Politie bezorgd om personeelsbestand Uit het politierapport i Kerkdiensten Medische diensten Paasmonument vurig onthuld Promotie paardrijden voor gehandicapten Vergadering Rode Kruis Gevonden voorwerpen HOLTENS NIEUWSBLAD Normaal zet Espelo weer op de kop it BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN L Drumband HMV zet stijgende lijn voort Uitleg over gevangenis voor Espelose dames burgerlijke stand BOLSENBROEK S0 MARKELO "7 OPEL'Q- DONDERDAG 27 APRIL 1989 Met gillend geraas en rookplui men werd vrijdagavond door Nor maalzanger Bennie Jolink en Jan Meijerink (Appel Jan) het Paas vuurmonument in Espelo ont huld. Interim-voorzitter Wim Toomeman van de Espelose school- en volksfeestcommissie verklaarde op ludieke wijze dat Bennie Jolink niet geheel in tact aanwezig was. Zanger-crosser Jo link, met gebroken arm, en Appel Voorzitter G. Langenbarg van de afdeling Holten van het Rode Kruis heeft om leeftijdsreden na vijfjaar afscheid genomen tijdens de jaarvergadering. De heer J.F. Vroom werd zijn opvolger. De heer G. Stevens volgde de heer G. Hos- mar op in het bestuur. De dames Mulder en Van Iperen en de heren Hosmar en Diemer kregen de me daille voor tien jaar trouwe dienst uitgereikt. De jaarlijkse boottocht is op vrijdag 26 mei. Rolstoelge bruikers kunnen zich daar ook voor aanmelden. Verder zijn er be sprekingen gaande over uitbrei ding van de Welfare-aktiviteiten in het bejaardenhuis De Diessenplas. Jan werden in motor met zijspan naar de onthulling vervoerd. De Normaalzanger maakte onder luid gejuich bekend dat er veel kon gebeuren maar dat er niets zou zijn dat zijn komst naar Espelo had kunnen weerhouden. Het monu ment in het lans van Meijerink is van beeldend kunstenaar Bob Ter- borg en symboliseert swerelds grootste paasvuur wat in 1987 werd ontstoken. Naast de bewerk te zwerfkeien is een bankje ge plaatst om de bezoekers de resul taten van het Poasvuur slepp'n rustig op hun in te laten werken. Onmiddelijk na de onthulling werd door het honderd koppige pu bliek het Splose volkslied aange heven. Daarna liep de feesttent echt goed vol. De Markelose Cherry's wisten zonder problemen het publiek met stevige rock op te warmen. Toen Normaal dan ook het podium op kwam was het hek van de dam. De Achterhoekers zetten zo mogelijk de geluidsinstallastie nog iets har der en brachten het publiek naar hogere sferen. In een fontein van bier draaide Normaal het repertoi re voor een wilde maar gedicipli- neerde massa zeer gemotiveerd af. Mede door een sterke organisatie van de plaatselijke volksfeestcom missie werd het een feest dat met een gouden sterretjs in de analen kon worden bijgeschreven. Tussen Okkenbroek en Lettele werd op dinsdag 18 april een tasje gevonden. Bij nader onderzoek bleek dat dit tasje de dag te voren met inhoud was ontvreemd uit een woning in de Dorpsstraat. De da der is vermoedelijk gewoon de wo ning binnen gestapt terwijl men el ders in de woning aan het werk was. Vermist wordt een klein geld bedrag. Omstreeks 20.45 uur die avond werd een ruit ingegooid van een woning in de Kenemansstraat, terwijl de bewoners in de woonka mer zaten. Waarom dit is gedaan en door wie is voorlopig voor de be woners en de politie nog een raad sel. Het "Normaal-gebeuren" op vrij dag 22 april in Espelo bleek ook dit jaar weer perfect te zijn georgani seerd voor zover de politie op haar gebied tenminste kon waarnemen. Er viel geen enkele wanklank en ook werden er geen personen aan getroffen die onder invloed een auto bestuurden. Een compliment voor de organisatie is hier zeker op zijn plaats. In de vroege ochtend vond een eenzijdig verkeersonge val plaats op de Oranjestraat. Een