Diessenplas en StJozef doen samen aan opvang h De Rabobank Rendement Rekening geeft 5,4% rente met een grote opnamevrijheid Verplegen van ouderen in Holten zelf Jigger Bigger Band voor vrolijke noot Kunstmarkt in Bathmen Rabobank Q Meer bank voor je geld Voor het reserveren van grote spaarbedragen verlangt u een behoorlijke rente. Maar u wilt uw geld ook gemakkelijk kunnen opnemen.Dat kan met de Rabobank Rendement Rekening. De eerste inleg bedraagt minimaal f 10.000,-. En zolang uw saldo hier boven blijft ontvangt u 5,4%* rente. Per kwartaal kunt u f 25.000,- vrij opnemen. Ook contant. Meer opnemen kan na de opzeg termijn van 3 maanden. Of tegen een geringe retourrente. Informeer bij uw Rabobank naar deze aantrek kelijke spaarvorm. •DONDERDAG 27 APRIL 1989 HOLTENS NIEUWSBLAD De directies van het Sint Jozef verpleeghuis en bejaardencen trum „Diessenplas" hebben een plan ontwikkeld om ouderen met een verpleeghuis-opname-indika- tie woonachtig in „Diessenplas" niet over te plaatsen naar een ver pleeghuis. Het plan is ontstaan doordat de direktie van „Diessen plas" werd geconfronteerd met de lange wachttijden voor opname in één van de drie in de regio werkza me verpleeghuizen. De wachtlijst telt momenteel 67 mensen met psycho-geriatrische aandoenin gen. De wachttijd voor opname is gemiddeld anderhalf jaar. In „Diessenplas" verblijft een tien tal ouderen met een verpleeghuis opname-indicatie. Om het verblijf in „Diessenplas" van ouderen met zo'n verpleeghuis-opname-indica tie zo verantwoord mogelijk te maken gaan het Sint Jozef ver pleeghuis en bejaardencentrum „Diessenplas" nauwer samenwer ken. De medewerkers van „Diessen plas" zullen richtlijnen m.b.t. de behandelwijze van de bewoners krijgen van de medewerkers van het Sint Jozef verpleeghuis. Te denken valt aan de verpleeghuis arts, psycholoog, fysiotherapeut, ergotherapeut, logopedist en ver pleegkundige met psycho-geriatri sche ervaring. Dit plan past in het beleid van de overheid om mensen zo lang moge lijk in hun vertrouwde omgeving te laten wonen. Enthousiast Gedeputeerde Dijkstra, beleids medewerkers van de provincie Overijssel, de heer Keijser, direc teur van het Regionaal Zieken fonds Salland en burgemeester en wethouders van de gemeente Hol ten ondersteunen dan ook dit initi atief. Ook de CDA-statenfractie, die onlangs op bezoek was in „Diessenplas" reageerde enthou siast. Bij de Ziekenfondsraad is subsi die aangevraagd omdat zowel „Diessenplas" als het Sint Jozef verpleeghuis extra kosten maken. De kostprijs per persoon in „Dies senplas" voor de bewoners met een verpleeghuis-opname-indicatie blijft echter belangrijk lager dan de kostprijs in het verpleeghuis. Het plan vormt het belangrijkste onderdeel uit een totaal-pakket aan plannen dat directeur Postma en hoofd Welzijn mevr. Maasman- In de plannen van Diessenplas en verpleeghuis St. Jozef in Deventer kunnen Holtense ouderen met een ver pleeghuis-opname-indicatie in het tehuis Holten worden verpleegd. Reuser hebben beschreven in de nota „van bejaardencentrum naar zorgcentrum voor ouderen Dies senplas". Flankerend In deze nota wordt ook een oplos sing gezocht voor het tekort aan fi nanciële middelen voor kortduren de opname en dagopvang van ou deren die zelfstandig wonen. Van de gemeente Holten ontving „Dies senplas" twee jaar lang subsidie voor de kortdurende opname om dat subsidie van de provincie Overijssel niet toereikend is. De gemeente Holten heeft „Diessen plas" laten weten veel waardering te hebben voor de activiteiten maar kan geen subsidie meer ver strekken voor dit onderdeel van het flankerend ouderenbeleid, dat onder de verantwoordelijkheid van de provincie valt. „Diessen plas" wil de subsidie van een ver zorgingsplaats aanwenden als aanvulling op de provinciale subsi die voor kortdurende opname en dagopvang. Verder wil men in „Diessenplas" de zorgverlening in de wijk zelf gaan uitbreiden. Ge dacht wordt aan de mensen met een verzorgingstehuis-indicatie, die in de aanleunwoningen en de bejaardenwoningen aan de overzij de van „Diessenplas" wonen. Hier bij zal samen gewerkt worden met de wijkverpleging en de gezins zorg. Ook hier is het doel ouderen in de