Samen op pad voor de mensenrechten Provinciale commissie wijst golfbaan niet af Holtens Nieuwsblad feoqp'! - ff Stille Nacht met Holtens Mannenkoor Uitslag slottrekking St. Nicolaasactie Latin-Night in De Schure Kerstmarkt Dorpsschool U ontvangt een fraaie Parker-iotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Groen in de dorpskom Kerstavond CPB Holten Stijl herkent u altijd. Raad sluit het jaar af Rovo-geld voor fietspad Holtens Nieuwsblad Donderdag 15 december 1988 - 40ste jaargang no.50 Abonnementsprijs f 38.70 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Kerstweek De Stichting voor Sociaal Cul tureel Werk heeft komende week een druk kerstprogram ma. Van jong tot oud kan men in het noodgebouw aan de Wil- helminstraat terecht voor tal van activiteiten. Uiteraard wordt daarvoor een beroep ge daan op tal van vrijwilligers. Een van hen is Geke Mark voort, die deze week vertelt wat ze het leuke van vrijwilli gerswerk vindt. Boze boeren De boeren in het waterwinge bied Espelosebroek zijn boos. Niet zozeer op de mensen van de Waterleiding Maatschappij Overijssel, die hier een grote waterwininstallatie bouwen, maar meer op de hoge heren uit de politiek. "De politiek houdt geen rekening met onze belan gen" vinden de boeren aan de vooravond van de behandeling van de herziening van het streekplan in de Provinciale Staten. Waar kwaliteit minder kost dan denkt RUSSEN Daltonstraat 13 Nijverheidstr. 11 05480-1 33 47 De leden van de Holtense werk groep van Amnesty International gebruikten afgelopen week de veertigste verjaardag van de Uni versele Verklaring van de Rechten van de Mens om Holten nog eens met de neus op de pijnlijke feiten te drukken. Ondanks die verklaring worden nog in tal van landen de rechten van de mens geschonden. Dankzij de mensen van Amnesty International gebeurt dat in ieder geval niet onopgemerkt. Speciaal vanwege de koopavond was men in Holten afgeweken van de Dag van de Rechten van de Mens, die eigenlijk op zaterdag werd herdacht. Op die manier be reikte men met de geplande fak- kelwacht veel meer mensen, die onwetend van alle ellende elders hun boodschappen deden. Met brandende fakkels trok Amnesty zeker de aandacht, waarbij het pu bliek met folders werd ingelicht over de bedoeling van de actie. Ook kon men zelf een fakkel ko pen, van welke mogelijkheid door sommigen gebruik werd gemaakt. Toen de groep tot zo'n dertig men sen was uitgegroeid, maakte men in een soort stille optocht, slechts onderbroken door het droefgeesti ge geluid van de saxofoon van Cas- pert Schuppert, een rondgang over de Larenseweg en de Dorpsstraat terug naar de Smidsbelt. Turkije Een dag later, op vrijdag, waren de Amnesty-leden weer te vinden in de openbare bibliotheek aan de Rörikstraat. Daar werd een kaar- ten-actie voor politieke gevange nen in Turkije gehouden. Niet al leen was daar ruimschoots voor lichtingsmateriaal aanwezig, ook kon men voorbedrukte kaarten on- Met een fakkeloptocht werd tijdens de koopavond de aandacht op de mensenrechten gevestigd. vragen voor de politieke gevange nen aldaar. dertekenen en versturen naar de Turkse overheid om aandacht te Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 De Holterenk wordt genoemd v als een van de mogelijke lokaties voor een 18 holes golfbaan. In totaal is daar zo'n vijftig tot zestig hectare grond voor nodig. Zaterdag 17 december verkeert Jongerencentrum De Schure in exotische sferen. Dan wordt er een Latin Night gehouden met o.a. een jam session en een competitie lim bo-dansen. Uiteraard wordt de mu ziek daarbij aangepast zodat er veel reggae, Carribean, Mextex en tango-muziek te beluisteren zal zijn. Aan de jam session