sport 13 agenda Meisjes-B Mintonette belofte voor toekomst De Spaar- Optimaalhypotheek lage rente Veel winnaars bij medaillewedstrijd Holten 4 een ware kampioen Supporters van Holten zien terug op goed jaar G. van Coeverden sterkste dammer van Dijkerhoek Rabobank Resultaten sv Holten HOLTENS NIEUWSBLAD Voetballers zijn voor behoud omnivereniging Duizenden guldens voordeliger Bel voor een afspraak Meer bank voor je geld VRIESKOOP DONDERDAG 20 APRIL 1989 13 De atletieksport kent speciaal voor de jeugd al jaren de medaille wedstrijden, waarbij iedereen een medaille kan winnen. Voor elk nummer moet aan bepaalde eisen worden voldaan. Al naar gelang het niveau gaat het om een gou den, zilveren of bronzen medaille. Er wordt geen klassement opge maakt, dus er is ook geen winnaar. Op deze manier wordt de atletiek sport in de breedte gestimuleerd door jongens en meisjes kennis te laten maken met diverse aspecten van de sport. De eerste wedstrijd van een serie van vier was zaterdag in het Hen gelose FBK-stadion. Voor Arjan Markvoort (pupillen jongens B) was het wel even wennen op het rode tartan. Hij liep de 40 meter in 7.3 sec. (zilver) en sprong 0.84 m. (brons). Met kogelstoten lukte het met 3.51 niet om een medaille te behalen. Bij de pupillen jongens A liep Jorden Boer 3.44.9 min. op de 1000 m. (zilver). Hij sprong 3.28 m. (brons) en haalde met kogelstoten 6.40 m. (zilver). Erik kreeg brons voor zijn 1000 m. in 4.12.5 min. en zijn 3.30 m. bij het verspringen. Ook voor hem was er geen medaille bij het kogelstoten (4.38 m.). Gerben Brands en Mark Liezen vielen in de categorie jongens D. Ook bij hen bleef het kogelstoten onder de maat, maar Gerben Brands kreeg zuiver voor 3.40.6 min. op de 1000 m. Mark Liezen haalde met 4.10.8 min. brons op de 1000 m. Bij het verspringen haalde Gerben met 3.55 m. nog net de li miet voor brons. Janne Boer be haalde bij de meisjes C drie medail les: goud op de 600 m. (1.44 min.) en het verspringen (4.58 m.), zilver bij het speerwerpen (22.36 m.) Bij de meisjes C was er weinig krachts verschil tussen Sandra Zweers (met 2.03.1 min. op de 600 m. zilver, met 3.67 m. verspringen brons en met 17.60 m. speerwerpen brons) en Esther Stegeman {met 2.02.1 min op de 600 m. zilver, 18.82 m. bij het verspringen brons). (vertrek 09.15 uur); Blauw Wit El - Hulzense Boys El, 10.00 uur; Hol ten F1 - Blauw Wit Fl, 11.00 uur; Blauw Wit F2 - DES F3,10.00 uur. SV Holten SENIOREN Holten 1 - Bon. Boys 1, 14.30 uur; Holten 2 - NEO 3, 10.00 uur; Om hoog 2 - Holten 3,10.00 uur (vertrek DAMES 09.00 uur); Holten 4 - Enter 6,10.00 Maandag 24 april: Blauw Wit 1 - uur; Enter 7 - Holten 5, 11.00 uur Drienerlo 1,18.30 uur; RV1 - Blauw (vertrek 10.00 uur); Holten 6 - Bor- Wit 2,18.30 uur (vertrek 18.00 uur). ZAALVOETBAL Donderdag 27 april: Blauw Wit 1 - Eversberg 1,22.00 uur. Het kampioensteam van Mintonette, staand v.l.n.r. Karin Leurink, Mirjam Berkhof, Marit Tensink en Joke Koetsier; hurkend v.l.n.r. Janinne de Velde Harsenhorst, Willemijn Husslage en Brenda Bogaard. nerbroek 4,10.00 uur; Rietvogels 6 - Holten 8, 09.00 uur (vertrek) 08.00 uur); Holten 9 - Enter 9, 09.30 uur; Luctor 6 - Holten 10,09.00 uur (ver trek 08.00 uur); Holten 11 - PH 15, 10.45 uur; Haarle 9 - Holten 12, 09.00 uur (vertrek 08.00 uur). PUPILLEN/JUNIOREN Voorwaarts Al - Holten Al, 13.15 uur (vertrek 12.15 uur); De Zweef A2 - Holten A2, 14.30 uur (vertrek 13.45 uur); Holten BI - DES BI, 13.00 uur; DES B2 - Holten B2, 11.00 