Bestuur sv Holten boos over bier-actie Fienpreuvers startklaar voor het carnavalsfeest Een gezellige drukte bij tafeltenniskampioenschap Rabobank HMV 1 jubilari ïuldigt ssen ffe "f Geologiewandeling nieuw bij VW Contant geld opnemen met de geldautomaat. Voetbalbestuur op vingers getikt Ledental Geref. kerk stabiel Organist HOLTENS NIEUWSBLAD Veel belangstelling voor prinsenbal en optocht Blowing Blues in de Schure Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. HINDERWET Contant geld opnemen van uw Betaal rekening kan nu sneller, veiliger en een voudiger. Dankzij de geldautomaat kunt u geld opnemen wanneer het u schikt. 24 uur per dag, ook in het weekeinde. U doet dat met behulp van een Euro- chequepas of Rabobankpas en een code die u alleen kent. Kom even langs bij de Rabobank. Wij vertellen u er graag meer over. geld en goede raad Gaardenstraat 32 - Holten öobosn!: G3 '<Wk 11 DONDERDAG 12 JANUARI 1989_ Algemeen voorzitter Jan Krooshof heeft zaterdagavond tijdens de nieuwjaarsreceptie van sv Holten het bestuur van de 'voetbalvereni ging' sv Holten grondig de oren ge wassen. Aanleiding was de ludieke actie die door enkele bestuursle den van de 'voetbalvereniging' was gehouden tijdens de gemeentelijke nieuwjaarsreceptie. Niet de actie op zich, het aanbieden van het al coholarm bier, maar wel het eigen machtig optreden van de voetbal bestuursleden van de omnivereni- ging, zonder daarvan het overkoe pelend bestuur van de omnivereniging van in kennis te stellen, was bij Krooshof in het ver keerde keelgat geschoten. Daar naast was de benaming op de bij geleverde nieuwjaarskaart, waarin werd aangegeven dat het bier een cadeautje was van de 'voetbalvere niging sv Holten' de voorzitter bij zonder slecht gevallen. "De bestuursleden lijken als twee druppels water op de bestuursle den van ons afdelingsbestuur, ster ker nog het zijn dezelfden", aldus Krooshof. Hij hekelde het eigen machtig optreden van de bestuur leden en wees er op dat door het zich duidelijk als nieuwe voetbal vereniging profileren, ook de omni vereniging in het geding komt. "Het is de taak van alle afdelingen de gangbare wegen van overleg te volgen. Men moet goed weten waar de grenzen liggen, vooral als men naar buiten treedt. Die grenzen zijn bij deze actie overschreden". Voorzitter Krooshof concludeerde verder in zijn nieuwjaarstoespraak dat sv Holten terug kan kijken op een redelijk tot geslaagd jaar. Het eerste voetbalelftal wist zich te handhaven - in de onderste regio nen - van de vierde klasse en bij de jeugd konden een aantal kampi oenselftallen begroet worden. Ver der zit de atletiek nog steeds in de lift. Daarnaast memoreerde hij het gereedkomen van de nieuwbouw van het clubhuis en het nieuwe meubilair en deelde hij mee dat er een folder in vergevorderde voor bereiding is, die de jeugd en de nieuwkomers in Holten attent moet maken op de sportmogelijk heden die sv Holten op Meermans kamp biedt. Samenwerking Voorzitter Gerrit Welink van ZW Blauw Wit '66 bood namens zijn vereniging twee voetballen aan als dank voor de goede samenwerking tussen beide vereniging, en ver klaarde dat die samenwerking op meer raakvlakken vastere vormen aan neem, zonder dat de eigen identiteit wordt aangetast. Afwachten Van verschillende kanten is er de laatste dagen druk uitgeoefend om bepaalde reacties wel of niet in de krant te vermelden. Het leek ons verstandiger eerst de resulta ten van de vergaderingen af te wachten die deze week gehouden zijn tussen het voetbalbestuur van sv Holten onderling en het omnibestuur en een afvaardiging van het voetbalbestuur, alvorens verder op de mogelijke problemen binnen sv Holten verder in te gaan. iiiiiiiMmiimtiiiimiiiiiimitimiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiimiiiiiiimiiiiiimiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiumiitiiiiiiiiiiiiiimmiimiiiiiiimiiimm Het ledental van de Gereformeer de kerk in Holten is in 1988 met 1 gedaald van 1125 leden (709 belij dende en 416 doopleden) naar 1124 (710 belijdende en 414 doopleden). In het afgelopen jaar werd aan twaalf kinderen de heilige Doop bediend en deden vijftien jonge mensen belijdenis des geloofs. In gekomen zijn in 1988 dertien belij dende leden en elf doopleden en naar elders vertrokken zijn elf be lijdende en twaalf doopleden. In de Kandelaar werden in '88 negen hu welijken bevestigd en in het afgelo pen jaar zijn twaalf belijdende le den overleden. De Zutphense band Blowing Blues treedt zaterdag 14 januari op in jongerencentrum De Schure. Het optreden begint om 21.30 uur. De entree bedraagt slechts 4,50. Aan het begin van het nog jonge jaar heeft de Schure ook