Sneeuwruimers Nido WÊÊL Uit het politierapport Geen pardon voor illegale bedrijven in buitengebied Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag HOLTENS NIEUWSBLAD BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN/ Meditatie Beroepen- voorlichting Expositie Dé Prins in bibliotheek Afvalwijzer Burgerlijke stand Gevonden voorwerpen BOLSENBROEK MARKELO OPEL# DONDERDAG 26 JANUARI 1989 CJr /g "XT' "t* f\ P WT I 1 1 C Uit onderzoek is naar voren geko- ^-1 W A- W* W'WH V/\/l %dk%* XVI, Wf- vj men dat in een aantal zaken, ge- J pleegd in het weekend van 14 janu ari, zoals de inbraak in de kantine van de SV Holten, de vernielingen gepleegd in de omgeving van het NS station, de ingegooide ruiten van Banz-bord meubelen en een aantal fiets diefstallen, duidelijke samenhang bestond. Hierover werd voorgaande week reeds kort bericht. In het, in samenwerking met de politie Rijssen, opgezette onderzoek konden voor deze feiten een achttal jongeren uit Rijssen worden aangehouden. De knapen bekenden de genoemde feiten ter wijl bij een van de daders thuis de bij de SV Holten ontvreemde radio cassette-recorder werd terug ge vonden. Voorts bekenden de kna pen te Rijssen ook nog verschillen de strafbare feiten te hebben ge pleegd waaronder een kleding- diefstal uit een winkel. Verder werd bij de knapen een video-re corder teruggevonden welke bleek te zijn ontvreemd op de SG Holten. Hier was deze diefstal nog niet ont dekt. 17-1 werd een melding ontvangen dat bij het Aral tankstation langs de Al een auto in brand stond. In de auto bevond zich een gastank. Terplaatse was het een chaos. De brandweer bezette noodgedwon- Als futuristische monsters uit een James Bondfilm rolden de nieuwe sneeuwfreesers van Nido Universal uit de gen de rechter rijstrook waardoor werkplaats. Een winter van niks en in de ver ste verte geen sneeuw te beken nen. Dat weerhield Nido Univer sal er niet van om maandag de drie nieuwe sneeuwblaas-freesers te presenteren aan vertegenwoor digers van Rijkswaterstaat. Het Holtense bedrijf heeft de drie ma chines met ieder een waarde van een kwart miljoen 'verhuurd' aan Rijkswaterstaat. De sneeuwrui mers kunnen ingezet worden in geheel Nederland en met name bij het sneeuwruimen op de door gaande routes van en naar Duits land en België en de hoofdsnelwe gen in het centrum van het land. Rijkswqterstaat heeft de gals- heidsbestrijding in het kader van de privatisering van overheidsta ken geheel aan het bedrijfleven uitbesteed. Nido was hier een van de kanshebbers die met de order ging strijken. Nido heeft zich in het contract ver plicht de machines tussen novem ber en april stand-by te hebben staan en levert ook het bedienend personeel. Daar de machines in principe 24 uur per dag inzetbaar moeten zijn, zijn er twee ploegen van drie man die voor de bediening van de sneeuwploegen een speica- le opleiding hebben gevolgd. Nido beschikte niet zelf over zoveel ex tra personeel, maar 'huurt' ze in bij loonwerker Dijkink uit Holten, waar 's winters meestal minder be drijvigheid heerst. Het contract met Rijkswaterstaat is afgesloten voor tien jaar. Over de stalling van op beide rijstroken van de zuid- baan een kilometerslange file ont stond. Dit ging uiteraard gepaard met de nodige rempartijen waarbij maar nauwelijks aanrijdingen wer den voorkomen.Het verkeer werd de gevaarten is men het nog niet omgeleid via de rijbaan langs het helemaal eens, maar aangezien Holten vrij centraal gelegen is voor de sneeuwopruiming, zullen ze ver moedelijk wel vanuit Holten ope reren. De sneeuwfreesers hebben een maximum snelheid van 70 km per uur en een minimum snelheid van 100 meter per uur. Door het frees- /blaassysteem wordt de sneeuw niet aan de kant geveegd maar als het ware opgepakt en ergens an ders weer neergelegd, waardoor ze vooral goed inzetbaar zijn bij sneeuwruimen op snelwegen met een vangrail aan de rechterzijde. pompstation.De eigenaar