uur (vertrek 10.15 uur); DES Cl - Holten Cl, 11.30 uur (vertrek 10.30 uur); Holten 02 - DES C2, 14.30 uur; DES Dl - Holten Dl, 10.30 uur (vertrek 09.30 uur); Hol ten D2 - DES D2,10.00 uur; Excel sior El - Holten El, 09.30 uur (ver trek 08.45 uur); Excelsior E3 - Hol ten E2, 09.30 uur (vertrek 08.45 uur); Holten E3 - DES E3,10.00 uur; Holten Fl - Blauw Wit Fl, 11.00 uur; Holten F3 - Holten F 2, 10.00 uur. Blauw Wit SENIOREN Blauw Wit 1 - Eversberg 1, 14.30 uur; Blauw Wit 2 - SWN 3, 12.30 uur; SWN 4 - Blauw Wit 3, 12.45 uur (vertrek 11.45 uur); Vesos 2 - Blauw Wit 4, 12.45 uur (vertrek 11.45 uur); Blauw Wit 5 - SWN 6, 12.30 uur; Blauw Wit 6 - Enter Voor uit 8,14.30 uur; Den Ham 7 - Blauw Wit 7,12.30 uur (vertrek 11.15 uur); SWN 7 - Blauw Wit 8, 14.30 uur (vertrek 13.30 uur). PUPILLEN/JUNIOREN Blauw Wit Al - SDOL Al, 14.30 uur; SC Rijssen B1 - Blauw Wit B1 11.00 uur (vertrek per fiets om 09.45 uur); Blauw Wit Cl - De Zweef Cl, 12.30 uur; Blauw Wit meisjes B - Quick meisjes B, 11.00 uur; Evers berg Dl - Blauw Wit Dl, 10.00 uur Handbal Zaterdag 19 april: Holten Al - Haarle, aanvang 12.00 uur; Over- wetering - Holten A2, aanvang 10.30 uur (vertrek 9.30 uur); Holten JA1 - LHC, aanvang 13.00 uur; Voorwaarts - Holten BI, aanvang 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); Hol ten Dl - Raai te, aanvang 11.00 uur; Holten El (mini's), toernooi in Raai te (vertrek .12,45 uur, terug 15.30 uur). Zondag 30 april: Holten heren - We- sepe, aanvang 11.00 uur. Holten he ren - Boskamp, aanvang 12.45 uur; HHZD - Holten dames, aanvang 12.00 uur (vertrek 11.00 uur); da mesjunioren vrij. Atletiek Zaterdag 22 april: Zesde en laatste wedstrijd PGJO-competitie in Markelo over 2.5,5,10 en 15 km. Zondag 23 april: Halve marathon van Hengelo (O.) over 21.1 km. Hoewel het eerste damesteam van Mintonette hoogst waarschijnlijk het derde divisieschap moet prijsgeven, gloort er voor de Holtense vol leybalwereld alweer hoop voor de toekomst. Onlangs behaalde het meisjes-B team na de overwinning op Rivo het kampioenschap. In dit team spelen de talenten die over aan paar jaar moeten doorbreken naar de damestop. Voorafgaand aan het competitietreffen met Ledo uit Bor- nerbroek waren diezelfde Mintonette-dames alvast zo attent hun op volgsters van een kleine tractatie te voorzien. Eerder al ontvingen de meisjes bloemen, een beker en gebak. DOS '37 4-Blauw Wit 2 Na het verlies tegen Kloosterhaar en Vr. Boys, moest tegen hekke- sluiter DOS opnieuw een verlies worden geïncasseerd. In de eerste helft was het spel mat en er-ging geen enkele overtuiging van uit. DOS wist 10 minuten voor tijd te profiteren van een enorme verdedi- gingsfout bij Blauw Wit en kon met deze voorsprong gaan rusten. In de 2e helft speelde Blauw Wit veel agressiever en kwam door Richard Beldman op gelijke hoogte. Na een De ledenvergadering van de afde ling voetbal van SV Holten heeft besloten om diverse statutenwijzi gingen aan te kaarten op de leden vergadering van de omnivereni ging op dinsdag 25 april. Het voor stel om de omnivereniging op te heffen kreeg geen enkele bijval. De voetbalafdeling meent dat zij een sterkere vertegenwoordiging dient te krijgen binnen het omnibestuur. Ook zal daarbij binnen het bestuur tot een betere taakverdeling geko men moeten worden. Aan het begin van de vergadering werden twee leden herdacht, na melijk Jan Luesink en Henk Arf- man die beiden veel voor de vereni ging hebben betekend. Het behaalde kampioenschap