Rekenkamer minder saai dan is gedacht Postzegelbeurs wil in aula SGH blijven 4 Veel deelnemers Omloop Holten |l HOLTENS NIEUWSBLAD Resultaten sv Holten Supporters Erwin Doctor Alle cursisten EHBO geslaagd Informatieve bijeenkomst HVG Holten Openbare les van dagmavo Collecte Reumafonds Belastinghulp CNV Holten DONDERDAG 9 MAART 1989 De kop is eraf van het nieuwe fiets- seizoen. Dank zij het fraaie zachte weer meldden zich maar liefst 130 toerrijders aan de start van de Om loop van Holten. De meeste deel nemers kwamen uit de regio, maar ook uit Drente en de Gelderse Ach terhoek. Vierendertig leden van de WV Holten waren aanwezig om de eerste punten voor het toertoch tenklassement bij te schrijven. De route liep via de Beuseberg met de klim op de Kwintenweg, de Bor- keld, de Mmarkeloseberg en de Stokkumeres naar het rustpunt café Pot. In het tweede deel zaten de Apeberg en het Schwarzwald, waarna men via de Borkeld naar •- het eindpunt by de sporthal ging. MetbelangstemngluisterdendeHavoéleerlingennaardemteenzeUingvmexpertsvanderekenkamer opde ïas Kede condi" voorgrond oud-leerling drs. R. van Maurik. 016 vele mders hadden. Hier is het zachte winterweer debet aan. Er kon veel gefietst worden. Toerkalender In de vorige week gehouden leden vergadering heeft de Wielervereni ging de toerkalender voor dit jaar vastgesteld. In tegenstelling tot andere jaren is er nu elke week een tocht in clubverband die meetelt voor de wisseltrofee. Ook dit jaar zullen de trainingstij den gelijk zijn aan het vorige sei zoen. Dinsdag- en donderdag avond vertrek 18.45 uur en zater dagmorgen om 09.00 uur voor de genen die niet meegaan naar een toertocht. Bij de trainingen zal nu elke avond een leider meegaan en bij de toertochten zal een toerlei- der aanwezig zijn. De uitnodiging vermoedde niet veel goeds. Voordat de journalis ten aanwezig mochten zijn bij een gastles van twee leden van de Al gemene Rekenkamer aan de Scho lengemeenschap, moest allereerst contact worden opgenomen met een medewerker van de afdeling voorlichting van de Rekenkamer, die ons duidelijk maakte dat de gewone gang van zaken, van even het klaslokaal binnenlopen en de fotograaf een plaatje te laten schieten, bij de geleerde heren uit Den Haag niet gewenst was. Dat werd allemaal tot in de puntjes vooraf geregeld. Maar in de praktijk viel het alle maal best mee en bleken de twee onderzoekers, mr H.B. Kramer en drs. R. van Maurik vlotte jonge mensen, die in niets leken op wat men zich in het algemeen voorstelt van onderzoekers van de Rekenka mer. Ook de zeventien leerlingen van klas Havo 4 met in het vakken pakket Geschiedenis en Staatsin richting hadden aanvankelijk hun bedenkingen tegen dit bezoek, als zijnde saai en gortdroog, maar wa ren na afloop bijzonder te spreken over het betoog van de twee onder zoekers. De onderzoekers op hun beurt wa ren enthousiast over de reacties die zij van de leerlingen ontvingen. Voor drs. R. van Maurik was het als oud-leerling van de SGH een her nieuwde kennismaking met de scholengemeenschap en geschie denisleraar Fokkema. Na zijn eind examen studeerde hij bedrijfskun de aan de Vrije Universiteit te Am sterdam en bestudeert hij nu in dienst van de Algemene Rekenka mer de doelmatigheid en het effect van het overheidsbeleid. Zijn colle ga mr. H.B. Kramer houdt zich be zig met landbouwzaken. De onder zoekers waren onder de indruk van de critische vragen die door de leerlingen werden gesteld. Zo kwam de voorlichting op de scho len over Aids aan de orde. Uit het relaas van de leerlingen bleek, dat het beschikbare geld niet overal voor de voorlichting wordt ge bruikt, maar opgaat aan andere za ken. Zij werden dan ook door de mensen van de Rekenkamer aan gemoedigd om mee te doen aan de prijsvraag die in het jubileumjaar is uitgeschreven. Elke deelnemen de klas kan een voorstel voor een Rekenkameronderzoek indienen. Uit de binnengekomen voorstellen selecteert