eigen omgeving te laten wo nen. De capaciteit van bejaardencen trum „Diessenplas" wordt door het plan teruggebracht van 105 naar 103 verzorgingsplaatsen. Dit is een noodzakelijk gevolg van het plan om een tiental ouderen met een verpleeghuis-opname-indicatie in „Diessenplas" te laten wonen. Voor deze groep bewoners wordt een tweepersoons-appartement geschikt gemaakt als ruimte waar deze ouderen gezamenlijk de dag kunnen doorbrengen. Het totale plan is uniek in Over ijssel. Het biedt vele vormen van zorg onder één dak. Een werkgroep van de Bathmense Beeldende Kunst Kring houdt op zaterdag 6 mei een kunstmarkt in de foyer en de grote zaal van het dorpshuis Braakhekke in Bath men. Met deze kunstmarkt wordt een presentatie beoogd van een deel van het huidige kunstaanbod in de regio in al haar facetten. Daarbij wordt gestreefd naar een kwalitatief hoogwaardige opzet. In principe wordt de kunstmarkt bin nen gehouden, maar bij gunstige weersvooruitzichten de markt op het voorplein gehouden. Er is ook een in franse stijl gehouden terras, terwijl een jazz-orkestje voor mu ziek zorgt. Het Fleurige Voorjaarsfeest dat vanavond in de dorpskom van Holten plaatsvindt, wordt nog eens extra opgevrolijkt door de Enschede Jigger Bigger Band. De wijd en zijd bekende straatmuzi kanten zorgen al swingend voor een vrolijke noot temidden van de vele kraampjes op de Smidsbelt en in de Dorpsstraat. Van zeven tot tien uur verzorgen zij vana vond een strcetparade die de be zoekers nog lang zal heugen. De eerste themamarkt van dit jaar begint om 18.30 uur met een optre den van de Holtense Boerendan- sers. Daarna vermaken 45 stand houders het winkelende publiek met een keur aan koopjes en be zienswaardigheden. Alles onder het motto Fleurig Voorjaarsfeest, waarvoor de Holtense dorpskom wordt omgetoverd in een mini- Keukenhof. Daarvoor is de Smids belt de hele dag afgesloten en ge- beurt vanaf 18.00 uur hetzelfde met de Dorpsstraat. Van Schuppert tot Boer Biet is er dan geen doorko men meer aan. Rente per 13-02-1989 DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. 1. Verleende bouwvergunningen: aan E. Oost voor het bouwen recreatiewoning Vianenweg 253; aan A.D. Paalman voor verbouw ged. boerderij Langstraat 32; aan VOF G. Rouwenhorst en Zn. voor bouw garage bij Oranjestraat 82; aan J. Schollee voor bouw serre-bijkeuken-carport bij Holterweg 3; aan D. J, Tiekink voor verbouw woning Oude Deventerweg 17; aan G. B. Vlogtman voor vergroten woning Deventerweg 82; aan G. J. Krijgsman voor bouw schuur/garage bij Rijssenseweg 11; aan IJsselmij voor bouw transformatorstation aan de Kwintenweg; aan IJsselmij voor bouw transformatorruimte aan de Bontenweg; aan G. J. Luggenhorst voor vergroten werktuigenberging Okkenbroekseweg 2; aan H. Dasselaar voor bouw garage bij Kieftenbelt 25 en 27; 2. Verleende kapvergunningen: aan maatschap H. J. en G. J. Nijland, Broekweg 22;: aan E. W. Vincent, Molenbelterweg 13; aan Zuiveringschap West-Overijssel te Zwolle; aan Hoog Holten, Forthaarsweg 7; 3. aan J. A. Jansen vergunning verleend voor plaatsen lichtreklame aan Dorpsstraat 1; 4. aan. St. Nat. Feestdagen toestemming verleend tb.v. viering Koninginnedag; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een be zwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. COMMISSIE VOOR WOONRUIMTEZAKEN De eerstvolgende zitting van de commissie voor woonruimtezaken vindt plaats op maandag 1 mei 1989 van 19.30- 20.30 uur in het gemeentehuis (ingang Kerkstraat). ONTWERP-BESTEMMINGSPLAN KAMPEERCENTRUM „DE HOLTERBERG" De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang 1 mei 1989 gedurende een maand ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/biblio theek) voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp-bestemmingsplan Kampeercentrum ,De Holterberg", vervat in toe lichting, plankaart een voorschriften. Het bestemmingsplan heeft betrekking op een gebied, gelegen ter weerszijden van de Patrijzenweg en wordt in het noorden begrensd door de Forthaarsweg en in het westen door de Reebokkenweg. Gedurende bovenvermelde termijn kan een ieder schriftelijke bezwaren tegen genoemd ontwerp-bestemmingsplan indienen bij de