Fleurig Voor jaarsfeest in groene hart van Overijssel Computer biedt helpende hand bij inrichting tuin Donderdag 27 april Mini-Keukenhof in hart van Holten Deelnemers aan beurs H0LTENS NIEUWSBLAD Tuinliefhebber komt met scholing beslagen ten ijs 1. Schuppert 2. Schuppert 3. Kamphuis 4. C1000 5. Oudheidskamer 6. VW 7. O AD 8. ABN 9. Annelies 10. Steunenberg 11. Henny Oolbekkink 12. Reinardus 13. Bruggink Caravans 14. Wansink 15. DMC 16. DMC 17. Nierstichting 18. EHBO 19. Nijkamp 20. Meijerink 21. Foto ten Velde 22. Hulleman 23. Heusinkveld 24. Beltman 25. Wedda 26. Wolwinkel 27. H. Steunenberg 28. Stam fietsen 29. Wonnink 30. Brands 31. Cafe Jansen 32. Dries Willems 33. Baltus 34. Vietnamees 35. Horloge koopman 36. Mulder 37. Ten Dam 38. Marjo 39. Broekhuis 40. Vincent 41. Van de Maat 42. Ter Hoeven 43. Helma 44. Sociaal Cultureel Werk Kruisingen De vragen hoeven zich niet te be perken tot noem mij alle gele planten. Het systeem laat alle mo gelijke kruisingen toe. Zoeken op hoogte, kleur, Nederlandse na men, bloeimaanden, plaatsing en verzorging tovert de computer te voorschijn. Op de voorjaarsmarkt is de computer op een printer aan gesloten zodat alle gegevens thuis nog eens rustig nagelezen kunnen worden. De heer Helmer vindt deze service geen bedreiging voor de kweker. „Integendeel, wij verkopen na tuurlijk niet en daar komt bij dat de klant ten op zich te van een tuin centrum een veel betere gespreks partner is. Hij weet nu waar ie over praat en kan zijn wensen zo veel beter bepalen. Kijk meestal gaat zo'n klant op zaterdag naar een tuincentrum. Komt daar aan op de drukste dag en moet zich dan vaak vanaf het begin laten voorlichten over hoe welke planten op welke plaatsen gedijen. De tuinliefheb- ber is nu reeds gewapend met een x-aantal mogelijkheden en praat op gelijke voet met de tuinadvi- seur". Hoe de planten er in de praktijk uit zien is via de computer natuur lijk niet visueel te maken. Telefo nisch vanuit uw luie stoel even een bestelling plaatsen bij uw kweker is nog toekomstmuziek. De rit naar het tuincentrum loont nog steeds de moeite. De Stichting Sociaal Cultureel Werk staat hier eveneens met het oogmerk om mensen te interesse ren voor de verschillende cursus sen. Secretaris Helmers: „Via deze beurs konden we twee dingen leuk combineren, een tuincursus en de computercursus." zien de vooijaarsmarkt om 18.00 een aangeklede plantenbak van uur start en zo rond 22.00 uur op- 180 centimeter, breekt zijn alle stands uitgerust QmjHchpIt met een sfeervolle verlichting. Ie- dere deelnemer mag zijn stand Het plein van de Smidsbelt zal naar eigen inzicht aankleden, als door de bloemisten en tuincentra het thema groen en fleurig hier uit Holten en omgeving omgeto- maar een rol in speelt. Iedere stand verd worden in een mini-Keuken- krijgt hiervoor als ondersteuning hof, zoals de commissie het noemt. „De Houthakkersfeesten lopen als een trein. Wij vonden dan ook dat er wel weer een nieuwe loot aan de evenementen kalender van Hol ten kon worden toegevoegd. In de commissie verkoopbevorderende activiteiten van de Holtense Han delsvereniging is toen het plan ge groeid om een eerste thema-markt op te starten, onder het motto Fleurig Voor jaarsfeest in het groe ne hart van Overijssel", aldus NMB-directeur Brussee, pr-man van de commissie verkoopbevor derende activiteiten. De vooijaarsmarkt, waar ongeveer 45 standhouders aan deelnemen, heeft plaats vanaf het Klavier tot Slagerij Brands met als fleurig hart het plein van de Smidsbelt. Aange- Met uitzondering van een gedeelte bij de Edah is de Smidsbelt dan ook vanaf 's morgens afgesloten om de mensen met de groene vin gers ruim baan te geven om hun eigen Keukenhofje te creeeren. „Met deze voorjaarsmarkt bijten we eigenlijk het spits af van de zo- meractiviteiten in Holten. Mocht de markt een succes worden, waar wij van overtuigd zijn, dan zal het licht voor andere thema-markten op groen worden gezet. Maar wij plannen voorlopig eerst maar eens eén nieuwe activiteit vooruit. Het moet een echte Holten promotie worden", volgens NMB-directeur Kees Brussee. „Wij hebben de re gio heel wat te bieden en dat willen we tonen ook. Wij zien steeds vaker klanten uit plaatsen als Laren, Markelo, etc.dat willen wij mede uitbouwen door gezellige activitei ten als zo,n thema-markt." De inwendige mens is niet verge ten de bekende Vietnamse loempi a's, een barbecue en een viskraam zullen ongetwijfeld ruk bezocht worden. Zeer toepasselijk is de mutsenmaakster, die voor de Oud heidskamer haar oude ambacht uit de doeken doet. De Holtense Handels Vereniging heeft een aan tal Holtense stichtingen, zoals de Nierstichting, de EHBO, het VW en de lagere scholen gratis een stand aangeboden. Voor de muzikale noot zorgen de blazers van de Jigger Bigger Band. Zij dweilen vanaf 19.00 uur tot 22.00 uur over de Smidsbelt en de afgesloten straat. In hun kielzog trekken de dames van het Veroni ca promotieteam. De Holtense Boerendansers ope nen de festiviteiten op de Smids belt om 18.30 uur. De heer Helmer, in het dagelijk se leven leraar natuur-, scheikunde en informatica aan de Scholenge meenschap Holten, staat namens de stichting met een 253 ingevoer de plantentype's de tuinliefhebber met raad terzijde. „De hoeveelheid planten is natuurlijk beperkt. Er zijn tuincentra die dit systeem commercieel gebruiken en maar liefst 2500 soorten in het bestand hebben opgenomen. Samen met mijn vrouw die in Wageningen heeft gestudeerd zijn we tot een hanteerbare hoeveelheid van ruim 250 stuks gekomen. Deze meeste van deze planten komen wel voor bij de meeste tuincentra of ze heb ben daar een zeer toepasbaar alter natief." geven. Tuinen inrichten per computer. Al lang geen toekomstmuziek meer. Vragen als welke planten gedijen nu het beste op dat be schutte hoekje met die droge grond leveren in een mum van tijd een waslijstje aan mogelijkheden op. Op de beurs Fleurig voorjaar in het groene hart van Overijssel stsaat de stichting Sociaal Cultu reel Werk met een computerpro- gammatuur die op veel van uw tuinproblemen een antwoord kan

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 9