Fienpreuvers klaar voor daverend carnavalsfeest Die Schöpfung laat sterke indruk achter Rabobank Contant geld opnemen met de geldautomaat. Optocht zaterdag groter en origineler dan ooit HOLTENS NIEUWSBLAD NBvP kiest twee nieuwe bestuursleden Rabobank G3 Opbrengst kinderzegels NBvP Espelo kiest bestuur DONDERDAG 2 FEBRUARI 1989- ILZiEJ. De carnavalsoptocht, die zaterdag door Holten zal trekken, zal alle voorgaande optochten overtreffen in grootte en originali teit. Bij de carnavalsvereniging de Fienpreuvers hebben zich twintig wagens aangemeld (waaronder veel inzending uit Es- pelo en wijde omgeving), die op vrijdagavond gekeurd zullen worden. Daarnaast zijn er drie grote loopgroepen en verwacht de carnavalsvereniging de Fienpreuvers veel geschminkte en verklede kinderen in de carnavaslstoet. Muzikaal zal de bonte stoet zoals gebruikelijk vergezeld worden door de Holtense Muziekvereniging en de muziekvereniging Apollo uit Goor. De start is om 13.45 bij de sporthal. De route is ons door de carna valsvereniging niet meegedeeld. Op het bordes van het ge meentehuis zal Prins Zwatten Gait de dorpssleutel in ont vangst nemen van burgemeester Van Rappard en een procla matie voorlezen. te verzorgen. Clown Didi en Joyce zijn de clowns van circus Mullens, een van de weinige overgebleven circussen in ons land. De minimop- pentrommel is nieuw op het pro gramma en Wordt Vervolgd is weer terug. Prins Zwatten Gait en ge volg zullen ook aanwezig zijn. De mooist verklede jongen en meisje mogen dan bij de Prins komen om een onderscheiding in ontvangst te nemen. Er is gratis limonade en aan het eind van de middag voor allemaal een presentje. Het kinder carnaval is omstreeks 17.00 uur af gelopen. De ouders dienen hun kinderen zelf te brengen en weer op te halen. Tijdens het kindercarnaval blijft de deur naar buiten gesloten. Voor de kinderen is er 's morgens in de sporthal de gelegenheid om zich te laten beschilderen in de meest vreemde en mooiste creaties. Van af 10.00 uur staat een schmink- ploeg klaar om de kinderen uit te dossen als clown, punker, bajes klant, poes of hond, net naar ge lang het carnavalscostuum. Op het kindercarnaval, dat aanslui tend aan de optocht gehouden om 15.00 uur wordt in zaal Vosman, wordt de prijs uitgereikt van de mooiste carnavalscreatie. De zaal is open om 14.45 uur, met extreem slecht weer reeds eerder. Circusclown Het belooft een schitterende mid dag te worden want de Fienpreu vers hebben een echte circusclown bereid gevonden een gastoptreden De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen, afdeling Holten, heeft tijdens de op woensdag 18 ja nuari gehouden jaarvergadering afscheid genomen van de be stuursleden mevr. G. Wibbelink- Roelvink en mevr. Z. Schutte-Jan- sen. Zij werden door het bestuur op dichterlijke wijze geprezen voor de vele werkzaamheden die zij de af gelopen zes jaar voor de afdeling hebben gedaan. Als nieuwe be stuurleden werden gekozen de da mes W.H. Klein Velderman-Weg- stapel en A. Rensen-van Dolder. Ook werd afscheid genomen van enkele contactpersonen, een agra risch contactpersoon en een reis commissielid en werden de vervan gende contactpersonen voorge steld. Na het huishoudelijke gedeelte werd de avond verder verzorgd door de dames Beltman en haan van de Proviciale Commissie Vrouw uit Markelo. Door het spe len van een spel werd het thema vrouw en geld behandeld. Dat dit onderwerp de leden aansrak was te merken aan de levendige discussie die ontstond bij vragen over o.a. rondkomen van een minimum in komen, het inkomen van een boe rin en sociale zekerheid. De