G Veel belangstelling concert Adrian Snell Rabobank m Slachtofferhulp helpende hand voor slachtoffers Jaaragenda Contant geld opnemen met de geldautomaat. Holten na elven dicht Eier-actie warenmarkt Filmavond MC Hamac Uitslagen Eendracht Fraai succes Ida Vincent HOLTENS NIEUWSBLAD Honderd zangers bij gospelconcert Uw bruiloft volledig verzorgd, dus alles inclusief: DALZICHT WOENSDAG 22 FEBRUARI 1989 Gospelzanger Adrian Snell zal in de Kandelaar optreden met een koor van honderd jonge mensen. De kaartverkoop voor het concert, dat Adrian Snell op dinsdag 14 maart geeft in de Kandelaar loopt al erg hard, waardoor meer dan de helft van de kaarten is verkocht. Vooral de belangstelling van men sen buiten Holten is erg groot. Het is dus zaak voor de Holtenaren er snel bij te zijn, anders missen ze dit geweldige concert. Gospelzanger Adrian Snell komt naar Holten met zijn nieuwste nieuwste project Song of een exile (Lied van de banneling). Dit the- mawerk zal voor de pauze worden opgevoerd, na een kort voorpro gramma, waarin de bezoekers ken nis kunnen maken met gospelzan geres Caroline Bonneet. Na de pau ze zullen diverse liederen worden gebracht van eerdere lp's van Adri an Snell met natuurlijk songs van zijn vorige lp Alpha Omega. Medewerkenden aan dit concert zijn het Holtense jongerenkoor Re joice, dat samen met de jongeren koren Good News uit Rijssen en Chanouka uit Hengelo zeven num mers met Adrian Snell zullen mee zingen. Er zijn meer dan 100 mede werkenden aan dit concert. De uitvoerenden zijn: Adrian Snell, zang, piano, sythesizer; Dave Fitzgerald, saxophoon, dwarsfluit, blokfluit; Dave Bain- brigde, orgel, sythesizers, drums; Caroline Bonneet, solozang, bac king vocals; Danny Scot, mime- speler; Sandy Coe, dansers; Natio naal kernkoor (plm. 25 jonge men sen); Rejoice, Good News en Cha nouka (plm. 80 jonge mensen). Tijdens het concert is een volledig programmaboekje met de Neder landse teksten verkrijgbaar. Het concert begint om 19.45 uur. Dalzicht in Nijverdal is een unieke gelegen heid om uw bruiloft te vieren. Zij verzorgen een complete Q Kfl avond voor maar per persoon, alles inclusief Dus ontvangst met koffie en gebak, onbeperkt consumpties, 6x bittergarnituur en afscheid met koffie en belegde broodjes. Incl. bediening, zaalhuur, btw etc. Hotel - Restaurant Grotestraat 285, 7441 GS Nijverdal. Tel. 05486-1 24 13. Aan het begin van de Holterberg. Fax 05486-1 44 65. Wij accepteren alle credit-cards. Kaarten in de voorverkoop zijn verkrijgbaar bij het VW-kantoor en de firma Heusinkveld en 's avonds aan de zaal. In Holten zijn vier taxivergunnin gen uitgegeven aan evenzoveel be drijven, maar 's avonds na elf uur en op zondag blijkt het niet moge lijk te zijn om een taxi te krijgen. Dat vertelde dinsdagavond me vrouw Haan, eigenaresse van ho tel de Holterberg, tijdens de ver gadering van de VW. Reeds meerdere malen had zij 's avonds laat een taxi van buiten Holten moeten laten komen voor haar gasten. Op zondag blijkt het helemaal onmogelijk te zijn om bij een Holtens bedrijf een taxi te be stellen. Andere VW-leden hadden soortgelijke ervaringen. Wethouder H. Westerik zegde toe de zaak te onderzoeken. Volgens zijn gegevens verleent het Gewest Midden IJssel de taxi ver gunnin gen. blijft men in gebreke met de dienstverlening kan de vergun ning worden ingetrokken. De markt-reclame commissie zal ook dit jaar weer een eier-actie houden aan de vooravond van de Paasdagen, vorig jaar werd voor het eerst doro de gezamenlijke marktmensen een eier-actie ge houden op de vrijdagse waren markt. Toen werden maar liefst 10.000 eieren weggegeven. Omdat de Paasdagen dit jaar erg vroeg vallen en de kans op slecht weer - en dus weinig marktbezoe- kers - vrij groot is, wordt de actie gespreid over meerdere weken. De klanten ontvangen een