Holten wellicht startplaats in de Ronde van Nederland euwsblad Volkskerst- zang Alcohol mag weer op jiieu wj aar s receptie WEEK SoCuWe op zoek naar bejaarden voor kerstbakjes Richard den Heijer winnaar HHV-actie DEZE Ontvangst bevolking 's avonds U oiityangf een fraaie ParSser-iotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. B0H Kaarsenactie Soweto Fakkelwacht Amnesty Gasprijs omlaag Milieuprijs Komische film Mannequin in De Schure &BW oltens Nieuwsblad Donderdag 8 december 1988 - 40ste jaargang no.49 Abonnementsprijs f 38.70 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Blauw Wit Zonder anderen tekort te doen, kan rustig gesteld worden dat good-old Chris Knijff en Jan Wiggers als super Blauw Wit ters bestempeld kunnen wor den. Niet alleen stonden zij aan de wieg van de zaterdagvoet balclub, ondanks hun verge vorderde leeftijd zijn zij nog wekelijks betrokken bij het wel en wee van 'hun' club. Sint Nicolaas De Sinterklaasliedjes klinken niet langer over de Dorpsstraat en de Goede Sint is met de hui dige snelle vervoersmiddelen vermoedelijk al lang weer te rug naar warmer oorden, maar niet nadat hij bij tal van vere nigingen en scholen de kinde ren een plezierige morgen of middag te hebben bezorgd. Jong Holten zet zich ook düjaar in om 'oud' Holten een plezierige Kerst te bezorgen. De Stichting voor Sociaal en Cul tureel Werk organiseert al sinds jaren kerstbakjes maken voor be jaarden. De bakjes worden ge maakt door Holtense kinderen in de leeftijd van zes tot en met twaalf jaar, die hun zelfgemaakte kerstbakje diezelfde dag naar de bejaarden brengen. Vor de Stichting zijn de voorberei dingen alweer begonnen en via deze oproep in het Holtens Nieuws blad wil men graag de lijst van ou deren aanvullen en weer compleet maken zodat er zoveel mogelijk ou deren straks verrast kunnen wor den met een kerststukje. In ver band met de pricacy kan de Stich ting geen namen krijgen via de offi ciële instanties. Bejaarden die hiervoor in aanmer king willen komen moeten in 1905 of eerder geboren zijn en moeten zelfstandig wonen in de gemeente Holten. Ouderen die in een bejaar denhuis of verzorgingsflat wonen, komen niet in aanmerking. Wie ouderen in de familie of omge ving heeft die voor een kerststukje in aanmerking komen, kan hen op geven bij mevrouw E. Aanstoot, te lefoon 6 28 58 of bij het kantoor van de Stichting, Kon. Wilhelmina- straat 2, telefoon 6 27 55. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 2842 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel.05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Op zondagmiddag 11 december draait in Jongerencentrum De Schure de komische film Manne quin. De film begint om 14.30 uur en de zaal is geopend vanaf 14.00 uur. De entree bedraagt 3,50 tot zestien jaar en 4.50 voor ouderen. De film mannequin verhaalt over Jonathan Switcher, een man met - twaalf ambachten en dertien onge lukken die tijdens één van zijn baantjes een etalagepop fabri ceert. Alleen zichtbaar voor Jona than komt de pop tot leven en blijkt een reïncarnatie van een vrouw, die geboren werd rond 2500 voor Christus. Emma en Jonathan worden verliefd op elkaar wat tot allerlei verwikkelingen lijdt. In het Jongerencentrum De Schu re wordt zaterdag 11 december, voorafgaand aan de film' manne- cfuin', een klerenavond georgani seerd. Kleren spelen, sinds mensenheu genis, een belangrijke rol-in onze samenleving. Zo was rond 1800 aan de kleding te zien of men al dan niet tot de adel behoorde, of men rijk of arm was. Tegenwoordig speelt de muziek een belangrijke rol bij de manier waarop jongeren zich kleden: zo kennen we de rock en roll, punk en discostijl. Daarnaast speelt de klassieke, moderne en sportieve stijl een belangrijke rol. De jongere met lef en beschikkend over kleding in een van deze stij len, en met zin in een grote ver kleedpartij, is welkom in het Jon gerencentrum vanaf 20.00 uur. Holten maakt een gerede kans op een en geweldig mooie promotie. Van de Stichting