de Rekenkamer de eer ste drie onderzoeken die zij ook echt gaat uitvoeren. Volgens on derzoeker Kramer loopt het nog niet zo vlot met de aanvragen en zijn ze vaak niet zo relevant, zodat de SGH een goede kans maakt. De Autosportcoureur Erwin Doc tor uit Nij verdal heeft sinds kort een eigen supportersvereniging. Tijdens de Autosportbeurs presen teerde de supportersvereniging zich voor het eerst. Het idee van een supportersvereni- De Zweef D2-Holten Dl 0-6 Op een goed bespeelbaar veld, speelde Holten een van haar betere wedstrijden. De Zweef werd vanaf de eerste minuut onder druk gezet; wat resulteerde in 3 goals voor de rust. Ook na rust bleek Holten Dl duidelijk te sterk voor De Zweef D2. De keeper heeft bijna geen bal op goal gehad. Door goed samen te spelen werd er tenslotte nog 3 keer gescoord. D.E.S. El-Holten El 2-5 Holten gooide direkt alles op de aanval en reeds na enkele minuten was het Erik, die de DES-keeper met een strak schot passeerde 1-0. Tot de rust hielden de ploegen el kaar redelijk in evenwicht, met kansen aan beide zijden. Roddy verrichtte nog een fraaie redding bij een hoge bal net onder de lat, maar vlak voor rust kwam DES toch aan de gelijkmaker 1-1. Na rust liep Holten door goed sa menspel snel uit naar een 3-1 voor sprong. Door een buitenspelgoal kwam DES nog op 2-3, echter hier na hielden Koen en Sander de zaak achter goed gesloten. Holten bleef sterker en Erik en Björn bepaalden uiteindelijk de stand op 2-5 voor Holten in een uit stekende wedstrijd. Enter Vooruit E2-Holen E2 8-2 De wedstrijd was begonnen en En ter V ging goed in de aanval en voordat de jongens van Holen het in de gaten hadden stonden ze al met 3-0 achter, maar toen werden ze wakker en vochen ze goed terug ging is ontstaan bij een aantal rally enthousiastelingen van de Auto Sport Vereniging Hellendoorn die de carrière van Erwin nauwgezet volgen. Nadat in het seizoen 88/89 Mark Lovell de kleuren van Ford Nederland heeft verdedigd en open Nederlands Kampioen werd, is het nu de beurt aan Erwin Doctor om deze prestatie te evenaren. De opening van het seizoen vindt plaats aanstaande zondag bij de Rally Sprint in Eindhoven,m ge volgd door de Amsterdam Rally op zaterdag 11 maart. Voor verdere informatie kan men contact opnemen bij Supporters Vereniging Erwin Doctor, Canada straat 64, tel. 6 42 10. Alle zeven cursisten, die op 28 fe bruari examen hebben afgelegd voor het Eenheidsdiploma EHBO, zijn geslaagd. Het examen werd af genomen door dr. Bende uit Schalkhaar en door kaderinstruc- trice mevr. Letteboer uit Rijssen. De kandidaten werden opgeleid door dr. J.M.J. Jansen en D.J. Lig- tenberg uit Holten. De geslaagden zijn: de dames C.J. Dièmer, R. Gorkink, Carla Paal man, Gerdien Slotman en A. Zoer en de heren H. J. Bolink en W.H. Ve neklaas. De dames van de HVG Holten kwamen op 2 maart bijeen in Irene. Te gast was mevrouw Paula den Hoedt-Lieshout die sprak over haar werk bij de Stichting Welzijn Ouderen. Mevrouw Den Hoedt ver telde dat haar werk bestaat uit het coördineren van bestaande hulp, maar ook uit het ontwikkelen van verdere hulp. Daarnaast het geven van advies, medewerking verlenen bij aanschaf alarmeringsapparaat, telefooncirkel etc. De stichting zet zich voorts in voor de woningbouw voor ouderen, goede oversteek plaatsen en het bevorderen dat ou- In het kader van de opening van het dorpshuis zijn volgende week van maandag tot en met donder dag de lessen van de Holtense dag mavo openbaar. Het lesrooster ij als volgt: Maandag 8.30-10 uur Ne derlands derde klas (examen- groep), Engels tweede klas; 10.15- 11.45 uur Nederlands tweede klas, Engels derde klas (examengroep). Dinsdag 10.15-11.45 uur Engels eer ste klas, economie eerste klas. Woensdag 8.30-10 uur Frans eerste klas; 9-10.30 uur Spaans derde klas (examengroep); 10.15-11.45 uur Frans gevorderden. Donderdag 8.30-10 uur aardrijkskunde eerste klas, textiel tweede klas; 10.15- 