bon voor één ei bij een besteed bedrag van vijf gulden. De bonnen worden uitgegeven op de vrijdagmarkt van 10 en 17 maart a.s. Met ingang van volgende week zal er in het Holtens Nieuwsblad een start gemaakt worden met een reeks artikelen over hulp aan slachtoffers van misdrijven, zoals diefstal, mishandeling, aanran ding, beroving, incest etc., maar ook slachtoffers van verkeerson gevallen of discriminatie. Nog te vaak wordt er door de hulp verlenende instanties en justitie meer aandacht besteed aan de ver oorzaker van een misdrijf, dan aan het slachtoffer. Daarom zijn overal in het land buro's voor slachtoffer hulp opgericht. Sinds begin de cember is zo'n buro ook gevestigd in Deventer. Het buro werk geheel onafhanke lijk van de politie en alle informa tie wordt strikt vertrouwelijk be handeld. Men hoeft ook geen aan gifte te hebben gedaan, om de hulp van het Buro slachtofferhulp in te roepen en er wordt ook geen con tact gezocht met politie, justitie of daders, tenzij men er zelf om vraagt. De hulp is gratis en zonder enige verplichtingen. Het Buro slachtofferhulp staat er klaar voor om samen met het slachtoffer de eerste problemen op te vangen, na te gaan wat er verder gedaan moet worden, bijvooor- beeld afhandeling van een schade vergoeding. Samen met het slacht offer wordt gekeken of er aangifte gedaan moet worden. Ook kan het buro behulpzaam zijn bij het schrijven van brieven en invullen van formulieren en de medewerk ster kan met het slachtoffer mee gaan naar politie, dokter, zieken huis, getuigenverhoor, officier van jusitite of rechtbank. Het buro is gevestigd Kleine Over- straat73,7411JK Deventer en tele fonisch bereikbaar onder nummer 05700-40571. Ook kan men contact opnemen met de SOS Telefonisc- hwe Hulpdienst, die dag en nacht bereikbaar is onder nummer 05700-11022. Op vrijdag 24 februari wordt door de motor- en autoclub Hamac een filmavond gehouden in zaal Bui tenkist te Harfsen. Vanaf 19.30 uur worden films ver toond van de Grandprix's moto- cross, die in 1988 zijn verreden. De organisatie is in handen van de MC Hamac en de fanclub Pedro Trag- ter. De films worden geprojecteerd op een filmdoek van 2x3 meter, alles uiteraard in kleur met origineel ge luid en voorzien van deskundig commentaar. Op deze avond is er ook gelegenheid nadere informatie te krijgen over de fanclub van Pe dro Tragter. De toegang is gratis. FEBRUARI: 27 februari: raadsvergadering 28 februari: Jaarlijkse uitreiking sportprijzen. MAART: 3 maart: Wereldgebedsdag in Dies- senplas. 4 maart: Jaarlijkse Postzegelruil beurs; Endurorit MAC de Holter berg. 9 maart: officiële opening Dorps huis. 11 maart: Rockspecial jc de Schure 14 maart: Gospelconcert in Kande laar 17 en 18 maart: Jaarfeest CJV De Vriendenschaar. 18 maart: Theater in De Schure 20 maart: openb. vergadering met soc. en cult, verenigingen. 24 maart: Klaveijasavond sv Hol ten. 26 maart: Eierfestijn in Schure. 28 maart: raadsvergadering APRIL: 5 april: Boomplantdag 8 april: Vooijaarsconcert HMV. 9 april: Regio-jeugdcross op Zuur- berg 15 april: Muziekspecial de Schure 21 april: concert Normaal 22 april: Theater in de Schure 24 april: raadsvergadering 27 april: Bloemenmarkt op Smids belt 28 april: Klaverjasavond sv Holten MEI: 5 mei: Bevrijdingsloop. 13 mei: Landelijke fietsdag- en mo lendag 20 mei: Theater in de Schure 22 mei: raadsvergadering 27 mei: Heropening fietscrossbaan; Uitvoering afd. ballet sv Bato 28 mei: Senioren mix-toemooi sv Holten. JUNI: 3 juni: Stratenvoetbaltoernooi. 4 juni: Allard van Bruggentoer- nooi. 10 juni: Bal-triathlon de Schure 11 juni: Koetsenrit Bergrijders 24 juni: Theater in de Schure. 