Rabobank Huzarenstukje van Holtense schakers in bekercompetitie Stranger opnieuw in De Wippert Kwiebus verhuist naar Dorpshuis Ruime overwinning badmintonteam Voetbalvisite en voetbalsportcafé Verwacht verlies Mintonette dames HOLTENS NIEUWSBLAD Total Disaster in de Schure Handbal instuif Oberink stapt op Kookclub ook op vrijdag Ondanks verlies tevreden Karate nieuw bij sv Bato Bergruitertjes in de prijzen Sv Holten naar Goor GOED NIEUWS VOOR MENSEN DIE ALWEER AAN DE ZOMER DENKEN DONDERDAG 9 FEBRUARI 1989- De Holtens schakers hebben met de overwinning op Rijssen voor een huzarenstukje gezorgd in de bekercompetitie. Met hun over winning op het sterke Rijssen plaatsten zij zich voor de halve fi nales. Naast de normale competitie wordt in de schaakbond Overijssel een bekercompetitie gespeeld vol gens afvalsysteefn. Schaakvereni gingen nemen hieraan deel met een team bestaande uit vier spe lers. Dit seizoen hadden de Holten- se schakers in de bekercompetitie een uitstekende start. Eerst werd het Nijverdalse ENO met 3-1 ver slagen. daarna Dalfsen met 2Vfe - V/2. Rijssen bleek de volgende te genstander te zijn. Op papier een te sterke tegenstander want het viertal Rijssense spelers speelt in de normale competitie een klasse hoger dan het Holtense team. Maar op papier betekent nog niet hetzelfde als achter het bord. Joep Middelink gaf zijn sterke te genstander geen enkele aanvals- kans. zodat de partij al na twintig zetten 'pot-remise' was. De tegen stander van Dick van der Knaap hoopte door middel van een offer een beslissende aanval te kunnen opzetten. Dick pareerde echter alle gevaren bekwaam en werd win naar van deze boeiende partij. Een geladen Henk van Beek profiteer de al in de opening van een fout van zijn tegenstander en kwam via stukwinst tot winst. Dinant van Beek had niet over geluk te klagen dat hij door middel van 'eeuwig schaak' aan een nederlaag kon ontsnappen. Na afloop van de vier partijen ston den de gezichten van de Rijssense schakers nogal beteuterd: Holten had een (voor hen) onverwachte overwinning geboekt (3-1) en zich daarmee weten te plaatsen voor de halve finales van het Overijsselse bekerschaak. In de zestien jaar dat de schaakclub Holten nu bestaat, is dat meer één keer eerder ge beurd. In de zesde ronde van de normale competitie moest het eerste team een uitwedstrijd spelen tegen het eerste team van Dalfsen. Tegen over een nederlaag voor Hans van Oijen plaatste Bertus van Beek heel knap een overwinning. Ton van Oijen, Dick van der Knaap, Theo van Lindenberg en Dinant en Henk van Beek speelden allen re mise. De partij van Joep Middelink werd afgebroken in iets mindere stelling voor Middelink. De stand is voorlopig dus 3Vfe - 3Vb, waarbij een eindstand van 4-4- het meest waarschijnlijk is. De band Stranger. De hardrockband Stranger komt op veler verzoek vrijdag avond 10 februari weer naar De Wippert. Vorig jaar was het optre den een enorm succes. De Overijsselse band werd in 1987 opgericht en heeft inmiddels een reputatie oipgebouwd als een van de betere hardrockbands. Van hun demo In the night'87 zijn drie num mers op CD verschenen. Een Belgi sche platenmaatschappij heeft in middels interesse getoond voor de tweede demo Hot enough 4U? en binnenkort worden er live-opname gemaakt vöor Vara's Vuurwerk. Het repertoire bestaat geheel uit eigen werk, /de stuwengde motor van