Resultaten Blauw Wit 1 Zaterdag opening trekkerslépseizoen De Rabocard nu 4 maanden op proef! I Speciale gast in café De Wippert Flinke belangstelling voor lezing Doornbos Henk Mulder-trofee weer voor Kamperman Collecte voor de gehandicaptensport Rabobank Q HOLTENS NIEUWSBLAD Laatste jen Deurdienst Ope Promotiedag Snorrewind over paardrijden gehandicapten Meer bank voor je geld Succes Doctor in Tulpenrally Oude spullen onder de hamer Lastige klip voor Volley in Wierden DONDERDAG 13 APRIL 1989 Een werk van één van de fotografen De Henk Mulder-trofee blijft nog tenminste een half jaar in bezit van de Markeloër Henk Kamperman. Kamperman, die in november van het vorige jaar de trofee won met een dia, werd donderdag j.l. weer tot winnaar uitgeroepen. De Profoto-clubavond van 6 april stond in het teken van de Henk Mulder-trofee. Deze wisseltrofee wordt twee maal per jaar uitge reikt. De ene keer komen de dia's voor alle hobby-fotografen van Profoto een zinvolle avond. Wie geïnteresseerd is in fotografie, kan gerust een kijkje komen ne men op een van de clubavonden aan bod, de andere keer gaat het van Profoto. De clubavonden wor- om foto's. Afgelopen donderdag was het de beurt aan de foto's. De jury, als vanouds bestaande uit Henk Mulder en Wim Kwaker- naak, had tot taak om uit het aan bod van 25 foto's één winnende foto te kiëzen. Mulder en Kwakemaak kozen unaniem voor een foto van Henk Kamperman. Op deze foto was een auto met etalagepop afgebeeld. Kamperman won voor de tweede maal in successie. Eerder won hij al met een dia van een etalage pop. De tweede prijs was voor Henk Nep. Eervolle vermeldingen en ex tra prijzen waren er voor Christine van Kesteren en Wim Wijtten. Tijdens de bespreking werd door de juryleden duidelijk gemaakt dat het artistieke niveau in het al gemeen goed was. In technisch op zicht mankeerde er volgens de be oordelaars nogal eens wat aan de foto's. Dank zij de positieve kritiek van de beide juryleden was het De laatste Open Deurdienst van dit seizoen vindt plaats op zondag 16 april in De Kandelaar. Voorgan ger is ds. Olde uit Zwolle. Hij be handelt het thema Het gebod van Goddat kun je op je vingers wel natellen. Het RK koor uit Vriezen- veen verzorgt de muzikale bijdra ge. De dienst begint om 18.50 uur. den gehouden in het dorpshuis „de Boschkamp". Inlichtingen worden gaame verstrekt door Gerrit te Winkel, tel. 6 31 02. Blauw Wit 2-Kloosterhaar 2. In de eerste 20 minuten had Blauw Wit al zeker 5 x kunnen scoren. Koplo per Kloosterhaar kwam telkens met de schrik vrij, omdat de spit sen van Blauw Wit het net niet konden doen bewegen. Ook in het resterende deel beheerste Blauw Wit het spel, maar het scoren was een zeer groot euvel. Ook in de tweede helft ging het zo. Blauw Wit aanvallen en niet scoren, terwijl Kloosterhaar af ten toe kon uitbre ken. Hoofdpersoon J. Calkhoven uit Nijverdal wist de wedstrijd der mate te beïnvloeden dat het spel steeds slechter werd. Vrije trappen werden cadeau gedaan en waar hij ze moest geven gaf hij niet thuis. Kloosterhaar wist uit een van deze vrije trappen te scoren en daarmee de winst mee te nemen. 0-1. Sportclub Rijssen 3-Blauw Wit 3. Het derde was in Rijssen de gehele wedstrijd de sterkere ploeg. Na goed werk van Hans Dijkink schoot Bert Meyerink de bal hoog in de kruising. Rijssen deed uit een corner wat terug en dit betekende direct 1-1. De sterk en scherp spe lende Henk Stam wist na een goe de aktie de ruststand op 1-2 te be palen. In de 2e helft kreeg Blauw Wit een strafschop tegen welke Erik Jansen niet kon keren 2-2. Henk Stam was het die na een goe de akti,e de bal over de uitgelopen keeper plaatste en met het hoofd de winst binnen kopte. 