Harry Heuvelmans ein digde in 44.38, terwijl zijn 46.03 aantoonde dat Jan Teeselink nog niet in de juiste vorm verkeert. Chris Offringa liep de 15 km. in 60.40 en Ap Koetsier deed er 67.04 over. Blauw Wit 2-SWN 3. Na de neder lagen van de laatste weken kwam er een ommekeer tegen het voor laatste staande SWN. In de eerste 30 minuten was SWN de beter voetballende ploeg, maar kwam niet vaak gevaarlijk door. Één maal had Blauw Wit geluk toen de paal te hulp kwam. Blauw Wit kwam in de laatste 15 minuten be ter in het spel en de dreiging was groot. Enkele seconden voor rust hielp SWN Blauw Wit bij de ope ningstreffer, een verkeerde terug speelbal werd door Evert Vruggink onderschept en afgestraft 1-0. Al vroeg in de tweede helft scoorde Evert opnieuw, uit opnieuw een grote verdedigingsfout bij SWN. Na goed werk van Henk Potman maakte Evert de drie vol en leek de wedstrijd beslist. Johan Bolink pikte zoals gewoonlijk nog even zijn doelpuntje mee, alvorens SWN de eer redde op een moment dat Blauw Wit met 10 spelers in het veld stond. Scheidsrechter Visser had een makkelijke middag en kon terugzien op een prettige wed strijd, 4-1. SWN 4-Blauw Wit 3. Blauw wit 3 had al direct een veldoverwicht, maar keek na een afzwaaiende voorzet van de Nijverdallers al wel in het eerste kwartier tegen een 1-0 achterstand aan. Dit had voor Blauw Wit het sein moeten zijn, om de zaak beter aan te pakken om de kampioenskansen niet te vergooi en. Henk Stam begreep dit heel goed en scoorde met een prachtige boogbal de gelijkmaker, 1-1. Na rust scoorde opnieuw Henk Stam van 21,75 meter (zeker zelf nagemeten) de tweede treffer voor het derde en leek de wedstrijd voor het grijpen. SWN gaf zich echter niet gewonnen en men profiteerde van een foute terugspeelbal op de keeper, 2-2. Hiermee heeft het der de niet genoeg aan een krappe overwinning in de laatste wed strijd tegen koploper Enter Voor uit, maar moet het met 8 treffers' verschil winnen, 2-2. Vesos 2-Blauw Wit 4. In Hellen- doorn heeft het vierde een belang rijke overwinning behaald op de reserves van Vesos. Blauw Wit moest punten halen om boven dé rode streep te komen en heeft dit met veel inzet bereikt. Twee doel punten bleken voldoende voor de volle winst omdat Vesos er maar één tegenover wist te stellen. 1-2. Blauw Wit 5-SWN 6. Ook het vijf de moest tegen SWN aantreden. En ook het vijfde wist de volle winst binnen te halen. Met twee treffers voor en geen tegen bleef het vijfde aan de positieve kant van de scorelijst. 2-0. Blauw Wit 6-Enter Vooruit 8. Blauw Wit 6 was met het 7e het elf tal dat een niet Hellendoornse te genstander trof. In de eerste helft ging het vrij goed en liep men in een doelpuntrijke helft uit tot 3-2. Na rust ging het veel minder goed en gaf men in zeer korte tijd drie treffers weg. De wedstrijd was toen afgelopen, hoewel er nog enkele treffers op het bord kwamen. 4-3. Den Ham 7-Blauw Wit 7. Het 7e heeft even tijd nodig gehad om op toeren te komen, maar nu zijn ze niet meer te stoppen. Een 0-2 over winning op Den Ham was volledig in overeenstemming met het spel- beeld. 0-2. SWN 7-BIauw Wit 8. Blauw Wit 8 probeerde het goede spel van de laatste weken door te trekken en dit leverde dus een aanvallende eerste 45 minuten op. Het was ech ter SWN dat uit buitenspelpositie de score mocht openen. 