émmm sporty agenda Wippert overtuigend winnaar nachtvoetbal Sociale gebondenheid hoog in vaandel van zw Blauw Wit '66 Oliebollencross wint nog aan populariteit Holtense atleten scoren weer hoog Joep Middelink schaakt 't snelst Holten C2 kampioen Dubbele winst voor BCH 4 Jaaragenda HOLTENS NIEUWSBLAD Tarieven dorpshuis Spelmorgen een succes Bergruitertjes weer succesvol Koopman en Veneklaas zondag favoriet DONDERDAG 12 JANUARI 1989- Holten scoorde weer hoog het afge lopen weekend bij atletiekwed strijden in Nijverdal, Heeten en Ei bergen. De oude garde deed het prima bij de halve marathon van De Zweef in Nijverdal. Marinus Baltus liep weer als van ouds en werd in het 128 deelnemers tellen de veld achtste in 1 uur en 20.14 mi nuten. Gerard Beldman gaat met de jaren steeds sneller en liep een meer uitgekookte race, goed voor een negende plaats in 1 uur en 20.34 minuten. Wim Beldman liep op dit bepaald niet snelle parcours een persoon lijk record in 1 uur en 26.10 minu ten, goed voor de twintigste plaats. Kwakkelend blijft het lopen van Dinant Marktvoort; hij werd 38e in 1 uur en 29.32 minuten. Ap Koet sier werd 51e in 1 uur en 32.16 minu ten, ruim voor Harry Heuvelmans die in 1 uur 36.20 minuten finishte. De jeugd was present bij de Nieuw jaarswedstrijden te Eibergen. Vol gens onze correspondente was dit parcours zeer smerig, vies en drek- kig. Sanne Boer leverde de beste Holtense prestatie: zij werd tweede bij de meisjes C, 1100 meter in 4.08 minuten. Dick Zweers startte bij de jongens B en werd vijfde, 3600 meter in 14.03 minuten. Bij de Midwintercrossloop in Hee ten waren er geen ereplaatsen voor de Holtense atleten op de tien kilo meter, maar er eindigden wel vier Holtense atleten bij de eerste acht in het maar liefst 386 mensen tel lende deelnemersveld. Meindert Koopman werd vijfde en hoort er weer helemaal bij. Egbert Venek laas kwam ondanks hevige maag krampen (teveel alcoholvrij bier tijdens de nieuwjaarsreceptie) als zesde over de streep. Jan Koop man werd zevende en Dirk Hoek man achtste en daarmee comple teerden ze het Holtens succes tij dens dit weekendje atletiek. Zondag aanstaande zijn al deze cracks te bewonderen bij de 18e Oliebollencross. SportBin Holte sv Holten SENIOREN PUPILLEN/JUNIOREN Holten Al - Schalkhaar Al, 14.30 uur; Schalkhaar A2 - Holten A2, 14.30 uur (vertrek 13.30 uur); Hol ten BI 0 Zaal voetbaltoernooi 't Mossink: tegenstanders heeten, ABS, Witkampers, aanwezig 08.00 uur. Holten B2 0 Schalkhaar B2, 14.30 uur; Sp. Enschede Cl - Holten Cl, 14.30 uur (vertrek 13.30 uur); Schalkhaar C2 - Holten C2, 14.30 uur (vertrek 13.30 uur); GFC Dl - Holten Dl, 10.00 uur (vertrek 09.00 uur); Holten El - Toernooi Markvo gels,(vertrek 12.00 uur); Holten F1 - Toernooi Markvogels (vertrek 08.00 uur); Holten E2 - training gymzaal Lageweg 09.00-10. 