2-3. M.V.V. 69 2-Blauw Wit 4. In Marle waar scheidsrechter A. v.d. Berg niet kwam opdagen, floot de club- scheidsrechter van Marle naar ie- Nauwelijks zijn de Paralympics 1988, de Olympische Spelen voor gehandicapten, achter de rug of de voorbereidingen voor de Wereld- spelen 1990 in Assen, de wereld kampioenschappen gehandicap tensport, zijn al in volle gang. De sport voor gehandicapten in Ne derland is op weg naar een nieuw hoogtepunt. Het geld voor de orga nisatie van de Spelen zelf en voor de aanpassing van de sportaccom modaties is binnen. Maar de deel nemers moeten zich goed kunnen voorbereiden om in 1990 ook goede prestaties te kunnen neerzetten. Het Nationaal Fonds Sport Ge handicapten klopt dit jaar voor de twaalfde keer aan bij het Neder landse volk. Om verder te kunnen, naar 1990 en na 1990. Om de extra kosten op te vangen die nodig zijn om gehandicapten te laten spor ten. De collectanten van het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten doen een beroep op u in de week van 17 tot en met 22 april a.s. De jaarlijkse collectie is de enige structurele bron van inkomsten voor het Fonds. Traditiegetrouw wordt deze collec tie in Holten georganiseerd door de Sportcommissie, dit jaar met me dewerking van Bridgeclub Holten, Tennisclub Holten, Hockeyclub Holten, Schietvereniging De Zaag molen, Schietvereniging De Een dracht, Z.V.V. Blauw-Wit '66, MAC De Holterberg, S.V. Holten afdelin gen atletiek, handbal en voetbal, de paardesportverenigingen De Bergruiters, De Bergruitertjes en De Bergrijders, S.V. B.A.T.O., Vol leybalvereniging Mintonette en Badmintonclub Holten. ders tevredenheid. Marle wist een 2-0 voorsprong te nemen en liet zich daarna door Blauw Wit in de verdediging dringen. Hoewel het vierde wel kansen kreeg, kwam het niet tot scoren. Het blijft dus span nend of het vierde zich kan hand haven. 2-0. Blauw Wit 5 en 6 zijn afgelast. S.V.V.N. 8-Blauw Wit 7. Het zeven de wacht nog steeds op de eerste overwinning na de winterstop. Het gaat echter steeds beter en ook nu werd er weer niet verloren. De 1-1 was een prima uitslag. Vesos 7-Blauw Wit 8. Vesos 7 is een verhaal apart in deze klasse. Een hele ploeg oud-eerste elftal spelers heeft zich ineens laten vallen tot het 7e. De andere elftallen in deze klasse gaan dan ook meestal met dubbele cijfers naar huis. Niet leuk voor de teams en niet leuk voor het voetbal. Blauw Wit, dat op de der de plaats staat, had ook niets in te brengen en verloor kansloos met 14-0. Blauw Wit Al-Voorwaarts Al. Al heeft tegen Voorwaarts een kans loze nederlaag geleden, maar moet in eerste instantie toch ook zelf de oorzaak binnen de ploeg zoeken. Voorwaarts wist goed te profiteren en 3 x het net te vinden. Blauw Wit kon daar 1 doelpunt tegenover zet ten. 1-3. Blauw Wit Bl-Eversberg BI. Blauw Wit B1 had er weer zin in, op Zaterdag 15 april a.s. zal Manege Snorrewind in het teken staan van de Stichting Paardrijden Ge handicapten Holten. Vanaf 10.30 uur zullen de ruiters diverse rij proeven afleggen en dat alles om een diploma in de wacht te slepen. Ook zal een demonstratieles ver zorgd worden. Tussen de middag is er een huifkar beschikbaar om tochtjes over de Borkeld te maken. Na een gezamenlijke lunch met ruiters, helpsters en ouders zal er 's middags een sprookje uitgebeeld worden. Alle ruiters nemen hier aan deel. Ook kan men met behulp van videobeelden de vorderingen van de ruites zien. Tijdens de pro motiedag van Manege Snorrewind komen alle facetten van