kan ieder een meedoen die een instrument meeneemt. Het limbo-dansen is niet aan een bepaalde taillemaat gebonden. De barhap en de drank jes zullen aan het karakter van de avond worden aangepast. De vaste commissie van advies en bijstand voor ruimtelijke ordening en bestuurlijke organisatie aan gedeputeerde staten van Overijssel heeft het bezwaar van de gemeente Holten te gen enkele aspecten van de herziening streekplan, en wel het onderdeel golfterreinen, verworpen, maar niet afgewezen. Met het oog op de plannen voor een 18-holes golfbaan op de flanken van de Holterberg, maakt de gemeente Holten be zwaar tegen de beperkingen die het herziene streekplan biedt voor de aanleg van golfterreinen in landschappelijk waarde volle gebieden (zoals de Holterberg). Waardevolle gebieden, die niet of slecht onderhouden worden, maar wel een hoge planologische bescherming genieten, dreigen steeds minder' waardevol te worden. Volgens de gemeente Holten kan de aanleg van een golfbaan bijdragen tot een actief landschaps beheer, waardoor zeker in de toekomst gebieden aan waarde zullen winnen. Volgens de commissie is er eerder sprake van verschil in interpreta tie van verschillende begrippen dan dat er verschil van opvatting is over de elementen die bij de toet sing van concrete plannen dienen te worden betrokken. In haar com mentaar schrijft zij dat de aandui dingen op de streekplankaart over In plaats van zich vol te eten tij dens de traditionele Kerstmaaltijd gaan leraren en leerlingen van de Dorpsschool op donderdag 22 de cember bezig voor het eigen Foster Parents-kind en diens dorpsgeno ten in Haïti. In de wetenschap dat er overal op de wereld nog zoveel ellende bestaat, vonden de kinde ren het niet gepast zich vol te eten terwijl andere kinderen honger hebben. Omdat de school alweer enkele jaren een kind uit Haïti heeft geadopteerd, gaat de op brengst van de avond daarheen. Tijdens de speciale Kerstmarkt van 19.00 uur tot 20.30 uur verko pen de Dorpsschool-leerlingen daarom hun tijdens de creatieve middagen gemaakte produkten. Hiervoor krijgt elke groep een ei gen kraam en ook ontbreekt een kraam met tweedehands schaat sen die avond niet. Iedereen is wel kom. mogelijke golfbaanlokaties glo baal zijn, zodat niet voor alle gebie den in één zone landelijk gebied de waarden overal even hoog zijn of geacht worden te zijn. De golfbaan in Holten is inmiddels opgenomen op de plankaart. Op woensdag 21 december zal Provinciale Staten de streekplanwijziging vaststellen. Haalbaarheid De gemeente Holten heeft het on derzoeken voor haalbaarheid van een golfbaan uitbesteed aan Burg- golf BV in Driebergen, die optimis tisch is over de haalbaarheid van het plan. Dit voorjaar zal Burggolf een Milieu Effect Rapportage in het gebied laten uitvoeren, aan de hand waarvan Provinciale Staten eventueel goedkeuring kan verle nen. De golfbaan zal niet, zoals eerst gedeeltelijk in het bos worden gesi- tueeerd, omdat uit uitspraken van de provinciale commissie wel kan worden afgeleid, dat dat onhaal baar is, maar men richt zich nu op de strook grond aan de voet van de Holterberg, beginnend bij de spoorlijn tot aan de bosrand. In to taal zal zo'n vijftig tot zestig hecta re grond nodig zijn voor een golf baan. Hoe een en ander zal uitwer- ken in verband met de gewenste noordelijke rondweg, waarvoor de bevolking van Holten zich onlangs massaal heeft uit gesproken en die ook langs de spoorlijn gesitueerd moet worden, is onduidelijk. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 38.70 De gemeente Holten heeft voor het opstellen van een groenstructuur plan in de dorpskom de hulp inge roepen van twee studentes van de Universiteit van Wageningen. Met het geld dat hiervoor in het inves teringsschema 1988 al was vrijge maakt, zullen zij deze opdracht uit voeren als een afstudeerproject. De begeleiding hierbij wordt ver zorgd door iemand van de universi teit en door omgevingsarchitect Greet Bierema van het Oversticht. De overweging gemeentelijke groen al dan niet in beheer van par ticulieren te geven, staat los van dit groenstructuurplan. De dames van de Christelijke Plat telandsvrouwen Bond afdeling Holten houdt op donderdag 22 de cember aanstaande een kersta vond voor leden en belangstellen den. Deze avond wordt gehouden in De Kandelaar en begint om 20.15 uur. Voordrachtskunstena res Titia Verboom uit Heemse zal de avond verzorgen. Holten Borculo Rijssen "Samen met het Holtens Mannen koor een moment rust nemen in de drukke dagen voor Kerstmis." Dat is de gedachte achter de Kerst-Inn die op woensdagavond 21 decem ber in kerkelijk centrum De Kan delaar wordt gehouden. De gratis toegankelijke muziekavond be gint om 20.00 uur. Om iedereen zoveel mogelijk bij de Kerst-Inn te betrekken is veel plaats ingeruimd voor samenzang. Daarbij worden niet allen liederen gezongen die aansluiten op het Kerstfeest, maar ook liederen die door het hele gezin (jong en oud) uit volle borst kunnen worden meegezongen. Gedacht is aan bij na vergeten Kerstliederen uit de bundel van Joh. de Heer. Ook uit het Liedboek wordt gezongen. Daarnaast heeft het Holtens Man nenkoor o.l.v. Bert van Jaarsveld enkele moderne liederen ingestu deerd. Daarmee en met de begelei ding van mevrouw H. Kruk-Aan- stoot op het orgel hoopt men een sfeervol uur op weg naar Kerstmis te bieden. Komende maandag, 19 december, sluit de Holtense gemeenteraad het jaar 1988 af. Hoewel de begro tingsvergadering achter de rug is, liggen er nog een paar fikse dis- cussiebrokken op de raadsleden te wachten. Zo stelt het college van B en W voor de relatie met het bureau HPart te beëindigen vanwege een verschil van inzicht over herziening van het bestemmingsplan buitengebied. Voor het afmaken van dit bestem mingsplan door bureau Witpaard Partners is een krediet van 50 dui zend gulden nodig. Met de voor zichtige start van het basisriole- ringsplan (vergroten van de riole ring langs de Larenseweg tussen Aaltinksweg en Kon. Wilhelmina- straat) is een bedrag van 750 dui zend gulden gemoeid. Daarvoor kan ook de knusing van het fiets pad met de Larenseweg en de Aal tinksweg worden gewijzigd. Ook is er geld nodig voor de herinrichting van het stationsplein, waaraan de NS ook een steentje zal bijdragen Verder staan o.a. op de agenda de verlenging van het contract met de Onderwijsbegeleidingsdienst Mid- den-IJssel en de uitbreiding van het gemeentelijke automatise ringssysteem met de bevolkings administratie. De gemeente Holten kan rekenen op een extra bijdrage van het re gionaal verkeersveiligheidsorgaan Rovo. Eerder dit jaar werd reeds 10.000 gulden ontvangen en on langs werd meegedeeld dat Holten nog eens kan rekenen op 20.000 gulden. Holten krijgt dit doordat er minder ongevallen in de ge meente zijn gebeurd dan voorheen. Als peildatum werd hiervoor 1986 aangehouden. Met het geld zal het fietspad langs de Larenseweg ter hoogte van de aansluiting met de Aaltinksweg worden verlegd. Voor automobilis ten is het fietspad slecht te zien, waardoor het ais gevaarlijk wordt ervaren. Door het een stuk te ver leggen wordt de oversteek voor de fietsers een stuk veiliger. f 1.000.- Richard den Heyer, Een- drachtstraat 24, Arnhem. f500.- H. Boode, Dijkerhoekse- weg 16, J. Rugenbrink, Molenbel- terweg 26, familie Voortman, Dies- senplasstraat 7. f 250.