Feestelijke start van nieuwe peuterspeelzaal Na jaren eindelijk nieuwe plattegrond van Holten Zilveren gesp commandant voor Es huis Ook Dijkerhoek in stratenplan opgenomen Paasvuur wedstrijd Als u aan denkt dan denkt u: AUTOBEDRIJF DRIES WILLEMS :.W, HtrS U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als y ons een nieuwe abonnee opgeeft. Plan voor Dikke Steen ongewijzigd AUTOMATISEREN ZONDER HOOFDPIJN Vrijwilligers gevraagd voor thuiszorg Gezinsdienst Holtens Nieuwsblad Donderdag 16 februari 1989 41ste jaargang no.7 Abonnementsprijs f 37,90 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Watersnood Het zachte winterweer van de laatste weken verschilt he melsbreed met de weersom standigheden in het jaar 1953. Een allesverwoestende storm zorgde in de winter van 1953 voor de watersnoodramp in Zeeland. De hulpbereidheid van de Holtenaren bleek toen weer overduidelijk. Onmiddel lijk werden allerlei acties ge start om geld en goederen naar het rampgebied te sturen. Het Holtens Nieuwsblad van 7 fe bruari 1953 werd vrijwel ge heel gewijd aan deze natuur ramp. In het kader van het veertig jarig bestaan van het Holtens Nieuwsblad kijken we nog eens terug naar die tijd. Vorig jaar was het 25 jaar geleden, dat de paasvuren in Holten voor het eerst gekeurd werden en dat aan deze wedstrijd geldprijzen ver bonden waren. Bij de uitreiking van de prijzen op 2 april 1988 is daar even bij stilgestaan en is dank gebracht aan de 'sponsors', die met hun bijdrage dit jaarlijks terugke rend evenement mogelijk maken. Ook dit jaar wordt de wedstrijd weer gehouden. Door het overlij den van Jan Wiggers, die al die ja ren de sponsors benaderde en de financiële administratie verzorg de, moest gezocht worden naar een opvolger. De heer P.B. Müller, oud technisch ambtenaar van de ge meente, die de technische deskun digheid in de commissie vertegen woordigt, heeft zich bereid ver klaard de taak van de heer Wiggers op zich te nemen. Opgave voor deelname aan de paasvuurwedstrijd kan bij hem ge schieden aan het adres Köllingserf 29, telefoon 61823. De commissie bestaat verder uit de heren G.J. Langenbarg, Oude Diepeveenseweg 9, tel. 61327 en W. Beijers, Enkweg 5, tel 61234, tot wie men zich eventueel bij geen gehoor kan wenden. Pasen valt dit jaar vroeg, al op 26 en 27 maart. De keuring zal zoals gebruikelijk geschieden op zater dag, 25 maart omstreeks 16.30 uur. Met papieren feestmutsen op en luid toeterend trok maandagmor gen een aantal malen een bonte stoet kleuters, gezeten in bolder karren, door het dorp. Samen met hun ouders waren zij op weg van het Kolnus naar de nieuwe peuter speelzaal in het dorpshuis. Zo'n verhuizing naar het fraaie nieuwe onderkomen was best een feestje waard; de 'limo' en de taart met kaarsjes ontbraken dan ook niet op deze heugelijke morgen. Met de komst van de kleuters naar de nieuwe peuterspeelzaal in het dorpshuis, is de verhuizing van de verspreid liggende lokaties bijna een feit. Alleen de judogroepen blijven nog even in het tijdelijke pand aan de Wilhelminalaan, maar verder kan het dorpshuis 'inge wijd' worden. De bewoners van De Lathmer als een van de groep vaste gebruikers hebben maandag hun lokatie in gebruik genomen, even als de dagmavo voor volwassenen die vol goede moed op de nieuwe stek aan de slag ging. Helemaal zonder problemen ging dat die eerste dag nog niet. Zo bleken er manementen te zijn met de aansluiting op de waterleiding bij de koffiebar en moest er voor het kopje koffie leentjebuur ge speeld worden bij de peuterspeel zaal, die wel over een goed functio nerende kraan beschikte. Ook el ders in het gebouw lagen nog on duidelijke leidingen en plastic buizen over de vloer en liepen schilders en timmerlieden af en aan om de laatste 'vlekjes' weg te werken. In de peuterspeelzaal was in de af gelopen vakantie door de vrijwilli gers hard gewerkt om alles in ge reedheid te brengen voor de grote dag en de oh's an ah's waren maan dagmorgen dan ook niet van de lucht. Nauwelijks uit de jassen ge peld stoven de kleuters af op het nieuwe speelgoed, waaronder als topper een heuse (houten) glij baan. Ander speelgoed, zoals Lego, houten blokken, poppen en een fornuisje is in bestelling. De leiding en vrijwilligsters zijn op voorhand al enthousiast over de