Inrichting tienersoos dankzij Kinderzegels i Raad vergadert op dinsdag 28 maart Schoolvereniging opgericht voor Daltononderwijs Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag 'bericht stichting*" jiMfei. WELZIJN OUDEREN ■JM MipmitMmppmt Paas wij ding HVG-dames Bijeenkomst CPB Holten Geslaagd Burgerlijke stand Gevonden voorwerpen HQLTENS NIEUWSBLAD BOLSENBROEK HEI MARKELO ~7 OPEIL-e- Opbrengst collecte Uw bruiloft volledig verzorgd, dus alles inclusief: DALZICHT DONDERDAG 23 MAART 1989 Voor het derde achtereenvolgende jaar heeft Holten kunnen profiteren van Vara-diskjockey Luc van Rooy, die het werk van het Nederlands Comité Kinderzegels. Na Jongerencentrum De met een groe heggeschaar een lint Schure en de Stichting Paardrijden Gehandicapten kon nu de tienersoos van van geluidsbanden boven de draai de Stichting Sociaal Cultureel Werk van een gulle gift profiteren. Narqens de tafel doorknipte. „Die discomid- plaatselijke afdeling van het Comité Kinderzegels overhandigde voorzitster dag eens in de twee weken is onze mevrouw Van Rappard aan voorzitter Beuwer van de Stichting Sociaal Cultu- eerste nieuwe activiteit" deelt reel Werk een cheque ter waarde van tienduizend gulden. Dat geld is bestemd voor de inrichting van tienersoos Musky in de kelders van het nieuwe dorps huis. De aansluitende discomiddag voor jongeren van 12 tot 15 jaar bewees dat het geld zeker een goede bestemming zal vinden. Mevrouw Van Rappard benadruk te het belang van vrijwilligerswerk voor Holten en brak meteen een lans voor deze in haar ogen onder gewaardeerde groep. „Een plaats als Holten wordt pas bruisend door de inzet van vele vrijwilligers. Maar diezelfde vrijwilligers wor den niet op hun waarde geschat. De professionals zijn blij met wat de onbetaalde krachten verrich ten, maar gaan daarna over tot de orde van de dag. Laten we deze ge meente eens wat vrijwilligers- vriendelijker maken. Bijvoorbeeld door een verkiezing Vrijwilliger van het Jaar te houden. Tenslotte is het wel vrijwilligerswerk, maar zeker geen vrijblijvend werk. Al is het alleen maar vanwege al die vrije tijd die erin gestoken wordt en de kosten voor reizen en tele foon die door niemand vergoed worden." Opbouwen Met weer een cheque in zijn hand kon Socuwe-voorzitter Beuwer moeilijk anders dan daarmee vol ledig instemmen. „Ik ben het volle dig eens met die lof voor de vrijwil ligers. Tenslotte draaien wij als stichting daar ook grotendeels op." Beuwer toonde zich uiteraard verheugd met de financiële bijdra ge. „Het tienerwerk heeft door alle verhuizingen en veranderingen een tijdje stil gelegen en dat is erg jammer, want zelf vind ik dat we er niet genoeg aan kunnen doen. Met deze nieuwe ruimte kunnen we weer wat opbouwen." Dat opbouwwerk is toevertrouwd aan beroepskracht Inge Scharren- berg. Zondag al had zij de eerste vrijwilligers rond haar heen verza meld om de soos in gereedheid te brengen voor de opening door Scharrenberg mee. „De invulling van het verdere programma willen we zoveel mogelijk aan de jeugd zelf overlaten. We denken daarbij aan workshops, bijvoorbeeld over koken, muziek of fotografie. De jongeren zelf moeten met ideeën komen." Na al het officiële gepraat was het daarna tijd voor een dansje. Burge meester Van Rappard toonde zich een uitstekende eerste burger door samen met Inge Scharrenberg en op muziek van Madonna als aller eerste de beentje van de vloer te gooien. Een voorbeeld dat al snel door de feitelijke doelgroep van de soos gevolgd werd. In