eerstvolgende bijeenkomst is op 21 februiri met het onderwerp rechtbank. Kielenbal De volwassenen worden zaterdag avond verwacht in zaal Vosman op het Kielenbal. Om de terugkeer van het zaterdagse feest naar Hol ten te vieren, zijn de entreeprijzen verlaagd. Voor leden van de Fien preuvers is de entree gratis, ande ren betalen 5,-. Om 20.00 uur ver trekt er vanaf het Trefunt in Splo een bus die via Dijkerhoek naar zaal Vosman zal rijden en 's avonds laat ook weer retour. Op het Kie lenbal zullen de prijzen van de op tocht worden bekend gemaakt en de onderscheidingen worden uit gereikt. Tijdens het Kleintje Carnaval op zondag 5 februari wordt om 17.00 uur in hofbar Jansen (Boer Biet) de gebruikelijke Play Backshow ge houden en op maandagmiddag be gint in de hofbar om 14.00 uur de Dweiltocht door Keunedarp. Ro- ser. nontag wordt maandagavond gevierd in café Jan Maats, aanvang 20.00 uur. De camavalvierders zullen ook dit jaar weer door het dorp 'dweilen Deze artiesten, samen met John Adams, de Nederlandse John Den ver, winnaar van de Soundmix- show van Hennie Huisman, vor men de jury. Voor de bejaarden gaat het er wat rustiger, maar niet minder gezellig toe bij hun carnavalsfeest in café Jansen, dat eveneens om 15.00 uur begint. Het carnaval in Holten wordt be sloten met de afsluitingsavond met Het Geding in hofbar café Jan sen waar prins Zwatten Gait tegen middernacht de dorpssleutel weer terug zal geven aan burgemeester Van Rappard. Stuif-es-in Heel veel kinderen worden weer verwacht tijdens Stuif-er-in op dinsdag 7 februari in de gymzaal aan de Vrijheidslaan, dat om 15.00 uur begint. Er zijn al verschillende inschrijvingen binnen voor het soundmix-play-back gebeuren, maar er kunnen er nog een paar bij. Men kan zich nog tot zaterdag 4 fe bruari opgeven bij Van de Maat of bij Foto Ten Velde. Voor alle deel nemers is er t.z.t. een tractatie bij het AC restaurant. Er zijn dinsdagmiddag een aantal gastoptredens, onder andere van Erik Rensen, de Holtense Lee To wers zal zich laten horen en Thea en Theo, bekend van TV zullen voor de nodige lachsalvo's zorgen. De Christelijke Oratoriumvereni ging Sursum Corda uit Almelo, di rigent Bernard Burger gaf met medewerking van de solisten Hanneke Kaasschieter sopraan, Henry Muldow tenor en Frans Fi selier bas een uitvoering van het oratorium Die Schöpfung van Jo seph Haydn. Professionele musici van Forum, Filharmonisch, waar onder clavecinist Leo Janssens zorgden voor de orkestbegelei ding. De publieke belangstelling was groot, zodat de Kandelaar vrijwel geheel was bezet. In de orkestinleiding 'de chaos vóór de schepping' werd contrast rijk spel geleverd door strijkers, hout- en koperblazers. Het flink be zet gemengd koor kwam uitste kend voor de dag met dit oratori um dat sinds de oprichting van Sursum Corda opgeregelde tijdens werd gezongen en na elke uitvoe ring opnieuw ingestudeerd werd. De koorfragmenten hadden het kenmerk van nauwgezette studie, vrijwel gememoreerd, zodat alle aandacht aan dirigent Bernard Burger kon worden geschonken, exact reagerend op zijn intenties, waarbij koor en orkest exact en ge lijkmatig optraden, zodat geen te kortkomingen werden gesigna leerd. Voor amateurzangers een uitste kende prestatie om de moeilijke partituur gestalte te geven, genu anceerd en contrastrijk naar ge lang van de te vertolken tekst, waarbij de polyfone fragmenten met fugatische kenmerken succes vol werden ingezet, ad rem en veel al met glanzende voordracht, waarbij de koorklank door de gun stige akoustiek met solisten en be geleiding indringend overkwam