00 uur; Holten E3 - training gymzaal Lage weg 10.00-11.00 uur; Holten F2 - training gymzaal Lageweg 11.00- 12.00 uur; Holten D2 - training gymzaal Lageweg 13.00 -14.00 uur. Blauw Wit SENIOREN Zaterdag 14 januari: SVZW 1 - Blauw Wit 1, 14.30 uur (vertrek Een kampioenschap voor een van beide elftallen, was de inzet van deze voor alle jongens met span ning tegemoet geziene wedstrijd. In een stralend winterzonnetje werd een zinderend partijtje voet bal geleverd. Een gelijkspel was voor de Holtenaren voldoende om de kampioensvlag te hijsen. Dat DES daar anders over dacht liet men gelijk zien, want binnen de kortste keren was de stand 0-1. Na verschillende bijna gelukte pogin gen was het Mark ten Wolthuis, die uit een gave pass de gelijkmaker, pal voor rust, liet aantekenen. Na de thee met taktische tips van Seino en Henny, werden de zaken gelijk kordaat aangepakt. Goal- getter Aart Sletterink liet de ver bluffend sterke doelman van DES genadeloos vissen. De wil om des- core verder op te voeren was aan wezig en er werd ook goed voor ge voetbald, doch de DES-goalie sprak al zijn talenten aan om ver der onheil te voorkomen. De tegenpartij daarentegen wist nog op gelijke hoogte te komen, dooreen fout in het rechteraan- valsvak van Holten. De aanval van Holten werd door DES supersnel overgenomen, wat 2-2 betekende. Daar bleef het bij, want voorstopper Camiel Jansen en laatste man Nico Leeftink hiel den het hoofd koel en ruimden al les op wat nog in de richting van keerper Gerard Weijenberg kwam. Resultaat: een glorieus ongesla gen kampioenschap. Beloning voor deze prestatie, was er ook van het jeugdbestuur: Een reis per trein naar het P.S.V.-sta- dion in Eindhoven, ue taneven voor ae lokaliteiten in het nieuwe dorpshuis zullen in het algemeen niet afwijken van de ta rieven die gelden voor het gebruik van gemeentelijke schoollokalen buiten schooltijd. Daarvoor geldt een tarief van 6,75 per uur. Afhan kelijk van de grootte van de lokali teit zal het uurtarief voor het dorpshuis ongeveer gelijk zijn. 13.30 uur); SVZW 2 - Blauw Wit 2, 12.30 uur (vertrek 11.30 uur); Blauw Wit 3 - SC Rijssen 3, 14.30 uur; Blauw Wit 4 - SC Rijssen 4, 12.45 uur. PUPILLEN: Zaterdag 14 januari* Wierden Dl - Blauw Wit Dl, 10.15 uur (vertrek 09.30 uur); F, E en D2 pupillen 'vier tegen 4'. Voetbalkleding meene men. Bij slecht weer videofilm. Aanvang 10.00 uur. ZAALVOETBAL Donderdag 19 januari: Sporthal 't Mossink 22.00 uur Blauw Wit 1 - SWN1. Handbal Zaterdag 14 januari: Al uit gegen HHZD om 11.15 uur. Vertrek 10.15 uur; JA 1 uit tegen Apeldoorn '80 om 13.15 uur. Vertrek 12.15 uur. Zondag 15 januari: Heren uit te gen Wesepe om 11.50 uur. Vertrek 10.50 uur; dames senioren uit tegen Nw Heeten om 11.55 uur. Vertrek 10.55 uur; dames junioren uit tegen Pollux om 18.30 uur. Vertrek 17.30 uur. Badminton 14-1: Kwiek - BCH (jeugd) 18-1: BCH 3 - Hardenberg 4. 21-1: Den Ham 1 - BCH 2; Phoenix 4 - BCH 1; Smash - BCH (jeugd). De winnaars van het zaalvoetbaltoemooi de Nacht in 't Mossink. Het twaalfde nachtvoetbaltoer nooi in 't Mossink is het tot nu toe beste toernooi, dat gespeeld is. De organisatie had met de scheids rechters Hallink uit Mijverdal, Boedhoe uit Enschede en Roverts uit Goor de top van de Twentse zaalvoetbal-scheidsrechters in haar midden. Mede door de goede scheidsrechters was het voetbal- peil zeer hoog; de spelers wisten ge lijk waar ze zich aan te houden hadden. Er werden in 28 wedstrij den maar vier spelers voor twee mi nuten uit het veld gezonden en één speler werd totaal uitgesloten voor verdere deelname, omdat hij de scheidsrechter in woord en gebaar liet horen en zien hoe hij over hem