Ten geleide SPECIALE BIJLAGE Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 2 MAART 1989 Mil Veertig jaar Holtens Nieuwsblad. Geen jubileum - dat vieren we pas weer over tien jaar - maar wel een lustrum en een mijlpaal om eens uitgebreid bij stil te staan. Niet om onszelf op de borst te kloppen, maar omdat in veertig jaar Holtens Nieuwsblad tevens het wel en wee van de afgelopen veertig jaar van Holten is vervat. Maar weinig gemeenten van gelijkbare grootte ons land kennen al veertig jaar lang een krant waarin het nieuws uit eigen dorp centraal staat en daar mogen we met z'n allen best een beetje trots op zijn. Die verbondenheid van Holten met het Holtens Nieuwsblad èn omgekeerd, willen we met deze bijlage nog eens extra accentueren. Bij de keuze van onze onderwerpen hebben wij ons laten leiden door de relatie tussen het oprichtingsjaar 1949 en 1989, zonder de pretentie te hebben volledig te zijn; het Holten van toen en nu kent ondanks zijn relatief kleine omvang zoveel facetten, dat we noodgedwongen een keuze hebben moeten maken, zonder daar enige conclusies aan te verbinden. Wat alle mensen, die in deze bijlage aan het woord komen gemeen hebben is, dat zij - net als u - wekelijks het Holtens Nieuwsblad lezen en daar al naar gelang hun belangstelling 'iets' van hun gading in vinden. Vanuit dat uitgangspunt heeft de redactie ook haar gesprekspartners gekozen. In relatie met interviews hebben we uit de eerste jaargang van het Holtens Nieuwsblad een aantal artikelen gekozen die we in de originele zetwijze naast de artikelen afdrukken in deze bijlage. Veertig jaar Holtens Nieuwsblad is een speciale uitgave ter gelegenheid van het veertig jarig bestaan van het Holtens Nieuwsblad en wordt huis aan huis bezorgd in Holten, Heeten, Schoon Heeten en Nieuw Heeten. Uitgave: Dagblad Tubantia B.V. Tekst: Frederique Rentenaar en Matthie Brands Foto's: Henk Mulder Eindredactie en vormgeving: Frederique Rentenaar

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 11