1899-1989 90 Jaar KNVB - Afdeling Twenthe n 100 Jaar KNVB" Financiële commissie en federaties hebben brugfunctie Na drie waarschuwingen volgt uitsluiting van wedstrijd MAJESTUEUS GENIETEN Co-sponsors van 90-jarig jubileum KNVB-Afd. Twenthe Jeugdpuzze! Binnen jubilerende KNVB afdeling Twenthe: MouhuztftAL/USU'JVfróez>eap\ fy/AKSU,zittel l»£ CELHIC /AJ ve klbsd-j mie* Uitslag loterij 12 TP 114 Akzo Salt and Basic Chemicals Nederland BV., Hengelo. AMRO Bank N.V., Enschede. Arke Reizen B.V., Enschede. Assenburg B.V. Kantoormeubelen, Tilburg. Coca Cola Nederland B.V., Amstelveen. Herman Cramer, woningtextiel/meubelen, Olgénzaal. Van Dien Co, accountants, Enschede.^, Dommelsche Bierbrouwerij, Dommelt Evenementenhal, Borne. Groothuis-Bos, makelaardij/assui^'tie adviseurs, Enschede. Ten Hag makelaars, assurantie adviseurs, Enschede. Aannemersbedrijf Hannink B.V., Enschede. Hollandse Signaalapparaten, Hengelo. P. Jansen B.V., Enschede. Ten Kate Co accountants/Huizinga Co belastingadviseurs, Enschede. Koskamp sportprijzen, Den Ham. Nutricia, Zoetermeer. Nijhof-Wissink B.V. internat, transport en overslagbedrijf, Rijssen. Koninklijke Nijverdal-ten Cate N.V., Almelo. OAD Reizen, Holten. Oostdam B.V. Handelsonderneming, Enschede. Twentse Coöp. Zuivelindustrie ORMET W.A., Enschede. Slager Zn. B.V., Enschede. Taxicentrale B.V., Enschede. Dagblad Tubantia, Enschede. De Tombe/Melse Groep, accountants, Enschede. Wellinga B.V. kantoorpartners, Enschede. Toyota-dealer Rob Wegdam, Enschede. Uitgeverij HARO. Hengelo. Drukkerij Van Marle, Hengelo. Twentehallen, Enschede. Indono B.V. Royal Club. Exklusieve tuinset van hoogstaand niveau. Gemaakt van de weerbestendige, slag- en kleurvaste kunst stof 2KC-K Uiterst komfortabel zitgemak. Stoelen in 5 stan den verstelbaar. Leverbaar in drie gedistingeerde kleuren. Stoel Royal Club wit f. 199,- Royal Club Swivel Rocker f. 395,- Tafel Royal Club 140x 100 cm f. 450,- Voetenbank Jockey Club f. 55,-, Hoofdsponsor 90 jaar KNVB -afd. Twenthe De federaties en de financiële commissie van de KNVB afdeling Twenthe zijn in de loop van de laatste decennia ontstaan en vormen als het ware het overlegplatform op velerlei gebied tussen enerzijds het afdelingsbestuur en anderzijds de verenigingen en hun leden, of zoals laatsge- noemden vaak worden betiteld: „De brede basis van de voetbalsport," en dan in dit verhaal specifiek binnen de afdeling Twenthe van de KNVB. In feite is namelijk de finan ciële commissie binnen de afde ling „Twenthe" een werk-/over- legorgaan vanuit en namens de federaties naar het afdelingsbe stuur toe, en dan speciaal op het financiële vlak. Over die financiële commissie straks meer, want de kippen (fe deraties) waren er in dit geval eerder dan het ei (financiële commissie) en dan mag je die volgorde in het verhaal geen ge weld aandoen. Ontstaan en werkwijze Eerst dus het ontstaan en de werkwijze van de federaties, waarbij ten aanzien van de werk wijze opgemerkt moet worden dat dit binnen de verschillende federaties wel eens wat van elkaar af kan wijken. In doelstelling streeft men echter hetzelfde na. In het grijze verleden waren de verbindingslijnen vanuit de vere nigingen naar het afdelingsbe stuur kort en direct, mede ten gevolge van een beperkt ledenbe stand bij zowel de verenigingen als ook bij de afdeling. Die korte verbindingslijnen golden ook in de richting van de overheden (ge meenten) en waren er oorzaak van dat informatie over en weer zonder omwegen plaats vond en direkt ter bestemder plaatse kwam. Door de expansieve groei van het ledenbestand en - in min dere mate - van het aantal vereni gingen in de zestiger en zeventiger jaren werd de afstand tussen de basis en het afdelingsbestuur en overheden allengs groter en de communicatie minder direct. Daar komt nog bij, dat in onze moderne maatschappij/samenle ving ook voor de overheid de problemen complexer worden. Denk maar eens aan de aanleg, uitbreiding en onderhoud van de benodigde accommodaties! Handen ineenslaan Het is dan ook logisch, dat de individuele verenigingen binnen een