mogelijkhe den die de speelzaal biedt. „Alles is aangepast op kleuterhoogte, zelfs de ramen, zodat de kinderen tij dens het spelen naar buiten kun nen kijken. Wat wij zelf erg prettig vinden, zijn de aangepaste WCtjes en de wasbak. Dat misten we in Kolnus en dan al dat mooie nieuwe speelgoed!", aldus de enthosuiaste reactie van Elly Aanstoot en Ingrid Mossink. De kleuters in de versierde bolderkarren posaeerden voor de nieuwe peuterspeelzaal. Minder enthousiast zijn de vrijwil ligers nog over de deuren in het ge bouw, die zich met een klap sluiten en bovendien voorzien zijn van een ijzeren stootrand. „Die zijn niet erg kind-vriendelijk, maar er wordt nog gewerkt in het gebouw, mis schien dat daar nog iets aan kan gebeuren". Het dorpshuis wordt op donderdag 9 maart 's middags om 15.00 uur of ficieel geopend. Dan zal tevens de naam van het dorpshuis bekend worden gemaakt. De ouders is ge vraagd een eigen naam voor de peuterspeelzaal te bedenken. Dagblad Tubantia B. V. in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuwsblad Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Köllingserf 4 7451 XC Holten tel. 05433-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 2842 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Wie als een bezoeker van het VW kantoor vraagt om een plattegrond van Holten krijgt geen keurige kaart in vierkleu rendruk op stevig papier maar een papieren copie van een copietje in AS formaat. Niet alleen is het een slecht leesbaar velletje papier, de plattegrond is ook nog onvolledig. Geen wonder dus, dat André Hoeben en Tineke Wolters van de VVV slechts met het schaamrood op de kaken het foldertje over de toonbank schuiven. Maar deze zomer komt daar verandering in. De WV heeft een nieuwe dorpsplattegrond in voorberei ding waarmee Holten vooor de dag kan komen. Keizersweg 61-70 Tel. 05483-6 19 00, Holten Industrieterrein „De Haar" „Direct toen ik hier in dienst kwam en me wilde oriënteren in Holten kwam ik tot de ontdekking dat er geen fatsoenlijke platte grond voorhanden was en heb dat direct bij het bestuur aange kaart", vèrduidelijkt André Hoe ben. Zo kwam hij tot de ontdek king dat zijn eigen toekomstige woonwijk de Bcuseberg niet op een plattegrond te vinden was en andere reeds langer bestaande straten eveneens op de kaa'rt ont braken. Het enige wat voorhan den was, waren een paar folders, die op commerciële basis in Hol ten zijn verspreid, en die bepaald niet uitblonken in volledigheid. „Dat kan ook bijna niet anders, want volgens onze gegevens stamt de laatste officiële plattegrond uit 1972. Sindsdien is er nog al wat ver anderd in Holten. Denk alleen al het VW kantoor en het uitbrei dingsplan de Beuseberg". Zoals gebruikelijk, bleek de finan ciering van de nieuwe plattegrond een struikelblok. De VW beschikt niet over zoveel financiële armslag om zelfstandig een plattegrond in grote oplage uit te geven. Het ge meentebestuur liet weten geen geld te willen steken in de uitgifte van wandelkaart en een platte grond van Holten. Daarom is geko zen voor een plattegrond in combi natie met een nieuwe toeristische kaart van Holten en omgeving, waardoor twee vliegen in één klap worden gevangen. .«Door middel van advertenties van het Holtense bedrijfsleven kan de kaart toch kostendekkend worden geprodu ceerd. „Ook de toeristische kaart was aan vernieuwing toe na het gereedko- OiVc~l! aan het nieuwe gemeentehuis opmen van de ruilverkaveling, dat de Smidsbelt en de verhuizing van kwam dus eigenlijk goed uit. Naar NIEUWE SAABS Bovag autobedrijf DE VOSSENBRINK BV Delden 05407-6 25 55 A/s lezer van het Ho /tens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. A/s abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 38.70 De commissie Ruimtelijke Orde ning zal zich op donderdag 23 fe bruari, aanvang 20.00 uur, buigen over het concept-raadsvoorstel voor het plan De Dikke Steen. Het college van burgemeester en wethouders heeft in de klachten die door de omwonenden werden aangedragen tijdens de druk be zochte hoorzitting, geen aanlei ding gezien het plan te wijzigen. onze zin bevatte de kaart ook te weinig informatie", aldus André. Voor de gegevens van de kaart heeft men contact gezocht met de topografische dienst in Emmen, de dienst die tevens de