1-0. Na rust scoorde Gait de verdiende gelijkmaker, waarna Herman van Eden de voorsprong op de schoen leek te hebben, maar de lat voor kwam dit. SWN maakte gebruik van de teleurstelling bij Blauw Wit en 2-1 stond op het bord. In de laat ste 15 minuten had het 8e mini maal de gelijkmaker moeten sco ren, maar op miraculeuse wijze bleef deze treffer uit. 2-1. Jongerencentrum De Schure viert dit jaar Koninginnedag met een optreden van The Moonlights. Deze band heeft een reputatie op gebouwd van feestband. The Moonlights spelen voornamelijk top-40 muziek. Het leek De Schure een ideale band om Koninginne dag mee te vieren. De zaal is 's avonds vanaf 20.00 uur geopend. De entree is gratis. Op zaterdag 6 mei is er al weer live muziek te horen in De Schure. De Friese hardrockband Lightnin laat dan namelijk van zich horen in de Beuseberg. Lightnin bouwde in korte tijd een goede naam op en is klaar om de Nederlandse podia on veilig te maken. De band speelde onder andere in het voorprogram ma van Zinatra, No Exoze en niet te vergeten Vengeance. De afdeling atletiek van de SV Holten houidt op vrijdag 5 mei de vijfde Bevrijdingsloop. Het par cours is gelijk aan voorgaande ja ren, met start en finish weer in de Tuinstraat. Om kwart voor zeven start de eerste groep van de scho lieren die in vier groepen zijn on derverdeeld. De dameSwedstrijd over zes km. - tevens prestatielopen over drie en zes km. - starten om 19.20 uur. De 10 km. voor de heren begint om 20 uur. Op de Holtense basisscholen is weer een voor-inschrijving. Vorig jaar deden er liefst 380 scholieren mee. De dameswedstrijd was vorig jaar zeer sterk bezet. Van de Hol tense dam£s wordt dit j aar wel enig 'vuurwerk' verwacht. De wedstrijd van de heren is de afgelopen drie Kampioenskandidaat Eversberg had een sterke opening tegen Blauw Wit, dat stevig onder druk werd gezet. Minjan Veerman van Eversberg wist de score te openen, waarbij Elco Spijker geen ver weer had. Ba een kwartier kwam Blauw Wit beter in het spel, maar de combinaties waren te gehaast en daardoor onnauwkeurig. Eversberg liet zich gemakkelijk te rugdringen, maar was met de snel le counters niet echt gevaarlijk. Na een goede pas van Henri Stam op Jan Vrugteveen verscheen de laastste alleen voor de keeper. Zijn inzet passeerde wel de doelman, maar was te zacht om ook de doel lijn te passeren voordat een verde diger van Eversberg kon ingrijpen. Ook enkele hoekschoppen leveren geen gevaar op. Eversberg daaren tegen was met incidentele hoek- keer gewonnen door Meindert Koopman die daardoor definitief in het bezit kwam van de wisselbe ker. Wander Drent heeft een nieu we wisselbeker beschikbaar ge steld. Fotograag Henk Mulder stelt ook ditmaal de extra prijzen beschikbaar. Het volledige programma: 18.45 uur scholieren basisschooljongens t/m groep vijf over 1.4 km.; 18.49 uur meisjes t/m groep vijf over 1.4 km.; 19.00 uur jongens groepen zes t/m acht over 1.4 km.; 19.04 uur meisjes groepen zes t/macht over 1.4 km.; 19.20 uur wedstrijd dames over zes km. (vier ronden), tevens prestatielopen over drie en zes km., resp. twee en vier ronden); 20.00 uur wedstrijd heren en pres tatieloop over tien km. (zeven ron den). schoppen een stuk gevaarlijker omdat de ploeg in de lucht sterk bleek. De spitsen van Eversberg konden echter tot aan de rust de Holtense doelman niet echt in moeilijkheden brengen. Henri Stam speelde voor de rust een belangrijke rol op het midden veld bij Blauw Wit. Door zijn door- Ponieclub De Bergruitertjes kan voor het traditionele Hemelvaart concours op donderdag 4 mei re kenen op een sterke bezetting. On der de 150 deelnemers bevindt zich ook de top van het KNF-selec- tiekorps. Bij de wedstrijden wor den voor het eerste de twee nieu we hindernissen in het springpar- cours opgenomen. Zoals bekend wijdde PC De Bergruitertjes deze regenboog-hindernis en een muur hindernis onlangs feestelijk in. 