Ballerina's zetten beste beentje voor Rijkspolitie gaat service aan publiek herwaarderen WEEK HE Korting personeel oorzaak vermindering hulpverlening Gemeentebelang ziet geen nut in nieuw verkeersonderzoek Nog dit jaar verkeers maatregelen Copy per computer Nieuw nummer Deventer Ziekenhuis AUTOMATISEREN ZONDER HOOFDPIJN u ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. Als u aan denkt dan denkt u; AUTOBEDRIJF DRIES WILLEMS p~i rr^i PfcS /Hl mum n» ffipl MWÊMÊÊÊÊkI Naam: ^RUSSEN Daltonstraat 13 Nijverheidstr. 11 05480-1 33 47 Vrijwilligers In het kader van onze serie over vrijwilligerswerk in Holten dit keer een bijdrage van de brei club. Wekelijks komen in de Kandelaar een aantal dames bijeen die hun creatieve gaven ten dienste stellen van de me demens die het wat minder goed getroffen heeft. Dat daar naast de breiclub tevens een ge zellige bijeenkomst is, waar de dames graag een paar uurtjes per week aan opofferen, spreekt haast vanzelf. Nog voor de zomer zullen er in der Dorpsstraat/Oranjestraat enkele verkeersremmende maatregelen genomen worden, die vooral ten dienste moeten komen van de overstekende voertgangers en fiet sers. Het Bureau Witpaard is ge vraagd het college van burgemees ter en wethouders van advies te dienen. Gedacht wordt aan niet al te kostbare oplossingen, zoals ex tra oversteekplaatsen ter hoogte van de Smidsbelt en Kolweg, in af wachting van definitieve maatre gelen die genomen kunnen worden bij de reconstructie van het dorps centrum. Al sinds geruime tijd wordt vrij wel alle tekst voor het Holtens Nieuwsblad per computer ver stuurd van het redactiekantoor naar de zetterij in Enschede waar het via opnieuw een computer zet- gereed wordt gemaakt. De taak van de teletypistes is daarmee bij na voorbij. Nu ook veel verenigingen en instel lingen de beschikking hebben (of binnenkort krijgen) over een com puter, is het voor ons - en ook voor u - wel zo practisch dit moderne ap paraat te gebruiken voor de copy voor het Holtens Nieuwsblad. Met een aantal instanties hebben we al goede afspraken kunnen maken en werkt de inlevering van copy 'via de schijf voortreffelijk. Elk MS- Dos computerprogramma kunnen wij met enige aanpassingen ver werken. Mocht u dus over een com puter beschikken en regelmatig copy leveren voor uw club of ver eniging, neemt u dan even contact op met de redactie, zodat we een afspraak kunnen maken. Al degenen die op de vertrouwde manier hun copy inleveren, blijven even welkom, dat spreekt vanzelf. S V Bato bestaat dit jaar 65 j aar. De sportvereniging zal dit heugelijke feit niet ongemerkt voorbij laten gaan aan sportminnend Holten. Vooral voor de jeugd zullen tal van sportieve activiteiten worden ge organiseerd. De afdeling ballet startte de jubileumactiviteiten met een aantal openbare lessen in de gymzaal aan de Vrijheidslaan. De belangstelling hiervoor was op vallend groot. Tal van moeders met kinderen ke ken bewonderend naar de verrich tingen van de al wat gevorderde leerlingen van de balletgroep van Ine van der Wal. Balletpedagoge Ine van der Wal probeert op een speelse wijse de kinderen door middel van dans en muziek dé be ginselen van het klassiek ballet bij te brengen. Een belangrijk onder deel van het ballet is natuurlijk de houding, een onderdeel waar men niet te vroeg mee kan beginnen, meent Ine. Alleen daarom zou zij graag veel meer kinderen- op de balletles willen zien. Sv Bato heeft, net als professionele balletlessen, de beschikking over een spiegel wand, waarin de toekomstige bale- rina's kun bewegingen kunnen vol gen en vervolgens corrigeren, en het mag duidelijk zijn dat behalve het nuttig effect, de kinderen dat maar wat mooi vinden; een beetje ijdel zijn op z'n tijd mag best. Vaak wordt gedacht, dat klassiek ballet alleen voor meisjes is, dat is beslist niet waar. Alle kinderen vanaf vier jaar zijn van harte wel kom bij de afdeling klassiek ballet van sv Bato. Daarnaast heeft sv Bato nog een jazz-balletafdeling. Dit seizoen is gestart met een cur sus jazz-ballet voor dames, welke