verband met het komende Paas weekeinde komt de Holtense ge meenteraad volgende week niet op maandag, maar op dinsdag bijeen. Vanaf 19.30 uur wordt o.a. gedis cussieerd over de ingediende be zwaren tegen realisering van het plan Dikke Steen. Zoals bekend ligt er een plan voor de bouw van tien woningen en de aanleg van vijf woonwagen-standplaatsen. Daar- Ouderenorganisaties Wanneer men werkt is het duide lijk, dat er belangen zijn waarvoor moet worden opgekomen. Vooral de laatste tijd laten de verschillen de vakorganisaties zich nadrukke lijk horen. Werkt men niet meer, dan blijven er belangen bestaan, waarvoor moet worden opgeko men. Deels zijn dit belangen die op landelijk niveau moeten worden bepleit. Denkt u maar aan de inko menspolitiek en de kwestie van de ziektekostenverzekering. Op plaatselijk niveau zijn er ook belangen van ouderen, die moeten worden behartigd. Er moeten vol doende woningen voor ouderen zijn en zij moeten op een gunstige plaats worden gebouwd. Daar naast zijn er de verkeerssituatie ter plaatse, een subsidiebeleid voor re creatieve en educatieve activitei ten, waarbij ook rekening wordt gehouden met ouderen en vult u maar aan. Ouderenorganisaties, ook wel bon den genoemd, proberen er voor te zorgen, dat de stem van de ouderen wordt gehoord. In onze samenle vinghemen ouderen geen vooraan staande plaats in. Dat komt deels door een achterstand in ontwikke ling. De ouderenorganisaties trachten door hun activiteiten ook hier wat aan te veranderen. De on derwerpen, die op bijeenkomsten van de ouderenorganisaties aan de orde worden gesteld, zijn zodanig gekozen, dat men er wat van op steekt. Om met dure termen te spreken, ze hebben een emancipa toir karakter. De ouderenorganisaties organise ren verder voor de regio, of provin cie verschillende cursussen. The ma's die daar worden behandeld zijn bijvoorbeeld wonen en gezond heidszorg, maar ook vorming van, bestuursleden. Natuurlijk is het niet alleen ernst bij de ouderenor ganisaties. Tijdens de bijeenkom sten is er voldoende gelegenheid voor ontspanning en ontmoetin- g.In Holten bestaan twee ouderen organisaties, namelijk de Algeme ne Nederlandse Bond voor Oude ren en de Protestants Christelijke Ouderenbond. Op onderstaande adressen kunt u meer informatie over deze ouderenorganisaties krijgen. Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen: mevr. J. Kie- boom-Akkerman, Schoutenstraat 55 in Holten, tel. 63904. Protestants Christelijke Ouderenbond: mevr. C. de Wit-Dorr, Houtweg 1 in Hol ten, telefoon 61419. Natuurlijk kan men ook bij Stichting Welzijn Ou deren meer informatie over deze organisaties krijgen. Op 15 maart werd er weer eens ge tankt zonder te betalen bij de Texaco-pomp aan de AI. Voor f 65,- werd de pomphouder gedupeerd. De dader is in dit geval niet achter haald. In de nacht van 15 op 16 maart werd er ingebroken in het VW- kantoor aan de Dorpsstraat. Een raam aan de achterzijde werd ver nield. Er werd slechts enig klein geld vermist. Op 17 maart werd er langs de AI een plastic zak gevon den inhoudende een aantal lege portemonnaies. Bij nader onder zoek bleken deze portemonnaies te zijn ontvreemd te Nijverdal. De po litie Nijverdal heeft deze zaak ver der in onderzoek. In de nacht van vrijdag op zater dag hield de Holtense politie een kleine alcoholcontrle op de Laren- seweg. Ongeveer 30 procent van de automobilisten bleken wel iets al coholisch te hebben genuttigd, doch niet van dien aard dat ze over de streep gingen. Een jongedame op een