het paard rijden met gehandicapten aan bod. het slechte natte veld. Bij een goe de aanval werd John Paul net bui ten de 16 meter neergelegd. Erik Jan Stam kwam naar voren om de vrije trap te benutten 1-0. Voor rust wist Eversberg uit een corner de gelijkmaker in te koppen. Evers- berg kwam door geknoei in de ver dediging bij Blauw Wit op voor sprong. BI werkte hard voor de ge lijkmaker en met nog 13 minuten te gaan gaf Egbert Rietberg een goede pas op John Paul die alleen voor de keeper geen fout maakte. Henk Jan Veldhuis viel deze wed strijd in negatieve zin op, maar John Paul Akkerman liet zich niet van de wijs brengen en met 10 man scoorde hij de winnende goal 3-2. Blauw Wit Cl-Eversberg Cl. Veel spel op het middenveld en een spannend scoreverloop. Een hard werkend Blauw Wit dat door een verdedigingsfout op achterstand kwam. Voor rust kwam Blauw Wit via Eelco terug in de race, hij scoor de vanaf 5 meter keihard via de on derkant lat. Na rust was het spel van Blauw Wit beter, maar ASV kwam door een strafschop op voor sprong. Eelco bracht de ploegen weer op gelijke hoogte ook uit een strafschop. In de allerlaatste mi nuut kwam ASV toch wel wat ge lukkig aan de winst. Jammer, maar het voetbal was goed en er is hard voor gewerkt. 2-3. Blauw Wit Dl-Holten Dl. Blauw Wit Dl heeft het heel wat beter ge daan dan in de eerste wedstrijd te gen Holten. Destijds werd met rui me cijfers verloren, nu bleef het bij een verdiende 0-1 voor Holten. 0-1 Blauw Wit D2-Haarle D2. Met D2 gaat het steeds beter. Er wordt leuk gevoetbald en de tegenstan ders wordt steeds beter partij gege ven. Haarlë werd met 2-0 versla gen. Een prima resultaat. 2-0. DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan Gebr. Boode voor het vergroten wagenberging-rundveestal bij het perceel Maneschijnsweg 25; - aan D. J. A. Pekkeriet voor de bouw van een rundveestal bij het perceel Velddijk 7; - aan D. A. Wassenaar voor het vergroten van de woning Markol- lenweg 12; - aan J. L. Herms voor de bouw van een garage bij Industrie straat 28; - aan H. Müller voor de bouw van een garage bij Kieftenbelt 9; 2. een kapvergunning verleend aan A. S. van den Berg, G. W. van Bussel, H. R. Hofte Koesveld en J. Stam; 3. aan fa. v.d. Maat vergunning verleend voor een lichtreklame aan het pand Smidsbelt 7; 4. aan A. Leppink vergunning verleend voor herbouw van een stal ling bij Borkeldsweg 3. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling Algemene Za ken ter Gemeentesecretarie. COMMISSIE SOCIAAL-CULTUREEL WERK De eerstvolgende openbare vergadering van de Commissie Soci aal-Cultureel Werk vindt plaats op maandag 17 april 1989 om 19.30 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. Op de agenda staan onder meer voorstellen tot definitieve afrekening van de subsidie 1988 voor speeltuinvereniging de Kol, het Holtens Gemengd Koor, de Waardenborchgroep Scouting, psz. 't Knötterheukske, HMV, de Be jaardensociëteit, het Holtens Mannen Koor, de Stichting Paardrij den Gehandicapten en de Scholengemeenschap Midden-IJsel, een voorstel inzake subsidiëring van aktiviteiten van de PCOB in 1989 en een verzoek om extra subsidie van psz. 