van de auto, een Duitser, verklaarde dat hij was gestopt omdat de motor niet goed draaide. Nadat hij was uitgestapt vatte de auto spontaan vlam. De uitgebrandde auto werd door een bergingsbedrijf afgesleep- t.In de avond van 17-1 werd aangif te gedaan van een autokraak. De betreffende auto, eigendom van een inwoner van Holten stond ge parkeerd bij sportpark "Het Vlet- goor" De dader forceerde het slot van het linkerportier en ontvreem de een polstasje met inhoud en an dere kleinere zaken. Door de sneeuw over de vangrail 20-1 vond op de Deventerweg, na- ANBO De ANBO hield op 17 januari een goed bezochte nieuwjaars visite in zaal Vosman. In haar openings woord wenste de voorzitter, me vrouw Kieboom, de aanwezigen een goed en gezond 1989 toe. Zij sprak de hoop uit, dat de uitste kende ledengroei van 1988 zich in 1989 zal voortzetten. Verder zei mevrouw Kieboom: „Onze gezamenlijke inzet hebben we niet alleen nodig om onze rijen te versterken maar ook om inhoud te kunnen geven aan de doelstel ling van de ANBO. En daar waar nodig samen te werken met andere ouderenbonden. Dat geldt niet al leen landelijk maar ook plaatse lijk'.' Mevrouw Kieboom wees er verder op dat de kosten van levensonder houd voor vele ouderen zorgwek kend zijn. In het bijzonder voor die ouderen die alleen AOW ontnvan- gen. Talloze AOW-ers hebben geen aanvullend pensioen. In het bij zonder hebben de alleenstaande vrouwen en vele 75-plussers het thans moeilijk. De Gezamenlijke Ouderenbon den, verenigigd in het COSBO, hebben hierover een nota: Inko men van Ouderen, aangeboden aan de regering. Het onderzoek heeft aangetoond, dat alleenstaanden eigenlijk 7 extra nodig hebben om aan alle noodzakelijk uitgaven het hoofd te kunnen bieden, omdat zij immers alle vaste kosten alleen moeten op brengen. Na de toespraak van de voorzitter genoten de aanwezigen van de goocheltoeren en de conférences van de heer Eilaerts. Bejaardensociëteit De Bejaardensociëteit komt weer bijeen op dinsdag 31 januari om 14.30 uur in de Kandelaar. Kees Bos zal dan aan de hand van dia's vertellen over dé natuur. Maatschappelijk werk Van de coördinatrice Stichting Welzijn Ouderen, Paula den Hoedt in de serie Wist u dat over., dit keer een artikel over maatschap pelijk werk. Iedereen heeft wel eens proble men. Meestal komt men daar, T_, eventueel samen met familie of nuarl gehouden m De Kleine Kei heen te wippen, kan de vlucht strook berijdbaar blijven. Ook kunnen de machines de vastge klonken sneeuw verwijderen die door sneeuwschuivers op de vluchtstrook is gedeponeerd. Komende week wordt er in Holten en Nijverdal een lezing gehouden over Transcendente Meditatie (TM). De TM leraren Karin Tanimes en Rob Rühman zullen een uiteenzet ting geven over de ontspannings techniek Transcendente Medita tie. Volgens de TM-leraren bereikt men met deze gemakkelijk te leren techniek binnen een paar minuten een niveau van rust twee maal zo die als 's nachts. In Nederland pas sen, volgens hen, ruim 60.000 men sen de techniek dagelijks toe. De lezing wordt op maandag 30 ja- bij de tunnel, een aanrijding plaats tussen een personenauto en een bromfiets, de bestuurster van de bromfiets, een inwoonster van De venter, naderde uit de richting De venter en stak plotseling de De venterweg over. Zij had de uit Hol ten naderende auto, bestuurd door een inwoner uit Holten, niet ge zien. Door de aanrijding raakte de bromfietster gewond aan rug en hoofd. Zij is per ambulance overge bracht naar het ziekenhuis in De venter. 