bromfiets kreeg een rijverbod. Zij zat net tegen de grens van het toelaatbare aan. In de nacht van zaterdag op zon dag werd in de Oranjestraat een 20- jarige jongeman uit Holten ernstig mishandeld. Terwijl hij rustig over straat liep, werd hij aangesproken door een autopassagier. Nadat deze passagier uit de auto was ge stapt werd hij zonder enige reden geslagen, waardoor het slachtoffer kwam te vallen. Daarna trapte de dader het slachtoffer enkele keren hard tegen het hoofd en lichaam en liet vervolgens het slachtoffer in bewusteloze toestand achter. De dader kon snel worden achter haald, omdat de Holtense politie deze man juist had gecontroleerd voordat dit voorval bekend was. Gelet op het feit dat het hier een dienstplichtig militair betrof, wo nende te Dalfsen, is de zaak over gedragen aan de Koninklijke Ma rechaussee. De man is ingesloten. Het slachtoffer werd met hoofd wonden en een hersenschudding opgenomen in een ziekenhuis te Deventer. Op 19 maart werd op de S14 een vrachtauto aangetroffen die in Zwolle bleek te zijn gestolen. De diefstal was nog niet door de bena deelde ontdekt. De politie van Zwolle stelt een nader onderzoek in. Op 20 maart reed een automobilist door een stopteken dat werd gege ven door een verkeersbigadier op deLarenseweg. Doordat het kente ken werd opgenomen, kon deze be stuurder door de politie worden achterhaald en werd met een pro- ces-verbaal geconfronteerd. Op de kruising Keizersweg-Denne- boomstraat botste een bromfietser tegen een auto doordat eerstge noemde geen voorrang verleende. Het bleef bij materiële schade. tegen zijn vijf bezwaarschriften in gediend, maar B en W vindt ze om uiteenlopende redenen allemaal niet gegrond. Ook wordt in de raad van dinsdag voorgesteld de Algemene Politie verordening zodanig aan te passen dat voortaan kan worden opgetre den tegen baldadigheid op de Hol- terberg, zoals die in het verleden vooral op Hemelvaartsdag voor kwam. Door een verbod op het bij zich hebben van alcoholhoudende drank op de weg, meente de politie in ieder geval een rechtsgrond te hebben om excessen te kunnen voorkomen. Daarnaast stelt B en W de raad voor het inzamelen van klein che misch huishoudelijk afval te laten uitvoeren in gewestverband en daarvoor f 14.566 uit te trekken. De agenda wordt gecomplementeerd met het voorstel tot vorming van een gemeenschap van scholen tus sen SG De Marke en de SG Holten, de vaststelling van de herziene ex ploitatieraming voor de laatste fase van plan De Beuseberg en en kele grondtransacties. eÓ5476-1907 De Holtense Schoolvereniging voor Daltononderwijs is op 17 maart bij notariële acte opgericht en vervolgens ingeschreven in het verenigingenregister van de Ka mer van Koophandel. De vereni ging stelt zich ten doel het geven of doen geven van onderwijs vol gens de Daltonprincipes. Vrijheid, zelfstandigheid en on derlinge samenwerking zijn basis kenmerken van het Daltononder wijs. Een Daltonschool is alge meen toegankelijk en gaat uit van de gelijkwaardigheid van alle le vensbeschouwingen en maat schappelijke stromingen. De .Holtense Schoolvereniging voor Daltononderwijs is opgricht door een groot aantal ouders van leerlingen aan de openbare basis school „De Dorpsschool" in Hol ten. In deze school wordt met in stemming van het Gemeentebe stuur van Holten, maar zonder haar formele erkenning, al vele ja ren onderwijs gegeven volgens de Daltonmethode. Deze omstandig heid waaraan overwegingen zijn toegevoegd in verband met een toekomstige herstructurering