Van Diepen exposeert miniatuurmodellen dorpshuis in vakantie CJV Vriendenschaar krijgt lachers mee Volop deelnemers bij eierspektakel Vier paasvuren in de buurtschappen Resultaten sv Holten llZ" jfl flGr^l-Ctl Vlt"CltCO Ifl HGLTENS KIEUWSBLAD Discomiddag Gezinsdienst op eerste paasdag Twenhaarsveld tweede in Goor SoCuWe onder nieuwe voorzitter Verjaardags cadeau kwijt DONDERDAG 23 MAART 1989 Dit keer geen schilderijen of beel den in de expositiereeks van de ge meente Holten, maar molens en boerenwagens. Geen echte maar miniatuurmodellen. Van 20 maart tot en met 20 april zijn in de hal van het gemeentehuis de minia tuur boerenwagens en op schaal gemaakte molens van Holtenaar Willem van Diepen te bewonde ren. Een van de pronkstukken is de Dijkerhoekse molen De Hege man, die in volle glorie compleet met binnenwerk te pronk staat. Eigenlijk nam de hobby van Van Diepen pas echt serieuze vormen aan nadat hij 3V2 geledenver- vroegd uittrad als schilder in ge meentedienst. „Vroeger werkte ik veel met bouwpakketten" vertelt de hobby-bouwer, maar nu werk ik alleen nog met ruw hout op schaal. Ze zijn van hardhout, dus ze kun nen makkelijk in de tuin worden gezet." In de loop der jaren knutselde Van Diepen op die manier al heel wat molens en wagens in elkaar. Vorig jaar was een gedeelte van zijn werk te zien op de expositie Gouden Handen in 's-Heerenberg. De expo sitie in Holten is zijn eerste solo tentoonstelling. Onbetwiste top per is de Dijkerhoekse molen De Hegeman. „Dat is echt een show model" vertelt Van Diepen. „Op aanvraag laten we die ook draaien en door een plexiglas ruitje kun je het hele binnenwerk bekijken. Een hele klus, ja als je nagaat dat ik met een normale molen al zo'n 300 uur bezig ben. Voor kleedwagens werk ik veel met foto's en regelma tig ga ik ook naar het Openlucht museum om ze in het echt te zien. Daar kun je ook precies de maat nemen. Ik werk op schaal 1:10. Bij de molens gebruik ik de originele tekeningen. Die van de Hegeman liggen hier in Holten op het ge meentehuis, maar ook de tekenin gen van de houtzaag-, water- en stellingmolens kun je gewoon aan vragen. Hier op de expositie staan modellen uit Groningen, Zuid-Hol land en Zeeland." Wie een kijkje wil nemen bij de ex positie van Van Diepen kan van maandag tot en met vrijdag te recht in het gemeentehuis tijdens de openingsuren van 09.00 uur tot 12.30 uur en van 13.30 uur tot 16.00 uur. /li.»- V- ié- ten 2-Hcct.or 2 2-1Tepen het. al- fl-1 achter Pas aan heteind van de A M, WWJfcSkwJk. V Jé. M.M, cnr- /- r, r,n OllriprS PJ1 Ifll Holten 2-Hector 2 2-1. Tegen het al tijd lastige Hector uit Goor moest Holten het uiterste van haar krachten aanspreken om ook deze wedstrijd in winst om te zetten. Na een (terecht?) afgekeurd doelpunt zette Hector alles op alles om toch voor rust op een voorsprong te ko men. Het was de kleine Hassan die Potje het nakijken gaf. Direct na rust scoorde Ep Boode voor de roodzwarten tegen (1-1). De wed strijd werd steeds boeiender en harder. Tot 5 min. voor afloop wist de scheidsrechter beide ploegen in het gareel te houden. Op dat mo ment kreeg Holten een strafschop wegens hands toegekend, die ver zilverd werd door Chris. De groen- witten raakten zo over de rooie dat de scheidsrechter in een nieuwe wereldrecordtijd naar de kleedka mer rende om de briesende doel man W. t. D. uit de handen te