20-1 werd door een oplettend inwo ner .van Holten gemeld dat hij tij dens zijn wandeling door de Hol- terberg een bromfiets in het bos had zien liggen. Nadat de zaak door ons bekeken was werd beslo ten daar de situatie te observeren. De zelfde middag was het al raak en kon een 14 jarige inwoner van Holten, rijdende op de bedoelde brommer, in de kuif gepikt worden. Op het buro werd de knaap nader aan de tand gevoeld. Hij bekende alras, samen met twee andere jon gens eveneens uit Holten, de brom mer alsmede nog een brommer en een fiets in Holten te hebben gesto len. De andere brommer en de fiets werden op aanwijzing van de kna pen ook in de Holterberg terug ge vonden. Zij gebruikten de voertui gen om er mee in het bos te cros sen. De knapen werden overgedra gen aan hun ouders.Overigens was er door de eigenaren van de fiets en de brommers enige dagen vooraf aangifte gedaan van diefstal van hun bezit. Evenals bij het eerste bericht waarin ook een paar fietsen tersprake kwamen, konden deze voertuigen ook aan de eigenaren terug gegeven worden. Naar aan leiding van vorenstaande wordt het publiek nogmaals verzocht haar bezit te voorzien van een post code en de zaak ook op slot te zet ten. Gezien het toenemend aantal diefstallen, waarover in deze ru briek lang niet altijd bericht wordt, ook voor Holten geen overbodige luxeZie ook het navolgende. Op 21-1 werden te Rijssen een drie tal fietsen aangetroffen die daar in de Maatgraven waren gegooid. Het betreffen hier twee herenfietsen en een damesfiets. Gezien de plaats van aantreffen is het niet denk beeldig dat bezoekers van de plaatselijke horeca, bij gebrek aan openbaar vervoer, de fietsen in onze omgeving hebben ont vreemd. Van een van de fietsen kon via de postcode inderdaad een Hol tense eigenaar opgespoord wor den. Daar in de andere fietsen de postcode ontbrak konden hiervan nog geen eigenaars opgespoord worden. In de avond van 21-1 vond om streeks 18.00 uur op de parkeer plaats op de hoek Dorpsstraat La- renseweg een aanrijding plaats waarbij de veroorzaker door reed. Bij de aanrijding werd een gepar keerd voertuig aan de linkerzijde beschadigd. De bestuurster, een inwoonster van Rijssen, die om streeks 18.10 uur bij haar auto kwam werd daar aangesproken door een onbekend gebleven getui ge die haar meldde dat de aanrij ding was veroorzaakt door een blauwe personenauto. De betref fende getuige wordt verzocht zich nog even bij de politie te melden. 23-1 werd van 08.00 tot 09.30 uur weer eens een snelheidscontrole gehouden op de Oranjestraat. Dit maal werden 16 bestuurders be keurd met het dagrecord van 75 km/u. Twee bestuurders dachten de politie te slim af te zijn door af te slaan vlak voor het punt van staan de houding. Hun vreugde zal ech ter van korte duur zijn daar op het punt van meting ook foto's werden gemaakt en hun een passende bon kan worden na gezonden. Overi gens worden er in Holten, buiten de controles met staande houding, regelmatig (meerdere keren per maand) op verschillende plaatsen radarcontroles gehouden waarbij alleen wordt gefotografeerd. Iets om rekening mee te houden. kennissen, wel uit. In een aantal gevallen is er echter geen geschikt iemand om mee te praten. De pro blemen kunnen ook erg ingewik keld zijn, zodat hulp van een des kundige nodig is. Die problemen kunnen heel verschillend van aard zijn. Het kan om hele praktische zaken gaan zoals het niet meer uit kun nen komen met dé financiën, of problemen rond de huisvesting. Ze kunnen ook diepgaander zijn als de problemen in de relatie met de partner bijvoorbeeld na pensione ring, afkeuring e.d. Er kunnen pro blemen zijn in de relatie met de kinderen. Na overlijden van de partner kan lang niet iedereen de rouw verwerken. Men kan ook sterk vereenzamen. Door over zulke problemen te tob ben gaat men zich soms niet goed voelen, slecht slapen, zich gespan nen voelen. Pillen verstrekt door de huisarts lossen echter de ach tergrond van deze lichamelijk klachten niet op. Erover praten met een deskundige hulpverlener meestal wel. Die hulp, die overigens geheel gra tis is, wordt verleend door een maatschappelijk werkende van de Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Midden-Overijs sel. In een of meerdere gesprekken met u wordt getracht tot een oplos sing van uw probleem te komen. De gesprekken kunnen op het kan toor van de Stichting of bij u thuis plaats vinden. Iedereen die hulp nodig denkt te hebben van het maatschappelijk werk kan een afspraak voor een ge sprek maken. Dat kan mondeling of telefonisch op het spreekuur en wel maandag t/m vrijdag van 08.30 tot 09.30 uur. Het kantoor van de Stichting vindt u aan de Gaarden- straat29, telefoon 6 27 84. zer en op dinsdag 31 januari in Ho tel Buursink in Nijverdal. De toe gang is 4,-. 