be tekende natuurlijk wel dat meijes- B in de eigen sporthal 't Mossink iets moest laten zien. Dat ging aan vankelijk niet naar wens, want het de nieuwbakken kampioens verlo ren de eerste set met de niets aan duidelijkheid overlatende cijfers van 2-15. Daarna bleken ze echter wakker geschud, resulterend in harde opslagen, goed samenspel en een degelijke aanval waarmee de drie daaropvolgende sets in winst werden omgezet: 15-7, 15-2 en 15-4. Na afloop Volgde een gezel lig samenzijn in de kantine, waar alvast vooruit werd gekeken naar goede onderschepping op het mid- de derde juni wanneer in Haaks- denveld werd Jan Stam aange- bergen wordt gestreden tegen de speeld en uit diens voorzet kwam andere meisjeskampioen in de B- Blauw Wit op voorsprong door een klasse van het district Twente, prima kopbal van Henri Thalen. In de laatste 10 minuten wist DOS toch nog 2x te scoren na twee blun ders in de verdediging bij Blauw Wit, 3-2. Blauw Wit 4-Deto 5 Blauw Wit 4 begon ontketend te gen het Vriezenveense Deto. Na tien minuten waren er al twee doel punten gemaakt en leek het vierde op een grote overwinning af te ste venen. Deto dacht er echter anders over en vocht keihard terug. Blauw Wit moest ver terug en kwam niet meer uit de verdediging. Deto scoorde 2-1 en 2-2 en kwam zelfs met 2-3 aan de leiding. De wed strijd ging toen op en neer en beide ploegen kregen kansen. Na een overtreding binnen de 16 meter kreeg Deto een terechte strafschop en besliste de wedstrijd 2-4. Direkt na de aftrap werd het zelfs nog 2-5 en was de constatering dat Blauw Wit na een goed begin ver terug ge vallen was, maar dat Deto zeker een sterke tegenstander was, 2-5. Sp. Rijssen 5-Blauw Wit 5 Een duel tussen twee middenmo ters dat in Rijssen eindigde in een gelijkspel van 1-1. Voor Blauw Wit dat het na de winterstop zonder spits Hulleman moet doen, een verdienstelijk resultaat, 1-1. Enter Vooruit 7-Blauw Wit 6 In Enter kwam het zesde op een 0-1 voorsprong, met veel werklust werd deze stand tot de rust vastge houden. In de 2e helft kwam Enter sterk opzetten en scoorde 4x. Blauw Wit had enkele goede moge lijkheden op treffers, maar scoren is bij het zesde het probleem, 4-1. Neem dan een kijkje bij Vrieskoop in Holten. Daar vindt u alles voor in uw diepvries: vlees, groente, ijs, snacks, gebak, enz. Geopend: elke donderdag, vrijdag en zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur Keizersweg 50 Holten Tel. 05483-6 45 46 Met slechts drie verliespunten en een doelsaldo van 79-21 en 20 com petitiewedstrijden werd Holten 4, na enkele jaren al vergeefs aan de deur van de derde klasse geklopt te hebben, toegelaten tot het rijk der sterkeren. Door zelf ternauwer nood van PH 9 te winnen en het puntverlies van naaste belager RV 2 ging de vlag in top bij Holten, dat na zeven magere jaren eindelijk eens een kampioen bij de senioren kan begroeten (Holten 2 en Holten 8 kunnen dit voorbeeld volgen in de komende weken). Geen wonder dat tijdens de receptie lovende woorden vielen aan het adres van leider Albert Meerman en grens rechter Bennie Paalman. Holten 4 speelde de eerste helft tegen sub topper PH 9 fantastisch voetbal, een kampioen waardig, met als uit blinker middenvelder Schutte. Jo- han Veneklaas en topscorer Daniël (3x) zetten Holten bij rust op een comfortabele voorsprong. De tweede helft liet de thuisclub zich onder druk zetten en PH kwam nog angstvallig dichtbij. De routi ne van Holten was van doorslagge vende