blij ven. Door puntverlies van Stevo is Holten alleen koploper. RV 2-Holten 41-1. Holten ging naar Rijssen met 5 volle punten voor sprong zodat een gelijk spel al ge noeg zou zijn voor de rest van het seizoen. Alhoewel Holten een voor sprong kreeg door storend werk van Johan Harwich, die binnen de zestien onderuit werd gehaald, toch bleef RV de meest aanvallen de ploeg. De tweede helft, onder het toeziend oog van de voetbal voorzitter en de nieuwe trainer, speelde Holten beter. Met name in valler Wilco Diepenheim kreeg kansen. Toch werd het 1-1 en daar konden beide teams, die sportief speelden ondanks de grote belan gen die op het spel stonden, best vrede mee hebben. Paasmaandag allemaal kijken naar de inhaal wedstrijd RV 2-Wierden 4! Holten 5-Stevo 7 2-0. Holten bleef op het rechte spoor dat na de win terstop is ingeslagen. Het vijfde toonde de tegenstander meteen haar bedoelingen en zette Stevo stevig onder druk. Door goed aan geven van Knolle scoorde goaltjes- dief Boomkamp 1-0. Na de thee ging Holten door en toen Poep werd gevloerd mocht v.d. Veen van elf meter 2-0 laten noteren. Holten 5 is nu 2 weken in trainingskamp om zich voor te bereiden op het pe riodekampioenschap. Almelo 7-HoIten 8 1-3. Deze wed strijd was erg belangrijk voor Hol- 0-1 achter. Pas aan het eind van de eerste helft, nadat Rein Hofman uit een penalty raak schoot, kwam het zelfvertrouwen iets terug. In de tweede helft ging het tiende tot de aanval over, maar een vuist en een doelpunt kon men niet maken. De Rijssenaren wachtten tot de laat ste seconde van de wedstrijd alvo rens de winnende treffer te scoren. Overige uitslagen: PH 4-Holten 3 0-0. De Zweef 8-Holten 6 4-1, SOS 6- Holten 7 2-0, Holten 11-Enter 10 1- 6, Holten 12-PH 20 2-1. Eversberg Dl-Holten Dl 1-2 Holten is bij haar bezoek aan de medekoploper, niet van een koude kermis thuisgekomen. Integen deel, zij behaalde een verdiende overwinning. In de eerste helft werd te afwachtend, met weinig in zet gespeeld, waardoor Eversberg gelijkwaardig aan Holten bleef en een overwinning nog ver weg leek. In de tweede helft werden de zaken energieker aangepakt. Het gevolg was meerdere kansen voor Holten en nauwelijks een voor de tegen partij. Holten gaat nu fier aan kop. Holten D?-De Zweef D3 1-1 De start van de jongens uit Holten was prima. Dat leverde bijna een doelpunt op, maar de tegenstan der herstelde zich en zodoende kwamen zij voor met 0-1. Het spel veranderde hierdoor zo, dat het niet meer lukte voor rust. In de tweede helft herstelde de ploeg weer helemaal. Aan inzet ontbrak het nu niet. De vechtlust werd steeds groter, zodat door een door braak van Holten de speler werd neergelegd. Vanaf elf meter werd er niet gefaald, zodat er een eind stand kwam van 1-1. Omhoog E2-Holten E2 4-3 Het wordt eentonig bij de jongens van Holten E2, net als alle afgelo pen wedstrijden, hebben ze ook deze keer geen punten behaald. Ook nu bleek weer, al was er bij de tegenpartij ook weinig echt voet bal te zien, bij Holten was er ook weinig inzet. Slechts door "enkele uitvallen of blunders, kwam de ruststand op 3-2. Na rust was het eenzelfde beeld en konden beide ploegen nog een keer scoren. Eind stand 4-3. Holten E3-Excelsior E5 1-1 In een van beide partijen goede wedstrijd, waarin de kansen over en weer gingen, gelukte het onze ten 8 om de aansluiting met de jongens toch