personenauto, komende uit de richting Markelo vond een zoge naamde verkeersgeleider op zijn weg. Daardoor geraakte hij de macht over het stuur kwijt, botste tegen een links staande lantaarn paal, waarna het pand van foto graaf Mulder het moest ontgelden. Vervolgens schoot de auto naar rechts en kwam tot stilstand bij Vi deotheek Oscar. De bestuurder werd uit de auto geslingerd en liep vrij ernstige verwondigen op, o.a. enkele fracturen. Een begin van brand in de auto kon door kordaat optreden van één der bewoners in de kiem worden gespoord door middel van een brandblusser. Van de bestuurder werd een bloedproef genomen. Een ree, die de vorige dag door een onbekende automobilist op de Holterberg was aangereden maar die in eerste instantie de aanrij ding overleefde, kon deze dag wor den opgespoord. Gelet op de ver wondingen van het dier moest het helaas door een jager worden afge maakt. Op zaterdag 23 april werd aangifte werd gedaan door een eigenaar van een auto, van diefstal van wiel doppen en een achterspoiler. Zijn auto stond geparkeerd in de Bosc hkampstraat en de diefstal moet in de nacht van 22 op 23 april zijn ge pleegd. Wist u dat Bewegen is heel gezond voor jong en oud. Hiermee wordt niets nieuws verteld. Velen zullen reage ren met de mededeling, dat zij vol op bewegen. Genoemd worden dan fietsen, wandelen, tuinieren en het huishouden doen. De vraag is ech ter of dit voldoende is.Een mens heeft veel spieren. Bij de genoemde bezigheden komen die lang niet al lemaal in beweging. Dat is jammer, want spieren die niet worden ge bruikt gaan achteruit. Bewegen kan op vele manieren. Zwemmen is zo'n vorm van bewe gen, die heel goed is. Straks als het zwembad open is, misschien een idee om regelmatig eens te gaan zwemmen? Vindt u het water te koud, dan zijn er de overdekte ba den. Vanuit Holten wordt meestal naar Rijssen gegaan. Met 2 of 3 mensen samen gaan is gezelliger en goedkoper dan alleen. Men kan namelijk autokosten delen. Kuntu niet met de auto, of kan u met nie mand meerijden dan heeft Dies senplas misschien voor u een op lossing. Enkele vrijwilligers rijden ouderen die daar belangstelling voor hebben naar het speciale uur tje zwemmen voor ouderen ln het zwembad van Rijssen. Informeert u er eens naar. Het telefoonnum mer van Diessenplas is 62505. De kosten voor het vervoer bedragen f 3,00. En wat dacht u van yoga? Niets voor ouderen? Niets voor ons soort mensen? Waarom niet? Wist u dat er in Holten al een groepje ouderen is dat an yoga doet? Yoga is name lijk heel goed voor de spieren. Bo vendien is het ook heel ontspan- Geen „leuke" taken als een regel matige nachtelijke recherche-sur veillance die eigenlijk wel nood zakelijk zijn. Dat is één van de ge volgen van een „structureel af brokkelend personeelsbestand" die groepscommandant G. W. Obe- rink in zijn jaarverslag schetst. Door de VUT, overplaatsingen en vertrek van Holtense rijkspolitie mensen is de personeelsbezetting nu één man of vrouw onder de or ganieke sterkte. Tegen de achter grond van een toenemend aantal fletsdiefstallen, driehonderd aan giften van een strafbaar feit en zo'n 150 aanrijdingen per jaar noemt de groepscommandant dat voor een kleine groep als Holten „een hele belasting". Uit overzichten blijkt dat Holten op crimineel gebied niet zo rustig is als wel eens wordt verondersteld. Afgestemd op de personeelssterk te (naast de commandant en de plaatsvervangend commandant tien wachtmeesters) neemt Holten de vierde plaats in van de land- groepen in het district Overijssel. Om aan het personeelstekort enigszins tegemoet te komen, is de samenwerking met de groep Rijs sen uitgebreid. Die samenwerking komt vooral tot