van het openbaar basisonderwijs in Holten, heeft de ouders in grote eenstemmigheid doen besluiten om een schoolvereniging op te richten en de vestiging van een Al gemeen Bijzondere Daltonschool voor Basisonderwijs aan te vragen. De vereniging zal daartoe vóór 1 april een verzoek indienen bij het Gemeentebestuur van Holten. Het secretariaat van de Holtense Schoolvereniging voor Daltonon derwijs is gevestigd p/a Waarden- borchstraat 50,7451 GK Holten. De Chr. Plattelandsvrouwenbond houdt op donderdag 30 maart haar laatste bijeenkomst van dit sei zoen in De Kandelaar. Gettie Gaikhorst uit Hellendoorn ver zorgt deze avond die als 'thema heeft: 'Surinamse vrouwen infor meren Nederlandse vrouwen'. Aanvang 20 uur. Belangstellenden zijn welkom. De collecte voor het Nationaal Reumafonds in het kader van de landelijke inzameling begin maart heeft f. 4.068,60 opgebracht. Onder leiding van mevr. Mulder- Nijen Twilhaar kwamen de dames van,de HVG Holten bijeen voor de paaswijding. Aan de hand van de paasliturgie 'Er zij licht' werd deze avond gevierd. Mevr. Müller las de liturgie, terwijl enkele dames het Schriftgedeelte en de declamaties verzorgden. Mevr. Israël hield een meditatie naar aanleiding van Marcus 16. Het geheel werd omlijst met zang van het r.k. dameskoor onder leiding van mevr. Van Dee- len en met orgelbegeleiding van John Rodijk. Na de pauze vertelde mevr. Müller het paasverhaal 'Het grote licht'. Na een dankwoord van de presi dente aan het adres van het koor zong het koor het 'Halelujah'. De volgende bijeenkomst (de Ring- dag) is op donderdag 30 maart. Aanvang 9.30 uur. Aan de universiteit in Groningen werd Janet Gervedink-Nijhuis drs. in de sociaal geografie. Dalzicht in Nijverdal is een unieke gelegen heid om uw bruiloft te vieren. Zij verzorgen een complete Q Cft avond voor maar sWivU per persoon, alles inclusief Dus ontvangst met koffie en gebak, onbeperkt consumpties, 6x bittergarnituur en afscheid met koffie en belegde broodjes. Incl. bediening, zaalhuur, btw etc. Hotel - Restaurant Grotestraat 285, 7441 GS Nijverdal. Tel. 05486-1 24 13. Aan het begin van de Holterberg. Fax 05486-1 44 65. Wij accepteren alle credit-cards. /5*N //®y NED. HERV. KERK: Donderdag 23 maart: 19.30 uur ds. Vons (Viering Heilig Avond maal) Zaterdag 25 maart: 22.30 uur Paaswake. Zondag 26 maart: 08.30 uur ds. Doornweerd (ge- zinsdienst); 10.00 uur ds. Door nweerd m.m.v. kerkkoor, uit gangscollecte Paascollecte; maandag 27 maart 10.00 uur ds. Th. Vollebregt, Okkenbroek, uitgangscollecte Paascollecte Oppasdienst 26 maart om 08.30 uur: mevr. Jacobs-Nijkamp en Karin Leurink, Om 10.00 uur mw. Schooien- Ebrecht en Ina Haverslag. Diessenplas: woensdag 29 maart 19.30 uur: ds. Door nweerd. GEREF. KERK: vrijdag 24 maart: 19.15 uur ds. M. Berg; zondag 26 maart: 09.30 uur ds. M. Berg, oppasdienst Toriita Garritsen, Hester Lo- huis en mevr. Aanstoot-Braker (0-3 jaar) en Jantina Aanstoot en Gea Stroeve (4-6 jaar), 15.00 uur ds. G. v.d. Berg (Rijssen); maandag 27 maart: 09.30 uur ds. M. Berg (zangdienst), oppas dienst Joke Paalman en Anja van Leeuwen. 