voor rust de ope- ningsscore te maken. In de tweede helft twee teams die elkaar volle dig in evenwicht hielden. Met wis selende kansen aan weerszijde, was het uiteindelijk Excelsior die nog een keer het net wist te raken, eindstand 1-1. Holten Fl-Haarle Fl 5-0 Een veel sterkere Holten Fl, scoor de al vroeg in de eerste helft. Toch werd deze score niet meer, omdat de verdediging dit verhinderde* In de tweede helft eenzelfde wed strijdbeeld, waarin Holten goed combineerde en zodoende de score opvoerde tot 5-0. Een verdiende overwinning. Holten F3-Excelsior F6 0-6 Deze week hadden onze jongsten Excelsior op bezoek. Dat deze ploeg ervaren was merkten ze al vrij snel, want door goed combina tiespel, kon Excelsior vrij snel sco ren. Bij rust was het dan ook 0-4. Na rust kwamen ook onze jongens beter in het spel en kregen een paar mooie kansen, toch kwam het niet tot scoren, doordat de tegenpartij meer ervaren spelers bij had die dit verhinderde. Jammer goed ge speeld, vooral in de tweede helft, volgende keer meer succes. koploper Rietvogels 6, dat nog 2 keer moet worden bestreden, te be waren. Almelo is een sterke tegen stander dat wist Holten nog uit de eerste wedstrijd, toen het met 1-0 won. In een niet al te beste wed strijd trokken de roodzwarten ten slotte verdiend aan het langste eind. Henk v.d. Pluym maakte in de 24e min. het voorbereidende werk van Herman Biesters goed af. Holten bleef druk uitoefenen op het Almelose doel. Een verdediger raakte daardoor in paniek en pas seerde op schitterende wijze zijn ei gen doelman. Na rust zorgde Bies ters met een prachtige lob voor een veilige voorsprong (3-0). Na een wissel was Holten even wat minder geconcentreerd en moest een te gendoelpunt toestaan. Dat Holten 8 bovenal sterk gemotiveerd is en dit jaar kampioen wil worden mag blijken uit de houding van de wis selspelers, die als aasgieren op een tak in de koude dug-out zaten te wachten op hun kans. Haarle 7-Holten 9 3-1. Holten 9 ging in Haarle finaal in de fout. Omdat de eerste wedstrijd met ruim verschil was gewonnen, dacht men aan Haarle een zacht paaseitje te hebben. Ondanks het veldoverwicht was het Haarle dat voor rust 3x scoorde. Na de hervat ting wist de Bergkamp van Holten 9, Evert Dannenberg, wel zijn we kelijkse doelpuntje te maken, maar de punten bleven in Haarle. Holten 10-RKSV 3 1-2. Het in het begin van dit seizoen zo sterke Hol ten 10 is finaal van slag. Dit elftal, dat een abonnement schijnt t.e hebben op snelle tegendoelpun ten, stond al na 120 seconden met In de paasvakantie zijn maar liefst drie grote kinderaktivitei- ten in het dorpshuis. De aktivitei- ten worden georganiseerd door de Stichting voor Sociaal en Cultu reel werk. Dinsdag 28 maart is er een leuke dierenspelmiddag voor de kleuters in de leeftijd van vier tot zes jaar. Er worden hele leuke dierenspelletjes georganiseerd zo als bijvoorbeeld „de kop van de kat is jarig", „hond gaat op reis" en wat dacht je van een knotsgekke „berendans?". Kleuters die aan deze middag mee willen doen kunnen zich opgeven bij de Stichting voor Sociaal en Cultureel werk in het dorpshuis aan de Tuinstraat 2, tel. 6 27 55. De middag begint om 14.00 uur en duurt tot 15.30 uur. De kosten be dragen f 2,- per persoon. Woensdagmiddag 29 maart komt poppentheatergroep Tam-Tam naar het Dorpshuis „De Bosch kamp". De voorstelling „Boven