gemeenteraad. Holten, 26 april 1989 De burgemeester voornoemd, W. L. F.C. van Rappard. Voorbereidingsbesluit gemeentelijke herziening bestemmingsplan „kom Holten" De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de ruimtelijke ordening bekend, dat de raad van die gemeente in zijn vergadering van 24 april 1989 heeft verklaard, dat een herziening wordt voorbereid voor een gedeelte van het bestemmingsplan .kom Holten", ten behoeve van de bouw van sociowoningen op het terrein van de voormalige kleuterschool Repelsteeltje aan de Schoolstraat te Holten, een en ander voor zover omvattende het gebied zoals in rode kleur op de bij bedoeld besluit behorende en als zodanige gewaarmerkte tekening is aangegeven. Het voorbereidingsbesluit treedt in werking met ingang van de dag der bekendmaking. Het raadsbesluit met bijbehorende tekening ligt van de dag der inwerkingtreding af ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) voor een ieder ter inzage. Wijziging algemene politieverordening inzake drankgebruik op de weg. Burgemeester en wethouders van Holten maken overeenkomstig het bepaalde in artikel 200 van de Gemeentewet be kend, dat door de raad van die gemeente in zijn vergadering van 28 maart 1989 is vastgesteld en verordening tot wijziging van de Algemene Politieverordening voor deze gemeente (15e wijziging), inhoudende een verbod tot het nuttigen van drank op de weg of het bij zich hebben van één of meer kratten, flessen, blikjes en dergelijke met alcohol houdende drank met het kennelijke doel deze op de weg te nuttigen. Dit verbod geldt op grond van deze wijziging en het ter uitvoering daarvan door ons college vastgestelde aanwijzings besluit op Hemelvaartsdag op alle wegen of gedeelten van wegen ten oosten van de provinciale weg S14 (d.w.z. tus sen genoemde weg en de grens met de gemeenten Raalte, Hellendoorn, Rijssen en Markelo). De verordening en het aanwijzingsbesluit liggen gedurende drie maanden ter gemeentesecretarie, kamer 6, (leeszaal/bibliotheek), voor een ieder ter inzage, treedt in werking op de derde dag na deze afkondiging en is tegen be taling der kosten ter gemeentesecratarie verkrijgbaar. Hierbij wordt nog opgemerkt dat tegen wanordelijk drankgebruik op de weg op genoemde dag en binnen het aange geven gebied streng zal worden opgetreden. Toepassing artikel 18a WRO t.b.v. vergroten woning Noordenbergstraat 13 te Holten De burgemeester van Holten maakt bekend dat bij burgemeester en wethouders van die gemeente door de heer F. Bouwman, Noordenbergstraat 13 te Holten, een aanvraag om bouwvergunning is ingediend voor het vergroten van de woning op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie F. nr. 3511, plaatselijk bekend als Noordenberg straat 13 te Holten. Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldend bestemmingsplan .Holten 1968" vanwege overschrijding van de van de weg afgekeerde bebouwingsgrens (achtergevelrooilijn). Het verzoek om bouwvergunning kan daarom slechts worden ingewilligd na verlening van een vrijstelling als bedoeld in artikel 18a van de Wet op Ruimtelijke Ordening (WRO). Krachtens artikel 18, lid 2, Bro 1985 wordt het verzoek om bouwvergunning daarom mede aangemerkt als een verzoek om zodanige vrijstelling. Bij besluit van 18 april j.l. hebben burgemeester en wethouders besloten ten aanzien van dit verzoek toepassing te geven aan artikel 19a, derde tot en met elfde lid, WRO. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling (de aan vraag om bouwvergunning) gedurende veertien dagen, ingaande 1 mei 1989, ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bezwaar tegen het verlenen van vrijstelling in dienen bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Toepassing artikel 18a WRO t.b.v. vergroten woning Markepad 1 te Holten De burgemeester van Holten maakt bekend dat bij burgemeester en wethouders van die gemeente door de heer H. van Beek, Markepad 1 te Holten, een aanvraag om bouwvergunning is ingediend voor het vergroten van de woning op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie F. nr. 2831, plaatselijk bekend als Markepad 1 te Holten. Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldend bestemmingsplan .de Haar" daar de voorgenomen uitbreiding gedeeltelijk zal worden opgericht op gronden met de bestemming .erf kategorie I" waarop het oprichten van gebouwen niet is toegestaan. Het verzoek om bouwvergunning kan daarom slechts worden ingewilligd na verlening van een vrijstelling als bedoeld in artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO). Krachtens artikel 18, lid 2, BRO 1985, wordt het verzoek om bouwvergunning daarom mede aangemerkt als een verzoek om zodanige vrijsteling. Bij besluit van 18 april j.l. hebben burgemeester en wethouders besloten ten aanzien van dit verzoek toepassing te geven aan artikel 19a, derde tot en met elfde lid, WRO. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling (de aanvraag om bouwvergunning) gedurende veertien dagen, ingaande 1 mei 1989, ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, vooreen ieder ter inzage. Gedurende deze termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bezwaar tegen het verlenen van vrijstelling in dienen bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Holten, 26 april 1989 Burgemeester en wethouders voornoemd De secretaris J. P. Stegeman De burgemeester, W. L. F. C. van Rappard. SPORTCOMMISSIE Bij het gemeentelijk openlucht-cekreatiebad .Twenhaarsveld" is voor de duur van het zwemseizoen 1989 (27 mei t.m. 3 september) plaats voor enkele parttime KASSAMEDEWERK(ST)ERS op in nader overleg vast te stellen werktijden. Ook zij die alleen de weekeinden beschikbaar zijn (mits het gehele sei zoen) kunnen solliciteren. Voor deze funktie is een opleiding op LBO-niveau (kantoorpraktijk) of MAVO noodzakelijk. Hét salaris is afhankelijk van de leeftijd. Schriftelijke sollicitaties kunnen binnen 10 dagen worden gezonden aan de Sportcommissie, Postbus 13, 7450 AA Holten. HUISVUILOPHAALDIENST In verband met de komende feestdagen zal de regeling van het ophalen van het huisvuil als volgt worden gewijzigd. Het huisvuil van de donderdagroute op 4 mei (hemelvaartsdag) wordt opgehaald op woensdag 3 mei. Vrijdag 5 mei wordt normaal huisvui opgehaald. De gemeentewerf is gesloten op 29 april, 4 mei (Hemelvaartsdag) en 5 mei. VERVAARDIGEN GEMEENTEGIDS Het gemeentebestuur van Holten heeft besloten om rond jaarwisseling 1989/1990 een geheel bijgewerkte gemeente- gids uit te geven. Deze gemeentegids zal in een oplage van plm. 4.000 exemplaren gratis worden verspreid. De gemeentegids zal een looptijd hebben van 2 jaar. Evenals in de vorige uitgave(n) worden ook in deze editie gegevens gepubliceerd met betrekking tot de gemeente, het onderwijs en de instellingen op het gebied van gezondheidszorg en maatschappelijk en cultureel werk. Tevens worden in de gids alle verenigingen opgenomen. De gids wordt samengesteld door het gemeentebestuur in samenwerking met uitgeversmaatschappij Suurland's Va demecum, te Eindhoven. Eventuele aanvullingen en/of wijzigingen, alsmede ideeën of suggesties kunt u schriftelijk indienen bij de Gemeente secretarie Afdeling Algemene Zaken, Smidsbelt 6, Holten Voor ondernemers bestaat de mogelijkheid zich via reclame in de gemeentegids te presenteren. Omtrent de mogelijkheden wordt hiertoe binnenkort met de bedrijven contact opgenomen door een medewerker van Suurland's Vademecum. Vergadering van de commissie gemeentewerken Maandag 1 mei, aanvang 15.30 uur AGENDA 1. Opening 2. Mededelingen 3. Ingekomen stukken 4. Besluitenlijst van de vergadering van 4 april 1989 5. Notitie inzake afsluiten zandwegen in de Holterberg voor gemotoriseerd verkeer.* 6. Aanvragen rietsubsidie en vaststelling subsidiabele norm.* 7. Verkoop grond aan mevrouw Jol-Leeuwerke in de Beuseberg.* 8. Grondverkoop aan de IJsselmij in de Beuseberg 9. Rondvraag 10. Sluiting Het concept-raadsvoorstel is bijgevoegd. Openbare vergadering vap de commissie van financiën Dinsdag 2 mei a.s., aanvang 16.30 uur. AGENDA 1. Besluitenlijst van de vergadering van 3 april 1989. 2. Verordening op het gebruik van zaalruimte in het dorpshuis de Boschkamp. 3. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de gemeenterekening over 1987. 4. Mededelingen. 5. Rondvraag.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 5