de Holtense doos Afgelopen jaar was zacht, nat en somber Ook een jaartje ouder De mooiste keukens uit Twente staan sbfl Voortman in lijssen voortman keukens Uit buiten Holten Het weer in Holten in 1988 Hoorzitting Dikke Steen HBBBBBWMWBMBBBW p» Hangers en armbanden @8 tot 50% korting Al A «DE p§€ «BOtTEUER, VRUGGINK En nog voordelig geprijsd ook! DONDERDAG 12 JANUARI 1989 HOLTENS NIEUWSBLAD 11 Uit de onuitputtelijke voorraad fo to's van Jan Smale van de Oud heidkamer Holten nu een foto die voor het Holtens Nieuwsblad wel een heel bijzondere is. De foto werd namelijk zestig jaar geleden ge maakt op de plaats waar nu o.a. het kantoor van het Holtens Nieuwsblad is. Op deze plaats stond vroeger de Dorpsschool. Hoewel de foto dus zestig jaar oud is, konden alle namen van de kin deren op de foto worden achter haald. Niet alle kinderen waren klasgenoten van elkaar. Om de verkoop van de foto's te stimule ren, werden broertjes en zusjes, neefjes en nichtjes uit verschillen de klassen in één groep gefotogra feerd. Op de bovenste rij: Mine Krekel, Marius Bolink en Albert Reilink. Vierde rij: Meester Ensink, Hanne- ke v.d. Bos, Eb Krekel, Zwaantje lammers, Toos Kappert, Johanna Maats, Jan Willem Reilink, Diede- rik Megelink en Jan Megelink Derde rij: Bram Pagrach, Toos Vosman, Dina v.d. Bos, Aaltje Bel tman, Aaltje Kappert, Dineke Maats, Annet Muller, Jenneke Pa sop, Mine Koetsier, Johan Tuitert en meester Sterringa. Tweede rij: Riek Vreeman, Aaltje Aanstoot, Gerrit Gêrvelink Nij- huis, Herman Ulfman, Jan Albert Pasop, Gerard Tuitert, Johan Meesterberends. Eerste rij: Marietje Schoneveld, Hendrik Vosman, Gerritje Gra ven, Janna Oosterveld, Gerrit Jan Aanstoot, Trui Aanstoot, Henk Gervedink Nijhuis, Herman Haar man (bakker), Albert Keïn Teese- link en Hedrik Klein Teeselink. Ook van de foto van Espelo in het Holtens Nieuwsblad van 6 oktober zijn nu alle namen bekend. Ze zijn op te vragen bij Jan Samle en er zijn nog enkele foto's bijgesteld. Het KNMI in de Bilt constateerde: het weer in 1988 was zacht, nat en somber. Dat stemt vrijwel over een met de bevindingen van weer amateur Wim Beijers betreffende het weer in onze regio over het af gelopen jaar, al wijken zijn noti ties wel hier en daar af van het geen de Bilt constateerde. Nat Aan neerslag werd 2072 mm. geno teerd (de Bilt gemiddeld 877 mm., Holten in 1987 989 mm.) De groot ste hoeveelheid regen viel in juli: 186 mm. Maar ook januari en maart waren zeer nat met resp. 125 en 147 mm. en niet te vergeten december met 113 mm. De groot ste hoeveelheid in een etmaal viel op 19 december toen 38 mm. werd opgetekend. Gedurende 153 dagen viel er geen neerslag en de groot ste periode dat het niet regende was van 6 tot en met 18 mei, de mooiste maand van het jaar zoals nog zal blijken. zien en verdreef dan de somber heid. De Bilt noteerde maar 1290 uren (in 1987, 1496 uren), maar ge zegd moet worden dat de situatie in het Oosten vaak belangrijk af wijkt van de rest van Nederland. Er waren dit jaar in onze regio maar 53 zonloze dagen en dan valt het toch nog even mee met de som berheid. Fraai April en mei waren bijzonder fraaie maanden. Zo bedroeg de ge middelde dagtemperatuur in april 16.3 graden Celsius en in mei 20.9 gr. C. Er viel dan ook weinig regen, resp. 15 en 48 mm. De hoog ste temperatuur werd gemeten op 26 mei, 29 gr. C (op 19 april 26 gr. en 16 mei 28 gr.). Onweer heeft zich in de