- Ineke Aaltink, P. Muyselaar- straat60, Hengelo, Sandra Reilink, Okkenbroekseweg 5, M. Schol man, Larenseweg 22, W. Dijkslag, H. J. Wansinkstraat 1, J. M. Pijnap pel, Ambachtstraat 14, Nieuw- Heeten, T. van den Berg-Tol, Oude Hellendoornseweg 8, Volkmann, Forthaarsweg 11, G. H. Wansink, Rijssenseweg 34, J. W. Paalman, Canadastraat 22. f 100.- G. J. Zwiers, Lichtenberger- weg 17, Maijan Lensink, Maat- boersweg 4, Bathmen, Gerben Schuppert, Larenseweg 39, H. W. van Brussel, Zilverzandweg 1, me vrouw J. W. Schütten-de Weerd, Molenbelterweg 4-112, J. Rugen brink, Molenbelterweg 26, Tuitert, Kolweg 45, Hesselink, Houtweg 7, J. W. Meyerman, Gaardenstraat 2, G. Brands, Boschkampstraat 16, C. Müller, Bergmanstraat 4, G. Dijkink, Zandvoortspad 5, G. Schutte, Rijssenseweg 4a, Mark- voort, Oude Deventerweg 33, me vrouw Nijland, Diessenplas- straat 79, „de Weerd", Deventer weg 66, J. Meerman, van Holtens- erf 14, Marleen Simmelink, Lobeliusstraat 12, Zaandam, Nij land, Raalterweg 45, G. Klein Tee- selink-Rensink, Boerendans- steeg 33, G. Agterkamp, Burg. v.d. Borchstraat 24, J. C. de Vrijer-van der Velden, Kenemansstraat 39. f25.- G. Jansen, Beuseberger- weg 24, S. P. Dikkers, Enkweg7, Remko Overmeen, Kwintenweg 9, Alieke Aaltink, Broensweg2, Ine van Gils, Blikkertweg 9, G. J. te Wierik, Deventerweg 21, N. G. Traanman, Deventerweg 57, H. J. Nijveld, Meppelrade 181, Den Haag, S. Penders, Canada straat 41, J. Meyerink, Kolweg 20, R. H. Landeweer, Wehmekamp 12, Markelo, H. J. Aaftink, Canada straat 36, H. Paalman, Rijssense weg 32, A. van Oostveen, Chur- chillstraat 71, J. Rietberg-van Lin- denberg, Boschkampsstraat 25, Dalemans, Kenemansstraat 37, Sociowoning, Haarstraat 31, Chantal Eikelboom, Koekoek 24, Raalte, D. Kortlever, Canada straat 39, J. -H. van der Harst, Houtweg 25, J. Steen, Burg. v.d. Borchstraat 8, Koopman, Mos- sinkserf28, Cora Hospers, Holter- straatweg 85, Rijssen, R. Harmsen, Het Landeweerd 17, Theo Maats, Burg. v.d. Borchstraat 33, de Bloois, Lichtmissenweg 5, Marke lo, H. Oonk, Borkeldsweg 5, Ko ning, Larenseweg 87, mevrouw Broekhuis, Deventerweg 79, J. Kruithof, Hoffestraat 15, G. Bel tman, Hommelterweg 5. Stori- mans, Dorperdijk 21, J. W. Vrug- gink, Pasmanswegö, G. Berend- sen-Beenen, Hakkertsweg 27, M. Dikkens,£chreursweg 2. f10.- van Coeverden, Wansink straat 16, J. Vincent, Schouten- straat 26, H. B. Dekkers, Keizers- weg7, G. Grave, Noordenberg straat 6, J. Kruit-Pras, J. Rietberg- straat 14, J. Stam, Reilinksweg 3, Marieke Rensen, Schutteweg 2, Edwin Knapen, Waardenborch- straat 36, D. B. Krikkink, Raalter weg 55, J. Koetsier, School straat 19, H. Bouwhuis, Aalpols- weg 6, G. J. Brinks, Oude Stations weg 17, J. Jansen, Noordenbergstraat 28, B. J. Op laat, Noordenbergstraat 7, Dale mans, Kenemanstraat 37, J. B Hospers-Compagne, Kolweg 48, J Manenschijn, Verzetstraat 66, E F. Lensink, Apenhuizerweg 5 Bathmen, Tensink, Verzetstraat 8 A. B. Jansen, Bergmanstraat 27 Kettelarij, Canadastraat 55, G Sanderman, Fokkerstraat 13, Mar kelo, G. Paalman, Meesterbos weg 3, A. Aanstoot, Diessenplas straat 28, W. Leemans, Schepenen straat 2, A. Schorhaar, Ligtenber- gerweg 12, Rijssen, W. L. Geerlink, Nagelhoutstraat 17, H. Grobben, Weverstraat 25, G. H. Brinkman. Hoffestraat 17, Wevers, Larense weg 68, J. Scholman, Het Lande weerd 47, J. Ehren, Borkelds weg 13, W. Hospers, Bosane- moon 2, Deventer, F. Noorlander, het Landeweerd 73, Westerik, Mar- kollenweg 24, Pietersz, Schepe nenstraat 3, M. de Jong-B. Raalter weg 22, J. W. Bensink, Reilinks weg 10, C. H. Schutte, Churchill- straatöl. T. Blankhorst, Het Wever 4, Nieuw Heeten. Prijzen kunnen worden afgehaald bij de Rabobank.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 1