26 juni: raadsvergadering JULI 8 juli: Plaatjesvoetbal De Schure 14 juli: Orgelconcert Dick Sander- man 15 JULI: Koningsschieten 18 juli: Hoolter Dag 21 juli: Orgelconcert Peter Eilan der 22 juli: Erwin Autocross 25 t/m 28 juli: Dorpsfeest 26 juli: Autocross AUGUSTUS: 1 augustus: Hoolter Dag 8 augustus: Hoolter Dag 10 augustus: Open dag land en tuinbouw 15 augustus: Hoolter Dag 17 augustus: Profwielerronde van Nederland. 19 augustus: Triathlon Holten; Drekverspringen de Schure. 27 augustus: Motortoertocht Hol- terbergrit 28 augustus: raadsvergadering SEPTEMBER: 09 september: monumentendag 17 september: Kampioenscross zij- span en viertakt 22 t/m 24 september: Reünie jc de Schure 23 september: Trekkerslepwed- strijden 24 september: Erwin autocross 25 september: raadsvergadering 30 september/1 oktober: Nacht om Holten OKTOBER: 1 oktober: Nacht om Holten 4 okrtober: Beestenavond de Schu- Door plaatsing van een geldautomaat op ons kantoor kunt u 24 uur per dag, 7 dagen per week beschikken over geld op uw betaalrekening. Daarom wijzigen wij met ingang van maandag 27 februari 1989 de openingstijden. Deze worden voor ons kantoor aan de Gaardenstraat 32: maandag t/m vrijdag: 09.00-12.30 uur 13.30-16.00 uur donderdagavond: 18.00-19.30 uur geld en goede raad Gaardenstraat 32 - Holten re 9 oktober (commissoriale raadsver gadering) 28 oktober: Diepe Hel/Holterber- gloop; najaarsconcert HMV. 30 oktober: Begrotingsbehande ling NOVEMBER: 27 november: raadsvergadering DECEMBER: 16 december: 2009 jc de Schure 18 december: raadsvergadering; Kerstviering NBvP. JANUARI: 9 januari: Nieuwjaarsreceptie NBvP. MAART: 21 maart: Gemeenteraadsverkie zingen. MEI: 22 mei: Verkiezingen voor Tweede Kamer. De uitslagen van de onderlinge schietwedstrijden van sv de Een dracht zijn: Luchtgeweer: klasse A: 1. G.H. Paalman, 161 pnt (4x10); 2. G.J. Schuppert, 161 pnt (1x10). Klasse B: 1. A. Paalman, 159 pnt.; 2. B. Paalman, 152 pnt.; 3. J. Nijendijk, 136 pnt (2x10); 4. E.J. Grooten- traast, 136 pnt. Klasse C: 1. G.J. v. Aefst, 152 pnt. Luchtpistool, Open klasse; 1. G.H. Paalman, 171 pnt.; 2. G. Haverslag, 167 pnt. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffin gen e.d. 1. aan de heer G. D. Bronsvoort vergunning verleend voor verbouw woning Köllingserf 2; 2. aan mevr. J. A. H. van Coeverden-Nekkers vergunning verleend t.b.v. nabij Oude Stationsweg 3; 3. aan P. v.d. Meulen toestemming verleend door dunning bij Vianen- weg 202; 4. aan mevr. T. Hendriks-Brands vergunning verleend voor verkoop ge dragen kinderkleding; 5. aan Toga-club Holten vergunning verleend voor eiergooiwedstrijd; 6. aan R. Grootewal toestemming verleend tot het plaatsen van verwij zingsborden t.b.v. concert Adrian Snell; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over even tuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentese cretarie. Concept-notitie ontwikkelingssamenwerking Sinds 2 jaar wordt er op de gemeentebegroting een bedrag opgenomen voor „hulp aan derde-wereldlanden". Achterliggende gedachte daarbij is dat ook Holten een bijdrage moet leveren aan de emancipatie van der de-wereldlanden. Het opstellen van de concept-notitie ontwikkelingssamenwerking is een eerste stap om vorm te geven aan dit voor Holten nieuwe beleid. Teneinde iedereen in de gemeente Holten in de gelegenheid te stellen kennis te nemen van het concept, liggen gedurende de periode 23 februari tot en met 15 maart exemplaren van het concept ter inzage in het gemeentehuis, afdeling W.O.P (welzijn) en in de openbare biblio theek Holten. Na deze datum ingediende reacties op het concept zullen in principe niet meer in behandeling genomen worden. Reacties kunnen gezonden worden aan: gemeente Holten, afdeling W.O.P. (welzijn) Postbus 13, 7450 AA Holten. Aanleggen en ontsteken van een paasvuur Burgemeester en wethouders van Holten wijzen belanghebbenden er op, dat alvorens met de aanleg van een paasvuur wordt begonnen, de plaats van dat paasvuur moet zijn goed bevonden