Stranger wordt gevormd door bassist Arjan Jansen en drummer Corny Vinke. De gitaren worden bemand door Wim Pas en Jean Hofman. De zang is van John Scho ling. Het optreden begint om 20.30 uur. sv Holten SENIOREN Zondag 12 februari: Competitie: GFC - Holten 1, 14.30 uur (vertrek 12.45 uur); bij eventue le afgelasting: Holten 1 - Markelo 1, 10.00 uur. Oefenprogramma: Holten 2 - Mar kelo 2,10.00 uur; Holten 3 - Markelo 3, 10.00 uur; Enter 4 - Holten 4, 10.00 uur (vertrek 09.00 uur); Enter 5 - Holten 5,10.00 uur (vertrek 09.00 uur); Holten 6 - Enter 6, 10.00 uur; Holten 7 - Enter 7,10.0 Ouur; Enter 9 - Holten 11.00 uur (vertrek 10.00 uur). Sporthal 't Mossink: Holten 9, 10.00-11,00 uur; Holten 11, 11.00 uur -12.00 uur. PUPILLEN/JUNIOREN Zaterdag februari: SC Rijssen Al - Holten Al 14.30 uur (vertrek 13.30 uur); Holten A2 - Hulzense Boys A2 14.30 uur; Hol ten BI - Twenthe BI 14.30 uur; SC Rijssen BI - Holten B2 10.00 uur (vertrek 09.15 uur); Holten Cl - Hul zense Boys Cl 11.00 uur; Holten C2 - SC Rijssen Cl -11.00 uur. Pupillentoernooi sporthal 't Mos sink: F-pupillen aanwezig om 08.00 uur; E-pupillen aanwezig om 09.30 uur; D-pupillen aanwezig om 11.00 uur. Blauw Wit SENIOREN Zaterdag 11 februari: MVV'69 1 - Blauw Wit 1, 14.30 uur (vertrek 13.15 uur); Blauw Wit 2 - Vesos 2, 14.30 uur; DES 4 - Blauw Wit 3,14.30 uur (vertrek 13.30 uur); DES 5 - Blauw Wit 4,14.30 uur (ver trek 13.30 uur); Blauw Wit 5 - Mark vogels 3, 12.30 uur; Markvogels 4 - Blauw Wit 6, 14.30 uur (vertrek 13.30 uur); Vesos 4 - Blauw Wit 7, 12.45 uur (vertrek 11.45 uur). ZAALVOETBAL Woensdag 15 febrauri: Stevo 2 Blauw Wit 2, 22.00 uur (vertrek 21.00 uur). Donderdag 16 februari: Blauw Wit 1 - Enter 122.00 uur. PULILLEN/JUNIOREN Zaterdag 11 februari: Programma pupillen Blauw Wit D,E,F, en meisjes pupillen: Ren je Rot; door de S.A.O, Aanvang 10.00 uur; aanwezig 09.45 uur. DES Al - Blauw Wit Al, 14.30 uur (vertrek 13.15 uur) Handbal Jeugd vrij zondag 12 februari: dames uit te gen IJsselstars om 10.30 uur. Ver trek 09.30 uur. Heren en dames ju nioren vrij Badminton 13-2t BCH 4 - ABS 6; 15-2.BCH1 -ZBC5: 16-2: ZBC 11 - BCH 2. Volleybal Geen thuiswedstrijden Atletiek PJGO-loop Bathmen, 5-10-15 km, vertrek 13.00 uur sporthal 't Mos sink. Programma sporthal 't Mossink Voor de week van 11 februari t/m 17 februari 1989 Zaterdag 8.30-13.00 s.v. Holten, afd. voetbal; 13.00-15,00 hockey club Holten; 15.00-19.30 K.N.H.B.: 20.00-21.00 Paalman; 21.00-22.00 Rensen. Zondag: 9.00-12.00 s.v. Holten, afd. voetbal; 12.00-13.00 N.H.V.; 15.00- 19.30 K.N.H.B., 20.00-21.00 Bies- ters. Maandag: 8.10-15.40 scholenge meenschap Holten; 16.00-17.00 s.v. Holten, afd. voetbal; 17.00-18.00 ge- meentëpersoneel; 19.00-22.30 bad mintonclub Holten; instruktielo- kaal: 20.30-21.30 mevr. van Rap- pard. Dinsdag: 8.10-15.40 scholenge meenschap Holten; 16.15-22.30 Mintonette; 22.30-23.45 Blauw-Wit. Woensdag: 8.10-15.40 scholenge meenschap Holten; 16.00-19.00 hockeyclub Holten; 19.00-22.39 badmintonclub Holten; 22.30-23.30 Wegstapel. Donderdag: 8.10-15.40 scholenge meenschap Holten; 16.30-22.00 s.v. Holten, afd. handbal; 22.00-23.00 K.N.V.B.; 23.00-24.00 s.v. Holten, All Stars. Vrijdag: 8.10-14.50 scholengemeen schap Holten; 16.00-18.30 hockey club Holten; 18.30-22.00 Mintonet te. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich a.s. vrijdag van 12.00- 22.