't Knötterheukske. Na een lange winterstop, zal zaterdag 15 april a.s. het trekkerslép sei zoen weer geopend worden met de wedstrijden in Espelo. Het is tevens de eerste keer dat er in Espelo een trekkerslép zal worden gehouden. De School- en Volksfeestcommissie, die de organisatie op zich heeft geno men ziet de eerste wedstrijd met veel spanning tegemoet. Met name nu de bekende "slépwagen" uit Raalte sterk is gewijzigd en deze veranderingen voor de vaste deelnemersgroep best even wennen zullen zijn. De wedstrijden van a.s. zaterdag tellen ook mee als voorselectie voor de grote slépwedstrijden tij dens het komende Stöppelhaene- feest in Raalte. Zo'n 80 trekkerbe- zitters hebben ingeschreven om in Espelo deel te nemen, ze worden verdeeld over vijf verschillende ge wichtsklassen. Onder de deelne mers zijn ook veel leden van de ac tieve Espelose Trekkerstrekteam. De verwachtingen ten aanzien van him prestaties zijn hoog gespan nen. Verder komen de deelnemers uit diverse plaatsen uit de regio. De wedstrijden worden gehou den op het weiland van Jan (van Ap) Meijerink op de hoek Pas- mansweg-Okkenbroekseweg, be ginnen 's morgens om 9.30 uur en duren tot 's middags plm. 16.00 Neem nü een Rabocard. Vraag 'm aan vóór 1 mei en probeer 'm vrijblijvend tot 1 september a.s. Met de vakanties in zicht een mooie gelegenheid om te ervaren hoe comfortabel het kan zijn: wereldwijd betalen met uw handtekening. De Rabocard is een complete creditcard, die met 40,— per jaar behoort tot de goedkoopste creditcards ter wereld. Bij uw Rabobank ligt een folder met meer informatie, voorwaarden en een aanvraagformulier voor u klaar. Vrijdagavond 14 april treedt er in café De Wippert een speciale gast op. Als gelegenheidszanger van de Achterhoekse groep Cookiejar komt ex-Vandenberg lid Bert Heerink mee naar Holten. Voor begin jaren tachtig maakte deze Nederlandse formatie furore in de Verenigde Staten met hits als Bur ning Heart en Different Worlds. Cookiejar werd begin dit jaar op gericht door ex-leden van de in middels opgeheven groep Black to Red. Na drie jaar lang rockmuziek te hebben gespeeld, waren deze leden Het Ford Sierrateam kan tevre den terugkijken op de 10e AMAC- Tulpenrally. De jonge Nijverdalse kopman van het Sierrateam, Er- win Doctor behaalde na een ui terst spannende wedstrijd zijn eerste zege van dit seizoen, terwijl zijn teamgenoten Chiel Bos en Ge rard Hofhuis respectievelijk de Groep N en de Nationale klasse op hun naam schreven. toe aan verandering. Cookiejar wil met een bassist en een toetsenist- /saxofonist nu een zo breed moge lijk publiek bereiken. Zo ontstaat een gevarieerd repertoire met ele menten van rock, funk, soul en rythm and blues. Voor zestig pro cent zijn de nummers zelf geschre ven, waarbij het krachtige stemge luid van zangeres Jaqueline Simon de boventoon voert. De overige le den zijn: Gerard Lurvink (gitaar), Saskia Heerink (zang, toetsen), Ingo te Brinke (toetsen, saxofoon), Jonas Johannis (basgitaar) en Wil lie Tiemens (drums). Het optreden in De Wippert begint om 20.30 uur. De Stichting Sociaal Cultureel- werk houdt donderdagavond 20 april van 19.30 uur tot 21.30 uur een tweedehands goederenmarkt in de houten noodlokalen aan de Wilhel- min astraat 2. Veel van de ingebrachte goede ren komen van de peuterspeelzaal zoals speelgoed, blokken, stoelen, poppen, een kleioven en een 16 mm. filmprojector. Afgelopen maandag bestond er een flinke belangstelling voor de lezing die voorzitter G.J. Door nbos van het Landbouwschap op uitnodiging van de Rabo-bank in het Bonte Paard in Dijkerhoek hield. Een gehoor van 135 aanwe zigen was op de uitnodiging van de Rabo, de beide standsorganisa ties OLM en CBTB en de Bedrijfs vereniging voor de Landbouw voorlichting ingegaan. De inlei ding van Doornbos had als thema: "De agrarische sector in bewe ging" en dat bleek iedereen aan te spreken. Temeer daar hij als hoofdpunten de overproduktie, de concurrentie en het milieu aan voerde. Volgens Doornbos brengt de quo taregeling in de