een nog jonge band gecontracteerd voor het eerste liveoptreden in het jon gerencentrum. De carnavalsvereniging de Fien preuvers staat in de startblokken voor een nieuw en uitbundig car navalsfeest. Zo bestaat er voor de carnavalsoptocht een grote be langstelling: uit het dorp zijn al diverse aanmeldingen binnenge komen, terwijl ook vast staat dat uit Espelo, de woonplaats van Prins Zwatten Gait, zes wagens mee zullen rijden. Ook dit jaar weer organiseert de Fienpreuvers haar bekende Stuif Es In, die gehouden wordt op dins dag 7 februari in de sportzaal aan de Vrijheidslaan. Aanvang 14.30 uur. Iedere belangstellende kan aan dit evenement meedoen, bijvoorbeeld met een playback-act of met soundmix, met dansen, zingen, als clown of met een of andere gekke hobby. Deelnemers, die alleen, of samen met vriendjes, een optreden willen verzorgen, kunnen zich voor zater dag 4 februari opgeven bij speel goedzaak Van de Maat of bij foto graaf Ten Velde. Een deskundige jury zal alle uit voeringen beoordelen; als jury voorzitter functioneert John 1. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN: - Hr. Blokland, Vianenweg 112; - J. B. Diemer, Rörikstraat 1; - P. A. H. Hanewinkel, Ab Jansenstraat 1; - H. H. Kappert, Postweg 128; - J. Krol, Schepenenstraat 7; - H. J. Marktvoort, Beusebergerweg 45; - H. Stevens, Beusebergerweg 38; - A. W. de Boer, Bergmanstraat 18; 2. aan J. B. Veneklaas vrijstelling van het bestemmingsplan buitengebied verleend t.b.v. de bouw van een 2e bedrijfs woning bij het perceel Doorlopendedijk 7. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een be zwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Terinzagelegging ontwerp-beschikking Op de gemeentesecretarie van Holten, Afdeling Algemene Zaken, ligt op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en in de sporthal ,,'t Mossink" op dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur, vanaf maandag, 16 januari 1989, gedurende 14 dagen, ter inzage de ontwerp-beschikking ingevolge de Hinderwet van: de heer J. Boode, Veenweg 4 te Holten tot het oprich ten en in werking hebben van een rundveebedrijf, annex opslag van dieselolie in het perceel Veenweg 4. Burgemeester en wethouders zijn voornemens op deze aanvraag om vergunning ingevolge de Hinderwet positief te beschikken onder de aan de ontwerp-beschikking verbon den voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de om geving te voorkomen. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en door degenen, die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijs niet (tijdig) in staat zijn geweest. Het bezwaarschrift moet bij het gemeentebestuur worden ingediend vóór 30 januari 1989. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift indient, niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift, bij het gemeentebestuur worden ingediend. .De carnavalsoptocht belooft groter te worden dan ooit. Adems, de nederlandse John Den ver, winnaar van de soundmix- show van Hennie Huisman. Ook treden deze middag een aantal gasten op. Alle deelnemers worden te zijner De Holtense VW zal deze zomer in samenwerking met de amateurge oloog Rein Kok een wekelijkse ge ologiewandeling organiseren. Deze wandeling zal niet uitslui tend bedoeld zijn voor vakantie gasten, maar ook voor de bewoners van Holten en omgeving zelf. André Hoeben van de VW, zelf le raar aardrijkskunde, kwam enige tijd geleden met de oud aardrijks kundeleraar van de Scholenge meenschap Holten in contact. Kok is oprichter en bestuurslid van de Deventer Geologenvcrcniging. Van de INV ontving hij het verzoek een dergelijke geologiewandeling te organiseren. Hij zette een provi sorisch een programma op, dat hij voorlegde aan de VW-man, die enthousiast reageerde. "Ik zag daar meteen brood in', aldus An dré Hoeben. "Je moet eens zien hoeveel belangstelling er wekelijks bij de geologiewandelingen in Win terswijk is. Dat moet hier ook kun nen. Vreemd eigenlijk, dat we er nooit eerder op gekomen zijn". Er is inmiddels een folder in voor bereiding, waarin alle gegevens staan vermeld. De wandeling zal gedurende de maanden juli en au gustus worden gehouden. Vermoe delijk in maart zal de wandeling of- fïceel worden 'geopend' door een aantal prominenten. tijd getrakteerd bij een bekend Holtens restaurant; voor de win naars zijn er extra prijzen. Prinsenbal Zaterdag 21 januari wordt het tra ditionele Prinsenbal gehouden in Het Bonte Paard en op zaterdag 28 januari in de Poppe. Toegangsbewijzen hiervoor zijn te koop bij Foto Ten Velde, Speel goed Van de Maat, Het Klavier en de drie hofbarhouders J. Maats, T. Brands en A. Jansen. De verkoop verloopt