05476-1907 De illegale bedrijfjes in het buiten gebied zullen niet op stel en sprong hun bullen moeten pakken, maar zullen wel degelijk op termijn moe- Sinds jaar en dag organiseren de Rotary-clubs Rijssen en Hellen- doorn-Nijverdal e.o, een beroepen- voorlichting in het Parkgebouw te Rijssen. Deze voorlichting is be stemd voor scholieren van de der de klas Mavo en Havo en voor de vierde klas Atheneum. Dit jaar wordt de voorlichting gehouden op maandagavond 30 januari a.s. Elk jaar bezoeken ca. 600 leerlingen deze beroepenvoorlichting. Zo'n vijftig vertegenwoordigers van beroepen, die uiteenlopend van doktersassistente tot werk tuigbouwkundig ingeniéur geven geheel belangeloos informatie over de leuke en minder leuke kanten van hun beroep. Ook de toekomst mogelijkheden worden niet verge ten. De schooldecanen van de ver schillende scholen zijn aanwezig om informatie te verstrekken over het gewenste vakkenpakket. ten verdwijnen. Ander is het als het gaat om een hobby, Dan wordt de hobbyist niets in de weg gelegd. Daar was de gemeenteraad het maandagavond roerend over eens, met uitzondering van Gemeente Belang, die van mening is dat eni ge consideratie op zijn plaats is. Fraktievoorzitter Hennie Ruste- biel had naar aanleiding van be richten in de pers vragen gesteld aan het college. Gemeentebelang is van mening dat het hier gaat om mensen die niet willen aankloppen bij sociale zaken, maar op eigen kracht aan het werk willen, waarbij enige on dersteuning op zijn plaats is. Voorzitter Van Rappard wees er op dat men ook bijvoorbeeld De Haar niet zomaar in de achtertuin een bedrijfje kan starten. Zo kan ook het buitengebied niet als een be drijventerrein met erg ruime bouwkavels worden beschouwd. Met verschillende van de betrok kenen is contact opgenomen en een alternatief aangeboden. Aan gezien deze alternatieve oplossin gen meestal geld kosten, heeft men daarvan afgezien en kan men dus nu op korte termijn een brief ver wachten waarin tot stopzetting van de bedrijvigheid wordt ge maand. In de Openbare bibliotheek te Holten exposeert nog tot 24 febru ari gedurende openignstijden van de bibliotheek onze plaatsgenote Dé Prins een aantal van haar olie verfschilderijen welke betrek king hebben op het Franse en Ne derlandse landschap. Dé Prins volgde divere cursussen zowel in Nederlans als in Frank rijk; o.m. aan de Vrije Akademie en bij bekende schilders zoals Maar ten Krabbé, Jack Hellinga, Pieter van Veen e.a. Haar werk heeft een impressionis tisch karakter en vertooont een warm kleurenpalet. Zij voelt zich steeds weer getroffen door de zon op het land, en dat brengt zij in vele van haar schilderijen tot uit drukking. Een aanal van de in Holten geëx poseerde werken is op 4 en 5 maart a.s. ook te bezichtigen in de AVRO- studio in Hilversum. Binnenkort gaat de afvalwijzer van het gewest Midden IJssel naar de drukker. In deze afvalwijzer z^l naast algemene informatie, ook plaatselijke informatie verwerkt worden. Zo zal de afvalwijzer alle informatie bevatten over de plaats en tijd waarop men in Holten afval kwijt kan en wordt er een kalender- tje bijgevoegd met de inzameldata. /X\ //2\ NED. HERV. KERK: Vrijdag 27 januari De Kandelaar: 19.30 uur Oecu menisch Avondgebed. Zondag 29 januari: 10.00 uur: ds. Vons; Kindeme- vendienst. Uitgangscollecte: Plaatselijk Jeugdwerk Gebouw Irene: geen jongeren- dienst. Oppasdienst: mevr. Vlogtman- Meijer en Anke Oonk. 19.00 uur: Ds. Vons (Jeugd dienst). Diessenplas: woensdag 