betekenis en zo juichte heel Meermanskamp toen scheidsrech ter Middelkamp de wedstrijd af blies. HOLTEN - „Ons verenigingsjaar telde tal van hoogtepunten", zei voorzitter Jansen in de vorige week dinsdag gehouden ledenver gadering van de supportersvere niging van de s.v. Holten. De ge spannen situatie in de omni-ver- eniging baart ons al enige tijd zor gen, maar desondanks draaide alles toch goed. Er komt een nieuw actieplan dat geld moet op leveren voor de jeugd van alle af delingen van de s.v. Holten, waar bij wij de hulp van alle leden no dig zullen hebben. Voordat de agenda werd afgewerkt werd even stilgestaan bij het over lijden van de oud-voorzitter en be stuurslid Henk Arfman en werd herinnerd aan het verlies dat de af delingen voetbal en atletiek gele die geld opleveren. Daarom is het nieuwe actieplan van groot be lang." Herinnerd werd onder meer aan de verdeling van de sponsor gelden en de belangrijke bijdrage voor het jeugdhonk. Algemeen voorzitter Jan Krooshof bracht het bestuur daarvoor dank. Uit het fi nancieel verslag van penning meester Jan Beltman bleek dat nog voor tal van andere doeleinden geldelijke bijdragen konden wor den verleend. Bestuur Bij de bestuursverkiezing werd be sloten niet te voorzien in de vaca ture ontstaan door het overlijden van Arfman. Men wil afwachten of het met de omni-vereniging in het reine komt en daarna proberen den hebben door het overlijden J°n&e krachten aan te trekken uit van de jeugdleiders Jan Kieften- belt en Jan Heyda, Horst Louws van de atletiek en Jan Luesink, die interim-voorzitter was van het al gemeen bestuur van de s.v. Staan de nam de vergadering een ogen blik stilte in acht. „Onze doelsteling om financiële bijdragen aan de afdelingen te ver lenen, konden wij weer handha ven", schreef secretaris Bëljers inr schikt; Er zal een video-band van zijn jaarverslag. „Al viel het wel worden gemaakt die binnen afzien- eens moeilijk objecten te vinden bare tijd in de roulatie komt. de afdelingen van de s.v. De perio diek aftredende bestuursleden mevr. G. den Heijer-Schuurman, J. Aaftink, H. G. Bekkemens en W. Beijers werden bij enkele kandi daatstelling herkozen. De film van de verschillende spor ten binnen de s.v. is voor propa- ganda-doeleinden minder ge- Tukkers 3-Holten 3 2-2 De wedstrijd begon enorm snel en fel. Holten was goed op dreef en schiep zich een aantal goede aan vallen. Met name Willem, op het middenveld geposteerd, draaide een puike partij en daarom liepen vele aanvallen over hem. Toch, laat in de eerste helft, was het de Holten-goalie die met een lucky goal gepasseerd werd. Even werd het toen rumoerig en hard wat o.a. resulteerde in twee boekingen voor Holten. Door deze perikelen waren de roodzwarten een moment niet bij de les en Tukkers scoorde op nieuw. Na een donderspeech van leider Teun begon Holten de twee de helft beter. De goed draaiende Willem ontving de bal van Eg en diens snijdende pass werd door Toon koelbloedig benut. Holten bleef drukken en toen clown Ri chard een fraaie duikeling maakte binnen het strafschopgebied, mocht Willem vanaf de stip de par tijen op gelijke voet brengen. Holten 6-Twenthe 5 2-1 Tussen Twenthe op kunstgras of natuurgras zit een klasse verschil. Werd de eerste wedstrijd kansloos verloren, ditmaal was Holten de te rechte winnaar. Een uitstekend be gin van het zesde werd bekroond met twee doelpunten van André Tuitert en Henk Vincent. Daarna gleed de wedstrijd naar een beden kelijk peil en