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 6 31 80). Overige reserveringen uit sluitend via het gemeentehuis (afd. welzijn, tel. 6 16 66, toestel 722). Met ingang van 22 februari ver huist kindersoos Kwiebus naar het nieuwe dorpshuis. De soos is toegankelijk voor kinderen in de leeftijd van zes tot en met twaalf jaar en wordt twee maal per maand op woensdagmiddag ge houden van 14.00 uur tot 15.30 uur. Wegens bezuinigingen is de soos niet méér gratis, maar dient er per keer 2.50 betaald te worden. Voor de periode tot 18 mei staan er weer een aantal aantrekkelijk acti viteiten op het programma. Afge lopen woensdag werd een speur tocht gehouden door Holten. Op woensdag 22 februari is het een ex tra feestelijke Kwiebus in het nieu we dorpshuis met een knutselmid- dag. Een Aziatische middag wordt gehouden op woensdag 8 maart en Na het muzikale geweld van Ka baal, heeft Jongerencentrum voor het komende weekeinde weer een band met een naam die het ergste doet vermoeden. Total Disaster bestaat helemaal uit Holtense mu sici, die in tegenstelling tot hun naam wel degelijk een goed stuk muziek maken. Men speelt voorna melijk covers van o.a. Supertramp, Golden Earing en Deep Purple. Het concert in de Schure is het laatste waarin gitarist Gerard Vuuregge van de partij is. De ande re bandleden zijn Jeanet van Brug gen (bas), Erik Pinkert (drums). Alex van Bruggen (synthesizer) en Richard Aallink (gitaar en zang). Zij gaan in deze bezetting gewoon door. Het optreden begint om 21.00 uur en de toegangsprijs is f 2,00. Diepenveen 4-BCH 2 BCH 2-Hardenberg 3 Binnen een paar dagen moest team 2 twee keer aantreden binnen de blauwe lijnen. Beide malen .werd getekend voor een 8-0 over winning. Dit alles kwam mede tot stand dank zij voortreffelijk spel van trainer/invaller Sijtze Meins- ma. De voorsprong op nummer twee in de poule bedraagt inmid dels drie punten En Blok 4-BCH 3 Het leek erop dat de Ommenaren zich bij voorbaat hadden neerge legd bij een nederlaag. Vooral de eerste heer speelde zeer ingeïnte- resseerd. Beide dames vochten wel voor wat ze waard waren, en dat le verde een puntje op in het dames dubbelspel. Uitslag: 1-7. BCH 4-Hanze 6 Het vierde team verloor tegen mid denmoter Hanze een kostbaar punt. Uit de singles wist alleen Di- nie een punt te slepen. Jan verloor in de beslissende derde game met 17-15, terwijl Ria en Harrie kans loos ten onder gingen. Beide Hol tense heren wonnen het dubbel spel in drie games. Dat deden de Ommense schonen in het dames dubbelspel. Vervolgens gingen de gemengde dubbels toch nog vrij gemakkelijk naar BCH. Eind stand: 4-4. Na dit puntverlies heeft team 4 de kampioenskansen niet meer in eigen hand en zal het waar schijnlijk tevreden moeten zijn met een tweede plaats. Vrijdagmorgen is er in de sporthal 't Mossink de tweede dag van de schoolhandbalinstuif. Van 09.00 tot 12.00 uur kunnen leerlingen uit de groepen drie en vier kennisma ken met het handbalspel. De nadruk ligt op het lekker gezel lig bezig zijn. Het programma is verdeeld in een spelprogramma, waar oefeningen in balvaardigheid en behendigheid worden gedaan en in een deel mini-handbal. Daar bij wordt handbal gespeeld op een klein veld, met een kleine bal en speciale handbaldöèltjés. Ook qua Algemeen secretaris G. Obe rink van sv Holten heeft per on- middelijk zijn functie in het overkoepelend algemeen be stuur van de