09.30 uur: ds. M. Berg; 15.00 uur ds. G.A. Westerveld uit Apel doorn. Oppasdienst: 0-3 jaar: Mevr. Saalmink-Stam, Henriette Saalmink en Marita Withaar; 4- 6 jaar: Mevr. Paalman-Verveda en mevr. Valster-Paalman. R.K. KERK (gebouw Irene): Zaterdag 25 maart: 22.30 uur Oecumenische Paaswake m.m.v. koor Helicon; zondag 26 maart: 10.00 uur Hoogfeest van 's Heren verrijzenis, voorganger pastor L. Janssen; maandag 27 maart 10.00 uur Heilige Mis. DIJKERHOEK: Vrijdag 24 maart: 10.00 uur ds. Vons (Viering Heilig Avond maal); zondag 26 maart: 10.00 uur ds. Vons, uitgangscollecte Paascollecte. OKKENBROEK- Vrijdag 24 maart: 19.30 uur ds. Th. Vollebregt (Viering Heilig Avondmaal); zaterdag 25 maart: 21.00 uur Paaswake; zondag 26 maart: 10.00 uur ds. Th. Vollebregt m.m.v. de Zang groep. Uitgangscollecte: Paas collecte algemeen kerkewerk. NIEUW HEETEN: Donderdag 23 maart: 19.00 uur plechtige H. Mis ter herdenking van de instelling van de H. Eu charistie; daarna aanbidding tot 22.30 uur; vrijdag 24 maart: 19.00 uur plechtige herdenking van Christus Kruisdood, waar onder Kruisverering; ieder kan bloemen leggen onder het kruis; zaterdag 25 maart: 21.00 uur Paaswake, doopwaterwijding, hernieuwing der doopbeloften en een Eucharistieviering. Zondag 08.00 en 10.00 uur. HOLTEN - Ondertrouwd: P. J. M. Hoppen, 29 j. en J. S. Wolthek, 25 j. Overleden: A. H. Westra, 81 j. (overl. te Deventer). ARTS: Paasweekeinde vrijdag 17.00 uur tot dinsdag 08.00 uur J.F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 05483-63553. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag Um vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-6 14 36, 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen 05700-152 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak (ook voor zieken fondspatiënten). TANDARTS: Spreekuur voor spoedgevallen 17.00-17.30 uur. Hulp buiten spreekuur na tel. afspraak. 24 en 25 maart: J.H. Went, Mar cus Samuelstraat 3, Enter. Tel. 05478-1653. 26 en 27 maart: Hoecj, Pastorie straat 42, Holten. Tel. 05483- 61433. DIERENARTS: 25,26 en 27 maart: dierenartsen combinatie Holten: zaterdag morgen 8-9 uur: spreekuur Dies- senplasstraat 5, tel. 6 15 15, daarna W.C.C. Wamelink, Hout weg 18, tel. 62004. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Dorpsstraat 63a, tel. 62835 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-6 12 01, 6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.v. Energiebedrijf IJsselmij (Industriestraat 1). Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Alarmnummer 06-11. Overigens 05483-6 44 44; dag en nacht be reikbaar. BRANDWEER: Alarmnummer 06-11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; en iedere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 uur. ZATERDAG 25 MAART: 13.30 uur, eiergooiwedstrijd Toga club op Kalfstermansweide. MAANDAG 27 MAART: Ope- ningstoemooi senioren tennis club Holten. DONDERDAG 30 MAART: Bij eenkomst Anbo over Wonen. Bijeenkomst CPB in De Kande laar, 20.00 uur. VRIJDAG 31 MAART: Klaver- jasavond sv Holten. ZATERDAG 1 APRIL: Ope- ningstoernooi junioren tennis club Holten. ZONDAG 2 APRIL: Disco jeugdsoos Musky in dorpshuis, van 14.30 tot 17.00 uur. MAANDAG 3 APRIL: 20.00 uur, bijeenkomst Agrarisch Jonge ren Kontakt Holten bij café Kalfsterman. DINSDAG 4 APRIL: 09.30 uur - 11.30 uur en 18.30 uur - 20.30 uur, kinder- en tienerkledingbeurs in zaal Vosman. GEVONDEN: sportschoen, wit/blauw merk Adidas; zilver en ketting met hanger; zwarte bouvier; zwarte langharige hond. VERLOREN: Etui met potlo den; zilveren ketting met han ger (Delfts blauw met zilveren rand); dunnen blauwe jas met opschrift Krekel; zwarte tas op schrift Reinder dansschool, in houdende schoolboeken; da- mesportemonnaie met o.a. B.Fr.; zwarte portemonnaie met inhoud. Wit/bruin hondje (Beagle); donker bruin gevlekte kat met halsband.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 3