bij het publiek. Koor no. 10 'Stimmt an die Saiten' met steu nende koperblazers werd één van de hoogtepunten, volumineus doch niet geforceerd. Koor no. 13 'Die Himmel erzahlen' werd voor velen een feest der herkenning, één van de vele lofzangen in het orato rium. Koor no. 28 domineerde in het Halleluja, gediciplineerd inge zet en feestelijk eindigend, de pau ze inluidend. Daarna was koor no. 30 zeer gedis poneerd in de uitvoering, mede door het aandeel van de solisten, die de muzikale dialoog treffend wisten te illustreren, waarop het Door plaatsing van een geldautomaat op ons kantoor kunt u 24 uur per dag, 7 dagen per week beschikken over geld op uw betaalrekening. Daarom wijzigen wij met ingang van maandag 27 februari 1989 de openingstijden. Deze worden voor ons kantoor aan de Gaardenstraat 32: maandag t/m vrijdag: 09.00-12.30 uur 13.30-16.00 uur donderdagavond: 18.00-19.30 uur geld en goede raad Gaardenstraat 32 - Holten koor indringend repliceerde. De sopraansoliste deed niets tekort aan haar reputatie. Aria no. 15 kreeg fraaie ornamentiek te beluis teren, in het hoge register zuiver gezongen, perfekt in de omspelin gen en trillers. De tenorsolist was vooral in de recitatieven levendig met goede uitspraak en boeiend timbre. Aria no. 2 was muzikaal ge zongen, in het lage register niet veel volume, doch in het totaal beeld een uitstekend geschoold so list, wiens stem nog verder uitge bouwd kan worden. De bassolist had een fraai timbre volumineus in het middenregister, met overtui gende voordracht gepresenteerd, in de laagste wat minder, doch op vallend zijn groot aandeel in het geheel leverend. Het trio solisten was in koor 13 goed op elkaar ingesteld, samen excellerend. Het duet met veel her halingen in de Adam en Eva-frag menten in no. 30 was zo succesvol dat het publiek een tussentijds ap plaus leverde, ook voor het koor en het orkest, die samengebundeld door de dirigent, tot een verdien stelijke uitvoering kwamen. Het slotkoor 34 begon koraalmatig, met gewijde voordracht accentue rend op woord en tóón. 'Des herren Ruhm er bleibt in Ewigheit' be klemtoonde de uitvoering van Die Schöpfung. Sursum Corda heeft aan cultuuurminnend Holten en omgeving een grote dienst bewe zen, de uitvoering heeft sterke mu zikale indrukken achtergelaten. Gotze Kaspersma. De opbrengst van de verkoop van kinderzegels- en kaarten door de leden van het plaatselijk comité in 1988 bedraagt 12.166,10. Het comité dankt allen, die door het kopen van kaarten en zegels voor het kind tot dit fantastische resultaat hebben bijgedragen. De dames van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen af deling Espelo hielden maandag avond 23 januari jongstleden hun jaarvergadering. Tijdens deze vergadering werd, op bestuurlijk gebied, afscheid geno men van de dames Schippers-Pa- sop en Baltes-Klein Teeselink. Zij legden na zes jaar als bestuurslid aktief te zijn geweest hun functies neer. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen etc. 1. aan Volksfeestcie. Espelo ontheffing verleend t.b.v. optreden popgroep Normaal op 21 april 1989; 2. aan carnavalsver. „De Fienpreuvers" ontheffing verleend voor een carna valsoptocht op 4 februari 1989. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Commissie voor woonruimtezaken De eerstvolgende zitting van de commissie voor woonruimtezaken vindt plaats op maandag 6 februari 1989 van 19.30-20.30 uur in het gemeentehuis (ingang Kerkstraat). Aanvragen subsidie herstel rieten daken Op grond van de „Verordening subsidiëring rieten daken" kunnen subsidies worden verstrekt in de kosten van herstel en 'of vernieuwing van rieten daken. Het subsidie wordt alleen verstrekt indien het betreft: - bestaande met riet gedekte en als zodanig in gebruik zijnde boerderijen (hieronder kunnen tevens worden begrepen bijgebouwen en dergelijke, mits ook deze landschappelijk een belangrijk element vormen, zulks ter beoordeling van burgemeester en wethouders) en - in de kosten van herstel en/of vernieuwing van het rieten dak geen rijkssub sidie wordt verleend. Het subsidie kan alleen worden verstrekt, indien de raad binnenkort (vermoe delijk raadsvergadering 27 februari 1989) hiervoor gelden beschikbaar stelt en dan nog tot het voor dit doel beschikbare krediet. De subsidies zullen daarom worden verstrekt in die gevallen, waarin burge meester en wethouders het behoud van het rieten dak binnen het kader van de financiële mogelijkheden het meest gewenst oordelen. Zij, die voor een subsidie in aanmerking wensen te komen dienen vóór 1 maart van het betreffende jaar van uitvoering der werkzaamheden (voor 1989 dus vóór 1 maart 1989) hiertoe een schriftelijk verzoek, op een daartoe ter gemeente secretarie, afdeling algemene zaken, verkrijgbaar formulier, bij het gemeen tebestuur in te dienen. Na 1 maart ingediende verzoeken om subsidie komen niet voor inwilliging in aanmerking. Holten, 2 februari 1989. Inspraak ontwerp bestemmingsplan „De Beuseberg, partiële herziening 1988". Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend dat door of namens hen een gedeeltelijke herziening van het op 28 oktober 1985 door de gemeenteraad vastgestelde bestemmingsplan „De Beuseberg" wordt voor bereid en wel om de volgende redenen. De afgelopen jaren is gebleken dat de vraag naar rijenwoningen is afgeno men en de vraag naar halfvrijstaande en in mindere mate<naar vrijstaande woningen sterk is toegenomen. Dat heeft al geleid tot het voeren van een tweetal zogenaamde „artikel 19 procedures" welke tot doel hebben gehad halfvrijstaande en geschakelde woningen te bouwen, iets wat op basis van de ter plaatse vigerende bestemmingen niet mogelijk was. De marktsituatie is thans nog steeds zo dat de vraag naar rpet name halfvrijstaande woningen naar verwachting zal blijven aanhouden, zeker in het licht van het rijksbeleid dat gericht is op een verdere vermindering van het aantal te bouwen woningwetwoningen. Dit heeft geleid tot een herverkave ling van het nog niet uitgegeven gedeelte van het plangebied „De Beuse berg", waarbij de nadruk is komen te liggen op de realisering van halfvrij staande woningen, zowel in de premie als de vrije sector, en verkleining van de kavels. Het ontwerp van een partiële herziening van het bestemmingsplan betreft dan ook de juridische planregeling van het herverkavelde deel, terwijl voorts de woningen welke door middel van eerder genoemde „artikel 19 procedu res" (aan de Kieftenbelt) mogelijk zijn gemaakt, in de planopzet zijn verwerkt. Hierbij wordt nog opgemerkt dat bij de vervaardiging van het verkavelings plan dat ten grondslag heeft gelegen aan het onderhavige juridische bestem mingsplan uitgegaan is van zoveel mogelijk handhaving van de oorspronke lijke hoofdstructuur van het vigerende bestemmingsplan. Ten aanzien van het woonmilieu wordt gedacht aan een erfachtige uitvoering van straten en wegen, waarbij op enkele plaatsen ruimte is gecreëerd voor een meer pleinachtige uitvoering met parkeerplaatsen en bomen. Met het oog op het wettelijk voorschrift en het daaromtrent geregelde in de Inspraakverordening voor deze gemenete is een inspraakprocedure vastge steld. In het kade' van deze procedure