omnivereniging ter beschikking gestelt. De heer Oberink nam zijn be slissing omdat zijn functioneren als politieman in de gemeen schap Holten door het besturen, zoals dat momenteel plaats vindt binnen de sv Holten, erg moeilijk werd gemaakt. Daar hij in de eerste plaats politie man is, en daarnaast bestuur der van sv Holten heeft hij be sloten terug te treden. De heer Oberink verklaart na drukkelijk dat er gaan sprake van is, dat een politieman in zijn vrije tijd geen bestuursfunctie kan vervullen bij een vereni ging, zoals in sommige kranten berichten stond te lezen. Gelet op de huidige strubbelingen binnen het bestuur en de terug slag die dat heeft op zij n functio neren als politieman ziet de heer Oberink zich genoodzaakt zich terug te trekken. op woensdag 22 maart gaan de Kwiebus-kinderen onder andere paasbrood bakken. Een middag vol muziek is er op woensdag 5 april en de verjaardag van Jan Klaassen wordt gevierd op woens dag 19 april. De kinderen gaan dan zelf poppen maken om vervolgens is er een voorstelling. Woensdag 3 mei wordt er gegoocheld en de op laatste Kwiebus van hefcseizoen op woensdag 17 mei staat een uitstap je naar de dagcamping op het pro- .grarama. Op vrijdag 3 maart zal er door de Stichting voor Sociaal en Cultu reel Werk een extra kookclub ge start worden. De club is om de week op vrijdagmiddag van 16.00 uu4 tot 17.30 uur in het nieuwe dorpshuis, Tuinstraat 2. De kinderen die op de wachtlijst stonden hebben inmiddels bericht gekregen. Er zijn nog enkele plaat sen vrij. Wie belangstelling heeft, dient zich zo spoedig mogelijk aan te meidén, telefoon 6 27 55. Alle jóngens en meisjes van acht tot en met twaalf jaar zijn welkom. De kosten zijn 21,- voor zes lessen. Er zullen voor al buitenlandse en bijzondere ge rechten gemaakt worden. In de eerste wedstrijd in de vierde klasse, hebben de tafeltenniskam pioenen nog niet het zoet van de overwinning mogen smakèn. Na dat heel Apeldoorn doorgereden was, kwamen de spelers uit Holten pas laat in de sporthal aan. Met Jan Ophof als versterking, werd de strijd tegen de Ughelse ploeg be gonnen. Het werd een zeer span nende wedstrijd, die bijna allemaal pas de beslissing in de derde game kende. Jan Ophof wist twee partij en winnend af te sluiten, terwijl Jan Voogt en een licht geblesseer de Henk Henderiks, elk één partij wisten te winnen. Beiden waren zeer dicht bij de tweede overwin ning, maar hadden net het geluk op zulke beslissende momenten niet meer. Ook in de dubbel zat er meer in dan de 2-1 nederlaag. De afdeling voetbal van de SV Hol ten houdt zaterdag 11 februari voor de eerste keer een verjaar dagsvisite. Dit in verband met de oprichtingsdatum van HVC op 8 februari 1921, rond welke datum de voetballers vóortaan elk jaar een informele bijeenkomst willen hou den voor leden, donateurs, suppor ters en sympathisanten. Het rood zwarte legioen verzamelt zich za terdag vanaf 20.00 uur in de kanti ne op sportcomplex Meermanskamp. Voor de nodige gezelligheid zorgen ook twee ar tiesten, die de 68ste verjaardag ko men opluisteren. Ook staan er ver schillende spelonderdelen op het programma. De bijeenkomst duurt tot ongeveer 22.30 uur. Ook nieuw voor de voetballers van de SV Holten is het voetbalsport- café op donderdag 23 februari. Gasten deze avond zijn de scheids rechters Wilmink en Uilenberg, waarnaast tevens een spelregel quiz wordt