het gras" is geschikt voor kinderen van vier tot acht jaar. In en romdom een enorme kijk doos speelt het verhaal van een mol die voor het eerst boven de grond komt en daar een hele nieu we wereld ontdekt, die helemaal niet op zijn wereld lijkt. In de voor stelling staat de mol voor het jonge kind dat zijn veilige huiselijke om geving verlaat en langzamerhand zelfstandig wordt. De spannende, vrolijke voorstelling duurt een uur en begint om 14 uur. De kosten be dragen f2,50 en men kan de kleu ters vooraf opgeven bij de Stich ting voor Sociaal en Cultureel werk Holten (tel. 6 27 55) Donderdag 30 maart kunnen kin deren van 6 t/m 12 jaar meedoen aan het grote levend ganzenbord. Ken je het gewone spelletje gan zenbord? Lévend Ganzenbord is net zo iets alleen kun je nu niet op de stoel blijven zitten! Door middel van opdrachten kom je bij het Aangezien de disco in het dorps huis op zondag 19 maart zeer ge slaagd was, wordt voortaan eens in de veertien dagen een discomid dag gehouden door jeugdsoos Mu sky. De Holtense jeugd van twaalf tot en met vijftien jaar is dan wel kom. De eerstvolgende discomid dag is op zondag 2 april van 14.30 tot 17.00 uur, opnieuw in het dorps huis. eindpunt terecht. De middag be gint om 14.00 en duurt tot 16.00 uur. De kosten bedragen f 2,50 per persoon. Geef je snel op bij de Stichting voor Sociaal en Cultu reel werk (tel. 6 27 55) Cursussen De cursus Frans is bestemd voor mensen die reeds over enige basis kennis van het Frans beschikken en die kennis weer eens willen op frissen. De cursus gaat in op de kui tuur van Frankrijk en zijn bewo ners. Het accent zal liggen op de spreektaal en er komt een aantal gebruikssituaties aan de orde waarmee je als toerist te maken kunt krijgen, zoals: inkopen doen, eten in een restauran, de weg vra gen, iets over uzelf vertellen enz. Naar aanleiding van deze ge bruikssituaties worden aspekten van het leven in Frankrijk belicht en het geheel wordt geplaatst in het kader van een soort „Tour de France" waarbij in elke les een be paalde landstreek wordt behan deld. De cursus bestaat uit 8 lessen en staat onder leiding van me vrouw C. H. van Kesteren. De kos ten bedragen f 65,- en de lessen vin den plaats op maandagavond van 19.30 tot 21.15 uur in dorpshuis „De Boschkamp" en de start is op 3 april. Eveneens op maandagavond 3 april start de cursus Engels. Ook deze cursus is bedoeld voor men sen die hun Engels willen opfrissen en nader kennis willen maken met Groot-Brittannie. Het accent van de kursus ligt op de spreektaal en de omgangsvormen in Engeland. De docente van deze cursus is me vrouw J. Heek en de kosten voor de 8 lessen bedragen f 65,-. Ook deze kursus begint 3 april a.s. in dorps huis „De Boschkamp" van 19.30 tot 21.15 uur. Creatief werken De kursus kreatief werken van Gera Gervedink Nijhuis is meestal een druk bezette aktiviteit, niet zo verwonderlijk, want werkelijk al les op kreatief gebied kan tijdens de kursus aan bod komen. Een paar voorbeelden: zijde-beschilde ren, werken met fimo-klei, koud- emailleren, papier-filigrain enz. enz. Het programma wordt altijd samen met de kursisten samenge steld en de materialen kunnen te gen een gering bedrag worden aan geschaft. De nieuwe voorjaarskur- sus start op 3 april en de kosten be dragen f 35,- voor 6 lessen van 9.30 tot 11.30 uur. De Holtense kunstenaar Kees Bos gaat samen