ligt het ontwerp bestemmingsplan „De Beusberg, partiële herziening 1988", vervat in toelichting, plankaart en voorschriften, met ingang van 3 februari 1989 gedurende één week ter ge meentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor ingezetenen en in de gemeente een belang hebben natuurlijke of rechtspersoon ter inzage. Gezien de noodzaak om op korte termijn tot het vaststellen van het plan te kunnen overgaan zijn de termijnen en de wijze van inspraak afwijkend van de gebruikelijke procedure. Gedurende de termijn van terinzagelegging kunnen zowel schriftelijk als mondeling op- of aanmerkingen met betrekking tot de beleidsvoornemens ten aanzien van het gebied waarop het ontwerp-plan betrekking heeft, voor zover niet betrekking hebbende op de exacte invulling van het plan, worden ingediend ter gemeentesecretarie. De schriftelijke op- of aanmerkingen worden bij het ontwerp-plan ter inzage gelegd. De persoonlijke gegevens van degene, die op- of aanmerkingen heeft gemaakt, worden - indien daarom uit drukkelijk wordt gevraagd - niet bekend gemaakt. De resultaten van de in spraak zullen te zijner tijd in de toelichting op het plan worden opgenomen. Uitdrukkelijk wordt hierbij opgemerkt dat deze inspraakprocedure niet be doeld is en dient ter vervanging van de voorgeschreven bezwarenprocedure ingevolge de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Daartoe wordt op een later tijd stip nog gelegenheid gegeven. Ingezetenen en in de gemeente een belanghebbende natuurlijke of rechts persoon kunnen tevens omtrent de uitvoering van de Inspraakverordening of de uitvoering van de inspraakprocedure een schriftelijke klacht indienen bij burgemeester en wethouders. Een klacht gericht tegen de uitvoering van de inspraakprocedure dient te worden ingediend uiterlijk veertien dagen na af loop van de inspraakprocedure. Holten, 2 februari 1989. Burgemeester en wethouders voornoemd. De secretaris, J. P. Stegeman. De burgemeester, W. L. F. C. van Rappard. Openbare commissievergaderingen De commissie financiën vergadert op maandag 6 februari 1989 om 16.30 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - wijziging verordening bijdragen voor verhuis- en herinrichtingskosten bij dorps-/stadsvernieuwingsaktiviteiten; - krediet voor aankoop muziekinstrumenten t.b.v. muziekonderwijs in het Dorpshuis; - verstrekken geldlening aan Stichting Sociaal-Cultureel Werk Holten; - Krediet voor instellen verkeersonderzoek in het dorp; - krediet voor subsidiëring rieten daken/landschapsonderhoud; - verhuur gebouw Industriestraat 1 aan NV IJsselmij; - krediet voor aanleg ontsluitingsweg bedrijventerrein de Haar II op S 14; - krediet voor aankoop slijpmachine voor het slijpen van gazonmaaiers voor gemeentewerken; - krediet voor bouwrijpmaken fasen 4 en 5 bestemmingsplan De Beuseberg; - transaktie Muitrans b.v. - subsidieverordening voor de sport. De commissie gemeentewerken vergadert op dinsdag 7 februari 1989 om 15.30 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.; - krediet voor instellen verkeersonderzoek in het dorp; - krediet voor subsidiëring rieten daken/landschapsonderhoud; - krediet voor aanleg ontsluitingsweg bedrijventerrein de haar II op S 14; - Krediet voor aankoop slijpmachine voor het slijpen van gazonmaaiers voor gemeentewerken; - krediet voor bouwrijpmaken fasen 4 en 5 bestemmingsplan De Beuseberg - transaktie Muitrans b.v. - voorstel inzake verkoop perceel grond aan A. Leurink; - voorstel inzake vestigen erfdienstbaarheid t.b.v. Dorpshuis.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 5