stafkaarten voor het Nederlandse leger maakt. „Het wordt een juweeltje van een kaart, met heel wat meer informa tie dan de oude kaart" aldus de enthousiaste WVman. De toeristi sche kaart zal een wat ander ge bied bestrijken dan op de oude kaart. „We willen ons meer gaan richten op het eigen buitengebied van Holten en richting Markelo en Diepenheim met zijn kastelen in plaats van het Hellendoomse deel van de Holterberg. Uit reacties van de toeristen die in Holten verblij ven blijkt dat ze veel belangstel ling hebben voor tochtjes naar die omgeving. Dat merken we ook aan de Tubantentocht, die goed aan slaat bij het publiek". Nieuw op de plattegrond van Hol ten is ook, dat Dijkerhoek even eens in het stratenplan wordt op genomen, compleet met de laatste uitbreiding. Tevens hoopt André Hoeben dat de nieuw aan te leggen verbindingsweg van het industrie terrein De Haar 2 naar de S14 nog ingetekend kan worden en zal zelfs gepoogd worden om de nieuw te vormen recreatiepias De Dome iaar in de kaart op te nemen en als het helemaal volgens plan gaat, zal op globale wijze eveneens het uit breidingsplan Lukensveld worden ingetekend. Voor die gegevens is men afhankelijk van de medewer king van de gemeente Holten. „Zo'n kaart maak je weer voor ja ren, dus is het zaak zo volledig mo gelijk te zijn, anders schieten we ons doel voorbij". De plattegrond: een copie van een copietje Het is alweer een paar maanden geleden, dat men in het Holtens Nieuwsblad iets kon lezen over het werk van de Stichting Thuis Sterven. De Stichting wil er mede toe bijdragen, dat mensen thuis in hun eigen vertrouwde omgeving kunnen sterven in plaats van in een ziekenhuis of verpleegtehuis. Momenteel wordt er in onze ge meente reeds hulp geboden door vrijwilligers uit Raalte. Dat is mo gelijk, omdat ook Raalte behoort tot het werkgebied van Zuid-West Overijssel. De eigenlijke oorzaak is helaas, dat er in Holten zelf nog geen vrijwillgers beschikbaar zijn. Vandaar dat er nogmaals een drin gend beroep gedaan wordt op men sen, die bereid zijn als vrijwilliger een bijdrage te leveren aan onder steuning en zorg aan terminale pa tiënten en familie, in aanvulling op reeds bestaande plaatselijke en re gionale voorzieningen. Omdat er op 2 maart a.s. in Deven ter weer een cursus voor vrijwilli gers van start gaat, zou het bijzon der fijn zijn, wanneer er ook uit onze gemeente door belangstellen den aan wordt deelgenomen. Wie wil helpen deze terminale- zorg-thuis mogelijk te maken, kan zich voor 24 februari a.s. opgeven bij mevrouw H. Bongers (tel. 05700- 15297) of bij mevrouw S. de Smidt (tel. 05700-86000). Beiden kunnen ook de nodige informatie verstrek ken. In de Hervormde Kerk vindt zon dag 19 februari een gezinsdienst met avondmaal plaats. Om 10.00 uur begint deze dienst, die voor jong en oud is. Ds. W.Vons preekt over het thema „tussen licht en donker". Om kwart voor tien wor den bij de Dorpsschool de kinde ren van de zondagschool verwacht die niet met de ouders meegaan. Burgemeester Wan Rappard reikte bradnweercommandant Eshuis de oorkonde uit. Tijdens de feestavond werd af scheid genomen van de heren A. Willems, G. Bannink en A. Meije- rink, die per 1 januari van dit jaar afscheid hebben genomen van het koit>s. Commandant W.J. Eshuis van de vrijwillige brandweer Holten heeft ter ter gelegenheid van zijn dertigjarig dienstjubileum bij de vrijwillige brandweer het zilver en brandweerkruis plus de zilver en gesp ontvangen. Burgemeester mr. W.l.F.C. ridder van Rappard Tevens werden een aantal diplo- reikte de onderscheiding met de ma's uitgereikt. De heren D. Koop- bijbehorende oorkonde uit tijdens man en R. Drenth voor brand de jaarlijkse feestavond van de wacht 3e klas, H. Podt voor brand- brandweer, die vrijdag gehouden wacht tweede en eerste klas en J.A. werd in hotel Witkamp te Laren. Tuitert voor hoofdbrandwacht. Bevorderd tot brandwacht werden de heren R. Drenth en D. Koop man; tot brandwacht eerste klas, H. Podt en tot hoofdbrandwacht J.A. Tuitert. De feestavond was een goede gele genheid om de onderlinge band tussen de vrijwilligers van de brandweer te verstevingen. Het was een gezellig feest, met spelle tjes en een barbecue, dat tot in de late uurtjes duurde.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 1