11.30 uur Duits tweee klas. De les sen worden gegeven in de lokalen 3 en 7. Tevens is er op donderdag 16 maart van 19.30 tot 22 uur in dezelf de lokalen eenrpesentatie van de diverse vakken door middel van exposities, dia's en videofilms. In formatie: tel. 61412 ('s morgens) of 61593. Van zes tot en met 12 maart zal ge collecteerd worden voor het Natio naal Reumafonds. Het Nationaal Reumafonds helpt reumapatiënten op tal van gebie den. Naast tastbare hulp, zoals zor gen voor aangepast vervoer, va kantie op maat en het zorgen voor deren zo lang mogelijk zelfstandig hulpmiddelen binnenshuis, wordt haar geliefde spelwijze komen. Luctor daarentegen was feller in de duels en kon dit vlak voor rust be kronen via een overigens slecht ge nomen penalty. In de tweede helft was het wakker geschudde Holten wel iets fanatieker, maar toch werd dit offensief de grond ingedrukt door een tweede doelpunt van Luc tor. Een prachtig opgezette aanval met een op maat gesneden voorzet van Edwin IJspeerd werd fraai af gerond door Tonnie Geerling, zo dat de eer alsnog gered werd. Holten 4-SDOL 4 4-1. Holten had het de eerste helft erg moeilijk met haar tegenstander, die de aanstaande kampioenen met agressief spel aan banden pro beerde te leggen. De rust brak aan met een 1-1 stand. Voor Holten scoorde Daniël vanaf de straf schopstip. In de rust moest leider Hartkleppe krachtige woorden spreken om de ploeg op het gewen ste spoor te krijgen. Dat zijn woor den ontzag inboezemen bij de spe lers toonde de tweede helft. Met veel elan werden de tweede 45 min. de opdrachten uitgevoerd wat uit mondde in een verdiende zege. De strak maar goed leidende invaller scheidsrechter Haan had de touw tjes stevig in handen. SOS 7-Holten 10 3-3. Nog maar net bekomen van de ne derlaag van vorige week keek het tiende na 20 min. al tegen een 2-0 achterstand aan. Maar dank zij een tjzersterk karakter en een in top vorm verkerende spits kwamen de kunnen blijven wonen. Na de pauze beantwoordde me vrouw Den Hoedt de vragen die ge steld waren en werd ingegaan op het project stervensbegeleiding. De eerstvolgende bijeenkomst is op 16 maart, Paaswijding. het onderwijs op de universiteiten gestimuleerd zodat de huisarts la ter gericht kan ingaan op ge wrichtsklachten. Voorts is er veel geld nodig voor voorlichting aan patiënten in de vorm van folders, brochures etc. De Postzegelclub Holten heeft goede hoop, dat zij ook in de ko mende jaren voor haar tradtitio- nele Postzegelruilbeurs op de eer ste zaterdag in maart kan rekenen op de medewerking van het ge meentebestuur om de aula van de Scholengemeenschap ter beschik king te stellen. Wethouder Dalhui- sen kwam zich zaterdagmorgen hoogst persoonlijk op de hoogte stellen van de gang van zaken op de beurs en volgens de nieuwbak ken voorzitter Ten Zenden uit Markelo, die good old Anton Koopman is opgevolgd, was de re actie van de wethouder positief te noemen, al liet hij zich wijselijk geen definitieve uitspraken ont lokken. „Het was duidelijk, dat de heer Dalhuisen verrast was door de om vang van de beurs; dat hij hij nooit Voor de kenners is de Holtense postzegelbeurs alle jaren weer een be- verwacht. Toch was de beurs dit zoekje waard. en kwamen voor rust nog terug tot Holternaren terug tot 2-2. Het leek of de thee verlammend had ge werkt want onmiddellijk na de af trap zag invaller-doelman Hofman voor de derde keer de bal in het doel verdwijnen. Wederom kwam Holten terug en scoorde Wilco Vlogtman (nog steeds niet ontdekt door scouts uit het betaalde voet bal) als Romario zijn derde doel punt. Het was de verdienste van Meivin, dat Holten ook tactisch overeind bleef. In de tweede helft werden ze weer volkomen weggespeeld en doordat Holten het wel goed vond, kon En ter V er lustig op los scoren, zoadat er een eindstand kwam van 8-2, een verdiende overwinning voor de thuisspelende club. Holten 3-Luctor 2 1-2. Opnieuw moest Holten haar