zeer voor spoedig; degenen die voor het eer ste Prinsenbal geen kaarten meer kunnen bemachtigen, wordt aan geraden nu al kaarten voor de tweede avond in De Poppe op te halen. De heer W. Harold te Bathmen, or ganist van de gereformeerde kerk De Kandelaar is met ingang van 1 januari j.l.benoemd als cantor-or- ganiset van de geref. kerk te Zeist. De jaarlijkse tafeltennis-kampi- oenschappen van Holten zijn afge lopen zaterdag gewonnen door resp. Erik Hovingh bij de recrean ten, Monique Boer bij de dames, Erik van Beek bij de jeugd van 13 tot en met 17 jaar, Mark Wander Drent bij de jeugd tot en met 12 jaar en Martin Kerkdijk bij de competitiespelers. Het was weer gezellig druk in de sporthal. De TW Holten kon zich verheugen over een groot deelnemersveld; ook de dames waren dit jaar goed vertegenwoordigd. De heren recreanten waren in ge deeld in vijf poules. Vooral poule D was zeer spannend; drie heren ein digen met ieder drie gewonnen wedstrijden op de eerste plaats. Na het tellen van de gewonnen en ver loren games moest Wilco Ooster- Wander Drent. De finale werd door Mark Wander met 21-11 en 21-16 kamp afvallen. De halve finale gaf van Ivo gewonnen. De derde plaats een spannende strijd tussen F. ging naar Arno Knapen. Kwintenberg en E. Jol, die in drie games door Kwintenberg werd ge wonnen. De andere halve finale ging tussen E. Hoving en G. J. Keu len, uiteindelijk gewonnen door E. Hoving. De finale werd overtui gend door E. Hoving van F. Kwin tenberg gewonnen met 21-15 en 21- 12. De strijd om de derde plaats tussen E. Jol en G.J. Keulen werd in het voordeel van G.J. Keulen be slist. De dames waren in twee poules in gedeeld. Ook hier waren enkele spannende wedstrijden die in drie games werden beslist. De eerste twee uit elke poule ging door naar de kruisfinales. Dit waren Monique Boer, Gerda van Beek, Margreet Hulleman en Marian van Gils. De winnaressen hiervan, Monique en Margreet, streden om de hoogste eer, die behaald werd door Moni que Boer. Zij won, zoals alle wed strijden deze dag, vrij overtuigend. De derde plaats werd met mini maal verschil (25-23, 24-22) door Marian van Gils veroverd. Bij de jeugd van 13 t/m 17 jaar werd met een verliezersronde gespeeld. Daardoor kregen alle verliezers van de eerste ronde nog een kans op een plaatsje in de kwart-finale. Michel Aaftink lukte het zo om toch nog verder te komen. In de kwart-finale werd hij echter versla gen door Jeroen Hendriks. Jan van Beek werd hierin verslagen door Ruben Jol en Arno Willemsen door Erik van Beek. In de halve finales won Jeroen Hendriks met klein verschil (21-18, 26-24) van Herbert Beldman. Eric van Beek won ge- makkerlijk van Ruben Join in de finale tussen Erik van Beek en Je roen Hendriks was Erik de sterkste en na drie games mocht hij zich kampioen noemen. De derde plaats was voor Ruben Jol die van Herbert Beldman won. Het jeugdubbel werd gewonnen door Ruben Jol en Arjen Willem sen, De twee enige meisjes, Moni que Plantinga en Jolanda Paal man, konden het helaas niet red den. Het recreantendubbel was voor Freddy Kwintenberg en An ton Bulsink. Competitiespelers Een aantal tospelers moest door andere bezigheden verstek laten gaan zoals Nico Valk, Arjan Hak- kert, en Henk de Negro. Er werd ge speeld in twee poules van vijf. Fred Hulleman dacht door de afwezig heid van Nico Valk weer kampioen te worden, maar tot ieders verba zing moest hij deze keer zijn meer dere erkennen in Rien Lammer- tink. Martin Kerkdijk werd na een spannende strijd tegen Erik Kooy de tweede finalist. In de finale kon Rien Lammertink het echter niet redden, waardoor Martin Kerkdijk eerste werd. De strijd om de d^rde plaats werd gewonnen door Erik Kooy. mJis*. m»«i De heer Van Bruggen overhandigt de nieuwe trainingspakken voor de majorettes van HMV. Vrijdagavond j.l. organiseerde de supportersvereniging van de Hol tense Muziekvereniging haar tra- Bij de jeugd tot en met twaalf ditionele nieuwjaarsbijeenkomst voor de gezamenlijke HMV-fami- lie. jaar won Ivo Dijkerman de verliè- zersronde wat hem een plaatsje in de kwart finale opleverde. Hier won hij van Bart Willems. De ande re halve-finalisten waren Arno Knapen, Robin Hendriks en Mark Tijdens het geanimeerde samen zijn werden door HMV voorzitter Johan Meijer een aantal jubilaris sen gehuioigd waaronder, voor de eerste maal in de geschiedenis van HMV, een viertal majorettes. In verband met het 50 jarig be staan van Van Bruggen CV bood dit bedrijf bij monde van Johan van Bruggen voor het majoretten- peloton nieuwe trainingspakken aan, die door HMV onder luid ap plaus werden aanvaard.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 5