Twenthe kwam dich terbij: 2-1. De tweede helft kende maar één vermeldenswaardig feit. Martin Aanstoot wist een toege kende penalty niet tussen de palen te krijgen. Blauw Wit 7-DES 9 Tegen het sterke veteranen team van DES dat met veel oud-eerste- elftal-spelers, nog steeds sterk voor de dag komt heeft het 7e een prima prestatie geleverd. Met twee doelpunten van Andre Aanstoot en een tegentreffer van DES werd Holten 9-Holten 7 0-4 1 Deze prestigestrijd was al weken het punt van gesprek bij beide teams. Wie komt het hoogst in de vijfde klasse? Een zeer goed star tend zevende was het negende glad de baas, wat in de score tot uit drukking kwam (2x Boldeijan). De tweede helft was een kopie van de eerste. Holten 7 stuurde Holten 9 van het kastje naar de muur. De ploeg van Ter Schure mag van ge luk spreken dat Holten 7 maar twee keer scoorde in deze ongelijke strijd. In Dijkerhoek wonen de sterkste dammers. Dat bleek afgelopen winterseizoen wel weer bij de on derlinge competitie van de Buurt- vereniging Schoolkring Dijker- de ruststand 2-1. In de tweede helft probeerde DES het wel en het bete re voetbal kwam ook van hun kant, hoek. Na de jaarlijkse ledenverga dering kon voorzitter G. Mark- voort uiteindelijk aan G. van maar het harde werken en goede Coeverden de beker voor de beste teamgeest hielden het 7e op de dammer uitreiken. voorafgaand been, een prima prestatie, 2-1. Annemiek Ariëns-Wiegman expo seert van 24 april tot 2 juni in de bibliotheek te Holten haar aqua rellen. Deze geven onder meer een beeld van Terschellinger duin- en strandgezichten en Holter-bossen. Ook zijn er aquarellen van havens, volksdansers, portretten en Fran se landschappen. daaraan memoreerde Markvoort voor een goed gevulde zaal (ook veel dames waren meegekomen) de activiteiten van het afgelopen jaar. Met name de inspraakproce dure waterwingebied, het opstel len van statuten en de verschillen de ontspanningsavonden waren daarbij de hoogtepunten. Uit het jaarverslag van secretaris B. Ve neklaas bleek dat er het afgelopen jaar heel wat vergaderd is. Pen ningmeester A. Podt bleek de boe ken goed voor elkaar te hebben en kon met een batig saldo zijn zeven jarige bestuursperiode afsluiten. Hem werd een miniatuur huifkar aangeboden voor het vele werk. Als nieuw bestuurslid werd Joh. Nikkels gekozen en bestuurslid H. Rensen werd herkozen. Een van de belangrijke punten op de agenda vormde de goedkeuring van de sta tuten en het opstellen van een huishoudelijk reglement. Dat ge beurde na een uur discussiëren. Bij de rondvraag bleek dat Dijkerhoek van het 100-jarig bestaan van mo len De Hegeman een groot feest gaat maken. O.a. is er een speciale ouderenmiddag op zaterdag 13 mei, de Nationale Molen- en Fiets dag. Holten li-Holten 10 0-8 De uitslag doet niet vermoeden dat in de eerste helft de wedstrijd gelijk op ging. Vooral het elfde kwam een aantal keren gevaarlijk dicht voor keeper Hofman, maar nog voor rust kwam het tiende op voorsprong. Tijdens de rust was de uitspraak van de altijd inspireren de coach Freek Lubbersen, „Jongs d'r zit nog meer in" voldoende om de wedstrijd naar eigen hand te zetten. Na de pauze werd het elfde finaal in de pan gehakt. De één nog mooiere dan de andere treffer viel te bewonderen en toen Luuk Schipper voor het laatst floot was de eindstand 0-8. Overige uitslagen: Holten 2-Tuk- kers 2 3-0, Rietvogels 4-Holten 5 1- 3, SDOL 8-Holten 12 0-1.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 13