's Morgens om 08.30 uur al wordt de eerste hindernis van het concours genomen. De ochtenduren zijn ge reserveerd voor de regiowedstrij den, terwijl de Grote Parade voor half een 's middags op het pro gramma staat. De top van het KNF komt om 15.45 uur aan de start voor de selectiewedstrijden. Voor hindernisbouwers H. Kap pert, G. Wenink en M. Kappert is het een spannende dag want bij deze wedstrijden zal blijken of hun fraaie handwerk aan alle eisen vol doet. Rijssen De leden van de Bergruitertjes oe- Erwin Oolbekkink won zaterdag met Dunja bij de A-groep de springwedstrijd voor jeugdruiters en amazones in manége Stal de Eik. Uitslagen A: Erwin Oolbek kink met Dunja, 2. Inge Veenhuis met Japie, 3. Chiel Rosenkamp met Little Boy, 4 Marije Spakman met Dunja en 5. Sabine de Roos met Dunja. B. en C. (30 resp. 50 cm. in handicap): 1. Aukje den Herder met Little Boy, 2. Marit Stegeman met Japie, 3. Marlien Spakman met Japie, 4. en 5. Marleen de Roos met Dunja en Pieternel Stegeman met Polly. zettingsvermogen en storende ak- ties kreeg Hans Stam een goede kans op de gelijkmaker. Zijn harde schot werd echter door de doelman van Eversberg uitstekend ge weerd. In tweede instantie schoot Stam vervolgens net naast. De druk op het doel van Eversberg werd daarop wel groter, maar ech te kansen kreeg Blauw Wit niet meer. De ruststand was daardoor 0-1. Wie verwacht had dat Blauw Wit na de rust nog energieker zou aan vallen, kwam bedrogen uit. In het eerste kwartier viel er weinig te be leven, maar daarna scoorden Jan van Petersen en daarna Willem Pattiasina voor Eversberg uit situ aties waarbij de verdediging van Blauw Wit zich niet van zijn beste kant liet zien. De twee wissels die trainer Menne toepaste, wierpen geen resultaat af. Eindstand 3-0. fenden afgelopen weekeinde alvast voor hun eigen concours. Bij De Oosterhofruiters in Rijssen wer den verschillende successen be haald. Zo haalde het achttal in dit buitenconcours de eerste prijs in de klasse L met 118 punten. De rest van de uitslagen: B-dressuur: eer ste prijs Ilse Wenink met Niwan (134 pnt.), eerste prijs voor Evelien Bonte met Corrie (131 pnt.), derde prijs Inez Weyman met Tornado In de week van 11 t/m 16 april zijn veertien senioren- en negen jeugd- teams vol goede moed begonnen aan, de nieuwe tenniscompetitie. Na twee keer spelen (van de zeven keer) zijn er vijf seniorenteams en twee jeugdteams die beide keren gewonnen hebben. Dit gaat op voor de dames 1 en 3, woensdag meisjes, zaterdag mix 1 en 2 en zondag mix jeugd. Deze ze ven teams staan er op dit moment het beste voor, omdat een team dat in zijn poule alles wint automa tisch kampioen wordt. Als alle teams één keer verliezen, dan wordt het team met de meeste wedstrijdpunten kampioen, zodat ook de andere teams dus nog niet kansloos zijn. De uitslagen van week 15 (dinsdag 14 t/m zondag 16 april): De uitslagen van dinsdag: Dames 1-Smash B3 4-1Dames 2-Enter 2 4- 1, dames 3-Hasselo 2 4-1, dames 4- Enter 5 5-0; mix 2-Welsum 1-4, meisjes-Rijssen 2 3-2, Donderdag: Dames 1-Drijvers 2 4-1; dames 2- MTV 1 2-3. Vrijdag: Heren-Holec 2 4-1. Zaterdag jeugd 15 jr.: Mix- Colmschate 2 1-4; jongens-Dev. LTC 1-4; meisjes-Stedeke 5-0. Jeugd 17 jr.: Mix 1-Schapekolk 1-4; mix 2-Hercules 2 1-4. Zaterdag se nioren: Mix 1-Overdinkel 14-1; mix 2-Wegdam 1 5-0; mix 3-Lucky 2 4-1; mix 4-Salland 1 0-5; heren 1-Olym- pia 2 3-2, heren 2-Schapekolk 3 4-1; heren 3-De Mors 3 2-3. Zondag jeugd: Mix-P. Braband 6-2. De uitslagen van weck 16 (dins dag 18 t/m zondag 23 april): Di. 18 april: dames 1-Haaksbergen 3-2, Dames 2-Tion 5 0-5, Dames 3- MTV 1 5-0, Dames 4-Haarle 2 2-3. Wo. 19 april jeugd: mix 1-P. Bra band 0-5, mix 2-Colmschate 2 2-3, meisjes-Schapekolk 2 4-1. Do. 20 april: Dames 1-P. Braband 3 2-3, dames 2-Olympia 1 3-2. Na drie jaar komt het Joegosla vische ensemble Pajo Kolaric op 1 september weer naar Holten. Het concert heeft plaats in De Kande laar. Het