minder fraaie zomer weinig voorgedaan, althans boven Hol ten. Ongewoon waren onweer en storm op de eerste dagen van janu- Somber Het weer in 1988 telde veel sombe re dagen, soms grauw en guur. Toch was het niet allemaal kom mer en kwel. De zon vertoonde zich 2088 uur. Dat aantal uren moet met enige reserve geconsta teerd worden omdat zij niet met een zonnmeter geregisteerd werd maar uit de hand genoteerd en wel tientallen uren kan afwijken. De zon liet zich vaak toch nog even Warm Ongewoon en opvallend waren ook de hoge temperaturen - tot zelfs 10 graden en meer - tijdens voorjaar en winter. Uitzonderlijk mag worden genoemd dat in 1988 geen enkele vorstdag (een dag waarin het het gehele etmaal vriest) voorkwam. Dat zal in de weeranalen - wij kunnen dat he laas niet nagaan - nauwelijk zijn voorgekomen. De koudste dag was 21 november toen net 's nachts in de hut 4.3 graden gevro ren had en de thermometer aan de grond 9 graden vorst aanwees. Maar overdag liep de tempera tuur weer op tot 5 graden. In no vember en december kwam wel vorst aan de grond voor (-2 gr., -3 gr.). Sneeuw is er behalve enkele vlokjes in Holten niet gevallen, wel deed zich enkele malen glad heid voor. Storm Op 1 januari 1988 kondigde de ba rometer 949 millibar (711 millime ter op sommige huisbarometers) een westerstorm aan, die de vol gende nacht over ons land raasde. In de kern op de Atlantische Oceaan werd een luchtdruk van 809 millibar gemeten. Toen Deventer op zondag 24 juli door een noodweer getroffen werd, heeft Holten daar niet zo veel van gemerkt, terwijl toch de afstand maar 20 km. bedraagt. Wel veel wind, onweer in de verte, maar nauwelijks enige regen. Al kan dat in het zuidelijk deel van de gemeente wel meer geweest zijn, want daar trok de bui langs. Op 31 december kroop de barome ter naar 1042 millibar (728 milli meter) een zeer hoge stand, die maar zelden voorkomt. Al is zij in middels teruggelopen, het zou er op kunnen duiden dat de winter voorlopig nog ver van ons weg is. Schouwburg Deventer Uitzonderlijk cabaret is te zien vanavond, donderdag 12 januari. Het duo Waardenberg en De Jong in de Gekkengalerij; om 19.10 ver trekt de bus naar de schouwburg in Apeldoorn voor de voorstelling van La Boheme. Liesbeth List verzorgt op zondag 15 januari een 'sherry-concert' met haar programma List nu. Het Blazersensemble met Stanley Hoogland aan de piano komt op dinsdag 17 januari een concert ver zorgen van de Stichting Kamer muziek Deventer. Het kwintet brengt werken van Mozart Over the top is het programma van de dans/balletgroep Opus One die op woensdag 18 januari in Deven ter optreden. Zij omschrijven deze voorstelling als een 'dansmusical'. Tijdens het jaarlijkse Rode Kruis feest op zaterdag 21 januari treden Mini Maxi op. Kaartverkoop: kassa tel. 05700- 11500. Schouwburg Lochem Vanavond, 12 januari, houdt Near Est Tours een informatieve Israel- reis-avond in de Lochemse Schouwburg. Een Israëlische toe ristengids vertelt over zijn land en vertoont een fraaie dia-serie. Aan vang 20.00 uur; de toegang is gra tis. Vrijdag 13 januari komt het caba ret Purper naar Lochem met hun nieuwste productie: Dit verhaal. Het ensemble Idomeneo verzorgt op zondag 15 januari om 12.00 uur een koffieconcert met werken van Mozart. Jozef van den Berg heeft de schouwburg in Lochem gekozen voor de 'try out' van zijn nieuwste programma Genoeg gewacht op dinsdag 17 januari (geen kinder voorstelling). Josine van Dalsum, Mare Klein Es- sink, Henk van Ulzen en Piet Ro mer, zijn o.a. de hoofdrolspelers in het door John van de Rest bewerk te en geregiseerde toneelstuk van George Bernard Shaw: Jeanne D'Arc. Deze groots opgezette pro ductie met een fantastisch decor en prachtige costuums is te zien op donderdag 19. januari. Film Zondag 15 januari 20.00 uur: Coming to America (a.l.) De laatste gang In het Rijksmuseum Twenthe in Enschede wordt een tentoonstel ling over dood en rouw in Oost-Ne derland en Westfalen gehouden. Thema's zijn o.a. 'memento mori', het stervensproces, de begrafenis en 'rouwen en gedenken'. De ten toonstelling is tot 5 februari 1989 te bezichtigen. De Waag Jan Striening 1827-1903; teken- meester in Deventer en Rotter dam. Dat is de naam van de exposi tie die tot 20 februari te bezichti gen is in Museum De Waag in De venter. De Lantaarn The J.B. Hegen Blues Band opent Op dinsdag 17 januari zal in het ge meentehuis een openbare hoorzit ting worden gehouden van de com missie voor ruimtelijke ordening en woningbouwzaken waarin de bezwaarschriften tegen het plan De Dikke Steen aan de orde zullen komen. De vergadering begint om 20.15 uur. het nieuwe jaar met een optreden op zaterdag 14 januari. De zaal is open vanaf 21.00 uur. Evenementenhal Van 18 tot en met 21 januari wordt in de Evenementenhal in Borne voor de vierde maal de landbouw- vakbeurs gehouden. Via de Rabo bank zijn relatiekaarten ver stuurd. Wie als agrariër nog niet in het bezit is van een dergelijke kaart, kan deze bij de Rabobank afhalen. Americahal In de Americahal in Apeldoorn wordt van 20 tot en met 24 januari Camping '89 gehouden, waar de kampeerder het laatste nieuws kan vinden op het gebied van vouw-toer- en stacaravans. van de Broekestraat 40 Rijssen-tel.05480-13186 Port, een drank met sfeer, genieten tot de laatste druppel. Onze Maia Port Tauiny heeft een rijping op fust van vele jaren achter de rug. Hierdoor heeft hij zijn depot al op het vat achtergelaten, kenmerkend is de lichtrode kleur met bruine inslag Maia Tawny Port na het diner, bij bet dessert of gewoon als aperi tief is genieten van het leven Cl. VEE HONORE LAVIGNE Onze huiswijn in rood en wit -•WFGftt. A 6 flessen voor 39.50 BEAUJOLAIS VILLAGES '86 Cuvee du Fondateur Een fruitige wijn, met een zekere toon van hout die van nature aanwezig is MAIA TAWNY PORT m HOOGHOUDT ON GE JENEVER DE KUYPER OLD MULL WHISKY BOOMSMA CITROEN BEERENBURG BRANDEWIJN Prijzen u n afhaalpri zen BOKMA JONGE BOLS BESSEN GRAANJENEVER tf'/rr BALLANTLNE'S WHISKY HOPPE VIEUX Stationsstraat 10, Holten, Tel. 05483=61375 ALLES ONDER DE KURK Voortman is adviseur van inbouwapparatuur van: Philips, Siemens, Bosch, Ataqe.a. a Voortman keukens ook in Apeldoorn, Steenwijk en Zeist. Inderdaad bij Voortman in Rijssen vindt u de mooiste collectie keukens. Keukens die zich op het eerste gezicht al kenmerken door kwaliteit en stijl. Keukens die precies passen in uw eigen omgeving. De adviseurs van Voortman kunnen u daar alles over vertellen. Zij denken met u mee, zorgen vrijblijvend voor een uitgewerkte tekening. En als u het wenst zorgt Voortman ook voor uitvoering en complete afwerking. Rijssen* Nijverheidsstr. 40, tel. 05480-1 50 55 (Ind.terrein «De Mors"). Geop. van 7.30-12.00 en 13.00-18.00 uur, do. tot 21.00 uur, za. 8.30-16.00 uur).

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 11