gehouden tussen teams van vijf personen uit hetzelfde elf tal, commissie of bestuur. Net als voor de verjaardagsvisite geldt dat de avond toegankelijk is voor alle voetballeden vanaf de A-jeugd. Na de reeds lang bestaande afde ling Judo heeft het bestuur van sv Bato een afdeling Karate voor jon gens en meisjes in de leeftijd van af zestien jaar toegevoegd aan Bato. De eerste les wordt gegeven op dinsdag 14 februari a.s. van 19.30- 20.30 uur in de gymzaal aan de Tuinstraat. Deze nieuwe afdeling staat onder de deskundige leiding van de heer Draayer uit Deventer. De heer Draayer geeft al enkele ja ren les bij sv Bato. Hij heeft onder anderde de leiding gehad van de af deling zelfverdediging voor meis jes en daarna voor de afdeling zelf verdediging voor ouderen. Ook de afdeling fitness staat onder zijn lei ding. Karate is een sport waarbij beheer sing, concentratie en zelfdicipline een belangrijke rol spelen. Karate is een sport waarbij door het aanle gen van defensieve zefverdedigin- stechnieken gewerkt wordt, aan het verkrijgen van een groter zelf vertrouwen. De kosten van deze cursus, die duurt tot eind mei '89, bedragen 75,-. Opgave en betaling van het cursusgeld aan de zaal. Nadere in lichtingen zijn verkrijgbaar bij het secretariaat van sv Bato, mevr. M.G. Eggink-ten Velde, tel 62000, b.g.g 05700-82243. Op het indoor-spririgconcours in Hellendoom vielen weer verschil lende Bergruitertjes in de prijzen. In de klasse B categorie D was er een derde prijs voor Alieke Aaltink met Miss Grey. Eveneens derde werd Huub Brands met Alex in de klasse L, categorie D.E. Brenda Kappert behaalde met Marco een eerste prijs in de klasse L, catego rie A.B. en bij het progressief sprin gen in de A-categorie van de klasse L was er nog een eerste prijs voor Brenda Kappert met Marco. Met het camavalgebeuren op de achtergrond werd zaterdag 4 fe bruari de inhaalwedstrijd tegen Zwovok uit Zwolle gespeeld. Zwo- vok 2, dat bij winst op Mintonette een voorsprong van 2 punen op de nr. 2 van de ranglijst kon nemen, met zelfs nog 1 wedstrijd meer te spelen. Zwovok wekte de indruk de partij wel even te gaan winnen. Met moeite werd een warming-up gedaan en ook de inspeelballen had men in Zwolle achtergelaten. De Holtense dames zelf hadden er wel zin in, men had immers niets te verliezen deze middag. Een snelle achterstand van 1-11 in de eerste set werd knap weggewerkt tot 8-11 Uiteindelijk kon Zwovok toch de set naar zich toehalen met 8-15. Naar gelang de wedstrijd vorderde werd de pass en de opslag van de Holtense kant steeds beter ver zorgd, zodat er goede aanvalscom- binaties opgebouwd konden wor den waaruit direct werd gescoord. De gemiddelde lengte van Zwovok bedraagt echter vele centimeters meer dan aan Mintonette-kant waardoor regelmatig over het blok werd geslagen en gescoord werd. De set ging met 7-15 naar Zwovok. Maar Mintonette gaf zich nog niet gewonnen. Door goed spel verde len van Janny en Anja een op dreef zijnde Hannie ging het in het begin van de derde set gelijk op. Zwovok gooide er toen een schepje boven op en mede door de routine van dit al wat „oudere" team gingen de set en matchwinst naam Zwovok met resp. 7-15 en 0-3. Mintonette heeft nu een week rust en speelt uit om allen naar de belangrijke thuis wedstrijd tegen Pegasus op 18 febr. te komen kijken. Dames Mintonette 2-Setash 1 (1-3) Afgelopen zaterdag