bepaalde gemeente/regio de handen ineen gingen slaan. Om gezamenlijk hun belangen te be hartigen ten overstaan van de overheden en de bond. Zo gemakkelijk als het hierbo ven geschreven is, verliep het niet. Het had hier en daar meer tijd nodig, doch de ontwikkeling is zodanig geweest dat in de perio de van 1965-1985 een situatie is gegroeid, waarbij alle verenigin gen binnen het werkingsgebied van de afdeling „Twenthe" in re gionale federaties (tien in getal) zijn gaan samenwerken. Overleg met gemeenten ten aanzien van beheer, onderhoud, renovatie en aanleg van accom modaties en subsidieverleningen alsmede regelmatig vooroverleg met het afdelingsbestuur over be leidszaken in de agenda's van de voor- en najaarsvergaderingen behoren tot de meest voorkomen de werkzaamheden/taken van de onderscheiden federaties. Hier worden vormen van col lectieve belangenbehartiging in de praktijk gebracht, die niet al leen door alle partijen worden gewaardeerd, maar ook nog bus sen de verenigingen zelf een extra, goede verstandhouding kweken. Kortom een schoolvoorbeeld - in den lande - van hoe het binnen een afdeling gestructureerd dient te functioneren. De financiële commissie is in het leven geroepen Als resultante - sterk onder werp gericht - uit de federaties is in 1983 de financiële commissie in het leven geroepen. Directe aan leiding hiertoe was de behande ling van debegroting voor het toen komende boekjaar, waarbij contributieverhogingen aan de orde waren. De algemene mening was toen dat het in de richting van de verenigingen als wens/nood zaak moet worden beschouwd dat er binnen de afdeling met een meerjarenbegroting wordt ge werkt, waardoor - mede - toe komstige contributieverhogingen vroegtijdig onderkend worden. Middels een vertegenwoordiger van iedere federatie in de finan ciële commissie werd daarnaast beoogd om de basis (de verenigin gen) mede de bouwstenen voor de begroting te doen aandragen en zich hiervoor ook verantwoor delijk te achten. We mogen stellen in deze op- Voorzitter Tinga van de financiële commissie: Beide organen vormen het overlegplatform tussen het afdelings- besuttr en de vereni gingen en hun le den. zet, in de loop van de nu achter ons liggende vijf jaren, te zijn geslaagd en - ook op dit onder deel - een voortrekkersrol te heb ben vervuld. Immers, met mede werking en op advies van de fi nanciële commissie wordt er nu door (de penningmeester van) het afdelingsbestuur een financieel beleid gevoerd waarin de vereni gingen zich kunnen vinden en waarover men vooraf en vroegtij dig wordt geïnformeerd. Meewerken Het jaartal 1989 staat voor 90 jaar KNVB, afdeling „Twenthe". Hoewel - nog juist - stammend uit de vorige eeuw mag deze afde ling geen ouderdomsverschijnse- len worden aangemeten. Integen deel, uit vorenstaande blijkt over duidelijk dat het met de tijd mee gaan en het op alle fronten en in alle geledingen bewust en welge- fundeerd vanuit de basis mee bïij- ven werken aan het te voeren beleid, in voetballend Twente hoog in het vaandel staan ge schreven. De brug is op hechte pijlers - enerzijds de goed func tionerende verenigingen en an derzijds het democratisch afde lingsbestuur - gefundeerd. Een waarborg voor een goede toekomst voor geheel voetbal lend Twente. Anton Tinga (Voorzitter financiële commis sie). Puzzel nr. 7 1. Wat is de naam van het stadion, waarin F.C. Twente haar thuiswedstrijden speelt? 2. De Geusselt is ook een naam van een stadion. Welke ere divisieclub vindt daar zijn thuishaven? 3. In Rotterdam zijn meerdere stadions. Welke is de grootste? 