uiting in het sa men surveilleren in de avonduren, zodat er voor beide gemeenten één auto op de weg is. Wat betreft het aantal aanrijdin gen staan er in het jaarverslag over 1988 geen verontrustende berich ten. Dat schommelt al jaren rond de 150. Vorig jaar werden er 149 door de politie behandeld, waarbij één dode en 22 gewonden vielen. Het zal niemand verwonderen dat op vrijdagen tijdens de spitsuren de meeste ongelukken gebeuren. Ook de zaterdag en de donderdag scoren wat dat betreft hoog in de statistieken van de plaatselijke po litie. Slechts in twee gevallen was er alcohol in het spel. Aangiftes Groepscommandant Oberink toont zich verheugd over de aangif tebereidheid van de Holtense be volking, hoewel hij betwijfelt of die bij diefstal van fietsen wel zo hoog is. Vorig jaar belandden 73 fiets diefstallen in de boeken, maar het aantal ligt waarschijnlijk veel ho ger. Opvallend is dat veel fietsen nog steeds niet afgesloten blijken. Risicovolle plekken om je fiets neer te zetten zijn de plaatselijke horecabedrijven en het NS-sta- tion. Vaak worden de fietsen alleen even „geleend" omdat vervoer naar huis ontbreekt. Van de 23 fiet sen die werden teruggevonden, konden er zes bij de eigenaar wor den afgeleverd omdat ze voorzien waren van een postcodegravering. Opvallend is ook het aantal vernie lingen (57), waarvoor in totaal der tien personen konden worden ver hoord. Het Holtense korps be steedde verder veel tijd aan het nend. Binnenkort start er een nieu we groep in het dorpshuis. Waarom niet eens met partner, vriend of vriendin gaan kijken? Op veler ver zoek start- BATO een beginners cursus van 4 lessen. Echt iets om eens kennis te maken met zo iets nieuws als yoga. De cursus vindt plaats op woensdagmorgen van 09.15 uur tot 10.15 uur in het dorps huis. Ze wordt gehouden op 3, 10, 17, en 24 mei. Opgave aan de zaal. De kosten bedragen f 30,00. PCOB Op 18 april hield de PCOB een dis cussievergadering met twee da mes van de groep „Zo kan het niet langer". Mevr. Jol gaf een uiteenze ting van de opzet en het doel van de groep. Daarna noemde zij de knelpunten in de verkeerssituatie in het dorp en de gesprekken met de verschillende instanties die de groep had gevoerd. Er waren enke le voorlopige resultaten te melden over een verbetering van de veilig heid in het dorp. Naar aanleiding van enkele vragen uit de zaal kwam een levendige discussie op gang. Gewezen werd op de gevaar lijke situatie voor fietsers in het dorp. Suggesties ter verbetering van de verkeersveiligheid, zoals verkeersdrempels en bloembak ken op de rijbaan werden gedaan. Daar Rijkswaterstaat bij deze ver andering betrokken moet worden, zal het niet eenvoudig zijn veran deringen in de verkeerssituatie aan te brengen. Met deze nutiige voorlichtingsbijeenkomst sloot de PCOB het seizoen af. Na de zomer zal in september weer met de ver gaderingen worden gestart. Trots poseert een van de ruiters met zijn paard voor de fotograaf. De Stichting Paardrijden Gehan dicapten Holten heeft uitstekende promotie bedreven voor de paar- desport voor gehandicapten. Tij dens de ouderdag, die ook door an dere belangstellenden werd be zocht, bleek de heilzame werking die deze sportbeoefening voor de deelnemers heeft. Met name het therapeutische programma dat stichtings-voorzitter G.J Kraay met enkele gehandicapten afwerk te, bleek daarvoor een ideale mo gelijkheid. De vorderingen van de ruiters en amazones konden later op een video worden teruggekeken en zonodig van commentaar voor zien. In totaal werkten zo'n 25 gees telijk en lichamelijk gehandicap ten aan de promotiedag mee. Alvo rens dat diploma werd behaald, moest eerst een aantal proeven worden