door de commandant van de brandweer. Het is daarom van belang zo spoedig mogelijk een verzoek tot het aanleggen en ontsteken van een paasvuur in te dienen bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Het verzoek moet uiterlijk op 16 maart 1989 zijn ingediend, wil men in aanmerking komen voor een ontheffing voor het ontsteken van een paasvuur. In het verzoek moet de plaats van het aan te leggen paasvuur duidelijk zijn omschreven. HINDERWET Terinzagelegging beschikking Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorwaarden welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen, op 14 februari 1989 vergunning ingevolge de Hinderwet verleend aan: de heer J. Boode, Veenweg 4 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een rundveebedrijf, annex opslag van dieselolie. De beschikking en alle terzake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van terinzagelegging (vanaf 27 februari 1989) op de gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, alsmede in de sporthal 't Mossink (kantoor beheerder) aan de Keizersweg, ter inzage gedurende de hierboven genoemde termijn. Beroep tegen de beschikking kan worden ingediend door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren heb ben ingediend; d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschil len van bestuur van de Raad van State. Het moet in tweevoud worden in gediend bij deze Afdeling, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening doen. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling, voornoemd. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. HINDERWET Terinzagelegging aanvraag om vergunning Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie van Holten ligt vanaf 27 februari 1989 tot en met 27 maart 1989 op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur ter inzage het verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet van: de Maatschap H. J. en G. J. Nijland, Broekweg 22 te Holten tot het uitbreiden en wijzigen van een rundvee- en varkensbedrijf annex opslag van dieselolie. Deze aanvraag ligt voorts gedurende genoemde periode van 1 maand iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in desporthal "t Mossink" (kantoor beheerder), Keizersweg 22 te Holten. Schriftelijk kun nen tot 28 maart 1989 gemotiveerde bezwaren worden ingediend bij het College van Burgemeester en Wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. De persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaar schrift heeft ingediend, worden, indien daarom uitdrukkelijk verzocht wordt, niet bekend gemaakt. Een ieder kan in persoon of bij gemachtigde mondeling bezwaar inbrengen tegen de aanvraag om vergunning en wel op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling, te houden op woensdag, 15 maart 1989 om 11.00 uur ten gemeentehuize van Holten. Openbare vergadering Commissie Sociaal-Cultureel Werk Op maandagavond 20 maart 1989 vindt de jaarlijkse vergadering van de Commissie Sociaal-Cultureel Werk met de plaatselijke sociaaJ-culturele verenigingen en instellingen plaats. De vergadering wordt gehouden in het dorpshuis en begint om 19.30 uur. Vertegenwoordigers van het sociaal-cultureel werk zijn van harte welkom. Gesubsidieerde verenigingen en instellingen kunnen binnenkort een persoonlijke uitnodiging tegemoet zien. Op het Overijssels indoorspring- kampioenschap te Kampen, be haalde Ida Vincent het haar pony Mark de tweede plaats in klasse M cat. D. Dit resultaat geeft haar het recht om deel te nemen aan de Ne derlandse indoorkampioenschap pen op 11 maart a.s. op het Federa tie Centrum te Ermelo. Gerrie van Lies behaalde op een dresssuurwedstrijd in Groenlo zondag j.l een tweede prijs in de klasse B, 130 pnt. met haar pony Major Tom.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 5