Profronde van Nederland is de toezegging ontvangen da£ Holten in aanmerking kan komen tijdens de volgend jaar te rijden In ternationale wielerronde van Nederland te fungeren als een van dé etappeplaatsen. Komen organisatoren en Holten tot elkaar, dan zal cp 17 augustus de gehele wielercaravaan, compleet met alle reclametoes-J tanden en dergelijke, Holten aandoen. Groot struikelblok zou nog kun nen zijn de financiële bijdrage die vanuit Holten geleverd moet worden f om finish en vertrek van dit wielerevenement te mogen organiseren.' Gefluisterd wordt dat het gaat om een bedrag van 40.000 gulden, al wi|| het bestuur van de VW dit nog bevestigen of ontkennen. Al eerder had het actieve bestuur werd dit succes onmiddelijk aan- van de VW, in samenwerking met gegrepen om een aanvraag voor'; Holtense verenigingen en Holten een etappeplaats in te dienen, ook1 Promotion een gooi gedaan naar al omdat na evaluatie bleek,dat op de organisatie van dit evenement, de nodige medewerking van ge- dat kan bijdragen tot een stuk meente en politie gerekend kon naamsbekendheid van Holten. Tot worden. vorig j aar echter was het gemeen- Alle zeüen moeten nu evenwel wor- tebestuur van Holten niet bereid den bijgezet om de nodige fondsen doorgang door de Dorpsstraat te bijeen te brengen. Heel veel tijd verlenen voor de wielercaravaan. heeft men daar niet voor, want nog Toen vorig jaar het college van vorheteind van dit jaar moeten de burgemeester en wethouders toch organisatoren van de wielerronde 'door de bocht' ging en het spekta- het definitieve antwoord hebben kei als een flits door het centrum vanuit Holten. Lukt het niet. op tijd van Holton trok, en bovendien de het nodige geld bijeen te brengen, organisatoren uitstekend te spre- dan zal men Holten als etappe ken waren over de medewerking plaats wel voorgoed kunnen verge- die vanuit Holten werd verleend, ten. Ook de winnaar van de hoofd prijs van de laaste trekking van de St. Nicolaasatie van de Holtense Handelsvereniging is opnieuw geen Holtenaar ge worden, althans de winnaar woont niet in Holten, maar in Arnhem. Richard dên Heyer, Eendrachtstraat 2 vier hoog in Arnhem, kan vermoedelijk de duizend gulden aan waarde- A/s lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed. geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef. dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 38.70 bonnen te besteden bij Holten se winkeliers best gebruiken. Een zestigtal belangstellenden woonden dinsdagavond de trek king bij in zaal Vosman waar voorzitter Albert van de Maat, geassisteerd door Harold Vrug- gink, uit de enorme berg lootjes de gelukkige winnaars trok. Uit de lange lijst van winnaars bleek, dat de meeste prijswin naars in Holten en omgeving wonen, maar een aantal prijzen viel ver buiten de regiojzoals Den Haag en Zaandaifï^6^* Uit tijdgebrek wegens het slui ten van de redactietermijn kun nen we deze week slechts de winnaars van de 'grote prijzen vermelden. Volgende week kunt u rekenen op de volledigèüjst. De prijzen van 250 gulden gin gen naar I. Aaltink, P. Muize- laarstraat 60, Hengelo; Sandra Reilink, Okkenbroekseweg 5; W. Scholman, Larenseweg 22; W. Dijkslag, H. J. Wansinkstraat 1; J.M. Pijnapppel, Ambacht straat 17 Nw. Heeten; T. v.d. Berg-Tol, Oude Hellendoomse- weg 8; fam. Volkmann, Fort- haarsweg 11; G.H. Wansink,| Rijssenseweg 34, J. W. Paalman, Canadastraat 22. De prijzen van 500 gulden gin gen naar: H. Boode, Dijkerhoek- seweg 16, J. Rugenbrink, Molen- belterweg 26 en fam. Voortman, Diessenplasstraat 7. De prijs van 1000 gulden was voor Richard den Heijer. De kaarsenactie Soweto ten be hoeve van de onderdrukte zwarte bevolking van Zuid-Afrika, die dit jaar opnieuw zo veel te lijden heeft onder het juk van de rege ring Botha, zal ook in de komende adventstijd weer worden gehou den. Op de zondagen 11 en 13 december zullen na elke dienst in de Her vormde kerk in Holten en in Betha- nië in Dijkerhoek Soweto kaarsen te koop zijkn. Tevens zullen deze