1 febru ari 19.00 uur: ds. Berg (Heilig Avondmaal). GEREF. KERK: 09.30 en 15.00 uur: ds. M. Berg. In beide diensten is de le coll. voor de diaconie en de 2e voor rente en aflossing. Kindernevendienst: groep 7 en 8, C. Offringa. Oppasdienst: mevr. Beldman- Aanstoot, Gea Aanstoot en Wil- ma Meijerink. Mevr. Aanstoot- Klyt, Esther en Marjan Schut tert. R.K. KERK (gebouw Irene): 10.00 uur: H. Mis. DIJKERHOEK: 10.00 uur: ds. H. Lindeboom; uitgangscollecte Plaatselijk Jeugdwerk. OKKENBROEK: 10.00 uur: ds. H. Th. Vollebregt; uitgangscollecte: Kerkvoogdij. NIEUW HEETEN: Zaterdagavond 19.00 uur. Zondag 08.00 en 10.00 uur. ARTS: J.F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Stichting Kruiswerk ZWO, Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-614 36. Voor spoedgevallen: 24-uurs be reikbaarheid via Medicon, tel. 05700-1 24 25. Diëtiste: spreek uur volgens afspraak tijdens spreekuur wijkverpleegkundi ge. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak (ook voor zieken fondspatiënten). TANDARTS: Spreekuur voor spoedgevallen 17.00-17.30 uur. Hulp buiten spreekuur na tel. afspraak. K.v. Aken, Schoolstraat 7 Hol ten. Tel. 05483- 6 28 84. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten: zaterdagmorgen 8-9 uur: spreekuur Diessenplasstraat 5, tel. 61515, daarna K. J. Coppool- se, Schuttersweg 7, tel. 6 33 91. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Dorpsstraat 63a, tel. 52835 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-6 12 01, 6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.v. Energiebedrijf IJsselmij (Industriestraat 1). Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Alarmnummer 06-11. Overigens 05483-6 44 44; dag en nacht be reikbaar. BRANDWEER: Alarmnummer 06-11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rorinkstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; en iedere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 uur. DONDERDAG 26 JANUARI: 19.30 uur de Kandelaar, Jaar vergadering CPB. VRIJDAG 27 JANUARI: Open huis SG de Marke; Video-avond MAC de Holterberg in de Koe pel. VRIJDAG 27 JANUARI: Kla verjassen sv Holten. ZATERDAG 28 JANUARI: Open huis SG de Marke; Prin senbal Fienpreuvers. DINSDAG 31 JANUARI: 14.30 uur, bejaardensociëteit in Kan delaar; 15.30, 16.15, 17.05 en 17.55 uur, openbare lessen klas siek ballet in gymzaal Vrijheids- laan. ZATERDAG 4 FEBRUARI: Carnavalsoptocht vanaf Vrij heidslaan, 13.45 uur. Kindercar naval in zaal Vosman, 15.00 uur. Kielenbal in zaal Vosman, 20.30 uur. ZONDAG 5 FEBRUARI: Klein tje Carnaval en play back show bij Boer Biet, 17.00 uur. MAANDAG 6 FEBRUARI: Dweiltocht De Fienpreuvers, 14.00 uur in hofbar Jansen. Ro- senmontag in café Maats, 20.00 uur; 20.00 uur, vergadering straatvoetbal in kantine sv Hol ten op Meermanskamp. DINSDAG 7 FEBRUARI: Stuif- Es-In, 15.00 uur in gymzaal Vrij heidslaan. Seniorencarnaval, 15.00 uur in café Jansen. Afslüi- tingsavond carnaval, 20.00 uur in café Jansen. DONDERDAG 9 FEBRUARI: Handbalinstuif schooljeugd in sporthal. VRIJDAG 10 FEBRUARI: Handbalinstuif schooljeud in sporthal; 20.00 uur, Klaverjasa- vond Blauw Wit in clubgebouw 't Vletgoor. MAANDAG 13 FEBRUARI: 20.00 uur Verkeersquiz voor ver enigingen en bedrijven in zaal Vosman. Geboren: Ramona Gerharda Everdina Johanna, dv. M.G.J. Deten en M.E.B van Dam (geb. te Deventer); Overleden: J.H. Tuitert-Stitte- ler, oud 92 jaar (overl. te Deven ter); A. Paalman, oud 73 jaar (overl. te Raalte); H. J. Traan- man, oud 84 jaar (overl. te De venter). Gevonden: musketonhaak met anderhalve sleutel; rode kin dershawl. verloren: Zeeuwse broche; da mes prisma horloge met zwarte kast en band; zwarte jongens want; zwarte rijlaars; porte monnee inhoudende pasje en 75 gulden; giropasje; bruine porte monnee inh. bankpasje en 27 gulden. Gevonden dieren:In de omge ving Borkeld werd een kip ge vonden.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 3