met u aan het werk op het gebied van tekenen en schilde ren. U begint aan een werkstuk van uw keuze en de heer Bos zal u met raad en daad terzijde staan. Voor de eerste les is enig materiaal aan wezig, maar het verdient de voor keur uw eigen materiaal mee te brengen. Deze kursus duurt 8 les sen en wordt gehouden op maan dagavond van 19.30 tot 21.30 uur, kosten f 76,-, start 3 april. Swing-soos Nu dorpshuis „De Boschkamp" in Holten is geopend, is de soos voor geestelijk gehandicapte kinderen ook weer van start gegaan. De be- zoekers/sters van de oude soos hebben te kennen gegeven graag wat meer met muziek te willen doen. Vandaar dat de naam Swing- soos is ontstaan; want het is toch heerlijk om je op de muziek uit te kunnen leven! Gezellig dansen of gewoon in je handen klappen als je de muziek leuk vindt, een spelletje doen, anderen ontmoeten, want: iedereen gaat toch immers uit! De vaste disk-jockey van de soos, d.j. Mark, draait de platen en zorgt voor een fijne sfeer en we zijn zelfs bezig een echte band uit te nodi gen. De leiding van de soos berust bij groepje deskundige vrijwilligers en ouders en kinderen kunnen gerust een kijkje komen nemen, we begin nen iedere avond met een kopje koffie. De swingsoos wordt gehou den op donderdagavond (23 maart, 6 en 20 april, 11 en 25 mei, 8 en 22 juni en 6 juli) van 19.00 tot 20.30 uur. De toegang bedraagt f 1,- en voor de frisdrank betalen de kinde ren eveneens fl,-. Verdere inlich ting kunnen worden verkregen bij het kantoor van de Stichting voor Sociaal en Cultureel werk voor Holten, Tuinstraat 2, telefoon 6 27 55. In de hervormde kerk wordt op eerste paasdag een gezinsdienst gehouden. Het thema is: „Op weg naar het leven". Medewerking ver lenen o.a. ds. H. Doornweerd, orga nist J. Berghuis en trompettist W. Dollekamp. Na de dienst worden in De Diessenplas paasliederen ge zongen. De kinderen van de zon dagschool worden om 8.15 uur bij de Dorpsschool verwacht. De dienst begint om 8.30 uur. Aan ie dereen die de dienst bezoekt wordt gevraagd om zo stil mogelijk de kerk binnen te gaan. De ZPC Twenhaarsveld hield op zaterdag 18 maart een recreatieve vierkamp voor niet-startvergun- nmghouders in het overdekte bad De Whee in Goor. De zwemsters en zwemmers van Twenharsveld de den goed hun best en behaalden hierdoor een welverdiende tweede plaats. De uitslag: 1ZPA uit Alme lo, 85 pt.; 2. Twenhaarsveld uit Hol ten, 84 pt.; 3. De IJsel uit Deventer, 73 pt.; 4. De Mors uit Rijssen, 68 pt. Mevrouw G.O. Koelemay-Abspoel is de nieuwe voorzitter van de ge meentelijke commissie sociaal- cultureel werk. Sinds begin janua ri, toen de vorige voorzitter G.J. van 't Holt aftrad, was het voorzit terschap vacant. In de door deze wisseling vrijgekomen commissie zetel is nu mevrouw W. Geerling benoemd. Zij was de eerst volgen de op de kandidatenlijst. Holten kan zich voorbereiden op een daverend eierspektakel. Het door de Togaclub georganiseerde eiergooien (en graag ook weer - vangen!) telt maar liefst 150 deel nemers. Onder hen waarschijnlijk een delegatie van het college van B en W die voorafgaand aan het evenement het goede voorbeeld zal geven. Aangezien er a.s. zater dag op Kalfstermansweide ook een loempiaatje of een harinkje kan worden gehapt en een drankje kan worden genuttigd en het dweilorkest Jigger Bigger Band voor een vrolijke noot zal zorgen, belooft