Joegoslavische ensemble komt hier op uitnodiging van de Holtense Muziekvereniging. De HMV verzorgt op 1 september eveneens een muzikaal gedeelte. (127 pnt.); B-springen categorie D: derde prijs Erwin Rietberg met Ra- disky, zesde prijs Alieke Aaltink met Miss Grey; L-springen catego rie C: eerste prijs Gusta Bouwhuis met Wendy; categorie D: derde prijs Hermien Bronsvoort met Bandit, vierde prijs Huub Brands met Alex. Bij het progressief springen won Ida Vincent met Mark de eerste prijs in de klasse Z. Vr. 21 april: Heren-Goor 3 0-5. Za. 22 april jeugd 15 jr.: mix-Wel- sum 1-4, jongens-de Mors 2 4-1, meisjes-de Mors 0-5. jeugd 17 jr.: mix 1-Bathmen 2 4-1, mix 2-Delden 3 5-0. Za. 22 april senioren: mix 1-Losser 2 4-1, mix 2-Delden 2 4-1, mix 3- Veldmaat 11-4, mix 4-Rijssen 21-4. Heren 1-Toppinners 3 5-0, Heren 2- Dev. LTC 2 2-3, Heren 3-Hellen- doorn 2 0-5. Zo. 23 april jeugd: mix-Boekelo 2 5- 3. De hockeyclub Holten houdt op zaterdag 27 en zondag 28 mei het traditionele Wilde Zwijnentoer- nooi. Ook dit jaar doen veertien teams uit het gehele land mee aan dit toernooi. De opening vindt za terdag om 11 uur plaats. De prijs uitreiking is zondag rond 15.30 uur. In de laatste thuiswedstrijd heeft Holten niet alleen zijn sportieve plicht gedaan, maar ook het talrij ke publiek aangenaam verrast met goed spel. Het in ernstige de gradatienood verkerende Haaks- bergse team Bon. Boys had al in de vijfde minuut reden tot juichen .vanwege een fraaie treffer van Van Rijn die de Holtense defensie op links goed wist uit te spelen. Daarna kregen de Holtenaren di verse mogelijkheden door goed spel van het gehele elftal. Enkele minuten voor het rustsignaal kon Henny Jalving fraai inschieten na een mooie voorzet van de rechter vleugel. Jalving speelde, weliswaar als invaller, toch een nuttige wed strijd, evenals Gerrit Klaasses als rechterverdediger. In de tweede helft beslisten de Holtenaren bin nen een kwartier de wedstrijd. Na de aftrap was de snelle Geert Brands de Bon. Boys-defensie te vlug af en hij maakte geen fout bij de afwerking. Even later bleek. Bon. Boys nog aangeslagen en een voorzet van rechts werd niet goed weggewerkt. Aanvoerder René Bannink - met zeer sterke momen ten - zorgde toen met een hard schot voor de derde Holtense tref fer. De gasten zetten vervolgens een alles-of-niets offensief in. Met nog een kwartier te spelen, werd een zeer fraaie doorbraak van hun rechtervleugel uitstekend af gerond door Westendorp. Tot de gelijkmaker kwam het niet meer omdat daarvoor de rood-zwarten toch wat meer routine in huis had den en doelman Stukker goed werk verrichtte. Door deze over winning zal Holten een bescheiden middenmoot-positie innemen na een seizoen zonder glans, maar ook zonder 4e gradatieproblemen. Laatste wedstrijd Holten speelt zondag uit tegen Rood-Zwart uit Delden. Het is de laatste wedstrijd van het seizoen. In deze afscheidswedstrijd van trainer Eddy Hafkamp zijn de spe lers wel verplicht om met extra in zet voor een goed resultaat te zor gen. Bij een overwinning of een ge lijkspel van het tweede team In de moeilijke uitwedstrijd tegen TVC 2 in Tubbergen levert mogelijk het kampioenschap en promotie naar de KNVB op. Mocht dit lukken, dan is er zondagmiddag vanaf 17.30 uur een instuif op de Meer manskamp. De schildersbonnen van de Hout en Bouwbond CNV kunnen op woensdag 3 mei tussen 19 en 20 uur worden ingeleverd. Het RBS-sy- steem kan op woensdag 17 mei tus sen 20 en 21 uur worden opgeno men bij G. Kruimelaar, Canada straat 2, tel. 6 34 76. Voor de Holtense handballers was het afgelopen weekend waar schijnlijk één van de succesvolste competitie weekends van dit sei zoen. Alle competitieteams van senioren tot de jeugd