dacht. Door het onsportieve ge drag van deze speler werd zijn ploeg uit de halve finale gehouden. De EHBO had een rustige avond. Eén speler ging door zijn enkel en een andere speler kwam door ge brek aan conditie ten val en kwam met zijn hand verkeerd neer op de vloer. De nieuwe opzet van het toernooi om vroeger te beginnen (20.00 uur) was in alle opzichten een goed idee. De mensen met kinderen konden nu ook van het spel genieten. De gelukkigste man van het toernooi was Frits Meester van Godeschalk diervoeding. Als hoofdsponsor had hij twee teams in de halve finale, Toga en HAAK, de andere halve fi nalisten waren de Wippert en Comb. Wegstapel. De eerste halve finale ging tussen Toga en de Wippert. Na het laatste fluitsignaal was de stand 1-1 en moesten er strafschoppen geno men worden. De jongens van de Wippert deden dat het beste, eind uitslag 4-3. De andere halve finale tussen Comb. Wegstapel en HAAK eindige eveneens in gelijk spel (0- 0). Na het nemen van strafschop pen bleek HAAK de beste, stand 5- 6. In de strijd om de derde en vierde plaats was Toga de sterkste, eind stand 2-1. In de finale tussen de Traditioneel werd op de eerste maandag in het nieuwe jaar ge schaakt voor het kampioenschap snelschaken. Reeds twee jaren achter elkaar en vier keer in totaal had Dick van de Knaap de beker gewonnen en bij winst deze keer zou de beker definitief in zijn bezit komen. Alle deelnemers waren dan ook geladen om dit te voorkomen. Alleen jammer dat er slechts der tien schakers meestreden. Aanvankelijk leek het er op dat Di nant van Beek regelrecht op de zege afstevende. Na vijf rondes had hij de maximale score van vijf pun ten, gevolgd door Joep Middelink en Bertus van Beek met vier uit vijf. Kansloos leek Dick v.d. Knaap met drie uit vijf. Maar helaas, de op gang gekomen bierconsumpties en de vermoeie nissen van het nieuwjaarsweekend eisten hun tol bij zowel Dinant als Bertus, terwijl Dick verder geen fouten meer maakte en na de acht ste ronde Joep tot op één punt was genaderd. De laatste ronde moest dus de beslissing brengen. Onverstoorbaar als altijd, zelfs nog tijd vinden om elke keer de stuk ken recht te zetten, speelde Joep zijn laatste partij tegen Hans van Oyen foutloos en hoewel ook Dick zijn laatste partij won tegen Gerrit Luggenhorst, werd Joep Midde link de nieuwe snelschaakkampi oen. De eindstand was: 1. J. Middelink, 8 (uit 9); 2. D.A. v.d. Knaap, 7; 3. D. v. Beek, 6; 4. G. Ste vens jr 6; 5. G. Luggenhorst, 5; 6. C. Stevens sr., 5; 7. H. van Oyen, 5; 8. J.C.M. van Calcar, 4; 9. C. den Bouwmeester, 4.; 10. J.H. Schip per, 2; 11. A. Moddejonge, 1. Aan de gezamenlijke spelmorgen voor de F, E en D pupillen van zvv Blauw Wit '66 en sv Holten, die za terdagmorgen door de jeugdcom missie van Blauw Wit met assis tentie van enkele senioren vanhei- de clubs werd georganiseerd in en rond het clubhuis 't Vletgoor, werd door ruim 80 pupillen deelgeno men. De jongelui vermaakten-zich prima met sjoelen, TV-schi£ten, blokken stapelen, knikkers raden etc. en hadden nauwelijks tijd Voor een glaasje fris en een lekkere hap. Al met al weer zeer geslaagde spel morgen die jaarlijks om en om door de verenigingen wordt georgani seerd. De uitslagen waren: F pupillen: 1. Theodoor Kuster (sv Holten); 2. Remco Meulenbeld.