4. Een van de modernste sta dions van Nederland staat in Utrecht. Wat is de naam van dit stadion? Zet de oplossing op een brief kaart (geen brief gebruiken) en stuur deze naar: KNVB, afd. Twenthe, Postbus 52, 7500 AB Enschede. Voor de winnaar zijn (2) twee kaartjes Eretribune FC Twente-tegen een competitietegenstander beschikbaar. Oplossingen in zenden vór maandag 3 april a.s. Winnaarpuzzel 6: H. Molenveld, De Wiersse 13, 7608 CD Almelo. De derde trekking van de jubi leumloterij van de TVB lever de de volgende winnende nummers op. Ie prijs (9390) 2e prijs (4272) 3e prijs (2784) 4e prijs (16499) 5e prijs (3370) 6e prijs (18706) 7e prijs (3015) 8e prijs (10237) 9e prijs (11117) 10e prijs (10366) 11e prijs (11726) 12e prijs (6490) 13e prijs (5612) 14e prijs (16149) 15e prijs (18655) 16e prijs (11061) 17e prijs (15135) 18e prijs (12260) 19e prijs (18644) 19e prijs 18644) 20e prijs (3680). Alle prijswinnaars krijgen thuis bericht. In onze vorige pagina, waar we het speciaal over het KNVB tuchtrecht hebben ge had werd de „boeking" wel genoemd, maar niet verder uitgelegd. Aangezien de „waarschuwing", ofwel in de moderne benaming de „boe king" veruit het meest voorko mende correctiemiddel is, was dit een duidelijk gemis. Van daar ook dat velen ons om nadere informatie hebben ver zocht. Hier komt die: In de KNVB tuchtrecht spraak bestaat voor het senio ren veldvoetbal het zogenaam de boekingssysteem. De door de scheidsrechter gegeven offi ciële waarschuwingen. Ook van deze waarschuwingen maakt de scheidsrechter aante kening op het wedstrijdformu lier. Aanvankelijk bestond de plicht, zowel voor de scheids rechter als de verenigingen, om in geval van een officiële waarschuwing (minder ernsti ge overtredingen, zoals spelbe derf etc.) een rapport in te dienen. Ontlasten Enige tijd geleden is bij wij ziging van het tuchtreglement bepaald dat deze rapportering achterwege kan blijven. Een besluit dat tot doel had vereni gingen, maar ook de scheids rechter te ontlasten van de ad ministratieve rompslomp die met het indienen van de rap porten gepaard gaat. De af schaffing van de plicht tot het indienen van rapporten, was voor de tuchtcommissie de aanleiding de afdoening van de officiële waarschuwingen te delegeren aan het bondsbu- reau. Van rechtspraak kon im mers niet langer sprake zijn, indien slechts eenzijdig - alleen docy aantekening van de In een wedstrijd van Enter Vooruit tegen Volendam wordt Bennie Nijland duidelijk verhinderd dooreen speler van Volen dam. scheidsrechter op het wed strijdformulier - informatie aan de tuchtcommissie wordt ver strekt. De afdoening van officiële waarschuwingen wordt door de tuchtcommissie gezien als een administratieve handeling. Pas na drie registraties volgt uisluiting van een wedstrijd voor betrokken speler. De spe ler wordt naast de straf die hem door de tuchtcommissie wordt opgelegd, een bedrag aan ad ministratiekosten in rekening gebracht. Bij strafoplegging f 35.- en bij registratie f 25.-. Deze heffingen zijn géén boe tes, zoals zo vaak gedacht wordt, maar ter dekking van de administratiekosten, vast gesteld door de algemene le denvergadering, de verenigin gen zelf. Uitsluiting Zodra een speler drie waar schuwingen in één seizoen heeft ontvangen, die door de tuchtcommissie zijn geregis treerd - ongeacht voor welke overtreding - volgt voor deze speler uitsluiting van deelname aan een competitie- of beker wedstrijd van de KNVB. Een volgende waarschuwing de geregistreerd wordt, de zgn. vierde waarschuwing, heeft uitsluiting van deelname aan één competitie- en/of beker wedstrijd van de KNVB ten gevolge. De registraties van een vijfde en volgende waar schuwing in één seizoen heb ben elk de uitsluiting van deel name aan de twee competitie- en/of bekerwedstrijden van de KNVB ten gevolge. Verwijderd Wordt aan een speler in één en dezelfde wedstrijd een tweede waarschuwing gege ven, dan moet hij van het speelveld worden verwijderd en volgt - mits geregistreerd - uitsluiting van deelname aan twee competitie- en/of beker wedstrijden van de KNVB. Deze waarschuwingen hebben geen gevolgen voor andere re gistraties. Reeds geregistreer de waarschuwingen blijven ge handhaafd. N.B. Mocht een speler in één seizoen één of twee waarschu wingen hebben ontvangen, dan zijn deze in het daaropvol gende seizoen niet meer van kracht. Uitgezonderd hiervan zijn alle geregistreerde waar schuwingen in de periode 15 april-1 juli, indien althans deze waarschuwingen geen wed strijd-uitsluiting ten gevolge hebben gehad.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 10