het een sfeervol gebeuren te worden. Hoewel het eiergooien voor Holten nieuw is, hebben verschillende teams al aangekondigd een gooi naar het wereldrecord te doen. Dat staat nu nog op 68,76 zodat de Kalfstermansweide optimaal zal moeten worden gebruikt om ver der te komen. Uiteraard moeten de eieren daarbij heelhuids overko men. Het eiergooien begint om 13.30 uur (deelnemers worden om 13.15 uur verwacht). Rick Keijser was zaterdag één van zijn verjaardagscadeau's al snel kwijt. Zijn spiksplinternieuwe le ren voetbal werd namelijk door een jongeman meegenomen vanaf het grasveld aan de Keizersweg. Rick wil uiteraard graag zijn bal te rug op het adres Markepad 3. Voor de traditionele paasvuurwed strijd hebben zich dit jaar vier buurtschappen aangemeld. De boakens in de Beuseberg, Dijker- hoek, Espelo en Neerdorp dingen mee naar de wisselbeker (die overi gens nog moet worden ingeleverd door de winnaars van vorig jaar, het Holterbroek). Zoals vanaouds gaat het weer om de grootste bult en niet om de hoogste. De keu ringscommissie bestaande uit de heren W. Beijers, G.J. Langenbarg en P.B. Müller zal zaterdagmiddag vanaf half vijf dan ook met strenge hand de meetstok hanteren. Zon dagavond steekt burgemeester Van Rappard om 20.30 uur de brand in de grooste stapel en reikte tevens de wisselbeker uit. In Espelo brandt het paasvuur dit jaar niet aan de Okkenbroekse- weg, maar aan de Valeweg op het land van de familie Ten Dam. De Sploders maken er een sfeervol ge heel. Om 20.00 uur vertrekt vanaf de Bosschool een lampionoptocht waaraan alle kinderen kunnen meedoen. Tegen een kleine vergoe ding zijn er lampions verkrijgbaar. Aangezien de zomertijd in de nacht van zaterdag op zondag in gaat. is de vertrektijd van de op tocht een uur verlaat. Door het Splose bos loopt men naar het paasvuurterrein, waar de belang stellende toeschouwers niet hoe ven te verhongeren of verdorsten. Een warme hap en koele drank zijn verkrijgbaar in afwachting van de ontsteking van het vuur dat als symbool voor een hopelijk vrucht baar oogstjaar 1989 zal oplaaien. CJV De Vriendenschaar heeft afge lopen weekeinde bij de viering van het 41ste jaarfeest de lachers weer op haar hand gekregen. Het geva rieerde programma, dat geheel door eigen leden werd ingevuld, bood als vanouds weer een aantal dolkomische situaties, waarmee hettalrijk'opgekomen publiek zich kostelijk vermaakte. Vrijdag avond trok men een vol Irene, za terdagmiddag genoten ruim veer tig bejaarden en zaterdagavond was gebouw Irene bijna weer hele maal vol. Het programma voor de pauze werd helemaal verzorgd door de jeugdgroepen beneden de zestien jaar. De zes meisjes- en jongens clubs hadden hun eigen teksten geschreven, waarbij ze voortbor duurden op het thema: Verslaafd zijn aan... Onder leiding van Mar- jon Spenkelink, Dianne Pieffers, Frieda Veneman, Jolanda Breu- kink, Ingrid Wibbelink, Alberta Groteboer, Erik Jansen, Erik Riet berg, Wim Jansen, Ria Sluiter, Minnie Stoevenbelt, Jantina Sche- perboer en Eppie Klein Teeselink werden de stukjes met verve voor het voetlicht gebracht. Lachen, gieren en brullen dus. Ook na de pauze was het weer la chen geblazen. Nu was het de beurt aan leiding en bestuur om het pu bliek te vermaken, hetgeen met de boerenklucht Niet Elke Haan Kraait uitstekend lukte.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 7