(sv Holten); E. pupillen: 1. Herben-Pa sop (Blauw Wit); 2. Laurens .Jan Stam (Blauw Wit); D. pupillen: 1. Martijn Louws (sv Holten); 2/ Ri chard de Goyer (sv Holten). Knik kers raden: Rik van Dijk en Bert J an Goorman (sv Holten). Voor de nieuwjaarsreceptie van de zvv Blauw Wit '66, die vrijdag avond in het clubhuis 't Vletgoor werd gehouden, bestond minder belangstelling dan voorgaande ja ren en dat was gezien De nacht van 't Mossink, op dezelfde avond, te verwachten want een groot aantal Blauw Witters nam aan dat voctbalspektakel deel. Na een woord van welkom door de voorzitter van de activiteitencom missie Dick Beldman hield club voorzitter Gerrit Welink zijn nieuwjaarstoespraak. Zijn laatste, want Welink heeft te kennen gege ven te zullen stoppen zodra een op volger voor hem is gevonden. Een serieuze kandidaat voor het voor zitterschap is penningmeester Harrie Dul. In de vergadering van 21 februari zal over de nieuwe voor zitter worden beslist. Voorzitter Welink wees op het nut van de bijeenkomst die, als het goed is, iets in zich heeft van socia le gebondenheid, naast het spor tieve één van de hoofdzaken van een sportvereniging. Welink: "we zijn hierin naar ik meen het afgelo pen jaar in geslaagd. Blauw Wit is Blauw Wit gebleven ondanks dat zo links en rechts niet alles even gladjes verliep, maar steeds waren Smash 3-BCH 4. Ria Groeneveld en Dinie van de Vreede wonnen hun single zonder problemen. Dat konden Harrie Menkhorst en Jan Jacobs niet nadoen, maar zij maakten iets van dat verlies goed in het herendubbel. De mixed van Ria en Jan moest helaas worden af gebroken door een blessure van de dame van Smash. Dinie en Harrie wonnen hun mixed zeer moeizaam in drie games. Uit de 2-6 eindstand blijkt, dat ook de Holtense dames de winst in hun dubbel binnenge haald hadden. BCH 4-Netwerk 5. In de singles sneuvelde alleen Jan Jacobs (nieuwjaarsrecepties en badmin- toncompetitie gaan nu eenmaal niet samen!). De overige partijen werden - soms moeizaam - in winst omgezet. BCH 2-Deventer 7. Dat de 4-4 eind stand in de uitwedstrijd een vergis sing was, liet team 2 nu zien: de De- ventemaren werden met een 6-2 nederlaag naar huis gestuurd. Hun routine gaf alleen nog de doorslag in de gemengde dubbelspelen. Dank aan de altijd klaar staande invaller Martijn van de Runstraat. BCH 1-Allotria 1. Het „vlagge- schip" der BCH blijft heel redelijk meedraaien in de eerste klasse. Ditmaal werd Allotria aan de zege kar gebonden. Verlies was er voor Gea Stam in de single en voor Son- ja de Roos en Eddie Willemink in de mixed. Eindstand 6-2. er weer leden bereid de trein op de rails te houden en nieuwe initiatie ven te ontwikkelen. Dat stemt tot tevredenheid maar neemt niet weg dat we tot onze spijt moeten con stateren dat het met het aantrek ken van kaderleden steeds moeilij ker gaat. Een duidelijk voorbeeld hiervan is de mededeling van een pupil aan zijn moeder dat zijn elftal uit de competitie moet worden ge nomen omdat er geen leider meer te vinden was en hij met zijn gelief de sport moest stoppen. Dat mocht volgens moeder niet gebeu ren en alhoewel zij er eigenlijk geen tijd voorhad, gaf zij zich op als leid ster. Zover mag het bij