meer dere erkennen in het Almelose Luctor, al bleef het verschil in doel punten deze keer beperkt tot één. Holten, dat de eerste helft richting kantine speelde (een bepaalde aantrekkingskracht) kon niet lek ker uitverdedigen en dus niet in jaar niet groter dan in andere ja ren. In de topjaren hebben we wel eens het dubbele aantal tafels kun nen uitgeven. Nu is het aantal deel nemers stabiel, en in vergelijking met soortgelijke plaatsen zelfs re delijk groot. Vooral als men be denkt dat er zondag in het AKZO- gebouw in Hengelo een van de grootste postzegelbeurzen uit Oost Nederland wordt gehouden, is de animo voor Holten toch weer groot. We hebben zo onze eigen kring, die elk jaar weer verschijnt Volgens Ten Zenden kon uit de woorden van Dalhuisen wel wor den opgemaakt, dat het college van B en W de voorkeur er voor uit spreekt dat de Postzegelclub Hol ten haar activiteiten onderbrengt in het Dorpshuis. Tot nu toe komt men maandelijks op de maandag avond bijeen in Vosman. „Vooral voor de aanwas van jonge leden zou het geen gekke zaak zijn", De plaatselijke afdeling van het CNV zal op donderdag 16 maart weer een belastingzitting houden voor haar leden in Holten en omge ving. De zitting wordt gehouden in zaal Vosman, aanvang 18.45 uur. Overige uitslagen: De Zweef 3-Holten 2 2-3, De Zweef 6-Holten 5 0-1, Nijvcrdal 5-Holten 122-2 Overige wedstrijden afgelast. Om lang wachten te voorkomen, meent Ten Zenden. „Een Dorps- en dat geldt ook voor de .handela- huis heeft nu eenmaal voor de ren die hier aanwezig zijn. Wat wij jeugd een lagere drempel dan een uit de tekeningen hebben gezien, is café, maar we hebben er ons nog kail men dch"teTe*fonisch (na 18.00 de ruimte in het dorpshuis voor niet over uitgesproken. Dat moe- uur) in verbinding stellen met J L een beurs in de huidige omvang ge- ten de leden uiteindelijk besüs- Parenhorst voor een afspraak tele- woonweg te klein". sen". foon6 26 82 Door burgemeester en wethouders verleen de vergunningen, ontheffingen e.d. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN; - aan P. S. van Duin voor verbouw van de woning Langstraat 11 - aan G. den Heijer voor het vergroten van het kantoor Waag weg 13; - aan J. A. Luggenhorst voor het plaatsen van een kas bij Broekweg 3; - aan H. W. Meijerink voor verbouw van de woning Oranjestraat 16; - aan H. Oolbekkink voor de bouw van een mestopslaakelder bii Velddijk 9; aan mevr. H. ter Stal-Baltes voor het vernieuwen van de opslag ruimte bij Vijfhuizenweg 12; - aan G. J. Tempelman voor verbouw van de boerderij Schreursweg 1; - aan G. H. Wissink voor de bouw van een mestopslagsilo bii Espelodijk 15; - aan G. J. Müller voor de bouw van een hooiberg bij Beusebergerweg 10; 2. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN aan: - J. Calkhoven, Schoutenstraat 36; - H. Koopman, Pastoriestraat 21; - D. Kortlever, Canadastraat 39; - Hoveniersbedrijf G. Mulder en Zn t.b.v. Vianenweg 179; - W. ten Velde, Oranjestraat 2; t.b.v. Russendijk; - G. W. Schooien, Kozakkenstraat 54, t.b.v. Vianenweg 137; 3. aan S. P. Poon vergunning verleend voor een lichtreclame; 4. aan Tuincentrum Ter Hoeven vergunning verleend voor een lichtreclame; 5. aan de heer J. Luesink een invalidenparkeert afgegeven; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of be roepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Tijdelijke afsluiting overwegen In verband met straatwerkzaamheden zullen de spoorwegovergan gen Dikkesteensweg en Geskesdijk op 22, 23 en 24 maart tijdelijk af gesloten zijn. Commissie Sociaal Cultureel Werk De eerstvolgende openbare vergadering van de Commissie Sociaal- Cultureel Werk vindt plaats op dinsdag 14 maart 1989 om 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda staan voorstellen m.b.t. de defi nitieve afrekening van subsidie voor de Waardenborchgroep, de NBvP/Holten, de NBvP/Dijkerhoek en de Vrouw en Werk winkel het concept-jaarverslag Commissie