moest het tweede damesteam het opnemen tegen het hoog geplaatste Setash 1. De eerste set liep als een hele snelle trein. De mensen op de tri bune stonden of zaten echt met hun mond open. Ze dachten: Hé is dat dames 2. De pass en serve lie pen erg goed. We wonnen de eerste set met 15-9 door aanvallend te spelen. Daarna ging de trein iets langzamer lopen, dat kwam omdat de pass minder goed lag en er meer persoonlijke fouten waren. Op de tribune werd het steeds stiller he laas. Setstand 6-15 in het voordeel van Setash. Er móesten in de derde set steeds meet wagons achter de trein het gevolg een slome trein. Na een 0-10 achterstand kwamen we nog weer bij tot 5-11, maar het mocht niet baten. De derde set was ook voor Setash. De vierde en te vens laatste set was een copy van de derde set. De setstand zegt ge noeg 2-15. Mintonette 3-Volley 5 (heren): 3-1 Slechts 4 basisspelers waren aan wezig, de rest was aan de sneeuw(? en de carnaval overgeleverd. We derom werd een beroep gedaan op Bert Kappert en nieuw met stip: Arjan van Langen. Tegen het zwakke team uit Wierden werd een zeer eenvoudige overwinning be-' reikt. Nadat de eerste set regelma tig en speels met 15-10 gewonnen was, gebeurde er in de tweede set bij de stand 6-0 een uniek iets. Wim Hartkamp, terug van een Belgi sche trainingssessie, gooide de bal onderhands als serve hoog over het net. Niemand wist of dit eigen lijk mocht, zodat het punt telde tot ieders verbazing. De hilariteit was zo groot, dat de heren uit het spel raakten en pas bij 8-13 in de gaten kregen dat er volleybald moest worden. Met 15-13 en enkele goede opslagen en smashes van Arjan en Bert, werd het 15-13. De afspraak was: laten we de tegenstander op de 0 houden. En dat gebeurde, al leen andersom! Het werd 0-15, on voorstelbaar maar waar. Dit is niet de eerste keer ook nog. De laatste set was er weer een ontketend Min tonette te zien. Met Japanse Rob bie op de vleugel en Herman Schol ten als buitenaanvaller werd het al snel 10-1. Waarna Jan Voogt de laatste punten mocht serveren en er een 15-3 setstand op de borden kwam. Over twee weken is de ploeg weer compleet. Ook dan weer thuis. Aanstaande zondag komt sv Hol ten in Goor tegen GFC in het veld. Dat is dan binnen drie seizoenen de zesde keer, dat beide teams te gen elkaar uitkomen. De stand is in evenwicht, elk twee overwinningen en één gelijk spel. De laatste twee ontmoetingen wer den beide door de Holtenaren ge wonnen. In een zeer spannende strijd werd eerder dit seizoen op Meermanskamp een 3-2 zege be haald. Toch zijn de Goorse jongens in deze semie-derby altijd goed ge motiveerd en het blijft voor de rood-zwarten erg goed opletten en grote inzet is nodig. regels is het spel vereenvoudigd, zodat het met een minimale kennis aan spelregels door iedereen ge speeld kan worden. Alle kinderen - ook die niet in Hol ten op school gaan - zijn welkom. De zaal is open vanaf kwart voor negen. De deelname is gratis terwijl ook een tractatie en herrinnering voor rekening zijn van de afdeling hand bal van sv Holten, die dit met steun van de Rabo-bank en de kantine van sporthal 't Mossink voor de vijfde maal organiseert. Voor u hebben wij nl. de reisvideotheek met meer dan 24 vakantie bestemmingen op video. Kom daarom snel even langs, leen een videoband en boek tijdig uw vakantie.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 7