een enorm succes genoemd mag worden. Voor de volledigheid hierbij nog de lestijden: klassiek ballet, dinsdag 15.30-16.15 uur (kleuters vanaf 4 De leerlingen van de balletgroep van Bato bij de openbare les jaar); 16.15 - 17.05, jeugd van 6-7 jaar; 18.45-19.45 uur, meisjes 12-15 jaar; 17.05-17.55 uur, jeugd van 8-9 jaar en 19.45-20.45 uur, dames. De jaar; 17.55 -18.45 uur, jeugd van 10 kosten bedragen 15,- per maand, jaar en ouder. Opgave van nieuwe leden aan de Jazz-ballet: dinsdag 18.45 - 19.45 zaal of telefonisch bij mw.M.G. Eg- uur, meisjes vanaf 15 jaar; donder- gink-ten Velde, tel 62000, b.g.g. dag 17.45-18.45 urn-, meisjes 9-12 05700-82243. Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 De minister van Binnen landse zaken heeft dinsdag bekend gemaakt, dat de po litiekorpsen van de mid delgrote steden eindelijk de versterking krijgen waarom is gevraagd. De kleine rijkspolitiekorpsen zoals in Holten kunnen ech ter niet op versterking te rekenen. In tegendeel zelfs, in de laatste vier jaar is de sterkte in Holten met vier afgenomen, terwijl de werkdruk eerder toe dan afneemt. En dat kan zijn consequenties hebben voor de serviceverlening aan het publiek. Burgemeester Van Rappard heeft in zijn hoedanigheid als hoofd van de politie in een brief aan het hoofd van het dis trict Overijssel van de Rijskspolitie zijn ernstige bezorgdheid uitgesproken over de situatie. „Sinds 1984 zijn we alleen maar achteruitgehold", verklaart adju dant G.W. Oberink. „Door ver schillende oorzaken zijn er politie mensen weggegaan en die tijd is ook de ATV ingevoerd, wat weer een man kost. Het werk is in al die tijd hetzelfde gebleven en zelfs toe genomen. Vooral de laatste tijd hebben we een aantal spectaculai re inbraken gehad, die veel onder zoek vergen. Het staat allemaal wel als een kort bericht in de krant, maar we zijn er wel met een paar man mee bezig; het is gewoon een gekkenhuis. Het betekent echter wel dat de serviceverlening aan het publiek minder wordt. Tot nu toe was het in Holten gebruikelijk, dat we na een telefoontje binnen enke- Met ingang van morgen, vrijdag 10 februari (17.00 uur) neemt het Deventer Ziekenhuis een nieuwe telefooncentrale in gebruik. De af zonderlijke telefoonnummers voor de Geertruiden- en de Jozef- lokatie, alsmede de aparte lijnen voor het maken van poliklinische afspraken, komen dan te verval len. Daarvoor in de plaats komt één nieuw nummer: 05700- 4 66 66. De nieuwe centrale heeft de moge lijkheid van het gebruik van door- kiesnummers. De doorkiesnum- mers voor het maken van poliklini sche afspraken staan in de tele foongids 1989 vermeld. Door de komst van deze nieuwe centrale met moderne mogelijkhe den zal de bereikbaarheid van het Deventer Ziekenhuis aanzienlijk verbeterd worden. Tijdens de omschakelperiode (vreijdag 10 februari vanaf 17.00 uur) kunnen mogelijk storingen optreden. Er zijn maatregelen ge troffen om het ziekenhuis bereik baar te houden voor huisartsen, ambulancedienst en poütie. Een bezetting van twee mensen, alleen de adjudant met een van de jongere wachtmeesters op het politiebu reau, is meer regel dan uitzondering tegenwoordig. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 38.70 le minuten ter plekke waren, nu moet men er op rekenen, dat in niet urgente gevallen, het wel eens tien minuten of een kwartier kan duren voordat we langs komen. Dat zal wel eens moeilijk te verteren zijn voor het publiek, maar we hebben gewoon de mensen er niet meer voor". Ajudant Obennk verklaart verder dat in de kans groot is, dat het bu reau aan de Reilinksweg op be paalde tijden gesloten is, gewoon weg omdat er geen personeel meer is om het bureau te bemannen. „Vooral in de vakantietij d zal dat best wel eens mogelijk zijn dat het publiek om vijf uur voor een geslo ten deur komt, omdat de dienst doende wachtmeester naar een on geluk is. „Wij hebben een hulpver lenende taak aan hen die dat be hoeven, dat staat ook in artikel 28 van de politiewet, maar met de hui dige bezetting kunnen wij eenvou digweg niet meer voor