Sociaal-Cultureel Werk, ingediende reacties m.b.t. het concept-Sociaal-Cultureel Programma 1989, in gediende bezwaarschriften m.b.t. het Beleidsplan Sociaal-Cultureel Werk en de Subsidieverordening Welzijn, en subsidie-aanvragen van de Stichting Oudheidkamer Hoolt'n en het Holtens Mannen Koor. Openbare vergadering Commissie SoCuWe 20 maart a.s. Op maandagavond 20 maart 1989 vanaf 19.30 uur vindt in de ont moetingsruimte van het dorpshuis de jaarlijkse openbare vergade ring van de Commissie Sociaal-Cultureel Werk met de plaatselijke sociaal-culturele verenigingen en instellingen plaats. Belangstellen den zijn van harte welkom. Inzameling landbouwplastic De gemeente zal ook in 1989 weer een inzameling houden van landbouwplastic. Om de inzameling zo vlot mogelijk te doen verlo pen en om het de mensen zo gemakkelijk mogelijk te maken zal het landbouwplastic worden opgehaald met een speciaal daarvoor in te zetten wagen. De inzameling zal worden verzorgd door de firma Maatman te Doetinchem. De aanbieders van landbouwplastics worden verzocht hun adres vóór de datum van inzameling aan gemeentewerken door te geven (tel. 6 16 66) of aan de gemeentewerf (tel. 6 19 72). De inzameling van het landbouwplastic zal in principe plaatsvinden op woensdag 31 mei 1989 en, bij een groot aanbod, eventueel nog een gedeelte van donderdag 1 juni 1989. Wat mag worden aangeboden? In principe mogen alle soorten plastic, zoals landbouwfolie, kunst mest-, veevoeder-, melkpoeder- en turfzakken, worden aangebo den. Hierbij wordt echter verzocht aan de volgende punten te voldoen: 1. verzocht wordt het plastic tijdig aan de weg te zetten b.v. daags voor de inzameling; 2. het landbouwplastic dient in handzame pakketten (door één persoon te tillen) aan de weg te worden gezet, op de plaats welke ook voor het huisvuil gebruikelijk is.; 3. verontreiniging en vervuiling (zand, chemicaliën e.d.) dient zoveel mogelijk te worden voorkomen, aangezien dit problemen geeft bij transport en verdere verwerking. Bied het daarom "uitgeklopt" aan; 4. verzocht wordt geen andere afvalstoffen dan landbouwplastic aan te bieden; 5. turf en/of kunstmestzakken e.d. afzonderlijk gebundeld van de zwarte folie aan te bieden. Er wordt op gewezen dat door de openbare basisschool Dijkerhoek "witte" landbouwplastics worden ingezameld. Deze inzameling zal normaal doorgang vinden. Voor degenen die vallen onder de schoolkring Dijkerhoek, wordt de aandacht gevestigd op de moge lijkheid van het deponeren van uitsluitend "witte" plastics bij de school Dijkerhoek (in fietsenhok). Verzocht wordt zoveel mogelijk aan de aktie mee te werken. Het welslagen van de aktie heeft tot gevolg dat grote hoeveelheden afvalstoffen (plastic) niet meer op de vuilstortplaats behoeven te worden gestort, maar op milieuverantwoorde wijze opnieuw ge bruikt kunnen worden om b.v. huisvuilzakken of landbouwfolie te vervaardigen. Eventueel kan het landbouwplastic ook, tot de inzameldag (31 mei 1989), gebracht worden op de gemeentewerf, Waagweg 4. Voor nadere inlichtingen: Gemeentewerken, dhr. Brinkers, tel. 05483-6 16 66 of dhr. Grave, tel. 05483-6 19 72 (gemeentewerf). MEDEDELING. Midden-IJssel Job Creation Project Met ingang van 7 maart 1989 heeft Job Creation een nieuw kantoor in het Gewest Midden-IJssel. Job Creation adviseert en begeleidt bij: - het starten van een bedrijf - uitbreiding van een bestaand bedrijf - verzelfstandiging van bedrijfsactiviteiten. De service van Job Creation omvat onder meer: - de beoordeling van de haalbaarheid van plannen - de voorbereiding van de financieringsaanvraag - het oplossen van het marketingvraagstuk - het vinden van passende huisvesting. Job Creation is voor bestaande en nieuwe relaties elke woensdag bereikbaar via tel.nr. 05700-1 85 56. Het adres is: Keizerstraat 16, 7411 HH Deventer. (bezoek na telefonische afspraak).

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 5