kwamen na melijk tot winst. Heren senioren had, ondanks het natte weer, geen enkel probleem met het als laatst geplaatste Wesepe. Vooral het verschil in schot kracht was al voldoende om tot een makkelijke winst te komen. Na al bij rust met 11-2 te hebben ge leid, ging Holten na rust goed door en werd een ruime 26-6 overwin ning geboekt. Scores: Diederik Husslage (7), Meibo v. Beek (7), Jo han Plantinga (4), Nico Vorst (4), Roland Bleyenberg (3) en Jan Vic tor Dorlas (1) De dames boekten een nuttige overwinning op HHZD. In Heino speelde Holten een goede eerste helft, waarin een 5-1 voorsprong werd genomen. Na rust waarin HHZD van keepster wisselde, kreeg de Holtense verdediging te maken met een lastige circelloop- ster. Het kostte Holten enige tijd en daardoor enkele tegentreffers, voor men zich hier goed op had in gesteld. Daarna hieldsHolten het heft goed in handen en werd een verdiende 12-5 overwinning be haald. Scores: Gerda Buschers (4), Ineke Leeftink (3), Marti Barvelink (2), Mariek Nijland (2) en Ria Kap pert 1. Ook bij de jeugd goede resulta ten. Al stevent recht op een kam pioenschap af. Tegen Haarle werd zonder al te veel inspanning na een Joverni in Nieuw-Heeten houdt ook dit jaar de traditioneel gewor den dauwtrappersfietstochten op Hemelvaartsdag. De deelnemers kunnen een keuze maken uit diver se routes waarvan de afstanden va riëren. Zij die het stalen ros niet vaak van stal halen zullen de route van 15 of 30 km al een hele tocht vinden. Voor de wat meer ervaren rijders hoeven de afstanden van 50 en 70 km geen bezwaar te zijn. Af halen routes van 6.30 uur 's mor gens tot 12 uur 's middags. De rou tes gaan weer langs en door de mooiste plekjes in de omgeving. Start en finish bij Timmermans huis Nieuw-Heeten. 9-3 ruststand met 16-4 gewonnen. Ook A2 blijft het prima doen. Uit tegen Overweterihg werd voor de vierde achtereenvolgende maal ge wonnen. Nu werd het 9-1. Door deze wisnt heeft Holten A2 al even veel punten als koploper V. K.. J 1 won thuis van LHC. Tot de rust was er niet al te veel krachtsver schil en leidde Holten maar met 5- 3. Na rust ging Holten goed door en werden de eerste punten geno teerd met een eindstand van 12-7. BI won haar eerste veldcompeti- tiewedstrijd. Uit tegen Voorwaarts werd een keurige 5-8 overwinning mee teruggenomen. Welpen D bleef ook bovenaan. Raalte bleek een van de lastiger te genstanders. Via een 3-0 ruststand werd ook deze wedstrijd gewonnen en wel met 6-2. De mini's namen aan een jeugdtournooitje deel. In him tweede wedstrijdcyclus op het grote veld werd drie keer gespeeld. Tegen WSV'38 bleef het 0-0. Van SDOL, die al wat langer samenspe len, werd met 0-6 verloren, maar de laatste wedstrijd tegen Kwiek werd met 2-0 gewonnen. Tijdens het touwtrektoernooi in Bathmen wist OKIA een punt in te lopen op naaste concurrent Heure-Eibergen.In de 680 kilo klasse wist de ploeg slechts vijf punten te halen. De OKIA 450 kilo jeugd moest zelfs genoegen nemen met de der de plaats, een plaats lager dan de vorige keer.Het tweede team kwam helemmal niet tot punten scoren toe. CJV De Vriendenschaar heeft een fijn kampweekend achter de rug. Vrijdagmiddag pakten ongeveer dertig leden de fiets en via een mooie route langs de Holterberg ging men naar kampeerboerderij De Eskamp in Lemele. De vrijdag avond werd gevuld met allerlei spelletjes en tot besluit een ancht- wandeling. Zaterdagmiddag werd een bezoek gebracht aan Ommen aan de Vecht. Daar werd ook een midgetgolfbaan bezocht. De zater dagavond werd aanvankelijk bij een kampvuur doorgebracht, maar rond middernacht werd een 'spooktocht' gemaakt. Zondag werd de terugreis naar Holten ge maakt.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 9