Blauw Wit niet komen. Sirius zegt: illusies zijn de vlinders van 's levens lente. De illusie van veel kinderen, maar ook van grote mensen is sport be drijven maar dan moeten we er sa men wel voor zorgen dat de rups de mogelijkheid krijgt om vlinder te worden en dat kan alleen als we ook dit jaar bereid zijn om de schouders er onder te zetten om de verenigingszaken goed te laten functioneren. Het EK voetbaltoer nooi bracht onze sport een positie ve uitwerking, een bomaanslag in Den Haag bracht ze weer in discre- diet. Laten we er bij Blauw Wit voor zorgen dat er positief over ons gesproken kan worden", aldus Wel ink, die allen een gelukkig en spor tief 1989 toewenste. Names de sv Holten woonde o.a. voorzitter Jan Krooshof en de voorzitter van de afdeling voetbal, Jan ten Velde de receptie bij even als wethouder Westerik van sport zaken en de voorzitter van de sportcommisse Johan Groene veld. Wippert en HAAK had de Wippert de gehele wedstrijd het betere van het spel, en met een eindstand van 3-0 was de Wippert de terechte win naar van de nacht in 't Mossink. De bekers werden door de beheerster van de sporthal kantine Ada Keyu- len onder het geven van een dikke pakkerd uitgereikt aan de aan voerders van de eerste vier elftal len. Het winnende team bestond uit Jan Ligtenberg, Andre Rekers, Dirk Jansen, Bennie Jansen, Jan Brummelman, Rene Schoenma ker en John Jansen. De totaaluitslag was: 1, Wippert; 2. HAAK; 3. Toga; 4. Comb. Wegstapel; 5. Mossink; 6. Borkeld; 7. Buffie; 8. PAP; 9. Eer- tjes Boys; 10. Raedtskelder; 11. Zaagmolen 1; 12. Tap Trappers; 13. Zaagmolen 2; 14. Ligtenberg; 15. Canadastraat; 16. Banz Bord. Huub Brands van de ponyclub de Bergruitertjes won met zijn pony Alex de eerste prijs bij het B. sprin gen cat. D. in Hellendoorn. Tevens was voor hem de stijlprijs met 75 pnt. voor de wijze van rijden. Op de Sallandse ruiterdagen in Mariènheem werden de volgende successen behaald: klasse M. cat. D klassiek parcours, 5e prijs Ida Vicnent met Mark. In de finale werd deze combinatie 2e. Klasse L. cat. A. Brenda Kappert met Marco klassiek parcours, le pr. Ook won Brenda met progres sief springen. Klasse B. cat. D. Huub Brands met Alex 2e pr. in het klassieke parcours. JANUARI: 15 januari: Oliebollencross. 21 januari: Prinsenbal in Bonte Paard 23 januari: raadsvergadering 25 januari: Concert Forum Filhar monisch 28 januari: Prinsenbal in De Poppe FEBRUARI: 4 t/m 7 februari: Carnavalsweek end. 13 februari: Vergadering sport- commissie, uitreiking sportprij- zen 17 februari: Open huis SGH 27 februari: raadsvergadering MAART: 3 maart: Wereldgebedsdag in De Diessenplas. 4 maart: Jaarlijkse Postzegelruil beurs; Endurorit MAC de Holter- berg. 17 en 18 maart: Jaarfeest CJV De Vriendenschaar. 20 maart: openb. vergadering met soc. en cult, verenigingen. 28 maart: raadsvergadering APRIL: 5 april: Boomplantdag 8 april: Vooijaarsconcert HMV. 9 april: Regio-jeugdcross op Zuur- berg 24 april: raadsvergadering MEI: 5 mei: Bevrijdingsloop. 22 mei: raadsvergadering 27 mei: Heropening fietscrossbaan 28 mei: Senioren mix-toernooi sv Holten. JUNI: 3 juni: Stratenvoetbaltoemooi. 