gedaan. Voor de jurering van stijl en rijkunst zorgde me vrouw M. Vixseboxse. Uiteraard hield zij rekening met de mate van handicap die elke deelnemer had. Aan het eind van de dag reikte me vrouw M. van Engbrink-Ramaker van de Commissie voor Sociaal en Cultureel Werk de felbegeerde di ploma's uit. Tijd voor ontspanning was er ook op manege De Snorrewind, het vaste thuishonk van de stichting. Tussen de programma-onderdelen door werd een ritje met de huifkar gemaakt en na een gezamenlijke lunch beeldden de deelnemers een sprookje van de Smurfen uit. project Voorkoming Misdrijven, waarover verschillende keren de plaatselijke bevolking werd voor gelicht. Aan de jaarlijkse vakantie actie, waarbij de politie wordt in gelicht over afwezigheid tijdens de vakantie, deden in Holten 186 in woners mee. Gedurende de perio de dat de politie daarvoor extra controleerde, vonden er geen in braken plaats. Tot slot merkt de groepscomman dant op dat Holten per 1 januari 1989 nog maar vier reservisten telt. Het enthousiasme bij de overge bleven hulp-politieagenten is ech ter bijzonder groot. Zij worden voornamelijk ingezet bij evene menten als een wielerronde of een optocht en verrichten eens in de zes weken een surveillance met een beroepscollega. De drumband van de Holtense Mu ziekvereniging heeft zaterdag in Rijssen deelgenomen aan een proef podiumconcours onder aus piciën van de Koninklijke Neder landse Federatie van Muziekvere nigingen. Onder leiding van in structeur Hugo Masselink behaal den de Holtense tamboers met him eerste optreden in de eerste divisie een goed resultaat. Van de 100 te behalen punten kreeg HMV er door de kritische jury 87,7 toegewezen. Het op één na hoogste aantal van de in totaal dertien deelnemers. Wanneer het geen proefconcours geweest zou zijn, zou dit resultaat goed zijn voor een eerste prijs met promotie naar de eredivisie. De stijgende muzikale lijn die zich de laatste jaren aftekende is duidelijk voortgezet. Voor de Espelose Plattelandsvrou wen vertelden de heer Van der Pauw van de Zutphense jeugdge vangenis en Jaimie Bomers van de open gevangenis op de laatste af delingsavond van het seizoen over het dagelijks leven in zulke inrich tingen. Dinsdagmorgen was er een koffie-ochtend waarop planten en zaadgoed werd geruild. De eerstde afdelingsavond van het nieuwe sei zoen is op 25 september (aanvang 19.45 uur) met Geur en Fleur. HOLTEN Geboren: Frank z.v. S: Voortman en J. Witten. Ondertrouwd: T. J. Stevens 26 j. en J. F. Tempelman 24 jr.; H. Thalen 23 j. en F. Abbink 22 jr. (Rijssen). Getrouwd: J. Roelofscn 25 jr. (Har- denberg) en H. J. J. Voortman 23 jr.; M. B. Schots 27 jr. en H. P. Brands 25 jr. Overleden: H. KleinTeeselink 96 j.; J. Brink 95 jr. /X\ NED. HERV. KERK: 09.30 uur: ds. Visser m.m.v. Heli con; kindemevendienst: Jannie Ribbink. Jongerendienst 09.30 uur in Irene (o.l.v. Trix Niestho- ven). 19.00 uur: ds. Doomweerd. Uitgangscollecte voor kerkkoor Helicon. Oppasdienst mw. Vlogtman-Meijer en Anke Oonk. Diessenplas: woensdag 3 mei: ds. Berg. GEREF. KERK: 09.30 uur: ds. M. Berg; 19.15 uur ds. M. Berg. Kindemevendienst groep 5 en 6 o.l.v. C. Offringa. Donderdag 4 mei (Hemelvaart) 09.30 uur ds. M. Berg. Eerste collecte voor de diaco nie, de tweede voor rente en af lossing. Oppasdienst: Henriëtte Meijerink, Marjan Meijerink en Anja Veldhuis (0-3 jar.); mw. Beldman-Beltman, mw. Smit- Paalman en mw. Oosterveld- Potman (4-6 jr.). R.K. KERK (gebouw Irene): Heilige mis in gebouw Irene om 10.00 uur. DUKERHOEK: 09.30 uur: ds. Doomweerd, uit gangscollecte voor kerkkoor Helicon. OKKENBROEK: 10.00 uur: ds. H.Th. Vollebregt. Uitgangscollecte: kerkvoogdij. Donderdag 4 mei (Hemelvaart): ds. H.Th. Vollebregt, zendings bussen bij de uitgang; 19.30 uur Vredesvesper. NIEUW HEETEN: Zaterdag 19.00 uur. Zondag 08.00 en 10.00 uur. ARTS: J.H.A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 05483-63553. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. Hemel vaart: woensdag 3 mei 17.00 uur tot vrijdag 5 mei 08.00 uur: J.F. Sijtsma. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag f m vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-614 36, 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen 05700-152 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak (ook voor zieken fondspatiënten). TANDARTS: Spreekuur voor spoedgevallen 17.00-17.30 uur. Hulp buiten spreekuur na tel. afspraak. 29 en 30 april: R. Brouwer, Boomkamp 10a, Rijssen. Tel. 05480-13194. Maandag 1 mei: T. van Noort, Scherpenzeelseweg 13, Goor. Tel. 05470-75317. Don derdag 4 mei: W. Pot, Bilder- dijkstraat 3 Goor. Tel. 05470- 72279. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten: zaterdagmorgen 8-9 uur: spreekuur Diessenplasstraat 5, tel. 6 15 15, daarna Th. A. Oos- tenbrug, Diessenplasstraat 5, tel. 05483-61515. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Dorpsstraat 63a, tel. 62835 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk Werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag fm vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: 05483-63056; 053-330537; 05496- 63056. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-6 12 01,6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.v. Energiebedrijf IJsselmij (Industriestraat 1). Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Alarmnummer 06-11. Overigens 05483-6 44 44; dag en nacht be reikbaar. BRANDWEER: Alarmnummer 06-11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 10.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 rur en 14.00-17.30 uur. WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; en iedere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 uur. DONDERDAG 27 APRIL: 18.00 uur tot 22.00 uur Fleurig Voor jaarsfeest van de HHV op de Smidsbelt en in de Dorpsstraat. ZATERDAG 29 APRIL: Viering Koninginnedag. 09.00 uur auba de voor gemeentehuis; 09.30 uur spellencircuit, puzzelwedstrijd, rommelmarkt en optredens op en rond de Smidsbelt; tussen 12.00 uur en 13.00 uur start voor de fiets-puzzeltocht vanaf de Smidsbelt; vanaf 14.30 uur zes kamp op Kalfstermansweide; 19.30 uur toneelstuk OCH voor ouderen in Irene; vanaf 20.00 uur Oranjebal in de aula van de Scholengemeenschap m.m.v. Kees Moolhoek Kwartet. DINSDAG 2 MEI: 20.00 uur voorjaarsvergadering Voe dingsbond FNV bij De Biester, voorafgaand vanaf 19.00 uur in formatiebijeenkomst voor uit keringsgerechtigden. WOENSDAG 3 MEI: vertrek reisje Bejaardensociëteit vanaf De Diessenplas (08.50 uur) en Irene (09.00 uur); vanaf 10.55 uur herdenkingsbijeenkomst schoolkinderen op Canadese begraafplaats. DONDERDAG 4 MEI (HEMEL VAART): concours ponyclub De Bergruitertjes; 19.00 uur her denkingsbijeenkomst in de Her vormde Kerk met aansluitend stille tocht naar het monument op de Molenbelterweg. GEVONDEN: wieldop Toyota; blauwe regenjas; autosleutels Nissan; stof patroon; bankbil jet; pincode 0657 met bankpasje 2001 en twee bankbiljetten; krielhaan; herenhorloge merk Casio. VERLOREN: Rijbewijs t.n.v. Harmsen; twee kascheques; licht bruine portemonnaie met inhoud; blauwe tas met gymkle- ding; oranje portemonnaie met inhoud; donker bruine porte monnaie met inhoud; wit parel snoer; herenhorloge; Seiko he renhorloge; kanarie; Hond-Air- dale terrier rood bruin. 43> 05476-1907

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 3