elke hul- paanvraag uitrukken. We zullen dan ook beslist wel eens nee moe ten verkopen. Zo zullen we in het vervolg mensen die zichzelf thuis buiten hebben gesloten moeten verzoeken maar een slotenmaker te bellen". Om de tekorten op de politiesterk te op te vangen, werken een aantal rijkspolitiekorpsen in de omgeving nauw samen. Zo kan het voorko men dat bij de avond- of weekend patrouille een politieman van Rijs- sen en Holten de wagen beman nen, maar het is ook mogelijk dat de Rijssense politie geheel de sur veillance van Holten voor haar re kening neemt. „De kans is dus groot dat men 's avonds in Holten een vreemde politieman aan dc deur krijgt" verklaart Oberink. we in die tijd slechts de beschik king hebben over vier mensen en dan moeten we keuzes maken. Ook bij evenementen zullen we geen hand en spandiensten meer verle nen. Alleen als de openbare orde in het geding zijn zullen we aanwezig kunnen zijn. Het wordt steeds meer een noodverbandje, inplaats van een stevig verband, dat wel". Vakantieservice Ondanks de vermindering van de politiesterkte blijft de service, die de politie verleent in de vakan- tietijd gehandhaafd, al zal er niet meer zoals voorheen bij elk huis ge ïnspecteerd worden. „De vakantie bon zal zeker ook dit jaar weer in het Holtens Nieuwsblad verschij nen en de vakantiepreventie heeft ook het afgelopen jaar uitstekend gewerkt. In geen van de huizen die op de surveillancelijst stond is tij dens de vakantie ingebroken, maar we zullen niet meer alle hui zen aan een inspectie kunnen on derwerpen of men ramen en deu ren wel goed gesloten heeft. Ook in de vakantieperiode hebben onze mensen recht op hun vrije dagen en vrije tijd. Het zal voorkomen dat Keizersweg 61-70 Tel. 05483-6 19 00, Holten Industrieterrein „De Haar" De fraktie van Gemeentebelang in Holten voelt er weinig voor om 31.000 gulden uit te geven voor een verkeeronderzoek in Holten. Zo bleek tijdens de vergaderingen van de commissie financiën en ge meentewerken. De beide fraktiele- den, Rustebiel en Van Schooten verklaarden dat naar hun mening een dergelijk onderzoek niets toe voegt aan de onderzoeken die nu reeds in de la üggen, waaronder een verkeersonderzoek uit 1981 waarmee nooit iets is gedaan. Rustebiel: „we weten dat er teveel verkeer is in de Dorpsstraat, maar het interesseert me geen stuiver waar dat verkeer blijft als het on der het tunneltje vandaan is of richting Markelo rijdt. Veel liever zie ik dat het geld besteed wordt voor verkeerbelemmerende maat- regelende in de Dorpsstraat. Met wat bloembakken en verbodsbor den voor doorgaand vrachtverkeer kom je al een heel eind". Zijn frak- tiegenoot Van Schooten uitte zich in de commissie gemeentewerken in soortgelijke bewoordigen. Wethouder Dalshuisen wees er op dat door het verkeer uit de Dorps straat te weren, er problemen kun nen ontstaan in de woonstraten. Hjj vond het een wat te simpele re denering van Rustebiel dat met een paar verbodsborden de zaak wel geklaard zou zijn. Wethouder Westerik erkende dat hij in eerste instantie ook niet had staan te springen om een nieuw on derzoek, ook al omdat de situatie sinds 1981 in het dorp niet veran derd is. Na een gesprek met de ver- keersdeskundige van bureau Wit paard was hij echter tot de conclu sie gekomen, dat zonder zo'n on derzoek het niet mogelijk is de juiste beslissing te nemen. Hij kor Van Schooten evenwel niet over tuigen. De andere partijen gingen wel accoord, evenwel met de toe voeging door Veneklaas (CDA) en Markvoort (PvdA) dat in het on derzoek wel rekening gehouden moet worden met de aanleg van de ontsluitingsweg naar de S14,(waarmee dit voorjaar zal wor den begonnen) en die voor een ver mindering van het vrachtverkeer in Holten zal zorgen. Holtens Nieuwsblad Dagblad Tubantia B. V. in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451XC Holten tel. 05483-63022 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Donderdag 9 februari 1989 41ste jaargang no.6 Abonnementsprijs f 37,90 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 1