4 juni: Allard van Bruggentoer- nooi. 11 juni: Koetsenrit Bergrijders 26 juni: raadsvergadering JULI 15 JULI: Koningsschieten 22 juli: Erwin Autocross 25 t/m 28 juli: Dorpsfeest 26 juli: Autocross AUGUSTUS: 17 augustus: Profwielerronde van Nederland. 19 augustus: Triathlon Holten 28 augustus: raadsvergadering SEPTEMBER: 09 september: monumentendag 17 september: Kampioenscross zij span en viertakt 23 september: Trekkerslepwed- strijden 24 september: Erwin autocross 25 september: raadsvergadering 30 september/1 oktober: Nacht om Holten OKTOBER: 9 oktober (commissoriale raadsver gadering) 28 oktober: Diepe Hel/Holterber- gloop; najaarsconcert HMV. 30 oktober: Begrotingsbehande ling NOVEMBER: 27 november: raadsvergadering DECEMBER: 18 december: raadsvergadering Al voor de achtiende maal organi seert de sv Holten aanstaande zon dag 15 januari de Oliebollencross op en om sportpark Meermans kamp. Aanvankelijk werd de cross in het leven geroepen als een sportieve onderbreking van de winterse voetbalpauze voor de voetballers, de laatste jaren voe ren de erkende atleten de boven toon, maar de voetballers ontbre ken evenmin. De selecties met trainer Eddy Hafkamp zijn zeker present en ook de veteranen zul len al hun gewicht in de strijd gooien. In vergelijking met vorige jaren is er bij de dames in de groepen wat gewijzigd. Zo is de afstand bij de Kniepertjes van 2 km. gewijzigd in 6 km, ook de leeftijdsindeling is vervallen. Reeds om half tien valt het eerste startschot voor de 2 km. voor de jeugd, om 10.00 uur is de 4 km., om half elf de 6 km. en als slo- tafstand de 10 km. om kwart over elf. De 10 km belooft de ongekende klapper te worden. Vooral de weer teruggekeerde Meindert Koop man en Egbert Veneklaas zijn de grote favorieten. Van de zusterver eniging Atletic's uit Nijverdal wordt van Leo Jansen en Johan Huis in 't Veld veel verwacht. Van Holtense zijde moet ook genoemd worden Jan Koopman en doordou wer Dirk Hoekman die zeker bij de eerste tien terug te vinden zullen zijn. Voor oudgedienden als Henk Mulder en Marinus Baltus zal dit zeer moeilijk worden. Voor het eerst zullen ook twee Holtense da mes deelnemen aan de 10 km en wel Violet Boer en Hanneke v.d. Spek, die al weken hiervoor kei hard in training zijn. Zo'n 60 medewerkers onder de be zielende leiding van Groenewoudt wacht weer de schone taak alles in goede banen te leiden. Hierbij zijn in de loop der jaren sterke tradities gegroeid. Zo bepijlen al jaren Groe newoudt (met sigaar) samen met Gerrit Wansink (Lens) iri alle vroegte de route. Onovertroffen blijft de soep van Veneman". .Alle wisselbekers voor het eerstaanko- mende sv Holten-leden op dé!ver schillende afstanden en leeftijds groepen zijn beschikbaar gesteld door markante leden uit de sv Hol ten geschiedenis. Het volledige programma ziet er als volgt uit: 09.30 uur: 2 km.: Poffertjes, jongens en mesjes 7 t/m 9 jaar; Appelflap pen, jongens en meisjes 10 t/m 12 jaar. 10.00 uur: 4 km.: Pannekoeken, jongens en meisjes 13 t/m 14 jaar., Roomsoezen, dames 15 jaar eri ou der; Kreketten, heren 15 t/m 34 jaar; Bitterballen, heren 35 jaar en ouder. 10.30 uur, 6 km.: Oliebollen, heren 15 jaar en ouder; Kniepertjes, da mes 15 jaar en ouder. 11.15 uur, 10 km: Krakelingen, da mes en heren 15 jaar en ouder.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 7