kaarsen na afloop van de Volks- kerstzangdienst op 14 december in de Gereformeerde kerk te koop zijn. De prijs bedraagt ƒ5,- voor één grote kaars of vier kleine kaarsen. De verkoop van deze kaarsen geeft directe steun aan de werkgelegen heid van zwarte mensen in Soweto en is tevens een symbolische daad van solidariteit met het volk van Zuid-Afrika, dat lijdt onder de apartheid. Zaterdag 10 december 1988 is het 40 jaar geleden dat de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens ondertekend is door de Vere nigde Naties, waaronder ook Ne derland. In deze verklaring staat o.a. dat ieder mens recht heeft op leven, een vrij leven, op een eigen mening, geloof etc. Echter dit recht wordt nog zo vaak geschonden - denk maar eens aan Het kinderkoor Mozaïek verleent ook dit jaar weer zijn medewerking aan de Volkskerstzang in de Kandelaar. Zuid-Afrika en andere landen, dat Amensty International nog een ex tra aandacht wil schenken aan deze Universele Verklaring. Daar om organiseert de werkgroep Hol ten vanavond (donderdag 8 de cember) een fakkelwacht op de Smidsbelt, die begint om 19.0Q uur. "i Traditioneel aan de vooravond van Kerstmis, is door de Open Deur-groep Holten weer een Volkskerst- samenzang georganiseerd, die gehouden wordt op woensdag 14 december in de Kandelaar. Medewerking zal worden verleend door de Holtense Muziekvereniging, het jongerenkoor Helicon en het inter kerkelijk kinderkoor Mozaïk. Dominee M. Berg zal een overweging houden over het onderwerp: Opsteken of afknappen? De samenzang begin om 19.30 uur. Vooraf zal er gespeeld worden door HMV. Op vrijdag 9 december staan leden van Amnesty International in de bibliotheek, waar men tevens kaarten kan ondertekenen voor de Turkije actie. De gasprijs gaat met ingang van 1 januari 1989 voor de kleinverbui- kers met drie cent omlaag. De IJs- selmij neemt daarm het advies over van de Vereniging van Exploi tanten van Gasbedrijven in Neder land. Voor een gemiddeld gezin be tekent dit een voordeel van onge veer honderd gulden per jaar. Aanleiding voor de verlaging is de ontwikkeling van de gasolieprijs, waaraan de prijs van aardgas is ge koppeld en de BTW-verlaging van 20% naar 18,5%. De inwoners van Holten küqfëm op de nieuwjaarsbijeenkomst van het gemeentebestuur, die op maandag 2 januari zal worden ge houden, dit keer klinken met een glas licht alcoholische drank in de hand. Het college van burgemees ter en wethouders heeft besloten het gemeentehuis bij de ontvangst in het nieuwe jaar niet droog te leggen, al blijft het beperkt tot een pilsje, wijntje of een glaasje sher ry of port. Niet alleen is dit keer rekening ge houden met de liefhebbers van een glaasje geestrijk vocht, ook aan de wens van de agrariërs en midden standers is tegemoet gekomen, door de nieuwjaarsreceptie voor de bevolking los te koppelen van het nieuwjaarsfeest voor het personeel van het gemeentehuis en de gepen sioneerde gemeenteambtenaren, raad. "Daar moet ik nog eens over Door het ongunstige tijdstip vorig nadenken", aldus de burgemees- jaar, toen om vijf uur het openbare ter. gedeelte van de receptie begon, lie- ten veel Holtenaren verstek gaan. De bevolking krijgt 's avonds vanaf 19.30 uur de gelegenheid het college van b en w de hand te druk ken; ook de zakenrelaties van het gemeentebestuur worden voor de bijeenkomst 's avonds uitgeno- digd.'s Middags wordt in besloten heid de jaarintrede gevierd met het personeel. Van een fesst met de nodige toeters en bellen wordt afgezien. Of burgemeester Van Rappard ter gelegenheid van het nieuwe jaar nog een toespraak zal houden voor de bevolking, houdt hij nog in be- De gemeente Holten is in de race voor de milieuprijs 1989, die inge steld is door het Staatstoezicht op de Volksgezondheid. Wethouder Westerik deelde dit mee. Burge meester en wethouders willen met de deelname kijken in hoeverre het milieubeleid van de gemeente Hol ten in aanmerking komt voor een prijsje.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 1