melkveehouderij een verstarring te weeg. Daardoor boet vooral de concurrentiekracht van de Nederlandse melkveehou ders in. Aangezien de overtollige voorraden aan zuivelprodukten nu tot een minimum zijn terugge- schapsvoorzitter niet onder het magische jaartal 1992 uit. Met het opengaan van de Europese bin nengrenzen voorzag hij een ver schuiving van koopkracht, alsme de een verschuiving in de produk- tie. De Nederlandse landbouwers zullen hierop moeten inspelen om de boot niet te missen. Voor wat betreft het milieu bena drukte Doornbos dat de landbouw zich daarvoor steeds meer inspant. Daarbij valt te denken aan mest- opslag, mestinjectie, minder kunstmest en bestrijdingsmidde- bracht, willen veel melkveehou ders weer meer produceren. Daar om blijft opheffing van de contin- gentering op lange termijn het doel van het Landbouwschap. Daar voor zal het huidige systeem gelei delijk moeten versoepelen om een chaos, c.q. overproduktie te voor komen. Tevens is er aandacht no dig voor het bepalen van een maxi maal aantal koeien per hectare. Voor de varkenshouderij achtte de spreker het van belang dat het Ver- plaatsingsbesluit zo snel mogelijk wordt uitgevoerd. Bedrijven moe ten immers de mogelijkheid heb ben om mestrechten van andere len en het werken aan een goede bedrijven te kopen om zodoende mineralenbalans, alles met het optimaal te kunnen produceren, doel de uitstoot van ammoniak zo-. Daarnaast liggen er plannen klaar veel mogelijk te beperken. „Maar om ziekte-instroming tot een mini- een goed milieubeleid is alleen mo- hes door het vijandelijke blok. Met 13-15 werd ook deze set winnend af gesloten. De derde gaf de inzin king. Alweer!!! Met 15-11 werd een onverwachte, edoch wel terechte setnederlaag geleden. Zelfs de uit- r,j— gelaten Pirn Gruiters kon het tij Zonder de afwezige hoofdaanvaller tpr niet meer keren. In de laatste set werd het tempo tot ongehoorde snelheid opgevoerd. En het werd Aard Borghuis, zijn de Mintonette- klip in Wierden te omzeilen. Met een oververmoeide Wim Hart kamp op de bank, zette de rest van het team in de eerste set het sterke een walk-over. Herman Scholten sloeg op „steek" en „kort", en voor dat we het zelf in de gaten hadden was de setstand 4-15 bereikt. Weer Volley zodanig onder druk dat bij h t conto Tens,ot. PPtl K-11 vnnrcnrnntr Ho hoor ol een 8-11 voorsprong de beer al werd geschoten voordat de huid te: morgenavond om 20.15 uur spe len de heren hun laatste thuiswed- mum te beperken zodat de mesters de biggen van hooguit enkele fok kers kunnen betrekken. 1992 Uiteraard gelijk wanneer de bedrijven econo misch in staat zijn de lasten daar van te dragen" zo waarschuwde de spreker, die na de pauze tal van vragen van Holtense landbouwers Landbouw- kreeg te verwerken. verkocht was, of iets dergelijks. rw stnjd van het seizoen. Wilt u nog Dat een plotselinge inzinking Leo Thiele noopte tot een ingreep, kon iedereen waarderen, daar het in brengen van Wim een 14-11 achter stand deed omzetten in een 14-16 setoverwinning. De tweede set was •duidelijk een kopie van de eerste, alleen kwam nu eindelijk de krachttraining van Rob van Zoe- len tot zijn recht. Haast in zijn een tje knalde hij zijn daverende smas- éénmaal bijzonder volleybal zien met ongekende momenten, kom dan op tijd in de sporthal, want. vol is vol! De tegenstander zal het team van Rivo zijn. Dit team wist de heren in de eerste competitie wedstrijd een 3-0 nederlaag te bezorgen. De setstanden toen 17- 15, 16-14 en 16-14. Dit roept om sportieve wraak en veel sensatie.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 7